QIDI Studio - en to pl translation catalogue (3980 entries)

en: 
    
    Would you like to redirect to the webpage for rating?
pl: 
    
    Czy chcesz przenieść się na stronę internetową w celu oceny?

en: 
    Do you want to rewrite it?
pl: 
    Czy chcesz go zastąpić?

en: 
    Do you want to save the modified values?
pl: 
    Czy chcesz zapisać zmienione wartości?

en: 
    Do you want to use the modified value in the new preset that you selected?
pl: 
    Czy chcesz użyć zmienionej wartości w wybranym nowym profilu?

en:  (Fixed)
pl:  (Stały)

en:  (Moving)
pl:  (Przesuwanie)

en:  (Repair)
pl:  (Naprawa)

en:  But machines with I3 structure will not generate timelapse videos.
pl:  Maszyny o budowie I3 nie są jednak zdolne do tworzenia filmów timelapse.

en:  Click here to install it.
pl:  Kliknij tutaj, aby ją zainstalować.

en:  No corresponding storage bucket
pl:  brak odpowiadającego pojemnika na dane

en:  Please check and adjust the part's position or size to fit the printable range:
pl:  Sprawdź i dostosuj położenie lub rozmiar części, aby dopasować ją do obszaru druku:

en:  can not be opened
pl:  nie można otworzyć

en:  can not be placed in the
pl:  nie może być umieszczony w

en:  doesn't work at 100%% density
pl:  nie działa przy gęstości 100%%

en:  invalid brim ears
pl:  nieprawidłowe uszy brim

en:  is too close to exclusion area, and collisions will be caused.
pl:  jest zbyt blisko obszaru wykluczenia, mogą wystąpić kolizje.

en:  is too close to exclusion area, there may be collisions when printing.
pl:  jest zbyt blisko obszaru wykluczenia, mogą wystąpić kolizje podczas drukowania.

en:  is too close to others, and collisions may be caused.
pl:  jest zbyt blisko innych, mogą wystąpić kolizje.

en:  not in range
pl:  nie jest w zakresie

en:  nozzle
pl:  dysza

en:  nozzle.
    Please adjust the filament group accordingly.
pl:  dyszy.
    Odpowiednio dostosuj grupowanie filamentów

en:  plate %1%:
pl:  płyta %1%:

en:  upload config parse failed
pl:  przesyłanie konfiguracji nie powiodło się

en:  upload failed
pl:  błąd przesyłania

en: "QIDI" or "Generic" can not be used as a Vendor for custom filaments.
pl: "QIDI" lub "Generic" nie mogą być używane jako Dostawca dla niestandardowych filamentów.

en: %1$d Object has color painting. | %1$d Objects have color painting.
pl[0]: %1$d Obiekt jest pomalowany kolorem.
pl[1]: %1$d Obiekty są pomalowane kolorem.
pl[2]: %1$d Obiekty są pomalowane kolorem.

en: %1$d error repaired | %1$d errors repaired
pl[0]: %1$d błąd naprawiony
pl[1]: %1$d błędy naprawione
pl[2]: %1$d błąd naprawiony

en: %1$d non-manifold edge | %1$d non-manifold edges
pl[0]: %1$d niezamknięta krawędz.
pl[1]: %1$d niezamknięte krawędzie.
pl[2]: %1$d niezamknięta krawędz.

en: %1% Preset
pl: %1% ustawienia

en: %1% contains some unsupported data. Please use third-party software to convert the SVG to path data before reimporting.
pl: %1% zawiera nieobsługiwane dane. Użyj oprogramowania firm trzecich, aby przekonwertować SVG na dane ścieżki przed ponownym zaimportowaniem.

en: %1% infill pattern doesn't support 100%% density.
pl: Wzór wypełnienia %1% nie obsługuje gęstości 100%%.

en: %1% is too close to exclusion area, there may be collisions when printing.
pl: %1% jest zbyt blisko obszaru wykluczenia, mogą wystąpić kolizje podczas drukowania.

en: %1% is too close to others, and collisions may be caused.
pl: %1% jest zbyt blisko innych, mogą wystąpić kolizje.

en: %1% is too tall, and collisions will be caused.
pl: %1% jest zbyt wysoki, mogą wystąpić kolizje.

en: %1% was replaced with %2%
pl: %1% zostało zastąpione przez %2%

en: %d Filament Preset and %d Process Preset is attached to this printer. Those presets would be deleted if the printer is deleted.
pl: Do drukarki przypisane są %d ustawienia filamentu i %d ustawienia procesu. Te ustawienia zostaną usunięte wraz z usunięciem drukarki.

en: %d triangles
pl: %d trójkątów

en: %s
    Do you want to continue?
pl: %s
    Czy chcesz kontynuować?

en: %s Update
pl: Aktualizacja %s

en: %s can't be percentage
pl: %s nie może być procentem

en: %s does not support %s
pl: %s nie obsługuje %s

en: %s error
pl: %s błąd

en: %s has a warning
pl: %s ma ostrzeżenie

en: %s has encountered an error
pl: %s napotkał błąd

en: %s information
pl: %s informacja

en: %s is not compatible with %s
pl: %s nie jest kompatybilne z %s

en: %s is not supported by %s extruder.
pl: %s nie jest obsługiwane przez ekstruder %s.

en: %s warning
pl: %s ostrzeżenie

en: &About %s
pl: &O programie %s

en: &File
pl: &Plik

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &Open G-code
pl: &Otwórz plik G-code

en: &Quit
pl: &Zakończ

en: &View
pl: &Widok

en: (Including its escape characters)
pl: (w tym znaki specjalne)

en: (Modified)
pl: (Zmodyfikowano)

en: (Moving)
pl: (Przesuwanie)

en: (Recommended filament)
pl: (Zalecany filament)

en: (Sync with printer)
pl: (Synchronizuj z drukarką)

en: (The model has already been rated. Your rating will overwrite the previous rating.)
pl: (Model został już oceniony. Twoja ocena zastąpi poprzednią.)

en: (Undefined)
pl: (Nieokreślone)

en: ) to locate the toolhead's position. This prevents device moving beyond the printable boundary and causing equipment wear.
pl: ) aby określić pozycję głowicy drukującej. To uniemożliwi narzędziu wyjście poza możliwy obszar druku, co chroni sprzęt przed zużyciem.

en: *We recommend you to add brand, material, type, and even humidity level in the Name
pl: *Zalecamy, aby w nazwie uwzględnić markę, materiał, typ, a nawet poziom wilgotności

en: + Add Preset
pl: + Dodaj Profil

en: --use-firmware-retraction is not compatible with --wipe
pl: --use-firmware-retraction nie jest kompatybilne z --wipe

en: --use-firmware-retraction is only supported by Marlin, Klipper, Smoothie, RepRapFirmware, Repetier and Machinekit firmware
pl: --use-firmware-retraction jest obsługiwane tylko przez oprogramowanie układowe Marlin, Klipper, Smoothie, RepRapFirmware, Repetier i Machinekit

en: 0 (no open anchors)
pl: 0 (brak otwartych kotwic)

en: 0 (not anchored)
pl: 0 (bez kotwiczenia)

en: 0 means auto spacing.
pl: Wartość 0 oznacza automatyczny odstęp.

en: 1. Please confirm QIDI Studio and your printer are in the same LAN.
pl: 1. Sprawdź czy QIDI Studio oraz Twoja drukarka podłączone są do tej samej sieci LAN.

en: 1.Use different brands of filaments, or the filaments are damp;
    2.The nozzle is worn or replaced with a different size nozzle;
    3.Use different printing parameters such as temperature and line width;
    4.PA calibration does not work with PETG.
pl: 1. Używasz różnych marek filamentów lub filamenty są wilgotne;
    2. Dysza jest zużyta lub wymieniona na inną o innym rozmiarze;
    3. Używasz innych parametrów druku, takich jak temperatura i szerokość linii;
    4. Kalibracja PA nie działa z PETG.

en: 1000 (unlimited)
pl: 1000 (bez ograniczeń)

en: 2. If the IP and Access Code below are different from the actual values on your printer, please correct them.
pl: 2. Jeśli poniższy adres IP i kod dostępu różnią się od tych dla Twojej drukarki, popraw je.

en: 3. Please obtain the device SN from the printer side; it is usually found in the device information on the printer screen.
pl: 3. Odczytaj numer seryjny (SN) z boku drukarki; zwykle znajduje się on w sekcji informacji o urządzeniu, na ekranie drukarki.

en: 3D Honeycomb
pl: 3D Plaster miodu

en: 3D Mouse disconnected.
pl: Mysz 3D odłączona.

en: 3D Settings
pl: Ustawienia 3D

en: 3Dconnexion settings
pl: Ustawienia 3Dconnexion

en: A G-code path goes beyond the boundary of plate.
pl: Ścieżka G-code wychodzi poza granice płyty.

en: A G-code path goes beyond the max print height.
pl: Ścieżka G-code wychodzi poza maksymalną wysokość druku.

en: A config exists with the same name: %s, do you want to override it.
pl: Konfiguracja o tej samej nazwie już istnieje: %s, czy chcesz ją nadpisać.

en: A cube printed during a filament change to purge old color and ensure smooth color transition.
pl: Sześcian drukowany podczas zmiany filamentu, aby usunąć stary kolor i zapewnić płynne przejście kolorów.

en: A device with the same host (IP or URL) already exists, please re-enter.
pl: Urządzenie o tym samym hoście (IP lub URL) już istnieje, proszę wprowadzić ponownie.

en: A file exists with the same name: %s, do you want to override it.
pl: Plik o tej samej nazwie już istnieje: %s, czy chcesz go nadpisać.

en: A gap between innermost brim line and object can make brim be removed more easily
pl: Tworzy odstęp między najbardziej wewnętrzną linią Brimu a obiektem, co może ułatwić usunięcie Bimu.

en: A new Network plug-in(%s) available, Do you want to install it?
pl: Nowa wtyczka sieciowa (%s) jest dostępna. Czy chcesz ją zainstalować?

en: A new configuration package available, Do you want to install it?
pl: Dostępny jest nowy pakiet konfiguracyjny. Czy chcesz go zainstalować?

en: A new version is available
pl: Dostępna jest nowa wersja

en: A test model will be printed. Please clear the build plate and place it back to the hot bed before calibration.
pl: Będzie przeprowadzony test drukowania modelu testowego. Przed kalibracją proszę wyczyścić płyte i umieścić ją z powrotem na podgrzanym podłożu.

en: AMS Materials Setting
pl: Ustawienia materiałów AMS

en: AMS Settings
pl: Ustawienia AMS

en: AMS Slots
pl: Gniazda AMS

en: AMS and nozzle information are synced
pl: Zsynchronizowano informacje AMS i dyszy.

en: AMS filament backup
pl: Rezerwowy filament AMS

en: AMS filament backup is not enabled, please enable it in the AMS settings.
pl: Rezerwowy filament AMS nie jest włączony, proszę go włączyć w ustawieniach AMS.

en: AMS filaments
pl: Filamenty AMS

en: AMS is setting up. Please try again later.
pl: AMS jest w trakcie konfiguracji. Spróbuj ponownie później.

en: AMS slot used for this filament
pl: Gniazdo AMS używane dla tego filamentu

en: AMS will attempt to estimate the remaining capacity of the QIDI Tech filaments.
pl: AMS spróbuje oszacować pozostałą ilość filamentu QIDI Tech

en: AMS will continue to another spool with the same properties of filament automatically when current filament runs out
pl: AMS automatycznie przełączy się na inne gniazdo z tym samym rodzajem filamentu, gdy obecny filament się skończy

en: AMS(1 slot)
pl: AMS(1 gniazdo)

en: AMS(4 slots)
pl: AMS(4 gniazda)

en: API Key / Password
pl: Klucz API / Hasło

en: API key
pl: Klucz API

en: Abnormal print file data. Please slice again
pl: Nieprawidłowe dane pliku druku. Proszę ponownie pokroić

en: Abnormal print file data. Please slice again.
pl: Nienormalne dane pliku druku. Proszę ponownie przetłumaczyć.

en: About %s
pl: O %s

en: About this calibration
pl: O tej kalibracji

en: Absolute accuracy calibration
pl: Kalibracja dokładności bezwzględnej

en: Acceleration
pl: Przyspieszenie

en: Acceleration limitation
pl: Ograniczenie przyspieszenia

en: Acceleration of initial layer. Using a lower value can improve build plate adhensive
pl: Przyspieszenie dla pierwszej warstwy. Użycie niższej wartości może poprawić przyczepność do stołu

en: Acceleration of inner walls. 0 means using normal printing acceleration
pl: Przyspieszenie dla ścian wewnętrznych. 0 oznacza użycie normalnego przyspieszenia drukowania

en: Acceleration of outer wall. Using a lower value can improve quality
pl: Przyspieszenie dla ściany zewnętrznej. Użycie niższej wartości może poprawić jakość

en: Acceleration of sparse infill. If the value is expressed as a percentage (e.g. 100%), it will be calculated based on the default acceleration.
pl: Przyspieszenie dla wypełnienia. Jeśli wartość jest wyrażona jako procent (np. 100%), będzie obliczana na podstawie domyślnego przyspieszenia.

en: Acceleration of top surface infill. Using a lower value may improve top surface quality
pl: Przyspieszenie dla wypełnienia górnej powierzchni. Użycie niższej wartości może poprawić jakość górnej powierzchni

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Access Code
pl: Kod dostępu

en: Access violation
pl: Naruszenie dostępu

en: Accessory
pl: Akcesoria

en: Accurate
pl: Dokładne

en: Action
pl: Akcja

en: Actions
pl: Działania

en: Activate air filtration
pl: Włącz filtrowanie powietrza

en: Activate for better air filtration
pl: Włącz dla lepszego filtrowania powietrza

en: Adaptive
pl: Adaptacyjne

en: Adaptive Cubic
pl: Sześcian adaptacyjny

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Custom G-code
pl: Dodaj niestandardowy G-code

en: Add Custom Template
pl: Dodaj niestandardowy szablon

en: Add Emboss text Volume
pl: Dodaj wytłoczoną objętość tekstową

en: Add Emboss text object
pl: Dodaj wytłoczony obiekt tekstowy

en: Add Filament Preset under this filament
pl: Dodaj pofil filamentu

en: Add File
pl: Dodaj plik

en: Add Models
pl: Dodaj modele

en: Add Modifier
pl: Dodaj modyfikator

en: Add Pause
pl: Dodaj pauzę

en: Add Photo
pl: Dodaj zdjęcie

en: Add Preset
pl: Dodaj Profil

en: Add Primitive
pl: Dodaj prymityw

en: Add SVG modifier
pl: Dodaj modyfikator SVG

en: Add SVG part
pl: Dodaj część SVG

en: Add a brim ear
pl: Dodaj ucho Brim

en: Add connector
pl: Dodaj łącznik

en: Add connector to selection
pl: Dodaj łącznik do zaznaczenia

en: Add connectors
pl: Dodaj łączniki

en: Add detail
pl: Dodaj szczegół

en: Add height range
pl: Dodaj zakres wysokości

en: Add line number
pl: Dodaj numer linii

en: Add modifier
pl: Dodaj modyfikator

en: Add negative SVG
pl: Dodaj ujemny SVG

en: Add negative part
pl: Dodaj część ujemną

en: Add negative text
pl: Dodaj tekst ujemny

en: Add one filament
pl: Dodaj jeden filament

en: Add part
pl: Dodaj część

en: Add plate
pl: Dodaj plytę

en: Add preset for new printer
pl: Dodaj ustawienia dla nowej drukarki

en: Add settings
pl: Dodaj ustawienia

en: Add solid infill near sloping surfaces to guarantee the vertical shell thickness (top+bottom solid layers)
pl: Dodaj pełne wypełnienie w pobliżu powierzchni pochyłych, aby zagwarantować pionową stałą grubość powłoki (górne i dolne pełne warstwy)

en: Add support blocker
pl: Dodaj blokadę podpór

en: Add support enforcer
pl: Dodaj wymuszenie podpór

en: Add text
pl: Dodaj tekst

en: Add text modifier
pl: Dodaj modyfikator tekstu

en: Add the speed transition between discontinuity area.
pl: Dodaj płynne przejście prędkości przy zmianie obszaru.

en: Add unused AMS filaments to filaments list.
pl: Dodaj nieużywane filamenty AMS do listy filamentów.

en: Add unused Box filaments to filaments list.
pl: Dodaj nieużywane filamenty z BOX-a do listy filamentów.

en: Add unused filaments to filaments list.
pl: Dodaj nieużywane filamenty do listy filamentów.

en: Add/Remove filaments
pl: Dodaj/Usuń filamenty

en: Add/Remove materials
pl: Dodaj/Usuń materiały

en: Add/Remove presets
pl: Dodaj/Usuń profile

en: Additional process preset
pl: Dodatkowy szablon procesu

en: Address
pl: Adres

en: Adhesiveness Category
pl: Kategoria przyczepności

en: Adjust
pl: Dostosuj

en: Adjust section view
pl: Dostosuj widok przekroju

en: Adjust to the set range automatically?
pl: Dostosować automatycznie do ustawionego zakresu?

en: Advance
pl: Zaawansowane

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: After being synced, the project's filament presets and colors will be replaced with the mapped filament types and colors. This action cannot be undone.
pl: Po zsynchronizowaniu, ustawienia filamentów i kolory zostaną zastąpione przypisanymi typami filamentów i kolorami. Ta akcja jest nieodwracalna.

en: After being synced, this action cannot be undone.
pl: Po synchronizacji tej operacji nie można cofnąć.

en: After closing, a popup will appear to ask each time
pl: Za każdym razem po zamknięciu pojawi się okno dialogowe

en: After completing the pressure pre calibration process, please create a new project before printing.
pl: Po zakończeniu procesu wstępnej kalibracji ciśnienia, proszę utworzyć nowy projekt przed drukowaniem.

en: After completing your operation, %s project will be closed and create a new project.
pl: Po zakończeniu operacji projekt %s zostanie zamknięty i zostanie utworzony nowy projekt.

en: After cut
pl: Po przecięciu

en: After mapping
pl: Po mapowaniu

en: After overwriting
pl: Po nadpisaniu

en: After using Flow Dynamics Calibration, there might still be some extrusion issues, such as:
    1. Over-Extrusion: Excess material on your printed object, forming blobs or zits, or the layers seem thicker than expected and not uniform.
    2. Under-Extrusion: Very thin layers, weak infill strength, or gaps in the top layer of the model, even when printing slowly.
    3. Poor Surface Quality: The surface of your prints seems rough or uneven.
    4. Weak Structural Integrity: Prints break easily or don't seem as sturdy as they should be.
pl: Po zastosowaniu Kalibracji Dynamiki Przepływu mogą wystąpić problemy z ekstruzją, takie jak:
    1. Nadmierna ekstruzja: Nadmiar materiału na wydruku, tworzenie bąbli lub zgrubień, lub warstwy wydają się grubsze niż oczekiwano.
    2. Niedostateczna ekstruzja: Bardzo cienkie warstwy, słaba wytrzymałość wypełnienia, lub przerwy w górnej warstwie modelu, nawet przy wolnym drukowaniu.
    3. Niska jakość powierzchni: Powierzchnia wydruków wydaje się szorstka lub nierówna.
    4. Słaba trwałość strukturalna: Wydruki łatwo się łamią lub nie są tak wytrzymałe, jak powinny.

en: Air Condition
pl: System wentylacji

en: Air Printing Detection
pl: Wykrywanie druku w powietrzu

en: Air Pump
pl: Pompa powietrza

en: Air filtration enhancement
pl: Obsługa filtracji powietrza

en: Align to Y axis
pl: Wyrównaj do osi Y

en: Aligned
pl: Wyrównany

en: Aligned Rectilinear
pl: Wyrównany prostoliniowy

en: All
pl: Wszystko

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All changes will be discarded.
pl: Wszystkie zmiany zostały zapisane.

en: All changes will not be saved
pl: Wszystkie zmiany nie zostaną zapisane

en: All inputs in the custom printer vendor or model are spaces. Please re-enter.
pl: W polach dotyczących niestandardowego producenta lub modelu drukarki wprowadzono spacje. Proszę ponownie wprowadzić poprawne dane.

en: All inputs in the custom vendor or serial are spaces. Please re-enter.
pl: Wszystkie wprowadzone dane w niestandardowym producencie lub numerze seryjnym to spacje. Proszę wprowadzić ponownie.

en: All objects will be removed, continue?
pl: Wszystkie obiekty zostaną usunięte, kontynuować?

en: All solid layer
pl: Wszystkie jednolite warstwy

en: All the filament presets belong to this filament would be deleted. 
    If you are using this filament on your printer, please reset the filament information for that slot.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane ustawienia? 
    Jeśli używasz tego filamentu w swojej drukarce, proszę zresetuj informacje o filamencie dla tego gniazda.

en: All the selected objects are on the locked plate,
    We can not do auto-arrange on these objects.
pl: Wszystkie wybrane obiekty znajdują się na zablokowanej płycie roboczej. 
    Nie można automatycznie ustawiać tych obiektów.

en: All the selected objects are on the locked plate,
    We can not do auto-orient on these objects.
pl: Wszystkie wybrane obiekty znajdują się na zablokowanej płycie.
    Nie można automatycznie ustawiać tych obiektów.

en: All walls
pl: Wszystkie ściany

en: Allow Prompt Sound
pl: Zezwól na dźwięk podpowiedzi

en: Allow multiple materials on same plate
pl: Zezwalaj na używanie wielu materiałów na tej samej płycie

en: Allows painting only on facets selected by: "%1%"
pl: Pozwala malować tylko na powierzchniach wybranych przez: "%1%"

en: Along X axis
pl: Wzdłuż osi X

en: Along Y axis
pl: Wzdłuż osi Y

en: Along Z axis
pl: Wzdłuż osi Z

en: Always show shells in preview
pl: Zawsze wyświetlaj powłokę w podglądzie.

en: Always show shells or not in preview view tab.If change value,you should reslice.
pl: Przełącza wyświetlanie powłok w podglądzie: Po zmianie wartości należy ponownie przetworzyć model.

en: Ams Status
pl: Status Ams

en: An error occurred. Maybe memory of system is not enough or it's a bug of the program
pl: Wystąpił błąd. Może brakować pamięci w systemie lub to błąd programu

en: An important update was detected and needs to be run before printing can continue. Do you want to update now? You can also update later from 'Upgrade firmware'.
pl: Wykryto ważną aktualizację, która musi zostać uruchomiona przed kontynuowaniem druku. Czy chcesz teraz zaktualizować? Możesz również zaktualizować później z poziomu 'Aktualizuj firmware'.

en: An object is laid over the boundary of plate or exceeds the height limit.
    Please solve the problem by moving it totally on or off the plate, and confirming that the height is within the build volume.
pl: Obiekt jest położony na granicy płyty lub przekracza limit wysokości.
    Rozwiąż problem, przesuwając go całkowicie na lub poza płytę i potwierdzając, że wysokość mieści się w przestrzeni roboczej.

en: An object is layed over the boundary of plate.
pl: Obiekt jest położony na granicy płyty.

en: An object is placed in the left/right nozzle-only area or exceeds the printable height of the left nozzle.
    Please ensure the filaments used by this object are not arranged to other nozzles.
pl: W obszarze lewego/prawego ekstrudera jest umieszczony obiekt lub przekroczono dozwoloną wysokość druku dla lewej dyszy.
    Upewnij się że że filamenty używane przez obiekt w tym obszarze nie są przyporządkowane do innych ekstruderów.

en: An object's XY size compensation will not be used because it is also color-painted.
    XY Size compensation can not be combined with color-painting.
pl: Kompensacja rozmiaru XY obiektu nie będzie używana, ponieważ obiekt jest również malowany kolorami.
    Kompensacja rozmiaru XY nie może być łączona z malowaniem kolorów.

en: And it is valid when importing an stl with at least two meshes.
pl: Jest to ważne w przypadku importowania pliku stl z co najmniej dwoma siatkami.

en: And it is valid when there are at least two parts in object or stl has at least two meshes.
pl: Jest to ważne, gdy w obiekcie znajdują się co najmniej dwie części lub stl ma co najmniej dwie siatki.

en: Angle
pl: Kąt

en: Angle Deflection
pl: Ugięcie kątowe

en: Angle for ironing, which controls the relative angle between the top surface and ironing
pl: Kąt prasowania, który kontroluje względny kąt między górną powierzchnią a prasowaniem

en: Angle for sparse infill pattern, which controls the start or main direction of line
pl: Kąt dla wzoru wypełnienia, który steruje początkowym lub głównym kierunkiem linii

en: Another export job is running.
pl: Trwa inne zadanie eksportu.

en: Another virtual camera is running.
    QIDI Studio supports only a single virtual camera.
    Do you want to stop this virtual camera?
pl: Inna wirtualna kamera jest już uruchomiona.
    QIDI Studio obsługuje tylko jedną wirtualną kamerę.
    Czy chcesz zatrzymać tę wirtualną kamerę?

en: Any arrow
pl: Dowolna strzałka

en: Append
pl: Dołącz

en: Append to existing filaments
pl: Dołącz do istniejących filamentów

en: Application is closing
pl: Zamykanie aplikacji

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply scarf joints only to smooth perimeters where traditional seams do not conceal the seams at sharp corners effectively.
pl: Szwy typu Scarf należy stosować wyłącznie na gładkich krawędziach, gdzie tradycyjne szwy nie są w stanie skutecznie ukryć szwów w ostrych narożnikach.

en: Approximate color matching.
pl: Przybliżone dopasowanie kolorów.

en: Arc fitting
pl: Dopasowanie łuków

en: Archimedean Chords
pl: Akordy Archimedesa

en: Are you sure to %1% the selected preset?
pl: Czy na pewno chcesz %1% wybrane ustawienia?

en: Are you sure to cancel the current calibration and return to the home page?
pl: Czy na pewno chcesz anulować bieżącą kalibrację i wrócić do strony głównej?

en: Are you sure to delete the selected preset?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane ustawienia?

en: Are you sure to delete the selected preset? 
    If the preset corresponds to a filament currently in use on your printer, please reset the filament information for that slot.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane ustawienia? 
    Jeśli ustawienia odpowiadają obecnie używanemu w drukarce filamentowi, zresetuj informacje o filamencie dla tego slotu.

en: Are you sure to synchronize the filaments from Box?
pl: Czy na pewno chcesz zsynchronizować filamenty z BOX-a?

en: Are you sure to synchronize the filaments?
pl: Czy na pewno chcesz synchronizować filamenty?

en: Are you sure you want to clear the filament information?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć informacje o filamencie?

en: Are you sure you want to delete
pl: Czy na pewno chcesz usunąć

en: Are you sure you want to delete "%1%" printer?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć drukarkę "%1%"?

en: Are you sure you want to stop this print?
pl: Czy na pewno chcesz zatrzymać to drukowanie?

en: Are you sure you want to store original SVGs with their local paths into the 3MF file?
    If you hit 'NO', all SVGs in the project will not be editable any more.
pl: Czy na pewno chcesz przechowywać oryginalne pliki SVG z ich lokalnymi ścieżkami w pliku 3MF?
    Jeśli wybierzesz "NIE", wszystkie pliki SVG w projekcie nie będą już edytowalne.

en: Are you sure you want to trigger auto homing?
pl: Czy na pewno chcesz uruchomić automatyczne bazowanie?

en: Are you sure you want to update? This will take about 10 minutes. Do not turn off the power while the printer is updating.
pl: Czy na pewno chcesz zaktualizować? To zajmie około 10 minut. Nie wyłączaj zasilania podczas aktualizacji drukarki.

en: Arrange
pl: Rozmieść

en: Arrange all objects
pl: Rozmieść wszystkie obiekty

en: Arrange failed. Found some exceptions when processing object geometries.
pl: Ustawianie nie powiodło się. Wykryto pewne wyjątki podczas przetwarzania geometrii obiektu.

en: Arrange objects on selected plates
pl: Rozmieść obiekty na wybranych płytach

en: Arrange options
pl: Opcje rozmieszczania

en: Arranging
pl: Ustawianie

en: Arranging canceled.
pl: Ustawianie anulowane.

en: Arranging done.
pl: Ustawianie zakończone.

en: Arranging is done but there are unpacked items. Reduce spacing and try again.
pl: Ustawianie zostało zakończone, ale niektóre elementy nie mogły zostać ustawione. Zmniejsz odstępy i spróbuj ponownie.

en: Arrow Down
pl: Strzałka w dół

en: Arrow Left
pl: Strzałka w lewo

en: Arrow Right
pl: Strzałka w prawo

en: Arrow Up
pl: Strzałka w górę

en: As the print job has been successfully sent, the cancellation will not bring the print job to a halt. If you need to terminate this job, please stop it in 'Device' page.
pl: Zadanie druku zostało pomyślnie wysłane. Anulowanie zadania nie spowoduje zatrzymania procesu druku. Aby go zatrzymać, przejdź do strony "Urządzenie".

en: Asia-Pacific
pl: Azja-Pacyfik

en: Assemble
pl: Montuj

en: Assemble Control
pl: Kontrola montażu

en: Assemble the selected objects to an object with multiple parts
pl: Zmontuj wybrane obiekty w obiekt składający się z wielu części

en: Assemble the selected objects to an object with single part
pl: Zmontuj wybrane obiekty w jedną część

en: Assembly
pl: Montaż

en: Assembly Guide
pl: Instrukcja montażu

en: Assembly Info
pl: Informacje o montażu

en: Assembly Return
pl: Wróć do montażu

en: Assembly View
pl: Widok montażu

en: Assign the part to the other side
pl: Przypisz  do drugiej strony

en: Associate .3mf files to QIDI Studio
pl: Powiąż pliki .3mf z QIDI Studio

en: Associate .step/.stp files to QIDI Studio
pl: Powiąż pliki .step/.stp z QIDI Studio

en: Associate .stl files to QIDI Studio
pl: Powiąż pliki .stl z QIDI Studio

en: Associate Files To QIDI Studio
pl: Powiąż pliki z QIDI Studio

en: At least one successful print record of this print profile is required 
    to give a positive rating(4 or 5stars).
pl: Aby wystawić pozytywną ocenę (4 lub 5 gwiazdek), wymagane 
    jest co najmniej jedno pomyślne drukowanie dla tego profilu.

en: Attention!
pl: Uwaga!

en: Author
pl: Autor

en: Authorization Type
pl: Typ autoryzacji

en: Auto Bed Leveling
pl: Automatyczne poziomowanie stołu

en: Auto Brim
pl: Automatyczny Brim

en: Auto Check: Door and Upper Cover
pl: Automatyczna kontrola: Drzwi i górna pokrywa

en: Auto Check: Platform
pl: Automatyczna kontrola: Platforma

en: Auto Check: Quick Release Lever
pl: Automatyczna kontrola: Dźwignia szybkiego zwalniania

en: Auto Flow Rate Calibration utilizes QIDI Tech's Micro-Lidar technology, directly measuring the calibration patterns. However, please be advised that the efficacy and accuracy of this method may be compromised with specific types of materials. Particularly, filaments that are transparent or semi-transparent, sparkling-particled, or have a high-reflective finish may not be suitable for this calibration and can produce less-than-desirable results.
    
    The calibration results may vary between each calibration or filament. We are still improving the accuracy and compatibility of this calibration through firmware updates over time.
    
    Caution: Flow Rate Calibration is an advanced process, to be attempted only by those who fully understand its purpose and implications. Incorrect usage can lead to sub-par prints or printer damage. Please make sure to carefully read and understand the process before doing it.
pl: Automatyczna Kalibracja Prędkości Przepływu wykorzystuje technologię Micro-Lidar QIDI Tech, bezpośrednio mierząc wzorce kalibracyjne. Należy jednak pamiętać, że skuteczność i dokładność tej metody mogą być ograniczone w przypadku określonych typów materiałów. W szczególności, filamenty, które są przezroczyste lub półprzezroczyste, mające cząsteczki brokatu lub wykończenie o wysokim poziomie odbicia, mogą nie nadawać się do tej kalibracji i mogą dawać wyniki poniżej oczekiwań.
    
    Wyniki kalibracji mogą się różnić między poszczególnymi kalibracjami lub filamentami. Nadal doskonalimy dokładność i kompatybilność tej kalibracji za pomocą aktualizacji oprogramowania w czasie.
    
    Ostrzeżenie: Kalibracja Prędkości Przepływu to zaawansowany proces, który powinien być próbowany tylko przez osoby, które w pełni rozumieją jego cel i konsekwencje. Niewłaściwe użycie może prowadzić do słabych wydruków lub uszkodzenia drukarki. Upewnij się, że dokładnie przeczytałeś i zrozumiałeś proces przed jego przeprowadzeniem.

en: Auto Flush
pl: Automatyczne płukanie

en: Auto For Flush
pl: Automatyczne płukanie

en: Auto For Match
pl: Automatyczne dopasowanie

en: Auto Orientation options
pl: Opcje automatycznej orientacji

en: Auto Refill
pl: Auto. uzupełnianie

en: Auto Rotate
pl: Automatyczna rotacja

en: Auto Segment
pl: Automatyczne segmentowanie

en: Auto bed leveling
pl: Automatyczne poziomowanie stołu

en: Auto bed leveling -phase 1
pl: Automatyczne poziomowanie stołu - faza 1

en: Auto bed leveling -phase 2
pl: Automatyczne poziomowanie stołu - faza 2

en: Auto calculate flush volumes
pl: Automatyczne obliczanie objętości płukania

en: Auto check for system presets updates
pl: Automatyczne sprawdzanie aktualizacji profili systemowych

en: Auto circle contour-hole compensation
pl: Automatyczna kompensacja dla okrągłych otworów.

en: Auto homing
pl: Automatyczne bazowanie

en: Auto orient
pl: Auto orientacja

en: Auto orient the object to improve print quality.
pl: Automatycznie ustaw orientację obiektu, aby poprawić jakość druku.

en: Auto orientates selected objects or all objects.If there are selected objects, it just orientates the selected ones.Otherwise, it will orientates all objects in the current disk.
pl: Ta funkcja automatycznie ustawia orientację zaznaczonych lub wszystkich obiektów. Jeśli są wybrane obiekty, ustawi tylko te wybrane. W przeciwnym razie ustawia wszystkie obiekty na aktualnej płycie roboczej.

en: Auto orientation
pl: Automatyczna orientacja

en: Auto plate type
pl: Automatyczny typ płyty

en: Auto rotate for arrangement
pl: Automatyczne obracanie do rozmieszczenia

en: Auto support threshold angle:
pl: Automatyczny kąt progowy podpory:

en: Auto sync user presets(Printer/Filament/Process)
pl: Automatyczna synchronizacja ustawień użytkownika (Drukarka/Filament/Proces)

en: Auto-Arrange
    Did you know that you can auto-arrange all objects in your project?
pl: Automatyczne rozmieszczanie
    Czy wiesz, że możesz automatycznie rozmieścić wszystkie obiekty w swoim projekcie?

en: Auto-Backup
pl: Auto-Zapis

en: Auto-Calibration
pl: Automatyczna kalibracja

en: Auto-Orient
    Did you know that you can rotate objects to an optimal orientation for printing by a simple click?
pl: Automatyczna orientacja obiektu
    Czy wiesz, że możesz obracać obiekty do optymalnej orientacji drukowania za pomocą jednego kliknięcia?

en: Auto-generate points
pl: Automatyczne generowanie punktów

en: Auto-record Monitoring
pl: Automatyczne monitorowanie nagrywania

en: Auto-recovery from step loss
pl: Automatyczne odzyskiwanie po utracie kroków

en: Auto-refill
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: Automatic calibration only supports cases where the left and right nozzle diameters are identical.
pl: Automatyczna kalibracja jest możliwa tylko, kiedy średnica dyszy lewej i prawej jest identyczna.

en: Automatically Combine sparse infill of several layers to print together to reduce time. Wall is still printed with original layer height.
pl: Automatycznie łącz wypełnienie z kilku warstw, aby wydrukować je razem i zredukować czas druku. Ściana będzie nadal drukowana z pierwotną wysokością warstwy.

en: Automatically merge the same colors in the model after mapping.
pl: Automatycznie scal te same kolory w modelu, po mapowaniu.

en: Automatically re-slice according to the optimal filament grouping, and the grouping results will be displayed after slicing.
pl: Automatyczne ponowne krojenie zgodnie z optymalnym grupowaniem filamentu, wyniki grupowania będą wyświetlane po cięciu.

en: Automatically transfer modified value when switching process and filament presets
pl: Automatycznie przesyłaj zmodyfikowaną wartość podczas przełączania przetwarzania i profilu filamentu

en: Aux
pl: Pomocn.

en: Auxiliary part cooling fan
pl: Dodatkowy wentylator chłodzący wydruk

en: Avoid crossing wall
pl: Unikaj ruchów nad obrysami

en: Avoid crossing wall - Max detour length
pl: Unikaj ruchów nad obrysami - Maksymalna długość objazdu

en: Avoid extrusion calibration region
pl: Unikaj obszaru kalibracji ekstruzji

en: Avoid interface filament for base
pl: Zredukuj ilość materiału warstwy łączącej dla podstawy

en: Avoid using support interface filament to print support base if possible.
pl: Jeśli to możliwe, unikaj używania filamentu podporowego do drukowania podstawy podpór.

en: Avoid warping
    Did you know that when printing materials that are prone to warping such as ABS, appropriately increasing the heatbed temperature can reduce the probability of warping.
pl: Unikaj wypaczania
    Czy wiesz, że podczas drukowania materiałów podatnych na wypaczanie, takich jak ABS, odpowiednie zwiększenie temperatury stołu grzejnego może zmniejszyć prawdopodobieństwo wypaczania.

en: BOX Slots
pl: Gniazda BOX

en: BOX message has change
pl: Komunikat BOX-a został zmieniony

en: Back
pl: Tył

en: Back Page 1
pl: Poprzednia Strona 1

en: Backup your project periodically for restoring from the occasional crash.
pl: Regularnie twórz kopie zapasowe projektu w celu przywracania po okazjonalnych awariach.

en: Bake into model as uneditable part
pl: Wypal na modelu jako nieedytowalną część

en: Bake to model
pl: Wypal w modelu

en: Balanced
pl: Zrównoważone

en: Base pattern
pl: Wzór podstawowy

en: Base pattern spacing
pl: Rozstaw wzoru podstawowego

en: Basic Info
pl: Podstawowe informacje

en: Basic Information
pl: Podstawowe informacje

en: Basic information
pl: Podstawowe informacje

en: Batch manage files.
pl: Zarządzaj plikami zbiorczo.

en: Bed
pl: Stół

en: Bed Leveling
pl: Poziomowanie stołu

en: Bed Shape
pl: Kształt stołu drukarki

en: Bed Temperature
pl: Temperatura Stołu

en: Bed Temperature Difference Warning
pl: Alert nierównomiernej temperatury stołu

en: Bed Type
pl: Typ Płyty

en: Bed adhension
pl: Przyczepność do podłoża

en: Bed custom model
pl: Własny model stołu

en: Bed custom texture
pl: Własna tekstura stołu

en: Bed exclude area
pl: Obszar wyłączony z druku

en: Bed filling canceled.
pl: Anulowanie wypełniania stołu.

en: Bed filling done.
pl: Wypełnianie stołu zakończone.

en: Bed leveling
pl: Poziomowanie stołu

en: Bed temperature
pl: Temperatura stołu

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
pl: Jest to temperatura stołu dla warstw z wyjątkiem pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje drukowania na Cool Plate.

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
pl: Jest to temperatura stołu dla warstw z wyjątkiem pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje drukowania na Engineering Plate.

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the High Temp Plate
pl: Jest to temperatura stołu dla warstw z wyjątkiem pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje drukowania na High Temp Plate.

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Textured PEI Plate
pl: Jest to temperatura stołu dla warstw z wyjątkiem pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje drukowania na Textured PEI Plate.

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
pl: Temperatura stołu dla pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na Cool Plate

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
pl: Temperatura stołu dla pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na Engineering Plate

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the High Temp Plate
pl: Temperatura stołu dla pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na High Temp Plate

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the QIDI Cool Plate SuperTack
pl: Temperatura stołu dla pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na QIDI Cool Plate SuperTack.

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Textured PEI Plate
pl: Temperatura stołu dla pierwszej warstwy. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na Textured PEI Plate

en: Bed temperature type
pl: Typ temperatury stołu

en: Bed temperature when Smooth PEI Plate/High temperature plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Smooth PEI Plate/High Temp Plate
pl: Temperatura stołu, gdy zamontowana jest Smooth PEI Plate/High Temp. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na Smooth PEI Plate/High Temp

en: Bed temperature when Textured PEI Plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Textured PEI Plate
pl: Temperatura stołu, gdy zamontowana jest Textured PEI. 0 oznacza, że filament nie jest obsługiwany na Textured PEI

en: Bed temperature when cool plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
pl: Temperatura stołu, gdy zamontowana jest Cool Plate. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na Cool Plate

en: Bed temperature when cool plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the QIDI Cool Plate SuperTack
pl: Temperatura stołu, gdy zamontowana jest Cool Plate. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na QIDI Cool Plate (SuperTack).

en: Bed temperature when engineering plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
pl: Temperatura stołu, gdy zamontowana jest Engineering Plate. Wartość 0 oznacza, że filament nie obsługuje druku na Engineering Plate

en: Bed type
pl: Typ płyty

en: Bed types supported by the printer
pl: Typy płyt roboczych obsługiwanych przez drukarkę

en: Before layer change G-code
pl: G-code przed zmianą warstwy

en: Best auto arranging position in range [0,1] w.r.t. bed shape.
pl: Najlepsza automatyczna pozycja układania w zakresie [0,1] względem kształtu stołu.

en: Best object position
pl: Najlepsza pozycja obiektu

en: Beta Version
pl: Wersja Beta

en: Beta version
pl: Wersja Beta

en: Between Object Gcode
pl: G-code miedzy obiektami

en: Bill of Materials
pl: Lista materiałów

en: Bind with Access Code
pl: Powiąż za pomocą kodu dostępu

en: Bind with Pin Code
pl: Powiąż za pomocą kodu PIN

en: Binding...
pl: Wiązanie..

en: Block seam
pl: Zablokuj szew

en: Block supports
pl: Zablokuj podpory

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom View
pl: Widok z dołu

en: Bottom Z distance
pl: Odstęp spodu w osi Z

en: Bottom interface layers
pl: Dolne warstwy łączące

en: Bottom interface spacing
pl: Rozstaw dolnych warstw łączących

en: Bottom paint penetration layers
pl: Przenikanie malowania dolnych warstw

en: Bottom shell layers
pl: Dolne warstwy powłoki

en: Bottom shell thickness
pl: Grubość dolnej powłoki

en: Bottom surface
pl: Dolna powierzchnia

en: Bottom surface pattern
pl: Wzór dolnej powierzchni

en: Bottom:
pl: Dół:

en: Box not connected. Please check the printer and box connect.
pl: BOX nie jest podłączony. Sprawdź połączenie drukarki z BOX-em.

en: Box temperature
pl: Temperatura obudowy

en: Branch angle
pl: Kąt rozgałęzienia

en: Branch diameter
pl: Średnica gałęzi

en: Branch diameter angle
pl: Kąt średnicy gałęzi

en: Branch distance
pl: Odległość między gałęziami

en: Brass
pl: Mosiądz

en: Bridge
pl: Most

en: Bridge direction
pl: Kierunek wypełnienia mostu

en: Bridge flow
pl: Współczynnik przepływu przy mostach

en: Bridging angle override. If left to zero, the bridging angle will be calculated automatically. Otherwise the provided angle will be used for external bridges. Use 180°for zero angle.
pl: Zmiana ustawienia kąta linii mostów. Gdy ustawienie będzie równe 0, kąt zostanie wyliczony automatycznie. W przeciwnym wypadku, wybrany kąt będzie zastosowany do wszystkich mostów. Aby ustawić kąt na zero, wybierz 180°.

en: Brim Ears
pl: Uszy Brim

en: Brim for better adhesion
    Did you know that when printing models have a small contact interface with the printing surface, it's recommended to use a brim?
pl: Brim dla lepszej przyczepności
    Czy wiesz, że przy drukowaniu modeli o małej powierzchni styku z powierzchnią druku, zaleca się użycie Brimu?

en: Brim type
pl: Typ Brimu

en: Brim width
pl: Szerokość Brimu

en: Brim width of prime tower, negative number means auto calculated width based on the height of prime tower.
pl: Ustaw szerokość Brim wieży czyszczącej. Wartość ujemna oznacza, że szerokość będzie obliczana automatycznie na podstawie wysokości wieży czyszczącej.

en: Brim-object gap
pl: Odstęp Brimu od obiektu

en: Bring All to Front
pl: Przenieś wszystko do przodu

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browsing file in storage is not supported in LAN Only Mode.
pl: Przeglądanie plików na nośniku pamięci nie jest obsługiwane w trybie Tylko LAN.

en: Browsing file in storage is not supported in current firmware. Please update the printer firmware.
pl: Przeglądanie plików w pamięci nie jest obsługiwane w bieżącym oprogramowaniu. Zaktualizuj firmware drukarki.

en: Brush
pl: Pędzel

en: Brush shape
pl: Kształt pędzla

en: Brush size
pl: Rozmiar pędzla

en: Bucket fill
pl: Wylej kolor

en: Build Plate Detection
pl: Wykrywanie płyty roboczej

en: Bulge
pl: Wypukłość

en: Busy
pl: Zajęte

en: By First filament
pl: Według pierwszego filamentu

en: By Highest Temp
pl: Według najwyższej temperatury

en: By Layer
pl: Wg warstwy

en: By Object
pl: Wg obiektu

en: By default, Liveview will pause after 15 minutes of inactivity on the computer. Check this box to disable this feature during printing.
pl: Domyślnie Liveview wstrzymuje działanie po 15 minutach bezczynności komputera. Zaznacz to pole, aby wyłączyć tę funkcję podczas drukowania.

en: By layer
pl: Wg warstwy

en: By object
pl: Wg obiektu

en: By reducing the speed of the outer wall to avoid the resonance zone of the printer, ringing on the surface of the model are avoided.
    Please turn this option off when testing ringing.
pl: Zmniejszając prędkość zewnętrznej ściany, aby uniknąć strefy rezonansowej drukarki, można uniknąć drgań na powierzchni modelu.
    Proszę wyłączyć tę opcję podczas testowania drgań.

en: CANCELED
pl: ANULOWANO

en: CF/GF filaments are hard and brittle, It's easy to break or get stuck in AMS, please use with caution.
pl: Filamenty CF/GF są twarde i kruche. Łatwo się łamią lub zacinają w AMS, prosimy o ostrożne korzystanie z nich.

en: COMPLETED
pl: ZAKOŃCZONO

en: CRC check failed
pl: błąd sprawdzania sumy kontrolnej CRC

en: Calculating, please wait...
pl: Obliczanie, proszę czekać...

en: Calibrate
pl: Kalibruj

en: Calibrate nozzle offsets to enhance print quality.
    *Automatic mode: Check for calibration before printing. Skip if unnecessary.
pl: Kalibracja offsetu dysz w celu poprawy jakości wydruku.
    *Tryb automatyczny: Sprawdź kalibrację przed drukowaniem. Pomiń, jeśli nie jest to konieczne.

en: Calibrate nozzle offsets to enhance print quality.
    *Automatic mode: Check for calibration before printing; skip if unnecessary.
pl: Kalibracja offsetu dysz w celu poprawy jakości wydruku.
    *Tryb automatyczny: Sprawdź kalibrację przed drukowaniem. Pomiń, jeśli nie jest to konieczne.

en: Calibrating
pl: Kalibracja

en: Calibrating Micro Lidar
pl: Kalibracja Micro Lidar

en: Calibrating birdeye camera
pl: Kalibracja kamery Birdeye

en: Calibrating extrusion
pl: Kalibracja ekstruzji

en: Calibrating extrusion flow
pl: Kalibracja przepływu ekstruzji

en: Calibrating the micro lidar
pl: Kalibracja mikro lidaru

en: Calibrating... %d%%
pl: Kalibracja... %d%%

en: Calibration
pl: Kalibracja

en: Calibration Flow
pl: Postęp kalibracji

en: Calibration Type
pl: Typ Kalibraji

en: Calibration completed
pl: Kalibracja zakończona

en: Calibration completed. Please find the most uniform extrusion line on your hot bed like the picture below, and fill the value on its left side into the factor K input box.
pl: Kalibracja zakończona. Proszę znaleźć na płycie roboczej, linie ekstruzji o najbardziej jednolitym wyglądzie, podobne do przedstawionego poniżej obrazu, i wprowadź tę wartość w pole wprowadzania współczynnika K.

en: Calibration error
pl: Błąd kalibracji

en: Calibration help
pl: Pomoc w kalibracji

en: Calibration not supported
pl: Kalibracja nie jest obsługiwana

en: Calibration only supports cases where the left and right nozzle diameters are identical.
pl: Kalibracja obsługuje wyłącznie przypadki gdy średnice lewej i prawej dyszy są identyczne.

en: Calibration process
pl: Proces kalibracji

en: Calibration program
pl: Program kalibracji

en: Calibration step selection
pl: Wybór kroku kalibracji

en: Calibration1
pl: Kalibracja1

en: Calibration2
pl: Kalibracja2

en: Camera
pl: Kamera

[ctx: Camera]
en: Left
pl: Lewa

[ctx: Camera]
en: Right
pl: Prawa

en: Camera Angle - Left side
pl: Kąt kamery - Lewa strona

en: Camera Angle - Right side
pl: Kąt kamery - Prawa strona

en: Camera Setting
pl: Ustawienia kamery

en: Camera view - Behind
pl: Widok kamery - Z tyłu

en: Camera view - Bottom
pl: Widok kamery - Z dołu

en: Camera view - Default
pl: Widok kamery - Domyślny

en: Camera view - Front
pl: Widok kamery - Z przodu

en: Camera view - Top
pl: Widok kamery - Z góry

en: Can not add models when in preview mode!
pl: Nie można dodawać modeli w trybie podglądu!

en: Can not print multiple filaments which have large difference of temperature together. Otherwise, the extruder and nozzle may be blocked or damaged during printing
pl: Nie można drukować jednocześnie wieloma filamentami o dużych różnicach temperatur. W przeciwnym razie podczas drukowania może wystąpić zablokowanie dyszy lub uszkodzenie ekstrudera.

en: Can't apply when process preview.
pl: Nie można zastosować podczas przetwarzania podglądu.

en: Can't find Pin Code?
pl: Nie możesz znaleźć kodu PIN?

en: Can't find my devices?
pl: Nie możesz znaleźć swoich urządzeń?

en: Can't find my nozzle diameter
pl: Nie mogę znaleźć średnicy dyszy

en: Can't find my printer model
pl: Nie możesz znaleźć swoich urządzeń

en: Can't find vendor I want
pl: Nie mogę znaleźć potrzebnego producenta

en: Can't start this without storage.
pl: Nie można tego uruchomić bez nośnika pamięci.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel a feature until exit
pl: Anuluj funkcję przed wyjściem

en: Cancel print
pl: Anuluj drukowanie

en: Cancel selected
pl: Anuluj wybrane

en: Cancel upload
pl: Anuluj przesyłanie

en: Canceled
pl: Anulowano

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Cancelling
pl: Anulowanie

en: Cannot read filament info: the filament is loaded to the tool head,please unload the filament and try again.
pl: Nie można odczytać informacji o filamencie: Filament jest załadowany w głowicy narzędziowej, proszę wyciągnij filament i spróbować ponownie.

en: Cannot send the print job for empty plate
pl: Nie można wysłać zadania druku pustego stołu

en: Cannot send the print job to a printer whose firmware is required to get updated.
pl: Nie można wysłać zadania druku do drukarki, której oprogramowanie musi być zaktualizowane.

en: Cannot send the print job when the printer is not at FDM mode
pl: Nie można wysłać zadania druku jeśli drukarka nie jest w trybie FDM

en: Cannot send the print job when the printer is updating firmware
pl: Nie można wysłać zadania druku, gdy drukarka aktualizuje firmware

en: Cannot send the print task when the upgrade is in progress
pl: Nie można wysyłać zadań druku, gdy aktualizacja jest w toku

en: Capabilities
pl: Zdolności

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Center coincidence
pl: Koincydencja centralna

en: Center of circle
pl: Środek okręgu

en: Center of edge
pl: Środek krawędzi

en: Certificate files (*.crt, *.pem)|*.crt;*.pem|All files|*.*
pl: Pliki certyfikatów (.crt, .pem)|.crt;.pem|Wszystkie pliki|*.*

en: Chamber
pl: Komora

en: Chamber temperature
pl: Temperatura komory

en: Change Anyway
pl: Zmień mimo to

en: Change Filament
pl: Zmień filament

en: Change SVG Type
pl: Zmień rodzaj SVG

en: Change SVG source file, projection, size, ...
pl: Zmień plik źródłowy SVG, projekcję, rozmiar, ...

en: Change filament
pl: Zmień filament

en: Change filament G-code
pl: G-code zmiany filamentu

en: Change filament at the beginning of this layer.
pl: Zmień filament na początku tej warstwy.

en: Change file
pl: Zmień plik

en: Change these settings automatically?
pl: Czy chcesz automatycznie zmieniać te ustawienia?

en: Change these settings automatically? 
    Yes - Change these settings and enable spiral mode automatically
    No  - Give up using spiral mode this time
pl: Chcesz automatycznie zmieniać te ustawienia?
    Tak - Zmień te ustawienia i włącz automatycznie tryb spiralny 
    Nie - Zrezygnuj z użycia trybu spiralnego

en: Change these settings automatically? 
    Yes - Change these settings automatically
    No  - Do not change these settings for me
pl: Chcesz automatycznie zmieniać te ustawienia?
    Tak - Zmień te ustawienia automatycznie
    Nie  - Nie zmieniaj tych ustawień dla mnie

en: Change to another .svg file
pl: Zmień na inny plik .svg

en: Change type
pl: Zmień typ

en: Changed fan speed during pringing may affect print quality, please choose carefully.
pl: Zmiana prędkości wentylatora podczas druku może wpłynąć na jego jakość. Wybierz ostrożnie.

en: Changing application language
pl: Zmiana języka aplikacji

en: Changing fan speed during pringing may affect print quality, please choose carefully.
pl: Zmiana prędkości wentylatora podczas druku może wpłynąć na jakość druku. Wybierz ostrożnie.

en: Changing filament
pl: Zmiana filamentu

en: Changing the region will log out your account.
pl: Zmiana regionu spowoduje wylogowanie z Twojego konta.

