QIDI Studio - en to hu translation catalogue (4371 entries)

en: 
    
    Would you like to redirect to the webpage for rating?
hu: 
    
    Would you like to redirect to the webpage to give a rating?

en: 
    Do you want to rewrite it?
hu: 
    Szeretnéd felülírni?

en: 
    Do you want to save the modified values?
hu: 
    Szeretnéd elmenteni a módosított értékeket?

en: 
    Do you want to use the modified value in the new preset that you selected?
hu: 
    A módosított értéket szeretnéd használni a kiválasztott új beállításban?

en:  (Fixed)
hu:  (Rögzített)

en:  (Moving)
hu:  (Mozgó)

en:  (Repair)
hu:  (Javítás)

en:  But machines with I3 structure will not generate timelapse videos.
hu:  Az I3-szerkezetű gépek azonban nem fognak timelapse videókat készíteni.

en:  Click here to install it.
hu:  Kattints ide a telepítéshez.

en:  No corresponding storage bucket
hu:  Nincs megfelelő tárolóhely

en:  Please check and adjust the part's position or size to fit the printable range:
hu:  Kérjük, ellenőrizd és igazítsd a tárgy pozícióját vagy méretét a nyomtatható tartományhoz:

en:  can not be opened
hu:  cannot be opened

en:  can not be placed in the
hu:  nem helyezhető el itt

en:  doesn't work at 100%% density
hu:  nem működik 100%%-os sűrűséggel

en:  invalid brim ears
hu:  hibás peremfülek

en:  is too close to clumping detection area, and collisions will be caused.
hu:  túl közel van a feltapadásészlelési területhez, a nyomtatás során előfordulhat ütközés.

en:  is too close to clumping detection area, there may be collisions when printing.
hu:  túl közel van a feltapadásészlelési területhez, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en:  is too close to exclusion area, and collisions will be caused.
hu:  túl közel van a tiltott területhez, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en:  is too close to exclusion area, there may be collisions when printing.
hu: túl közel van a tiltott területhez, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en:  is too close to others, and collisions may be caused.
hu:  túl közel van más tárgyakhoz, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en:  not in range
hu:  tartományon kívül

en:  nozzle
hu:  fúvóka

en:  plate %1%:
hu:  %1%. tálca:

en:  upload config parse failed
hu:  feltöltendő konfiguráció elemzése sikertelen

en:  upload failed
hu:  feltöltés sikertelen

en: "QIDI" or "Generic" can not be used as a Vendor for custom filaments.
hu: A „QIDI” vagy „Generic” nem használható gyártóként egyedi filamentek esetében.

en: %1$d Object has color painting. | %1$d Objects have color painting.
hu[0]: %1$d objektum színfestést tartalmaz.
hu[1]: %1$d objektum színfestést tartalmaz.

en: %1$d error repaired | %1$d errors repaired
hu[0]: %1$d hiba megjavítva
hu[1]: %1$d hiba megjavítva

en: %1$d non-manifold edge | %1$d non-manifold edges
hu[0]: %1$d hibás él
hu[1]: %1$d hibás él

en: %1% Preset
hu: %1% beállítás

en: %1% contains some unsupported data. Please use third-party software to convert the SVG to path data before reimporting.
hu: %1% nem támogatott adatokat tartalmaz. Kérjük, konvertáld az SVG-t útvonaladatokká az újraimportálás előtt egy külső szoftverrel.

en: %1% infill pattern doesn't support 100%% density.
hu: %1% kitöltési mintázat nem támogatja a 100%%-os kitöltés.

en: %1% is too close to exclusion area, there may be collisions when printing.
hu: %1% túl közel van a tiltott területhez, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en: %1% is too close to others, and collisions may be caused.
hu: %1% túl közel van más tárgyakhoz, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en: %1% is too tall, and collisions will be caused.
hu: %1% túl magas, a nyomtatás során előfordulhatnak ütközések.

en: %1% was replaced with %2%
hu: %1% lecserélve a következővel: %2%

en: %1% with %2%
hu: %1% ezzel: %2%

en: %d %s Preset will be deleted.
hu: %d %s beállítás törlésre kerül.

en: %d Filament Preset and %d Process Preset is attached to this printer. Those presets would be deleted if the printer is deleted.
hu: A(z) %d filamentbeállítás és a(z) %d folyamatbeállítás ehhez a nyomtatóhoz kapcsolódik. Ha törlöd a nyomtatót, akkor ezek a beállítások is törlődnek.

en: %d triangles
hu: %d háromszög

en: %s
    Do you want to continue?
hu: %s
    Szeretnéd folytatni?

en: %s Update
hu: %s frissítés

en: %s can't be percentage
hu: %s nem lehet százalék

en: %s does not support %s
hu: %s nem támogatja %s

en: %s error
hu: %s hiba

en: %s has a warning
hu: %s figyelmeztetést tartalmaz

en: %s has encountered an error
hu: %s hibát észlelt

en: %s info
hu: %s infó

en: %s information
hu: %s információ

en: %s is not compatible with %s
hu: %s nem kompatibilis ezzel: %s

en: %s is not supported by %s extruder.
hu: %s-t nem támogatja a(z) %s extruder.