en: Check Assistant
pl: Sprawdź Asystenta

en: Check filament location
pl: Sprawdź położenie filamentu

en: Check for Presets Update
pl: Sprawdź aktualizację ustawień w profilach

en: Check for Update
pl: Sprawdź aktualizacje

en: Check heatbed flatness. Leveling makes extruded height uniform.
    *Automatic mode: Level first (about 10 seconds). Skip if surface is fine.
pl: Sprawdź płaskość podgrzewanego stołu. Poziomowanie sprawia, że wysokość wytłaczanego materiału jest jednolita.
    *Tryb automatyczny: Najpierw wypoziomuj (około 10 sekund). Pomiń, jeśli powierzchnia jest w porządku.

en: Check if the nozzle is clumping by filament or other foreign objects.
pl: Sprawdź, czy dysza nie została zatkana filamentem lub innym obcym przedmiotem.

en: Check printer absolute accuracy after calibration
pl: Sprawdź dokładność bezwzględną drukarki po kalibracji

en: Check printer absolute accuracy before calibration
pl: Przed kalibracją sprawdź dokładność bezwzględną drukarki

en: Check the current status of the qidi server by clicking on the link above.
pl: Sprawdź bieżący status serwera QIDI Tech, klikając na powyższy link.

en: Check the reason
pl: Sprawdź powód

en: Check the status of current system services
pl: Sprawdź status bieżących usług systemowych

en: Checking extruder temperature
pl: Sprawdzanie temperatury ekstrudera

en: Checking support necessity
pl: Sprawdzanie konieczności użycia podpór

en: Chinese Mainland
pl: Chiny kontynentalne

en: Choice your physical printer preset
pl: Wybierz swój preset drukarki fizycznej

en: Choose Download Directory
pl: Wybierz katalog Pobierania

en: Choose SLA archive:
pl: Wybierz archiwum SLA:

en: Choose SVG file for emboss:
pl: Wybierz plik SVG do wytłoczenia:

en: Choose a directory
pl: Wybierz katalog

en: Choose a file to import bed texture from (PNG/SVG):
pl: Wybierz plik do zaimportowania tekstury stołu drukarki z (PNG/SVG):

en: Choose an AMS slot then press "Load" or "Unload" button to automatically load or unload filaments.
pl: Wybierz gniazdo AMS, a następnie naciśnij przycisk „Ładuj” lub „Rozładuj”, aby automatycznie ładować lub wyładowywać filament.

en: Choose an STL file to import bed model from:
pl: Wybierz plik STL do zaimportowania modelu stołu drukarki z:

en: Choose an STL file to import bed shape from:
pl: Wybierz plik STL do zaimportowania kształtu stołu drukarki z:

en: Choose filament
pl: Wybierz filament

en: Choose files
pl: Wybierz pliki

en: Choose one file (3mf):
pl: Wybierz jeden plik (3mf):

en: Choose one file (gcode/.gco/.g/.ngc/ngc):
pl: Wybierz jeden plik (.gcode/.gco/.g/.ngc/ngc):

en: Choose one or more files (3mf/step/stl/svg/obj/amf):
pl: Wybierz jeden lub więcej plików (3mf/step/stl/svg/obj/amf):

en: Choose one or more files (3mf/step/stl/svg/obj/amf/usd*/abc/ply):
pl: Wybierz jeden lub więcej plików (3mf/step/stl/svg/obj/amf/usd*/abc/ply):

en: Choose part type
pl: Wybierz rodzaj części

en: Circle
pl: Koło

en: Circle Compensation Speed
pl: Prędkość kompensacji okręgu

en: Circular
pl: Okrągła

en: Classic
pl: Klasyczny

en: Classic wall generator produces walls with constant extrusion width and for very thin areas is used gap-fill. Arachne engine produces walls with variable extrusion width
pl: Klasyczny generator ścian tworzy ściany o stałej szerokości ekstruzji, a do bardzo cienkich obszarów używa wypełnienia szczelin. Silnik Arachne generuje ściany o zmiennej szerokości ekstruzji

en: Clean the Webview Cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną WebView

en: Cleaning nozzle tip
pl: Czyszczenie końcówki dyszy

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear my choice for synchronizing printer preset after loading the file.
pl: Wyłącz synchronizację profilu drukarki po załadowaniu pliku.

en: Clear my choice on the unsaved projects.
pl: Wyczyść moje wybory w niezapisanych projektach.

en: Click OK to update the Network plug-in when QIDI Studio launches next time.
pl: Kliknij OK, aby zaktualizować wtyczkę sieciową, gdy QIDI Studio uruchomi się następnym razem.

en: Click Wiki for help.
pl: Kliknij na Wiki, aby uzyskać pomoc.

en: Click here if you can't connect to the printer
pl: Kliknij tutaj, jeśli nie możesz połączyć się z drukarką

en: Click here if you failed to send the print job
pl: Kliknij tutaj, jeśli nie udało się wysłać zadania drukowania.

en: Click here to download it.
pl: Kliknij tutaj, aby ją pobrać.

en: Click here to regroup
pl: Kliknij tutaj, aby zmienić grupowanie

en: Click the OK button, the software will open the WebView cache folder.
    You need to manually delete the WebView folder.
pl: Kliknij przycisk OK, oprogramowanie otworzy folder pamięci podręcznej WebView.
    Musisz ręcznie usunąć folder WebView.

en: Click the icon to edit color painting of the object
pl: Kliknij ikonę, aby edytować kolory obiektu

en: Click the icon to edit support painting of the object
pl: Kliknij ikonę, aby edytować malowanie podpory obiektu

en: Click the icon to reset all settings of the object
pl: Kliknij ikonę, aby zresetować wszystkie ustawienia obiektu

en: Click the icon to shift this object to the bed
pl: Kliknij ikonę, aby przenieść ten obiekt na stół

en: Click the icon to toggle printable property of the object
pl: Kliknij ikonę, aby przełączyć właściwość drukowalności obiektu

en: Click the right mouse button to display the full text.
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić pełny tekst.

en: Click to change part type into modifier.
pl: Kliknij, aby zmienić rodzaj części na modyfikator.

en: Click to change part type into negative volume.
pl: Kliknij, aby zmienić rodzaj części na objętość ujemną

en: Click to change text into object part.
pl: Kliknij, aby zmienić tekst na część obiektu.

en: Click to download new version in default browser: %s
pl: Kliknij, aby pobrać nową wersję w domyślnej przeglądarce: %s

en: Click to drop current modify and reset to saved value.
pl: Kliknij, aby anulować bieżące modyfikacje i zresetować do zapisanej wartości.

en: Click to edit preset
pl: Kliknij, aby edytować profil

en: Click to pick filament color
pl: Kliknij, aby wybrać kolor filamentu

en: Click to reset all settings to the last saved preset.
pl: Kliknij, aby zresetować wszystkie ustawienia do ostatnich zapisanych ustawień wstępnych.

en: Click to reset current value and attach to the global value.
pl: Kliknij, aby zresetować bieżącą wartość do wartości globalnej.

en: Click to select AMS slot manually
pl: Kliknij, aby ręcznie wybrać gniazdo AMS

en: Click to view the wiki of the current plate type
pl: Kliknij, aby wyświetlić wiki dla bieżącego typu płyty.

en: Clone
pl: Klonuj

en: Clone copies of selections
pl: Klonuje kopie zaznaczenia

en: Clone selected
pl: Zduplikuj wybrane

en: Close
pl: Zamknij

en: Close all cooling fan for the first certain layers. Cooling fan of the first layer used to be closed to get better build plate adhesion
pl: Wyłącz wszystkie wentylatory chłodzenia przez pierwsze kilka warstw. Wentylator chłodzenia pierwszej warstwy był wyłączony aby uzyskać lepszą przyczepność do podłoża

en: Close holes
pl: Zamknij otwory

en: Closing Application while some presets are modified.
pl: Zamykanie aplikacji przy modyfikacji niektórych ustawień.

en: Cloud Slicing...
pl: Cięcie w chmurze...

en: Cloud service connection failed. Please try again.
pl: Nie udało się połączyć z usługą w chmurze. Spróbuj ponownie.

en: Collapse
pl: Zwiń

en: Collapse/Expand the sidebar
pl: Zwiń/Rozwiń pasek boczny

en: Color
pl: Kolor

en: Color Painting
pl: Malowanie kolorem

en: Color Scheme
pl: Schemat kolorów

en: Color change
pl: Zmiana koloru

en: Color gradient (%1%)
pl: Gradient koloru (%1%)

en: Color match
pl: Dopasowanie kolorów

en: Color painting
pl: Malowanie kolorem

en: Colour
pl: Kolor

en: Comfirm Save As
pl: Potwierdź "Zapisz jako"

en: Comment
pl: Komentarz

en: Common
pl: Wspórny

en: Compare presets
pl: Porównaj profile

en: Compared with the default profile of 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in minimal layer lines and higher printing quality, but shorter printing time.
pl: W porównaniu ze standardowym profilem dyszy o średnicy 0,2 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy, co prowadzi do praktycznie niewidocznych linii warstw i znacznie wyższa jakość wydruku, ale jednocześnie wydłuża jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in slightly visible layer lines, but shorter printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0,2 mm, ma większą wysokość warstwy, co skutkuje lekko widocznymi liniami warstw, ale krótszym czasem druku.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a slightly bigger layer height, and results in almost negligible layer lines, and slightly shorter printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0,2 mm, ma nieznacznie większą wysokość warstwy, co skutkuje praktycznie niezauważalnymi liniami warstw i nieco krótszym czasem druku.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in almost invisible layer lines and higher printing quality, but shorter printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dyszy o średnicy 0,2 mm, ma mniejszą wysokość warstwy, co prowadzi do praktycznie niewidocznych linii warstw i wyższej jakości druku, ale wydłuża czas druku.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer lines, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in almost invisible layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dyszy 0,2 mm, ma mniejszą wysokość warstwy, niższe prędkości i przyspieszenie, oraz wzór wypełnienia jest gyroidalny. To prowadzi do praktycznie niewidocznych linii warstw i wyższej jakości druku, ale znacznie wydłuża czasu druku.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer lines, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in minimal layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
pl: W porównaniu ze standardowym profilem dyszy o średnicy 0,2 mm, ma on mniejszą wysokość warstwy, niższe prędkości i przyspieszenia, a także zastosowany jest wzór wypełnienia Gyroid. To prowadzi do praktycznie niewidocznych warstw i znacznie lepszej jakości wydruku, ale jednocześnie wydłuża jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in much higher printing quality, but a much longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0,2 mm, ma niższe prędkości i przyspieszenia, a wzorzec rzadkiego wypełnienia to Gyroidalny. Dlatego daje znacznie lepszą jakość druku, ale znacznie wydłuża czas druku.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in more apparent layer lines and lower printing quality, but shorter printing time.
pl: W porównaniu ze standardowym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma większą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są bardziej widoczne, co obniża jakość druku, ale jednocześnie skraca jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in more apparent layer lines and lower printing quality, but slightly shorter printing time.
pl: W porównaniu ze standardowym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma większą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są bardziej widoczne, co obniża jakość druku, ale jednocześnie delikatnie skraca jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in almost negligible layer lines and higher printing quality, but longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są prawie niewidoczne, co prowadzi do wyższej jakości druku, ale wydłużenia jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in almost negligible layer lines and longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są prawie niewidoczne, co prowadzi do wyższej jakości druku, ale wydłużenia jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less apparent layer lines and higher printing quality, but longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są mniej widoczne, co skutkuje wyższą jakością druku, ale jednocześnie wydłuża się jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in almost negligible layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy, niższe prędkości i przyspieszenia, a także zastosowany wzór wypełnienia gyroidalnego. W rezultacie warstwy są prawie niewidoczne, co prowadzi do znacznie wyższej jakości druku, ale wydłuża jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in less apparent layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy, niższe prędkości i przyspieszenia, oraz wzór wypełnienia Gyroidalny. W rezultacie warstwy są mniej widoczne, co prowadzi do znacznie wyższej jakości druku, ale zauważalnie dłuższego czasu druku.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has more wall loops and a higher sparse infill density. So, it results in higher strength of the prints, but more filament consumption and longer printing time.
pl: W porównaniu ze standardowym profilem dla dyszy o średnicy 0.4 mm, ten profil ma więcej obwodów i większą gęstość wypełnienia. To zwiększa wytrzymałość wydruku, ale prowadzi także do większego zużycia materiału i dłuższego czasu druku.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in more apparent layer lines and lower printing quality, but shorter printing time in some printing cases.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.6 mm, ten profil ma większą wysokość warstwy. Skutkuje to bardziej zauważalnymi warstwami i obniżeniem jakości druku, chociaż w niektórych przypadkach może skrócić jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in much more apparent layer lines and much lower printing quality, but shorter printing time in some printing cases.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.6 mm, ten profil ma większą wysokość warstwy. Skutkuje to bardziej zauważalnymi warstwami i znacznym obniżeniem jakości druku, chociaż w niektórych przypadkach może skrócić jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less apparent layer lines and higher printing quality, but longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.6 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są mniej zauważalne, co prowadzi do wyższej jakości druku, ale wydłuża jego czas.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less apparent layer lines and slight higher printing quality, but longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.6 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są mniej zauważalne, co powoduje nieznaczny wzrost jakości druku, ale jednocześnie zwiększa czas wydruku.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has more wall loops and a higher sparse infill density. So, it results in higher strength of the prints, but more filament consumption and longer printing time.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.6 mm, ten profil ma więcej obwodów i większą gęstość wypełnienia. Skutkuje to zwiększeniem wytrzymałości wydrukowanego elementu, ale zwiększa zużycie materiału i czas wydruku.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in very apparent layer lines and much lower printing quality, but shorter printing time in some printing cases.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0.8 mm, ten profil ma nieco większą wysokość warstwy. W rezultacie są to wyraźnie widoczne warstwy i znacznie niższa jakość druku, ale w niektórych przypadkach skraca to czas wydruku.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a much bigger layer height, and results in extremely apparent layer lines and much lower printing quality, but much shorter printing time in some printing cases.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0,8 mm, ten profil ma znacznie większą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są bardzej widoczne, a jakość druku znacznie niższa, ale w niektórych przypadkach znacznie skraca się czas wydruku.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a slightly smaller layer height, and results in slightly less but still apparent layer lines and slightly higher printing quality, but longer printing time in some printing cases.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0,8 mm, ten profil ma nieco mniejszą wysokość warstwy. W rezultacie warstwy są nieco mniej widoczne, a jakość druku jest nieco lepsza, ale w niektórych przypadkach czas druku może się nieco wydłużyć.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less but still apparent layer lines and slightly higher printing quality, but longer printing time in some printing cases.
pl: W porównaniu z domyślnym profilem dla dyszy o średnicy 0,8 mm, ten profil ma mniejszą wysokość warstwy, co prowadzi do mniejszych, ale nadal widocznych warstw i lepszej jakości druku, a w niektórych przypadkach może się wydłużyć czas wydruku.

en: Compatible machine
pl: Kompatybilna maszyna

en: Compatible machine condition
pl: Warunek zgodności maszyny

en: Compatible process profiles
pl: Zgodne profile procesu

en: Compatible process profiles condition
pl: Warunek zgodności profili procesu

en: Complete Calibration
pl: Pełna Kalibracja

en: Complete print
pl: Zakończ druk

en: Completed
pl: Zakończono

en: Concentric
pl: Koncentryczny

en: Cone
pl: Stożek

en: Config which AMS slot should be used for a filament used in the print job
pl: Skonfiguruj, które gniazdo AMS powinno być używane dla filamentu w trakcie zadania druku.

en: Configuration can update now.
pl: Konfiguracja może teraz być zaktualizowana.

en: Configuration file "%1%" was loaded, but some values were not recognized.
pl: Plik konfiguracyjny "%1%" został załadowany, ale niektóre wartości nie zostały rozpoznane.

en: Configuration incompatible
pl: Konfiguracja niekompatybilna

en: Configuration package changed
pl: Pakiet konfiguracyjny został zmieniony

en: Configuration package updated to
pl: Pakiet konfiguracyjny zaktualizowany do

en: Configuration package was loaded, but some values were not recognized.
pl: Pakiet konfiguracyjny został załadowany, ale niektóre wartości nie zostały rozpoznane.

en: Configuration update
pl: Aktualizacja konfiguracji

en: Configuration updates
pl: Aktualizacje konfiguracji

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm and Update Nozzle
pl: Potwierdź i zaktualizuj dyszę

en: Confirm connectors
pl: Potwierdź łączniki

en: Confirm extruded
pl: Potwierdź ekstruzje

en: Confirming birdeye camera position
pl: Potwierdzenie pozycji kamery Birdeye

en: Conflicts of gcode paths have been found at layer %d. Please separate the conflicted objects farther (%s <-> %s).
pl: Wykryto konflikty ścieżek G-code na warstwie %d. Proszę oddalić od siebie obiekty będące w konflikcie (%s <-> %s).

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect %s failed! [SN:%s, code=%s]
pl: Błąd połączenia z %s! [SN:%s, kod=%s]

en: Connect a sparse infill line to an internal perimeter with a short segment of an additional perimeter. If expressed as percentage (example: 15%) it is calculated over sparse infill line width. Slicer tries to connect two close infill lines to a short perimeter segment. If no such perimeter segment shorter than infill_anchor_max is found, the infill line is connected to a perimeter segment at just one side and the length of the perimeter segment taken is limited to this parameter, but no longer than anchor_length_max. Set this parameter to zero to disable anchoring perimeters connected to a single infill line.
pl: Połączenie wypełnienia z obrysem wewnętrznym poprzez dodawanie krótkich segmentów obrysu. Gdy wartość jest podana w procentach (na przykład 15%), obliczana jest od szerokości ścieżki wypełnienia. Slicer dąży do połączenia dwóch najbliższych linii wypełnienia za pomocą krótkiego segmentu obrysu. Jeżeli nie odnajdzie segmentu krótszego niż wartość parametru infill_anchor_max, linia wypełnienia zostanie połączona z segmentem obrysu tylko z jednej strony. Długość tego segmentu będzie ograniczona do wartości parametru, ale nie przekroczy maksymalnej długości anchor_length_max. Aby zrezygnować z kotwiczenia obrysów do pojedynczej linii wypełnienia, ustaw wartość na zero.

en: Connect a sparse infill line to an internal perimeter with a short segment of an additional perimeter. If expressed as percentage (example: 15%) it is calculated over sparse infill line width. Slicer tries to connect two close infill lines to a short perimeter segment. If no such perimeter segment shorter than this parameter is found, the infill line is connected to a perimeter segment at just one side and the length of the perimeter segment taken is limited to infill_anchor, but no longer than this parameter. Set this parameter to zero to disable anchoring.
pl: Połączenie wypełnienia z wewnętrznym obrysem poprzez dodawanie krótkich segmentów obrysu. Gdy wartość jest podana w procentach (na przykład: 15%), zostanie ona obliczona na podstawie szerokości ścieżki wypełnienia. Slicer stara się łączyć dwie sąsiednie linie wypełnienia za pomocą krótkiego segmentu obrysu. W sytuacji, gdy nie znajdzie segmentu krótszego niż określony parametr, linia wypełnienia zostanie połączona z segmentem obrysu tylko z jednej strony. Długość tego segmentu zostanie ograniczona do wartości określonej w parametrze infill_anchor, ale nie przekroczy tej wartości. Aby wyłączyć funkcję kotwiczenia, należy ustawić wartość na zero.

en: Connect the printer using IP and access code
pl: Podłącz drukarkę przy użyciu adresu IP i kodu dostępu

en: ConnectPrinter(LAN)
pl: Połącz z drukarką (LAN)

en: Connecting to printer
pl: Łączenie z drukarką

en: Connecting to printer...
pl: Łączenie z drukarką...

en: Connecting to printer... The dialog will close later
pl: Łączenie z drukarką... Po tym okno dialogowe zostanie zamknięte.

en: Connecting to server
pl: Łączenie z serwerem

en: Connecting to the printer. Unable to cancel during the connection process.
pl: Łączenie z drukarką. Nie można anulować w trakcie procesu łączenia.

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Connection
pl: Połączenie

en: Connection Failed. Please check the network and try again
pl: Połączenie nieudane. Proszę sprawdzić połączenie sieciowe i spróbować ponownie

en: Connection failed! If your IP and Access Code is correct, 
    please move to step 3 for troubleshooting network issues
pl: Połączenie nieudane! Jeśli twoje IP i kod dostępu są poprawne, 
    przejdź do kroku 3, aby rozwiązać problemy z siecią

en: Connection failed! Please refer to the wiki page.
pl: Nie udało się nawiązać połączenia! Dowiedz się więcej na stronie Wiki.

en: Connection failed, please double check IP and Access Code
pl: Połączenie nieudane, proszę ponownie sprawdzić IP i kod dostępu

en: Connection to AstroBox works correctly.
pl: Połączenie z AstroBox działa poprawnie.

en: Connection to Duet works correctly.
pl: Połączenie z Duet działa poprawnie.

en: Connection to FlashAir works correctly and upload is enabled.
pl: Połączenie z FlashAir działa poprawnie, a przesyłanie danych jest włączone.

en: Connection to MKS works correctly.
pl: Połączenie z MKS działa poprawnie.

en: Connection to Moonraker works correctly.
pl: Połączenie z Moonraker działa poprawnie.

en: Connection to OctoPrint works correctly.
pl: Połączenie z OctoPrint działa poprawnie.

en: Connection to Prusa SL1 / SL1S works correctly.
pl: Połączenie z SL1 / SL1S działa poprawnie.

en: Connection to PrusaLink works correctly.
pl: Połączenie z PrusaLink działa poprawnie.

en: Connection to Repetier works correctly.
pl: Połączenie z Repetier działa poprawnie.

en: Connection to printer failed
pl: Błąd połączenia z drukarką

en: Connection to printers connected via the print host failed.
pl: Połączenie z drukarkami podłączonymi przez hosta drukowania nie powiodło się.

en: Connector
pl: Łącznik

en: Connectors
pl: Łączniki

en: Continue to sync filaments
pl: Kontynuuj aby zsynchronizować filamenty

en: Contour
pl: Kontur

en: Contour Coef 2
pl: Współczynnik konturu 2

en: Contour Coef 3
pl: Współczynnik konturu 3

en: Contour and hole
pl: Kontur i otwór

en: Contour limit max
pl: Górna granica konturu

en: Contour limit min
pl: Dolna granica konturu

en: Contour of object will be grown or shrunk in XY plane by the configured value. Positive value makes contour bigger. Negative value makes contour smaller. This function is used to adjust size slightly when the object has assembling issue
pl: Kontur obiektu zostanie powiększony lub zmniejszony na płaszczyźnie XY o ustawioną wartość. Dodatnia wartość powiększa, a ujemna zmniejsza kontur. Ta funkcja jest używana do drobnej korekty rozmiaru, gdy występują problemy z montażem obiektów.

en: Control
pl: Sterowanie

en: Convenience Mode
pl: Tryb ergonomiczny

en: Convert from inch
pl: Konwertuj z cali

en: Convert from meter
pl: Konwertuj z metrów

en: Convert the retraction moves to G10 and G11 gcode
pl: Konwertuj retrakcję na G10 i G11 gcode

en: Convex hull
pl: Otoczka wypukła

en: Cool Plate
pl: Cool Plate/PLA Plate

en: Cooling
pl: Chłodzenie

en: Cooling chamber
pl: Chłodzenie komory

en: Cooling for specific layer
pl: Chłodzenie dla konkretnej warstwy

en: Cooling mode is suitable for printing PLA/PETG/TPU materials and filters the chamber air.
pl: Tryb chłodzenia jest odpowiedni do druku takimi materiałami jak PLA/PETG/TPU i filtruje powietrze w komorze.

en: Cooling overhang threshold
pl: Próg chłodzenia dla nawisów

en: Copies of the selected object
pl: Kopie wybranego obiektu

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy Current Filament Preset
pl: Skopiuj obecne ustawienia Filamentu

en: Copy paramters
pl: Skopiuj parametr

en: Copy preset from filament
pl: Skopiuj ustawienie z filamentu

en: Copy selection to clipboard
pl: Kopiuj zaznaczenie do schowka

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Copying of the temporary G-code to the output G-code failed
pl: Kopiowanie tymczasowego G-kodu do G-kodu wyjściowego nie powiodło się

en: Copyright
pl: Prawo autorskie

en: Cost
pl: Koszt

en: Cost %dg filament and %d changes more than optimal grouping.
pl: W porównaniu do optymalnego grupowania, zużycie filamentu wzrośnie o %dg, a liczba zmian materiału wzrośnie o %d.

en: Could not connect to AstroBox
pl: Nie udało się połączyć z AstroBox

en: Could not connect to Duet
pl: Nie udało się połączyć z Duet

en: Could not connect to FlashAir
pl: Nie udało się połączyć z FlashAir

en: Could not connect to MKS
pl: Nie udało się połączyć z MKS

en: Could not connect to OctoPrint
pl: Nie udało się połączyć z OctoPrint

en: Could not connect to Prusa SLA
pl: Nie udało się połączyć z Prusa SLA

en: Could not connect to PrusaLink
pl: Nie udało się połączyć z PrusaLink

en: Could not connect to Repetier
pl: Nie udało się połączyć z Repatier

en: Could not find parameter: %s.
pl: Nie można znaleźć parametru: %s.

en: Could not get a valid Printer Host reference
pl: Nie można uzyskać ważnego odniesienia do hosta drukarki

en: Could not get resources to create a new connection
pl: Nie udało się uzyskać zasobów do utworzenia nowego połączenia

en: Counter Coef 1
pl: Współczynnik kompensacji 1

en: Cover
pl: Osłona

en: Cover the top contact layer of the supports with loops. Disabled by default.
pl: Przykrywa górną warstwę stykową podpór pętlami. Domyślnie wyłączone.

en: Cracks smaller than 2x gap closing radius are being filled during the triangle mesh slicing. The gap closing operation may reduce the final print resolution, therefore it is advisable to keep the value reasonably low.
pl: Szpary mniejsze niż dwukrotność wartości parametru "promień zamykania szpar" zostaną zamknięte przy cięciu. Operacja zamykania szpar może zmniejszyć finalną rozdzielczość wydruku, więc zalecane jest ustawienie tej wartości na rozsądnie niskim poziomie.

en: Create
pl: Utwórz

en: Create Based on Current Filament
pl: Utwórz na podstawie obecnego Filamentu

en: Create Based on Current Printer
pl: Utwórz na podstawie obecnej drukarki

en: Create Filament
pl: Utwórz Filament

en: Create Filament Successful
pl: Utworzenie filamentu zakończyło się powodzeniem

en: Create Nozzle for Existing Printer
pl: Utwórz Dyszę dla Istniejącej Drukarki

en: Create Printer
pl: Utwórz Drukarkę

en: Create Printer Successful
pl: Utworzenie drukarki zakończyło się powodzeniem

en: Create Printer/Nozzle
pl: Utwórz Drukarkę/Dyszę

en: Create Type
pl: Utwórz Typ

en: Create filament presets failed. As follows:
pl: Tworzenie ustawień filamentu nie powiodło się. Oto szczegóły:

en: Create from Template
pl: Utwórz na podstawie Szablonu

en: Create printer
pl: Utwórz drukarkę

en: Create process presets failed. As follows:
pl: Tworzenie ustawień procesu nie powiodło się. Oto szczegóły:

en: Creating a new project
pl: Tworzenie nowego projektu

en: Critical error
pl: Błąd krytyczny

en: Cross Hatch
pl: Krzyżowy podparty

en: Cross Zag
pl: Wypełnienie krzyżowe

en: Ctrl + Mouse wheel
pl: Ctrl + Kółko myszy

en: Ctrl+Mouse wheel
pl: Ctrl+Kółko myszy

en: Cube
pl: Sześcian

en: Cubic
pl: Sześcienny

en: Current AMS humidity
pl: Aktualna wilgotność AMS

en: Current Version:
pl: Obecna wersja:

en: Current chamber temperature is higher than the material's safe temperature,it may result in material softening and clogging.The maximum safe temperature for the material is %d
pl: Aktualna temperatura komory jest wyższa niż bezpieczna temperatura materiału; może to spowodować zmiękczenie materiału i zatkanie dyszy. Maksymalna bezpieczna temperatura dla materiału wynosi %d

en: Current filament colors
pl: Aktualne kolory filamentów

en: Current flowrate cali param is invalid
pl: Aktualny parametr kalibracji natężenia przepływu jest nieprawidłowy

en: Current grouping of slice result is not optimal.
pl: Obecne grupowanie wyników wycinków nie jest optymalne.

en: Current vendor has no models, please reselect.
pl: Obecny dostawca nie posiada modeli, proszę wybrać ponownie.

en: Currently, the object configuration form cannot be used with a multiple-extruder printer.
pl: Obecnie formularz konfiguracji obiektu nie może być używany z drukarką, z wieloma ekstruderami.

en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Custom CA certificate file can be specified for HTTPS OctoPrint connections, in crt/pem format. If left blank, the default OS CA certificate repository is used.
pl: Można podać niestandardowy plik certyfikatu CA dla połączeń HTTPS z OctoPrint, w formacie crt/pem. Jeśli pole zostanie puste, zostanie użyte domyślne repozytorium certyfikatów CA systemu operacyjnego.

en: Custom Color
pl: Niestandardowy kolor

en: Custom G-code
pl: Niestandardowy G-code

en: Custom G-code files are too large, and may not be synchronized to the cloud. Please keep it within 40k.
pl: Niestandardowe pliki G-code są zbyt duże i mogą nie zostać zsynchronizowane z chmurą. Prosimy, aby nie przekraczały 40k.

en: Custom G-code:
pl: Niestandardowy G-code:

en: Custom Mode
pl: Tryb niestandardowy

en: Custom Template:
pl: Niestandardowy szablon:

en: Custom supports and color painting were removed before repairing.
pl: Niestandardowe podpory i malowanie kolorów zostały usunięte przed naprawą.

en: Custom vendor is not input, please input custom vendor.
pl: Nie wprowadzono dostawcy, proszę wprowadzić niestandardowego dostawce.

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Customized Preset
pl: Dostosowany Profil

en: Cut
pl: Przeciąć

en: Cut Connectors information
pl: Usuń informacje o łącznikach

en: Cut Tool
    Did you know that you can cut a model at any angle and position with the cutting tool?
pl: Narzędzie Przecinanie
    Czy wiesz, że możesz przeciąć model pod dowolnym kątem i pozycją za pomocą narzędzia do przecinania?

en: Cut connectors
pl: Utnij łącznik

en: Cut filament
pl: Odcinanie filamentu

en: Cut selection to clipboard
pl: Kopiuj zaznaczenie do schowka

en: Cut to parts
pl: Przeciąć na części

en: Cutter error pause
pl: Pauza spowodowana błędem przecinarki filamentu

en: Cutting Module
pl: Moduł tnący

en: Cylinder
pl: Walec

en: DEBUG settings have saved successfully!
pl: Ustawienia debugowania zostały pomyślnie zapisane!

en: DEV host: api-dev.qidi3d.com/v1
pl: Host DEV: api-dev.qidi3d.com/v1

en: DNS Server:
pl: Serwer DNS:

en: DRY
pl: SUCHY

en: Daily Tips
pl: Wyświetl Wskazówki

en: Damp PVA will become flexible and get stuck inside AMS,please take care to dry it before use.
pl: Mokre PVA stanie się elastyczne i zatnie się wewnątrz AMS, prosimy o ostrożność i wysuszenie przed użyciem.

en: Dark Mode
pl: Tryb ciemny

en: Deadzone:
pl: Martwa strefa:

en: Debug Info
pl: Informacje debugowania

en: Decide which overhang part join the cooling function to slow down the speed.Expressed as percentage which indicides how much width of the line without support from lower layer. 100% means forcing cooling for all outer wall no matter how much overhang degree
pl: Zdecyduj, która część nawisu łączy się z funkcją chłodzenia, aby spowolnić prędkość. Wyrażone jest to w procentach, które wskazują szerokość linii bez podparcia z niższej warstwy. 100%% oznacza wymuszenie chłodzenia dla całej zewnętrznej ściany, niezależnie od stopnia nawisu.

en: Decides the size of thumbnail stored in gcode files
pl: Decyduje o rozmiarze miniatury przechowywanej w plikach G-code

en: Decimate ratio
pl: Współczynnik dziesiątkowania

en: Decrease this value slightly(for example 0.9) to reduce the amount of material for bridge, to improve sag
pl: Zmniejsz nieco tę wartość (na przykład 0.9), aby zmniejszyć ilość materiału dla mostu, zmniejszy to jego wygięcie

en: Default
pl: Domyślne

en: Default Nozzle Volume Type
pl: Domyślny typ objętości dyszy

en: Default View
pl: Widok domyślny

en: Default color
pl: Domyślny kolor

en: Default filament color
pl: Domyślny kolor filamentu

en: Default filament profile
pl: Domyślny profil filamentu

en: Default filament profile when switch to this machine profile
pl: Domyślny profil filamentu podczas przełączania na ten profil maszyny

en: Default jerk
pl: Domyślny Jerk

en: Default line width if some line width is set to be zero
pl: Domyślna szerokość linii, jeśli szerokość jakiejś linii jest ustawiona na zero

en: Default process profile
pl: Domyślny profil procesu

en: Default process profile when switch to this machine profile
pl: Domyślny profil procesu podczas przełączania na ten profil maszyny

en: Del
pl: Usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

en: Delete Custom G-code
pl: Usuń niestandardowy G-code

en: Delete Custom Template
pl: Usuń niestandardowy szablon

en: Delete Filament
pl: Usuń Filament

en: Delete Filament Change
pl: Usuń zmianę filamentu

en: Delete Pause
pl: Usuń pauzę

en: Delete Photo
pl: Usuń zdjęcie

en: Delete Physical Printer
pl: Usuń drukarkę fizyczną

en: Delete Plate
pl: Usuń płytę

en: Delete Preset
pl: Usuń Profil

en: Delete a brim ear
pl: Usuń ucho Brim

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: Delete all connectors
pl: Usuń wszystkie łączniki

en: Delete all cutter
pl: Usuń wszystkie narzędzia tnące

en: Delete connector from object which is a part of cut
pl: Usuń łącznik z obiektu, który jest częścią przecięcia

en: Delete filament
pl: Usuń filament

en: Delete file
pl: Usuń plik

en: Delete files
pl: Usuń pliki

en: Delete input
pl: Usuń wpis

en: Delete negative volume from object which is a part of cut
pl: Usuń odejmowanie objętości z obiektu będącego częścią przecięcia.

en: Delete object which is a part of cut object
pl: Usuń obiekt będący częścią przeciętego obiektu

en: Delete objects, parts, modifiers
pl: Usuń obiekty, części, modyfikatory

en: Delete preset
pl: Usuń profil

en: Delete selected
pl: Usuń zaznaczenie

en: Delete selected files from printer.
pl: Usuń wybrane pliki z drukarki.

en: Delete solid part from object which is a part of cut
pl: Usuń bryłę z obiektu, który jest częścią przecięcia

en: Delete the selected object
pl: Usuń wybrany obiekt

en: Delete this filament
pl: Usuń ten filament

en: Delete this preset
pl: Usuń ten profil

en: Deletes all objects
pl: Usuwa wszystkie obiekty

en: Deletes the current selection
pl: Usuwa bieżące zaznaczenie

en: Deleting the last solid part is not allowed.
pl: Usunięcie ostatniej części bryły jest niedozwolone.

en: Density
pl: Gęstość

en: Density of internal sparse infill, 100% means solid throughout
pl: Gęstość wewnętrznego wypełnienia, 100%% oznacza pełne wypełnienie

en: Density of the first raft or support layer
pl: Gęstość pierwszej warstwy tratwy lub podpory

en: Depth
pl: Głębokość

en: Depth ratio
pl: Stosunek głębokości

en: Deretraction Speed
pl: Prędkość deretrakcji

en: Describe how long the nozzle will move along the last path when retracting
pl: Opisuje, jak długo dysza będzie przemieszczać się wzdłuż ostatniej ścieżki podczas retrakcji

en: Description:
pl: Opis:

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystko

en: Deselect all
pl: Odznacz wszystko

en: Deselects all objects
pl: Odznacza wszystkie obiekty

en: Detached
pl: Odłączony

en: Detail level
pl: Poziom szczegółów

en: Detail.
pl: Szczegóły.

en: Details
pl: Szczegóły

en: Detect floating vertical shells
pl: Wykryj pływające powłoki pionowe

en: Detect narrow internal solid infill
pl: Wykrywanie wąskiego wewnętrznego pełnego wypełnienia

en: Detect overhang paths in vertical shells and slow them by bridge speed.
pl: Wykryj ścieżki nawisu w powłokach pionowych i spowolnij do prędkości dla mostu.

en: Detect overhang wall
pl: Wykrywanie ścian nawisu

en: Detect overhangs for auto-lift
pl: Wykrywanie nawisów do automatycznego podnoszenia

en: Detect the overhang percentage relative to line width and use different speed to print. For 100 percent overhang, bridge speed is used.
pl: Wykrywaj procent nawisu względem szerokości linii i używaj różnych prędkości druku. Dla nawisu 100 procent, używana jest prędkość mostu.

en: Detect thin wall
pl: Wykrywanie cienkich ścian

en: Detect thin wall which can't contain two line width. And use single line to print. Maybe printed not very well, because it's not closed loop
pl: Wykrywa cienkie ściany, które nie mogą zawierać dwóch szerokości linii i używa pojedynczej linii do druku. Może znacząco zmniejszyć jakość wydruku, ponieważ to nie jest zamknięta pętla.

en: Detection radius
pl: Promień wykrywania

en: Detects clogging and filament grinding, halting printing immediately to conserve time and filament.
pl: Wykrywa zatkanie i zacięcie się filamentu, natychmiast zatrzymując drukowanie w celu oszczędzenia czasu i filamentu.

en: Detour and avoid traveling across wall which may cause blob on surface
pl: Omijaj i unikaj przemieszczania się nad ścianą aby uniknąć powstawania grudek na powierzchni

en: Develop Mode
pl: Tryb deweloperski

en: Develop mode
pl: Tryb deweloperski

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device Name
pl: Nazwa Urządzenia

en: Device Page
pl: Strona Urządzenia

en: Device Status
pl: Stan Urządzenia

en: Device UI
pl: Interfejs urządzenia

en: Diameter
pl: Średnica

en: Diameter limit
pl: Limit średnicy

en: Diameter of nozzle
pl: Średnica dyszy

en: Diameter of the print bed. It is assumed that origin (0,0) is located in the center.
pl: Średnica stołu drukarki. Zakłada się, że punkt początkowy (0,0) znajduje się w środku.

en: Difference
pl: Różnica

en: Different filaments have different maximum volume speed.
    Nozzle material, caliber, printing temperature, etc., will affect the maximum volume speed.
    When the maximum volume velocity is set too high and does not match the filament properties, there may be missing threads during the printing process, resulting in a deterioration of the surface texture of the model.
    This is a test designed to calibrate the maximum volumetric speed of the specific filament. The generic or 3rd party filament types may not have the correct volumetric flow rate set in the filament. This test will help you to find the maximum volumetric speed of the filament.
pl: Różne filamenty mają różną maksymalną prędkość objętościową.
    Materiał dyszy, kaliber, temperatura druku itp. wpłyną na maksymalną prędkość objętościową.
    Gdy maksymalna prędkość objętościowa jest ustawiona zbyt wysoko i nie odpowiada właściwościom filamentu, może wystąpić brak materiału podczas drukowania, co prowadzi do pogorszenia tekstury powierzchni modelu.
    Jest to test zaprojektowany w celu kalibracji maksymalnej prędkości objętościowej konkretnego filamentu. Filamenty ogólne lub filamenty innych firm mogą nie mieć ustawionej poprawnej prędkości przepływu objętościowego. Ten test pomoże Ci znaleźć maksymalną prędkość objętościową filamentu.

en: Different nozzle diameters and different filament diameters is not allowed when prime tower is enabled.
pl: Różne średnice dysz i różne średnice filamentów nie są dozwolone, gdy włączona jest wieża czyszcząca.

en: Different types of supports
    Did you know that you can choose from multiple types of supports? Tree supports work great for organic models, while saving filament and improving print speed. Check them out!
pl: Różne rodzaje podpór
    Czy wiesz, że możesz wybierać spośród wielu rodzajów podpór? Podpory drzewa sprawdzają się doskonale dla modeli organicznych, jednocześnie oszczędzając filament i poprawiając szybkość druku. Sprawdź je!

en: Direct Drive
pl: Napęd bezpośredni

en: Direct distance
pl: Odległość bezpośrednia

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable AMS
pl: Wyłącz AMS

en: Disabled
pl: Nieaktywny

en: Disc
pl: Dysk

en: Discard Modified Value
pl: Pozostaw poprzednią wartość

en: Discard or Use Modified Value
pl: Odrzuć lub użyj zmodyfikowanej wartości

en: Display
pl: Wyśw.

en: Distance
pl: Odległość

en: Distance XYZ
pl: Odległość XYZ

en: Distance from model to the outermost brim line
pl: Odległość od modelu do najbardziej zewnętrznej linii Brimu

en: Distance from skirt to brim or object
pl: To jest odległość od Brimu do Skirtu lub do Obiektu

en: Distance of the 0,0 G-code coordinate from the front left corner of the rectangle.
pl: Odległość współrzędnych G-kodu 0,0 od lewego górnego rogu prostokąta.

en: Distance of the center of the SVG to the model surface.
pl: Odległość od środka SVG do powierzchni modelu.

en: Distance of the nozzle tip to the lid. Used for collision avoidance in by-object printing.
pl: Odległość od końcówki dyszy do pokrywy. Używane do unikania kolizji w druku według obiektu.

en: Distance of the nozzle tip to the lower rod. Used for collision avoidance in by-object printing.
pl: Odległość od końcówki dyszy do dolnej części prowadnicy. Używane do unikania kolizji w druku według obiektu.

en: Distance to rod
pl: Odległość do prowadnicy

en: Divide by zero
pl: Dzielenie przez zero

en: Do not Enable AMS
pl: Nie włączaj AMS

en: Do not run any validity checks, such as gcode path conflicts check.
pl: Nie uruchamiaj żadnych testów poprawności, takich jak sprawdzanie konfliktów ścieżek gcode.

en: Do you want to continue?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: Do you want to delete the file '%s' from printer?
pl: Czy chcesz usunąć plik '%s' z drukarki?

en: Do you want to modify the following parameters of the left nozzle to that of the right nozzle?
pl: Czy chcesz zmodyfikować następujące parametry lewej dyszy aby były zgodne z parametrami dyszy prawej?

en: Do you want to modify the following parameters of the right nozzle to that of the left nozzle?
pl: Czy chcesz zmodyfikować następujące parametry prawej dyszy aby były zgodne z parametrami dyszy lewej?

en: Do you want to replace it
pl: Czy chcesz go zastąpić

en: Do you want to save changes to "%1%"?
pl: Czy chcesz zapisać zmiany w "%1%"?

en: Do you want to synchronize your personal data from QIDI Cloud? 
    It contains the following information:
    1. The Process presets
    2. The Filament presets
    3. The Printer presets
pl: Czy chcesz zsynchronizować swoje ustawienia z QIDI Cloud? 
    Zawiera ono następujące informacje:
    1. Profil procesu
    2. Profil filamentu
    3. Profil drukarki

en: Don't create support on model surface, only on build plate
pl: To ustawienie generuje podpory tylko na stole

en: Don't remind me again
pl: Nie przypominaj mi ponownie

en: Don't retract when the travel is in infill area absolutely. That means the oozing can't been seen. This can reduce times of retraction for complex model and save printing time, but make slicing and G-code generating slower
pl: Nie wykonuj retrakcji, gdy ruch odbywa się całkowicie w obszarze wypełnienia. Oznacza to, że wyciek nie będzie widoczny. Może to zmniejszyć liczbę retrakcji dla skomplikowanego modelu i zaoszczędzić czas druku, ale spowolnić cięcie i generowanie G-code

en: Don't save
pl: Nie zapisuj

en: Don't show again
pl: Nie pokazuj ponownie

en: Don't show this dialog again
pl: Nie pokazuj ponownie tego okna dialogowego

en: Don't slow down outer walls
pl: Nie spowalniaj zewnętrznych ścian

en: Don't support bridges
pl: Nie twórz podpór pod mostami

en: Don't support the whole bridge area which makes support very large. Bridge usually can be printing directly without support if not very long
pl: Nie używaj podpór dla całego obszaru mostu, co powoduje, że podpora jest bardzo długa. Most zwykle może być drukowany bezpośrednio bez podpór, jeśli nie jest zbyt długi

en: Done
pl: Gotowe

en: Double Tear Romboid Cylinder
pl: Cylinder romboidalny

en: Dovetail
pl: Jaskółczy ogon

en: Dowel
pl: Kołek

en: Download
pl: Pobierz

en: Download Beta Version
pl: Pobierz wersje Beta

en: Download Models
pl: Pobierz modele

en: Download failed
pl: Pobieranie nieudane

en: Download failed, File size exception.
pl: Pobieranie nie powiodło się.

en: Download failed, unknown file format.
pl: Pobieranie nie powiodło się, nieznany format pliku.

en: Download finished
pl: Pobieranie zakończone

en: Download selected files from printer.
pl: Pobierz wybrane pliki z drukarki.

en: Download waiting...
pl: Oczekiwanie na pobieranie...

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Downloading %d%%...
pl: Pobieranie %d%%...

en: Downloading QIDI Network Plug-in
pl: Pobieranie wtyczki QIDI Network

en: Downloading Virtual Camera Tools
pl: Pobieranie narzędzi wirtualnej kamery

en: Downloading failed.
pl: Pobieranie nie powiodło się.

en: Downloading...
pl: Pobieranie...

en: Downloads
pl: Pobrane

en: Drag
pl: Przeciągnij

en: Drag to move the cut plane
pl: Przeciągnij, aby przesunąć płaszczyznę przekroju

en: Drag to move the cut plane
    Right-click a part to assign it to the other side
pl: Przeciągnij, aby przesunąć płaszczyznę przekroju.
    Kliknij prawym przyciskiem myszy na część modelu, aby przypisać ją do drugiej strony

en: Drop project file
pl: Upuść plik projektu

en: Drying
pl: Suszenie

en: Due to the lower version of QIDI Studio, this 3mf file cannot be fully loaded. Please update QIDI Studio to the latest version
pl: Ze względu na starszą wersję QIDI Studio, ten plik 3mf nie może zostać w pełni załadowany. Zaktualizuj QIDI Studio do najnowszej wersji

en: During print
pl: Podczas druku

en: Dynamic flow Calibration
pl: Kalibracja dynamiki przepływu

en: Dynamic flow calibration
pl: Kalibracja dynamiki przepływu

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: Edge
pl: Krawędź

en: Edge detection
pl: Detekcja krawędzi

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Custom G-code
pl: Edytuj niestandardowy G-code

en: Edit Filament
pl: Edytuj Filament

en: Edit Flow Dynamics Calibration
pl: Edycja kalibracji dynamiki przepływu

en: Edit Plate Name
pl: Edytuj nazwę płyty

en: Edit Preset
pl: Edytuj Profile

en: Edit Printers
pl: Edycja drukarek

en: Edit Process Settings
pl: Edytuj ustawienia procesu

en: Edit SVG
pl: Edytuj SVG

en: Edit Text
pl: Edytuj tekst

en: Edit connectors
pl: Edytuj łączniki

en: Edit in Parameter Table
pl: Edytuj w tabeli parametrów

en: Edit multiple printers
pl: Edycja drukarek

en: Edit preset
pl: Edytuj profil

en: Edit print parameters for a single object
pl: Edytuj parametry druku dla pojedynczego obiektu

en: Edit to scale
pl: Edytuj do skali

en: Ejecting of device %s(%s) has failed.
pl: Wysunięcie urządzenia %s (%s) nie powiodło się.

en: Elephant foot compensation
pl: Kompensacja "stopy słonia"

en: Embeded
pl: Osadzony

en: Embeded
    depth
pl: Głębokość
    osadzenia

en: Emboss attribute change
pl: Zmiana atrybutów wytłoczenia

[ctx: EmbossOperation]
en: Cut
pl: Przetnij

en: Empty
pl: Pusty

en: Empty layers around bottom are replaced by nearest normal layers.
pl: Puste warstwy wokół dolnej części są zastępowane najbliższymi normalnymi warstwami.