en: %s warning
hu: %s figyelmeztetés

en: %u Selected
hu: %u kiválasztva

en: &About %s
hu: &%s névjegye

en: &File
hu: &Fájl

en: &Help
hu: &Segítség

en: &Open G-code
hu: &G-kód megnyitása

en: &Quit
hu: &Kilépés

en: &View
hu: &Nézet

en: (Including its escape characters)
hu: (Beleértve a escape karaktereket is)

en: (Modified)
hu: (Módosított)

en: (Moving)
hu: (Mozgó)

en: (Recommended filament)
hu: (Ajánlott filament)

en: (Sync with printer)
hu: (Szinkronizálás a nyomtatóval)

en: (The model has already been rated. Your rating will overwrite the previous rating.)
hu: (Már értékelted ezt a modellt. Az új értékelésed felülírja az előzőt.)

en: ) to locate the toolhead's position. This prevents device moving beyond the printable boundary and causing equipment wear.
hu: ). Ez megakadályozza, hogy a nyomtató megpróbálja a nyomtatható területen túlra mozgatni a fejet, ezzel az eszköz esetleges meghibásodását kockáztatva.

en: *We recommend you to add brand, material, type, and even humidity level in the Name
hu: *Az elnevezésnél javasoljuk, hogy add hozzá a márkát, az anyagot, a típust és még a páratartalmat is.

en: + Add Preset
hu: + Beállítás hozzáadása

en: - Object mode: Please select at least two objects.
hu: - Objektum mód: Kérjük, válassz ki legalább két objektumot.

en: - Part mode: Please select one object with at least two meshes.
hu: - Tárgy mód: Válassz ki egy objektumot, amely legalább két hálóval rendelkezik.

en: --use-firmware-retraction is not compatible with --wipe
hu: A --use-firmware-retraction nem kompatibilis a --wipe paranccsal

en: --use-firmware-retraction is only supported by Marlin, Klipper, Smoothie, RepRapFirmware, Repetier and Machinekit firmware
hu: -- A firmware-visszahúzás csak a Marlin, Klipper, Smoothie, RepRapFirmware, Repetier és Machinekit firmware-ek használatakor van támogatva

en: /%d Selected
hu: /%d kiválasztva

en: 0 (no open anchors)
hu: 0 (nincs nyitott horgony)

en: 0 (not anchored)
hu: 0 (nincs lehorgonyozva)

en: 0 means auto spacing.
hu: A 0 automatikus térközt jelent.

en: 1. Please confirm QIDI Studio and your printer are in the same LAN.
hu: 1. Kérjük ellenőrizd, hogy a QIDI Studio és a nyomtató ugyanahhoz a helyi hálózathoz csatlakozik.

en: 1.Use different brands of filaments, or the filaments are damp;
    2.The nozzle is worn or replaced with a different size nozzle;
    3.Use different printing parameters such as temperature and line width;
    4.PA calibration does not work with PETG.
hu: 1.Használjon különböző márkájú szálakat, vagy az izzószálak nedvesek;
    2.A fúvókát más méretű fúvókával viselik vagy cserélik ki;
    3.Használjon különböző nyomtatási paramétereket, mint például a hőmérséklet és a vonalszélesség;
    4.A kalibrálás nem működik a PETG-vel.

en: 1000 (unlimited)
hu: 1000 (korlátlan)

en: 2. If the IP and Access Code below are different from the actual values on your printer, please correct them.
hu: 2. Ha az alábbi IP-cím és hozzáférési kód nem egyezik a nyomtatón láthatóval, kérjük, javítsd ki azokat.

en: 3. Please obtain the device SN from the printer side; it is usually found in the device information on the printer screen.
hu: 3. Keresd meg a nyomtató szériaszámát; általában a nyomtató képernyőjén található eszközinformációban található meg.

en: 3D Honeycomb
hu: 3D-méhsejt

en: 3D Mouse disconnected.
hu: 3D Mouse csatlakoztatva.

en: 3D Settings
hu: 3D-beállítások

en: 3Dconnexion settings
hu: 3Dconnexion beállítások

en: A G-code path goes beyond the boundary of plate.
hu: A G-kód útvonala túlmegy a tálca peremén.

en: A G-code path goes beyond the max print height.
hu: A G-kód útvonala túlmegy a maximális nyomtatási magasságon.

en: A Helio simulation or optimization task is in progress.
hu: Egy Helio szimulációs vagy optimalizálási feladat folyamatban van.

en: A config exists with the same name: %s, do you want to override it.
hu: Létezik egy konfiguráció ugyanezzel a névvel: %s. Felül akarod írni?

en: A cube printed during a filament change to purge old color and ensure smooth color transition.
hu: Filamentcsere során nyomtatott kocka a régi szín kiöblítésének és a sima színátmenet biztosításának érdekében.

en: A device with the same host (IP or URL) already exists, please re-enter.
hu: Már létezik egy azonos gazdagéppel (IP vagy URL), kérjük, adja meg újra.