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable AI monitoring of printing
pl: Włącz monitorowanie druku przez sztuczną inteligencję

en: Enable AMS
pl: Włącz AMS

en: Enable LOD
pl: Włącz LOD

en: Enable SSL(FTP)
pl: Włącz SSL(FTP)

en: Enable SSL(MQTT)
pl: Włącz SSL(MQTT)

en: Enable accel_to_decel
pl: Włącz accel_to_decel

en: Enable dark mode
pl: Włącz tryb ciemny

en: Enable detection of build plate position
pl: Włącz detekcję pozycji stołu roboczego

en: Enable gamma correction for the imported obj file
pl: Włącz korekcje gammy dla zaimportowanego pliku obj

en: Enable internal ribs to increase the stability of the prime tower.
pl: Aktywuj wewnętrzne użebrowanie aby poprawić stabilność wieży czyszczącej.

en: Enable pressure advance
pl: Włącz zaawansowane ciśnienie

en: Enable pressure advance, auto calibration result will be overwriten once enabled. Useless for QIDI Printer
pl: Włącz zaawansowane ciśnienie, wynik automatycznej kalibracji zostanie nadpisany po włączeniu. Nieprzydatne dla drukarki QIDI

en: Enable rotation
pl: Włącz obracanie

en: Enable support
pl: Włącz

en: Enable support generation.
pl: To włącza generowanie podpór.

en: Enable this if printer support air filtration enhancement.
pl: Włącz to, jeśli drukarka obsługuje filtrację powietrza.

en: Enable this option if machine has auxiliary part cooling fan
pl: Włącz tę opcję, jeśli maszyna ma dodatkowy wentylator chłodzący wydruk

en: Enable this option to add EXCLUDE OBJECT command in g-code for klipper firmware printer
pl: Włącz tę opcję, aby dodać polecenie EXCLUDE OBJECT w G-code dla drukarki z oprogramowaniem Klipper

en: Enable this option to optimize part cooling fan speed for overhang and bridge to get better cooling
pl: Włącz tę opcję, aby zoptymalizować prędkość wentylatora chłodzącego wydruk dla nawisów i mostów, uzyskując lepsze chłodzenie

en: Enable this option to slow printing down for different overhang degree
pl: Włącz tę opcję, aby spowolnić drukowanie dla różnych stopni nawisu

en: Enable this option to slow printing speed down to make the final layer time not shorter than the layer time threshold in "Max fan speed threshold", so that layer can be cooled for a longer time. This can improve the cooling quality for needle and small details
pl: Włącz tę opcję, aby zmniejszyć prędkość drukowania, aby czas ostatniej warstwy nie był krótszy niż próg czasu warstwy w „Maksymalny próg prędkości wentylatora”, aby warstwa mogła być chłodzona przez dłuższy czas. Może to poprawić jakość drobnych szczegółów i małych detali

en: Enable this to add line number(Nx) at the beginning of each G-Code line
pl: Włącz to, aby dodać numer linii (Nx) na początku każdej linii G-code.

en: Enable this to enable the camera on printer to check the quality of first layer
pl: Włącz to, aby umożliwić kamerze w drukarce sprawdzenie jakości pierwszej warstwy.

en: Enable this to get a G-code file which has G2 and G3 moves. And the fitting tolerance is the same as resolution
pl: Włącz to, aby uzyskać plik G-code zawierający ruchy G2 i G3. Tolerancja dopasowania jest taka sama jak rozdzielczość

en: Enable this to get precise z height of object after slicing. It will get the precise object height by fine-tuning the layer heights of the last few layers. Note that this is an experimental parameter.
pl: Aktywuj tę opcję, aby uzyskać precyzyjną wysokość obiektu po przetworzeniu na warstwy. Precyzyjna wysokość obiektu zostanie uzyskana poprzez dokładne dostosowanie wysokości ostatnich kilku warstw. Należy pamiętać, że jest to parametr eksperymentalny.

en: Enabled
pl: Aktywny

en: Enabling traditional timelapse photography may cause surface imperfections. It is recommended to change to smooth mode.
pl: Włączenie tradycyjnego timelapsu może powodować niedoskonałości powierzchni. Zaleca się zmianę trybu na płynny.

en: End
pl: Koniec

en: End G-code
pl: G-code końcowy

en: End G-code when finish the printing of this filament
pl: Ten G-code zostanie dodany na końcu drukowania tym filamentem

en: End G-code when finish the whole printing
pl: Ten G-code zostanie dodany na końcu procesu drukowania

en: End PA:
pl: Koniec PA:

en: End retraction length:
pl: Końcowa długość retrakcji:

en: End speed:
pl: Zakończ z prędkością:

en: End temp:
pl: Temp. końcowa:

en: End volumetric speed:
pl: Końcowa prędkość przepływu:

en: Enforce seam
pl: Wymuś szew

en: Enforce supports
pl: Wymuś podpory

en: Enqueued
pl: W kolejce

en: Ensure vertical shell thickness
pl: Zapewnij stałą grubość pionowej powłoki

en: Enter Custom G-code used on current layer:
pl: Wprowadź niestandardowy G-code używany w bieżącej warstwie:

en: Enter new name
pl: Wprowadź nową nazwę

en: Enter or click the adjustment button to modify number again
pl: Wprowadź wartość lub kliknij przycisk regulacji, aby ponownie zmodyfikować liczbę.

en: Enter the shrinkage percentage that the filament will get after cooling (94% if you measure 94mm instead of 100mm). The part will be scaled in xy to compensate. Only the filament used for the perimeter is taken into account.
    Be sure to allow enough space between objects, as this compensation is done after the checks.
pl: Podaj procent skurczu, którego filament doświadczy po schłodzeniu (94% jeśli zmierzyłeś 94mm zamiast 100mm). Część będzie skalowana w płaszczyźnie xy, aby to zrekompensować. Wzięto pod uwagę tylko filament używany do obwodu. 
    Upewnij się, że pozostawiłeś wystarczająco dużo miejsca między obiektami, ponieważ ta kompensacja jest wykonywana po przeprowadzeniu kontroli.

en: Enumeration of host printers failed.
    Message body: "%1%"
    Error: "%2%"
pl: Nieudane wyliczanie drukarek hosta.
    Treść wiadomości: "%1%"
    Błąd: "%2%"

en: Erase
pl: Wymaż

en: Erase all painting
pl: Wymaż wszystko

en: Error
pl: Błąd

en: Error Message
pl: Wiadomość o błędzie

en: Error code
pl: Kod błędu

en: Error code: %d
pl: Kod błędu: %d

en: Error desc
pl: Opis błędu

en: Error during reload
pl: Błąd podczas przeładowywania

en: Error during replace
pl: Błąd podczas nadpisywania

en: Error in zip archive
pl: Błąd w archiwum zip

en: Error loading shaders
pl: Błąd podczas przeładowywania

en: Error occurs while loading G-code file
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania pliku G-code

en: Error uploading to print host:
pl: Błąd przesyłania do serwera druku:

en: Error!
pl: Błąd!

en: Error! Invalid model
pl: Błąd! Nieprawidłowy model

en: Error! Unable to create thread!
pl: Błąd! Nie można utworzyć wątku!

en: Error:
pl: Błąd:

en: Error: %1$d non-manifold edge. | Error: %1$d non-manifold edges.
pl[0]: Error: %1$d niezamknięta krawędz.
pl[1]: Error: %1$d niezamknięte krawędzie.
pl[2]: Error: %1$d niezamknięte krawędzie.

en: Error: Please close all toolbar menus first
pl: Błąd: Proszę najpierw zamknąć wszystkie paski narzędziowe

en: Errors
pl: Błędy

en: Estimated time
pl: Szacowany czas

en: Europe
pl: Europa

en: Even-odd
pl: Parzysty-nieparzysty

en: Example
pl: Przykład

en: Exception
pl: Wyjątek

en: Exception in obtaining file size, please import again.
pl: Wyjątek podczas uzyskiwania rozmiaru pliku, proszę zaimportuj ponownie.

en: Exclude objects
pl: Wyklucz obiekty

en: Exhaust
pl: Wyciąg

en: Exhaust fan
pl: Wentylator wyciągowy

en: Exit %s
pl: Zamknij %s

en: Expand (+) or shrink (-) the horizontal span of normal support
pl: Rozszerz (+) lub zmniejsz (-) poziomy zasięg normalnej podpory

en: Expand all raft layers in XY plane
pl: Rozszerz wszystkie warstwy tratwy w płaszczyźnie XY

en: Expand the first raft or support layer to improve bed plate adhesion
pl: Rozszerz pierwszą warstwę tratwy lub podpory, aby poprawić przyczepność do stołu drukarki

en: Experimental feature.Retracting and cutting off the filament at a longer distance during changes to minimize purge.While this reduces flush significantly, it may also raise the risk of nozzle clogs or other printing problems.
pl: Funkcja eksperymentalna. Wycofanie i odcięcie filamentu na większej odległości podczas jego zmian w celu zminimalizowania objętości płukania. Chociaż znacząco zmniejszy to zużycie filamentu, może to również zwiększyć ryzyko zatkania dyszy lub innych problemów podczas drukowania.

en: Experimental feature.Retraction length before cutting off during filament change
pl: Funkcja eksperymentalna. Długość retrakcji przed odcięciem podczas zmiany filamentu

en: Experimental feature: Retracting and cutting off the filament at a greater distance during filament changes to minimize flush.Although it can notably reduce flush,  it may also elevate the risk of nozzle clogs or other printing complications.
pl: Funkcja eksperymentalna: Polega na wycofaniu filamentu na większą odległość w celu zminimalizowania płukania, a następne jego odcięcie. Choć może to znacząco zmniejszyć ilość zużytego filamentu, może również zwiększyć ryzyko zatkania dyszy lub innych problemów z drukowaniem.

en: Experimental feature: Retracting and cutting off the filament at a greater distance during filament changes to minimize flush.Although it can notably reduce flush, it may also elevate the risk of nozzle clogs or other printing complications.Please use with the latest printer firmware.
pl: Funkcja eksperymentalna: Polega na wycofaniu filamentu na większą odległość w celu zminimalizowania płukania, a następne jego odcięcie. Choć może to znacząco zmniejszyć ilość zużytego filamentu, może również zwiększyć ryzyko zatkania dyszy lub innych problemów z drukowaniem. Proszę używać z najnowszym oprogramowaniem drukarki.

en: Expirment feature to compensate the circle holes and circle contour. This feature is used to improve the accuracy of the circle holes and contour within the diameter below 50mm. Only support PLA Basic, PLA CF, PET CF, PETG CF and PETG HF.
pl: Funkcja eksperymentalna do kompensacji otworów okrągłych i konturów okrągłych. Ta funkcja jest używana do poprawy dokładności otworów i konturów o średnicy poniżej 50 mm. Obsługuje tylko PLA Basic, PLA CF, PET CF, PETG CF i PETG HF.

en: Explosion Ratio
pl: Współczynnik eksplozji

en: Export
pl: Eksportuj

en: Export &Toolpaths as OBJ
pl: Eksportuj &ścieżki narzędziowe jako OBJ

en: Export 3mf file without using some 3mf-extensions
pl: Eksportuj plik 3mf bez użycia niektórych rozszerzeń 3mf

en: Export AMF file:
pl: Eksportuj plik AMF:

en: Export G-code
pl: Eksportuj G-code

en: Export G-code file
pl: Eksportuj plik G-code

en: Export Generic 3MF
pl: Eksportuj ogólne 3MF

en: Export Log
pl: Eksportuj Logi

en: Export OBJ file:
pl: Eksportuj plik OBJ:

en: Export Preset Bundle
pl: Eksport zestawu ustawień

en: Export STL file:
pl: Eksportuj plik STL:

en: Export all objects as STLs
pl: Eksportuj wszystkie obiekty jako plik STL

en: Export all objects as one STL
pl: Eksportuj wszystkie obiekty jako jeden plik STL

en: Export all plate sliced file
pl: Eksportuj wszystkie pliki po pocięciu płyty

en: Export all sliced file
pl: Eksportuj wszystkie pocięte pliki

en: Export as STLs
pl: Eksportuj jako pliki STL

en: Export as one STL
pl: Eksportuj jako jeden plik STL

en: Export current configuration to files
pl: Eksportuj bieżącą konfigurację do pliku

en: Export current plate as G-code
pl: Eksportuj bieżącą płytę jako G-code

en: Export current sliced file
pl: Eksportuj bieżący pocięty plik

en: Export plate sliced file
pl: Eksportuj plik pociętej płyty

en: Export result
pl: Wynik eksportu

en: Export successful
pl: Eksport zakończony sukcesem

en: Export successfully.
pl: Eksport zakończony sukcesem.

en: Export toolpaths as OBJ
pl: Eksportuj ścieżki narzędziowe jako OBJ

en: Exporting 3mf file failed
pl: Eksport pliku 3mf nie powiódł się

en: Exporting G-code
pl: Eksportowanie G-code

en: Exporting objects
pl: Eksportowanie obiektów

en: Exporting.
pl: Eksportowanie.

en: Ext spool
pl: Szpula zewnętrzna

en: Extension Board
pl: Płyta rozszerzeń

en: External
pl: Zewnętrzny

en: Extra high
pl: Bardzo wysoki

en: Extra info
pl: Dodatkowe informacje

en: Extra length on restart
pl: Dodatkowa długość przed wznowieniem

en: Extra low
pl: Bardzo niski

en: Extra rib length
pl: Dodatkowa długość użebrowania

en: Extruder
pl: Ekstruder

en: Extruder Clearance
pl: Odstęp od ekstrudera

en: Extruder Color
pl: Kolor ekstrudera

en: Extruder offset
pl: Przesunięcie ekstrudera w osiach X/Y

en: Extruder printable area
pl: Obszar druku ekstrudera

en: Extruder printable height
pl: Wysokość druku ekstrudera

en: Extruder switch time
pl: Czas przełączania ekstrudera

en: Extruders
pl: Ekstrudery

en: Extruders count
pl: Liczba ekstruderów

en: Extrusion Width
pl: Szerokość ekstruzji

en: Face
pl: Powierzchnia

en: Face and face assembly
pl: Montaż - powierzchnia do powierzchni

en: Face recognition
pl: Rozpoznawanie twarzy

en: Face the camera
pl: Skieruj w stronę kamery

en: Factor K
pl: Faktor K

en: Factor N
pl: Faktor N

en: Factors of Flow Dynamics Calibration
pl: Współczynnik kalib. dynamiki przepływu

en: Failed
pl: Nie udało się

en: Failed loading file "%1%". An invalid configuration was found.
pl: Błąd podczas wczytywania pliku "%1%". Znaleziono nieprawidłową konfigurację.

en: Failed loading objects.
pl: Nie udało się wczytać obiektów.

en: Failed processing of the filename_format template.
pl: Błąd przetwarzania szablonu filename_format.

en: Failed to calculate line width of %1%. Can not get value of "%2%"
pl: Nie udało się obliczyć szerokości linii %1%. Nie można pobrać wartości "%2%"

en: Failed to connect socket
pl: Błąd połączenia z gniazdem

en: Failed to connect to cloud service
pl: Nie udało się połączyć z usługą w chmurze

en: Failed to connect to printer.
pl: Nie udało się połączyć z drukarką

en: Failed to connect to the printer
pl: Błąd połączenia z drukarką

en: Failed to connect to the server
pl: Błąd połączenia z serwerem

en: Failed to create socket
pl: Błąd podczas tworzenia gniazda

en: Failed to create temporary folder, please try Export Configs again.
pl: Nie udało się utworzyć folderu tymczasowego. Spróbuj ponownie wyeksportować konfiguracje.

en: Failed to download the plug-in. Please check your firewall settings and vpn software, check and retry.
pl: Nie udało się pobrać wtyczki. Sprawdź ustawienia zapory sieciowej (firewall) i oprogramowania VPN, sprawdź i spróbuj ponownie.

en: Failed to fetch model information from printer.
pl: Nie udało się pobrać informacji o modelu z drukarki.

en: Failed to generate cali gcode
pl: Nie udało się wygenerować kodu kalibracji

en: Failed to generate gcode for invalid custom G-code.
pl: Nie udało się wygenerować G-code dla nieprawidłowego niestandardowego G-code.

en: Failed to get the model data in the current file.
pl: Nie udało się uzyskać danych modelu w bieżącym pliku.

en: Failed to initialize the WinRT library.
pl: Inicjowanie biblioteki WinRT nie powiodło się.

en: Failed to install the plug-in. Please check whether it is blocked or deleted by anti-virus software.
pl: Nie udało się zainstalować wtyczki. Sprawdź, czy nie jest zablokowana lub usunięta przez oprogramowanie antywirusowe.

en: Failed to log out.
pl: Wylogowanie nie powiodło się.

en: Failed to parse login report reason
pl: Nie udało się przeanalizować przyczyny raportu logowania

en: Failed to parse model information.
pl: Nie udało się przeanalizować informacji o modelu

en: Failed to post ticket to server
pl: Błąd przesyłania biletu na serwer

en: Failed to publish login request
pl: Błąd publikacji żądania logowania

en: Failed to publish login request.
pl: Zapytanie o logowanie nie mogło zostać wysłane.

en: Failed to read file, please try again.
pl: Nie udało się odczytać pliku. Spróbuj ponownie.

en: Failed to save gcode file.
    Error message: %1%.
    Source file %2%.
pl: Nie udało się zapisać pliku G-code.
    Komunikat błędu: %1%.
    Plik źródłowy %2%.

en: Failed to save the project.
    Please check whether the folder exists online or if other programs open the project file or if there is enough disk space.
pl: Projekt nie mógł zostać zapisany. 
    Proszę upewnić się, czy folder jest dostępny online, czy inne programy nie otwierają pliku projektu, lub czy jest wystarczająca ilość miejsca na dysku.

en: Failed to send the print job. Please try again.
pl: Nie udało się wysłać zadania druku. Proszę spróbować ponownie.

en: Failed to send. Click Retry to attempt sending again. If retrying does not work, please check the reason.
pl: Wysyłanie nie powiodło się. Kliknij ponów aby ponowić próbę. Jeśli ponowne próby nie przyniosą efektu, sprawdź przyczynę.

en: Failed to set the box printing slot...
pl: Nie udało się ustawić gniazda drukującego BOX-a...

en: Failed to start QIDI Farm Manager Client.
pl: Nie udało się uruchomić klienta QIDI Farm Manager.

en: Failed to start printing job
pl: Nie udało się rozpocząć zadania drukowania

en: Failed to upload file to ftp. Please try again.
pl: Nie udało się przesłać pliku przez FTP. Proszę spróbować ponownie.

en: Failed to upload print file to FTP. Please check the network status and try again.
pl: Nie udało się przesłać pliku drukowania przez FTP. Sprawdź stan sieci i spróbuj ponownie.

en: Fan
pl: Wentylator

en: Fan Speed
pl: Prędkość wentylatora

en: Fan Speed (%)
pl: Prędkość wentylatora (%)

en: Fan Speed:
pl: Prędkość wentylatora:

en: Fan speed
pl: Prędkość wentylatora

en: Fan speed for overhang
pl: Prędkość wentylatora dla nawisów

en: Fatal
pl: Fatalny

en: Fatal error
pl: Błąd krytyczny

en: Fatal error, exception caught: %1%
pl: Błąd krytyczny, przechwycono wyjątek: %1%

en: Featue 1
pl: Funkcja 1

en: Feature 1 has been reset, 
    feature 2 has been feature 1
pl: Funkcja 1 została zresetowana,
    funkcja 2 została funkcją 1

en: Fetching model infomations ...
pl: Pobieranie informacji o modelu ...

en: Filament %s does not match the filament in AMS slot %s. Please update the printer firmware to support AMS slot assignment.
pl: Filament %s nie pasuje do filamentu w gnieździe AMS %s. Zaktualizuj oprogramowanie drukarki, aby obsługiwać przypisywanie gniazd w AMS.

en: Filament %s exceeds the number of AMS slots. Please update the printer firmware to support AMS slot assignment.
pl: Filament %s przekracza liczbę gniazd AMS. Zaktualizuj oprogramowanie drukarki, aby obsługiwać przypisywanie gniazd w AMS.

en: Filament %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable height of the %s.
pl: Filament %s jest umieszczony w %s, ale wygenerowana w G-code ścieżka przekracza wysokość drukowania %s.

en: Filament %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable range of the %s.
pl: Filament %s jest umieszczony w %s, ale wygenerowana w G-code ścieżka przekracza zakres drukowania %s.

en: Filament Changes
pl: Zmiany Filamentu

en: Filament Created
pl: Filament utworzony

en: Filament Extruded, Continue
pl: Wytłaczanie filamentu, kontynuuj

en: Filament For Calibration
pl: Filament do Kalibracji

en: Filament Grouping
pl: Grupowanie filamentów

en: Filament Loaded, Resume
pl: Filament załadowano, wznów

en: Filament Preset
pl: Profil Filamentu

en: Filament Preset Template
pl: Opracuj Profil Filamentu

en: Filament Settings
pl: Ustawienia filamentu

en: Filament Tangle Detect
pl: Detekcja Splątania Filamentu

en: Filament category
pl: Kategoria filamentu

en: Filament change times
pl: Liczba zmian filamentu

en: Filament changes
pl: Zmiany filamentu

en: Filament count exceeds the maximum number that painting tool supports. only the first %1% filaments will be available in painting tool.
pl: Liczba filamentów przekracza maksymalną liczbę obsługiwaną przez narzędzie do malowania. Tylko pierwsze %1% filamenty będą dostępne dla tego narzędzia.

en: Filament density. For statistics only
pl: Gęstość filamentu. Tylko dla statystyk

en: Filament diameter is used to calculate extrusion in gcode, so it's important and should be accurate
pl: Średnica filamentu jest używana do obliczania ekstruzji w G-code, więc jest ważna i powinna być dokładna

en: Filament does not match the filament in AMS slot. Please update the printer firmware to support AMS slot assignment.
pl: Filament nie pasuje do filamentu w gnieździe AMS. Zaktualizuj oprogramowanie drukarki, aby obsługiwać przypisywanie gniazd w AMS.

en: Filament end G-code
pl: G-code końcowy dla filamentu

en: Filament exceeds the number of AMS slots. Please update the printer firmware to support AMS slot assignment.
pl: Filament przekracza liczbę gniazd AMS. Zaktualizuj oprogramowanie drukarki, aby obsługiwać przypisywanie gniazd w AMS.

en: Filament grouping
pl: Grupowanie filamentów

en: Filament load time
pl: Czas ładowania filamentu

en: Filament loading
pl: Ładowanie filamentu

en: Filament loading...
pl: Ładowanie filamentu...

en: Filament map to extruder
pl: Przypisanie filamentu do ekstrudera

en: Filament notes
pl: Notatki dotyczące Filamentu

en: Filament preset bundle(.qdsflmt)
pl: Pakiet ustawień filamentu (.qdsflmt)

en: Filament presets under this filament
pl: Dodaj profile filamentu

en: Filament presets(.zip)
pl: Profile filamentu (.zip)

en: Filament price. For statistics only
pl: Cena filamentu. Tylko dla statystyk

en: Filament prime volume
pl: Objętość głównego filamentu

en: Filament ramming length
pl: Długość wyciskania filamentu

en: Filament scarf seam settings
pl: Ustawienia szwu scarf dla filamentu

en: Filament serial is not inputed, please input serial.
pl: Rodzaj filamentu nie jest wprowadzony, proszę wprowadzić numer seryjny.

en: Filament settings
pl: Ustawienia filamentu

en: Filament start G-code
pl: G-code startowy dla filamentu

en: Filament to print internal sparse infill.
pl: Filament do drukowania wewnętrznego wypełnienia.

en: Filament to print support base and raft. "Default" means no specific filament for support and current filament is used
pl: Filament do drukowania podstawy podpór i tratw (raftu). „Domyślne” oznacza brak wyboru konkretnego filamentu dla ich podstawy, i zostanie użyty aktualny filament

en: Filament to print support interface. "Default" means no specific filament for support interface and current filament is used
pl: Filament do drukowania warstw łączących podpory z modelem. „Domyślne” oznacza brak konkretnego filamentu i używany będzie obecny filament

en: Filament type
pl: Typ Filamentu

en: Filament type and color information have been synchronized, but slot information is not included.
pl: Informacje o typie i kolorze filamentu zostały zsynchronizowane, ale brak informacji o gnieździe.

en: Filament type is not selected, please reselect type.
pl: Typ filamentu nie jest wybrany, proszę ponownie wybrać typ.

en: Filament unload time
pl: Czas rozładowania filamentu

en: Filament unloading
pl: Rozładunek filamentu

en: Filament used in this print job
pl: Filament używany w tym zadaniu drukowania

en: Filament-Saving Mode
pl: Tryb oszczędzania filamentu

en: Filaments
pl: Filamenty

en: Filaments %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable height of the %s.
pl: Filament %s jest umieszczony w %s, ale wygenerowana w G-code ścieżka przekracza wysokość drukowania %s.

en: Filaments %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable range of the %s.
pl: Filament %s jest umieszczony w %s, ale wygenerowana w G-code ścieżka przekracza zakres drukowania %s.

en: File
pl: Plik

en: File '%s' was lost! Please download it again.
pl: Plik '%s' został utracony! Proszę pobrać go ponownie.

en: File checksum error. Please retry.
pl: Błąd sumy kontrolnej pliku. Spróbuj ponownie.

en: File creation failed, please try again.
pl: Tworzenie pliku nie powiodło się. Spróbuj ponownie.

en: File does NOT exist (%1%).
pl: Plik NIE istnieje (%1%).

en: File does not exist.
pl: Plik nie istnieje.

en: File for the replace wasn't selected
pl: Nie wybrano pliku do zastąpienia

en: File is missing
pl: Plik jest niedostępny

en: File renaming failed, please try again.
pl: Zmiana nazwy pliku nie powiodła się. Spróbuj ponownie.

en: File upload failed, please try again.
pl: Przesyłanie pliku nie powiodło się. Spróbuj ponownie.

en: File upload timed out. Please check if the firmware version supports this operation or verify if the printer is functioning properly.
pl: Przekroczono limit czasu wgrywania pliku. Sprawdź czy Twoja wersja oprogramowania obsługuje tą operację oraz czy drukarka działa poprawnie.

en: File write failed, please try again.
pl: Zapis pliku nie powiódł się. Spróbuj ponownie.

en: File: %s
    Title: %s
pl: Plik: %s
    Tytuł: %s

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename format
pl: Format nazwy pliku

en: Filename has to end with ".svg" but you selected %1%
pl: Nazwa pliku musi kończyć się na ".svg", ale wybrałeś %1%

en: Fill
pl: Wypełnij

en: Fill bed with copies
pl: Wypełnij stół kopią modelu

en: Fill in the value above the block with smoothest top surface
pl: Wypełnij wartość nad blokiem z najgładszą górną powierzchnią

en: Fill of shape (%1%) contains unsupported: %2%.
pl: Wypełnienie kształtu (%1%) zawiera nieobsługiwane: %2%

en: Fill the remaining area of bed with copies of the selected object
pl: Wypełnij pozostałą część stołu kopią wybranego obiektu

en: Fillet wall
pl: Zaokrąglij ścianę

en: Filling
pl: Wypełnianie

en: Filter out gaps smaller than the threshold specified. This setting won't affact top/bottom layers
pl: Filtruj szczeliny mniejsze niż określony próg. To ustawienie nie wpłynie na warstwy górne/dolne

en: Filter out tiny gaps
pl: Filtruj wąskie szczeliny

en: Final shape constains selfintersection or multiple points with same coordinate.
pl: Ostateczny kształt zawiera przecięcie lub wiele punktów o tych samych współrzędnych.

en: Fine Calibration based on flow ratio
pl: Dokładna kalibracja na podstawie współczynnika przepływu

en: Fine-tuning for flow rate
    Did you know that flow rate can be fine-tuned for even better-looking prints? Depending on the material, you can improve the overall finish of the printed model by doing some fine-tuning.
pl: Precyzyjne dopasowanie natężenia przepływu
    Czy wiesz, że natężenie przepływu można precyzyjnie dostosować, aby uzyskać jeszcze lepiej wyglądające wydruki? W zależności od filamentu, możesz poprawić ogólne wykończenie wydrukowanego modelu poprzez dokonanie kilku drobnych regulacji.

en: Finish
pl: Zakończ

en: Finish Time:
pl: Czas zakończenia:

en: Finish Time: N/A
pl: Czas zakończenia: N/A

en: Finished
pl: Zakończ

en: Finished, Continue
pl: Zakończono, kontynuuj

en: Firmware Retraction
pl: Użyj retrakcji z firmware

en: First Guide
pl: Samouczek

en: First Layer Inspection
pl: Inspekcja pierwszej warstwy

en: First layer
pl: Pierwsza warstwa

en: First layer error pause
pl: Pauza spowodowana błędem pierwszej warstwy

en: First layer filament sequence
pl: Sekwencja filamentu pierwszej warstwy

en: First layer print sequence
pl: Sekwencja druku pierwszej warstwy

en: Fit camera
pl: Dopasuj kamerę

en: Fit camera to scene or selected object.
pl: Dopasuj kamerę do sceny lub wybranego obiektu.

en: Fix Model
    Did you know that you can fix a corrupted 3D model to avoid a lot of slicing problems on the Windows system?
pl: Naprawa modelu
    Czy wiesz, że możesz naprawić uszkodzony model 3D, aby uniknąć wielu problemów z przycinaniem w systemie Windows?

en: Fix model
pl: Napraw model

en: Fixed step drag
pl: Skok przesunięcia

en: Flap Angle
pl: Kąt freza

en: Flip
pl: Obróć

en: Flip by Face 2
pl: Obróć względem 2 powierzchni

en: Flip cut plane
pl: Obróć płaszczyznę przecinania

en: Floating reserved operand
pl: Zarezerwowana operacja zmiennoprzecinkowa

en: Floating vertical shell
pl: Pływająca pionowa powłoka

en: Flow
pl: Przepływ

en: Flow Dynamics
pl: Dynamika Przepływu

en: Flow Dynamics Calibration
pl: Kalibracja dynamiki przepływu

en: Flow Dynamics Calibration Result
pl: Wynik kalibracji dynamiki przepływu

en: Flow Dynamics Calibration result has been saved to the printer
pl: Wynik kalibracji dynamiki przepływu został zapisany w drukarce

en: Flow Rate
pl: Natężenie Przepływu

en: Flow Rate Calibration
pl: Kalibracja Natężenia Przepływu

en: Flow Rate Calibration measures the ratio of expected to actual extrusion volumes. The default setting works well in QIDI Tech printers and official filaments as they were pre-calibrated and fine-tuned. For a regular filament, you usually won't need to perform a Flow Rate Calibration unless you still see the listed defects after you have done other calibrations. For more details, please check out the wiki article.
pl: Kalibracja Natężenia Przepływu mierzy stosunek oczekiwanej do rzeczywistej objętości wytłaczania. Domyślne ustawienia działają dobrze w drukarkach QIDI Tech i oficjalnych filamentach, ponieważ zostały one wcześniej skalibrowane i dostrojone. Dla standardowego filamentu, zazwyczaj nie będzie konieczne przeprowadzenie kalibracji Natężenia Przepływu, chyba że nadal widzisz wymienione wady po wykonaniu innych kalibracji. Więcej informacji znajdziesz w artykule na Wiki.

en: Flow Ratio
pl: Współczynnik Przepływu

en: Flow rate
pl: Natężenie przepływu

en: Flow rate calibration result has been saved to preset
pl: Wynik kalibracji natężenie przepływu został zapisany do profilu

en: Flow rate test - Pass 1
pl: Test natężenie przepływu - Przejście 1

en: Flow rate test - Pass 2
pl: Test natężenie przepływu - Przejście 2

en: Flow ratio
pl: Współczynnik przepływu

en: Flow:
pl: Przepływ:

en: Flush
pl: Płukanie

en: Flush Options
pl: Opcje płukania

en: Flush into objects' infill
pl: Płucz do wypełnienia obiektów

en: Flush into objects' support
pl: Płucz do podpory obiektów

en: Flush into support/objects/infill
    Did you know that you can save the wasted filament by flushing them into support/objects/infill during filament change?
pl: Przepłukiwanie do podpory/obiektu/wypełnienia
    Czy wiesz, że można zaoszczędzić marnowany filament, spłukując go do podpory/obiektu/wypełnienia podczas zmiany filamentu?

en: Flush into this object
pl: Płucz do tego obiektu

en: Flush multiplier
pl: Mnożnik spłukiwania

en: Flush options
pl: Opcje płukania

en: Flushed
pl: Płukane

en: Flushing
pl: Płukanie

en: Flushing volume (mm³) for each filament pair.
pl: Objętość spłukiwania (mm³) dla każdej pary filamentów.

en: Flushing volumes
pl: Objętości płukania

en: Flushing volumes for filament change
pl: Objętości spłukiwania przy zmianie filamentu

en: Following line %s contains reserved keywords.
    Please remove it, or will beat G-code visualization and printing time estimation. | Following lines %s contain reserved keywords.
    Please remove them, or will beat G-code visualization and printing time estimation.
pl[0]: Następująca linia %s zawiera zastrzeżone słowo kluczowe.
    Usuń ją, w przeciwnym razie wizualizacja G-code i szacowanie czasu drukowania zostaną przerwane.
pl[1]: Następujące linie %s zawiera zastrzeżone słowo kluczowe.
    Usuń je, w przeciwnym razie wizualizacja G-code i szacowanie czasu drukowania zostaną przerwane.
pl[2]: Następujące linie %s zawiera zastrzeżone słowo kluczowe.
    Usuń je, w przeciwnym razie wizualizacja G-code i szacowanie czasu drukowania zostaną przerwane.

en: Following model object has been repaired | Following model objects have been repaired
pl[0]: Następujący obiekt modelu został naprawiony
pl[1]: Następujące obiekty modelu został naprawione

en: Following objects are laid over the boundary of plate or exceeds the height limit:
pl: Następujące obiekty znajdują się poza granicą płyty lub przekraczają limit wysokości:

en: Following preset will be deleted too. | Following presets will be deleted too.
pl[0]: Usunięty zostanie również następujący profil:
pl[1]: Usunięte zostaną również następujące profile:

en: Font
pl: Czcionka

en: Font doesn't have any shape for given text.
pl: Czcionka nie ma żadnego kształtu dla danego tekstu.

en: For "%1%", add "%2%" as a new preset
pl: Dla "%1%", dodaj "%2%" jako nowy profil

en: For "%1%", change "%2%" to "%3%"
pl: Dla "%1%", zmień "%2%" na "%3%"

en: For PVA filaments, it is strongly recommended to use normal support to avoid print failures.
pl: W przypadku filamentów PVA zdecydowanie zaleca się stosowanie normalnej podpory, aby uniknąć błędów druku.

en: For more information, please check out Wiki
pl: Dla dodatkowych informacji, odwiedź Wiki

en: Force a retraction when changes layer
pl: Wymuś retrakcje przy zmianie warstwy

en: Force cooling fan to be specific speed when overhang degree of printed part exceeds this value. Expressed as percentage which indicides how much width of the line without support from lower layer. 0% means forcing cooling for all outer wall no matter how much overhang degree
pl: Wymusza określoną prędkość wentylatora chłodzącego, gdy stopień nawisu drukowanej części przekracza tę wartość. Wyrażone jako wartość procentowa, która wskazuje szerokość linii bez podpór z niższej warstwy. 0%% oznacza wymuszenie chłodzenia dla całej ściany zewnętrznej bez względu na stopień nawisu.

en: Force cooling for overhang and bridge
pl: Wymuszaj chłodzenie dla nawisu i mostu

en: Force fan start early(0-5 second) when encountering overhangs. This is because the fan needs time to physically increase its speed.
pl: W przypadku wykrycia nawisu, wymuś wcześniejsze rozpoczęcie pracy wentylatora (0-5 sekund). Dzieje się tak, ponieważ wentylator potrzebuje czasu na osiągnięcie wymaganej prędkości.

en: Force part cooling fan to be at this speed when printing bridge or overhang wall which has large overhang degree. Forcing cooling for overhang and bridge can get better quality for these part
pl: Wymuś pracę wentylatora chłodzącego wydruk na tej prędkości podczas drukowania mostu lub ściany o dużym stopniu nawisu. Wymuszanie chłodzenia dla nawisów i mostów może poprawić jakość tych części modelu.

en: Force the generation of solid shells between adjacent materials/volumes. Useful for multi-extruder prints with translucent materials or manual soluble support material
pl: Wymuszaj generowanie warstw między sąsiadującymi materiałami/woluminami. Przydatne przy wydrukach wieloma ekstruderami przy pomocy półprzezroczystych materiałów lub rozpuszczalnych materiałów do drukowania podpór

en: Format of G-code thumbnails
pl: Format miniatur G-code

en: Format of G-code thumbnails: PNG for best quality, JPG for smallest size
pl: Format miniatur G-code: PNG dla najlepszej jakości, JPG dla najmniejszego rozmiaru.

en: Found following keys unrecognized:
pl: Znaleziono następujące nierozpoznane klucze:

en: Frequent
pl: Cz.używ.

en: From Volumetric Speed
pl: Od Prędkości Przepływu

en: From fluid mechanics, when a newtonian fluid flow through a hole, it needs pressure, and the pressure is proportional to the flow rate.
    As the filament is not rigid body, when the extruder starts to extrude, the filament will be compressed to generate the pressure. The compression process will delay the response of the real flow, as the extruder only provides the amount of the filament that needs to extrude, no extra.
pl: Z mechaniki płynów, gdy ciecz newtonowska przepływa przez otwór, potrzebuje ciśnienia, a ciśnienie jest proporcjonalne do przepływu.
    Ponieważ filament nie jest ciałem sztywnym, gdy ekstruder zaczyna wytłaczać materiał, filament zostanie ściśnięty, aby wygenerować ciśnienie. Proces kompresji opóźni reakcję rzeczywistego przepływu, ponieważ ekstruder dostarcza tylko tyle filamentu, ile potrzeba do wytłoczenia, bez nadmiaru.

en: From k Value
pl: Od wartości k

en: From surface
pl: Od powierzchni

en: Front
pl: Przód

en: Front View
pl: Widok z przodu

en: Frustum
pl: Stożek

en: Full Cooling
pl: Pełne chłodzenie

en: Full fan speed at layer
pl: Pełna prędkość wentylatora na warstwie

en: Fuzzy Skin
pl: Rozmyta skóra (Fuzzy Skin)

en: Fuzzy skin point distance
pl: Odległość między punktami skóry Fuzzy

en: Fuzzy skin thickness
pl: Grubość skóry Fuzzy

en: G-code files can not be loaded with models together!
pl: Pliki G-code nie mogą być wczytywane razem z modelami!

en: G-code flavor
pl: Typ G-code

en: G-code loading
pl: Wczytywanie G-code

en: G-code output
pl: Wyjście G-code

en: G-code path is generated after simplifying the contour of model to avoid too many points and gcode lines in the gcode file. Smaller value means higher resolution and more time to slice
pl: Ścieżka G-code jest generowana po uproszczeniu konturu modeli, aby uniknąć zbyt wielu punktów i linii G-code. Mniejsze wartości oznaczają wyższą rozdzielczość i więcej czasu potrzebnego do cięcia

en: G-code thumbnails
pl: Miniatury G-code.

en: GNU Affero General Public License, version 3
pl: GNU Affero General Public License, wersja 3

en: Gap
pl: Szczelina

en: Gap Fill
pl: Wypełnienie Szczeliny

en: Gap area
pl: Obszar szczeliny

en: Gap fill
pl: Wypełnienie szczeliny

en: Gap infill
pl: Wypełnienie szczelin

en: Gcode path overlap
pl: Nakładanie się ścieżek Gcode

en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Generate interlocking beam structure at the locations where different filaments touch. This improves the adhesion between filaments, especially models printed in different materials.
pl: Wygeneruj strukturę zazębiającą się w miejscach, gdzie stykają się różne filamenty. Poprawia to przyczepność między filamentami, szczególnie w modelach drukowanych z różnych materiałów.

en: Generates filament grouping for the left and right nozzles based on the most filament-saving principles to minimize waste
pl: Generuje grupy filamentów dla prawej i lewej dyszy na podstawie zasad oszczędzania materiału, w celu minimalizacji odpadów.

en: Generates filament grouping for the left and right nozzles based on the printer's actual filament status, reducing the need for manual filament adjustment
pl: Generuje grupy filamentów dla prawej i lewej dyszy na podstawie aktualnego statusu filamentów, redukując potrzebę ręcznego dostrajania materiału.

en: Generating G-code
pl: Generowanie G-code

en: Generating G-code: layer %1%
pl: Generowanie G-code: warstwa %1%

en: Generating geometry index data
pl: Generowanie danych indeksu geometrii

en: Generating geometry vertex data
pl: Generowanie danych wierzchołków geometrii

en: Generating infill regions
pl: Generowanie obszarów wypełnienia

en: Generating infill toolpath
pl: Generowanie ścieżki narzędzi wypełnienia

en: Generating skirt & brim
pl: Generowanie Skirtu i Brimu

en: Generating support
pl: Generowanie wsparcia

en: Generating walls
pl: Generowanie ścian

en: Generic
pl: Ogólny

en: Get oss config failed.
pl: Nie udało się uzyskać konfiguracji OSS.

en: Get ticket from device timeout
pl: Przekroczono limit czasu podczas pobierania zgłoszenia z urządzenia

en: Get ticket from server timeout
pl: Przekroczono limit czasu na pobranie zgłoszenia z serwera

en: Gizmo
pl: Uchwyt

en: Gizmo FDM paint-on seam
pl: Uchwyt malowania szwu FDM

en: Gizmo Place face on bed
pl: Położenie na płaszczyźnie za pomocą "uchwytów"

en: Gizmo SLA support points
pl: Punkty podpór SLA za pomocą "uchwytów"

en: Gizmo cut
pl: Cięcie za pomocą "uchwytów"

en: Gizmo move
pl: Przenoszenie za pomocą "uchwytów"

en: Gizmo rotate
pl: Obracanie za pomocą "uchwytów"

en: Gizmo scale
pl: Skalowanie za pomocą "uchwytów"

en: Global
pl: Globalne

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Global shortcuts
pl: Skróty globalne

en: Go Home
pl: Przejdź do pozycji domowej

en: Go Live
pl: Na żywo

en: Go to
pl: Przejdź do

en: Go to Login
pl: Przejdź do logowania

en: Goto download page.
pl: Przejdź do strony pobierania.

en: Grab length
pl: Długość uchwytu

en: Grab new filament
pl: Weź nowy filament

en: Grabber scale
pl: Rozmiar chwytaka

en: Grid
pl: Siatka

en: Groove
pl: Rowek

en: Groove Angle
pl: Kąt rowka

en: Group
pl: Grupa

en: Group Operations
pl: Operacje grupowe

en: Group files by month, recent first.
pl: Grupuj pliki według miesiąca, najpierw najnowsze.

en: Group files by year, recent first.
pl: Grupuj pliki według roku, najpierw najnowsze.

en: Group manipulation
pl: Manipulacja grupą

en: Grouping error:
pl: Błąd grupowania:

en: Gyroid
pl: Gyroidalny

en: HTTP digest
pl: Autoryzacja HTTP Digest

en: HTTP status: %1%
    Message body: "%2%"
pl: Status HTTP: %1%
    Treść wiadomości: "%2%"

en: HTTPS CA File
pl: Plik CA HTTPS

en: HTTPS CA file is optional. It is only needed if you use HTTPS with a self-signed certificate.
pl: Plik certyfikatu CA jest opcjonalny. Jest wymagany tylko w przypadku korzystania z HTTPS z certyfikatem podpisanym własnoręcznie.

en: Hardened Steel
pl: Stal Hartowana

en: Hardened steel
pl: Stal hartowana

en: Head diameter
pl: Średnica głowicy

en: Heat
pl: Ciepło

en: Heat the nozzle
pl: Rozgrzewanie dyszy

en: Heatbed preheating
pl: Rozgrzewanie stołu

en: Heated bed cooling
pl: Chłodzenie podgrzewanego stołu

en: Heating
pl: Nagrzewanie

en: Heating chamber
pl: Podgrzewanie komory

en: Heating hotend
pl: Rozgrzewanie hotendu

en: Heating mode is suitable for printeing ABS/ASA/PC/PA materials and circulates filters the chamber air.
pl: Tryb ogrzewania jest odpowiedni do drukowania materiałów ABS/ASA/PC/PA i zapewnia cyrkulację i filtrowanie powietrza w komorze.

en: Height
pl: Wysokość

en: Height Range
pl: Zakres wysokości

en: Height of SVG.
pl: Wysokość SVG.

en: Height of initial layer. Making initial layer height thick slightly can improve build plate adhension
pl: Wysokość pierwszej warstwy. Niewielkie zwiększenie wysokości pierwszej warstwy może poprawić przyczepność do stołu

en: Height range
pl: Zakres wysokości

en: Height range Modifier
pl: Modyfikator zakresu wysokości

en: Height ranges
pl: Zakresy wysokości

en: Height to lid
pl: Odległość od pokrywy

en: Height to rod
pl: Odległość od prowadnicy

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Help
pl: Pomoc

en: Hexagon
pl: Sześciokąt

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide Others
pl: Ukryj pozostałe

en: Hide QIDIStudio
pl: Ukryj QIDIStudio

en: High
pl: Wysoki

en: High Flow
pl: Wysoki przepływ

en: High flow
pl: Wysoki przepływ

en: High-temperature Heatbed Calibration
pl: Kalibracja podgrzewanego stołu w wysokiej temperaturze

en: Higher chamber temperature can help suppress or reduce warping and potentially lead to higher interlayer bonding strength for high temperature materials like ABS, ASA, PC, PA and so on.At the same time, the air filtration of ABS and ASA will get worse.While for PLA, PETG, TPU, PVA and other low temperature materials,the actual chamber temperature should not be high to avoid cloggings, so 0 which stands for turning off is highly recommended
pl: Wyższa temperatura komory może pomóc w redukcji wypaczania i potencjalnie prowadzić do większej siły wiązania międzywarstwowego w przypadku materiałów wysokotemperaturowych, takich jak ABS, ASA, PC, PA itp. Dla filametów PLA, PETG, TPU, PVA i innych materiałów niskotemperaturowych temperatura komory nie powinna być wysoka. Aby uniknąć zatykania sie dyszy zaleca się ustawienia na wartość 0 (wyłączone).

en: Highlight faces according to overhang angle.
pl: Podświetl powierzchnie zgodnie z kątem nawisu.

en: Highlight overhang areas
pl: Podświetl obszary nawisu

en: Hilbert Curve
pl: Krzywa Hilberta

en: Hole Coef 1
pl: Współczynnik otworu 1

en: Hole Coef 2
pl: Współczynnik otworu 2

en: Hole Coef 3
pl: Współczynnik otworu 3

en: Hole limit max
pl: Maksymalny rozmiar otworu

en: Hole limit min
pl: Minimalny rozmiar otworu

en: Holes of object will be grown or shrunk in XY plane by the configured value. Positive value makes holes bigger. Negative value makes holes smaller. This function is used to adjust size slightly when the object has assembling issue
pl: Otwory obiektu zostaną powiększone lub zmniejszone na płaszczyźnie XY o ustawioną wartość . Dodatnia wartość powiększa, a ujemna zmniejsza otwory. Ta funkcja jest używana do drobnego dopasowania rozmiaru, gdy występują problemy z montażem obiektów.

en: Hollow
pl: Wydrążony

en: Home page and daily tips
pl: Strona główna i codzienne wskazówki

en: Homing toolhead
pl: Bazowanie głowicy

en: Honeycomb
pl: Plaster miodu

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Horizontal distance of the nozzle tip to the rod's farther edge. Used for collision avoidance in by-object printing.
pl: Pozioma odległość końcówki dyszy od najbardziej zewnętrznej krawędzi prowadnicy. Jest to stosowane w celu unikania kolizji podczas drukowania obiektów.

en: Horizontal slider - Move active thumb Left
pl: Suwak poziomy - Przesuń aktywny punkt w lewo

en: Horizontal slider - Move active thumb Right
pl: Suwak poziomy - Przesuń aktywny punkt w prawo

en: Horizontal text
pl: Tekst poziomy

en: Host Setting
pl: Ustawienia hosta

en: Host Type
pl: Typ hosta

en: Hostname
pl: Nazwa Hosta

en: Hostname, IP or URL
pl: Nazwa hosta, IP lub URL

en: Hot Bed STL
pl: Model Stołu

en: Hot Bed SVG
pl: Tekstura Stołu

en: How do you like this printing file?
pl: Jak Ci się podoba ten plik do druku?

en: How many layers of skirt. Usually only one layer
pl: Liczba warstw Skirtu: zazwyczaj tylko jedna warstwa

en: How to use LAN only mode
pl: Jak korzystać z trybu tylko LAN

en: How to use calibration result?
pl: Jak korzystać z wyniku kalibracji?

en: How to use keyboard shortcuts
    Did you know that QIDI Studio offers a wide range of keyboard shortcuts and 3D scene operations.
pl: Jak korzystać z skrótów klawiszowych
    Czy wiesz, że QIDI Studio oferuje szeroki zakres skrótów klawiszowych i operacji na scenie 3D.

en: Humidity
pl: Wilgotność

en: IP and Access Code Verified! You may close the window
pl: Zweryfikowano IP i kod dostępu! Możesz zamknąć okno

en: Identical filament: same brand, type and color
pl: Identyczny filament: ta sama marka, typ i kolor.

en: Identifies the type and position of the build plate on the heatbed. Pausing printing if a mismatch is detected.
pl: Wykrywa typ i pozycję płyty roboczej na podgrzewanym stole. W przypadku wykrycia braku dopasowania, druk zostaje wstrzymany.

en: Identifying build plate type
pl: Identyfikacja typu płyty roboczej

en: Idle
pl: Nie pracuje

en: Idling...
pl: Bezczynność...

en: If enable this setting, part cooling fan will never be stopped and will run at least at minimum speed to reduce the frequency of starting and stopping
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, wentylator chłodzący wydruk nigdy nie zostanie zatrzymany i będzie pracował przynajmniej z minimalną prędkością, aby zmniejszyć częstotliwość włączania i wyłączania.

en: If enabled, auto check whether there are system presets updates after QIDI Studio startup.
pl: Jeśli opcja ta jest włączona, po uruchomieniu QIDI Studio automatycznie sprawdza, czy dostępne są aktualizacje profili systemowych.

en: If enabled, auto sync user presets with cloud after QIDI Studio startup or presets modified.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, ustawienia użytkownika będą automatycznie synchronizowane z chmurą po uruchomieniu QIDI Studio lub po modyfikacji ustawień.

en: If enabled, bridges are more reliable, can bridge longer distances, but may look worse. If disabled, bridges look better but are reliable just for shorter bridged distances.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, mosty są bardziej niezawodne, mogą obejmować większe długości, ale mogą wyglądać gorzej. Jeśli wyłączone, mosty wyglądają lepiej, ale są niezawodne tylko w przypadku krótszych odcinków.

en: If enabled, sets QIDI Studio as default application to open .3mf files
pl: Jeśli włączone, ustawia QIDI Studio jako domyślną aplikację do otwierania plików .3mf

en: If enabled, sets QIDI Studio as default application to open .step files
pl: Jeśli włączone, ustawia QIDI Studio jako domyślną aplikację do otwierania plików .step

en: If enabled, sets QIDI Studio as default application to open .stl files
pl: Jeśli włączone, ustawia QIDI Studio jako domyślną aplikację do otwierania plików .stl

en: If enabled, this setting will ensure external perimeters are not slowed down to meet the minimum layer time. This is particularly helpful in the below scenarios:
    
     1. To avoid changes in shine when printing glossy filaments 
    2. To avoid changes in external wall speed which may create slight wall artefacts that appear like z banding 
    3. To avoid printing at speeds which cause VFAs (fine artefacts) on the external walls
pl: Jeśli włączone, to ustawienie zapewni, że zewnętrzne obwody nie będą spowalniane, aby spełnić minimalny czas warstwy. Jest to szczególnie pomocne w poniższych scenariuszach:
    
    1. Aby uniknąć zmian w połysku podczas drukowania błyszczących filamentów 
    2. Aby uniknąć zmian w prędkości zewnętrznej ściany, które mogą powodować drobne artefakty ścienne przypominające pasmo Z 
    3. Aby uniknąć drukowania z prędkościami, które powodują VFAs (drobne artefakty) na zewnętrznych ścianach

en: If enabled,a parameter settings dialog will appear during STEP file import.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, podczas importowania pliku STEP pojawi się okno dialogowe ustawień parametrów.

en: If smooth or traditional mode is selected, a timelapse video will be generated for each print. After each layer is printed, a snapshot is taken with the chamber camera. All of these snapshots are composed into a timelapse video when printing completes. If smooth mode is selected, the toolhead will move to the excess chute after each layer is printed and then take a snapshot. Since the melt filament may leak from the nozzle during the process of taking a snapshot, prime tower is required for smooth mode to wipe nozzle.
pl: Jeśli wybrany jest tryb "Tradycyjny", dla każdego wydruku będzie tworzony film poklatkowy (timelapse). Po wydrukowaniu każdej warstwy robione jest zdjęcie kamerą w komorze. Wszystkie te zdjęcia są komponowane w film poklatkowy po zakończeniu drukowania. Jeśli wybrany jest tryb "Wygładź", głowica przesunie się nad wieżę po wydrukowaniu każdej warstwy, a następnie zrobi zdjęcie. Ponieważ stopiony filament może wyciekać z dyszy podczas robienia zdjęcia, wieża czyszcząca jest wymagana w trybie "Wygładź" do czyszczenia dyszy.

en: If the chamber temperature exceeds 40℃, the system will automatically switch to heating mode. Please confirm whether to switch.
pl: Jeżeli temperatura komory spadnie poniżej 40℃, system automatycznie włączy tryb ogrzewania. Proszę potwierdzić, czy przełączyć.

en: If the first selected item is a part, the second one should be part of the same object.
pl: Jeśli pierwszy wybrany element jest częścią, drugi powinien być częścią tego samego obiektu.

en: If the first selected item is an object, the second one should also be an object.
pl: Jeśli pierwszy zaznaczony element to obiekt, drugi powinien być również obiektem.

en: If the model has two parts that are symmetric about the y-axis, and you want these parts to have symmetric textures, please click this option on one of the parts.
pl: Jeśli model ma dwie części symetryczne względem osi Y i chcesz, aby miały one symetryczne tekstury, wybierz tę opcję dla jednej z części.

en: If the server is in a fault state, you can temporarily use offline printing or local network printing.
pl: W przypadku awarii serwera, możesz tymczasowo korzystać z druku offline lub druku w sieci lokalnej.

en: If the transparency of the mapping changes, this thumbnail is for reference only.
pl: Jeśli przezroczystość mapowania ulegnie zmianie, ta miniatura będzie służyć, jako punkt odniesienia.

en: If this is enabled, when starting QIDI Studio and another instance of the same QIDI Studio is already running, that instance will be reactivated instead.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, po uruchomieniu QIDI Studio, gdy inna instancja tego samego QIDI Studio jest już uruchomiona, ta instancja zostanie ponownie aktywowana.

en: If this value is positive, Z hop will only come into effect when Z is above the parameter: "Z hop lower boundary" and is below this value
pl: Jeśli podano wartość dodatnią, oś Z będzie podnosić się tylko powyżej określonej tutaj wysokości. Dzięki temu możesz wyłączyć podnoszenie osi Z podczas drukowania pierwszych warstw (na początku drukowania)

en: If you are to print a kind of soft TPU, please don't slice with this profile, and it is only for TPU that has high enough hardness (not less than 55D) and is compatible with the AMS. To get better printing quality, please refer to this wiki: TPU printing guide.
pl: W przypadku drukowania z miękkiego TPU, nie zaleca się używania tego profilu do cięcia. Nadaje się on tylko do TPU o odpowiedniej twardości (minimum 55D) i kompatybilnym z AMS. Aby uzyskać lepsze wyniki druku, zapoznaj się z tą stroną wiki: Przewodnik po druku TPU.

en: If you notice the following signs and other uncertain reasons during printing, you may consider performing flowrate calibration:
    1.Over-Extrusion: If you see excess material on your printed object, blotches form, or layers that look too thick, it could be a sign of over-extrusion;
    2.Under-Extrusion: This is the opposite of over - extrusion.Signs include missing layers, weak infill, or gaps in the print.This could mean that your printer isn't extruding enough filament;
    3.Poor Surface Quality : If the surface of your prints seems rough or uneven, this could be a result of an incorrect flow rate;
    4.Weak Structural Integrity : If your prints break easily or don't seem as sturdy as they should be, this might be due to under-extrusion or poor layer adhesion, which can be improved by flow rate calibration;
    5.When using third-party filaments
pl: Jeśli zauważysz następujące oznaki lub inne niepewne powody podczas drukowania, warto rozważyć kalibrację przepływu:
    1. Nadmiar ekstrudowanego materiału: Jeśli widzisz nadmiar materiału na wydruku, tworzą się plamy lub warstwy wyglądają na zbyt grube, może to być oznaką nadmiernego ekstrudowania;
    2. Niedostateczna ekstruzja: Jest to przeciwieństwo nadmiernej ekstruzji. Oznaki obejmują brakujące warstwy, słabe wypełnienie lub luki w druku. Może to oznaczać, że drukarka nie ekstruduje wystarczającej ilości filamentu;
    3. Zła jakość powierzchni: Jeśli powierzchnia wydruków jest szorstka lub nierówna, może to być wynikiem niewłaściwego przepływu;
    4. Słaba integralność strukturalna: Jeśli Twoje wydruki łatwo się łamią lub nie wydają się wystarczająco solidne, może to być wynikiem niedostatecznej ekstruzji lub słabej adhezji warstw, co można poprawić dzięki kalibracji przepływu;
    5. Korzystanie z filamentów innych firm

en: If you want to process the output G-code through custom scripts, just list their absolute paths here. Separate multiple scripts with a semicolon. Scripts will be passed the absolute path to the G-code file as the first argument, and variables of settings also can be read
pl: Jeśli chcesz przetworzyć wynikowy G-code za pomocą niestandardowych skryptów, po prostu wyszczególnij ich pełne ścieżki tutaj. Oddziel poszczególne skrypty średnikiem. Skrypty te otrzymają pełną ścieżkę do pliku G-code z wyższym priorytetem, a także będą mogły odczytywać zmienne ustawień

en: If you would like to try QIDI Studio Beta, you may click to
pl: Jeśli chciałbyś wypróbować QIDI Studio Beta, możesz kliknąć tutaj

en: If your firmware requires relative E values, check this, otherwise leave it unchecked. Must use relative e distance for QIDI printer
pl: Jeśli twój firmware wymaga wartości E względnych, zaznacz to, w przeciwnym razie pozostaw to niewybrane. Należy używać względnych odległości E dla drukarki QIDI

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Ignore HTTPS certificate revocation checks
pl: Ignoruj sprawdzanie unieważnienia certyfikatu HTTPS

en: Ignore HTTPS certificate revocation checks in case of missing or offline distribution points. One may want to enable this option for self signed certificates if connection fails.
pl: Ignoruj sprawdzanie unieważnienia certyfikatu HTTPS w przypadku braku lub wyłączonych punktów dystrybucji. Można chcieć włączyć tę opcję dla certyfikatów podpisanych własnoręcznie, jeśli połączenie nie powiedzie się.

en: Ignore this and Resume
pl: Ignoruj i Wznów

en: Ignore. Don't Remind Next Time
pl: Ignoruj. Nie przypominaj ponownie

en: Illegal instruction
pl: Niedozwolona instrukcja

en: Impact Strength Z
pl: Wytrzymałość na uderzenia w kierunku Z

en: Imperial
pl: Imperialny

en: Import
pl: Importuj

en: Import 3MF/STL/STEP/SVG/OBJ/AMF
pl: Importuj 3MF/STL/STEP/SVG/OBJ/AMF

en: Import 3mf file failed
pl: Import pliku 3mf nie powiódł się

en: Import Configs
pl: Importuj konfiguracje

en: Import File
pl: Importuj plik

en: Import Preset
pl: Wynik importu

en: Import a single SVG and split it
pl: Zaimportuj pojedynczy plik SVG i podziel go

en: Import a single SVG and then split it to several parts.
pl: Zaimportuj pojedynczy plik SVG, a następnie podziel go na kilka części.

en: Import file
pl: Importuj plik

en: Import geometry data from STL/STEP/3MF/OBJ/AMF files
pl: Importuj dane geometryczne z plików STL/STEP/3MF/OBJ/AMF

en: Import geometry only
pl: Importuj tylko geometrię

en: Import model and profile
pl: Importuj model i profil

en: Import model only
pl: Importuj tylko model

en: Import profile only
pl: Importuj tylko profil

en: Import result
pl: Wynik importu

en: Importing Model
pl: Importowanie modelu

en: Importing SLA archive
pl: Importowanie archiwum SLA

en: Importing canceled.
pl: Importowanie anulowane.

en: Importing done.
pl: Importowanie zakończone.

en: Importing to QIDI Studio failed. Please download the file and manually import it.
pl: Importowanie do QIDI Studio nie powiodło się. Proszę pobrać plik i ręcznie go zaimportować.

en: Improve rendering performance by lod
pl: Poprawa wydajności renderowania przy pomocy LOD

en: Improve strength
    Did you know that you can use more wall loops and higher sparse infill density to improve the strength of the model?
pl: Poprawa wytrzymałości
    Czy wiesz, że można używać większej liczby pętli ściany i użyć większej gęstości wypełnienia, aby zwiększyć wytrzymałość modelu?

en: Improved rendering performance under the scene of multiple plates and many models.
pl: Poprawiona wydajność renderowania w przypadku sceny składającej się z wielu płyt i wielu modeli.

en: In Cloud Slicing Queue, there are %s tasks ahead.
pl: W kolejce do przetwarzania w chmurze jest %s zadań przed tobą.

en: In addition, Flow Rate Calibration is crucial for foaming materials like LW-PLA used in RC planes. These materials expand greatly when heated, and calibration provides a useful reference flow rate.
pl: Dodatkowo, kalibracja natężenie przepływu jest kluczowa dla materiałów piankowych, takich jak LW-PLA używane w samolotach RC. Te filamenty znacząco się rozprężają pod wpływem temperatury, a kalibracja zapewnia przydatną referencyjną prędkość przepływu.

en: In order to reduce the visibility of the seam in a closed loop extrusion, the loop is interrupted and shortened by a specified amount.
    This amount as a percentage of the current extruder diameter. The default value for this parameter is 15
pl: W celu zmniejszenia widoczności szwu w profilu o zamkniętej pętli, pętla jest przerywana i skracana o określoną długość.
    Wartość ta wyrażona jest jako procent aktualnej średnicy ekstrudera. Domyślna wartość tego parametru to 15

en: In order to reduce the visiblity of the seam in closed loop, the inner wall and outer wall are shortened by a specified amount.
pl: Aby zmniejszyć widoczność szwu w zamkniętej pętli, wewnętrzna i zewnętrzna ściana są skracane o określoną wartość.

en: In the 3D Printing community, we learn from each other's successes and failures to adjust our own slicing parameters and settings. %s follows the same principle and uses machine learning to improve its performance from the successes and failures of the vast number of prints by our users. We are training %s to be smarter by feeding them the real-world data. If you are willing, this service will access information from your error logs and usage logs, which may include information described in  Privacy Policy. We will not collect any Personal Data by which an individual can be identified directly or indirectly, including without limitation names, addresses, payment information, or phone numbers. By enabling this service, you agree to these terms and the statement about Privacy Policy.
pl: W społeczności druku 3D uczymy się z sukcesów i niepowodzeń innych, dostosowując nasze parametry i ustawienia cięcia. %s postępuje zgodnie z tą samą zasadą i wykorzystuje uczenie maszynowe do poprawy swojej wydajności na podstawie sukcesów i niepowodzeń ogromnej liczby wydruków naszych użytkowników. Szkolimy %s, aby stały się bardziej inteligentne, dostarczając im rzeczywistych danych. Jeśli jesteś gotów, ta usługa uzyska dostęp do informacji z dzienników błędów i dzienników użycia, które mogą zawierać informacje opisane w Polityce prywatności. Nie będziemy zbierać żadnych Danych Osobowych, które pozwalają zidentyfikować osobę bezpośrednio lub pośrednio, w tym bez ograniczeń nazw, adresów, informacji płatniczych czy numerów telefonów. Korzystając z tej usługi, zgadzasz się na te warunki i oświadczenie dotyczące Polityki prywatności.

en: InFo
pl: Informacje

en: Incompatible
pl: Niekompatybilne

en: Incompatible presets
pl: Niekompatybilne profile

en: Incorrect password
pl: Nieprawidłowe hasło

en: Increase %1%g filament and %2% changes compared to optimal grouping.
pl: W porównaniu do optymalnego grupowania, zużycie filamentu wzrośnie o %1%g, a liczba zmian materiału wzrośnie o %2%.

en: Increase %1%g filament and save %2% changes compared to a printer with one nozzle.
pl: W porównaniu do zastosowania drukarki z jedną dyszą, zużycie filamentu wzrośnie o %1%g, a liczba zmian materiału spadnie o %2%.

en: Increase %1%g filament and save %2% changes compared to optimal grouping.
pl: W porównaniu do optymalnego grupowania, zużycie filamentu wzrośnie o %1%g, a liczba zmian materiału spadnie o %2%.

en: Increase/decrease edit area
pl: Zwiększ/zmniejsz obszar edycji

en: Independent support layer height
pl: Niezależna wysokość warstwy podpory

en: Infill
pl: Wypełnienie

en: Infill area is enlarged slightly to overlap with wall for better bonding. The percentage value is relative to line width of sparse infill
pl: Obszar wypełnienia jest nieznacznie powiększany, aby zachodził na ścianę, poprawiając przyczepność. Wartość procentowa jest względna do szerokości linii wypełnienia.

en: Infill combination
pl: Kombinacja wypełnienia

en: Infill density(%)
pl: Gęstość wypełnienia (%)

en: Infill direction
pl: Kierunek wypełnienia

en: Infill gap
pl: Przerwa wypełnienia

en: Infill rotate step
pl: Krok rotacji wypełnienia

en: Infill shift step
pl: Krok przesunięcia wypełnienia

en: Infill/Wall overlap
pl: Nakładanie wypełnienia na obrysy

en: Information
pl: Informacje

en: Init
pl: Inicjalizacja

en: Initial layer
pl: Pierwsza warstwa

en: Initial layer bed temperature
pl: Temperatura stołu dla pierwszej warstwy

en: Initial layer density
pl: Gęstość pierwszej warstwy

en: Initial layer expansion
pl: Rozszerzenie pierwszej warstwy

en: Initial layer flow ratio
pl: Współczynnik przepływu pierwszej warstwy

en: Initial layer height
pl: Wysokość pierwszej warstwy

en: Initial layer infill
pl: Wypełnienie pierwszej warstwy

en: Initial layer nozzle temperature
pl: Temperatura dyszy pierwszej warstwy

en: Initial layer speed
pl: Prędkość pierwszej warstwy

en: Initial layer travel
pl: Przejazd pierwszej warstwy

en: Initializing...
pl: Inicjalizacja...

en: Inner brim only
pl: Tylko wewnętrzny Brim

en: Inner wall
pl: Wewnętrzna ściana

en: Innerloop
pl: Pętla wewnętrzna

en: Input Custom Model
pl: Wprowadź Własny Model

en: Input Custom Nozzle Diameter
pl: Wprowadź niestandardową średnicę dyszy

en: Input Custom Vendor
pl: Wprowadź Niestandardowego Dostawce

en: Input Value
pl: Wartość wejściowa

en: Input access code
pl: Wprowadź kod dostępu

en: Input text
pl: Wprowadź tekst

en: Insert Gcode between objects. This parameter will only come into effect when you print your models object by object
pl: Wstaw G-code między obiektami. Ten parametr będzie działał tylko wtedy, gdy drukujesz swoje modele obiekt po obiekcie

en: Insert a pause command at the beginning of this layer.
pl: Wstaw polecenie pauzy na początku tej warstwy.

en: Insert custom G-code at the beginning of this layer.
pl: Wstaw niestandardowy G-code na początku tej warstwy.

en: Insert template custom G-code at the beginning of this layer.
pl: Wstaw niestandardowy szablon G-code na początku tej warstwy.

en: Insertion update
pl: Aktualizacja wymiany

en: Inspecting first layer
pl: Inspekcja pierwszej warstwy

en: Install Network Plug-in
pl: Zainstaluj wtyczkę sieciową

en: Install failed
pl: Instalacja nieudana

en: Install network plug-in
pl: Zainstaluj wtyczkę sieciową

en: Install successfully.
pl: Zainstalowano pomyślnie.

en: Installing
pl: Instalowanie

en: Instance manipulation
pl: Manipulacja instancją

en: Insufficient storage space, please clear the space and try again.
pl: Niewystarczająca ilość miejsca. Zwolnij miejsce i spróbuj ponownie.

en: Integration failed.
pl: Integracja nie powiodła się.

en: Integration was successful.
pl: Integracja zakończona sukcesem.

en: Interface pattern
pl: Wzór warstwy łączącej

en: Interface shells
pl: Powłoki łączące

en: Interface use loop pattern
pl: Użyj wzoru pętli dla warstw łączących

en: Interlocking beam layers
pl: Liczba warstw zazębienia

en: Interlocking beam width
pl: Szerokość zazębiania

en: Interlocking boundary avoidance
pl: Unikaj wzajemnego zazębiania

en: Interlocking depth
pl: Głębokość zazębiania

en: Interlocking depth of a segmented region
pl: Głębokość zazębiania się podzielonego na segmenty obszaru

en: Interlocking depth of a segmented region. Zero disables this feature.
pl: Głębokość blokady obszaru segmentowanego. Zero wyłącza tę funkcję.

en: Interlocking direction
pl: Kierunek zazębiania

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Internal Version
pl: Wersja wewnętrzna

en: Internal bridge support thickness
pl: Grubość wewnętrznej podpory mostu

en: Internal developer mode
pl: Wewnętrzny tryb deweloperski

en: Internal error. Please try upgrading the firmware and Studio version. If the issue persists, contact customer support.
pl: Błąd wewnętrzny: Spróbuj zaktualizować firmware oraz QIDI Studio. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z obsługą klienta.

en: Internal ribs
pl: Wewnętrzne użebrowanie

en: Internal solid infill
pl: Wypełnienie wewn.

en: Internal solid infill pattern
pl: Wewnętrzny wzór pełnego wypełnienia

en: Intersection
pl: Przecięcie

en: Invalid connectors detected
pl: Wykryto nieprawidłowe łączniki

en: Invalid data
pl: Nieprawidłowe dane

en: Invalid file format.
pl: Nieprawidłowy format pliku.

en: Invalid format. Expected vector format: "%1%"
pl: Nieprawidłowy format. Oczekiwany format wektora: "%1%"

en: Invalid input.
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe.

en: Invalid name, the following characters are not allowed:
pl: Nieprawidłowa nazwa, poniższe znaki są niedozwolone:

en: Invalid nozzle information, please refresh or manually set nozzle information.
pl: Nieprawidłowe informacje o dyszy, odśwież lub ręcznie ustaw informacje o dyszy.

en: Invalid number
pl: Błędny numer

en: Invalid numeric.
pl: Błędna wartość numeryczna.

en: Invalid state. 
    No one part is selected to keep after cut
pl: Nieprawidłowy stan.
    Nie wybrano części, która ma być zachowana po przycięciu.

en: Invalid value when spiral vase mode is enabled:
pl: Nieprawidłowa wartość przy włączonym trybie Wazy:

en: Invalid values found in the 3mf:
pl: Znaleziono nieprawidłowe wartości w pliku 3mf:

en: Invalidate cut info
pl: Unieważnij informacje o cięciu

en: Ironing
pl: Prasowanie

en: Ironing Pattern
pl: Wzór prasowania

en: Ironing Type
pl: Rodzaj prasowania

en: Ironing flow
pl: Współczynnik przepływu dla prasowania

en: Ironing inset
pl: Wstawka prasowania

en: Ironing is using small flow to print on same height of surface again to make flat surface more smooth. This setting controls which layer being ironed
pl: Prasowanie polega na użyciu małego strumienia do ponownego drukowania na tej samej wysokości co powierzchnia, aby wygładzić płaską powierzchnię. Tą opcją sterujesz, które warstwy są prasowane.

en: Ironing line spacing
pl: Odstęp między liniami prasowania

en: Ironing speed
pl: Prędkość prasowania

en: Is it %s%% or %s %s?
    YES for %s%%, 
    NO for %s %s.
pl: Czy to jest %s%% czy %s %s?
    TAK dla %s%%, 
    NIE dla %s %s.

en: It has a big layer height, and results in apparent layer lines and ordinary printing quality and printing time.
pl: Ta wyższa wysokość warstwy, skutkuje widocznymi liniami warstw i zwykłą jakością i czasem druku.

en: It has a general layer height, and results in general layer lines and printing quality. It is suitable for most general printing cases.
pl: Ta standardowa wysokość warstwy zapewnia normalną jakość druku, odpowiednią dla większości standardowych przypadków druku.

en: It has a small layer height, and results in almost negligible layer lines and high printing quality. It is suitable for most general printing cases.
pl: Ta niska wysokość warstwy prowadzi do praktycznie niewidocznych warstw i wysokiej jakości wydruku. Nadaje się do większości standardowych przypadków druku.

en: It has a very big layer height, and results in very apparent layer lines, low printing quality and general printing time.
pl: Ta bardzo duża wysokość warstwy skutkuje wyraźnie widocznymi liniami warstw, niską jakością druku i standardowym czasem druku.

en: It is recommended to assemble the objects first,
    because the objects is restriced to bed 
    and only parts can be lifted.
pl: Należy najpierw zmontować obiekty, 
    ponieważ obiekt jest związany z powierzchnią stołu, 
    a tylko części mogą być unoszone.

en: It seems object %s has %s. Please re-orient the object or enable support generation.
pl: Wygląda na to, że obiekt %s posiada %s. Proszę ponownie ustawić obiekt lub włączyć generowanie podpory.

en: Jerk limitation
pl: Ograniczenie Jerk

en: Jerk of first layer
pl: Jerk pierwszej warstwy

en: Jerk of infill
pl: Jerk dla wypełnienia

en: Jerk of inner walls
pl: Jerk ścian wewnętrznych

en: Jerk of outer walls
pl: Jerk ścian zewnętrznych

en: Jerk of top surface
pl: Jerk dla górnej powierzchni

en: Jerk of travel
pl: Jerk ruchu jałowego

en: Join
pl: Dołącz

en: Join Customer Experience Improvement Program.
pl: Dołącz do Programu Poprawy Doświadczeń Użytkownika.

en: Jump to
pl: Przejdź do

en: Jump to Layer
pl: Przejdź do warstwy

en: Jump to model publish web page
pl: Przejdź do strony internetowej publikacji modelu

en: Jump to webpage
pl: Przejdź do strony internetowej

en: Keep fan always on
pl: Zachowaj wentylator zawsze włączony

en: Keep liveview when printing.
pl: Zachowaj Liveview podczas drukowania.

en: Keep min
pl: Zachowaj minimum

en: Keep only one QIDI Studio instance
pl: Zachowaj tylko jedną instancję QIDIStudio

en: Keep orientation
pl: Zachowaj orientację

en: Keep the selected options.
pl: Zachowaj wybrane opcje.

en: Key 1~9
pl: Klawisz 1~9

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Klipper's max_accel_to_decel will be adjusted automatically
pl: Wartość max_accel_to_decel w systemie Klipper zostanie dostosowana automatycznie

en: Klipper's max_accel_to_decel will be adjusted to this percent of acceleration
pl: Wartość max_accel_to_decel w systemie Klipper zostanie dostosowana do tego procenta przyspieszenia

en: LAN Connection Failed (Failed to start liveview)
pl: Błąd połączenia LAN (Nie udało się uruchomić podglądu na żywo)

en: LAN Connection Failed (Failed to view sdcard)
pl: Błąd połączenia LAN (Nie udało się wyświetlić zawartości karty SD)

en: LAN Only Liveview is off. Please turn on the liveview on printer screen.
pl: Tryb podglądu LAN jest wyłączony. Proszę włączyć podgląd na żywo na ekranie drukarki.

en: Lamp
pl: LED

en: Language
pl: Język

en: Language selection
pl: Wybór języka

en: Laser Calibration
pl: Kalibracja lasera

en: Last Step
pl: Poprzedni krok

en: Later
pl: Później

en: Latest Version:
pl: Najnowsza wersja:

en: Latest version
pl: Najnowsza wersja

en: Lay on Face
    Did you know that you can quickly orient a model so that one of its faces sits on the print bed? Select the "Place on face" function or press the <b>F</b> key.
pl: Połóż na powierzchni
    Czy wiesz, że możesz szybko ułożyć model tak, aby Czy wiesz, że możesz szybko ustawić model tak, aby jedna z jego ścian znajdowała się na stole roboczym? Wybierz funkcję „Umieść na powierzchni” lub naciśnij <b>F</b>.

en: Lay on face
pl: Połóż na powierzchni

en: Layer
pl: Warstwa

en: Layer Height
pl: Wysokość warstwy

en: Layer Height (mm)
pl: Wysokość warstwy (mm)

en: Layer Time
pl: Czas warstwy

en: Layer Time (s)
pl: Czas warstwy (s)

en: Layer Time:
pl: Czas warstwy:

en: Layer change G-code
pl: G-code zmiany warstwy

en: Layer height
pl: Wysokość warstwy

en: Layer height cannot exceed nozzle diameter
pl: Wysokość warstwy nie może przekraczać średnicy dyszy

en: Layer height exceeds the limit in Printer Settings -> Extruder -> Layer height limits ,this may cause printing quality issues.
pl: Wysokość warstwy przekracza limit w Ustawieniach drukarki -> Ekstruder -> Ograniczenia wysokości warstwy, co może powodować problemy z jakością druku.

en: Layer height is too small.
    It will set to min_layer_height
pl: Wysokość warstwy jest zbyt mała.
    Ustawione zostanie na min_layer_height

en: Layer height limits
pl: Ograniczenia wysokości warstwy

en: Layer range Settings to modify
pl: Ustawienia zakresu warstw do modyfikacji

en: Layer time
pl: Czas warstwy

en: Layer: %d/%d
pl: Warstwa: %d/%d

en: Layer: %s
pl: Warstwa: %s

en: Layer: N/A
pl: Warstwa: N/A

en: Layers
pl: Warstwy

[ctx: Layers]
en: Bottom
pl: Dół

[ctx: Layers]
en: Top
pl: Góra

en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: Left
pl: Lewo

en: Left AMS
pl: Lewy AMS

en: Left Extruder
pl: Lewy ekstruder

en: Left Nozzle
pl: Lewa dysza

en: Left Time
pl: Pozostały czas

en: Left View
pl: Widok z lewej

en: Left click
pl: Lewy przycisk

en: Left drag
pl: Przeciągnij w lewo

en: Left extruder
pl: Lewy ekstruder

en: Left filaments
pl: Filamenty z lewej

en: Left mouse button
pl: Lewy przycisk myszy

en: Left mouse button:
pl: Lewy przycisk myszy:

en: Left nozzle
pl: Lewa dysza

en: Left nozzle: %smm
pl: Lewa dysza: %s mm

en: Left nozzle: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%
pl: Lewa dysza: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%

en: Left:
pl: Lewy:

en: Left: %s
pl: Lewy: %s

en: Length
pl: Długość

en: Length of sparse infill anchor
pl: Długość kotwiczenia wypełnienia

en: Length of the scarf. Setting this parameter to zero effectively disables the scarf.
pl: Długość szwu Scarf. Ustawienie tego parametru na zero wyłączy tą funkcje.

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: License
pl: Licencja

en: Lightning
pl: Błyskawica

en: Line
pl: Linia

en: Line Type
pl: Rodzaj ekstruzji

en: Line Width
pl: Szerokość ekstruzji

en: Line Width (mm)
pl: Szerokość linii (mm)

en: Line pattern for internal sparse infill
pl: Wzór liniowy wewnętrznego wypełnienia

en: Line pattern of bottom surface infill, not bridge infill
pl: Wzór linii wypełnienia dolnej powierzchni, nie dotyczy wypełnienia mostu

en: Line pattern of internal solid infill. if the detect narrow internal solid infill be enabled, the concentric pattern will be used for the small area.
pl: Wzór linii wypełnienia wewnętrznego: Jeśli opcja "Wykrywanie wąskiego wewnętrznego pełnego wypełnienia" jest włączona, koncentryczny wzór będzie używany dla małych obszarów.

en: Line pattern of support
pl: Wzór linii podpory

en: Line pattern of support interface. Default pattern for support interface is Rectilinear Interlaced
pl: Wzór liniowy warstw łączących podpory. Domyślny wzór warstw łączących to prostoliniowy przeplatany

en: Line pattern of top surface infill
pl: Wzór liniowy wypełnienia górnej powierzchni

en: Line width
pl: Szerokość linii

en: Line width for top surfaces
pl: Szerokość linii dla górnych powierzchni

en: Line width of initial layer
pl: Szerokość linii pierwszej warstwy

en: Line width of inner wall
pl: Szerokość linii ściany wewnętrznej

en: Line width of internal solid infill
pl: Szerokość linii wewnętrznego pełnego wypełnienia

en: Line width of internal sparse infill
pl: Szerokość linii wewnętrznego wypełnienia

en: Line width of outer wall
pl: Szerokość linii zewnętrznej ściany

en: Line width of support
pl: Szerokość linii podpory

en: Linear Deflection
pl: Ugięcie liniowe

en: Linear gradient
pl: Gradient liniowy

en: Liveview Retry
pl: Ponów podgląd na żywo

en: Load
pl: Ładuj

en: Load 3mf
pl: Ładuj 3mf

en: Load Filament
pl: Ładuj

en: Load a model
pl: Załaduj model

en: Load configs
pl: Załaduj konfiguracje

en: Load failed
pl: Błąd ładowania

en: Load project
pl: Załaduj projekt

en: Load stl
pl: Ładuj stl

en: Load svg
pl: Ładowanie svg

en: Load these files as a single object with multiple parts?
pl: Czy wczytać te pliki jako pojedynczy obiekt wieloczęściowy?

en: Load...
pl: Załaduj...

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Loading G-codes
pl: Ładowanie G-code

en: Loading a mode view
pl: Ładowanie widoku trybu

en: Loading configuration
pl: Ładowanie konfiguracji

en: Loading current presets
pl: Ładowanie bieżących ustawień

en: Loading file
pl: Ładowanie pliku

en: Loading file list...
pl: Ładowanie listy plików...

en: Loading file: %s
pl: Ładowanie pliku: %s

en: Loading of a model file failed.
pl: Wczytywanie pliku modelu nie powiodło się.

en: Loading repaired objects
pl: Wczytywanie naprawionych obiektów

en: Loading user preset
pl: Ładowanie ustawień użytkownika

en: Loading...
pl: Ładowanie...

en: Local
pl: Lokalny

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Lock/unlock rotation angle when dragging above the surface.
pl: Zablokuj/odblokuj kąt obrotu podczas przeciągania nad powierzchnią.

en: Lock/unlock the aspect ratio of the SVG.
pl: Zablokuj/odblokuj współczynnik proporcji SVG.

en: Log Info
pl: Informacje debugowania

en: Log Level
pl: Poziom logowania

en: Log Out
pl: Wyloguj

en: Log in failed. Please check the Pin Code.
pl: Logowanie nie powiodło się. Proszę sprawdzić kod PIN.

en: Log in printer
pl: Zaloguj się do drukarki

en: Log in successful.
pl: Zalogowano pomyślnie.

en: Log out printer
pl: Wyloguj drukarkę

en: Log out successful.
pl: Wylogowanie udane.

en: Logging
pl: Logowanie

en: Logging in
pl: Logowanie

en: Login
pl: Zaloguj się

en: Login Region
pl: Region logowania

en: Login failed
pl: Logowanie nieudane

en: Login information expired. Please login again.
pl: Informacje o logowaniu wygasły. Proszę zalogować się ponownie.

en: Login/Register
pl: Zaloguj się/Zarejestruj

en: Long retraction when cut(experimental)
pl: Dłuższa retrakcja podczas cięcia (eksperymentalna)

en: Low
pl: Niski

en: Low temperature filament(PLA/PETG/TPU) is loaded in the extruder.In order to avoid extruder clogging,it is not allowed to set the chamber temperature.
pl: Filament niskotemperaturowy (PLA/PETG/TPU) jest załadowany do ekstrudera. Aby uniknąć zatykania ekstrudera, ustawienie temperatury komory nie jest możliwe.

en: Ludicrous
pl: Szalony

en: M400 pause
pl: Pauza M400

en: MC Board
pl: Płytka MC

en: MD5 verification failed, please try again.
pl: Weryfikacja MD5 nie powiodła się. Spróbuj ponownie.

en: Machine
pl: Maszyna

en: Machine Name
pl: Nazwa maszyny

en: Machine end G-code
pl: G-code końcowy Maszyny

en: Machine gcode
pl: G-code maszyny

en: Machine limits
pl: Limity maszyny

en: Machine start G-code
pl: G-code startowy Maszyny

en: Manage Result
pl: Zarządzanie wynikami

en: Manual
pl: Podręcznik

en: Manual Calibration
pl: Kalibracja ręczna

en: Manually assign filament to the left or right nozzle
pl: Ręcznie przypisz filament do lewej lub prawej dyszy

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Matching
pl: Dopasowanie

en: Max Print Height
pl: Maksymalna wysokość druku

en: Max Radius
pl: Maksymalny promień

en: Max Volumetric Speed
pl: Maksymalna prędkość przepływu

en: Max Volumetric Speed Calibration
pl: Kalibracja maksymalnej prędkości przepływu

en: Max Volumetric Speed calibration is recommended when you print with:
pl: Wynik kalibracji maksymalnego przepływu został zapisany do ustawień wstępnych:

en: Max XY Smoothing
pl: Maksymalne wygładzanie XY

en: Max angle
pl: Maksymalny kąt

en: Max bridge length
pl: Maksymalna długość mostu

en: Max clearance radius around extruder. Used for collision avoidance in by-object printing.
pl: Maksymalny promień prześwitu wokół ekstrudera. Używane do unikania kolizji w drukowaniu obiektu.

en: Max fan speed threshold
pl: Maksymalny próg prędkości wentylatora

en: Max flowrate
pl: Maksymalne natężenie przepływu

en: Max length of bridges that don't need support. Set it to 0 if you want all bridges to be supported, and set it to a very large value if you don't want any bridges to be supported.
pl: Jest to maksymalna długość mostów, które nie potrzebują dodatkowego podparcia. Ustaw na wartość 0, jeśli chcesz, aby wszystkie mosty miały dodatkowe podparcie lub jeśli ustawisz na wyższą wartość, żaden most nie będzie miał dodatkowego podparcia

en: Max speed
pl: Prędkość maks.

en: Max volumetric speed
pl: Maksymalna prędkość przepływu

en: Max volumetric speed calibration result has been saved to preset
pl: Wynik kalibracji maksymalnej prędkości przepływu został zapisany w profilu

en: Max volumetric speed test
pl: Test maksymalnej prędkości przepływu

en: Maximum E speed
pl: Maksymalna prędkość E

en: Maximum X speed
pl: Maksymalna prędkość X

en: Maximum Y speed
pl: Maksymalna prędkość Y

en: Maximum Z speed
pl: Maksymalna prędkość Z

en: Maximum acceleration E
pl: Maks. przyspieszenie E

en: Maximum acceleration X
pl: Maks. przyspieszenie X

en: Maximum acceleration Y
pl: Maks. przyspieszenie Y

en: Maximum acceleration Z
pl: Maks. przyspieszenie Z

en: Maximum acceleration for extruding
pl: Maks. przyspieszenie ekstruzji

en: Maximum acceleration for extruding (M204 P)
pl: Maksymalne przyspieszenie ekstruzji (M204 P)

en: Maximum acceleration for retracting
pl: Maks. przyspieszenie dla retrakcji

en: Maximum acceleration for retracting (M204 R)
pl: Maksymalne przyspieszenie dla retrakcji (M204 R)

en: Maximum acceleration for travel
pl: Maks. przyspieszenie ruchu jałowego

en: Maximum acceleration for travel (M204 T)
pl: Maksymalne przyspieszenie ruchu jałowego (M204 T)

en: Maximum acceleration of the E axis
pl: Maks. przyspieszenie osi E

en: Maximum acceleration of the X axis
pl: Maks. przyspieszenie osi X

en: Maximum acceleration of the Y axis
pl: Maks. przyspieszenie osi Y

en: Maximum acceleration of the Z axis
pl: Maks. przyspieszenie osi Z

en: Maximum count of recent projects
pl: Maksymalna liczba ostatnich projektów

en: Maximum detour distance for avoiding crossing wall. Don't detour if the detour distance is larger than this value. Detour length could be specified either as an absolute value or as percentage (for example 50%) of a direct travel path. Zero to disable
pl: Maksymalna długość objazdu przy unikaniu przejeżdżania nad obrysami. Jeśli objazd miałby wykroczyć poza tę wartość, funkcja zostanie zignorowana. Długość objazdu można zdefiniować jako wartość absolutna lub obliczona procentowo (np. 50%) z długości ruchu bezpośredniego. 0, aby wyłączyć tą funkcję.

en: Maximum distance to move points in XY to try to achieve a smooth spiralIf expressed as a %, it will be computed over nozzle diameter
pl: Maksymalna odległość, o którą można przesunąć punkty w płaszczyźnie XY, aby spróbować uzyskać gładką spiralę. Jeśli wyrażone jako %, będzie obliczane względem średnicy dyszy.

en: Maximum jerk E
pl: Maksymalny Jerk E

en: Maximum jerk X
pl: Maksymalny Jerk X

en: Maximum jerk Y
pl: Maksymalny Jerk Y

en: Maximum jerk Z
pl: Maksymalny Jerk Z

en: Maximum jerk of the E axis
pl: Maksymalny Jerk osi E

en: Maximum jerk of the X axis
pl: Maksymalny Jerk osi X

en: Maximum jerk of the Y axis
pl: Maksymalny Jerk osi Y

en: Maximum jerk of the Z axis
pl: Maksymalny Jerk osi Z

en: Maximum length of sparse infill anchor
pl: Maksymalna długość kotwiczenia wypełnienia

en: Maximum printable height of this extruder which is limited by mechanism of printer
pl: Maksymalna wysokość robocza tego ekstrudera, wynikająca z ograniczeń mechanizmu drukarki

en: Maximum printable height which is limited by mechanism of printer
pl: To jest maksymalna wysokość drukowalna, ograniczona wysokością obszaru druku

en: Maximum recent projects
pl: Maksymalna liczba ostatnich projektów

en: Maximum speed E
pl: Maksymalna prędkość E

en: Maximum speed X
pl: Maksymalna prędkość X

en: Maximum speed Y
pl: Maksymalna prędkość Y

en: Maximum speed Z
pl: Maksymalna prędkość Z

en: Maximum width of a segmented region
pl: Maksymalna szerokość obszaru segmentowanego

en: Maximum width of a segmented region. Zero disables this feature.
pl: Maksymalna szerokość obszaru podzielonego na segmenty. Wartość 0 wyłącza tę funkcję.

en: Maybe parts of the object at these height are too thin, or the object has faulty mesh
pl: Możliwe, że części obiektu na tej wysokości są zbyt cienkie, lub obiekt ma wadliwą siatkę.

en: Measure
pl: Zmierz

en: Media capability acquisition timeout, please check if the firmware version supports it.
pl: Przekroczono limit czasu pozyskiwania mediów. Sprawdź, czy wersja firmware obsługuje tę funkcję.

en: Medium
pl: Średni

en: Merge
pl: Scal

en: Merge with
pl: Scal z

en: Mesh Boolean
pl: Operacje Boolowskie na siatce

en: Mesh boolean
pl: Operacje Boolowskie na siatce

en: Mesh boolean operations including union and subtraction
pl: Operacje Boolowskie na siatce, w tym suma i różnica

en: Mesh name
pl: Nazwa siatki

en: Message
pl: Wiadomość

en: Method
pl: Metoda

en: Metric
pl: Metryczny

en: Micro lidar calibration
pl: Kalibracja Micro LIDARu

en: Min fan speed threshold
pl: Minimalny próg prędkości wentylatora

en: Min print speed
pl: Minimalna prędkość druku

en: Minimal purge on wipe tower
pl: Minimalna objętość czyszczenia

en: Minimize
pl: Zminimalizuj

en: Minimum HRC of nozzle required to print the filament. Zero means no checking of nozzle's HRC.
pl: Dysza HRC jest wymagana do drukowania. Wybór "0" oznacza brak sprawdzania obecności HRC.

en: Minimum feature size
pl: Minimalny rozmiar detalu

en: Minimum number of segments of each scarf.
pl: Minimalna liczba segmentów każdego szwu Scarf.

en: Minimum sparse infill threshold
pl: Minimalny próg wypełnienia

en: Minimum speed for extruding
pl: Minimalna prędkość ekstruzji

en: Minimum speed for extruding (M205 S)
pl: Minimalna prędkość ekstruzji (M205 S)

en: Minimum speed for part cooling fan
pl: Minimalna prędkość wentylatora chłodzącego wydruk

en: Minimum thickness of thin features. Model features that are thinner than this value will not be printed, while features thicker than the Minimum feature size will be widened to the Minimum wall width. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
pl: Minimalna grubość cienkich detali. Detale modelu, które są cieńsze niż ta wartość, nie będą drukowane, natomiast detale grubsze niż minimalny rozmiar detalu zostaną poszerzone do minimalnej szerokości ściany. Jest to wyrażone jako procent średnicy dyszy

en: Minimum travel speed
pl: Minimalna prędkość jałowa

en: Minimum travel speed (M205 T)
pl: Minimalna prędkość jałowa (M205 T)

en: Minimum wall width
pl: Minimalna szerokość ściany

en: Mirror
pl: Odbicie lustrzane

en: Mirror Object
pl: Odbij obiekt

en: Mirror along the X axis
pl: Odbij wzdłuż osi X

en: Mirror along the Y axis
pl: Odbij wzdłuż osi Y

en: Mirror along the Z axis
pl: Odbij wzdłuż osi Z

en: Mirror horizontally
pl: Odbij w poziomie

en: Mirror object
pl: Odbicie lustrzane obiektu

en: Mirror vertically
pl: Odbij w pionie

en: Mismatched type of print host: %s
pl: Niepasujący typ hosta drukowania: %s

en: Missing data of svg file
pl: Brak danych w pliku svg

en: Missing svg file in embossed shape
pl: Brak pliku svg w wytłoczonym kształcie

en: Mode
pl: Tryb

en: Model Filament
pl: Filament dla modelu

en: Model Name
pl: Nazwa modelu

en: Model file downloaded.
pl: Plik modelu pobrany.

en: Model printing time
pl: Czas drukowania modelu

en: Modified G-codes
pl: Zmodyfikowane kody G

en: Modified Value(New)
pl: Zmieniona wartość (Nowa)

en: Modifier
pl: Modyfikator

en: Modify paramters of left nozzle
pl: Zmodyfikuj parametry lewej dyszy

en: Modify paramters of right nozzle
pl: Zmodyfikuj parametry prawej dyszy

en: Modifying the device name
pl: Modyfikowanie nazwy urządzenia

en: Monotonic
pl: Monotoniczny

en: Monotonic line
pl: Linia monotoniczna

en: Month
pl: Miesiąc

en: More
pl: Więcej

en: More calibrations
pl: Więcej kalibracji

en: More...
pl: Więcej...

en: Motion ability
pl: Ograniczenia ruchu

en: Motor noise cancellation
pl: Redukcja hałasu silników

en: Motor noise showoff
pl: Obejrzyj hałas silnika

en: Mouse click
pl: Kliknięcie myszy

en: Mouse wheel
pl: Kółko myszy

en: Mouse wheel reverses when zooming
pl: Obróć kierunek przewijania kółkiem myszki podczas przybliżania

en: Mouse wheel:
pl: Koło myszy:

en: Move
pl: Przenieś

en: Move Object
pl: Przesuń obiekt

en: Move connector
pl: Przesuń łącznik

en: Move nozzle along the last extrusion path when retracting to clean leaked material on nozzle. This can minimize blob when printing new part after travel
pl: Przesuń dyszę wzdłuż ostatniej ścieżki ekstruzji podczas retrakcji, aby wyczyścić dyszę z wyciekłego materiału. To może zminimalizować powstawanie grudek przy drukowaniu nowej części po przejeździe.

en: Move of view
pl: Przesunięcie widoku

en: Move selection 10 mm in negative X direction
pl: Przesuń zaznaczenie o 10 mm w kierunku ujemnego X

en: Move selection 10 mm in negative Y direction
pl: Przesuń zaznaczenie o 10 mm w kierunku ujemnego Y

en: Move selection 10 mm in positive X direction
pl: Przesuń zaznaczenie o 10 mm w kierunku dodatniego X

en: Move selection 10 mm in positive Y direction
pl: Przesuń zaznaczenie o 10 mm w kierunku dodatniego Y

en: Move slider 5x faster
pl: Przesuń suwak 5 razy szybciej

en: Movement
pl: Ruch

en: Movement in camera space
pl: Ruch w przestrzeni kamery

en: Movement step set to 1 mm
pl: Krok ruchu ustawiony na 1 mm

en: Movement:
pl: Ruch:

en: Multi-device
pl: Wiele urządzeń

en: Multi-device Management(Take effect after restarting Studio).
pl: Obsługa wielu urządzeń (zacznie być aktywna po ponownym uruchomieniu Studio)

en: Multi-part object detected
pl: Wykryto obiekt wieloczęściowy

en: Multicolor Print
pl: Druk wielobarwny

en: Multiple
pl: Wielokrotne

en: Multiplier
pl: Mnożnik

en: My Device
pl: Moje urządzenie

en: My Printer
pl: Moja drukarka

en: N/A
pl: N/D

en: Name
pl: Nazwa

en: Name is invalid;
pl: Nazwa jest nieprawidłowa;

en: Name is unavailable.
pl: Nazwa jest niedostępna.

en: Name of components inside step file is not UTF8 format!
pl: Nazwa komponentów w pliku step nie jest w formacie UTF8!

en: Name of the printer
pl: Nazwa drukarki

en: Names of presets related to the physical printer
pl: Nazwy predefiniowanych ustawień związanych z fizyczną drukarką

en: Nano SVG parser can't load from file (%1%).
pl: Parser Nano SVG nie może wczytać pliku (%1%).

en: Nearest
pl: Najbliższy

en: Need select printer
pl: Konieczny jest wybór drukarki

en: Need to check the unsaved changes before configuration updates.
pl: Przed aktualizacją konfiguracji należy sprawdzić niezapisane zmiany.

en: Negative Part
pl: Część ujemna

en: Negative parts detected. Would you like to perform mesh boolean before exporting?
pl: Wykryto negatywne części. Czy chcesz przeprowadzić operacje boolowskie na siatce przed eksportem?

en: Network Plug-in is not detected. Network related features are unavailable.
pl: Nie wykryto wtyczki sieciowej. Funkcje związane z siecią są niedostępne.

en: Network Test
pl: Otwórz test sieciowy

en: Network lookup
pl: Przeszukiwanie sieci

en: Network plug-in update
pl: Aktualizacja wtyczki sieciowej

en: Network unreachable
pl: Sieć niedostępna

en: New
pl: Nowy

en: New Flow Dynamic Calibration
pl: Nowa kalibracja dynamiki przepływu

en: New Folder
pl: Nowy folder

en: New Project
pl: Nowy projekt

en: New Window
pl: Nowe okno

en: New network plug-in available.
pl: Dostępny jest nowy wtyczka sieciowa.

en: New printer config available.
pl: Dostępna jest nowa konfiguracja drukarki.

en: New version of QIDI Studio
pl: Nowa wersja QIDI Studio

en: Newer 3mf version
pl: Nowa wersja 3mf

en: Next
pl: Dalej

en: No
pl: Nie

en: No AMS
pl: Brak AMS

en: No History Result
pl: Brak historii wyników

en: No Printer Connected!
pl: Brak podłączonej drukarki!

en: No QIDI Farm Manager Client found.
pl: Nie znaleziono klienta QIDI Farm Manager.

en: No Reminder Next Time
pl: Nie przypominaj ponownie

en: No Storage
pl: Brak pamięci

en: No arrangeable objects are selected.
pl: Nie wybrano obiektów do automatycznego rozmieszczenia.

en: No auto support
pl: Brak automatycznych podpór

en: No check
pl: Brak sprawdzania

en: No cooling for the first
pl: Brak chłodzenia dla pierwszych

en: No embossed file
pl: Brak wytłoczonego pliku

en: No extrusions under current settings.
pl: Brak ekstruzji przy obecnych ustawieniach.

en: No files
pl: Brak plików

en: No further pop-up will appear. You can reopen it in 'Preferences'
pl: Nie pojawi się już żadne wyskakujące okienko. Możesz to zmienić w "Preferencjach"

en: No historical tasks!
pl: Brak historii zadań!

en: No ironing
pl: Bez prasowania

en: No layers were detected. You might want to repair your STL file(s) or check their size or thickness and retry.
pl: Nie wykryto żadnych warstw. Możliwe, że chcesz naprawić plik(i) STL lub sprawdzić ich rozmiar lub grubość i spróbować ponownie.

en: No login account, only printers in LAN mode are displayed
pl: Brak konta logowania, wyświetlane są tylko drukarki w trybie LAN

en: No modifications need to be copied.
pl: Brak niezbędnych zmian do skopiowania.

en: No object can be printed. Maybe too small
pl: Nie można wydrukować żadnego obiektu. Być może jest zbyt mały

en: No printer
pl: Brak drukarki

en: No printers.
pl: Brak drukarek.

en: No step selected
pl: Nie wybrano kroku

en: No task
pl: Nie ma zadań

en: No to All
pl: Nie dla wszystkich

en: No updates available.
pl: Brak dostępnych aktualizacji.

en: No warnings when loading 3MF with modified G-codes
pl: Brak ostrzeżeń podczas wczytywania pliku 3MF z modyfikowanymi G-codes

en: No-brim
pl: Bez Brimu

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Normalne

en: Normal Support expansion
pl: Rozszerzenie normalnej podpory

en: Normal mode
pl: Tryb normalny

en: Normal printing
pl: Normalne drukowanie

en: North America
pl: Ameryka Północna

en: Not Extruded Yet, Retry
pl: Jeszcze nie wytłoczono, ponów

en: Not apply
pl: Nie stosuj

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Not for now
pl: Nie teraz

en: Not found:
pl: Nie znaleziono:

en: Not installed
pl: Nie zainstalowano

en: Not satisfied with the grouping of filaments? Regroup and slice ->
pl: Nie jesteś zadowolony z grupowania filamentów? Zmień grupowanie i przeprowadź cięcie ->

en: Not support printing 2 or more TPU filaments.
pl: Nie obsługuje druku 2 lub więcej filamentów TPU.

en: Not supported on the current printer version.
pl: Nieobsługiwane w bieżącej wersji drukarki.

en: Not valid state please report reproduction steps on github
pl: Nieprawidłowy stan: proszę zgłosić kroki odtworzenia problemu na GitHubie

en: Note
pl: Uwaga

en: Note: AstroBox version at least 1.1.0 is required.
pl: Uwaga: Wymagana jest wersja AstroBox co najmniej 1.1.0.

en: Note: FlashAir with firmware 2.00.02 or newer and activated upload function is required.
pl: Uwaga: Wymagany jest FlashAir z oprogramowaniem 2.00.02 lub nowszym oraz aktywowaną funkcją przesyłania.

en: Note: If the only preset under this filament is deleted, the filament will be deleted after exiting the dialog.
pl: Uwaga: Jeśli ostatni pofil tego filamentu zostanie usunięty, zostanie on skasowany po wyjściu z okna dialogowego.

en: Note: OctoPrint version at least 1.1.0 is required.
pl: Uwaga: Wymagana jest wersja OctoPrint co najmniej 1.1.0.

en: Note: Only the AMS slots loaded with the same material type can be selected.
pl: Uwaga: Można wybrać tylko gniazda AMS załadowane tym samym rodzajem materiału.

en: Note: Repetier version at least 0.90.0 is required.
pl: Uwaga: Wymagana jest wersja Repetier co najmniej 0.90.0.

en: Note: The preparation may take several minutes. Please be patient.
pl: Uwaga: Przygotowanie może zająć kilka minut. Proszę o cierpliwość.

en: Note: if a new filament is inserted during  printing, the AMS will not automatically read any information until printing is completed.
pl: Uwaga: Jeśli nowy filament zostanie włożony w trakcie drukowania, AMS nie będzie automatycznie odczytywać żadnych informacji, dopóki drukowanie nie zostanie zakończone.

en: Notes
pl: Notatki

en: Notice
pl: Powiadomienie

en: Notification
pl: Powiadomienie

en: Nozzle
pl: Dysza

en: Nozzle
    Temperature
pl: Temp.
    dyszy

en: Nozzle Clumping Detection
pl: Wykrywanie "zalepienia" się dyszy

en: Nozzle Diameter
pl: Średnica dyszy

en: Nozzle Flow
pl: Przepływ dyszy

en: Nozzle Info
pl: Informacje o dyszy

en: Nozzle Offset Calibration
pl: Kalibracja Offsetu Dyszy

en: Nozzle Type
pl: Typ dyszy

en: Nozzle Volume Type
pl: Typ objętości dyszy

en: Nozzle clog pause
pl: Pauza spowodowana zatkaną dyszą

en: Nozzle diameter
pl: Średnica dyszy

en: Nozzle filament covered detected pause
pl: Dysza pokryta filamentem. Wstrzymano

en: Nozzle height
pl: Wysokość dyszy

en: Nozzle may be blocked when the temperature is out of recommended range.
    Please confirm whether to use the temperature for printing.
pl: Dysza może być zablokowana, gdy temperatura wykracza poza zalecany zakres.
    Upewnij się, czy chcesz użyć tej temperatury do druku.

en: Nozzle offset calibration
pl: Kalibracja offsetu dyszy

en: Nozzle temperature
pl: Temperatura dyszy

en: Nozzle temperature for layers after the initial one
pl: Temperatura dyszy dla następnych warstw powyżej pierwszej

en: Nozzle temperature to print initial layer when using this filament
pl: Temperatura dyszy do drukowania pierwszej warstwy przy użyciu tego filamentu

en: Nozzle temperature when printing
pl: Temperatura dyszy podczas drukowania

en: Nozzle type
pl: Typ dyszy

en: Nozzle volume
pl: Objętość dyszy

en: Nozzle1
pl: Dysza1

en: Number of bottom interface layers
pl: Liczba warstw łączących na spodzie

en: Number of copies:
pl: Liczba kopii:

en: Number of currently selected objects: %1%
pl: Liczba aktualnie wybranych obiektów: %1%

en: Number of currently selected parts: %1%
pl: Liczba aktualnie wybranych części: %1%

en: Number of images successfully uploaded
pl: Liczba pomyślnie przesłanych zdjęć

en: Number of loops for the skirt. Zero means disabling skirt
pl: To jest liczba pętli skirtu. Zero oznacza, wyłączone tej funkcji

en: Number of top interface layers
pl: Ilość warstw górnych połączeń

en: Number of triangular facets
pl: Liczba trójkątnych faset

en: Number of walls of every layer
pl: Liczba ścian dla każdej warstwy

en: Obj file Import color
pl: Importuj kolory z pliku .OBJ

en: Object
pl: Obiekt

en: Object %1% has zero size and can't be arranged.
pl: Obiekt %1% ma zerowy rozmiar i nie można go rozmieścić.

en: Object List
    Did you know that you can view all objects/parts in a list and change settings for each object/part?
pl: Lista obiektów
    Czy wiesz, że możesz zobaczyć wszystkie obiekty/części na liście i dostosować ustawienia dla każdego obiektu/części osobno?

en: Object Operations
pl: Operacje na obiekcie

en: Object Settings to modify
pl: Ustawienia obiektu do modyfikacji

en: Object can't be printed for empty layer between %1% and %2%.
pl: Obiekt nie może być wydrukowany z powodu pustej warstwy między %1% a %2%.

en: Object coordinates
pl: Koordynaty obiektu

en: Object flow ratio
pl: Współczynnik przepływu dla obiektu

en: Object manipulation
pl: Manipulacja obiektem

en: Object name: %1%
pl: Nazwa obiektu: %1%

en: Object too large
pl: Obiekt zbyt duży

en: Object too small
pl: Obiekt zbyt mały

en: Object will be raised by this number of support layers. Use this function to avoid warping when print ABS
pl: Obiekt zostanie podniesiony o tę liczbę warstw podporowych. Użyj tej funkcji, aby uniknąć zniekształceń podczas drukowania z ABS.

en: Object with multiple parts was detected
pl: Wykryto obiekt wieloczęściowy

en: Object/Part Setting
pl: Ustawienia obiektu/części

en: Object: %1%
pl: Obiekt: %1%

en: Objects
pl: Obiekty

en: Objects List
pl: Lista obiektów

en: Objects list
pl: Lista obiektów

en: Objects with zero volume removed
pl: Usunięto obiekty o zerowym wolumenie

en: Octagram Spiral
pl: Ośmiornica Spiralna

en: OctoPrint version
pl: Wersja OctoPrint

[ctx: OfFile]
en: Size
pl: Rozmiar

en: Off
pl: Wył.

en: On
pl: Wł.

en: On OSX there is always only one instance of app running by default. However it is allowed to run multiple instances of same app from the command line. In such case this settings will allow only one instance.
pl: W systemie macOS domyślnie działa tylko jedna instancja aplikacji. Jednak z wiersza poleceń można uruchomić kilka instancji tej samej aplikacji. W takim przypadku te ustawienia umożliwią działanie tylko jednej instancji.

en: On build plate only
pl: Tylko na stole

en: On overhangs only
pl: Tylko na nawisach

en: On this system, %s uses HTTPS certificates from the system Certificate Store or Keychain.
pl: W tym systemie %s używa certyfikatów HTTPS z systemowego magazynu certyfikatów lub łańcucha kluczy.

en: On/Off one layer mode of the vertical slider
pl: Włącz/Wyłącz tryb jednej warstwy suwaka pionowego

en: Ongoing uploads
pl: Trwa przesyłanie plików

en: Online Models
pl: Modele online

en: Only Windows 10 is supported.
pl: Obsługiwany jest tylko system Windows 10.

en: Only create support for critical regions including sharp tail, cantilever, etc.
pl: Generuj podpory tylko dla obszarów krytycznych, takich jak ostra krawędź, wspornik, itp.

en: Only display printer names with changes to printer, filament, and process presets.
pl: Wyświetlone są jedynie nazwy drukarek, które miały zmienione ustawienia filamentu lub procesu.

en: Only display the filament names with changes to filament presets.
pl: Wyświetlone są jedynie nazwy filamentów, które zostały zmodyfikowane w ustawieniach.

en: Only one G-code file can be opened at the same time.
pl: Tylko jeden plik G-code może być otwarty jednocześnie.

en: Only one of the results with the same name: %s will be saved. Are you sure you want to override the other results?
pl: Zostanie zapisany tylko jeden z wyników o nazwie: %s. Czy na pewno chcesz zastąpić pozostałe wyniki?

en: Only one wall on first layer
pl: Tylko jedna ściana na pierwszej warstwie

en: Only one wall on top surfaces
pl: Tylko jedna ściana na górnych powierzchniach

en: Only printer names with changed process presets will be displayed, 
    and all user process presets in each printer name you select will be exported as a zip.
pl: Na liście widoczne są tylko nazwy drukarek ze zmodyfikowanymi ustawieniami procesu, 
    a dla każdej wybranej nazwy drukarki zostaną wyeksportowane wszystkie 
    ustawienia procesu jako archiwum zip.

en: Only printer names with user printer presets will be displayed, and each preset you choose will be exported as a zip.
pl: Wyświetlane są tylko nazwy drukarek z ustawieniami użytkownika, wybrany profil zostanie wyeksportowany jako plik zip.

en: Only supports up to one TPU filament.
pl: Obsługuje tylko jeden filament TPU.

en: Only synchronize filament type and color, not including AMS slot information.
pl: Synchronizuj tylko typ i kolor filamentu, nie uwzględniając informacji o gnieździe AMS.

en: Only synchronize filament type and color, not including Box slot information.
pl: Synchronizuj tylko typ i kolor filamentu, bez informacji o slocie w BOX-ie.

en: Only synchronize filament type and color, not including slot information.
pl: Synchronizuj tylko typ i kolor filamentu, nie uwzględniając informacji o gnieździe.

en: Only the filament names with user filament presets will be displayed, 
    and all user filament presets in each filament name you select will be exported as a zip.
pl: Na liście widoczne są tylko nazwy filamentów ze zmodyfikowanymi ustawieniami, 
    a dla każdej wybranej nazwy filamentu zostaną wyeksportowane wszystkie ustawienia jako archiwum zip.

en: Only the object being edited is visible.
pl: Widoczny jest tylko edytowany obiekt.

en: Only trigger retraction when the travel distance is longer than this threshold
pl: Wywołaj retrakcję tylko wtedy, gdy dystans ruchu jałowego jest dłuższy niż ta wartość.

en: Only used as a visual help on UI
pl: Tylko do wizualnej pomocy na interfejsie użytkownika

en: Ooze prevention is currently not supported with the prime tower enabled.
pl: Zapobieganie wyciekaniu nie jest obecnie wspierane, gdy włączona jest wieża czyszcząca.

en: Opacity (%1%)
pl: Krycie (%1%)

en: Open
pl: Otwórz

en: Open &Studio
pl: Otwórz &Studio

en: Open CA certificate file
pl: Otwórz plik certyfikatu

en: Open Documentation in web browser.
pl: Otwórz dokumentację w przeglądarce internetowej.

en: Open Door Dectection
pl: Wykrywanie otwartych drzwi

en: Open Folder
pl: Otwórz folder

en: Open Folder.
pl: Otwórz folder.

en: Open G-code file:
pl: Otwórz plik G-code:

en: Open Network Test
pl: Otwórz test sieciowy

en: Open Preferences.
pl: Otwórz preferencje.

en: Open Project
pl: Otwórz projekt

en: Open Studio
pl: Otwórz Studio

en: Open Wiki for more information >
pl: Otwórz Wiki, aby uzyskać więcej informacji >

en: Open a G-code file
pl: Otwórz plik G-code

en: Open a new window
pl: Otwórz nowe okno

en: Open a project file
pl: Otwórz plik projektu

en: Open as project
pl: Otwórz jako projekt

en: Open filled path
pl: Otwórz wypełnioną ścieżkę

en: Open next tip.
pl: Otwórz kolejny poradnik.

en: Open wiki for more information.
pl: Otwórz wiki, aby uzyskać więcej informacji.

en: Operation
pl: Operacja

en: Operation already cancelling. Please wait few seconds.
pl: Operacja jest już anulowana. Poczekaj kilka sekund.

en: Optimize orientation
pl: Optymalizuj orientację

en: Optimize support interface area
pl: Optymalizacja obszaru warstwy łączącej

en: Optimizing toolpath
pl: Optymalizacja ścieżki narzędzia

en: Options
pl: Opcje

en: Options:
pl: Opcje:

en: Order of wall/infill. false means print wall first.
pl: Kolejność ściany/wypełnienia. Jeśli ta opcja nie jest zaznaczona, ściany zostaną wydrukowane przed wypełnieniem.