en: A file exists with the same name: %s, do you want to override it.
hu: Létezik egy fájl ugyanezzel a névvel: %s. Felül akarod írni?

en: A gap between innermost brim line and object can make brim be removed more easily
hu: A legbelső peremvonal és a tárgy közötti rés, amely megkönnyítheti a perem eltávolítását.

en: A new Network plug-in(%s) available, Do you want to install it?
hu: Új hálózati bővítmény (%s) érhető el. Szeretnéd telepíteni?

en: A new configuration package available, Do you want to install it?
hu: Egy új konfigurációs csomag érhető el, szeretnéd telepíteni?

en: A new version is available
hu: Új verzió érhető el

en: A test model will be printed. Please clear the build plate and place it back to the hot bed before calibration.
hu: Egy tesztmodell kerül kinyomtatásra. Kérjük, tisztítsd meg a tálcát, és helyezd vissza az asztalra a kalibrálás előtt.

en: AI Detections
hu: MI-monitorozás

en: AMS Materials Setting
hu: AMS anyagok beállítása

en: AMS Settings
hu: AMS beállítások

en: AMS Slots
hu: AMS férőhelyek

en: AMS and nozzle information are synced
hu: Az AMS és a fúvóka adatai szinkronizálva vannak

en: AMS filament backup
hu: Tartalék AMS-filament

en: AMS filament backup is not enabled, please enable it in the AMS settings.
hu: AMS filament backup is not enabled; please enable it in the AMS settings.

en: AMS filaments
hu: AMS filamentek

en: AMS is setting up. Please try again later.
hu: Az AMS beállítása folyamatban van. Kérjük, próbáld meg később újra.

en: AMS slot used for this filament
hu: A filamenthez használt AMS-férőhely

en: AMS temperature is too high, which may cause the filament to soften. Please wait until the AMS temperature drops below %d℃.
hu: Az AMS hőmérséklete túl magas, ami a filament lágyulásához vezethet. Várj, amíg az AMS hőmérséklete %d ℃ alá csökken.

en: AMS will attempt to estimate the remaining capacity of the QIDI Tech filaments.
hu: Az AMS képes megbecsülni, hogy mennyi filament maradt egy QIDI Tech tekercsen.

en: AMS will continue to another spool with the same properties of filament automatically when current filament runs out
hu: Az AMS automatikusan egy másik, azonos tulajdonságú filamentre vált, ha a jelenlegi filament kifogy.

en: AMS(1 slot)
hu: AMS (1 férőhely)

en: AMS(4 slots)
hu: AMS (4 férőhely)

en: API Key / Password
hu: API kulcs / jelszó

en: API key
hu: API-kulcs

en: Abnormal print file data. Please slice again
hu: Rendellenes nyomtatási fájladatok. Kérjük, szeleteld újra

en: Abnormal print file data. Please slice again.
hu: Rendellenes nyomtatási fájladatok: kérjük, szeleteld újra.

en: About %s
hu: %s névjegye

en: About this calibration
hu: Információ a kalibrálásról

en: Acceleration
hu: Gyorsulás

en: Acceleration at ending height
hu: Gyorsulás a befejező magasságon

en: Acceleration at starting height
hu: Gyorsulás a kezdőmagasságon

en: Acceleration limitation
hu: Gyorsulási limitek

en: Acceleration of initial layer. Using a lower value can improve build plate adhensive
hu: A kezdőréteg gyorsulása. Alacsonyabb érték használata javíthatja a tárgyasztalhoz való tapadást.

en: Acceleration of inner walls. 0 means using normal printing acceleration
hu: Gyorsulás a belső falaknál. A 0 normál nyomtatási gyorsulást jelent.

en: Acceleration of outer wall. Using a lower value can improve quality
hu: Gyorsulás a külső falnál: alacsonyabb érték használata javíthatja a minőséget

en: Acceleration of sparse infill. If the value is expressed as a percentage (e.g. 100%), it will be calculated based on the default acceleration.
hu: Gyorsulás a ritkás kitöltéseknél. Ha az érték százalékban van megadva (pl. 100%), akkor az alapértelmezett gyorsulás alapján kerül kiszámításra.

en: Acceleration of top surface infill. Using a lower value may improve top surface quality
hu: A felső felületi kitöltés gyorsulása. Alacsonyabb érték használata javíthatja a felső felület minőségét

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Access Code
hu: Hozzáférési kód

en: Access violation
hu: Hozzáférés megsértése

en: Accessory
hu: Tartozékok

en: Accurate
hu: Pontos

en: Action
hu: Művelet

en: Actions
hu: Műveletek

en: Activate for better air filtration
hu: Aktiváld a jobb levegőszűrés érdekében

en: Activate the multi-color box for multi-color printing with multiple filaments.
hu: Aktiválja a többszínű dobozt több szálas, többszínű nyomtatáshoz.

en: Actual Tool-Path
    Yes—your exact G-code path, speeds and fan commands are simulated.
hu: Tényleges szerszámút
    Igen – a pontos G-kód útvonal, sebességek és ventilátorparancsok szimulálva vannak.