en: Order of walls
pl: Kolejność drukowania ścian

en: Orient
pl: Orientuj

en: Orientation of interlock beams.
pl: Orientacja struktury zazębiania

en: Orienting
pl: Ustawianie orientacji

en: Orienting...
pl: Ustawianie orientacji...

en: Origin
pl: Punkt bazowy

en: Other
pl: Inne

en: Other Color
pl: Inny kolor

en: Other Device
pl: Inne urządzenie

en: Other layer filament sequence
pl: Inna sekwencja filamentu na kolejnej warstwie

en: Other layers
pl: Inne warstwy

en: Other layers filament sequence
pl: Sekwencja filamentu pierwszej warstwy

en: Other layers print sequence
pl: Inna kolejność druku warstw

en: Other layers speed
pl: Prędkość innych warstw

en: Others
pl: Inne

en: Outer and inner brim
pl: Zewnętrzny i wewnętrzny Brim

en: Outer brim only
pl: Tylko zewnętrzny Brim

en: Outer wall
pl: Zewnętrzna ściana

en: Outer wall speed
pl: Prędkość zewnętrznej ściany

en: Outside
pl: Poza obszarem roboczym

en: Over-extrusion or under extrusion
pl: Nadmierna ekstruzja lub niedostateczna ekstruzja

en: Overflow
pl: Przepełnienie

en: Overhang speed
pl: Prędkość nawisu

en: Overhang threshold for participating cooling
pl: Próg nawisu dla aktywnego chłodzenia

en: Overhang wall
pl: Ściana wysunięcia

en: Overwrite a system profile is not allowed
pl: Nie można nadpisać profilu systemowego

en: Overwrite file
pl: Nadpisz plik

en: Overwriting
pl: Nadpisywanie

en: PA Calibration
pl: Kalibracja PA

en: PA Line
pl: Linia PA

en: PA Pattern
pl: Wzór PA

en: PA Profile
pl: Profil PA

en: PA Tower
pl: Wieża PA

en: PA step:
pl: Krok PA:

en: PLA and PETG filaments detected in the mixture. Adjust parameters according to the Wiki to ensure print quality.
pl: Wykryto filamenty PLA i PETG. Dostosuj parametry zgodnie z Wiki, aby zapewnić dobrą jakość druku.

en: PRE host: api-pre.qidi3d.com/v1
pl: Host PRE: api-pre.qidi3d.com/v1

en: Packing data to 3mf
pl: Pakowanie danych do pliku 3mf

en: Packing project data into 3mf file
pl: Pakowanie danych projektu do pliku 3mf

en: Paint
pl: Maluj

en: Paint Toolbar
pl: Pasek narzędzi malowania

en: Painted
pl: Malowane

en: Painted using: Filament %1%
pl: Malowane za pomocą: Filament %1%

en: Pan View
pl: Przesuń widok

en: Parallel
pl: Równolegle

en: Parallel_distance:
pl: Odległość równoległa:

en: Parameter validation
pl: Walidacja parametru

en: Parsing of host response failed.
    Message body: "%1%"
    Error: "%2%"
pl: Nieudane analizowanie odpowiedzi hosta.
    Treść wiadomości: "%1%"
    Błąd: "%2%"

en: Part 1
pl: Cześć 1

en: Part 2
pl: Część 2

en: Part Settings to modify
pl: Ustawienia części do modyfikacji

en: Part cooling fan
pl: Wentylator chłodzący wydruk

en: Part cooling fan speed may be increased when auto cooling is enabled. This is the maximum speed limitation of part cooling fan
pl: Prędkość wentylatora chłodzącego wydruk może zostać zwiększana, gdy włączone jest automatyczne chłodzenie. Jest to maksymalna prędkość wentylatora chłodzącego część.

en: Part cooling fan speed will be max when the estimated layer time is shorter than the setting value
pl: Wentylator chłodzący część będzie działał z maksymalną prędkością, gdy szacowany czas warstwy jest krótszy niż wartość progowa.

en: Part cooling fan speed will start to run at min speed when the estimated layer time is no longer than the layer time in setting. When layer time is shorter than threshold, fan speed is interpolated between the minimum and maximum fan speed according to layer printing time
pl: Wentylator chłodzący część będzie pracował z minimalną prędkością, gdy szacowany czas warstwy jest dłuższy niż wartość progowa. Gdy czas drukowania warstwy jest krótszy niż wartość progowa, prędkość wentylatora będzie interpolowana między minimalną a maksymalną prędkością wentylatora zgodnie z czasem drukowania warstwy.

en: Part cooling fan will be enabled for layers of which estimated time is shorter than this value. Fan speed is interpolated between the minimum and maximum fan speeds according to layer printing time
pl: Wentylator chłodzący część zostanie włączony dla warstw, których szacowany czas jest krótszy niż ta wartość. Prędkość wentylatora jest interpolowana między minimalną a maksymalną prędkością zgodnie z czasem drukowania warstwy.

en: Part coordinates
pl: Koordynaty części

en: Part manipulation
pl: Manipulacja częścią

en: Part name: %1%
pl: Nazwa części: %1%

en: Part of the calibration failed! You may clean the plate and retry. The failed test result would be dropped.
pl: Część kalibracji nie powiodła się! Możesz oczyścić płytę i spróbować ponownie. Niewłaściwy wynik testu zostanie odrzucony.

en: Part selection
pl: Wybór części

en: Partial
pl: Częściowy

en: Parts
pl: Część

en: Pass 1
pl: Procedura 1

en: Pass 2
pl: Procedura 2

en: Password
pl: Hasło

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste clipboard
pl: Wklej ze schowka

en: Paste from clipboard
pl: Wklej ze schowka

en: Path can't be healed from selfintersection and multiple points.
pl: Ścieżka nie może zostać naprawiona z powodu samoprzecięcia i wielu punktów.

en: Pattern
pl: Wzór

en: Pattern angle
pl: Kąt wzoru

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause G-code
pl: G-code pauzy

en: Pause of front cover falling
pl: Pauza - osłona głowicy narzędziowej odpadła

en: Pause printing
pl: Wstrzymaj drukowanie

en: Pause:
pl: Pauza:

en: Paused by the Gcode inserted by user
pl: Pauza spowodowana kodem G wstawionym przez użytkownika

en: Paused due to AMS lost
pl: Wstrzymano z powodu utraty AMS

en: Paused due to chamber temperature control error
pl: Pauza spowodowana błędem kontroli temperatury komory

en: Paused due to filament runout
pl: Pauza spowodowana końcem filamentu

en: Paused due to heat bed temperature malfunction
pl: Pauza spowodowana awarią temperatury stołu drukarki

en: Paused due to low speed of the heat break fan
pl: Pauza spowodowana niską prędkością wentylatora heat break

en: Paused due to nozzle temperature malfunction
pl: Pauza spowodowana awarią temperatury dyszy

en: Pen shape
pl: Kształt pióra

en: Pen size
pl: Rozmiar pióra

en: Pending
pl: W toku

en: Percent
pl: Procent

en: Perform
pl: Zastosuj

en: Perform Recognition
pl: Przeprowadź rozpoznawanie

en: Perform cut
pl: Wykonaj cięcie

en: Perform gamma correction on color after importing the obj model.
pl: Wykonaj korekcję gammy na wybrany kolorze po zaimportowaniu modelu obj.

en: Performed boolean intersection fails because the selected parts have no intersection
pl: Operacja przecięcia boole'owskiego nie powiodła się, ponieważ wybrane części nie mają punktu przecięcia

en: Perpendicular distance
pl: Odległość prostopadła

en: Physical Printer
pl: Drukarka

en: Picture sizes to be stored into a .gcode and .sl1 / .sl1s files, in the following format: "XxY, XxY, ..."
pl: Rozmiary obrazów do zapisania w plikach .gcode i .sl1 / .sl1s, w następującym formacie: "XxY, XxY, ..."

en: Pictures
pl: Obrazy

en: Pin Code
pl: Kod PIN

en: Place input box of bottom near mouse
pl: Umieść pole wprowadzania u dołu, w pobliżu myszy

en: Place on cut
pl: Pozostaw w mięjscu cięcia

en: Planar
pl: Płaski

en: Plane
pl: Płaski

en: Plate
pl: Płyta

en: Plate %d: %s does not support filament %s
pl: Płyta %d: %s nie obsługuje filamentu %s

en: Plate Settings
pl: Ustawienia stołu

en: Plate Type
pl: Typ Płyty

en: Plate name
pl: Nazwa płyty

en: Plate% d: %s is not suggested to be used to print filament %s(%s). If you still want to do this printing, please set this filament's bed temperature to non zero.
pl: Stół% d: %s nie zaleca się używania do drukowania filamentu %s(%s). Jeśli nadal chcesz to wydrukować, ustaw temperaturę stołu tego filamentu na wartość różną od zera.

en: Plater
pl: Płyta robocza

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Player is malfunctioning. Please reinstall the system player.
pl: Odtwarzacz nie działa poprawnie. Proszę ponownie zainstalować odtwarzacz systemowy.

en: Playing...
pl: Odtwarzanie...

en: Please Find the Pin Code in Account page on printer screen,
     and type in the Pin Code below.
pl: Proszę znaleźć kod PIN na ekranie drukarki w zakładce konta
    i wprowadź go poniżej.

en: Please Install network plug-in before log in.
pl: Przed zalogowaniem należy zainstalować wtyczkę sieciową.

en: Please add at least one more object and select them together,
    then right click to assembly these objects.
pl: Dodaj co najmniej jeszcze jeden obiekt i wybierz je razem, 
    następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby złożyć te obiekty w jedną całość.

en: Please change the desiccant when it is too wet. The indicator may not represent accurately in following cases : when the lid is open or the desiccant pack is changed. it take hours to absorb the moisture, low temperatures also slow down the process.
pl: Pamiętaj o wymianie pakietu pochłaniacza wilgoci gdy stanie się on zbyt mokry. Wskaźnik może nie dokładnie odzwierciedlać stan wilgotności gdy: otwarta jest pokrywa lub pakiet pochłaniacza został nie dawno wymieniony. Proces absorpcji wilgoci może zająć kilka godzin, a niskie temperatury również spowolnią ten proces.

en: Please check bed printable shape and origin input.
pl: Proszę sprawdzić kształt stołu do druku oraz dane dotyczące jego położenia początkowego.

en: Please check if the storage is inserted into the printer.
    If it still cannot be read, you can try formatting the storage.
pl: Sprawdź, czy włożono nośnik pamięci do drukarki.
    Jeśli nadal nie można go odczytać, można spróbować sformatować pamięć.

en: Please check obj or mtl file.
pl: Sprawdź plik obj lub mtl.

en: Please check the custom G-code or use the default custom G-code.
pl: Proszę sprawdzić niestandardowy G-code lub użyj domyślnego niestandardowego G-code.

en: Please check the following:
pl: Sprawdź następujące kwestie:

en: Please check the network and try again, You can restart or update the printer if the issue persists.
pl: Proszę sprawdzić połączenie sieciowe i spróbować ponownie. Jeśli problem nadal występuje, można ponownie uruchomić lub zaktualizować drukarkę.

en: Please check the network connection of the printer and Studio.
pl: Sprawdź połączenie sieciowe drukarki i Studio.

en: Please check the printer network connection.
pl: Sprawdź połączenie sieciowe drukarki.

en: Please check whether the nozzle type of the device is the same as the preset nozzle type.
pl: Proszę sprawdzić, że typ dyszy w urządzeniu pasuje do typu dyszy wybranego w ustawieniach.

en: Please check your object list before preset changing.
pl: Sprawdź listę obiektów przed zmianą profilu.

en: Please check.
pl: Sprawdź.

en: Please choose a block with smoothest top surface
pl: Wybierz blok z najgładszą górną powierzchnią.

en: Please choose a block with smoothest top surface.
pl: Wybierz blok z najgładszą górną powierzchnią.

en: Please choose an action with "%1%" preset after saving.
pl: Po zapisaniu wybierz działanie z profilem "%1%".

en: Please choose the filament colour
pl: Proszę wybrać kolor filamentu

en: Please click on the hyperlink above to view the cloud service status
pl: Kliknij na powyższy link, aby sprawdzić status usługi w chmurze

en: Please click on the star first.
pl: Najpierw kliknij gwiazdkę.

en: Please click the confirm button if you still want to proceed with printing.
pl: Kliknij przycisk potwierdzenia, jeśli wciąż chcesz kontynuować drukowanie.

en: Please confirm explosion ratio = 1 and select at least two volumes.
pl: Proszę potwierdzić współczynnik eksplozji = 1 i wybrać co najmniej dwie objętości.

en: Please confirm explosion ratio = 1,and please select at least one object
pl: Proszę potwierdzić współczynnik eksplozji = 1 i wybrać przynajmniej jeden obiekt

en: Please confirm if the printer is connected.
pl: Proszę potwierdzić, czy drukarka jest podłączona.

en: Please confirm on the printer screen
pl: Proszę potwierdzić na ekranie drukarki

en: Please confirm that the G-codes within these presets are safe to prevent any damage to the machine!
pl: Potwierdź, że G-code w tych profilach są bezpieczne, aby uniknąć jakiejkolwiek szkody w maszynie!

en: Please confirm that these modified G-codes are safe to prevent any damage to the machine!
pl: Potwierdź, że te zmodyfikowane G-code są bezpieczne, aby uniknąć jakiejkolwiek szkody w maszynie!

en: Please connect the printer first before synchronizing.
pl: Przed synchronizacją należy najpierw podłączyć drukarkę.

en: Please correct them in the param tabs
pl: Proszę poprawić je w zakładkach parametrów

en: Please do not mix-use the Ext with AMS
pl: Nie używaj jednocześnie szpuli zewnętrznej i AMS

en: Please enter the IP of printer to connect.
pl: Proszę podać adres IP drukarki, aby nawiązać połączenie.

en: Please enter the layer number
pl: Proszę podać numer warstwy

en: Please enter the name of the preset you want to save.
pl: Proszę wprowadzić nazwę profilu, który chcesz zapisać.

en: Please enter the name you want to save to printer.
pl: Wprowadź nazwę, którą chcesz zapisać w drukarce.

en: Please find the best line on your plate
pl: Znajdź najlepszą linię na swojej płycie

en: Please find the best object on your plate
pl: Proszę znaleźć najlepszy obiekt na swojej płycie

en: Please find the corner with perfect degree of extrusion
pl: Proszę znaleźć narożnik z idealnym stopniem ekstruzji

en: Please find the details of Flow Dynamics Calibration from our wiki.
    
    Usually the calibration is unnecessary. When you start a single color/material print, with the "flow dynamics calibration" option checked in the print start menu, the printer will follow the old way, calibrate the filament before the print; When you start a multi color/material print, the printer will use the default compensation parameter for the filament during every filament switch which will have a good result in most cases.
    
    Please note that there are a few cases that can make the calibration results unreliable, such as insufficient adhesion on the build plate. Improving adhesion can be achieved by washing the build plate or applying glue. For more information on this topic, please refer to our Wiki.
    
    The calibration results have about 10 percent jitter in our test, which may cause the result not exactly the same in each calibration. We are still investigating the root cause to do improvements with new updates.
pl: Proszę znaleźć szczegóły dotyczące kalibracji dynamiki przepływu w naszej wiki.
    
    Zazwyczaj kalibracja nie jest konieczna. Gdy rozpoczynasz druk w jednym kolorze/materiale i zaznaczasz opcję "kalibracja dynamiki przepływu" w menu rozpoczęcia druku - drukarka będzie postępować w tradycyjny sposób, kalibrując filament przed rozpoczęciem druku. W przypadku druku w wielu kolorach/materiałach drukarka będzie używać domyślnego parametru kompensacji dla filamentu podczas każdej jego zmiany, co w większości przypadków daje dobre rezultaty.
    
    Proszę jednak zauważyć, że istnieją pewne przypadki, w których wyniki kalibracji mogą być niewiarygodne, na przykład niewystarczająca przyczepność do płyty roboczej. Poprawę przyczepności można osiągnąć myjąc płytę roboczą lub nakładając klej. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszą Wiki.
    
    Wyniki kalibracji mają około 10% wahania w naszych testach, co może powodować, że wynik nie będzie dokładnie taki sam w każdej kalibracji. Wciąż badamy źródło tych fluktuacji i pracujemy nad wprowadzeniem ulepszeń w nowych aktualizacjach.

en: Please fix the error above, otherwise printing cannot continue.
pl: Proszę naprawić powyższy błąd, w przeciwnym razie drukowanie nie może być kontynuowane.

en: Please go to filament setting to edit your presets if you need.
    Please note that nozzle temperature, hot bed temperature, and maximum volumetric speed has a significant impact on printing quality. Please set them carefully.
pl: Jeżeli zajdzie taka potrzeba, przejdź do ustawień filamentu, aby edytować swoje profile. 
    Należy pamiętać, że temperatura dyszy, temperatura stołu i maksymalna prędkość przepływu mają znaczący wpływ na jakość druku. Proszę ustawiać je ostrożnie.

en: Please go to printer settings to edit your presets
pl: Proszę przejść do ustawień drukarki, aby edytować swoje profile

en: Please heat the nozzle to above 170 degree before loading or unloading filament.
pl: Przed załadowaniem lub wyładunkiem filamentu, podgrzej dyszę do temperatury powyżej 170 stopni.

en: Please home all axes (click
pl: Ustaw wszystkie osie na pozycje bazową (kliknij

en: Please import multiple files with the same suffix.
pl: Proszę zaimportować kilka plików o tym samym sufiksie.

en: Please input a valid value (0 <= Max Volumetric Speed <= 60)
pl: Proszę wprowadzić prawidłową wartość (0 <= Max Volumetric Speed <= 60)

en: Please input a valid value (0.0 < flow ratio < 2.0)
pl: Proszę wprowadzić poprawną wartość (0,0 < flow ratio < 2,0

en: Please input a valid value (0.001 < linear deflection < 0.1)
pl: Proszę wprowadzić prawidłową wartość (0.001 < ugięcie liniowe < 0.1)

en: Please input a valid value (0.01 < angle deflection < 1.0)
pl: Proszę wprowadzić prawidłową wartość (0.01 < kąt odchylenia < 1.0)

en: Please input a valid value (K in %.1f~%.1f)
pl: Proszę podać prawidłową wartość (K w zakresie %.1f~%.1f)

en: Please input a valid value (K in %.1f~%.1f, N in %.1f~%.1f)
pl: Proszę podać prawidłową wartość (K w zakresie %.1f~%.1f, N w %.1f~%.1f)

en: Please input layer value (>= 2).
pl: Proszę podać wartość warstwy (>= 2).

en: Please input the printer access code:
pl: Proszę podać kod dostępu do drukarki:

en: Please input valid values:
    Start PA: >= 0.0
    End PA: > Start PA
    PA step: >= 0.001)
pl: Proszę wprowadzić poprawne wartości:
    Początek PA: >= 0,0
    Koniec PA: > Początek PA
    Krok PA: >= 0,001)

en: Please input valid values:
    Start temp: <= 350
    End temp: >= 180
    Start temp > End temp + 5)
pl: Proszę wprowadzić poprawne wartości:
    Początkowa temp.: <= 350
    Końcowa temp.: >= 180
    Początkowa temp. > Końcowa temp. + 5)

en: Please input valid values:
    Start value: >= %.1f
    End value: <= %.1f
    End value: > Start value
    Value step: >= %.3f)
pl: Proszę wprowadzić poprawne wartości:
    Wartość początkowa: >= %.1f
    Wartość końcowa: <= %.1f
    Wartość końcowa: > Wartość początkowa
    Krok wartości: >= %.3f)

en: Please input valid values:
    start > 0 step >= 0
    end > start + step)
pl: Proszę wprowadzić poprawne wartości:
    start > 0 
    krok >= 0
    koniec > start + krok)

en: Please input valid values:
    start > 10 step >= 0
    end > start + step)
pl: Proszę wprowadzić poprawne wartości:
    start > 10 krok >= 0
    koniec > start + krok)

en: Please log in before binding your device with a PIN code.
    Alternatively, you can use LAN mode to bind your device. Learn about LAN mode.
pl: Przed powiązaniem urządzenia za pomocą kodu PIN należy się zalogować.
    Alternatywnie można użyć trybu LAN do powiązania urządzenia. Dowiedz się więcej o trybie LAN.

en: Please log in first.
pl: Proszę najpierw zalogować się.

en: Please note that saving action will replace this preset
pl: Zwróć uwagę, że zapisanie spowoduje zastąpienie tego profilu

en: Please note that the model show will undergo certain changes at small pixels case.
    Enabled LOD requires application restart.
pl: Proszę pamiętać, że wyświetlanie modelu ulegnie pewnym zmianom w przypadku małych pikseli. 
    Włączony LOD wymaga ponownego uruchomienia aplikacji.

en: Please place filaments on the printer based on grouping result.
pl: Załaduj filamenty do drukarki w oparciu o wyniki grupowania

en: Please resolve the slicing errors and publish again.
pl: Rozwiąż błędy cięcia i opublikuj ponownie.

en: Please right click to assembly these objects.
pl: Przytrzymaj prawy przycisk myszy, aby złożyć te obiekty w całość.

en: Please save project and restart the program.
pl: Proszę zapisać projekt i ponownie uruchomić program.

en: Please select "By object" print sequence to print multiple objects in spiral vase mode.
pl: Proszę wybrać sekwencję druku "Według obiektu", aby drukować wiele obiektów w trybie wazy.

en: Please select a file
pl: Proszę wybrać plik

en: Please select a type you want to export
pl: Proszę wybierz co chcesz wyeksportować

en: Please select an AMS slot before calibration
pl: Wybierz gniazdo AMS przed kalibracją

en: Please select an action
pl: Proszę wybrać działanie

en: Please select at least one filament for calibration
pl: Proszę wybrać przynajmniej jeden filament do kalibracji

en: Please select at least one object.
pl: Proszę wybrać przynajmniej jeden obiekt.

en: Please select at least one printer or filament.
pl: Proszę wybrać przynajmniej jedną drukarkę lub filament.

en: Please select at least two volumes.
pl: Proszę wybrać przynajmniej dwa obiekty.

en: Please select filament to calibrate.
pl: Proszę wybrać filament do skalibrowania.

en: Please select from the following filaments
pl: Wybierz spośród następujących filamentów

en: Please select single object.
pl: Proszę wybrać pojedynczy obiekt.

en: Please select the devices you would like to manage here (up to 6 devices)
pl: Proszę wybrać urządzenia, którymi chciałbyś tutaj zarządzać (do 6 urządzeń)

en: Please select the printer in the list to get box info.
pl: Wybierz drukarkę z listy, aby uzyskać informacje o BOX-ie.

en: Please solve the problem by moving it totally on or off the plate, and confirming that the height is within the build volume.
pl: Proszę rozwiązać problem, przesuwając obiekt całkowicie na lub całkowicie poza płytę i sprawdzić, czy wysokość mieści się w obrębie objętości roboczej.

en: Please try updating QIDI Studio and then try again.
pl: Spróbuj zaktualizować QIDI Studio, a następnie spróbuj ponownie.

en: Please upgrade your graphics card driver.
pl: Proszę zaktualizować sterownik karty graficznej.

en: Plot cut plane
pl: Pokaż płaszczyznę przekroju

en: Plug
pl: Zatyczka

en: Point
pl: Punkt

en: Point and point assembly
pl: Montaż - punkt do punktu

en: Point on circle
pl: Punkt na okręgu

en: Point on edge
pl: Punkt na krawędzi

en: Point on plane
pl: Punkt na płaszczyźnie

en: Pop up to select filament grouping mode
pl: Okno dialogowe do wyboru trybu grupowania filamentów

en: Portions copyright
pl: Prawa autorskie do fragmentów

en: Position
pl: Pozycja

en: Positive values can increase the size of the rib wall, while negative values can reduce the size.However, the size of the rib wall can not be smaller than that determined by the cleaning volume.
pl: Dodatnie wartości mogą zwiększyć rozmiar użebrowania ściany, a wartości ujemne mogą go zmniejszyć. Jednak rozmiar użebrowania nie może być mniejszy niż minimalny rozmiar określony przez objętość czyszczenia.

en: Post-processing Scripts
pl: Skrypty po procesie

en: Post-processing scripts
pl: Skrypty post-processingu

en: Power on update
pl: Aktualizacja przy włączaniu

en: Pre start fan time
pl: Czas przed uruchomieniem wentylatora

en: Precise Z height
pl: Precyzyjna wysokość Z

en: Precision
pl: Precyzja

en: Precooling target temperature
pl: Docelowa temperatura wstępnego chłodzenia

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferences sync
pl: Synchronizacja preferencji

en: Prepare
pl: Przygotowanie

en: Prepare and timelapse time
pl: Przygotowanie i czas Timelapse

en: Prepare time
pl: Czas przygotowania

en: Preparing print job
pl: Przygotowywanie zadania druku

en: Preset
pl: Profil

en: Preset "%1%" already exists and is incompatible with current printer.
pl: Profil "%1%" już istnieje i jest niekompatybilny z aktualną drukarką.

en: Preset "%1%" already exists.
pl: Profil "%1%" już istnieje.

en: Preset "%1%" contains the following unsaved changes:
pl: Zestaw "%1%" zawiera następujące niezapisane zmiany:

en: Preset "%1%" is not compatible with the new printer profile and it contains the following unsaved changes:
pl: Zestaw "%1%" nie jest kompatybilny z nowym profilem drukarki i zawiera następujące niezapisane zmiany:

en: Preset "%1%" is not compatible with the new process profile and it contains the following unsaved changes:
pl: Zestaw "%1%" nie jest kompatybilny z nowym profilem procesu i zawiera następujące niezapisane zmiany:

en: Preset Inside Project
pl: Profil wewnątrz projektu

en: Preset path is not found, please reselect vendor.
pl: Ścieżka ustawień wstępnych nie została znaleziona, proszę wybrać dostawcę ponownie.

en: Preset sync
pl: Synchronizacja profili

en: Preset(Old)
pl: Poprzednia wartość

[ctx: PresetName]
en: Copy
pl: Kopiuj

en: Presets
pl: Profile

en: Presets inherited by other presets can not be deleted
pl: Profile dziedziczone przez inne profile nie mogą być usunięte

en: Presets inherited by other presets can not be deleted!
pl: Ustawienia dziedziczone przez inne ustawienia nie mogą być usunięte!

en: Pressure Advance
pl: Zaawansowanie ciśnienia

en: Pressure Advance Calibration
pl: Kalibracja zaawansowania ciśnienia

en: Pressure advance
pl: Kalibracja PA

en: Pressure advance(Klipper) AKA Linear advance factor(Marlin). Useless for QIDI Printer
pl: Pressure advance(Klipper) AKA Linear advance factor(Marlin). Nieprzydatne dla drukarek QIDI

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Prevent transitioning back and forth between one extra wall and one less. This margin extends the range of extrusion widths which follow to [Minimum wall width - margin, 2 * Minimum wall width + margin]. Increasing this margin reduces the number of transitions, which reduces the number of extrusion starts/stops and travel time. However, large extrusion width variation can lead to under- or overextrusion problems. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
pl: Unikaj zmiany między zbyt grubą a zbyt cienką ścianą. Ten margines rozszerza zakres szerokości ekstruzji na [Minimalną szerokość ściany - margines, 2 * Minimalną szerokość ściany + margines]. Zwiększenie tego marginesu zmniejsza liczbę zmian, co skraca czas wydruku poprzez redukcję liczby startów i zatrzymań ekstruzji. Należy jednak pamiętać, że duże wahania w szerokości ekstruzji mogą prowadzić do problemów z jakością wydruku w postaci nadmiernej lub niewystarczającej ekstruzji. Wartość wyrażana jest jako procent średnicy dyszy

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview only mode:
    The loaded file contains gcode only, Can not enter the Prepare page
pl: Tryb tylko podglądu:
    Wczytany plik zawiera tylko G-code, nie można go poddac edycji

en: Previous unsaved project detected, do you want to restore it?
pl: Wykryto poprzednio niezapisane elementy. Czy chcesz je przywrócić?

en: Price
pl: Cena

en: Prime Tower
pl: Wieża czyszcząca

en: Prime Tower:
pl: Wieża czyszcząca:

en: Prime tower
pl: Wieża czyszcząca

en: Prime tower does not work when Adaptive Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Adaptive Layer Height
pl: Wieża czyszcząca nie działa, gdy włączona jest adaptacyjna wysokość warstwy.
    Które chcesz zatrzymać?
    TAK - Zachowaj wieżę czyszczącą
    NIE  - Zachowaj adaptacyjną wysokość warstwy

en: Prime tower does not work when Adaptive Layer Height or Independent Support Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Adaptive Layer Height and Independent Support Layer Height
pl: Wieża czyszcząca nie działa, gdy włączona jest Adaptacyjna wysokość warstwy lub Niezależna wysokość warstwy podpory.
    Którą opcję chcesz zachować?
    TAK - Zachowaj Wieżę czyszczącą
    NIE  - Zachowaj Adaptacyjną wysokość warstwy i Niezależną wysokość warstwy podpory

en: Prime tower does not work when Independent Support Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Independent Support Layer Height
pl: Wieża czyszcząca nie działa, gdy włączona jest Niezależna wysokość warstwy podpory.
    Którą opcję chcesz zachować?
    TAK - Zachowaj Wieżę czyszczącą
    NIE  - Zachowaj Niezależną wysokość warstwy podpory

en: Prime tower is required for smooth timelapse. There may be flaws on the model without prime tower. Do you want to enable prime tower?
pl: Wieża czyszcząca jest wymagana dla płynnego timelapse'u. Możliwe są wady na modelu bez wieży czyszczącej. Czy chcesz włączyć wieżę czyszczącą?

en: Prime tower is required for smooth timeplase. There may be flaws on the model without prime tower. Are you sure you want to disable prime tower?
pl: Wieża czyszcząca jest wymagana dla płynnego timelapse'u. Możliwe są wady na modelu bez wieży czyszczącej. Czy na pewno chcesz ją wyłączyć?

en: Print
pl: Drukuj

en: Print By Object: 
    Suggest to use auto-arrange to avoid collisions when printing.
pl: Drukuj według obiektu: 
    Sugerujemy używanie automatycznego układania, aby unikać kolizji podczas drukowania.

en: Print Failed
pl: Drukowanie nieudane

en: Print Host upload
pl: Przesyłanie do serwera druku

en: Print Options
pl: Opcje drukowania

en: Print Success
pl: Pomyślnie wydrukowano

en: Print all
pl: Drukuj wszystkie płyty

en: Print file not found, Please slice it again and send it for printing.
pl: Nie znaleziono pliku drukowania; proszę ponownie pociąć i wysłać do druku.

en: Print file not found. please slice again.
pl: Plik druku nie znaleziony. Proszę powtórzyć cięcie.

en: Print host upload queue
pl: Kolejka wysyłania do serwera drukarki

en: Print infill first
pl: Drukuj najpierw wypełnienie

en: Print numbers
pl: Drukuj wartość numeryczną

en: Print plate
pl: Drukuj aktualną płytę

en: Print sequence
pl: Sekwencja druku

en: Print sequence of inner wall and outer wall.
pl: Sekwencja drukowania ściany wewnętrznej i zewnętrznej.

en: Print sequence, layer by layer or object by object
pl: Sekwencja drukowania, warstwa po warstwie czy obiekt po obiekcie

en: Print settings
pl: Ustawienia druku

en: Print speed of ironing lines
pl: Prędkość drukowania linii dla prasowania

en: Print task sending times out.
pl: Przekroczono limit czasu na wysyłanie zadania druku.

en: Print temperature
pl: Temperatura druku

en: Print using materials mounted on the back of the case
pl: Drukowanie przy użyciu materiałów zamontowanych na tylnej części obudowy

en: Print with filaments in AMS
pl: Drukowanie przy użyciu filamentów w AMS

en: Print with filaments in the AMS
pl: Drukuj za pomocą filamentów w systemie AMS

en: Print with filaments mounted on the back of the chassis
pl: Drukuj przy użyciu materiałów zamontowanych na tylnej części obudowy

en: Print with the filament mounted on the back of chassis
pl: Drukuj przy użyciu filamentu zamontowanego na tylnej części obudowy

en: Printable
pl: Do wydruku

en: Printable Space
pl: Przestrzeń do druku

en: Printable area
pl: Obszar druku

en: Printable height
pl: Wysokość drukowalna

en: Printable space
pl: Przestrzeń do druku

en: Printer
pl: Drukarka

en: Printer "%1%" is selected with preset "%2%"
pl: Drukarka "%1%" jest wybrana z ustawieniami wstępnymi "%2%"

en: Printer %s nozzle information has not been set. Please configure it before proceeding with the calibration.
pl: Nie skonfigurowano informacji o dyszy drukarki %s. Proszę je skonfigurować przed kontynuowaniem kalibracji.

en: Printer Created
pl: Drukarka utworzona

en: Printer Parts
pl: Typ dyszy

en: Printer Preset
pl: Nazwy pofili drukarki

en: Printer Setting
pl: Ustawienia drukarki

en: Printer and all the filament&process presets that belong to the printer. 
    Can be shared with others.
pl: Profil drukarki oraz wszystkie ustawienia filamentu i procesu, które do niej należą. 
    Można je udostępniać innym osobom.

en: Printer camera is malfunctioning.
pl: Kamera drukarki jest uszkodzona.

en: Printer is not connected yet.
pl: Drukarka nie jest jeszcze podłączona.

en: Printer model
pl: Model drukarki

en: Printer name "%1%" already exists.
pl: Nazwa drukarki "%1%" już istnieje.

en: Printer not connected. Please go to the device page to connect an %s printer before syncing.
pl: Drukarka nie jest podłączona. Przejdź do strony urządzenia, aby podłączyć drukarkę %s przed synchronizacją.

en: Printer notes
pl: Notatki o drukarce

en: Printer preset bundle(.qdscfg)
pl: Pakiet ustawień drukarki (.qdscfg)

en: Printer preset names
pl: Nazwy profili drukarki

en: Printer presets(.zip)
pl: Profile drukarki (.zip)

en: Printer settings
pl: Ustawienia drukarki

en: Printer structure
pl: Struktura drukarki

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Printing %1s material with %2s nozzle may cause nozzle damage.
pl: Drukowanie materiału %1s za pomocą dyszy %2s może spowodować jej uszkodzenie.

en: Printing Failed
pl: Drukowanie nie powiodło się

en: Printing Finish
pl: Drukowanie zakończone

en: Printing Options
pl: Opcje drukowania

en: Printing Parameters
pl: Parametry Druku

en: Printing Pause
pl: Drukowanie wstrzymane

en: Printing Progress
pl: Postęp drukowania

en: Printing Silk Filament
    Did you know that Silk filament needs special consideration to print it successfully? Higher temperature and lower speed are always recommended for the best results.
pl: Drukowanie filamentem jedwabnym (Silk)
    Czy wiesz, że filament Silk wymaga szczególnej uwagi, aby pomyślnie go wydrukować? Wyższa temperatura i niższa prędkość są zawsze zalecane dla uzyskania najlepszych rezultatów.

en: Printing by object G-code
pl: G-code drukowania według obiektu

en: Printing calibration lines
pl: Drukowanie linii kalibracyjnych

en: Printing high temperature material(%s) with %s nozzle may cause nozzle damage, please check the type of nozzle
pl: Drukowanie wysokotemperaturowych materiałów (%s) dyszą %s, może spowodować uszkodzenie dyszy, proszę sprawdzić typ dyszy

en: Printing was paused by the user
pl: Druk został wstrzymany przez użytkownika

en: Privacy Policy
pl: Polityka prywatności

en: Privacy Policy Update
pl: Aktualizacja polityki prywatności

en: Private protection
pl: Ochrona prywatności

en: Prizm
pl: Pryzmat

en: Problem Solved and Resume
pl: Problem rozwiązany. Wznów

en: Problem occured. Please update the printer firmware and try again.
pl: Wystąpił problem. Proszę zaktualizować oprogramowanie drukarki i spróbować ponownie.

en: Process
pl: Proces

en: Process Preset Template
pl: Opracuj Profil Procesu

en: Process Settings
pl: Ustawienia procesu

en: Process notes
pl: Notatki dotyczące procesu

en: Process presets(.zip)
pl: Profile procesu (.zip)

en: Processing G-Code from Previous file...
pl: Przetwarzanie G-code z poprzedniego pliku...

en: Processing model '%1%' with more than 1M triangles could be slow. It is highly recommended to simplify the model.
pl: Przetwarzanie modelu '%1%' z więcej niż 1 mln trójkątów może być powolne. Zdecydowanie zaleca się uproszczenie modelu.

en: Product host
pl: Host produktu

en: Progress
pl: Postęp

en: Project
pl: Projekt

en: Project Filaments
pl: Filamenty projektu

en: Project downloaded %d%%
pl: Projekt pobrany %d%%

en: Project-inside presets
pl: Profile wewnątrz projektu

en: PrusaSlicer is originally based on Slic3r by Alessandro Ranellucci.
pl: PrusaSlicer jest pierwotnie oparty na Slic3r autorstwa Alessandro Ranellucciego.

en: Publish
pl: Opublikuj

en: Publish to MakerWorld
pl: Opublikuj w MakerWorld

en: Publish was cancelled
pl: Publikacja została anulowana

en: Pull back current filament
pl: Wycofaj obecny filament

en: Purge old filament
pl: Usuń stary filament

en: Purging after filament change will be done inside objects' infills. This may lower the amount of waste and decrease the print time. If the walls are printed with transparent filament, the mixed color infill will be seen outside. It will not take effect, unless the prime tower is enabled.
pl: Po zmianie filamentu oczyszczanie odbywa się wewnątrz wypełnienia obiektu. Może to zmniejszyć ilość odpadów i skrócić czas druku. Jeśli ściany są drukowane przezroczystym filamentem, różne kolory wypełnienia będą widoczne na zewnątrz. Ta funkcja jest aktywna tylko wtedy, gdy jest włączona opcja wieży czyszczącej.

en: Purging after filament change will be done inside objects' support. This may lower the amount of waste and decrease the print time. It will not take effect, unless the prime tower is enabled.
pl: Oczyszczanie po zmianie filamentu będzie wykonane wewnątrz podpór obiektów. Może to zredukować ilość odpadów i skrócić czas druku. Nie będzie działać, chyba że wieża czyszcząca będzie włączona.

en: Purging volumes
pl: Objętość płukania

en: Push new filament into extruder
pl: Załaduj nowy filament do ekstrudera

en: QA  host: api-qa.qidi3d.com/v1
pl: Host QA: api-qa.qidi3d.com/v1

en: QIDI Cube
pl: Sześcian QIDI

en: QIDI Cube V2
pl: Sześcian QIDI V2

en: QIDI Network plug-in not detected.
pl: Wtyczka QIDI Network nie została wykryta.

en: QIDI PET-CF/PA6-CF/PPA-CF/PPS-CF is not supported by AMS.
pl: QIDI PET-CF/PA6-CF/PPA-CF/PPS-CF nie jest obsługiwany przez AMS.

en: QIDI Studio GUI initialization failed
pl: Inicjalizacja interfejsu graficznego QIDI Studio nie powiodła się

en: QIDI Studio also referenced some ideas from Cura by Ultimaker.
pl: QIDI Studio korzystało również z pewnych pomysłów z Cura autorstwa Ultimaker.

en: QIDI Studio is based on Bambu Studio by Bambu Lab
pl: QIDI Studio opiera się na Bambu Studio od Bambu Lab

en: QIDI Studio is based on Bambu Studio by Bambu Lab.
pl: QIDI Studio opiera się na Bambu Studio od Bambu Lab.

en: QIDI Studio is based on PrusaSlicer by Prusa Research, which is from Slic3r by Alessandro Ranellucci and the RepRap community
pl: QIDI Studio jest oparte na PrusaSlicer autorstwa Prusa Research, które pochodzi od Slic3r autorstwa Alessandro Ranellucci i społeczności RepRap

en: QIDI Studio is based on PrusaSlicer by PrusaResearch and SuperSlicer by Merill(supermerill).
pl: QIDI Studio jest oparte na PrusaSlicer autorstwa PrusaResearch i SuperSlicer autorstwa Merill(supermerill).

en: QIDI Studio is licensed under
pl: QIDI Studio jest licencjonowane na podstawie

en: QIDIStudio configuration file read failed. Please manually backup and delete it, and then restart QIDIStudio software.
pl: Nie można odczytać pliku konfiguracyjnego QIDIStudio. Wykonaj kopię zapasową ręcznie i usuń go, a następnie uruchom ponownie oprogramowanie QIDIStudio.

en: QIDIStudio got an unhandled exception: %1%
pl: QIDIStudio napotkał nieobsługiwany wyjątek: %1%

en: QIDIStudio will terminate because of a localization error. It will be appreciated if you report the specific scenario this issue happened.
pl: Wystąpił błąd lokalizacji i QIDI Studio zostanie zamknięte. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie okoliczności w których wystąpił ten błąd.

en: QIDIStudio will terminate because of running out of memory.It may be a bug. It will be appreciated if you report the issue to our team.
pl: QIDIStudio nie będzie działać z powodu braku pamięci. To może być błąd. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie tego problemu naszemu zespołowi.

en: Quality
pl: Jakość

en: Quality / Speed
pl: Jakość / Prędkość

en: Quick
pl: Szybkie

en: Quick set
pl: Szybkie ustawienie

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Quit %s
pl: Zakończ %s

en: Quit QIDIStudio
pl: Wyjdź z QIDIStudio

[ctx: Quit_Switching]
en: Quit
pl: Zakończ

en: Radial gradient
pl: Gradient promieniowy

en: Radius
pl: Promień

en: Raft
pl: Tratwa (raft)

en: Raft contact Z distance
pl: Odległość Z kontaktu z tratwą

en: Raft expansion
pl: Rozszerzenie tratwy

en: Raft layers
pl: Ilość warstw tratwy

en: Ramming volumetric speed
pl: Prędkość wolumetryczna wyciskania

en: Random
pl: Losowy

en: Randomly jitter while printing the wall, so that the surface has a rough look. This setting controls the fuzzy position
pl: Losowe wibracje podczas drukowania ścian, aby nadać powierzchni chropowaty wygląd.To ustawienie reguluje "chropowatość"

en: Range
pl: Zakres

en: Rate
pl: Oceń

en: Rate the Print Profile
pl: Oceń profil druku

en: Rate this print
pl: Oceń ten wydruk

en: Re&load from Disk
pl: Przeładuj z dysku

en: Re-calculate
pl: Przelicz

en: Read and accept
pl: Przeczytaj i zaakceptuj

en: Rear
pl: Tył

en: Rear View
pl: Widok z tyłu

en: Reason: "%1%" and another part have no intersection.
pl: Przyczyna: "%1%" i inna  nie mają wspólnego przecięcia.

en: Reason: part "%1%" does not bound a volume.
pl: Przyczyna:  "%1%" nie ogranicza objętości.

en: Reason: part "%1%" has self intersection.
pl: Przyczyna:  "%1%" wprowadzona automatycznie.

en: Reason: part "%1%" is empty.
pl: Przyczyna:  "%1%" jest pusta.

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: Recalibration
pl: Ponowna kalibracja

en: Receive login report timeout
pl: Upłynął limit czasu na otrzymanie raportu logowania

en: Recent projects
pl: Ostatnie projekty

en: Recommended
pl: Zalecane

en: Recommended nozzle temperature
pl: Zalecana temperatura dyszy

en: Recommended nozzle temperature of this filament type is [%d, %d] degree centigrade
pl: Zalecana temperatura dyszy dla tego rodzaju filamentu to [%d, %d] stopni Celsjusza

en: Recommended nozzle temperature range of this filament. 0 means no set
pl: Zalecany zakres temperatury dyszy dla tego filamentu. 0 oznacza brak ustawień

en: Reconnecting the printer, the operation cannot be completed immediately, please try again later.
pl: Ponowne łączenie z drukarką, operacja nie może być teraz zakończona, spróbuj ponownie później.

en: Record Factor
pl: Zapisz Współczynnik

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Rectangular
pl: Prostokątny

en: Rectilinear
pl: Prostoliniowy

en: Rectilinear Interlaced
pl: Prostoliniowy przeplatany

en: Rectilinear grid
pl: Siatka prostokątna

en: Redo
pl: Ponów

en: Reduce infill retraction
pl: Zmniejszenie retrakcji wypełnienia

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh Printers
pl: Odśwież drukarki

en: Refreshing the historical Flow Dynamics Calibration records
pl: Odświeżanie listy kalibracji dynamiki przepływu

en: Region selection
pl: Wybór regionu

en: Regroup filament
pl: Zmień grupowanie filamentu

en: Regular
pl: Zwykły

en: Release Note
pl: Notatka wydania

en: Reload SVG file from disk.
pl: Załaduj ponownie plik SVG z dysku.

en: Reload file list from printer.
pl: Przeładuj listę plików z drukarki.

en: Reload from disk
pl: Przeładuj z dysku

en: Reload from:
pl: Przeładuj z:

en: Reload the plater from disk
pl: Przeładuj plater z dysku

en: Reload the selected parts from disk
pl: Przeładuj z dysku wybrane części

en: Remaining errors
pl: Pozostałe błędy

en: Remember my choice
pl: Zapamiętaj moje wybory

en: Remember my choice.
pl: Zapamiętaj moją decyzję.

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Window from Set
pl: Usuń okno z zestawu

en: Remove all
pl: Usuń wszystkie

en: Remove connector
pl: Usuń łącznik

en: Remove connector from selection
pl: Usuń łącznik z zaznaczenia

en: Remove connectors
pl: Usuń łączniki

en: Remove detail
pl: Usuń szczegół

en: Remove height range
pl: Usuń zakres wysokości

en: Remove last filament
pl: Usuń ostatni filament

en: Remove painted color
pl: Usuń nałożony kolor

en: Remove parameter
pl: Usuń parametr

en: Remove selected points
pl: Usuń wybrane punkty

en: Remove selection
pl: Usuń zaznaczenie

en: Remove small overhangs
pl: Usuń małe nawisy

en: Remove small overhangs that possibly need no supports.
pl: Usuń małe nawisy, które prawdopodobnie nie wymagają podpór.

en: Remove the restriction on mixed printing of high and low temperature filaments.
pl: Usuń ograniczenie dotyczące mieszanego druku filamentami wysoko- i niskotemperaturowych.

en: Remove the selected plate
pl: Usuń wybraną płytę

en: Removed
pl: Usunięto

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Renaming
pl: Zmiana nazwy

en: Repair canceled
pl: Naprawa anulowana

en: Repair failed.
pl: Naprawa nieudana.

en: Repair finished
pl: Naprawa zakończona

en: Repaired 3mf file contains more than one object
pl: Naprawiony plik 3mf zawiera więcej niż jeden obiekt

en: Repaired 3mf file contains more than one volume
pl: Naprawiony plik 3mf zawiera więcej niż jeden wolumen

en: Repaired 3mf file does not contain any object
pl: Naprawiony plik 3mf nie zawiera żadnych obiektów

en: Repaired 3mf file does not contain any volume
pl: Naprawiony plik 3mf nie zawiera żadnego wolumenu

en: Repairing model object
pl: Naprawa obiektu modelu

en: Repairing object by Windows service
pl: Naprawianie obiektu przez usługę systemową Windows

en: Repairing was canceled
pl: Naprawianie zostało anulowane

en: Replace Tiled Window
pl: Zamień ułożone okno

en: Replace from:
pl: Zastąp z:

en: Replace the project filaments list sequentially based on printer filaments. And unused printer filaments will be automatically added to the end of the list.
pl: Filamenty z listy projektu będą stopniowo wymieniane na filamenty z drukarki. Nieużywane filamenty drukarki zostaną automatycznie dodane na koniec listy.

en: Replace the selected part with new STL
pl: Zamień wybraną  na nowy plik STL

en: Replace with STL
pl: Zamień na STL

en: Report issue
pl: Zgłoś problem

en: Required nozzle HRC
pl: Wymagana dysza HRC

en: Reserved keywords found
pl: Znalezione słowa kluczowe zarezerwowane

en: Reset
pl: Resetuj

en: Reset Position
pl: Resetuj pozycję

en: Reset Rotation
pl: Resetuj obrót

en: Reset all filament mapping
pl: Zresetuj wszystkie mapowania filamentu

en: Reset current filament mapping
pl: Zresetuj aktualne mapowanie filamentu

en: Reset current rotation to real zeros.
pl: Zresetuj bieżący obrót do wartości zerowej.

en: Reset current rotation to the value when open the rotation tool.
pl: Zresetuj bieżący obrót do wartości ustawionej przy otwarciu narzędzia obrotu.

en: Reset direction
pl: Resetuj kierunek

en: Reset distance
pl: Zresetuj odległość

en: Reset mapped extruders.
pl: Zresetuj przypisane ekstrudery.

en: Reset parameter
pl: Resetuj parametr

en: Reset rotation
pl: Zresetuj obrót

en: Reset scale
pl: Zresetuj skalę

en: Reset to base
pl: Resetuj do ustawień podstawowych

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Resonance avoidance
pl: Unikanie rezonansu

en: Restart selection
pl: Restartuj wybór

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore to inch
pl: Przywróć do cali

en: Restore to meter
pl: Przywróć do metrów

en: Result can be read by human eyes.
pl: Wynik można odczytać gołym okiem.

en: Resume
pl: Wznów

en: Resume Printing
pl: Wznów zadanie drukowania

en: Resume Printing(defects acceptable)
pl: Wznów drukowanie (wady są do zaakceptowania)

en: Resume Printing(problem solved)
pl: Wznów drukowanie (problem został rozwiązany)

en: Retract
pl: Wycofać

en: Retract amount before wipe
pl: Długość retrakcji przed czyszczącym

en: Retract when change layer
pl: Retrakcja przy zmianie warstwy

en: Retraction
pl: Retrakcja

en: Retraction Length
pl: Długość retrakcji

en: Retraction Speed
pl: Prędkość retrakcji

en: Retraction distance when cut
pl: Długość retrakcji przed odcięciem filamentu

en: Retraction test
pl: Test Retrakcji

en: Retraction when switching material
pl: Retrakcja podczas zmiany materiału

en: Retrieving printer information, please try again later.
pl: Pobieranie informacji o drukarce, spróbuj ponownie później.

en: Retry
pl: Ponów

en: Reverse rotation
pl: Rotacja wsteczna

en: Rib wall
pl: Użebrowanie ściany

en: Rib width
pl: Szerokość użebrowania

en: Right
pl: Prawo

en: Right AMS
pl: Prawy AMS

en: Right Extruder
pl: Prawy ekstruder

en: Right Nozzle
pl: Prawa dysza

en: Right View
pl: Widok z prawej

en: Right button click the icon to drop the object printable property
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę, aby usunąć właściwości obiektu do druku

en: Right button click the icon to drop the object settings
pl: Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy, aby usunąć ustawienia obiektu

en: Right click
pl: Prawy przycisk

en: Right click the icon to fix model object
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę, aby naprawić obiekt modelu

en: Right extruder
pl: Prawy ekstruder

en: Right filaments
pl: Filamenty z prawej

en: Right mouse button
pl: Prawy przycisk myszy

en: Right mouse button:
pl: Prawy przycisk myszy:

en: Right nozzle
pl: Prawa dysza

en: Right nozzle: %smm
pl: Prawa dysza: %s mm

en: Right nozzle: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%
pl: Prawa dysza: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%

en: Right:
pl: Prawy:

en: Right: %s
pl: Prawy: %s

en: Role-based wipe speed
pl: Prędkość czyszczenia w oparciu o rolę

en: Rotate
pl: Obróć

en: Rotate (absolute)
pl: Obrót (bezwzględny)

en: Rotate (relative)
pl: Obróć (względnie)

en: Rotate View
pl: Obróć widok

en: Rotate around center:
pl: Obrót względem środka:

en: Rotate horizontally
pl: Obróć w poziomie

en: Rotate of view
pl: Rotacja widoku

en: Rotate text
pl: Obróć tekst

en: Rotate text Clock-wise.
pl: Obróć tekst zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

en: Rotation
pl: Obrót

en: Rounded Rectangle
pl: Sześcian (zaokrąglone rogi)

en: Running post-processing scripts
pl: Uruchamianie skryptów post-processing

en: STEP
    Did you know that you can improve your print quality by slicing a STEP file instead of an STL?
    QIDI Studio supports slicing STEP files, providing smoother results than a lower resolution STL. Give it a try!
pl: STEP
    Czy wiesz, że możesz poprawić jakość druku, krojąc plik STEP zamiast STL?
    QIDI Studio obsługuje cięcie plików STEP, co daje lepsze rezultaty w porównaniu do plików STL które są o niższej rozdzielczości. Spróbuj tego!

en: SVG file path is "%1%"
pl: Ścieżka do pliku SVG to "%1%"

en: Safely remove hardware.
pl: Bezpieczne usuwanie sprzętu.

en: Same as Global
pl: Tak samo jak Globalny

en: Same as Global Bed Type
pl: Tak samo jak Globalny Typ Płyty

en: Same as Global Plate Type
pl: Tak samo jak Globalny Typ Płyty

en: Same as Global Print Sequence
pl: Tak samo jak Globalna sekwencja druku

en: Same as top
pl: Taka sama jak na górze

en: Save
pl: Zapisz

en: Save %1%g filament and %2% changes compared to a printer with one nozzle.
pl: W porównaniu do zastosowania drukarki z jedną dyszą, zużycie filamentu spadnie o %1%g, a liczba zmian materiału spadnie o %2%.

en: Save %1%g filament and increase %2% changes compared to a printer with one nozzle.
pl: W porównaniu do zastosowania drukarki z jedną dyszą, zużycie filamentu spadnie o %1%g, a liczba zmian materiału wzrośnie o %2%.

en: Save %1%g filament and increase %2% changes compared to optimal grouping.
pl: W porównaniu do optymalnego grupowania, zużycie filamentu spadnie o %1%g, a liczba zmian materiału wzrośnie o %2%.

en: Save %s as
pl: Zapisz %s jako

en: Save G-code file as:
pl: Zapisz plik G-code jako:

en: Save Project
pl: Zapisz projekt

en: Save Project as
pl: Zapisz projekt jako

en: Save SLA file as:
pl: Zapisz plik SLA jako:

en: Save SVG
pl: Zapisz plik SVG

en: Save SVG file
pl: Zapisz plik SVG

en: Save Sliced file as:
pl: Zapisz przetworzony plik jako:

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Save as '.svg' file
pl: Zapisz jako plik '.svg'

en: Save current %s
pl: Zapisz bieżący %s

en: Save current project as
pl: Zapisz bieżący projekt jako

en: Save current project to file
pl: Zapisz bieżący projekt do pliku

en: Save file as:
pl: Zapisz plik jako:

en: Save or Discard Modified Value
pl: Zachować lub Odrzucić Zmodyfikowaną Wartość

en: Save preset
pl: Zapisz profil

en: Save project
pl: Zapisz projekt

en: Save the printing files initiated from QIDI Studio, QIDI Handy and MakerWorld on External Storage
pl: Zapisz pliki do druku zainicjowane na QIDI Studio, QIDI Handy lub MakerWorld w pamięci zewnętrznej

en: Save the selected options to preset 
    "%1%".
pl: Zapisz wybrane opcje do profilu 
    "%1%".

en: Save the selected options.
pl: Zapisz wybrane opcje.

en: Save to Filament Preset
pl: Zapisz w Profilu filamentu

en: Saving objects into the 3mf failed.
pl: Zapisywanie obiektów do pliku 3mf nie powiodło się.

en: Scale
pl: Skala

en: Scale also changes amount of curve samples (%1%)
pl: Skala zmienia również ilość próbek krzywej (%1%)

en: Scale an object to fit the build volume
pl: Skaluj obiekt, aby dopasować do obszaru roboczego

en: Scale ratios
pl: Współczynniki skali

en: Scale to build volume
pl: Skaluj do obszaru roboczego

en: Scan first layer
pl: Skanuj pierwszą warstwę

en: Scanning bed surface
pl: Skanowanie powierzchni stołu

en: Scarf Seam On Compensation Circles
pl: Szew Scarf dla kompensacji okręgów

en: Scarf application angle threshold
pl: Próg kąta zastosowania szwu scarf

en: Scarf around entire wall
pl: Szew Scarf obejmujący cały obrys ściany

en: Scarf joint for inner walls
pl: Szwy Scarf dla ścian wewnętrznych

en: Scarf length
pl: Długość szwu Scarf

en: Scarf seam type
pl: Typ szwu Scarf

en: Scarf seam will be applied on circles for better dimensional accuracy.
pl: Szwy Scarf zostaną zastosowane na okręgach w celu uzyskania dokładniejszych wymiarów.

en: Scarf slope gap
pl: Przeskok dla szwu scarf

en: Scarf start height
pl: Wysokość początkowa szwu Scarf

en: Scarf steps
pl: Kroki szwu Scarf

en: Scheduling upload to `%1%`. See Window -> Print Host Upload Queue
pl: Planowanie przesyłania do `%1%`. Zobacz Okno -> Kolejka przesyłania do hosta drukarki

en: Seal
pl: foka

en: Seam
pl: Szew

en: Seam gap
pl: Szczelina szwu

en: Seam painting
pl: Malowanie szwu

en: Seam position
pl: Pozycja szwu

en: Seams
pl: Szwy

en: Search
pl: Szukaj

en: Search in preset
pl: Szukaj w profilu

en: Search plate, object and part.
pl: Wyszukaj płytę, obiekt i część.

en: Searching for devices
pl: Szukanie urządzeń

en: Second
pl: Sekunda

en: Section View
pl: Widok przekroju

en: Section view
pl: Widok przekroju

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select 2 faces on objects and 
     make objects assemble together.
pl: Wybierz 2 powierzchnie na obiektach 
    i połącz je razem.

en: Select 2 points or circles on objects and 
     specify distance between them.
pl: Wybierz 2 punkty lub koła na obiektach 
    i określ odległość między nimi.

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select Connected Printers (%d/6)
pl: Wybierz podłączone drukarki (%d/6)

en: Select Filament Preset
pl: Wybierz Profil Filamentu

en: Select Model
pl: Wybierz Model

en: Select Plate
pl: Wybierz płytę

en: Select Printer
pl: Wybierz Drukarkę

en: Select Printers
pl: Wybierz drukarki

en: Select Type
pl: Wybierz Typ

en: Select Vendor
pl: Wybierz Dostawce

en: Select a G-code file:
pl: Wybierz plik G-code:

en: Select a new file
pl: Wybierz nowy plik

en: Select a part
pl: Wybierz część

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select all connectors
pl: Zaznacz wszystkie łączniki

en: Select all objects
pl: Zaznacz wszystkie obiekty

en: Select connected printers (0/6)
pl: Wybierz podłączone drukarki (0/6)

en: Select feature
pl: Wybierz funkcję

en: Select filament preset
pl: Wybierz pofil filamentu

en: Select filament that installed to the left nozzle
pl: Wybierz filament załadowany do lewej dyszy.

en: Select filament that installed to the right nozzle
pl: Wybierz filament załadowany do prawej dyszy.

en: Select multiple objects
pl: Wybierz wiele obiektów

en: Select objects by rectangle
pl: Wybierz obiekty za pomocą prostokąta

en: Select point
pl: Wybierz punkt

en: Select presets to compare
pl: Wybierz profile do porównania

en: Select profile to load:
pl: Wybierz profil do załadowania:

en: Select settings
pl: Wybierz ustawienia

en: Select the language
pl: Wybierz język

en: Select the object/part and mouse click to change the name
pl: Zaznacz obiekt/ i kliknij myszą, aby zmienić nazwę

en: Select the object/part and press space to change the name
pl: Zaznacz obiekt/ i naciśnij spację, aby zmienić nazwę

en: Select/Remove printers(system presets)
pl: Wybierz/Usuń drukarki (ustawienia systemowe)

en: Selected diameter and machine diameter do not match
pl: Wybrane średnice nie pasują do średnic maszyny

en: Selection
pl: Wybór

en: Selection Mode
pl: Tryb wyboru

en: Selection conflicts
pl: Konflikty wyboru

en: Selects all objects
pl: Zaznacza wszystkie obiekty

en: Send
pl: Wyślij

en: Send G-code
pl: Wyślij G-code

en: Send Options
pl: Opcje wysyłania

en: Send all
pl: Wyślij wszystko

en: Send print job
pl: Zainicjuj zadanie druku

en: Send to BFMC
pl: Wyślij do BFMC

en: Send to Multi-device
pl: Wyślij do wielu urządzeń

en: Send to Printer storage
pl: Wyślij do pamięci drukarki

en: Send to QIDI Farm Manager Client
pl: Wyślij do klienta QIDI Farm Manager

en: Send to print
pl: Wyślij do drukarki

en: Send to printer
pl: Wyślij do drukarki

en: Sending
pl: Wysłanie

en: Sending Cancel
pl: Anulowano wysyłanie

en: Sending Failed
pl: Wysyłanie nie powiodło się

en: Sending Finish
pl: Wysyłanie zakończone

en: Sending failed, please try again!
pl: Wysyłanie nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie!

en: Sending gcode file over LAN
pl: Wysyłanie pliku G-code przez LAN

en: Sending gcode file to sdcard
pl: Wysyłanie pliku G-code na kartę MicroSD

en: Sending print configuration
pl: Wysyłanie konfiguracji druku

en: Sending print job over LAN
pl: Wysyłanie zadania druku przez LAN

en: Sending print job through cloud service
pl: Wysyłanie zadania druku przez usługę w chmurze

en: Sending...
pl: Wysyłam...

en: Sensitivity of pausing is
pl: Czułość pauzy wynosi

en: Sent Time
pl: Czas wysłania

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: Serial
pl: Seria

en: Serial:
pl: Seria:

en: Serious
pl: Poważny

en: Serious warning:
pl: Poważne ostrzeżenie:

en: Server Exception
pl: Wyjątek serwera

en: Service Unavailable
pl: Usługa niedostępna

en: Service name
pl: Nazwa usługi

en: Services
pl: Usługi

en: Set
pl: Ustaw

en: Set 3DConnexion
pl: Skonfiguruj 3DConnexion

en: Set 3DConnexion mouse
pl: Skonfiguruj mysz 3DConnexion

en: Set Filament for selected items
pl: Ustaw filament dla wybranych elementów

en: Set Mirror
pl: Ustaw odbicie

en: Set Orientation
pl: Ustaw orientację

en: Set Scale
pl: Ustaw skalę

en: Set as an individual object
pl: Ustaw jako obiekt indywidualny

en: Set as cover
pl: Ustaw jako osłonę

en: Set as individual objects
pl: Ustaw jako obiekty indywidualne

en: Set dynamic flow calibration to 'OFF' to enable custom dynamic flow value.
pl: Ustaw dynamiczną kalibrację flow na 'wyłączony' aby włączyć własną wartość dynamicznego flow.

en: Set extruder number for the objects and parts
pl: Ustaw numer ekstrudera dla obiektów i części

en: Set filament for selected items
pl: Ustaw filament dla wybranych elementów

en: Set filaments to use
pl: Ustaw filamenty do użycia

en: Set grabber size for move,rotate,scale tool.
pl: Ustaw rozmiar chwytaka dla narzędzi przesuwania, obracania i skalowania.

en: Set parameters for multiple objects
    Did you know that you can set slicing parameters for all selected objects at one time?
pl: Ustaw parametry dla wielu obiektów
    Czy wiesz, że możesz jednocześnie ustawić parametry cięcia dla wszystkich wybranych obiektów?

en: Set scarf seam type for this filament. This setting could minimize seam visibiliy.
pl: Ustaw typ szwu scarf dla tego filamentu. To ustawienie może zminimalizować widoczność szwu.

en: Set the brim type of this object to "painted"
pl: Ustaw typ brimu tego obiektu na "malowane".

en: Set the number of AMS installed on the nozzle.
pl: Ustaw liczbę AMS podłączonych do dyszy.

en: Set to Optimal
pl: Ustaw na Optymalne

en: Setting AMS slot information while printing is not supported
pl: Ustawianie informacji o gnieździe AMS podczas drukowania nie jest obsługiwane

en: Setting Overrides
pl: Nadpisywanie ustawień

en: Setting Virtual slot information while printing is not supported
pl: Ustawianie informacji o wirtualnym slocie podczas drukowania nie jest obsługiwane

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings for height range
pl: Ustawienia dla zakresu wysokości

en: Setup Wizard
pl: Kreator konfiguracji

en: Shape
pl: Kształt

en: Shape is marked as invisible (%1%).
pl: Kształt jest oznaczony jako niewidoczny (%1%).

en: Shell
pl: Powłoka

en: Shift + Left mouse button
pl: Shift + Lewy przycisk myszy

en: Shift + Left mouse button:
pl: Shift + Lewy przycisk myszy:

en: Shift + Mouse move up or down
pl: Shift + Przesuń myszką w górę lub w dół

en: Shift + Right mouse button:
pl: Shift + Prawy przycisk myszy:

en: Shift+Any arrow
pl: Shift+Dowolny strzałka

en: Shift+Left mouse button
pl: Shift+Lewy przycisk myszy

en: Shift+Mouse wheel
pl: Shift+Kółko myszy

en: Shortcut Key
pl: Skrót klawiszowy

en: Show
pl: Pokaż

en: Show "Live Video" guide page.
pl: Pokaż stronę przewodnika "Na Żywo".

en: Show &Overhang
pl: Pokaż &Nadhang

en: Show 3D Navigator
pl: Pokaż 3D Navigator

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Show Configuration Folder
pl: Pokaż folder konfiguracji

en: Show Labels
pl: Pokaż etykiety

en: Show Tip of the Day
pl: Pokaż Poradę Dnia

en: Show all files, recent first.
pl: Pokaż wszystkie pliki, najpierw najnowsze.

en: Show all presets (including incompatible)
pl: Pokaż wszystkie profile (łącznie z niekompatybilnymi)

en: Show error message
pl: Pokaż informacje o błędzie

en: Show history on the home page
pl: Pokaż historię na stronie głównej

en: Show home page on startup
pl: Pokaż stronę główną podczas uruchamiania

en: Show keyboard shortcuts list
pl: Pokaż listę skrótów klawiszowych

en: Show object labels in 3D scene
pl: Pokaż etykiety obiektów na scenie 3D

en: Show object overhang highlight in 3D scene
pl: Pokaż podświetlenie nawisów obiektów w scenie 3D

en: Show online staff-picked models on the home page
pl: Wyświetl wybrane przez zespół modele online na stronie głównej

en: Show the list of the keyboard shortcuts
pl: Pokaż listę skrótów klawiszowych

en: Show the step mesh parameter setting dialog.
pl: Wyświetl okno dialogowe ustawień parametrów kroku siatki.

en: Show wireframe
pl: Pokaż siatkę

en: Show/Hide 3Dconnexion devices settings dialog
pl: Pokaż/Ukryj okno ustawień urządzeń 3Dconnexion

en: Shrink the initial layer on build plate to compensate for elephant foot effect
pl: Zmniejsz pierwszą warstwę na płycie roboczej, aby skompensować efekt "stopy słonia".

en: Shrinkage
pl: Skurcz

en: Silent
pl: Cichy

en: Simplification is currently only allowed when a single part is selected
pl: Uproszczenie jest obecnie dozwolone tylko w przypadku wybrania pojedynczej części

en: Simplify
pl: Uprość

en: Simplify Model
pl: Uprość model

en: Simplify Model
    Did you know that you can reduce the number of triangles in a mesh using the Simplify mesh feature? Right-click the model and select Simplify model. Read more in the documentation.
pl: Uprość model
    Czy wiesz, że możesz zmniejszyć liczbę trójkątów w siatce za pomocą funkcji upraszczania siatki? Kliknij prawym przyciskiem myszy model i wybierz opcję uprość model. Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji.

en: Simplify model
pl: Uprość model

en: Simply switch to "%1%"
pl: Po prostu przełącz na "%1%"

en: Simulate
pl: Symulacja

en: Single extruder MM setup
pl: Konfiguracja pojedynczego ekstrudera MM

en: Single extruder multimaterial parameters
pl: Parametry pojedynczego ekstrudera wielomateriałowego

en: Single sided scaling
pl: Skalowanie jednostronne

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size in X and Y of the rectangular plate.
pl: Rozmiar w osi X i Y prostokątnej płyty.

en: Size in emboss direction.
pl: Rozmiar w kierunku wytłaczania.

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Size: %1% x %2% x %3% in
pl: Rozmiar: %1% x %2% x %3% cali

en: Size: %1% x %2% x %3% mm
pl: Rozmiar: %1% x %2% x %3% mm

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip AMS blacklist check
pl: Pomiń sprawdzanie czarnej listy AMS

en: Skip Calibration2
pl: Pomiń Kalibracje2

en: Skip points
pl: Pomiń punkty

en: Skip step pause
pl: Pomiń pauzę

en: Skip this Version
pl: Pomiń tę wersję

en: Skirt distance
pl: Odległość Skirtu od obiektu

en: Skirt height
pl: Wysokość Skirtu

en: Skirt loops
pl: Ilość pętli Skirtu

en: Slic3r can upload G-code files to a printer host. This field must contain the kind of the host.
pl: Slic3r może przesyłać pliki G-code do hosta drukarki. To pole musi zawierać rodzaj hosta.

en: Slic3r can upload G-code files to a printer host. This field should contain the API Key or the password required for authentication.
pl: Slic3r może przesyłać pliki G-code do hosta drukarki. To pole powinno zawierać klucz API lub hasło wymagane do uwierzytelnienia.

en: Slic3r can upload G-code files to a printer host. This field should contain the hostname, IP address or URL of the printer host instance. Print host behind HAProxy with basic auth enabled can be accessed by putting the user name and password into the URL in the following format: https://username:password@your-octopi-address/
pl: Slic3r może przesyłać pliki G-code do hosta drukarki. To pole powinno zawierać nazwę hosta, adres IP lub URL instancji hosta drukarki. Dostęp do hosta drukarki za pomocą HAProxy z włączonym uwierzytelnianiem można uzyskać, wpisując nazwę użytkownika i hasło do strony w następującym formacie: https://username:password@your-octopi-address/

en: Slic3r was created by Alessandro Ranellucci with the help of many other contributors.
pl: Slic3r został stworzony przez Alessandro Ranellucci przy współpracy wielu innych twórców.

en: Slice all
pl: Potnij wszystkie płyty

en: Slice all plate to obtain time and filament estimation
pl: Potnij wszystkie płyty, aby uzyskać oszacowy czasu i ilości filamentu

en: Slice gap closing radius
pl: Promień zamykania szpar

en: Slice ok.
pl: Przygotowanie modelu zakończone.

en: Slice plate
pl: Potnij aktualną płytę

en: Sliced Info
pl: Informacje o przetworzonym

en: Slicing
pl: Cięcie

en: Slicing Canceled
pl: Wycinanie anulowane

en: Slicing Mode
pl: Tryb cięcia

en: Slicing Parameter Table
    Did you know that you can view all objects/parts on a table and change settings for each object/part?
pl: Karta parametrów dla Slicingu
     Czy wiesz, że możesz wyświetlić wszystkie obiekty/części na karcie i dostosować ustawienia dla każdego obiektu/części?

en: Slicing Plate %d
pl: Wycinanie warstwy %d

en: Slicing Plate 1
pl: Pokrojony Stół 1

en: Slicing Result
pl: Wynik krojenia

en: Slicing complete
pl: Zakończono dzielenie warstw

en: Slicing height for each layer. Smaller layer height means more accurate and more printing time
pl: To jest wysokość dla każdej warstwy. Mniejsza wysokość zapewnia większą precyzję ale dłuższy czas druku.

en: Slicing mesh
pl: Dzielenie siatki na warstwy

en: Slope
pl: Nachylenie

en: Slow down for overhang
pl: Zwolnij na nawisach

en: Slow printing down for better layer cooling
pl: Zwolnij drukowanie dla lepszego chłodzenia warstwy

en: Small perimeters
pl: Małe obrysy

en: Small perimter threshold
pl: Próg małego obrysu

en: Smaller linear and angular deflections result in higher-quality transformations but increase the processing time.
pl: Mniejsze ugięcia liniowe i kątowe przyczyniają się do lepszej jakości transformacji, ale zwiększają czas przetwarzania.

en: Smart fill
pl: Inteligentne wypełnianie

en: Smart fill angle
pl: Kąt inteligentnego wypełniania

en: Smart scarf seam application
pl: Inteligentne zastosowanie szwów scarf

en: Smooth
pl: Wygładź

en: Smooth Spiral
pl: Wygładzona Spirala

en: Smooth Spiral smoothes out X and Y moves as wellresulting in no visible seam at all, even in the XY directions on walls that are not vertical
pl: Wygładzona Spirala wygładza również ruchy w osiach X i Y, dzięki czemu nie jest widoczny żaden szew, nawet w kierunkach XY na ścianach, które nie są pionowe

en: Smooth coefficient
pl: Współczynnik wygładzania

en: Smooth mode for timelapse is enabled, but the prime tower is off, which may cause print defects. Please enable the prime tower, re-slice and print again.
pl: Włączono tryb płynny dla timelapse, ale wieża główna jest wyłączona, co może powodować wady wydruku. Włącz wieżę główną, ponownie wykonaj cięcie i wydrukuj.

en: Smooth mode of timelapse is not supported when "by object" sequence is enabled.
pl: Timelapse nie jest obsługiwany, ponieważ sekwencja druku jest ustawiona na "Według obiektu".

en: Smooth speed discontinuity area
pl: Wygładzenie nagłych zmian prędkości

en: Smoothing
pl: Wygładzanie

en: Smoothing outwall speed in z direction to get better surface quality. Print time will increases. It is not work on spiral vase mode.
pl: Wygładzanie prędkości zewnętrznej ściany w kierunku Z w celu uzyskania lepszej jakości powierzchni: Wydłuży się czas drukowania. Nie działa w trybie Wazy.

en: Smoothing wall speed along Z(experimental)
pl: Złagodzenie prędkości drukowania ścian wzdłuż osi Z(eksperymentalne)

en: Smoothing z direction speed
pl: Wygładzanie prędkości w kierunku Z

en: Snap
pl: Klipsy zatrzaskowe

en: Snap global parameters
pl: Dopasuj globalne parametry

en: Snug
pl: Przylegający

en: Softening temperature
pl: Temperatura mięknięcia

en: Software has New version.
pl: Oprogramowanie ma nową wersję.

en: Soluble material
pl: Materiał rozpuszczalny

en: Soluble material is commonly used to print support and support interface
pl: Materiał rozpuszczalny jest powszechnie używany do drukowania podpór i warstw łączących podpory z modelem

en: Some amount of material in extruder is pulled back to avoid ooze during long travel. Set zero to disable retraction
pl: Pewna ilość materiału w ekstruderze jest cofana, aby zapobiec wyciekowi filamentu podczas długiego ruchu. Ustaw zero, aby zablokować retrakcje

en: Some connectors are overlapped
pl: Niektóre łączniki nakładają się

en: Some existing presets have failed to be created, as follows:
pl: Niektóre istniejące pofile nie zostały utworzone:

en: Some faces not define color.
pl: Niektóre powierzchnie nie mają zdefiniowanego koloru.

en: Some of your images failed to upload. Would you like to redirect to the webpage for rating?
pl: Część twoich zdjęć nie została przesłana. Czy chcesz przenieść się na stronę internetową w celu oceny?

en: Some presets are modified.
pl: Niektóre ustawienia zostały zmodyfikowane.

en: Some values have been replaced. Please check them:
pl: Niektóre wartości zostały zastąpione. Sprawdź je:

en: Source Volume
pl: Objętość źródłowa

en: Space
pl: Spacja

en: Spacing
pl: Rozstaw

en: Spacing between support lines
pl: Odstęp między liniami podpory

en: Spacing of bottom interface lines. Zero means solid interface
pl: Odstęp między liniami dolnej powierzchni warstwy łączącej. Wartość zero oznacza, że warstwa łącząca jest jednolita i bez przerw

en: Spacing of interface lines. Zero means solid interface
pl: Odstęp między liniami dolnej powierzchni warstwy łączącej. Wartość zero oznacza, że warstwa łącząca jest jednolita i bez przerw"

en: Sparse infill
pl: Wypełnienie

en: Sparse infill area which is smaller than threshold value is replaced by internal solid infill
pl: Obszar wypełnienia, który jest mniejszy od wartości progowej zostaje zastąpiony wewnętrznym, pełnym wypełnieniem.

en: Sparse infill density
pl: Gęstość wypełnienia

en: Sparse infill pattern
pl: Wzór wypełnienia

en: Special mode
pl: Tryb specjalny

en: Specify number of colors:
pl: Określ liczbę kolorów:

en: Specify the URL of your device user interface if it's not same as print_host
pl: Podaj adres URL interfejsu użytkownika urządzenia, jeśli nie jest taki sam jak print_host

en: Speed
pl: Prędkość

en: Speed (mm/s)
pl: Prędkość (mm/s)

en: Speed for reloading filament into extruder. Zero means the same speed as retraction
pl: Prędkość ponownego załadowania filamentu do ekstrudera. Zero oznacza tę samą prędkość co retrakcja

en: Speed for vertical shells with overhang regions. If expressed as percentage (for example: 80%) it will be calculated onthe internal solid infill speed above
pl: Prędkość dla powłok pionowych z regionami nawisu. Jeśli jest wyrażona w procentach (np. 80%) będzie wyliczana na podstawie prędkości dla pełnego wypełnienia.

en: Speed limitation
pl: Ograniczenie prędkości

en: Speed of auxiliary part cooling fan under unseal. Auxiliary fan will run at this speed during printing except the first several layers which are defined by no cooling layers
pl: Prędkość wentylatora chłodzenia części pomocniczej pod niepodpisanym. Wentylator pomocniczy będzie działał z tą prędkością podczas druku, z wyjątkiem pierwszych kilku warstw.które są definiowane jako warstwy bez chłodzenia.

en: Speed of auxiliary part cooling fan. Auxiliary fan will run at this speed during printing except the first several layers which are defined by no cooling layers
pl: Prędkość wentylatora pomocniczego. Wentylator pomocniczy będzie pracować z tą prędkością podczas drukowania, z wyjątkiem pierwszych kilku warstw, które są określone jako warstwy bez chłodzenia

en: Speed of bridge and completely overhang wall
pl: Prędkość dla mostu i ściany całkowicie nawisającej

en: Speed of exhaust fan during printing.This speed will overwrite the speed in filament custom gcode
pl: Prędkość wentylatora wyciągowego podczas drukowania. Ta prędkość nadpisze prędkość w niestandardowym g-code filamentu

en: Speed of exhuast fan after printing completes
pl: Prędkość wentylatora wyciągowego po zakończeniu drukowania

en: Speed of gap infill. Gap usually has irregular line width and should be printed more slowly
pl: Prędkość wypełniania szczelin. Szczeliny zazwyczaj mają nieregularną szerokość linii i powinny być drukowane wolniej.

en: Speed of initial layer except the solid infill part
pl: Prędkość pierwszej warstwy z wyjątkiem pełnego wypełnienia

en: Speed of inner wall
pl: Prędkość ścian wewnętrznych

en: Speed of internal solid infill, not the top and bottom surface
pl: To jest prędkość wewnętrznego pełnego wypełnienia, nie obejmująca górnej ani dolnej powierzchni

en: Speed of internal sparse infill
pl: Prędkość wewnętrznego wypełnienia

en: Speed of outer wall which is outermost and visible. It's used to be slower than inner wall speed to get better quality.
pl: Prędkość druku zewnętrznej ściany, która jest najbardziej widoczną zewnętrzną powłoką modelu . Zwykle jest drukowana wolniej niż wewnętrzne ściany, aby uzyskać lepszą jakość wydruku.

en: Speed of retractions
pl: To jest prędkość retrakcji

en: Speed of solid infill part of initial layer
pl: Prędkość pełnego wypełnienia pierwszej warstwy

en: Speed of support
pl: Prędkość podpory

en: Speed of support interface
pl: Prędkość dla warstw łączących

en: Speed of top surface infill which is solid
pl: Prędkość wypełnienia górnej powierzchni, która jest stała

en: Speed of travel which is faster and without extrusion
pl: Prędkość jałowa, która jest szybsza i bez ekstruzji

en: Speed up your print with Adaptive Layer Height
    Did you know that you can print a model even faster, by using the Adaptive Layer Height option? Check it out!
pl: Przyspiesz druk za pomocą adaptacyjnej wysokości warstwy
    Czy wiesz, że możesz jeszcze szybciej drukować model, korzystając z opcji adaptacyjnej wysokości warstwy? Sprawdź to!

en: Speed:
pl: Prędkość:

en: Speed:
pl: Prędkość:

en: Sphere
pl: Kula

en: Spiral
pl: Spirala

en: Spiral mode only works when wall loops is 1, support is disabled, top shell layers is 0, sparse infill density is 0, timelapse type is traditional and smoothing wall speed in z direction is false.
pl: Tryb Wazy działa tylko wtedy, gdy liczba pętli ściany wynosi 1, podpory są wyłączone, liczba górnych warstw powłoki wynosi 0, gęstość wypełnienia wynosi 0, tryb timelapse to Tradycyjny, a wygładzanie ścian w kierunku Z jest wyłączone.

en: Spiral vase
pl: Tryb Wazy

en: Spiralize smooths out the z moves of the outer contour. And turns a solid model into a single walled print with solid bottom layers. The final generated model has no seam
pl: Tryb Wazy wygładza ruchy osi z zewnętrznego konturu. Zamienia cały model w wydruk jednościenny z pełnymi dolnymi warstwami. Końcowy wygenerowany model nie ma szwu.

en: Split
pl: Podziel

en: Split compound and compsolid into multiple objects
pl: Podziel złożenie i bryłę zespoloną na wiele obiektów

en: Split the selected object
pl: Podziel wybrany obiekt

en: Split the selected object into multiple objects
pl: Podziel wybrany obiekt na wiele obiektów

en: Split the selected object into multiple parts
pl: Podziel wybrany obiekt na wieloczęściowy

en: Split to Objects/Parts
    Did you know that you can split a big object into small ones for easy colorizing or printing?
pl: Podziel na obiekty/części
    Czy wiesz, że możesz podzielić duży obiekt na mniejsze części, aby łatwiej przetwarzać kolory lub do druku?

en: Split to objects
pl: Podziel na obiekty

en: Split to parts
pl: Podziel na części

en: Split your prints into plates
    Did you know that you can split a model that has a lot of parts into individual plates ready to print? This will simplify the process of keeping track of all the parts.
pl: Dzielenie wydruków na płyty 
    Czy wiesz, że model zawierający wiele części można podzielić na pojedyncze płyty gotowe do druku? Uprości to proces śledzenia wszystkich części.

en: Square
pl: Kwadrat

en: Stack objects
    Did you know that you can stack objects as a whole one?
pl: Składaj obiekty
    Czy wiesz, że możesz układać obiekty jako jedną całość?

en: Stack overflow
pl: Przepełnienie stosu

en: Stainless Steel
pl: Stal nierdzewna

en: Stainless steel
pl: Stal nierdzewna

en: Start Calibration
pl: Rozpocznij kalibrację

en: Start G-code
pl: Początkowy G-code

en: Start G-code when start the printing of this filament
pl: Ten G-code zostanie dodawany, gdy drukarka zaczyna korzystać z tego filamentu

en: Start G-code when start the whole printing
pl: G-code dodawany podczas rozpoczynania druku

en: Start PA:
pl: Początek PA:

en: Start Test Multi-Thread
pl: Rozpocznij test wielowątkowy

en: Start Test Single-Thread
pl: Rozpocznij test jednowątkowy

en: Start a new project
pl: Rozpocznij nowy projekt

en: Start a new window
pl: Uruchom nowe okno

en: Start calibration
pl: Rozpocznij kalibrację

en: Start end points
pl: Punkty początkowe i końcowe

en: Start retraction length:
pl: Początkowa długość retrakcji:

en: Start speed:
pl: Rozpocznij z prędkością:

en: Start temp:
pl: Temp. początkowa:

en: Start volumetric speed:
pl: Początkowa prędkość przepływu:

en: Statement about User Experience Improvement Program
pl: Oświadczenie dotyczące programu poprawy doświadczeń użytkownika

en: Statement on User Experience Improvement Plan
pl: Oświadczenie dotyczące planu poprawy doświadczeń użytkownika

en: Statistics of All Plates
pl: Statystyki wszystkich płyt roboczych

en: Step
pl: Krok

en: Step file import parameters
pl: Parametry importu pliku Step

en: Still load
pl: Podaj

en: Still print by object?
pl: Wciąż drukować według obiektu?

en: Still unload
pl: Wycofaj

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop Printing
pl: Zatrzymaj Drukowanie

en: Stop them and continue anyway?
pl: Zatrzymać przesyłanie i kontynuować mimo to?

en: Storage
pl: Pamięć

en: Storage Abnormal
pl: Anomalia pamięci

en: Storage is not available or is in read-only mode.
pl: Pamięci jest niedostępna lub jest tylko do odczytu.

en: Storage needs to be inserted before printing via LAN.
pl: Włóż pamięć przed drukowaniem przez sieć lokalną.

en: Storage needs to be inserted before printing.
pl: Należy włożyć nośnik pamięci przed rozpoczęciem drukowania.

en: Storage needs to be inserted before send to printer.
pl: Przed wysłaniem do drukarki należy włożyć nośnik pamięci.

en: Storage needs to be inserted before sending to printer.
pl: Włóż pamięć przed wysłaniem do drukarki.

en: Storage needs to be inserted to record timelapse.
pl: Aby nagrywać timelapse, należy włożyć nośnik pamięci.

en: Store Sent Files on External Storage
pl: Zapisz przesłane pliki w pamięci zewnętrznej

en: Strength
pl: Struktura

en: Stroke of shape (%1%) contains unsupported: %2%.
pl: Obrys kształtu (%1%) zawiera nieobsługiwane: %2%.

en: Stroke of shape (%1%) is too thin (minimal width is %2% mm).
pl: Obrys kształtu (%1%) jest zbyt cienki (minimalna szerokość to %2% mm).

en: Strong cooling mode is suitable for printing PLA/TPU materials. In this mode, the printouts will be fully cooled.
pl: Tryb intensywnego chłodzenia jest odpowiedni do drukowania materiałów PLA/TPU. W tym trybie wydruki będą w pełni chłodzone.

en: Studio Version:
pl: Wersja QIDIStudio:

en: Studio has detected that your user presets synchronization function is not enabled, which may result in unsuccessful Filament settings on the Device page. 
    Click "Sync user presets" to enable the synchronization function.
pl: Studio wykrył, że funkcja synchronizacji profili użytkownika nie jest włączona, co może skutkować niepoprawnymi ustawieniami filamentu na stronie Urządzenia. 
    Kliknij "Synchronizuj profile użytkownika", aby włączyć funkcję synchronizacji.

en: Studio will remember build plate selected last time for certain printer model.
pl: Studio zapamięta ostatnią wybraną płytę roboczą dla określonego modelu drukarki.

en: Studio would re-calculate your flushing volumes everytime the filaments color changed or filaments changed. You could disable the auto-calculate in QIDI Studio > Preferences
pl: Studio będzie ponownie obliczać objętości spłukiwania za każdym razem, gdy zmieni się kolor filamentu. Możesz wyłączyć automatyczne obliczanie w QIDI Studio > Preferencje

en: Style
pl: Styl

en: Style and shape of the support. For normal support, projecting the supports into a regular grid will create more stable supports (default), while snug support towers will save material and reduce object scarring.
    For tree support, slim style will merge branches more aggressively and save a lot of material, strong style will make larger and stronger support structure and use more materials, while hybrid style is the combination of slim tree and normal support with normal nodes under large flat overhangs. Organic style will produce more organic shaped tree structure and less interfaces which makes it easer to be removed. The default style is organic tree for most cases, and hybrid tree if adaptive layer height or soluble interface is enabled.
pl: Styl i kształt podpory. W przypadku normalnej podpory, projektowanie w regularnej siatce stworzy bardziej stabilne podpory (domyślne), podczas gdy cienkie podpory pozwalają oszczędzać materiał i ograniczają ślady na obiekcie. 
    W przypadku podpory w kształcie drzewa, styl cienki bardziej agresywnie łączy gałęzie i pozwalając oszczędzić więcej materiału, styl gruby tworzy większą i mocniejszą strukturę podpory, używając więcej materiału, podczas gdy styl hybrydowy to połączenie podpory w kształcie drzewa (styl cienki) z normalną podporą, generując połączenia pod dużymi, płaskimi nawisami. Styl organiczny tworzy bardziej organiczną strukturę drzewa, zmniejszając liczbę połączeń, ułatwiając jej usunięcie. Domyślnym stylem w większości przypadków jest podpora w kształcie drzewa (styl organiczny), lub podpora w kształcie drzewa (styl hybrydowy), jeśli włączono adaptacyjną wysokość warstwy lub rozpuszczalne materiały podporowe.

en: Submit
pl: Wyślij

en: Subtract a Part
    Did you know that you can subtract one mesh from another using the Negative part modifier? That way you can, for example, create easily resizable holes directly in QIDI Studio. Read more in the documentation.
pl: Odejmowanie części
    Czy wiesz, że możesz odjąć jedną siatkę od drugiej, korzystając z modyfikatora części negatywnej? W ten sposób łatwo można tworzyć otwory łatwo dostosowywalne bezpośrednio w QIDI Studio. Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji.

en: Subtract from
pl: Odejmij od

en: Subtract with
pl: Odejmij od

en: Success to get history result
pl: Pomyślnie załadowano historie wyników

en: Success!
pl: Sukces!

en: Successfully executed post-processing script
pl: Pomyślnie wykonano skrypt post-processingu

en: Successfully sent. Close current page in %s s
pl: Pomyślnie wysłano. Zamknij bieżącą stronę za %s s

en: Successfully sent. Close current page in %s s.
pl: Wysłano pomyślnie. Zamknięcie bieżącej strony za %s s.

en: Successfully sent. Will automatically jump to the device page in %s s.
pl: Wysłano pomyślnie. Automatyczne przejście do strony urządzenia za %s s.

en: Successfully sent. Will automatically jump to the device page in %ss
pl: Pomyślnie wysłano. Automatycznie przeniesie do strony urządzenia za %ss

en: Successfully sent. Will automatically jump to the next page in %ss
pl: Pomyślnie wysłano. Automatycznie przeniesie do następnej strony za %ss

en: Successfully synchronized color and type of filament from printer.
pl: Pomyślnie zsynchronizowano kolor i typ filamnentu z drukarką.

en: Successfully synchronized nozzle and AMS number information.
pl: Pomyślnie zsynchronizowano dyszę z informacjami numeru AMS.

en: Successfully unmounted. The device %s(%s) can now be safely removed from the computer.
pl: Poprawnie odmontowano. Urządzenie %s(%s) można teraz bezpiecznie odłączyć od komputera.

en: Suggestion: Flushing Volume in range [%d, %d]
pl: Sugestia: Objętość spłukiwania w zakresie [%d, %d]

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Support
pl: Podpora

en: Support Blocker
pl: Blokada podpory

en: Support Cubic
pl: Sześcian podparty

en: Support Enforcer
pl: Wzmocnienie podpory

en: Support Generated
pl: Podpora wygenerowana

en: Support beta version update.
pl: Akceptuje aktualizację w wersji beta.

en: Support control box temperature
pl: Temperatura skrzynki sterującej podpór

en: Support control chamber temperature
pl: Sterowanie temperaturą komory

en: Support critical regions only
pl: Podpory tylko dla krytycznych obszarów

en: Support enforcers are used but support is not enabled. Please enable support.
pl: Używane są wzmocnienia podpór, ale funkcja podpór nie jest włączona. Proszę ją włączyć.

en: Support filament
pl: Filament podpory

en: Support interface
pl: Warstwa łącząca podpory

en: Support layer uses layer height independent with object layer. This is to support customizing z-gap and save print time.This option will be invalid when the prime tower is enabled.
pl: Warstwa podpory używa niezależnej wysokości warstwy od warstwy obiektu. Służy to dostosowywaniu odstępu osi Z i oszczędzaniu czasu drukowania. Opcja ta będzie nieaktywna, gdy włączona jest wieża czyszcząca.

en: Support material
pl: Materiał podporowy

en: Support material is commonly used to print support and support interface
pl: Materiał podporowy jest powszechnie używany do drukowania podpór i warstw łączących podpory z modelem

en: Support multi bed types
pl: Wsparcie dla wielu typów łóżek

en: Support painting
pl: Malowanie podpór

en: Support painting
    Did you know that you can paint the location of your supports? This feature makes it easy to place the support material only on the sections of the model that actually need it.
pl: Malowanie podpór
    Czy wiesz, że możesz pomalować lokalizację swoich podpór? Ta funkcja ułatwia umieszczanie materiału podpórkowego tylko na tych częściach modelu, które tego naprawdę potrzebują.

en: Support transition
pl: Zmiana podpory

en: Support wall loops
pl: Pętle ścian podpory

en: Support will be generated for overhangs whose slope angle is below the threshold.
pl: Podpora zostanie wygenerowana dla nawisów, których kąt nachylenia jest mniejszy niż ta wartość.

en: Support/Color Painting: adjust pen radius
pl: Podpory/Kolorowanie: dostosuj promień pędzla

en: Support/Color Painting: adjust section position
pl: Podpory/Kolorowanie: dostosuj pozycję sekcji

en: Support/object first layer gap
pl: Odstęp między podporą a pierwszą warstwą obiektu

en: Support/object xy distance
pl: Odległość XY między podporą a obiektem

en: Support/raft base
pl: Podstawa podpory/tratwy

en: Support/raft interface
pl: Warstwy łączące podpory/tratwy

en: Supported range: 180°C - 350°C
pl: Obsługiwany zakres: 180°C - 350°C

en: Supports Painting
pl: Malowanie podpór

en: Supports silent mode
pl: Obsługuje tryb cichy

en: Surface
pl: Powierzchnia

en: Swap Y/Z axes
pl: Zamień osie Y/Z

en: Switch cloud environment, Please login again!
pl: Przełącz środowisko w chmurze i zaloguj się ponownie!

en: Switch diameter
pl: Zmiana średnicy

en: Switch now
pl: Przełącz teraz

en: Switch tab page
pl: Przełącz stronę tabeli

en: Switch to 3mf model files.
pl: Przełącz na pliki modeli 3mf.

en: Switch to Device tab
pl: Przełącz na kartę Urządzenia

en: Switch to normal mode
pl: Przełącz na tryb normalny

en: Switch to per-object setting mode to edit modifier settings.
pl: Przełącz się w tryb edycji ustawień druku dla każdego obiektu, aby edytować ustawienia modyfikatora.

en: Switch to per-object setting mode to edit process settings of selected objects.
pl: Przełącz się w tryb edycji ustawień druku dla każdego obiektu, aby edytować ustawienia procesu dla wybranych obiektów.

en: Switch to rectilinear pattern?
    Yes - switch to rectilinear pattern automatically
    No  - reset density to default non 100% value automatically
pl: Przełączyć na wzór prostokątny?
    Tak - przełącz na wzór prostokątny automatycznie
    Nie - zresetuj gęstość automatycznie do domyślnej wartości niebędącej 100%

en: Switch to silent mode
pl: Przełącz na tryb cichy

en: Switch to timelapse files.
pl: Przełącz na pliki timelapse.

en: Switch to video files.
pl: Przełącz na pliki wideo.

en: Switching application language
pl: Przełącz język aplikacji

en: Switching application language while some presets are modified.
pl: Zmiana języka aplikacji przy modyfikowanych niektórych ustawieniach.

en: Switching failed
pl: Przełączenie nie powiodło się.

en: Switching the language requires application restart.
pl: Zmiana języka wymaga ponownego uruchomienia aplikacji.

en: Switching to a printer with different extruder types or numbers will discard or reset changes to extruder or multi-nozzle-related parameters.
pl: Zmiana na drukarkę z różnymi typami lub liczbą ekstruderów spowoduje usunięcie lub zresetowanie zmian w parametrach związanych z ekstruderem lub wieloma dyszami.

en: Switching...
pl: Przełączam…

en: Symmetric infill y axis
pl: Wypełnienie symetryczne względem osi Y

en: Sync
pl: Synchronizuj

en: Sync AMS and nozzle information
pl: Synchronizuj informacje AMS i dyszy.

en: Sync Box information
pl: Synchronizuj informacje z BOX-a

en: Sync extruder infomation
pl: Synchronizacja informacji o ekstruderze

en: Sync filaments with AMS
pl: Synchronizuj filamenty z AMS

en: Sync now
pl: Synchronizuj teraz

en: Sync printer information
pl: Synchronizacja informacji o drukarce

en: Sync settings
pl: Synchronizuj ustawienia

en: Sync user presets
pl: Synchronizacja ustawień użytkownika

[ctx: Sync_AMS]
en: Original
pl: Oryginalny

[ctx: Sync_AMS]
en: Plate
pl: Płyta robocza

[ctx: Sync_Nozzle_AMS]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Synchronize AMS Filament Information
pl: Synchronizuj informacje o filamentach w AMS

en: Synchronize Box Filament Information
pl: Synchronizuj informacje o filamentach z BOX-a

en: Synchronize Filament Information
pl: Synchronizuj Informacje o filamencie

en: Synchronize filament list from AMS
pl: Synchronizuj listę filamentów z AMS

en: Synchronize filament list from BOX.
pl: Synchronizuj listę filamentów z BOX-a.

en: Synchronize now
pl: Zsynchronizuj teraz

en: Synchronize nozzle and AMS information
pl: Synchronizuj informacje o dyszy i AMS

en: Synchronize nozzle information and the number of AMS
pl: Synchronizacja informacji o dyszach i liczbie AMS

en: Synchronize the modification of parameters to the corresponding parameters of another extruder.
pl: Synchronizuj zmiany w parametrach z parametrami innego ekstrudera.

en: Synchronizing AMS filaments will discard your modified but unsaved filament presets.
    Are you sure you want to continue?
pl: Synchronizacja filamentów AMS spowoduje usunięcie niezapisanych zmian w profilach filamentów. 
    Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Synchronizing device information
pl: Synchronizowanie informacji o urządzeniu

en: Synchronizing device information time out
pl: Przekroczony czas synchronizacji informacji o urządzeniu

en: Synchronizing the printing results. Please retry a few seconds later.
pl: Synchronizacja wyników drukowania. Spróbuj ponownie za kilka sekund.

en: System Version:
pl: Wersja Systemu:

en: System presets
pl: Profile systemowe

en: TPU 90A/TPU 85A is too soft and does not support automatic Flow Dynamics calibration.
pl: TPU 90A/TPU 85A są zbyt miękkie i nie jest dla nich obsługiwana automatyczna kalibracja przepływu

en: TPU is incompatible with AMS and must be printed seperately in the
pl: TPU nie jest kompatybilny z systemem AMS i musi być drukowany osobno w

en: TPU is not supported by %s extruder for this printer.
pl: TPU nie jest obsługiwane przez ekstruder %s tej drukarki.

en: TPU is not supported by AMS.
pl: TPU nie jest obsługiwane przez AMS.

en: TPU is not supported for Flow Dynamics Auto-Calibration.
pl: TPU nie jest obsługiwane przez automatyczną kalibrację Dynamiki Przepływu.

en: Task Name
pl: Nazwa Zadania

en: Task Sending
pl: Wysyłanie zadań

en: Task Sent
pl: Zadanie wysłane

en: Task Status
pl: Status Zadania

en: Task canceled
pl: Zadanie anulowane

en: Task canceled.
pl: Zadanie anulowane.

en: Temp step:
pl: Krok temp.:

en: Temperature
pl: Temperatura

en: Temperature (°C)
pl: Temperatura (°C)

en: Temperature Calibration
pl: Kalibracja temperatury

en: Temperature calibration
pl: Kalibracja temperatury

en: Temperature variation
pl: Zmienność temperatury

en: Temperature:
pl: Temperatura:

en: Template
pl: Szablon

en: Template Custom G-code
pl: Szablon niestandardowego G-code

en: Temporarily closed because there is no operating for a long time.
pl: Tymczasowo zamknięte, ponieważ nie było aktywności od dłuższego czasu.

en: Temporarily closed because there is no printing for a while.
pl: Tymczasowo zamknięte, ponieważ od pewnego czasu nie drukowano.

en: Terms and Conditions
pl: Warunki i postanowienia

en: Test HTTP Service:
pl: Test usługi HTTP:

en: Test Plugin Download:
pl: Test pobierania Pluginów:

en: Test Storage Download:
pl: Test pamięci dla pobierania:

en: Test Storage Upgrade:
pl: Test aktualizacji pamięci masowej:

en: Test Storage Upload
pl: Test Przesyłu

en: Test Storage Upload:
pl: Test Przesyłu:

en: Test plugin download
pl: Test pobierania pluginów

en: Test storage
pl: Test pamięci

en: Test storage download
pl: Test pamięci dla pobierania

en: Test storage upgrade
pl: Test aktualizacji pamięci masowej

en: Text Gap
pl: Odstęp tekstu

en: Text shape
pl: Tekst

en: Texture
pl: Tekstura

en: Thank you for purchasing a QIDI Tech device.Before using your QIDI Tech device, please read the termsand conditions.By clicking to agree to use your QIDI Tech device, you agree to abide by the Privacy Policy and Terms of Use(collectively, the "Terms"). If you do not comply with or agree to the QIDI Tech Privacy Policy, please do not use QIDI Tech equipment and services.
pl: Dziękujemy za zakup urządzenia QIDI Tech. Przed użyciem urządzenia QIDI Tech prosimy o zapoznanie się z warunkami i postanowieniami. Klikając, aby zgodzić się na korzystanie z urządzenia QIDI Tech, zgadzasz się przestrzegać Polityki prywatności i Warunków użytkowania (łącznie „Warunki”). Jeśli nie przestrzegasz lub nie zgadzasz się z Polityką prywatności QIDI Tech, prosimy o niekorzystanie z urządzeń i usług QIDI Tech.

en: The %s diameter(%.1fmm) of current printer doesn't match with the slicing file (%.1fmm). Please make sure the nozzle installed matches with settings in printer, then set the corresponding printer preset when slicing.
pl: Średnica %s (%.1fmm) bieżącej drukarki nie jest zgodna z plikiem cięcia (%.1fmm). Upewnij się, że zainstalowana dysza jest zgodna z ustawieniami drukarki, a podczas cięcia ustaw odpowiedni profil drukarki.

en: The %s nozzle can not print %s.
pl: Dysza %s nie może drukować %s.

en: The '%s' folder already exists in the current directory. Do you want to clear it and rebuild it.
    If not, a time suffix will be added, and you can modify the name after creation.
pl: Plik '%s' już istnieje w bieżącym katalogu. Czy chcesz go nadpisać? 
    Jeśli nie, zostanie dodany sufiks czasowy do nazwy pliku.

en: The .gcode.3mf file contains no G-code data.Please slice it whth QIDI Studio and export a new .gcode.3mf file.
pl: Plik .gcode.3mf nie zawiera danych G-code. Proszę pokroić go za pomocą QIDI Studio i wyeksportować nowy plik .gcode.3mf.

en: The 3mf file version is in Beta and it is newer than the current QIDI Studio version.
pl: Wersja pliku 3MF jest w wersji Beta i jest nowsza niż obecna wersja QIDI Studio.

en: The 3mf file version is newer than the current QIDI Studio version.
pl: Wersja pliku 3MF jest nowsza niż obecna w wersji QIDI Studio.

en: The 3mf has following customized filament or printer presets:
pl: Plik 3mf zawiera następujące dostosowane ustawienia filamentu lub drukarki:

en: The 3mf has following modified G-codes in filament or printer presets:
pl: Plik 3mf zawiera następujące zmodyfikowane G-code w ustawieniach filamentu lub drukarki:

en: The 3mf is generated by old QIDI Studio, load geometry data only.
pl: Plik 3mf został wygenerowany przez starą wersję QIDI Studio, ładowanie tylko danych geometrycznych.

en: The 3mf is not from QIDI Tech, load geometry data only.
pl: Plik 3mf nie pochodzi z QIDI Tech, ładowanie tylko danych geometrycznych.

en: The AMS will automatically read the filament information when inserting a new QIDI Tech filament. This takes about 20 seconds.
pl: AMS automatycznie odczyta informacje o filamencie podczas wkładania nowego filamentu QIDI Tech. Proces ten trwa około 20 sekund.

en: The AMS will automatically read the information of inserted filament on start-up. It will take about 1 minute.The reading process will roll filament spools.
pl: AMS automatycznie odczyta informacje o włożonym filamencie podczas włączania. Proces ten potrwa około 1 minuty. Proces odczytu obróci szpule filamentu.

en: The AMS will not automatically read information from inserted filament during startup and will continue to use the information recorded before the last shutdown.
pl: AMS nie odczyta automatycznie informacji o włożonym filamencie podczas włączania i będzie kontynuować korzystanie z informacji zapisanych przed ostatnim wyłączeniem.

en: The Config can not be loaded.
pl: Konfiguracja nie może być wczytana.

en: The Filament name %s you created already exists. 
    If you continue creating, the preset created will be displayed with its full name. Do you want to continue?
pl: Nazwa filamentu %s, którą utworzyłeś, już istnieje. 
    Jeśli będziesz kontynuować, utworzony preset będzie wyświetlany pod swoją pełną nazwą. Czy chcesz kontynuować?

en: The QIDI Studio needs an upgrade
pl: QIDI Studio wymaga aktualizacji

en: The QIDI Studio version is too old to enable cloud service. Please download the latest version from QIDI Tech website.
pl: Wersja QIDI Studio jest zbyt przestarzała, aby umożliwić korzystanie z usług w chmurze. Proszę pobrać najnowszą wersję ze strony internetowej QIDI Tech.

en: The SLA archive doesn't contain any presets. Please activate some SLA printer preset first before importing that SLA archive.
pl: Archiwum SLA nie zawiera żadnych ustawień. Przed zaimportowaniem tego archiwum SLA, aktywuj profil drukarki SLA.

en: The Seal button is primarily used to control the auxiliary component cooling fan to balance the chamber temperature.
pl: Przycisk Seal jest głównie używany do kontrolowania wentylatora chłodzącego komponentu pomocniczego w celu zrównoważenia temperatury w komorze.

en: The Wipe Tower is currently only supported with the relative extruder addressing (use_relative_e_distances=1).
pl: Wieża czyszcząca jest obecnie wspierana tylko z relatywnym adresowaniem ekstrudera (use_relative_e_distances=1).

en: The Wipe option is not available when using the Firmware Retraction mode.
    
    Shall I disable it in order to enable Firmware Retraction?
pl: Opcja czyszczenia nie jest dostępna podczas korzystania z trybu retrakcji zaszytego w firmware. 
    