en: Adaptive
hu: Adaptív

en: Adaptive Cubic
hu: Adaptív kocka

en: Adaptive volumetric speed
hu: Adaptív volumetrikus sebesség

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Custom G-code
hu: Egyedi G-kód hozzáadása

en: Add Custom Template
hu: Egyéni sablon hozzáadása

en: Add Emboss text Volume
hu: Domborított szöveg térfogatának hozzáadása

en: Add Emboss text object
hu: Domborított szövegobjektum hozzáadása

en: Add Filament Preset under this filament
hu: Filamentbeállítás hozzáadása ehhez a filamenthez

en: Add File
hu: Fájl hozzáadása

en: Add Models
hu: Modellek hozzáadása

en: Add Modifier
hu: Módosító hozzáadása

en: Add Pause
hu: Szünet hozzáadása

en: Add Photo
hu: Fénykép hozzáadása

en: Add Preset
hu: Beállítás hozzáadása

en: Add Primitive
hu: Primitív hozzáadása

en: Add SVG modifier
hu: SVG-módosító hozzáadása

en: Add SVG part
hu: SVG hozzáadása

en: Add a brim ear
hu: Fül hozzáadása a peremhez

en: Add connector
hu: Összekötő hozzáadása

en: Add connector to selection
hu: Összekötő hozzáadása a kiválasztáshoz

en: Add connectors
hu: Összekötő hozzáadása

en: Add detail
hu: Részlet hozzáadása

en: Add fuzzy skin
hu: Fuzzy skin hozzáadása

en: Add height range
hu: Magasságtartomány hozzáadása

en: Add line number
hu: Vonalszám hozzáadása

en: Add modifier
hu: Módosító hozzáadása

en: Add negative SVG
hu: Negatív SVG hozzáadása

en: Add negative part
hu: Negatív tárgy hozzáadása

en: Add negative text
hu: Negatív szöveg hozzáadása

en: Add new style
hu: Új stílus hozzáadása

en: Add one filament
hu: Adj hozzá egy filamentet

en: Add part
hu: Tárgy hozzáadása

en: Add plate
hu: Tálca hozzáadása

en: Add preset for new printer
hu: Beállítás hozzáadása új nyomtatóhoz

en: Add settings
hu: Beállítások hozzáadása

en: Add solid infill near sloping surfaces to guarantee the vertical shell thickness (top+bottom solid layers)
hu: A függőleges héjvastagság biztosítása érdekében szilárd kitöltést alkalmaz a döntött felületek közelében (felső + alsó tömör rétegek)

en: Add style to my list
hu: Stílus hozzáadása a listámhoz

en: Add support blocker
hu: Támaszblokkoló hozzáadása

en: Add support enforcer
hu: Támaszkényszerítő hozzáadása

en: Add text
hu: Szöveg hozzáadása

en: Add text modifier
hu: Szövegmódosító hozzáadása

en: Add the speed transition between discontinuity area.
hu: Sebesség átmenetet illeszt be a megszakított területek közé.

en: Add unused AMS filaments to filaments list.
hu: Nem használt AMS-filamentek hozzáadása a listához.

en: Add unused Box filaments to filaments list.
hu: Nem használt BOX szálanyagok hozzáadása a szálanyaglistához.

en: Add unused filaments to filaments list.
hu: Nem használt filamentek hozzáadása a listához.

en: Add-ons available:
hu: Elérhető kiegészítők:

en: Add/Remove filaments
hu: Filament hozzáadása/eltávolítása

en: Add/Remove materials
hu: Anyagok hozzáadása/eltávolítása

en: Add/Remove presets
hu: Beállítások hozzáadása/eltávolítása

en: Additional process preset
hu: További folyamatbeállítások

en: Adhesiveness Category
hu: Tapadás kategória

en: Adjust
hu: Módosítás

en: Adjust section view
hu: Metszetnézet beállítása

en: Adjust the line width of the selected skeleton paths.
hu: A kijelölt csontvázvonalak szélességét határozza meg.

en: Adjust the line width of the selected skin paths.
hu: A kijelölt bőrvonalak szélességét határozza meg.

en: Adjust to the set range automatically?
hu: Szeretnéd az értéket automatikusan a beállított tartományhoz igazítani?

en: Advance
hu: Haladó

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Advanced options cannot be changed for the selected font.
    Select another font.
hu: A kiválasztott betűtípushoz tartozó speciális beállítások nem módosíthatók.
    Válassz másik betűtípust.