    Czy powinienem ją wyłączyć, aby umożliwić włączenie retrakcji z firmware?

en: The acceleration of travel except initial layer
pl: Przyspieszenie przejazdów z pominięciem pierwszej warstwy

en: The acceleration of travel of initial layer
pl: Przyspieszenie przejazdu pierwszej warstwy

en: The actual flushing volumes is equal to the flush multiplier multiplied by the flushing volumes in the table.
pl: Rzeczywiste objętości spłukiwania są równe mnożnikowi spłukiwania pomnożonemu przez objętości spłukiwania w tabeli.

en: The amount of material to extrude during ironing. Relative to flow of normal layer height. Too high value results in overextrusion on the surface
pl: Ilość materiału do wytłoczenia podczas prasowania. Jest zależna od przepływu o normalnej wysokości warstwy. Zbyt wysoka wartość powoduje nadmierną ekstruzję na powierzchni.

en: The angle of the branches' diameter as they gradually become thicker towards the bottom. An angle of 0 will cause the branches to have uniform thickness over their length. A bit of an angle can increase stability of the tree support.
pl: Kąt średnicy gałęzi w miarę stopniowego zagęszczania się ich ku dołowi. Kąt 0 spowoduje, że gałęzie będą miały jednakową grubość na całej długości. Niewielki kąt może zwiększyć stabilność podpory drzewa.

en: The application cannot run normally because OpenGL version is lower than 2.0.
pl: Aplikacja nie może działać poprawnie, ponieważ wersja OpenGL jest niższa niż 2.0.

en: The average distance between the random points introduced on each line segment
pl: Średnia odległość między losowymi punktami wprowadzanymi na każdym segmencie linii

en: The calibration process includes two types: coarse calibration and fine calibration.
    Usually, we first use coarse calibration to obtain a range, and then perform fine calibration to obtain precise values. You can also directly use the values of coarse calibration.
    Before calibration, you need to select the printer you are using, the consumables that need to be calibrated, and the process. You can directly select them in the upper left corner of the current page.
pl: Proces kalibracji obejmuje dwa typy: kalibrację wstępną i kalibrację precyzyjną.
    Zazwyczaj najpierw używamy kalibracji wstępnej, aby uzyskać zakres, a następnie przeprowadzamy kalibrację precyzyjną, aby uzyskać dokładne wartości. Możesz również bezpośrednio użyć wartości kalibracji wstępnej.
    Przed kalibracją musisz wybrać używaną drukarkę, materiały eksploatacyjne, które muszą zostać skalibrowane, oraz proces. Możesz je wybrać bezpośrednio w lewym górnym rogu aktualnej strony.

en: The calibration program detects the status of your device automatically to minimize deviation.
    It keeps the device performing optimally.
pl: Program kalibracyjny automatycznie wykrywa stan urządzenia, aby zminimalizować odchylenia. 
    Dzięki temu utrzymuje urządzenie w optymalnej wydajności.

en: The certificate has expired. Please check the time settings or update QIDI Studio and try again.
pl: Certyfikat wygasł. Sprawdź ustawienia czasu lub zaktualizuj QIDI Studio i spróbuj ponownie.

en: The certificate is no longer valid and the printing functions are unavailable. If you need printing. Please visit the official website at https://qidi3d.com/ to download and update.
pl: Ten certyfikat wygasł, funkcja druku jest niedostępna. Jeśli chcesz drukować, odwiedź oficjalną stronę https://qidi3d.com/ w celu pobrania i aktualizacji.

en: The color has been selected, you can choose OK 
     to continue or manually adjust it.
pl: Kolor został wybrany. Aby kontynuować, wybierz OK 
    lub dostosuj go ręcznie.

en: The configuration is up to date.
pl: Konfiguracja jest aktualna.

en: The configuration may be generated by a newer version of QIDIStudio.
pl: Konfiguracja może być generowana przez nowszą wersję QIDIStudio.

en: The configuration package is changed to the previous Config Guide
pl: Pakiet konfiguracyjny został zmieniony na poprzedni Przewodnik konfiguracji

en: The configuration package is incompatible with current application.
    %s will update the configuration package, Otherwise it won't be able to start
pl: Pakiet konfiguracyjny jest niekompatybilny z aktualną aplikacją.
    %s zaktualizuje pakiet konfiguracyjny, w przeciwnym razie nie będzie można go uruchomić

en: The connected printer does not match the currently selected printer. Please change the selected printer.
pl: Model podłączonej drukarki nie pasuje do wybranego modelu. Zmień wybrany model drukarki.

en: The current chamber temperature or the target chamber temperature exceeds 45℃.In order to avoid extruder clogging,low temperature filament(PLA/PETG/TPU) is not allowed to be loaded.
pl: Aktualna temperatura komory lub docelowa temperatura komory przekracza 45℃. Aby uniknąć zatkania ekstrudera, nie wolno ładować niskotemperaturowego filamentu (PLA/PETG/TPU).

en: The current firmware version of the printer does not support calibration.
    Please upgrade the printer firmware.
pl: Aktualna wersja oprogramowania układowego drukarki nie obsługuje kalibracji.
    Proszę zaktualizować oprogramowanie układowe drukarki.

en: The current hot bed temperature is relatively high. The nozzle may be clogged when printing this filament in a closed enclosure. Please open the front door and/or remove the upper glass.
pl: Aktualna temperatura stołu roboczego jest stosunkowo wysoka. Dysza może się zatkać podczas drukowania tego filamentu w zamkniętej obudowie. Proszę otworzyć drzwi z przodu i/lub usunąć górną szybę.

en: The current nozzle diameter (%.1fmm) doesn't match with the slicing file (%.1fmm). Please make sure the nozzle installed matches with settings in printer, then set the corresponding printer preset when slicing.
pl: Bieżąca średnica dyszy (%.1fmm) nie jest zgodna z plikiem cięcia (%.1fmm). Upewnij się, że zainstalowana dysza jest zgodna z ustawieniami drukarki, a następnie ustaw odpowiednie ustawienia drukarki podczas krojenia.

en: The current printer does not support timelapse in Traditional Mode when printing By-Object.
pl: Bieżąca drukarka nie wspiera funkcji Timelapse w trybie tradycyjnym, podczas drukowania według obiektu.

en: The current project has unsaved changes, save it before continue?
pl: Bieżący projekt ma niezapisane zmiany, czy chcesz go zapisać przed kontynuacją?

en: The current project has unsaved changes, save it before continuing?
pl: Bieżący projekt ma niezapisane zmiany, czy chcesz go zapisać przed kontynuacją?

en: The currently connected printer on the device page is not an %s. Please switch to an %s before syncing.
pl: Drukarka która jest aktualnie podłączona na stronie urządzenia to nie jest drukarka %s. Przed synchronizacją przełącz na drukarkę %s.

en: The currently connected printer, %s, is a %s model but not consistent with preset in project file.
    To use this printer for printing, please switch the preset first.
pl: Aktualnie podłączona drukarka, %s, to model %s. Nie jest zgodna z profilem systemowym pliku projektu.
    Aby użyć tej drukarki do druku, należy najpierw zmienić profil systemowy.

en: The currently connected printer, %s, is a %s model.
    To use this printer for printing, please switch the printer model of project file to %s.
pl: Aktualnie podłączona drukarka, %s, to model %s.
    Aby używać tej drukarki do druku, należy zmienić model drukarki w pliku projektu na %s.

en: The currently selected machine preset is inconsistent with the connected printer type.
    Are you sure to continue syncing?
pl: Aktualnie wybrany profil urządzenia jest niezgodne z typem podłączonej drukarki.
    Czy na pewno chcesz kontynuować synchronizację?

en: The currently selected nozzle diameter of %s extruder does not match the actual nozzle diameter.
    Please click the Sync button above and restart the calibration.
pl: Aktualnie wybrana średnica dyszy ekstrudera %s nie jest zgodna z aktualną średnicą dyszy.
    Kliknij "Synchronizuj" i zrestartuj kalibrację.

en: The currently selected nozzle type of %s extruder does not match the actual printer nozzle type.
    Please click the Sync button above and restart the calibration.
pl: Aktualnie wybrany typ dyszy ekstrudera %s nie jest zgodny z aktualnym typem dyszy drukarki.
    Kliknij "Synchronizuj" i zrestartuj kalibrację.

en: The default acceleration of both normal printing and travel except initial layer
pl: Domyślne przyspieszenie normalnego druku i prędkości jałowej, po pierwszej warstwie.

en: The device cannot handle more conversations. Please retry later.
pl: Urządzenie nie może obsługiwać kolejnych połączeń. Proszę spróbować ponownie później.

en: The distance between the lines of ironing
pl: Odstęp między liniami prasowania

en: The distance from the boundary between filaments to generate interlocking structure, measured in cells. Too few cells will result in poor adhesion.
pl: Odległość od granicy między filamentami potrzebna do generowania struktur zazębiających, mierzona w komórkach. Zbyt mało komórek skutkuje słabą przyczepnością.

en: The distance from the outside of a model where interlocking structures will not be generated, measured in cells.
pl: Odległość od zewnętrznej strony modelu, gdzie struktury zazębiające nie będą generowane, mierzona w komórkach.

en: The distance to keep the from the edges of ironing line. 0 means not apply.
pl: Odległość między liniami prasowania. Wpisz 0, aby wyłączyć.

en: The entered nozzle diameter is invalid, please re-enter:
pl: Wprowadzona średnica dyszy jest nieprawidłowa, wprowadź ją ponownie:

en: The estimated printing time for 
    multi-color models may be inaccurate.
pl: Szacowany czas drukowania dla 
    modeli wielokolorowych może być niedokładny.

en: The extruder must be selected.
pl: Należy wybrać ekstruder.

en: The failed test result has been dropped.
pl: Nieudany wynik testu został odrzucony.

en: The fan controls the temperature during printing to improve print quality.The system automatically adjusts the fan's switch and speed according to different printing materials.
pl: Wentylator odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas druku, co poprawia ich jakość. System automatycznie kontroluje załączanie i prędkość wentylatora w zależności od użytego materiału do druku.

en: The filament choice not find filament preset, please reselect it
pl: Nie znaleziono profilu dla wybranego filamentu, proszę dokonać ponownego wyboru

en: The filament grouping method for current plate is determined by the dropdown option at the slicing plate button.
pl: Metoda grupowania materiału dla obecnej płyty jest zależna od opcji w menu, wyświetlanym po najechaniu na przycisk Potnij aktualną płytę.

en: The filament information in the BOX has changed. Please resynchronize it.
pl: Informacje o filamentach w BOX-ie uległy zmianie. Proszę je zsynchronizować ponownie.

en: The filament may not be compatible with the current machine settings. Generic filament presets will be used.
pl: Filament może być niekompatybilny z obecnymi ustawieniami maszyny. Domyślny profil filamentu zostanie użyty.

en: The filament model is unknown. A random filament preset will be used.
pl: Model filamentu jest nieznany. Losowy profil filamentu zostanie użyty

en: The filament model is unknown. Still using the previous filament preset.
pl: Model filamentu jest nieznany. Nadal używany jest poprzedni profil filamentu.

en: The filament must be selected.
pl: Należy wybrać filament.

en: The filaments on the printer are all unknown types. Please go to the printer screen or software device page to set the filament type.
pl: Wszystkie filamenty załadowane do drukarki są nieznanego typu. Przejdź do ekranu drukarki lub strony urządzenia w oprogramowania, aby ustawić typ filamentu.

en: The file %s already exists
    Do you want to replace it?
pl: Plik %s już istnieje.
    Czy chcesz go zastąpić?

en: The file %s has been sent to the printer's storage space and can be viewed on the printer.
pl: Plik %s został wysłany do pamięci drukarki i można go obejrzeć na urządzeniu.

en: The file already exists, do you want to replace it?
pl: Plik już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: The file contains invalid vertex index.
pl: Plik zawiera nieprawidłowy indeks wierzchołka.

en: The file contains polygons with less than 2 vertices.
pl: Plik zawiera wielokąty o mniej niż 2 wierzchołkach.

en: The file contains polygons with more than 4 vertices.
pl: Plik zawiera wielokąty o więcej niż 4 wierzchołkach.

en: The file does not contain any geometry data.
pl: Plik nie zawiera żadnych danych geometrycznych.

en: The file exceeds %d MB, please import again.
pl: Plik przekracza %d MB, proszę zaimportuj ponownie.

en: The firmware version is abnormal. Repairing and updating are required before printing. Do you want to update now? You can also update later on printer or update next time starting the studio.
pl: Wersja firmware'u jest nietypowa. Przed drukowaniem konieczna jest naprawa i aktualizacja. Czy chcesz teraz zaktualizować? Możesz również zaktualizować później w drukarce lub zaktualizować następnym razem, gdy uruchomisz QIDI Studio.

en: The firmware version of the printer is too low. Please update the firmware and try again.
pl: Wersja oprogramowania drukarki jest przestarzała. Proszę zaktualizować firmware i spróbować ponownie.

en: The flow ratio set by object, the meaning is the same as flow ratio.
pl: Współczynnik przepływu ustawiony przez obiekt, znaczenie jest takie samo jak dla współczynnika przepływu.

en: The following characters are not allowed by a FAT file system:
pl: Poniższe znaki nie są dozwolone w systemie plików FAT:

en: The following issues occurred during the process of uploading images. Do you want to ignore them?
pl: Wystąpiły następujące problemy podczas przesyłania zdjęć. Czy chcesz je zignorować?

en: The following object(s) have empty initial layer and can't be printed. Please cut the bottom or enable supports.
pl: Następujące obiekty mają pustą pierwszą warstwe i nie mogą zostać wydrukowane. Proszę obciąć dół lub włączyć podpory.

en: The following plates are skipped due to different arranging settings from global:
pl: Poniższe płyty zostały pominięte, ponieważ ich ustawienia różnią się od globalnych.

en: The generic presets are conservatively tuned for compatibility with a wider range of filaments. For higher printing quality and speeds, please use QIDI filaments with QIDI presets.
pl: Profile ogólne zostały zoptymalizowane pod kątem kompatybilności z różnorodnymi filamentami. Aby uzyskać lepszą jakość druku i wyższe prędkości, prosimy używać filamentów QIDI z odpowiednimi profilami QIDI.

en: The height of nozzle tip.
pl: Wysokość końcówki dyszy.

en: The height of the beams of the interlocking structure, measured in number of layers. Less layers is stronger, but more prone to defects.
pl: Wysokość struktury zazębiającej wyrażona w liczbie warstw. Mniejsza liczba warstw oznacza większą wytrzymałość, ale większą podatność na wady.

en: The host or IP or URL cannot be empty.
pl: Host, IP lub URL nie mogą być puste.

en: The imported SLA archive did not contain any presets. The current SLA presets were used as fallback.
pl: Zaimportowane archiwum SLA nie zawierało żadnych ustawień profilu. Aktualne ustawienia SLA zostały użyte jako alternatywa.

en: The input value should be greater than %1% and less than %2%
pl: Wartość wejściowa powinna być większa niż %1% i mniejsza niż %2%

en: The input value size must be 3.
pl: Rozmiar wprowadzonej wartości musi wynosić 3.

en: The largest printable layer height for extruder. Used to limit the maximum layer height when enable adaptive layer height
pl: Największa wysokość warstwy drukowalnej dla ekstrudera. Używane do ograniczenia maksymalnej wysokości warstwy podczas włączonej adaptacyjnej wysokości warstwy

en: The length of fast retraction before wipe, relative to retraction length
pl: Długość szybkiej retrakcji przed czyszczeniem, w stosunku do długości retrakcji.

en: The localization tag of build plate is detected, and printing is paused if the tag is not in predefined range.
pl: Jeśli punkt kontrolny lokalizacji płyty roboczej (kod QR), zostanie wykryty w niewłaściwym miejscu, drukowanie zostanie wstrzymane.

en: The lowest printable layer height for extruder. Used to limit the minimum layer height when enable adaptive layer height
pl: Najniższa możliwa do wydrukowania wysokość warstwy dla ekstrudera. Stosowana jako dolna granica dla adaptacyjnej wysokości warstw

en: The material may have volumetric change after switching between molten state and crystalline state. This setting changes all extrusion flow of this filament in gcode proportionally. Recommended value range is between 0.95 and 1.05. Maybe you can tune this value to get nice flat surface when there has slight overflow or underflow
pl: Materiał może ulegać zmianie objętościowej po przejściu między stanem ciekłym a krystalicznym. Ustawienie to proporcjonalnie zmienia przepływ ekstruzji tego filamentu w G-code. Zalecany zakres wartości mieści się między 0.95 a 1.05. Możesz uzyskać gładką powierzchnię, gdy występuje lekkie przelewanie lub niedomiar, jeśli dostroisz tę wartość.

en: The material softens at this temperature, so when the bed temperature is equal to or greater than it, it's highly recommended to open the front door and/or remove the upper glass to avoid cloggings.
pl: Materiał mięknie w tej temperaturze, więc gdy temperatura stołu jest równa lub wyższa, zaleca się otwarcie przednich drzwi i/lub usunięcie górnego szkła, aby uniknąć zatkania.

en: The material type of filament
pl: Typ materiału filamentu

en: The maximum number of printers that can be selected is %d
pl: Maksymalna liczba drukarek, które można wybrać, to %d

en: The maximum printing speed on the prime tower excluding ramming.
pl: Maksymalna prędkość drukowania wieży głównej, poza wyciskaniem.

en: The maximum temperature cannot exceed
pl: Maksymalna temperatura nie może przekroczyć

en: The maximum volumetric speed for ramming, where -1 means using the maximum volumetric speed.
pl: Maksymalna prędkość przepływu dla wyciskania, gdzie -1 oznacza użycie prędkości maksymalnej.

en: The metallic material of nozzle. This determines the abrasive resistance of nozzle, and what kind of filament can be printed
pl: Materiał metaliczny dyszy. To określa odporność na ścieranie dyszy i jakiego rodzaju filament można używać

en: The min width of top areas in percentage of perimeter line width.
pl: Minimalna szerokość górnej strefy, wyrażona w procentach szerokości linii obwodu.

en: The minimum printing speed when slow down for cooling
pl: Minimalna prędkość druku, gdy ta jest zmniejszana dla lepszego chłodzenia

en: The minmum temperature should not be less than
pl: Minimalna temperatura nie powinna być niższa niż

en: The model has too many empty layers.
pl: Model posiada zbyt wiele pustych warstw.

en: The model is not fond, place reselect vendor.
pl: Nie znaleziono modelu, proszę wybrać dostawcę ponownie.

en: The multiplier should be in range [%.2f, %.2f].
pl: Mnożnik powinien być w zakresie od [%.2f, %.2f].

en: The name "%1%" already exists.
pl: Nazwa "%1%" już istnieje.

en: The name cannot be empty.
pl: Nazwa nie może być pusta.

en: The name cannot be the same as a preset alias name.
pl: Nazwa nie może być taka sama jak alias profilu.

en: The name cannot be the same as the system preset name.
pl: Nazwa nie może być taka sama jak nazwa profilu systemowego.

en: The name cannot exceed 40 characters.
pl: Nazwa nie może przekraczać 40 znaków.

en: The name is not allowed to be empty.
pl: Nazwa nie może być pusta.

en: The name is not allowed to end with space character.
pl: Nazwa nie może kończyć się spacją.

en: The name is not allowed to exceeds 32 characters.
pl: Nazwa nie może być dłuższa niż 32 znaki.

en: The name is not allowed to start with space character.
pl: Nazwa nie może zaczynać się spacją.

en: The name is the same as another existing preset name
pl: Nazwa jest taka sama jak inna istniejąca konfiguracja

en: The name length exceeds the limit.
pl: Długość nazwy przekracza limit.

en: The name may show garbage characters!
pl: Nazwa może wyświetlać nieprawidłowe znaki!

en: The notes are too large, and may not be synchronized to the cloud. Please keep it within 40k.
pl: Notatki są zbyt duże i mogą nie zostać zsynchronizowane z chmurą. Prosimy, aby nie przekraczały 40k.

en: The nozzle diameter does not match the actual printer nozzle diameter.
    Please click the Sync button above and restart the calibration.
pl: Średnica dyszy nie jest zgodna z aktualną średnicą dyszy drukarki.
    Kliknij "Synchronizuj" i zrestartuj kalibrację.

en: The nozzle diameter has been synchronized from the printer Settings
pl: Średnica dyszy została zsynchronizowana z ustawień drukarki

en: The nozzle diameter is not fond, place reselect.
pl: Średnica dyszy nie została znaleziona, proszę wybrać ponownie.

en: The nozzle flow is not set. Please set the nozzle flow rate before editing the filament.
    'Device -> Print parts'
pl: Przepływ dyszy nie jest ustawiony. Proszę ustawić przepływ dyszy przed edytowaniem filamentu. 
    'Urządzenie -> Drukuj części'

en: The nozzle flow setting of %s(%s) doesn't match with the slicing file(%s). Please make sure the nozzle installed matches with settings in printer, then set the corresponding printer preset while slicing.
pl: Ustawienie przepływu dyszy %s(%s ) nie pasuje do pliku cięcia(%s ). Upewnij się, że zainstalowana dysza jest zgodna z ustawieniami drukarki, a następnie ustaw odpowiednią konfigurację drukarki podczas cięcia.

en: The nozzle hardness required by the filament is higher than the default nozzle hardness of the printer. Please replace the hardened nozzle or filament, otherwise, the nozzle will be attrited or damaged.
pl: Twardość dyszy wymagana przez filament jest wyższa niż domyślna twardość dyszy drukarki. Proszę wymienić na dyszę hartowaną (HRC) lub zmienić filament, w przeciwnym razie dysza zostanie zużyta lub uszkodzona.

en: The nozzle must be selected.
pl: Należy wybrać dyszę.

en: The nozzle temp and max volumetric speed will affect the calibration results. Please fill in the same values as the actual printing. They can be auto-filled by selecting a filament preset.
pl: Temperatura dyszy i maksymalna prędkość przepływu wpłyną na wyniki kalibracji. Proszę podać takie same wartości jak podczas rzeczywistego drukowania. Mogą być automatycznie wypełnione przez wybór ustawień wstępnych filamentu.

en: The nozzle type and AMS quantity information has not been synced from the connected printer.
    After syncing, software can optimize printing time and filament usage when slicing.
    Would you like to sync now ?
pl: Informacje o typie dyszy i ilości AMS nie zostały zsynchronizowane z podłączoną drukarką.
    Po synchronizacji oprogramowanie będzie w stanie optymalizować czas druku i zużycie filamentu podczas cięcia.
    Czy chcesz zsynchronizować teraz?

en: The nozzle type is not set. Please set the nozzle and try again.
pl: Nie ustawiono typu dyszy Wprowadź ustawienia dyszy i spróbuj ponownie.

en: The number of bottom solid layers is increased when slicing if the thickness calculated by bottom shells layers is thinner than this value. This can avoid having too thin shell when layer height is small. 0 means that this setting is disabled and thickness of bottom shell is absolutely determained by bottom shell layers
pl: Ilość dolnych, warstw zostaje zwiększona podczas przygotowywania modelu do druku (slicingu), jeżeli wyliczona grubość dolnych warstw powłoki jest mniejsza niż ta wartość. Dzięki temu można uniknąć zbyt cienkiej powłoki, gdy wysokość warstwy jest niska. Wartość 0 oznacza wyłączenie tego ustawienia, a grubość dolnej powłoki jest wówczas wyznaczana wyłącznie przez ilość warstw dolnej powłoki

en: The number of other layers print sequence
pl: Ilość warstw ze zmienioną kolejnością drukowania

en: The number of printer extruders and the printer selected for calibration does not match.
pl: Liczba ekstruderów i wybrana drukarka do kalibracji nie są zgodne.

en: The number of printers in use simultaneously cannot be equal to 0.
pl: Liczba jednocześnie używanych drukarek nie może być równa 0.

en: The number of top solid layers is increased when slicing if the thickness calculated by top shell layers is thinner than this value. This can avoid having too thin shell when layer height is small. 0 means that this setting is disabled and thickness of top shell is absolutely determained by top shell layers
pl: Liczba górnych warstw jest zwiększana podczas cięcia, jeśli grubość obliczona przez górną warstwe powłoki jest cieńsza niż ta wartość. Można w ten sposób uniknąć zbyt cienkiej powłoki, gdy wysokość warstwy jest mała. 0 oznacza, że to ustawienie jest wyłączone, a grubość górnej powłoki jest absolutnie określona przez górne warstwy powłoki

en: The number of user presets cached in the cloud has exceeded the upper limit, newly created user presets can only be used locally.
pl: Liczba zapisanych w chmurze ustawień użytkownika przekroczyła maksymalny limit. Nowo utworzone ustawienia użytkownika mogą być używane tylko lokalnie.

en: The number of walls, counted from the center, over which the variation needs to be spread. Lower values mean that the outer walls don't change in width
pl: Liczba ścian, licząc od środka, nad którymi trzeba rozprowadzić zmienność. Niskie wartości oznaczają, że zewnętrzne ściany nie zmieniają się szerokości.

en: The object from file %s is too small, and maybe in meters or inches.
     Do you want to scale to millimeters?
pl: Obiekt z pliku %s jest zbyt mały, może być w metrach lub calach.
     Czy chcesz przeskalować do milimetrów?

en: The path is not exists!
pl: Ścieżka nie istnieje!

en: The peroid of backup in seconds.
pl: Okres tworzenia kopii zapasowej w sekundach.

en: The physical arrangement and components of a printing device
pl: Fizyczne układ i komponenty urządzenia do druku

en: The player is not loaded, please click "play" button to retry.
pl: Odtwarzacz nie został załadowany, proszę kliknąć przycisk "Odtwórz", aby spróbować ponownie.

en: The prime tower is currently only supported for the Marlin, RepRap/Sprinter, RepRapFirmware and Repetier G-code flavors.
pl: Wieża czyszcząca jest obecnie wspierana tylko dla G-code dla Marlin, RepRap/Sprinter, RepRapFirmware i Repetier.

en: The prime tower is not supported in "By object" print.
pl: Wieża czyszcząca nie jest obsługiwana w trybie druku "Według obiektu".

en: The prime tower is not supported when adaptive layer height is on. It requires that all objects have the same layer height.
pl: Wieża czyszcząca nie jest obsługiwana, gdy włączona jest adaptacyjna wysokość warstwy. Wymagane jest, aby wszystkie obiekty miały tę samą wysokość warstwy.

en: The prime tower is only supported if all objects have the same variable layer height
pl: Wieża czyszcząca jest wspierana tylko, gdy wszystkie obiekty mają tę samą zmienną wysokość warstwy

en: The prime tower requires "support gap" to be multiple of layer height
pl: Wieża czyszcząca wymaga, aby wartość "szczelina podpory" była wielokrotnością wysokości warstwy.

en: The prime tower requires that all objects are printed over the same number of raft layers
pl: Wieża czyszcząca wymaga, aby wszystkie obiekty były drukowane na tej samej liczbie warstw tratwy.

en: The prime tower requires that all objects are sliced with the same layer heights.
pl: Wieża czyszcząca wymaga, aby wszystkie obiekty były cięte na tej samej wysokości warstw.

en: The prime tower requires that all objects have the same layer heights
pl: Wieża czyszcząca wymaga, aby wszystkie obiekty miały tę samą wysokość warstwy

en: The prime tower requires that support has the same layer height as object.
pl: Wieża czyszcząca wymaga, aby podpory miały tę samą wysokość warstwy co obiekty.

en: The print file exceeds the maximum allowable size (1GB). Please simplify the model and slice again.
pl: Plik druku przekracza maksymalny dopuszczalny rozmiar (1 GB). Proszę uprościć model i ponownie przetłumaczyć.

en: The printer does not currently support auto refill.
pl: Drukarka obecnie nie obsługuje automatycznego uzupełniania.

en: The printer does not support sending to printer storage.
pl: Drukarka nie obsługuje wysyłania do pamięci drukarki.

en: The printer firmware only supports sequential mapping of filament => AMS slot.
pl: Oprogramowanie drukarki obsługuje tylko sekwencyjne mapowanie filamentu => slot AMS.

en: The printer has already been bound.
pl: Drukarka została już powiązana.

en: The printer has been logged out and cannot connect.
pl: Drukarka została wylogowana i nie można się z nią połączyć.

en: The printer is busy on other print job
pl: Drukarka jest zajęta innym zadaniem druku

en: The printer is currently busy downloading. Please try again after it finishes.
pl: Drukarka aktualnie pobiera dane. Proszę spróbować ponownie po zakończeniu tego procesu.

en: The printer is executing instructions. Please restart printing after it ends
pl: Drukarka wykonuje instrukcje. Uruchom ponownie drukowanie po zakończeniu

en: The printer is not standby, please check.
pl: Drukarka nie jest w trybie standby, proszę to sprawdzić.

en: The printer is offline, please check.
pl: Drukarka jest offline, proszę to sprawdzić.

en: The printer is required to be in the same LAN as QIDI Studio.
pl: Drukarka musi być w tej samej sieci LAN co QIDI Studio.

en: The printer mode is incorrect, please switch to LAN Only.
pl: Tryb drukarki jest nieprawidłowy. Przełącz na Tylko LAN.

en: The printer model was not found, please reselect.
pl: Model drukarki nie został znaleziony, proszę wybrać ponownie.

en: The printer preset is not fond, place reselect.
pl: Profil drukarki nie został znaleziony, proszę wybrać ponownie.

en: The printer preset you created already has a preset with the same name. Do you want to overwrite it?
    	Yes: Overwrite the printer preset with the same name, and filament and process presets with the same preset name will be recreated 
    and filament and process presets without the same preset name will be reserve.
    	Cancel: Do not create a preset, return to the creation interface.
pl: Profil drukarki o tej nazwie już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?
    	Tak: zastąp ustawienia drukarki o tej samej nazwie.
    Profile filamentu i procesu bez tej samej nazwy zostaną zarezerwowane.
    	Anuluj: nie twórz profilu i wróć do ekranu tworzenia.

en: The printer type selected when generating G-Code is not consistent with the currently selected printer. It is recommended that you use the same printer type for slicing.
pl: Typ drukarki wybrany podczas generowania G-Code nie jest zgodny z aktualnie wybraną drukarką. Zaleca się używanie tego samego typu drukarki do krojenia.

en: The printer will automatically read the calibration results.
pl: Drukarka automatycznie odczyta wyniki kalibracji.

en: The printing speed in exported gcode will be slowed down, when the estimated layer time is shorter than this value, to get better cooling for these layers
pl: Prędkość druku w wygenerowanym G-code będzie zwalniana, gdy czas szacowany na warstwę będzie krótszy niż ta wartość, aby uzyskać lepsze chłodzenie dla tych warstw.

en: The project is no longer available.
pl: Projekt jest już niedostępny.

en: The provided file name is not valid.
pl: Podana nazwa pliku jest nieprawidłowa.

en: The recommended minimum temperature cannot be higher than the recommended maximum temperature.
pl: Minimalna zalecana temperatura nie może być wyższa niż zalecana temperatura maksymalna.

en: The recommended minimum temperature is less than 190 degree or the recommended maximum temperature is greater than 300 degree.
pl: Zalecana temperatura jest poniżej minimalnych 190 stopni lub temperatura przekracza zalecane maksimum 300 stopni.

en: The rough surface of PLA Glow can accelerate wear on the AMS system, particularly on the internal components of the AMS Lite.
pl: Chropowata powierzchnia PLA Glow może przyspieszyć zużycie systemu AMS, w szczególności wewnętrznych elementów AMS Lite.

en: The scarf extends to the entire length of the wall.
pl: Szew Scarf rozciąga się na całą długość ściany.

en: The selected file
pl: Wybrany plik

en: The selected file contains no geometry.
pl: Wybrany plik nie zawiera geometrii.

en: The selected file contains several disjoint areas. This is not supported.
pl: Wybrany plik zawiera kilka niepowiązanych obszarów. Funkcja nie jest obsługiwana.

en: The selected material only supports the current fan mode, and it can't be changed during printing.
pl: Wybrany materiał obsługuje tylko bieżący tryb wentylatora i nie można go zmienić podczas drukowania.

en: The selected object couldn't be split.
pl: Nie można podzielić wybranego obiektu.

en: The selected preset is null!
pl: Wybrane ustawienie jest puste!

en: The selected preset: %s is not found.
pl: Nie znaleziono wybranej wcześniej konfiguracji: %s.

en: The selected printer (%s) is incompatible with the chosen printer profile in the slicer (%s).
pl: Wybrana drukarka (%s) jest niezgodna z wybranym profilem drukarki w programie (%s).

en: The selected printer (%s) is incompatible with the print file configuration (%s). Please adjust the printer preset in the prepare page or choose a compatible printer on this page.
pl: Wybrana drukarka (%s) jest niezgodna z konfiguracją pliku druku (%s). Dostosuj profil drukarki na stronie przygotowania lub wybierz kompatybilną drukarkę na tej stronie.

en: The selected printer is incompatible with the chosen printer presets.
pl: Wybrana drukarka jest niekompatybilna z wybranymi profilem drukarki.

en: The selected printer is not connect box, please check.
pl: Wybrana drukarka nie jest podłączona do BOX-a, proszę sprawdzić.

en: The server is unable to respond. Please click the link below to check the server status.
pl: Serwer nie odpowiada. Proszę kliknąć poniższy link, aby sprawdzić status serwera.

en: The size of nozzle type in preset is not consistent with memorized nozzle.Did you change your nozzle lately ?
pl: Rozmiar dyszy w profilu nie zgadza się z aktualnie używaną dyszą. Czy ostatnio wymieniłeś dyszę?

en: The size of the print file is too large. Please adjust the file size and try again.
pl: Rozmiar pliku do druku jest zbyt duży. Proszę dostosować rozmiar pliku i spróbować ponownie.

en: The smaller the number, the longer the speed transition path. 0 means not apply.
pl: Im mniejsza wartość, tym większy obszar przejścia prędkości. 0 oznacza nie stosuj.

en: The software does not support using different diameter of nozzles for one print.
    If the left and right nozzles are inconsistent, we can only proceed with single-head printing.
    Please confirm which nozzle you would like to use for this project.
pl: Oprogramowanie nie obsługuje używania dysz o różnych średnicach do jednego wydruku. 
    Jeśli dysze po lewej i prawej stronie różnią się, możemy kontynuować drukowanie tylko jedną głowicą. 
    Proszę potwierdzić, którą dyszę chcesz wybrać do tego projektu.

en: The spiral vase mode does not work when an object contains more than one materials.
pl: Tryb Wazy nie działa, gdy obiekt zawiera więcej niż jeden filament.

en: The start and end points which are from cutter area to garbage can.
pl: Punkty początkowe i końcowe, od obszaru cięcia do kanału wyrzutowego.

en: The start position to print each part of outer wall
pl: To jest pozycja początkowa do drukowania każdej części zewnętrznej ściany

en: The start, end or step is not valid value.
pl: Wartość początkowa, końcowa lub krokowa jest nieprawidłowa.

en: The supplied file couldn't be read because it's empty
pl: Nie można odczytać dostarczonego pliku, ponieważ jest pusty

en: The system preset does not allow creation. 
    Please re-enter the printer model or nozzle diameter.
pl: Profil systemu nie pozwala na utworzenie. 
    Proszę ponownie wprowadzić model drukarki lub średnicę dyszy.

en: The target object contains only one part and can not be split.
pl: Obiekt docelowy zawiera tylko jedną  i nie może zostać podzielony.

en: The type of the last solid object part is not to be changed.
pl: Typ ostatniej stałej części obiektu nie może być zmieniony

en: The uploads are still ongoing
pl: Trwa jeszcze przesyłanie plików

en: The vendor can not be a number. Please re-enter.
pl: Dostawca nie może być liczbą. Proszę wprowadzić ponownie.

en: The volume of material to prime extruder on tower.
pl: Objętość materiału dla wieży czyszczącej.

en: The volume of the object is zero
pl: Objętość tego obiektu wynosi zero

en: The wall of prime tower will fillet
pl: Ściana wieży czyszczącej zostanie zaokrąglona.

en: The wall of prime tower will skip the start points of wipe path
pl: Ściana wieży czyszczącej pominie punkty początkowe ścieżki czyszczenia.

en: The width of the interlocking structure beams.
pl: Określa szerokość struktury zazębiającej

en: The width within which to jitter. It's adversed to be below outer wall line width
pl: Szerokość wibracji: Zaleca utrzymanie jej poniżej szerokości linii zewnętrznej ściany.

en: The wipe speed is determined by speed of current extrusion role. e.g if a wipe action is executed immediately following an outer wall extrusion, the speed of the outer wall extrusion will be utilized for the wipe action.
pl: Prędkość czyszczenia jest ustalana na podstawie prędkości aktualnie używanej w procesie ekstruzji. Na przykład, jeżeli czyszczenie jest przeprowadzane zaraz po wydrukowaniu zewnętrznej ściany modelu, to dla czyszczenia wykorzystywana jest prędkość, która została zastosowana przy drukowaniu tej ściany.

en: The wipe speed is determined by the speed setting specified in this configuration.If the value is expressed as a percentage (e.g. 80%), it will be calculated based on the travel speed setting above.The default value for this parameter is 80%
pl: Prędkość czyszczenia jest określana przez ustawienia prędkości podane w tej konfiguracji. Jeśli wartość jest wyrażona jako procent (np. 80%), obliczana jest na podstawie ustawienia powyżej prędkości jałowej. Domyślna wartość tego parametru to 80%

en: The wiping tower can be used to clean up the residue on the nozzle and stabilize the chamber pressure inside the nozzle, in order to avoid appearance defects when printing objects.
pl: Wieża czyszcząca może być używana do oczyszczenia resztek na dyszy i stabilizacji ciśnienia komory wewnątrz dyszy, aby uniknąć wad wyglądu podczas drukowania obiektów.

en: The z gap between the bottom support interface and object
pl: Odległość w osi Z między dolną warstwą łączącą a obiektem

en: The z gap between the top support interface and object
pl: Odstęp osi Z między górną warstwą łączącą podporę z obiektem

en: There are no compatible filaments, and sync is not performed.
pl: Brak kompatybilnych filamentów, synchronizacja nie jest wykonywana.

en: There are no filaments on the printer. Please load the filaments on the printer first.
pl: Brak filamentu w drukarce. Najpierw załaduj filament do drukarki.

en: There are no tasks to be sent!
pl: Brak zadań do wysłania!

en: There are some unknown filaments in the AMS mappings. Please check whether they are the required filaments. If they are okay, press "Confirm" to start printing.
pl: W mapowaniu AMS są nieznane filamenty. Sprawdź, czy są to wymagane filamenty. Jeśli są w porządku, naciśnij "Potwierdź", aby rozpocząć drukowanie.

en: There are some unknown or uncompatible filaments mapped to generic preset.
    Please update QIDI Studio or restart QIDI Studio to check if there is an update to system presets.
pl: Istnieją nieznane lub niekompatybilne filamenty przypisane do ogólnego profilu.
    Zaktualizuj QIDI Studio lub uruchom je ponownie, aby sprawdzić, czy dostępna jest aktualizacja profili systemowych.

en: There are unset nozzle types. Please set the nozzle types of all extruders before synchronizing.
pl: Istnieją niezdefiniowane typy dysz. Przed synchronizacją należy ustawić typ dyszy wszystkich wytłaczarek.

en: There are warnings after slicing models:
pl: Po wykonaniu cięcia modeli pojawiły się ostrzeżenia:

en: There is already a historical calibration result with the same name: %s. Only one of the results with the same name is saved. Are you sure you want to override the historical result?
pl: Istnieje już historja wyników kalibracji o tej samej nazwie: %s. Tylko jeden z wyników o tej samej nazwie zostanie zapisany. Czy na pewno chcesz zastąpić ten wynik?

en: There is no device available to send printing.
pl: Brak dostępnego urządzenia do wysyłania wydruku.

en: There is no valid surface for text projection.
pl: Nie ma prawidłowej powierzchni do rzutowania tekstu.

en: There many parts of the software that come from community contributions, so we're unable to list them one-by-one, and instead, they'll be attributed in the corresponding code comments.
pl: Wiele fragmentów tego oprogramowania pochodzi z wkładu społeczności, więc nie możemy wymienić ich pojedynczo; zamiast tego, zostaną one przypisane w odpowiednich komentarzach kodu.

en: There may be escape characters in the custom printer vendor or model. Please delete and re-enter.
pl: W polu Dostawcy lub Modelu drukarki nie mogą występować znaki Specjalne. Proszę usunąć i wprowadzić ponownie.

en: There may be escape characters in the vendor or serial input of filament. Please delete and re-enter.
pl: W polu Producenta lub Numeru seryjnego filamentu nie mogą występować znaki specjalne. Proszę usunąć i ponownie wprowadzić.

en: There was a problem connecting to the printer. Please try again.
pl: Wystąpił problem z połączeniem z drukarką. Spróbuj ponownie.

en: Thick bridges
pl: Grube mosty

en: Thickness
pl: Grubość

en: This G-code is inserted at every layer change before lifting z
pl: Ten G-code jest wstawiany przy każdej zmianie warstwy przed podniesieniem z

en: This G-code will be used as a code for the pause print. User can insert pause G-code in gcode viewer
pl: Ten G-code będzie używany jako kod dla zatrzymania druku. Użytkownicy mogą wstawić pauzę G-code w przeglądarce gcode

en: This G-code will be used as a custom code
pl: Ten G-code będzie używany jako kod niestandardowy

en: This OBJ file couldn't be read because it's empty.
pl: Nie można odczytać tego pliku OBJ, ponieważ jest pusty.

en: This Printer has not connect the box, please check.
pl: Ta drukarka nie jest podłączona do BOX-a, proszę sprawdzić.

en: This action will break a cut correspondence.
    After that model consistency can't be guaranteed .
    
    To manipulate solid parts or negative volumes you have to invalidate cut information first.
pl: Ta czynność przerwie korespondencję cięcia.
    Po tym nie można gwarantować spójności modelu.
    
    Aby modyfikować bryły stałe lub obszary ujemne, najpierw trzeba unieważnić informacje o cięciu.

en: This amount can be specified in millimeters or as a percentage of the current layer height.
pl: Wielkość ta może być określona w milimetrach lub jako procent bieżącej wysokości warstwy.

en: This calibration does not support the currently selected nozzle diameter
pl: Ta kalibracja nie obsługuje obecnie wybranej średnicy dyszy

en: This checks the flatness of heatbed. Leveling makes extruded height uniform.
    *Automatic mode: Run a leveling check(about 10 seconds). Skip if surface is fine.
pl: Ta funkcja sprawdza płaskość podgrzewanego stołu. Poziomowanie sprawia, że wysokość wytłaczanego materiału jest jednolita.
    *Tryb automatyczny: Przeprowadź kontrolę wypoziomowania (około 10 sekund). Pomiń, jeśli powierzchnia jest w porządku.

en: This controls the generation of the brim at outer and/or inner side of models. Auto means the brim width is analysed and calculated automatically.
pl: To kontroluje generowanie Brimu po zewnętrznej i/lub wewnętrznej stronie modeli. Auto oznacza, że szerokość Brimu jest analizowana i obliczana automatycznie.

en: This factor affects the amount of material for the initial layer
pl: Ten współczynnik wpływa na ilość materiału pierwszej warstwy

en: This factor affects the amount of material for top solid infill. You can decrease it slightly to have smooth surface finish
pl: Czynnik ten wpływa na ilość filamentu na górne pełne wypełnienie. Możesz go nieco zmniejszyć, aby uzyskać gładkie wykończenie powierzchni

en: This filament has high enough hardness (about 67D)  and is compatible with the AMS. Printing it is of many requirements, and to get better printing quality, please refer to this wiki: TPU printing guide.
pl: Ten filament ma wystarczająco wysoką twardość (około 67D) i jest kompatybilny z AMS. Istnieje kilka wymagań, aby drukować za jego pomocą, a aby uzyskać lepszą jakość druku, zapoznaj się z tą stroną wiki: Przewodnik po drukowaniu TPU.

en: This filament is only used to print models with a low density usually, and some special parameters are required. To get better printing quality, please refer to this wiki: ASA Aero Printing Guide.
pl: Ten filament zwykle używany jest tylko do drukowania modeli o niskiej gęstości, wymagających specjalnych parametrów. Aby uzyskać lepszą jakość druku, zapoznaj się z tym wiki: Przewodnik po druku ASA Aero.

en: This filament is only used to print models with a low density usually, and some special parameters are required. To get better printing quality, please refer to this wiki: Instructions for printing RC model with foaming PLA (PLA Aero).
pl: Ten filament zazwyczaj stosuje się tylko do drukowania modeli o niskiej gęstości i wymaga specjalnych parametrów. Aby uzyskać lepszą jakość druku, proszę zapoznać się z tym wiki: Instrukcja drukowania modeli RC ze spienionego PLA (PLA Aero).

en: This filament is too soft and not compatible with the AMS. Printing it is of many requirements, and to get better printing quality, please refer to this wiki: TPU printing guide.
pl: Ten filament jest zbyt miękki i nie jest kompatybilny z AMS. Istnieje kilka wymagań, aby drukować za jego pomocą, a aby uzyskać lepszą jakość druku, zapoznaj się z tą stroną wiki: Przewodnik po drukowaniu TPU.

en: This file contains several objects positioned at multiple heights.
    Instead of considering them as multiple objects, should 
    the file be loaded as a single object having multiple parts?
pl: Plik zawiera kilka obiektów umieszczonych na różnych wysokościach.
    Zamiast traktować je jako kilka obiektów; czy
    plik powinien być wczytany jako pojedynczy obiekt wieloczęściowy?

en: This gcode is inserted when change filament, including T command to trigger tool change
pl: Ten G-code jest wstawiany podczas zmiany filamentu, w tym polecenie T, aby wyzwalać zmianę narzędzia.

en: This gcode part is inserted at every layer change after lift z
pl: Ten fragment gcode jest wstawiany przy każdej zmianie warstwy po podniesieniu osi Z

en: This is  the number of layers of top bottom penetration.
pl: To liczba warstw przenikania dla dolnych warstw.

en: This is  the number of layers of top paint penetration.
pl: To liczba warstw przenikania dla górnych warstw.

en: This is a non-water-soluble support filament, and usually it is only for the support structure and not for the model body. To get better printing quality, please refer to this wiki: Printing Tips for Support Filament and Support Function.
pl: Jest to filament podporowy rozpuszczalny w wodzie, który zazwyczaj używa się tylko do struktury podpory, a nie do samego modelu. Aby uzyskać lepszą jakość druku, zapoznaj się z tym wiki: Wskazówki dotyczące drukowania z filamentu podporowego i funkcji podpory.

en: This is a water-soluble support filament, and usually it is only for the support structure and not for the model body. Printing this filament is of many requirements, and to get better printing quality, please refer to this wiki: PVA Printing Guide.
pl: Jest to filament podporowy rozpuszczalny w wodzie, który zazwyczaj używa się tylko do struktury podpory, a nie do samego modelu. Istnieje kilka wymagań dotyczących druku z tym materiałem, a aby uzyskać lepszą jakość druku, zapoznaj się z tym wiki: Przewodnik po druku PVA.

en: This is neither a commonly used filament, nor one of QIDI filaments, and it varies a lot from brand to brand. So, it's highly recommended to ask its vendor for suitable profile before printing and adjust some parameters according to its performances.
pl: Nie jest to ani powszechnie używany filament, ani filament QIDI i różni się znacznie w zależności od marki, dlatego zdecydowanie zaleca się, aby poprosić sprzedawcę o odpowiedni profil przed drukowaniem i dostosować niektóre parametry zgodnie z jego specyfikacją.

en: This is the newest version.
pl: To jest najnowsza wersja.

en: This is the number of solid layers of bottom shell, including the bottom surface layer. When the thickness calculated by this value is thinner than bottom shell thickness, the bottom shell layers will be increased
pl: To jest liczba warstw dolnej powłoki, włączając w to dolną powierzchnie. Jeżeli grubość obliczona na podstawie tej wartości jest mniejsza niż grubość dolnej powłoki, liczba warstw dolnej powłoki zostanie zwiększona

en: This is the number of solid layers of top shell, including the top surface layer. When the thickness calculated by this value is thinner than top shell thickness, the top shell layers will be increased
pl: To jest liczba warstw górnej powłoki, włączając w to górną powierzchnie. Jeżeli grubość obliczona na podstawie tej wartości jest mniejsza niż grubość górnej powłoki, liczba warstw górnej powłoki zostanie zwiększona

en: This is the speed for various overhang degrees. Overhang degrees are expressed as a percentage of line width. 0 speed means no slowing down for the overhang degree range and wall speed is used
pl: To jest prędkość dla różnych stopni nawisu. Stopnie nawisu są wyrażane jako procent szerokości linii. Prędkość 0 oznacza brak spowolnienia, a używana jest prędkość ściany

en: This is your first time printing tpu filaments with the H2D machine.
    Would you like to watch a quick tutorial video?
pl: Po raz pierwszy drukujesz filamenty tpu za pomocą maszyny H2D.
    Chcesz obejrzeć krótki film z poradnikiem?

en: This is your first time slicing with the H2D machine.
    Would you like to watch a quick tutorial video?
pl: To Twój pierwszy raz, gdy wykonujesz cięcie za pomocą maszyny H2D.
    Czy chcesz obejrzeć krótki film instruktażowy?

en: This machine type can only hold %d history results per nozzle.
pl: To urządzenie może przechowywać tylko %d wyników w historii dla jednej dyszy.

en: This machine type can only hold %d history results per nozzle. This result will not be saved.
pl: To urządzenie może przechowywać tylko %d wyników w historii dla jednej dyszy. Ten wynik nie zostanie zapisany.

en: This machine type can only hold 16 history results per nozzle. You can delete the existing historical results and then start calibration. Or you can continue the calibration, but you cannot create new calibration historical results. 
    Do you still want to continue the calibration?
pl: To urządzenie może przechowywać tylko 16 wyników w historii dla jednej dyszy. Możesz usunąć istniejące wyniki w historii, a następnie rozpocząć kalibrację lub kontynuować, ale nie będzie można tworzyć nowych wyników kalibracji. Czy nadal chcesz kontynuować kalibrację?

en: This object will be used to purge the nozzle after a filament change to save filament and decrease the print time. Colours of the objects will be mixed as a result. It will not take effect, unless the prime tower is enabled.
pl: To jest obiekt wykorzystywany do oczyszczenia dyszy po zmianie filamentu, co pozwala zaoszczędzić filament i skrócić czas druku. W wyniku tego procesu kolory filamentów mogą się wymieszać.

en: This only takes effect during printing
pl: To działa tylko podczas drukowania

en: This option determines how the bed temperature is set during slicing: based on the temperature of the first filament or the highest temperature of the printed filaments.
pl: Ta opcja decyduje o metodzie ustawiania temperatury stołu podczas cięcia. Uwzględnia temperaturę pracy pierwszego filamentu lub najwyższą temperaturę pracy filamentu używanego do druku.

en: This option is enabled if machine support controlling chamber temperature
pl: Ta opcja jest włączona, jeśli maszyna obsługuje kontrolę temperatury komory

en: This option sets the threshold angle for applying a conditional scarf joint seam.
    If the seam angle within the perimeter loop exceeds this value (indicating the absence of sharp corners), a scarf joint seam will be used. The default value is 155°.
pl: Ten parametr określa minimalny kąt do zastosowania szwu Scarf.
    Jeśli maksymalny kąt w obrębie pętli obwodu przekroczy tę wartość (co wskazuje na brak ostrych narożników), zostanie użyty szew Scarf. Domyślna wartość to 155°.

en: This option will auto detect narrow internal solid infill area. If enabled, concentric pattern will be used for the area to speed printing up. Otherwise, rectilinear pattern is used defaultly.
pl: Ta opcja automatycznie wykrywa wąskie wewnętrzne obszary wypełnienia. Gdy ta opcja jest włączona, dla tych obszarów stosowany jest koncentryczny wzór, aby przyspieszyć drukowanie. W przeciwnym razie domyślnie używany jest wzór prostoliniowy.

en: This parameter adds a slight displacement to each layer of infill to create a cross texture.
pl: Ten parametr dodaje niewielkie przesunięcie dla każdej warstwy wypełnienia, tworząc teksturę krzyżową.

en: This parameter adds a slight rotation to each layer of infill to create a cross texture.
pl: Ten parametr dodaje niewielką rotację dla każdej warstwy wypełnienia, tworząc teksturę krzyżową.

en: This plate is locked,
    We can not do auto-arrange on this plate.
pl: Ta płyta jest zablokowana, 
    Nie można automatycznie ustawiać tej płyty.

en: This plate is locked,
    We can not do auto-orient on this plate.
pl: Ta płyta jest zablokowana,
    Nie można automatycznie ustawiać tej płyty.

en: This printer does not support printing all plates
pl: Ta drukarka nie obsługuje drukowania wszystkich stołów

en: This process determines the dynamic flow values to improve overall print quality.
    *Automatic mode: Skip if the filament was calibrated recently.
pl: Proces ten określa dynamiczne wartości przepływu w celu poprawy ogólnej jakości druku.
    *Tryb automatyczny: Pomiń, jeśli filament został niedawno skalibrowany.

en: This sets the threshold for small perimeter length. Default threshold is 0mm
pl: To ustawia próg długości małego obrysu. Domyślny próg wynosi 0 mm

en: This setting determines the distance between neighboring tree support nodes.
pl: To ustawienie określa odległość między sąsiednimi węzłami podpory drzewa.

en: This setting determines the initial diameter of support nodes.
pl: To ustawienie określa początkową średnicę węzłów podpory.

en: This setting determines the maximum overhang angle that t he branches of tree support allowed to make.If the angle is increased, the branches can be printed more horizontally, allowing them to reach farther.
pl: To ustawienie określa maksymalny kąt nawisu, jaki mogą tworzyć gałęzie podpory w kształcie drzewa. Im większy kąt, tym bardziej poziomo mogą być drukowane gałęzie i tym dalej mogą sięgać.

en: This setting is only used for model size tuning with small value in some cases.
    For example, when the model size has slight errors and is difficult be assembled.
    For large size tuning, please use model scaling function.
    
    The value will be reset to 0.
pl: To ustawienie jest stosowane tylko do dostrojenia rozmiaru modelu z małą
    wartością w niektórych przypadkach.
    Na przykład, gdy rozmiar modelu ma mały błąd i trudno go złożyć.
    Do dostrojenia dużego rozmiaru, proszę użyć funkcji skalowania modelu.
    