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: After being synced, the project's filament presets and colors will be replaced with the mapped filament types and colors. This action cannot be undone.
hu: A szinkronizálás után a projekt filamentbeállításai és színei a kiosztott filamentek típusaira és színeire cserélődnek. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: After being synced, this action cannot be undone.
hu: A szinkronizálás után ez a művelet nem vonható vissza.

en: After closing, a popup will appear to ask each time
hu: Bezárás után minden alkalommal megjelenik egy felugró ablak

en: After completing the pressure pre calibration process, please create a new project before printing.
hu: A nyomás előtti kalibrálási folyamat befejezése után kérjük, hozzon létre egy új projektet a nyomtatás előtt.

en: After completing your operation, %s project will be closed and create a new project.
hu: A művelet befejezése után a(z) %s projekt bezárásra kerül, és egy új projekt nyílik meg.

en: After cut
hu: Vágás után

en: After mapping
hu: Kiosztás után

en: After overwriting
hu: Felülírást követően

en: After passing the "coarse calibration", the intermediate value "1" was obtained. Enter this value into the text box below and follow the steps in the "coarse calibration" to print.
hu: A "durva kalibrálás" áthaladása után az "1" köztes értéket kaptuk. Írja be ezt az értéket az alábbi szövegmezőbe, és kövesse a "durva kalibrálás" lépéseit a nyomtatáshoz.

en: After printing is completed, select the smoothest line, enter its corresponding value into the software and save it.
hu: A nyomtatás befejezése után válassza ki a legsimább sort, adja meg a megfelelő értéket a szoftverbe, és mentse el.

en: After printing, select a number with the smoothest and smoothest surface, as shown in the figure below as " - 1". The optimal flow rate for obtaining current filaments is "1.00 - 0.01 = 0.99".
hu: Nyomtatás után válasszon ki egy olyan számot, amelynek legsimább és legsimább felülete van, az alábbi ábrán " - 1". Az optimális áramlási sebesség az áramszálak előállításához "1,00 - 0,01 = 0,99".

en: After successful slicing, you have three methods to perform the operation:
    1. Directly send the sliced file and print it;
    2. Send the sliced file to the printer via the network and manually select the sliced file for printing;
    3. Send the sliced file to a storage medium and print it through the storage medium.
    Referring to this process, you will print the calibration model as shown in the following figure.
hu: A sikeres szeletelés után három módszer áll rendelkezésre a művelet elvégzésére:
    1. Közvetlenül küldje el a szeletelt fájlt és nyomtassa ki;
    2. Küldje el a szeletelt fájlt a nyomtatónak a hálózaton keresztül, és kézzel válassza ki a szeletelt fájlt a nyomtatáshoz;
    3. Küldje el a szeletelt fájlt egy tárolóadathordozóra, és nyomtassa ki a tárolóadathordozón.
    Erre a folyamatra hivatkozva a kalibrálási modellt az alábbi ábrán látható módon nyomtatja ki.

en: Agree and proceed
hu: Elfogadom és folytatom

en: Air Condition
hu: Légkondicionálás

en: Air Printing Detection
hu: Levegőben való nyomtatás észlelése

en: Air Pump
hu: Légszivattyú

en: Air filtration enhancement
hu: Levegőszűrés javítása

en: Align to Y axis
hu: Igazítás az Y-tengelyhez

en: Aligned
hu: Igazított

en: Aligned Rectilinear
hu: Igazított vonal

en: Alignment
hu: Igazítás

en: All
hu: Összes

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All changes will be discarded.
hu: Minden változtatás el lesz vetve.

en: All changes will not be saved
hu: A módosítások nem kerülnek mentésre

en: All inputs in the custom printer vendor or model are spaces. Please re-enter.
hu: Az egyedi gyártó vagy modell értéke üres. Kérjük, írd be újra.

en: All inputs in the custom vendor or serial are spaces. Please re-enter.
hu: Az egyedi gyártó vagy sorozat értéke üres. Kérjük, írd be újra.

en: All objects will be removed, continue?
hu: Minden tárgyat eltávolítunk, folytatod?

en: All solid layer
hu: Összes szilárd réteg

en: All the filament presets belong to this filament would be deleted. 
    If you are using this filament on your printer, please reset the filament information for that slot.
hu: A filamenthez tartozó összes beállítás törölve lesz. 
    Ha ez a filament jelenleg használatban van a nyomtatón, kérjük, töröld az adott férőhelyen a filamentadatokat.

en: All the selected objects are on the locked plate,
    We can not do auto-arrange on these objects.
hu: Az összes kijelölt objektum egy zárolt tálcán van.
    Nem lehet automatikus elrendezést használni rajtuk.

en: All the selected objects are on the locked plate,
    We can not do auto-orient on these objects.
hu: Az összes kijelölt objektum egy zárolt tálcán van,
    nem lehet automatikus orientációt használni rajtuk.

en: All walls
hu: Összes fal

en: Allow Prompt Sound
hu: Hangjelzés engedélyezése

en: Allow multiple materials on same plate
hu: Többféle anyag használata egy tálcán

en: Allows painting only on facets selected by: "%1%"
hu: Csak a(z) „%1%“ által kijelölt felületeken történik festés

en: Along X axis
hu: X-tengely mentén

en: Along Y axis
hu: Y-tengely mentén

en: Along Z axis
hu: Z-tengely mentén

en: Always show shells in preview
hu: Mindig jelenítse meg a héjakat az előnézetben

en: Always show shells or not in preview view tab.If change value,you should reslice.
hu: Mindig jelenítse/rejtse el a héjakat az előnézeti lapon. Az érték megváltoztatásakor a tárgyat újra kell szeletelni.