    Wartość zostanie zresetowana do 0.

en: This setting specifies the count of support walls in the range of [0,2]. 0 means auto.
pl: To ustawienie określa liczbę ścian podporowych w zakresie od [0,2]. 0 oznacza automatycznie.

en: This setting stands for how much volume of filament can be melted and extruded per second. Printing speed is limited by max volumetric speed, in case of too high and unreasonable speed setting. Can't be zero
pl: To ustawienie określa, ile objętości filamentu może być stopione i wyciśnięte na sekundę. Prędkość drukowania jest ograniczana przez maksymalną prędkość przepływu, jeśli prędkość jest zbyt wysoka i nieodpowiednio ustawiona. Nie może wynosić 0

en: This setting will affect the speed of perimeters having radius <= small perimeter threshold(usually holes). If expressed as percentage (for example: 80%) it will be calculated onthe outer wall speed setting above. Set to zero for auto.
pl: To ustawienie wpłynie na prędkość obrysów o promieniu <= próg małego obrysu (zazwyczaj otwory). Jeśli jest wyrażone jako procent (na przykład: 80%), będzie obliczone na podstawie ustawienia prędkości zewnętrznej ściany powyżej. Ustaw na zero dla trybu automatycznego.

en: This software uses open source components whose copyright and other proprietary rights belong to their respective owners
pl: To oprogramowanie korzysta z komponentów o otwartym kodzie źródłowym, których prawa autorskie i inne prawa własności przynależą do ich właścicieli

en: Threshold angle
pl: Kąt progowy

en: Thumbnail size
pl: Rozmiar miniatury

en: Tile Window to Left of Screen
pl: Ustaw okno z lewej strony ekranu

en: Tile Window to Right of Screen
pl: Ustaw okno z prawej strony ekranu

en: Time
pl: Czas

en: Time Estimation
pl: Szacowany czas

en: Time lapse G-code
pl: G-code timelapse

en: Time to load new filament when switch filament. For statistics only
pl: Czas ładowania nowego filamentu przy jego zmianie. Tylko do celów statystycznych

en: Time to switch extruder. For statistics only
pl: Czas na zmianę ekstrudera. Tylko do celów statystycznych

en: Time to unload old filament when switch filament. For statistics only
pl: Czas rozładowania starego filamentu przy jego zmianie. Tylko do celów statystycznych

en: Timelapse
pl: Timelaps

en: Timelapse
    Did you know that you can generate a timelapse video during each print?
pl: Timelapse
    Czy wiesz, że możesz generować film timelapse podczas każdego wydruku?

en: Timelapse is not supported because Print sequence is set to "By object".
pl: Timelapse nie jest obsługiwany, ponieważ sekwencja druku jest ustawiona na "Według obiektu".

en: Timeout, please try again.
pl: Przekroczono limit czasu: Spróbuj ponownie.

en: Tip
pl: Wskazówka

en: Tip: Calibrating foam filaments(%s) in X series printers may not get accurate results
    because their dynamic response is much different from that of ordinary filaments, and there is a high risk of oozing when printing calibration lines.
pl: Wskazówka: Kalibracja filamentów piankowych (%s) w drukarkach z serii X może prowadzić do nieprecyzyjnych wyników, 
    ponieważ ich dynamiczne właściwości różnią się od standardowych filamentów, co wiąże się z ryzykiem wyciekania przy drukowaniu linii kalibracyjnych.

en: Tip: Using a %.1fmm nozzle for auto dynamic flow calibration may have a high probability of failure.
    If it fails, it is recommended to use manual calibration.
pl: Wskazówka: Użycie dyszy %.1fmm do automatycznej kalibracji dynamiki przepływu może powodować błędy. 
    W takim przypadku najlepiej wykonać kalibrację ręcznie.

en: Tip: Using a %.1fmm nozzle for auto dynamic flow calibration may not get accurate calibration results.
    It is recommended to use manual calibration.
pl: Wskazówka: Użycie dyszy %.1fmm do automatycznej kalibracji dynamiki przepływu może nie dać dokładnych wyników kalibracji. 
    W takim przypadku najlepiej wykonać kalibrację ręcznie.

en: Tip: When using the A1/A1 mini printer, we do not recommend calibrating foam filaments(%s),
    as the results may be unstable and affect print quality.
pl: Wskazówka: Jeśli używasz drukarki A1/A1mini, nie zalecamy kalibracji filamentów piankowych (%s), 
    ponieważ wyniki mogą być niestabilne i mieć wpływ na jakość wydruku.

en: Tip:If you want to place svg file on another part surface,you should select part first, and then drag svg file to the part surface.
pl: Wskazówka: Jeśli chcesz umieścić plik SVG na powierzchni innej części, najpierw wybierz element, a następnie przeciągnij plik SVG na powierzchnię tej części.

en: Tips
pl: Wskazówki

en: Tips for calibration material: 
    - Materials that can share same hot bed temperature
    - Different filament brand and family(Brand = QIDI, Family = Basic, Matte)
pl: Porady dotyczące kalibracji materiału: 
    - Materiały, które wymagają tą samą temperaturę stołu
    - Różne marki i rodziny filamentów (Marka = QIDI, Rodzina = Basic, Matte)

en: Tips:
pl: Wskazówki:

en: Tips: If you changed your nozzle of your printer lately, Please go to 'Device -> Printer parts' to change your nozzle setting.
pl: Wskazówka: Jeśli ostatnio zmieniłeś dyszę , przejdź do opcji "Urządzenie ->; Części drukarki", aby zmienić ustawienia dyszy.

en: Tips: You can drag the filaments to reassign them to different nozzles.
pl: Wskazówka: Można przeciągać filamenty, aby przypisać je do innych dysz.

en: Title
pl: Tytuł

en: To Volumetric Speed
pl: Do Prędkości Przepływu

en: To get better transparent or translucent results with the corresponding filament, please refer to this wiki: Printing tips for transparent PETG.
pl: Aby uzyskać lepsze, przezroczyste lub półprzezroczyste wydruki z odpowiedniego filamentu, zapoznaj się z wiki: Wskazówki dotyczące druku przezroczystego PETG.

en: To k Value
pl: Do wartości k

en: To make the prints get higher gloss, please dry the filament before use, and set the outer wall speed to be 40 to 60 mm/s when slicing.
pl: Aby uzyskać większy połysk wydruków, proszę przed użyciem wysuszyć filament i ustawić prędkość zewnętrznej warstwy na 40 do 60 mm/s w ustawieniach krojenia.

en: To objects
pl: Do obiektów

en: To parts
pl: Do części

en: To prevent oozing, the nozzle temperature will be cooled during ramming. Therefore, the ramming time must be greater than the cooldown time. 0 means disabled.
pl: Aby zapobiec wyciekaniu, temperatura dyszy zostanie zmniejszona podczas wyciskania. Dlatego, czas wyciskania musi być większy niż czas schładzania. 0 oznacza wyłączony.

en: To prevent oozing, the nozzle will perform a reverse travel movement for a certain period after the ramming is complete. The setting define the travel time.
pl: Aby zapobiec wyciekaniu filamentu, dysza wykona ruch wsteczny przez określony czas po zakończeniu wyciskania materiału. Ustawienie określa czas tego ruchu.

en: To repair the model, please use a third-party tool before importing it into QIDI Studio, such as
pl: Aby naprawić model, przed zaimportowaniem go do QIDI Studio, użyj narzędzia firm trzecich, takiego jak

en: To save cut correspondence you can delete all connectors from all related objects.
pl: Aby zachować korespondencję cięcia, możesz usunąć wszystkie łączniki ze wszystkich powiązanych obiektów.

en: To use a custom CA file, please import your CA file into Certificate Store / Keychain.
pl: Aby użyć niestandardowego pliku CA, proszę zaimportować swój plik CA do magazynu certyfikatów / kluczy.

en: Toggle Wireframe
pl: Przełącz siatkę

en: Toggle non-manifold edges
pl: Przełącz niezamknięte krawędzie

en: Tolerance
pl: Tolerancja

en: Too large elephant foot compensation is unreasonable.
    If really have serious elephant foot effect, please check other settings.
    For example, whether bed temperature is too high.
    
    The value will be reset to 0.
pl: Zbyt duża kompensacja efektu "stopy słonia" nie jest wskazana.
    Jeśli rzeczywiście występuje poważny efekt stopy słonia, proszę sprawdzić inne ustawienia.
    Na przykład, czy temperatura stołu jest zbyt wysoka.
    
    Wartość zostanie zresetowana do 0.

en: Too large layer height.
    Reset to 0.2
pl: Zbyt duża wysokość warstwy
    Przywrócono do 0,2

en: Too large line width
pl: Zbyt duża szerokość linii

en: Too small ironing spacing.
    Reset to 0.1
pl: Zbyt mała odległość między ścieżkami przy prasowaniu.
    Zresetowano do 0.1

en: Too small layer height.
    Reset to 0.2
pl: Zbyt mała wysokość warstwy
    Przywrócono do 0,2

en: Too small line width
pl: Zbyt mała szerokość linii

en: Too small max volumetric speed.
    Reset to 0.5
pl: Zbyt mała maksymalna prędkość przepływu.
    Zresetowano do 0.5

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Tool Move
pl: Przesuń narzędzie

en: Tool Rotate
pl: Obróć narzędzie

en: Tool Volume
pl: Objętość narzędzia

en: Tool type
pl: Typ narzędzia

en: Tool-Lay on Face
pl: Narzędzie-Połóż na powierzchni

en: Tool-Move
pl: Narzędzie-Przesuń

en: Tool-Rotate
pl: Narzędzie-Obróć

en: Tool-Scale
pl: Narzędzie-Skaluj

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Top
pl: Góra

en: Top View
pl: Widok z góry

en: Top Z distance
pl: Odstęp góry w osi Z

en: Top area threshold
pl: Próg górnego obszaru

en: Top interface layers
pl: Górne warstwy łączące

en: Top interface spacing
pl: Rozstaw górnych warstw łączących

en: Top paint penetration layers
pl: Przenikanie malowania górnych warstw

en: Top shell layers
pl: Górne warstwy powłoki

en: Top shell thickness
pl: Grubość górnej powłoki

en: Top solid layers
pl: Solidne warstwy górne

en: Top surface
pl: Górna powierzchnia

en: Top surface flow ratio
pl: Współczynnik przepływu górnej powierzchni

en: Top surface pattern
pl: Wzór górnej powierzchni

en: Top surfaces
pl: Górne powierzchnia

en: Top/bottom shells
pl: Górne/dolne powłoki

en: Topmost surface
pl: Tylko ostatnia warstwa

en: Total
pl: Całkowity

en: Total Estimation
pl: Całkowite oszacowanie

en: Total Filament
pl: Całkowita ilość filamentu

en: Total Volume:
pl: Całkowita objętość:

en: Total cost
pl: Koszt całkowity

en: Total time
pl: Czas całkowity

en: Tower
pl: Wieża

en: Traditional
pl: Tradycyjny

en: Transfer the selected options to the newly selected preset 
    "%1%".
pl: Przenieś wybrane opcje do nowo wybranego profilu 
    "%1%".

en: Transfer the selected options to the newly selected preset.
pl: Przenieś wybrane opcje do nowo wybranego profilu.

en: Translate
pl: Przetłumacz

en: Translate(Relative)
pl: Przesunięcie równoległe (Względne)

en: Translation/Zoom
pl: Przesunięcie/Przybliżenie

en: Travel
pl: Prędkość jałowa

en: Travel distance threshold
pl: Minimalna odległość

en: Travel speed
pl: Prędkość przemieszczania

en: Travel time after ramming
pl: Czas przejazdu po wyciskaniu

en: Tree Hybrid
pl: Hybrydowe

en: Tree Organic
pl: Organiczne

en: Tree Slim
pl: Cienkie

en: Tree Strong
pl: Grube

en: Tree Support
pl: Drzewo podporowe

en: Tri-hexagon
pl: Trójkatny heksagon

en: Triangle
pl: Trójkąt

en: Triangles
pl: Trójkąty

en: Triangles: %1%
pl: Trójkąty: %1%

en: Triangular facet
pl: Trójkątna faseta

en: Try the following methods to update the connection parameters and reconnect to the printer.
pl: Zaktualizuj parametry połączenia w następujący sposób, a następnie spróbuj ponownie połączyć się z drukarką.

en: Tutorial
pl: Samouczek

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Typ:

en: Unable to calibrate: maybe because the set calibration value range is too large, or the step is too small
pl: Nie można skalibrować: być może zakres ustawionych wartości kalibracyjnych jest zbyt duży, lub krok jest zbyt mały

en: Unable to load shaders:
    %s
pl: Nie można załadować shaderów:
    %s

en: Unable to perform boolean operation on model meshes. You may fix the meshes and try again.
pl: Nie można wykonać operacji Boolowskich na siatkach modelu. Możesz naprawić siatki i spróbować ponownie.

en: Unable to perform boolean operation on selected parts
pl: Nie można przeprowadzić operacji boolowskich na siatkach modelu

en: Unable to reload:
pl: Nie można przeladować:

en: Unable to replace with more than one volume
pl: Nie można zastąpić więcej niż jednego woluminu

en: Undef
pl: Nieokreślone

en: Undefine
pl: Nieokreślone

en: Undefined
pl: Niezdefiniowane

en: Undefined fill type
pl: Nie zdefiniowano rodzaju wypełnienia

en: Undefined stroke type
pl: Nie zdefiniowano rodzaju obrysu

en: Underflow
pl: Niedomiar

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo integration failed.
pl: Cofnięcie integracji nie powiodło się.

en: Undo integration was successful.
pl: Cofnięcie integracji zakończone sukcesem.

en: Union
pl: Kombinacja

en: Units
pl: Jednostki

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Unknown Error.
pl: Nieznany błąd.

en: Unknown Failure
pl: Nieznana awaria

en: Unknown error occured
pl: Wystąpił nieznany błąd

en: Unknown error when export G-code.
pl: Nieznany błąd podczas eksportu G-kodu.

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: Unknown file format. Input file must have .3mf or .zip.amf extension.
pl: Nieznany format pliku. Plik wejściowy musi mieć rozszerzenie .3mf lub .zip.amf.

en: Unknown file format. Input file must have .stl, .obj, .amf(.xml) extension.
pl: Nieznany format pliku. Plik wejściowy musi mieć rozszerzenie .stl, .obj lub .amf(.xml).

en: Unknown filename
pl: Nieznana nazwa pliku

en: Unload
pl: Rozładuj

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Unmapped
pl: Niezmapowany

en: Unprintable area in XY plane. For example, X1 Series printers use the front left corner to cut filament during filament change. The area is expressed as polygon by points in following format: "XxY, XxY, ..."
pl: Obszar niemożliwy do wydrukowania w płaszczyźnie XY. Na przykład drukarki serii X1 używają przedniego lewego rogu do odcięcia filamentu podczas jego zmiany. Obszar jest wyrażony jako wielokąt punktów w formacie: "XxY, XxY, ..."

en: Unprintable filament type
pl: Typ filamentu, który nie może być użyty do druku

en: Unretract
pl: Unretrakcja

en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Unseal Fan speed
pl: Prędkość wentylatora bez uszczelnienia

en: Unsupported OpenGL version
pl: Niewspierana wersja OpenGL

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Update failed.
pl: Aktualizacja nie powiodła się.

en: Update firmware
pl: Aktualizuj firmware

en: Update remaining capacity
pl: Aktualizuj pozostałą pojemność

en: Update successful.
pl: Aktualizacja zakończona sukcesem.

en: Update your QIDI Studio could enable all functionality in the 3mf file.
pl: Zaktualizowanie QIDI Studio może umożliwić korzystanie ze wszystkich funkcji pliku 3MF.

en: Updating
pl: Aktualizowanie

en: Updating failed
pl: Aktualizacja nieudana

en: Updating successful
pl: Aktualizacja zakończona sukcesem

en: Upgrading
pl: Aktualizacja

en: Upload
pl: Prześlij

en: Upload Models
pl: Prześlij modele

en: Upload Pictures
pl: Prześlij zdjęcia

en: Upload failed
pl: Błąd przesyłania

en: Upload file timeout, please check if the firmware version supports it.
pl: Przekroczono limit czasu przesyłania pliku: Sprawdź, czy wersja firmware to obsługuje.

en: Upload filename doesn't end with "%s". Do you wish to continue?
pl: Nazwa pliku do wysłania nie kończy się na "%s". Czy chcesz kontynuować?

en: Upload not enabled on FlashAir card.
pl: Przesyłanie nie jest włączone na karcie FlashAir.

en: Upload task timed out. Please check the network status and try again.
pl: Przekroczono czas zadania przesyłania. Sprawdź status sieci i spróbuj ponownie.

en: Upload to Printer Host with the following filename:
pl: Załaduj do serwera drukarki z następującą nazwą pliku:

en: Uploading
pl: Przesyłanie

en: Uploading 3mf
pl: Wysyłanie pliku 3mf

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in AMS
    And you can click it to modify
pl: Górna połowa obszaru:  Oryginał
    Dolna połowa obszaru:  Filament z AMS
    Możesz kliknąć, aby modyfikować

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in AMS
    And you cannot click it to modify
pl: Górna połowa obszaru:  Oryginał
    Dolna połowa obszaru:  Filament z AMS
    Nie można modyfikować

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in Box
    And you can click it to modify
pl: Górna część: Oryginał
    Dolna część: Filament w pudełku
    Możesz kliknąć, aby zmodyfikować

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in Box
    And you cannot click it to modify
pl: Górna część: Oryginał
    Dolna część: Filament w pudełku
    Nie możesz kliknąć, aby zmodyfikować

en: Upper half area:  Original
    Lower half area: The filament from original project will be used when unmapped.
    And you can click it to modify
pl: Górna połowa obszaru:  Oryginał
    Dolna połowa obszaru: Filament z oryginalnego projektu zostanie wykorzystany jeśli nie jest zmapowany.
    Możesz kliknąć, aby modyfikować

en: Use "Even-odd" for 3DLabPrint airplane models. Use "Close holes" to close all holes in the model.
pl: Użyj „Parzysty-nieparzysty” do modeli samolotów 3DLabPrint. Użyj „Zamknij otwory”, aby zamknąć wszystkie otwory w modelu.

en: Use AMS
pl: Użyj AMS

en: Use BOX
pl: Użyj BOX

en: Use External Spool
pl: Użyj zewnętrznej szpuli

en: Use Modified Value
pl: Użyj zmodyfikowanej wartości

en: Use Modified Value of Filament Preset
pl: Użyj zmodyfikowanej wartości ustawień filamentu

en: Use Modified Value of Printer Preset
pl: Użyj zmodyfikowanej wartości profilu drukarki

en: Use Modified Value of Process Preset
pl: Użyj zmodyfikowanej wartości profilu procesu drukowania

en: Use Orthogonal View
pl: Użyj widoku ortogonalnego

en: Use Perspective View
pl: Użyj widoku perspektywicznego

en: Use beam interlocking
pl: Użyj struktury zazębiającej

en: Use firmware retraction
pl: Użyj retrakcji z firmware

en: Use forward slashes ( / ) as a directory separator if needed.
pl: Użyj ukośników ( / ) jako separatora katalogów, jeśli jest to potrzebne.

en: Use only one wall on flat top surface, to give more space to the top infill pattern. Could be applied on topmost surface or all top surface.
pl: Użyj tylko jednej ściany na płaskiej górnej powierzchni, aby dać więcej miejsca dla wzoru górnego wypełnienia. Może być zastosowane na najwyższej powierzchni lub na wszystkich górnych powierzchniach.

en: Use only one wall on the first layer of model
pl: Użyj tylko jednej ściany na pierwszej warstwie modelu

en: Use relative E distances
pl: Użyj względnych odległości E

en: Use scarf joint for inner walls as well.
pl: Użyj szwu Scarf również do ścian wewnętrznych.

en: Use surface
pl: Użyj powierzchni

en: Use this setting to rotate the support pattern on the horizontal plane.
pl: To ustawienie odpowiada za obrót materiału podporowego w płaszczyźnie poziomej.

en: Used Filament (g)
pl: Użyty filament (g)

en: Used Filament (m)
pl: Użyty filament (m)

en: Used Filament (mm³)
pl: Użyty filament (mm³)

en: Used Materials
pl: Użyte materiały

en: Used filament
pl: Użyty filament

en: User
pl: Użytkownik

en: User Customized Offset
pl: Offset dostosowany przez użytkownika

en: User Experience
pl: Doświadczenie użytkownika

en: User Preset
pl: Profil użytkownika

en: User can self-define the project file name when export
pl: Użytkownik może samodzielnie zdefiniować nazwę pliku projektu podczas eksportu

en: User cancels task.
pl: Użytkownik anulował zadanie.

en: User logged out
pl: Użytkownik wylogowany

en: User presets
pl: Profil użytkownika

en: User sync
pl: Synchronizacja użytkownika

en: User's fillment preset set. 
    Can be shared with others.
pl: Profile filamentu.
    Można je udostępniać innym osobom.

en: Using filaments with significantly different temperatures may cause:
    • Extruder clogging
    • Nozzle damage
    • Layer adhesion issues
    
    Continue with enabling this feature?
pl: Stosowanie filamentów o znacznych różnicach temperatury pracy może doprowadzić do:
    • Zatkania ekstrudera
    • Uszkodzenia dyszy
    • Problemów z przyczepnością warstw
    
    Czy nadal chcesz włączyć tę funkcję?

en: VFA test
pl: Test VFA

en: Value %s is out of range, continue?
pl: Wartość %s jest spoza zakresu, kontynuować?

en: Value %s is out of range. The valid range is from %d to %d.
pl: Wartość %s jest spoza zakresu. Poprawny zakres wynosi od %d do %d.

en: Value is out of range.
pl: Wartość jest spoza zakresu.

en: Value range
pl: Zakres wartości

en: Value step
pl: Krok wartości

en: Variable layer height
pl: Zmienna wysokość warstwy

en: Variable layer height is not supported with Organic supports.
pl: Zmienna wysokość warstwy nie jest dostępna w przypadku podpór organicznych.

en: Vendor
pl: Dostawca

en: Vendor is not found, please reselect.
pl: Dostawca nie został znaleziony, proszę wybrać ponownie.

en: Vendor is not selected, please reselect vendor.
pl: Producent nie jest wybrany, proszę ponownie wybrać producenta.

en: Vendor of filament. For show only
pl: Dostawca filamentu. Tylko do celów prezentacyjnych

[ctx: Verb]
en: Scale all
pl: Skaluj wszystko

en: Verification failed.
pl: Weryfikacja nie powiodła się.

en: Version
pl: Wersja

en: Version:
pl: Wersja:

en: Vertex
pl: Wierzchołek

en: Vertical
pl: Pionowa linia

en: Vertical shell speed
pl: Prędkość pionowej powłoki

en: Vertical slider - Move active thumb Down
pl: Suwak pionowy - Przesuń aktywny punkt w dół

en: Vertical slider - Move active thumb Up
pl: Suwak pionowy - Przesuń aktywny punkt w górę

en: Vibration compensation
pl: Kompensacja drgań

en: Video
pl: Wideo

en: Video Stopped.
pl: Wideo zatrzymane.

en: Video tutorial
pl: Samouczek wideo

en: View
pl: Widok

en: View Liveview
pl: Podgląd na żywo

en: View Wiki for more information
pl: Więcej informacji można znaleźć na Wiki

en: View all Daily tips
pl: Wyświetl wszystkie "Porady Dnia"

en: View all object's settings
pl: Wyświetl wszystkie ustawienia obiektów

en: View control settings
pl: Ustawienia kontroli widoku

en: View wiki
pl: Wyświetl Wiki

en: View: keep horizontal
pl: Widok: w orientacji poziomej

en: Virtual Camera Tools is required for this task!
    Do you want to install them?
pl: Narzędzia do wirtualnej kamery są wymagane do tego zadania!
    Czy chcesz je zainstalować?

en: Virtual camera initialize failed (%s)!
pl: Inicjalizacja wirtualnej kamery nie powiodła się (%s)!

en: Volume Operations
pl: Operacje na objętości

en: Volume of nozzle between the cutter and the end of nozzle
pl: Objętość dyszy między nożem do cięcia filamentu a końcem dyszy

en: Volume:
pl: Objętość:

en: Volume: %1% in³
pl: Objętość: %1% cal³

en: Volume: %1% mm³
pl: Objętość: %1% mm³

en: Volumetric flow rate (mm³/s)
pl: Natężenie przepływu objętościowego (mm³/s)

en: Volumetric speed limitation
pl: Ograniczenie prędkości przepływu

en: WARNING:
pl: OSTRZEŻENIE:

en: WET
pl: MOKRY

en: Wait
pl: Czekaj

en: Waiting for the printer's response
pl: Oczekiwanie na odpowiedź drukarki

en: Wall distribution count
pl: Liczba rozdzielanych ścian

en: Wall generator
pl: Generator ścian

en: Wall loops
pl: Ilość obrysów ściany

en: Wall transition length
pl: Długość przejścia ściany

en: Wall transitioning filter margin
pl: Margines filtra przejścia ściany

en: Wall transitioning threshold angle
pl: Kąt progowy przejścia ściany

en: Walls
pl: Ściany

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Warning: All triangle areas are too small,The current function is not working.
pl: Ostrzeżenie: Wszystkie obszary trójkątów są za małe. Bieżąca funkcja nie działa.

en: Warning: The brim type is not set to "painted",the brim ears will not take effect !
pl: Ostrzeżenie: Typ brimu nie jest ustawiony na "malowane", więc uszy brim nie przyniosą żądanego efektu!

en: Warning:create text fail.
pl: Ostrzeżenie: Tworzenie tekstu nie powiodło się.

en: Warning:please select Plane's feature.
pl: Uwaga: proszę wybrać funkcję płaszczyzny.

en: Warning:please select Point's or Circle's feature.
pl: Uwaga: wybierz funkcję Punkt lub Okrąg.

en: Warning:please select two different mesh.
pl: Uwaga: proszę wybrać dwie różne siatki.

en: Warning:text normal has been reset.
pl: Ostrzeżenie: wartość tekstu została zresetowana

en: Warning:text normal is error.
pl: Ostrzeżenie: wartość tekstu jest błędna

en: We ask for your help to improve everyone's printer
pl: Prosimy o pomoc w poprawie drukarek wszystkich użytkowników

en: We could create the filament presets for your following printer:
pl: Możemy utworzyć profil filamentu dla Twojej następującej drukarki:

en: We found the best Flow Dynamics Calibration Factor
pl: Znaleźliśmy najlepszy Współczynnik Kalibracji Dynamiki Przepływu

en: We found the best flow ratio for you
pl: Znaleźliśmy dla Ciebie najlepszy współczynnik przepływu

en: We have provided 3 calibration modes. Click the button below to enter the corresponding calibration page.
    Before calibration, you need to select the printer you are using, the consumables that need to be calibrated, and the process. You can directly select them in the upper left corner of the current page.
pl: Udostępniliśmy 3 tryby kalibracji. Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do odpowiedniej strony kalibracji.
    Przed kalibracją musisz wybrać używaną drukarkę, materiały eksploatacyjne, które muszą zostać skalibrowane, oraz proces. Możesz je wybrać bezpośrednio w lewym górnym rogu aktualnej strony.

en: We now have added the auto-calibration for different filaments, which is fully automated and the result will be saved into the printer for future use. You only need to do the calibration in the following limited cases:
    1. If you introduce a new filament of different brands/models or the filament is damp;
    2. if the nozzle is worn out or replaced with a new one;
    3. If the max volumetric speed or print temperature is changed in the filament setting.
pl: Teraz dodaliśmy automatyczną kalibrację dla różnych filamentów, która jest w pełni zautomatyzowana, a wynik zostanie zapisany w drukarce do przyszłego użytku. Musisz przeprowadzić kalibrację tylko w następujących ograniczonych przypadkach:
    1. Jeśli wprowadzasz nowy filament różnych marek/modeli lub filament jest wilgotny.
    2. Jeśli dysza jest zużyta lub została wymieniona na nową;
    3. Jeśli maksymalna prędkość przepływu lub temperatura druku zostały zmienione w ustawieniach filamentu.

en: We will slice according to this grouping method:
pl: Potniemy zgodnie z tą metodą grupowania:

en: We would rename the presets as "Vendor Type Serial @printer you selected". 
    To add preset for more prinetrs, Please go to printer selection
pl: Nazwa profilu zostanie zmieniona na "Dostawca Typ Seria @nazwa drukarki, którą wybrałeś".
    Aby dodać profil dla innych drukarek, przejdź do wyboru drukarki

en: What data would be collected?
pl: Jakie dane zostaną zebrane?

en: What is Max Volumetric Speed Calibration ?
pl: Czym jest kalibracja maksymalnej prędkości objętościowej?

en: What is Pressure Advance Calibration ?
pl: Czym jest kalibracja zaawansowania ciśnienia?

en: What kind of gcode the printer is compatible with
pl: Z jakim rodzajem G-code drukarka jest kompatybilna.

en: When changing the extruder, it is recommended to extrude a certain length of filament from the original extruder. This helps minimize nozzle oozing.
pl: Podczas zmiany ekstrudera, zalecana jest ekstruzja pewnej ilości filamentu z oryginalnego ekstrudera. Minimalizuje to wyciek z dyszy.

en: When do you need Flow Dynamics Calibration
pl: Kiedy potrzebujesz kalibracji dynamiki przepływu

en: When do you need Flowrate Calibration
pl: Kiedy należy kalibrować przepływ?

en: When enable spiral vase mode, machines with I3 structure will not generate timelapse videos.
pl: W trybie Wazy, maszyny o strukturze I3 nie generują wideo timelapse.

en: When inserting a new filament, the AMS will not automatically read its information, leaving it blank for you to enter manually.
pl: Podczas wkładania nowego filamentu, AMS nie będzie automatycznie odczytywać jego informacji, pozostawiając je puste, abyś mógł wprowadzić je ręcznie.

en: When need to print with the printer door opened
    Did you know that opening the printer door can reduce the probability of extruder/hotend clogging when printing lower temperature filament with a higher enclosure temperature. More info about this in the Wiki.
pl: Kiedy należy drukować przy otwartych drzwiach drukarki? 
    Czy wiesz, że otwarcie drzwiczek drukarki może zmniejszyć prawdopodobieństwo zatkania ekstrudera/hotendu podczas drukowania filamentem o niższej temperaturze gdy temperatura obudowy jest wyższa? Więcej informacji na ten temat znajdziesz na Wiki.

en: When printing this filament, there's a risk of nozzle clogging, oozing, warping and low layer adhesion strength. To get better results, please refer to this wiki: Printing Tips for High Temp / Engineering materials.
pl: Podczas drukowania z tego filamentu istnieje ryzyko wypaczania i słabej przyczepności warstw. Aby uzyskać lepsze rezultaty, zapoznaj się z poradami na wiki: Wskazówki dotyczące druku materiałów wysokotemperaturowych / technicznych.

en: When printing this filament, there's a risk of warping and low layer adhesion strength. To get better results, please refer to this wiki: Printing Tips for High Temp / Engineering materials.
pl: Podczas druku z tego filamentu istnieje ryzyko wypaczania i słabej przyczepności warstw. Aby uzyskać lepsze rezultaty, zapoznaj się z poradami na wiki: Wskazówki dotyczące druku materiałów wysokotemperaturowych / technicznych.

en: When recording timelapse without toolhead, it is recommended to add a "Timelapse Wipe Tower" 
    by right-click the empty position of build plate and choose "Add Primitive"->"Timelapse Wipe Tower".
pl: Podczas nagrywania timelapse'a bez głowicy zaleca się dodanie "Timelaps - Wieża Czyszcząca" 
    przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pustym miejscu płyty i wybranie "Dodaj Prymityw"->"Timelaps - Wieża czyszcząca".

en: When sparse infill density is low, the internal solid infill or internal bridge may have no archor at the end of line. This causes falling and bad quality when printing internal solid infill. When enable this feature, loop paths will be added to the sparse fill of the lower layers for specific thickness, so that better archor can be provided for internal bridge. 0 means disable this feature
pl: Gdy gęstość wypełnienia jest niska, może się zdarzyć, że wewnętrzne wypełnienie lub wewnętrzny most nie ma kotwic na końcu linii. Skutkuje to opadaniem i słabą jakością druku wewnętrznego pełnego wypełnienia. Po włączeniu tej funkcji do dolnych warstw wypełnienia dodawane są pętle, o określonej grubości, co zapewnia lepsze zakotwiczenie wewnętrznych mostów. Wartość 0 oznacza, że ta funkcja jest wyłączona.

en: When the current filament runs out, the printer will use identical filament to continue printing.
    *Identical filament: same brand, type and color.
pl: Gdy bieżący materiał się skończy, drukarka użyje identycznego filamentu, aby kontynuować drukowanie.
    * Identyczny filamet: filament tej samej marki, rodzaju i koloru.

en: When the current material run out, the printer will continue to print in the following order.
pl: Gdy obecny materiał się skończy, drukarka będzie kontynuować druk w kolejności następującej.

en: When the current material runs out, the printer would use identical filament to continue printing.
pl: Gdy bieżący materiał się skończy, drukarka użyje identycznego filamentu, aby kontynuować drukowanie.

en: When to Calibrate Max Volumetric Speed ?
pl: Kiedy kalibrować maksymalną pręd

en: When to Calibrate Pressure in Advance
pl: Kiedy kalibrować zaawansowanie ciśnienia?

en: When to create transitions between even and odd numbers of walls. A wedge shape with an angle greater than this setting will not have transitions and no walls will be printed in the center to fill the remaining space. Reducing this setting reduces the number and length of these center walls, but may leave gaps or overextrude
pl: Kiedy tworzyć przejścia między parzystą a nieparzystą liczbą ścian. Kształt klinu z kątem większym niż to ustawienie nie będzie miał przejść, a w środku nie zostaną wydrukowane ściany w celu wypełnienia pozostałej przestrzeni. Zmniejszenie tego ustawienia redukuje liczbę i długość tych środkowych ścian, ale może pozostawić przerwy lub spowodować nadmierną ekstruzję

en: When to use Flow Rate Calibration
pl: Kiedy użyć kalibracji Natężenia Przepływu

en: When transitioning between different numbers of walls as the part becomes thinner, a certain amount of space is allotted to split or join the wall segments. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
pl: Podczas przechodzenia między różnymi liczbami obrysów, gdy część staje się cieńsza, przydzielana jest pewna ilość miejsca na rozdzielenie lub połączenie segmentów obrysu. Jest wyrażona w procentach i zostanie obliczona na podstawie średnicy dyszy.

en: When using official filaments, the default values of the software are obtained through our testing, and usually perform well in the vast majority of printing situations.
pl: Podczas korzystania z oficjalnych filamentów, domyślne wartości oprogramowania są uzyskiwane w wyniku naszych testów i zazwyczaj działają dobrze w większości sytuacji drukowania.

en: When using support material for the support interface, We recommend the following settings:
    0 top z distance, 0 interface spacing, interlaced rectilinear pattern and disable independent support layer height
pl: Przy użyciu materiału podporowego do warstw łączących podpory zalecamy następujące ustawienia:
    0 odległość w osi Z od góry , 0 odstęp warstwy łączącej, wzór koncentryczny i wyłączenie niezależnej wysokości warstwy podpory

en: When you need Max Volumetric Speed Calibration
pl: Kiedy potrzebujesz kalibracji Maksymalnej Prędkość Przepływu

en: When you set the chamber temperature below 40℃, the chamber temperature control will not be activated. And the target chamber temperature will automatically be set to 0℃.
pl: Gdy ustawisz temperaturę komory poniżej 40℃, sterowanie temperaturą komory nie będzie aktywowane, a docelowa temperatura komory zostanie automatycznie ustawiona na 0℃.

en: Whenever the retraction is done, the nozzle is lifted a little to create clearance between nozzle and the print. It prevents nozzle from hitting the print when travel moves. Using spiral line to lift z can prevent stringing
pl: Zawsze gdy wykonana jest retrakcja, dysza jest nieco podnoszona, aby stworzyć odstęp między dyszą a wydrukiem. Zapobiega to uderzeniu dyszy w wydruk podczas ruchu jałowego. Użycie linii spiralnej do podniesienia Z może zapobiec powstawaniu strun

en: Where to find your printer's IP and Access Code?
pl: Gdzie znaleźć IP i kod dostępu do twojej drukarki?

en: Whether the machine supports silent mode in which machine use lower acceleration to print
pl: Czy maszyna obsługuje tryb cichy, w którym używa niższego przyspieszenia do drukowania

en: While printing by Object, the extruder may collide skirt.
    Thus, reset the skirt layer to 1 to avoid that.
pl: Podczas drukowania według obiektu ekstruder może zderzyć się z obrysem skirtu.
    Dlatego zresetuj wysokość skirtu na 1, aby tego uniknąć.

en: Why this grouping
pl: Dlaczego tak jest zgrupowane

en: Width
pl: Szerokość

en: Width of SVG.
pl: Szerokość SVG

en: Width of prime tower
pl: Szerokość wieży czyszczącej

en: Width of the wall that will replace thin features (according to the Minimum feature size) of the model. If the Minimum wall width is thinner than the thickness of the feature, the wall will become as thick as the feature itself. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
pl: Szerokość ściany, która zastąpi cienkie detale modelu (zgodnie z minimalnym rozmiarem detalu). Jeśli minimalna szerokość ściany jest mniejsza niż grubość detalu, ściana będzie miał taką samą grubość jak sam element. Jest wyrażona w procentach i zostanie obliczona na podstawie średnicy dyszy.

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Window
pl: Okno

en: Wipe
pl: Czyszczenie

en: Wipe Distance
pl: Odległość czyszczenia

en: Wipe options
pl: Opcje Wipe

en: Wipe speed
pl: Prędkość czyszczenia

en: Wipe while retracting
pl: Czyszczenie przy retrakcji

en: With this option enabled, you can print materials with a large temperature difference together.
pl: Włączając tę opcję, możesz jednocześnie drukować materiały o dużych różnicach temperatury pracy.

en: With this option enabled, you can receive beta version updates.
pl: Po włączeniu tej opcji będziesz mógł otrzymywać aktualizacje w wersji beta.

en: With this option enabled, you can send a task to multiple devices at the same time and manage multiple devices.
pl: Dzięki tej opcji możesz wysyłać zadania do wielu urządzeń jednocześnie i zarządzać nimi.

en: Within the same extruder, the name '%s' must be unique when the filament type, nozzle diameter, and nozzle flow are identical. Please choose a different name.
pl: W ramach tego samego ekstrudera nazwa '%s' musi być unikalna, jeżeli typ filamentu, średnica dyszy i flow są identyczne. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Within the same extruder, the name(%s) must be unique when the filament type, nozzle diameter, and nozzle flow are the same.
    Are you sure you want to override the historical result?
pl: W obrębie tego samego ekstrudera nazwa (%s) musi być unikalna, kiedy typ filamentu, średnica oraz przepływ dyszy są takie same. 
    Czy chcesz nadpisać poprzedni wynik?

en: World coordinates
pl: Współrzędne

en: Would you like to log in this printer with current account?
pl: Czy chcesz zalogować się do tej drukarki za pomocą obecnego konta?

en: Would you like to log out the printer?
pl: Czy chcesz wylogować drukarkę?

en: Wrong password
pl: Niepoprawne hasło

en: X-Y contour compensation
pl: Kompensacja konturu X-Y

en: X-Y hole compensation
pl: Kompensacja otworów X-Y

en: XY separation between an object and its support
pl: Odstęp materiału podporowego od modelu w osiach XY

en: XY separation between an object and its support at the first layer.
pl: Odstęp XY między obiektem a jego podporą na pierwszej warstwie.

en: Year
pl: Rok

en: Yes
pl: Tak

en: Yes to All
pl: Tak dla wszystkich

en: You can find it from 'Filament settings' -> 'Advanced'.
pl: Można je znaleźć w "Ustawienia filamentu" -> "Zaawansowane".

en: You can find it from 'Printer settings' -> 'Machine G-code'.
pl: Można je znaleźć w "Ustawieniach drukarki" -> "G-code maszyny".

en: You can find it in "Setting > Setting > LAN only > Access Code"
    on the printer, as shown in the figure:
pl: Możesz znaleźć to w „Ustawienia > Ustawienia > Tylko LAN > Kod dostępu”
    na urządzeniu, jak pokazano na rysunku:

en: You can find it in "Settings > Network > Access code"
    on the printer, as shown in the figure:
pl: Możesz znaleźć to w „Ustawienia > Sieć > Kod dostępu”
    na urządzeniu, jak pokazano na rysunku:

en: You can find them from 'Printer settings' -> 'Machine G-code' and 'Filament settings' -> 'Advanced'.
pl: Można je znaleźć w "Ustawieniach drukarki" -> "G-code maszyny" i "Ustawienia filamentu" -> "Zaawansowane".

en: You can keep the modified presets for the new project, discard or save changes as new presets.
pl: Możesz zachować zmodyfikowane ustawienia w nowym projekcie, odrzucić je lub zapisać jako nowe ustawienia.

en: You can keep the modified presets to the new project or discard them
pl: Możesz zachować zmodyfikowane ustawienia dla nowego projektu lub je odrzucić

en: You can put your notes regarding the filament here.
pl: Tutaj możesz umieścić notatki dotyczące filamentu.

en: You can put your notes regarding the printer here.
pl: Tutaj możesz umieścić notatki dotyczące drukarki.

en: You can put your notes regarding the process here.
pl: Tutaj możesz umieścić notatki dotyczące procesu.

en: You can select up to 16 images.
pl: Możesz wybrać maksymalnie 16 zdjęć.

en: You can't change a type of the last solid part of the object.
pl: Nie możesz zmienić typu ostatniej zwartej części modelu.

en: You cannot load SLA project with a multi-part object on the bed
pl: Nie możesz wczytać projektu SLA mając na stole wieloczęściowy model

en: You could change the Flow Dynamics Calibration Factor in material editing
pl: Możesz zmienić współczynnik kalibracji dynamiki przepływu podczas edycji profilu filamentu

en: You have changed the preset "%1%".
pl: Zmieniłeś profil "%1%".

en: You have changed the preset.
pl: Zmieniłeś profil.

en: You have completed printing the mall model, 
    but the synchronization of rating information has failed.
pl: Ukończyłeś drukowanie modelu, 
    ale synchronizacja informacji o ocenie nie powiodła się.

en: You have entered an illegal input in the printable area section on the first page. Please check before creating it.
pl: W sekcji "Obszar drukowania" na pierwszej stronie wprowadzono nieprawidłową wartość. Sprawdź wprowadzone dane przed utworzeniem.

en: You have not selected a printer or preset yet. Please select at least one.
pl: Nie wybrałeś jeszcze drukarki ani profilu. Proszę wybrać przynajmniej jedno.

en: You have not selected the vendor and model or inputed the custom vendor and model.
pl: Nie wybrano dostawcy ani modelu lub nie wprowadzono niestandardowego dostawcy i modelu.

en: You have not yet chosen which printer preset to create based on. Please choose the vendor and model of the printer
pl: Jeszcze nie dokonano wyboru, na podstawie którego profilu drukarki ma być utworzony nowy profil. Proszę wybrać producenta i model drukarki

en: You have not yet selected the printer to replace the nozzle, please choose.
pl: Nie wybrałeś jeszcze drukarki, do której chcesz zamienić dyszę, proszę dokonaj wyboru.

en: You have selected both external and AMS filaments for an extruder. You will need to manually switch the external filament during printing.
pl: Dla ekstrudera wybrano zarówno filament zewnętrzny, jak i AMS. Podczas drukowania konieczne będzie ręczne przełączenie zewnętrznego filamentu.

en: You need to select at least one filament preset.
pl: Musisz wybrać przynajmniej jeden pofil filamentu.

en: You need to select at least one process preset.
pl: Należy wybrać co najmniej jeden profil procesu.

en: You need to select the material type and color first.
pl: Najpierw musisz wybrać typ i kolor materiału.

en: You selected external and AMS filament at the same time in an extruder, you will need manually change external filament.
pl: W ekstruderze wybrano jednocześnie filament zewnętrzny i w AMS. Konieczna będzie ręczna zmiana filamentu zewnętrznego.

en: You try to delete an object which is a part of a cut object.
    This action will break a cut correspondence.
    After that model consistency can't be guaranteed.
pl: Próbujesz usunąć obiekt będący częścią obiektu wycięcia.
    To działanie przerwie korespondencję wycinania.
    Po tym niemożliwe będzie zagwarantowanie spójności modelu.

en: Your comment result cannot be uploaded due to some reasons. As follows:
    
      error code:
pl: Twoja ocena nie może być przesłana z powodu pewnych problemów. Jak niżej:
    
      kod błędu:

en: Your filament grouping method in the sliced file is not optimal.
pl: Twoja metoda grupowania filamentów w pliku cięcia nie jest optymalna.

en: Your model needs support ! Please make support material enable.
pl: Twój model wymaga podpór! Włącz generowanie podpór.

en: Your nozzle type in preset is not consistent with memorized nozzle.Did you change your nozzle lately ?
pl: Twój domyślny typ dyszy nie zgadza się z zapisaną dyszą. Czy ostatnio zmieniałeś dyszę ?

en: Your object appears to be too large, Do you want to scale it down to fit the heat bed automatically?
pl: Twój obiekt wydaje się być zbyt duży. Czy chcesz automatycznie przeskalować go, aby pasował do stołu grzejnego?

en: Your software certificate has been revoked, please update QIDI Studio software.
pl: Twój certyfikat oprogramowania został unieważniony. Proszę zaktualizuj QIDI Studio.

en: Your software is not signed, and some printing functions have been restricted. Please use the officially signed software version.
pl: Oprogramowanie nie jest aktywowane i niektóre funkcje drukowania zostały ograniczone. Skorzystaj z oficjalnej wersji oprogramowania.

en: Z Hop Type
pl: Typ Z-hop

en: Z gap between object and raft. Ignored for soluble interface
pl: Dystans między modelem, a raftem, mierzony w poziomie. Ignorowany dla rozpuszczalnych warstw łączących

en: Z hop lower boundary
pl: Dolna granica Z-hop

en: Z hop upper boundary
pl: Górna granica Z-hop

en: Z hop when retract
pl: Z-hop podczas retrakcji

en: Z hop will only come into effect when Z is above this value and is below the parameter: "Z hop upper boundary"
pl: Jeśli podana jest dodatnia wartość, oś Z będzie podnosić się tylko poniżej ustawionej tutaj granicy. W ten sposób możesz zablokować podnoszenie się osi Z powyżej ustawionej wysokości.

en: Z seam location
    Did you know that you can customize the location of the Z seam, and even paint it on your print, to have it in a less visible location? This improves the overall look of your model. Check it out!
pl: Pozycja szwu Z
    Czy wiesz, że możesz dostosować lokalizację szwu Z, a nawet malować go na swoim wydruku, aby był w mniej widocznym miejscu? Poprawia to ogólny wygląd Twojego modelu. Sprawdź to!

en: Zero initial layer height is invalid.
    
    The first layer height will be reset to 0.2.
pl: Wysokość pierwszej warstwy równa zeru jest nieprawidłowa.
    
    Wysokość pierwszej warstwy zostanie przywrócona do 0,2.

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom View
pl: Powiększ widok

en: Zoom in towards the mouse pointer's position in the 3D view, rather than the 2D window center.
pl: Powiększ w kierunku pozycji wskaźnika myszy w widoku 3D, a nie w centrum okna 2D.

en: Zoom of view
pl: Powiększenie widoku

en: Zoom to mouse position
pl: Powiększ do pozycji myszy

en: [Delete Required]
pl: [Usuń Wymagane]

en: above
pl: powyżej

en: accel_to_decel
pl: akceleracja_do_hamowania

en: add bundle structure file fail
pl: błąd dodawania pliku struktury pakietu konfiguracji

en: add file fail
pl: dodawanie pliku nie powiodło się

en: allocation failed
pl: nieudane przydzielanie pamięci

en: and
pl: i

en: archive too large
pl: archiwum jest za duże

en: arrange current plate
pl: ustaw bieżącą płytę

en: auto rotate current plate
pl: automatyczna rotacja bieżącej płyty

en: bottom
pl: dół

en: buffer too small
pl: zbyt mały bufor

en: click here to see more info
pl: kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji

en: code
pl: kod

en: compression failed
pl: nieudane kompresowanie

en: connecting...
pl: łączenie...

en: connector is out of cut contour
pl: łącznik jest poza konturem cięcia

en: connector is out of object
pl: łącznik jest poza obiektem

en: connectors are out of cut contour
pl: łączniki są poza konturem cięcia

en: connectors is out of object
pl: łączniki muszą znajdować się na powierzchni obiektu

en: create new preset failed.
pl: utworzenie nowej konfiguracji nie powiodło się.

en: current
pl: aktualny

en: debug
pl: debugowanie

en: debug save button
pl: przycisk zapisu debugowania

en: decompression failed
pl: nieudane rozpakowywanie

en: default
pl: domyślne

en: delete all objects on current plate
pl: usuń wszystkie obiekty na bieżącej płycie

en: does not contain valid gcode.
pl: nie zawiera prawidłowego gcode.

en: downloading project ...
pl: pobieranie projektu...

en: e.g. Basic, Matte, Silk, Marble
pl: np. Basic, Matte, Silk, Marble

en: error
pl: błąd

en: error message:
pl: wiadomość o błędzie:

en: every
pl: co

en: failed finding central directory
pl: nieudane odnalezienie katalogu centralnego

en: fatal
pl: krytyczny

en: filament mapping mode
pl: tryb mapowania filamentu

en: filament position
pl: pozycja filamentu

en: filaments %s cannot be printed directly on the surface of this plate.
pl: filamenty %s nie mogą być drukowane bezpośrednio na powierzchni tej płyty.

en: file close failed
pl: nieudane zamykanie pliku

en: file create failed
pl: nieudane tworzenie pliku

en: file not found
pl: nie znaleziono pliku

en: file open failed
pl: nieudane otwieranie pliku

en: file read failed
pl: nieudane czytanie pliku

en: file seek failed
pl: nieudane przeszukiwanie pliku

en: file stat failed
pl: nieudane sprawdzanie statystyk pliku

en: file too large
pl: plik jest za duży

en: file write failed
pl: nieudane zapisywanie pliku

en: finalize fail
pl: finalizacja nie powiodła się

en: floating cantilever
pl: nawisająca konstrukcja (cantilever)

en: floating regions
pl: pływające regiony

en: flow ratio : %s
pl: współczynnik przepływu: %s

en: from
pl: z

en: front
pl: przód

en: high temperature auto bed levelling
pl: automatyczne poziomowanie stołu w wysokiej temperaturze

en: hit face
pl: powierzchnia kontaktowa

en: illegal characters:
pl: nieprawidłowe znaki:

en: illegal suffix:
pl: niedozwolony sufiks:

en: in
pl: w

en: initialize fail
pl: inicjalizacja nie powiodła się

en: inner wall/outer wall/inner wall
pl: wewnętrzna/zewnętrzna/wewnętrzna

en: inner/outer
pl: wewnętrzna/zewnętrzna

en: internal error
pl: wewnętrzny błąd

en: invalid filename
pl: nieprawidłowa nazwa pliku

en: invalid header or corrupted
pl: nieprawidłowy lub uszkodzony nagłówek

en: invalid parameter
pl: nieprawidłowy parametr

en: invalid value
pl: nieprawidłowa wartość

en: ironing direction
pl: Kąt prasowania

en: isometric
pl: izometryczny

en: keyboard 1-9: set filament for object/part
pl: klawiatura 1-9: ustaw filament dla obiektu/części

en: ksr FDMTest
pl: ksr FDMtest

en: large overhangs
pl: duże nawisy

en: layers
pl: warstwy

en: left
pl: lewo

en: left nozzle
pl: lewa dysza

en: load mtl in obj: failed to parse
pl: wczytywanie pliku mtl w formacie obj nie powiodło się: błąd parsowania

en: load_obj: failed to parse
pl: load_obj: nie udało się sparsować

en: material with significant thermal shrinkage/expansion, such as...
pl: filamentem z istotnym skurczem termicznym/rozszerzeniem, takim jak...

en: materials with inaccurate filament diameter
pl: filamentami z niedokładną średnicą

en: max
pl: maks

en: minute each batch.(It depends on how long it takes to complete the heating.)
pl: minut na każdą partię. (To zależy od tego, jak długo trwa proces nagrzewania).

en: mm or %
pl: mm lub %

en: mm/s or %
pl: mm/s lub %

en: mm/s² or %
pl: mm/s² lub %

en: money/kg
pl: zł/kg

en: mtl file exist error,could not find the material:
pl: Błąd pliku mtl, nie można znaleźć materiału:

en: multiple cells copy is not supported
pl: kopiowanie wielu komórek nie jest obsługiwane

en: new or open project file is not allowed during the slicing process!
pl: nie można tworzyć nowych lub otwierać istniejących plików projektu podczas procesu cięcia!

en: non-manifold edges be caused by cut tool, do you want to fix it now?
pl: Niezamknięte krawędzie mogą być spowodowane narzędziem do przecinania, czy chcesz to teraz naprawić?

en: normal(auto)
pl: normalny(auto)

en: normal(auto) and tree(auto) is used to generate support automatically. If normal(manual) or tree(manual) is selected, only support enforcers are generated
pl: tryb 'normalny(auto)' oraz 'drzewo(auto)' służą do automatycznego generowania podpór. Jeśli wybierzesz 'normalny(manual)' lub 'drzewo(manual)', zostaną wygenerowane jedynie podpory wymuszone

en: normal(manual)
pl: normalny(recznie)

en: not a ZIP archive
pl: nie jest archiwum ZIP

en: nozzle size in preset: %d
pl: rozmiar dyszy w profilu: %d

en: nozzle size memorized: %d
pl: zapamiętany rozmiar dyszy: %d

en: nozzle[%d] in preset: %.1f
pl: dysza[%d] w profilu: %.1f

en: nozzle[%d] memorized: %.1f
pl: dysza[%d] zapamiętana: %.1f

en: number keys
pl: klawisze numeryczne

en: number keys can quickly change the color of objects
pl: klawisze numeryczne pozwalają na szybką zmianę koloru obiektów

en: object selection
pl: wybór obiektu

en: obtaining instance_id failed
pl: nie udało się uzyskać identyfikatora instancji

en: one cell can only be copied to one or multiple cells in the same column
pl: jedna komórka może być skopiowana tylko do jednej lub wielu komórek w tej samej kolumnie

en: open zip written fail
pl: otwarcie zapisanego pliku ZIP nie powiodło się

en: outer/inner
pl: zewnętrzna/wewnętrzna

en: parameter name
pl: nazwa parametru

en: part selection
pl: wybór części

en: prepare 3mf file...
pl: przygotowywanie pliku 3mf...

en: printer?
pl: drukarka?

en: printers at the same time.(It depends on how many devices can undergo heating at the same time.)
pl: zadania druku jednocześnie. (Zależy to od liczby urządzeń, które można podgrzewać jednocześnie.)

en: rear
pl: tył

en: reconnect
pl: połącz ponownie

en: resume
pl: wznów

en: return
pl: wróć

en: right
pl: prawo

en: right click
pl: prawy przycisk

en: right nozzle
pl: prawa dysza

en: save debug settings
pl: zapisz ustawienia debugowania

en: select all objects on current plate
pl: zaznacz wszystkie obiekty na bieżącej płycie

en: selected
pl: wybrane

en: send completed
pl: wysłanie zakończone

en: sending failed
pl: wysyłanie nie powiodło się

en: set width and height keep ratio with width
pl: Ustaw szerokość i wysokość tak, aby zachować proporcje do szerokości.

en: step:
pl: Krok:

en: syncing
pl: synchronizacja

en: the Configuration package is incompatible with current APP.
pl: pakiet konfiguracyjny jest niekompatybilny z aktualną wersją aplikacji QIDI Studio.

en: the configuration package is incompatible with current application.
pl: pakiet konfiguracyjny jest niekompatybilny z aktualną aplikacją.

en: to
pl: do

en: too large line width
pl: zbyt duża szerokość linii

en: too many files
pl: za dużo plików

en: top
pl: góra

en: top_front
pl: góra_przód

en: trace
pl: ślad

en: travel
pl: ruch jałowy

en: tree(auto)
pl: drzewo(auto)

en: tree(manual)
pl: drzewo(recznie)

en: undefined error
pl: niezdefiniowany błąd

en: unexpected decompressed size
pl: nieoczekiwany rozmiar rozpakowanego pliku

en: uniform scale
pl: równomierne skalowanie

en: unsupported central directory size
pl: nieobsługiwany rozmiar centralnego katalogu

en: unsupported encryption
pl: nieobsługiwane szyfrowanie

en: unsupported feature
pl: nieobsługiwana funkcja

en: unsupported method
pl: nieobsługiwana metoda

en: unsupported multidisk
pl: brak obsługi multidisk

en: up to
pl: przejdź do

en: upward compatible machine
pl: zgodna maszyna w górę

en: validation failed
pl: nieudane sprawdzanie poprawności

en: version %s update information :
pl: wersja %s informacje o aktualizacji:

en: view
pl: widok

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: warnings
pl: ostrzeżenia

en: wiki
pl: Wiki

en: will be closed before creating a new model. Do you want to continue?
pl: zostanie zamknięta przed utworzeniem nowego modelu. Czy chcesz kontynuować?

en: write callback failed
pl: nieudane wywołanie zapisu