en: Ams Status
hu: AMS állapota

en: An error occurred. Maybe memory of system is not enough or it's a bug of the program
hu: Hiba történt. Lehet, hogy a rendszer memóriája nem elég, vagy a program hibás

en: An important update was detected and needs to be run before printing can continue. Do you want to update now? You can also update later from 'Upgrade firmware'.
hu: Fontos frissítést találtunk, amelyet a nyomtatás előtt telepíteni kell. Szeretnél most frissíteni? A frissítés később is elvégezhető a „Firmware-frissítése“ menüpontban.

en: An object has enabled XY Size compensation which will not be used because it is also fuzzy skin painted.
    XY Size compensation cannot be combined with fuzzy skin painting.
hu: Egy objektumnál engedélyezve van az XY-méretkompenzációt, amely figyelmen kívül lesz hagyva, mert az objektum fuzzy skin festéssel is rendelkezik.
    Az XY-méretkompenzáció nem kombinálható a fuzzy skin festéssel.

en: An object is laid over the boundary of plate or exceeds the height limit.
    Please solve the problem by moving it totally on or off the plate, and confirming that the height is within the build volume.
hu: Egy objektum a tálca határvonalán túlra került, vagy túllépi a magassági határt.
    Kérjük, helyezd az objektumot teljesen a tálcára és győződj meg, hogy a magassága belefér a nyomtatótérbe.

en: An object is layed over the boundary of plate.
hu: Egy objektum a tálca határvonalán túlra került.

en: An object is placed in the left/right nozzle-only area or exceeds the printable height of the left nozzle.
    Please ensure the filaments used by this object are not arranged to other nozzles.
hu: Egy tárgy a bal/jobb fúvóka tiltott területére került, vagy meghaladja a bal fúvóka által nyomtatható magasságot.
    Kérjük, győződj meg arról, hogy a tárgy által használt filamentek nincsenek más fúvókákhoz rendelve.

en: An object's XY size compensation will not be used because it is also color-painted.
    XY Size compensation can not be combined with color-painting.
hu: Az objektum XY méretkompenzációja nem lesz használva, mert színfestést tartalmaz.
    Az XY méretkompenzáció nem kombinálható színfestéssel.

en: And it is valid when importing an stl with at least two meshes.
hu: És akkor érvényes, ha legalább két hálót tartalmazó STL-t importálsz.

en: And it is valid when there are at least two parts in object or stl has at least two meshes.
hu: És csak akkor érvényes, ha az objektum legalább két részből áll, vagy az STL legalább két hálót tartalmaz.

en: Angle
hu: Szög

en: Angle Deflection
hu: Szögeltérés

en: Angle for ironing, which controls the relative angle between the top surface and ironing
hu: A felső felület és a vasalás közötti szög

en: Angle for sparse infill pattern, which controls the start or main direction of line
hu: A ritkás kitöltési minta szöge, amely a vonal kezdő vagy fő irányát szabályozza.

en: Another export job is running.
hu: Egy másik exportálási feladat is fut.

en: Another virtual camera is running.
    QIDI Studio supports only a single virtual camera.
    Do you want to stop this virtual camera?
hu: Már fut egy másik virtuális kamera.
    A QIDI Studio csak egy virtuális kamerát támogat.
    Leállítod ezt a virtuális kamerát?

en: Any arrow
hu: Bármely nyíl

en: Append
hu: Hozzáad

en: Append to existing filaments
hu: Hozzáfűzés a meglévő filamentekhez

en: Application is closing
hu: Az alkalmazás bezárul

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply scarf joints only to smooth perimeters where traditional seams do not conceal the seams at sharp corners effectively.
hu: Csak egyenes külső falakon használ scarf varratot, ahol a hagyományos varratot nem lehet hatékonyan elrejteni (mint például a sarkokban).

en: Approximate color matching.
hu: Hozzávetőleges színegyezés.

en: Arc fitting
hu: Íves illesztés

en: Archimedean Chords
hu: Archimédeszi vonalak

en: Are you sure to %1% the selected preset?
hu: Biztos, hogy %1% a kiválasztott beállítást?

en: Are you sure to cancel the current calibration and return to the home page?
hu: Are you sure you want to cancel the current calibration and return to the home page?

en: Are you sure to delete the selected preset?
hu: Biztosan törlöd a kiválasztott beállítást?

en: Are you sure to delete the selected preset? 
    If the preset corresponds to a filament currently in use on your printer, please reset the filament information for that slot.
hu: Biztosan törlöd a kiválasztott beállítást? 
    Ha ez a filament jelenleg használatban van a nyomtatón, kérjük, töröld az adott férőhelyen a filamentadatokat.

en: Are you sure to stop printing?
hu: Biztos, hogy leállítod a nyomtatást?

en: Are you sure to synchronize the filaments from Box?
hu: Biztos benne, hogy szinkronizálja a szálanyagokat a BOX-ból?

en: Are you sure to synchronize the filaments?
hu: Biztos, hogy szinkronizálod a filamenteket?

en: Are you sure to use them?
hu: Biztos, hogy használod?

en: Are you sure you want to clear the filament information?
hu: Biztos, hogy törölni akarod a filament adatait?

en: Are you sure you want to delete
hu: Biztosan törölni szeretné

en: Are you sure you want to delete "%1%" printer?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) "%1%" nyomtatót?

en: Are you sure you want to permanently remove the "%1%" style?
hu: Biztos, hogy véglegesen el akarod távolítani a(z) „%1%” stílust?

en: Are you sure you want to stop this print?
hu: Biztos, hogy leállítod ezt a nyomtatást?

en: Are you sure you want to trigger auto homing?
hu: Biztos vagy benne, hogy el szeretnéd indítani az automatikus alaphelyzetbe állítást?

en: Are you sure you want to update? This will take about 10 minutes. Do not turn off the power while the printer is updating.
hu: Biztos, hogy frissíteni akarsz? Ez körülbelül 10 percet vesz igénybe. Ne kapcsold ki a nyomtatót, amíg a frissítés tart.

en: Arrange
hu: Elrendezés

en: Arrange AMS Order
hu: AMS-kiosztás megváltoztatása

en: Arrange all objects
hu: Összes objektum elrendezése

en: Arrange failed. Found some exceptions when processing object geometries.
hu: Sikertelen elrendezés. Néhány kivételt találtunk az objektumgeometriák feldolgozásakor.

en: Arrange objects on selected plates
hu: Objektumok elrendezése a kiválasztott tálcákon

en: Arrange options
hu: Elrendezési lehetőségek

en: Arranging
hu: Elrendezés

en: Arranging canceled.
hu: Elrendezése törölve.

en: Arranging done.
hu: Elrendezés kész.

en: Arranging is done but there are unpacked items. Reduce spacing and try again.
hu: Az elrendezés megtörtént, de néhány tárgyat nem sikerült elrendezni. Csökkentsd a térközt, és próbáld meg újra.

en: Arrow Down
hu: Lefelé nyíl

en: Arrow Left
hu: Balra nyíl

en: Arrow Right
hu: Jobbra nyíl

en: Arrow Up
hu: Felfelé nyíl

en: As the print job has been successfully sent, the cancellation will not bring the print job to a halt. If you need to terminate this job, please stop it in 'Device' page.
hu: Mivel a nyomtatási feladat sikeresen elküldésre került, a törlés nem állítja le a nyomtatási feladatot. Ha meg kell szakítanod ezt a feladatot, kérjük állítsd le az 'Eszköz' oldalon.

en: Asia-Pacific
hu: Ázsia-Csendes-óceáni térség

en: Assemble
hu: Összeállítás

en: Assemble Control
hu: Összeszerelés vezérlői

en: Assemble the selected objects to an object with multiple parts
hu: Összeállítja a kijelölt objektumot egy több részből álló objektummá

en: Assemble the selected objects to an object with single part
hu: Összeállítja a kijelölt objektumokat egy egyetlen részből álló objektummá

en: Assembly
hu: Összeállítás

en: Assembly Guide
hu: Összeszerelési útmutató

en: Assembly Info
hu: Összeállítási információ

en: Assembly Return
hu: Vissza az összeszereléshez

en: Assembly View
hu: Összeszerelési nézet

en: Assembly's bounding box is too large ( max size >= %1% in ) which may cause rendering issues.
hu: Az összeállítás befoglaló mérete túl nagy (maximális méret >= %1% in), ami renderelési problémákat okozhat.

en: Assembly's bounding box is too large ( max size >= %1% mm ) which may cause rendering issues.
hu: Az összeállítás befoglaló mérete túl nagy (maximális méret >= %1% mm), ami renderelési problémákat okozhat.

en: Assign the part to the other side
hu: A tárgy hozzárendelése a másik oldalhoz

en: Assistant(HMS)
hu: Asszisztens (HMS)

en: Associate .3mf files to QIDI Studio
hu: .3mf fájlok társítása a QIDI Studióhoz

en: Associate .step/.stp files to QIDI Studio
hu: .step/.stp fájlok társítása a QIDI Studióhoz

en: Associate .stl files to QIDI Studio
hu: .stl fájlok társítása a QIDI Studióhoz

en: Associate Files To QIDI Studio
hu: Fájlok társítása a QIDI Studióhoz

en: At least one successful print record of this print profile is required 
    to give a positive rating(4 or 5stars).
hu: At least one successful print record of this print profile is required 
    to give a positive rating (4 or 5 stars).

en: Attention!
hu: Figyelem!

en: Author
hu: Szerző

en: Authorization Type
hu: Hitelesítés típusa

en: Auto Bed Leveling
hu: Automatikus asztalszintezés

en: Auto Brim
hu: Automatikus perem

en: Auto Check: Door and Upper Cover
hu: Automatikus ellenőrzés: ajtó és felső fedél

en: Auto Check: Material
hu: Automatikus ellenőrzés: Anyag

en: Auto Check: Material Position
hu: Automatikus ellenőrzés: Anyagpozíció

en: Auto Check: Platform
hu: Automatikus ellenőrzés: Platform

en: Auto Check: Quick Release Lever
hu: Automatikus ellenőrzés: Gyorskioldó kar

en: Auto Fire Extinguishing System
hu: Automatikus tűzoltó rendszer

en: Auto Flow Rate Calibration utilizes QIDI Tech's Micro-Lidar technology, directly measuring the calibration patterns. However, please be advised that the efficacy and accuracy of this method may be compromised with specific types of materials. Particularly, filaments that are transparent or semi-transparent, sparkling-particled, or have a high-reflective finish may not be suitable for this calibration and can produce less-than-desirable results.
    
    The calibration results may vary between each calibration or filament. We are still improving the accuracy and compatibility of this calibration through firmware updates over time.
    
    Caution: Flow Rate Calibration is an advanced process, to be attempted only by those who fully understand its purpose and implications. Incorrect usage can lead to sub-par prints or printer damage. Please make sure to carefully read and understand the process before doing it.
hu: Auto Flow Rate Calibration utilizes QIDI Tech's Micro-Lidar technology, directly measuring the calibration patterns. However, please be advised that the efficacy and accuracy of this method may be compromised with specific types of materials. Particularly, filaments that are transparent or semi-transparent, sparkling-particled, or have a high-reflective finish may not be suitable for this calibration and can produce less-than-desirable results.
    
    The calibration results may vary between each calibration or filament. We are still improving the accuracy and compatibility of this calibration through firmware updates over time.
    
    Caution: Flow Rate Calibration is an advanced process, to be attempted only by those who fully understand its purpose and implications. Incorrect usage can lead to sub-par prints or printer damage. Please make sure to carefully read and understand the process before performing it.

en: Auto Flush
hu: Automatikus öblítés

en: Auto For Flush
hu: Auto az öblítéshez

en: Auto For Match
hu: Auto az egyeztetéshez

en: Auto Orientation options
hu: Automatikus orientáció beállításai

en: Auto Rotate
hu: Automatikus forgatás

en: Auto Segment
hu: Automatikus szegmentálás

en: Auto bed leveling
hu: Automatikus asztalszintezés

en: Auto bed leveling -phase 1
hu: Automatikus asztalszintezés - 1. fázis

en: Auto bed leveling -phase 2
hu: Automatikus asztalyszintezés - 2. fázis

en: Auto calculate flush volumes
hu: Öblítési mennyiségek automatikus kiszámítása

en: Auto check for system presets updates
hu: Rendszerbeállítások frissítéseinek automatikus ellenőrzése

en: Auto circle contour-hole compensation
hu: Automatikus kör- és furatkompenzáció

en: Auto homing
hu: Automatikus alaphelyzetbe állítás

en: Auto orient
hu: Automatikus orientáció

en: Auto orient the object to improve print quality.
hu: Az objektum automatikus tájolása a nyomtatási minőség javítása érdekében.

en: Auto orientates selected objects or all objects.If there are selected objects, it just orientates the selected ones.Otherwise, it will orientates all objects in the current disk.
hu: Automatikusan beállítja a kijelölt objektumok vagy az összes objektum tájolását. Ha ki vannak jelölve objektumok, akkor csak a kijelölteket, ellenkező esetben a tálcán lévő összes objektum tájolását beállítja.

en: Auto orientation
hu: Automatikus orientáció

en: Auto plate type
hu: Automatikus tálcatípus

en: Auto rotate for arrangement
hu: Automatikus forgatás az elrendezéshez

en: Auto support threshold angle:
hu: Automatikus támasz szögének határértéke:

en: Auto sync user presets(Printer/Filament/Process)
hu: Felhasználói beállítások automatikus szinkronizálása (Nyomtató/Filament/Folyamat)

en: Auto-Arrange
    Did you know that you can auto-arrange all objects in your project?
hu: Automatikus elrendezés
    Tudtad, hogy automatikusan elrendezheted a projekt összes objektumát?

en: Auto-Backup
hu: Automatikus biztonsági mentés

en: Auto-Orient
    Did you know that you can rotate objects to an optimal orientation for printing by a simple click?
hu: Automatikus tájolás
    Tudtad, hogy az objektumokat egy kattintással elforgathatod a nyomtatáshoz optimális orientációba?

en: Auto-fill previously logged-in accounts.
hu: Korábban már bejelentkezett fiókok adatainak automatikus kitöltése.

en: Auto-generate points
hu: Pontok automatikus generálása

en: Auto-record Monitoring
hu: Automatikus felügyelet

en: Auto-recovery from step loss
hu: Automatikus helyreállítás lépésvesztésből

en: Auto-refill
hu: Automatikus utántöltés

en: Automatic mode
hu: Automatikus mód

en: Automatically Combine sparse infill of several layers to print together to reduce time. Wall is still printed with original layer height.
hu: Több réteg ritkás kitöltésének automatikus kombinálása a nyomtatási idő csökkentése érdekében. A fal továbbra is az eredeti rétegmagassággal kerül kinyomtatásra..

en: Automatically merge the same colors in the model after mapping.
hu: Automatikusan egyesíti az azonos színeket a modellben a kiosztás után.

en: Automatically re-slice according to the optimal filament grouping, and the grouping results will be displayed after slicing.
hu: Automatikusan újra szeletel az optimális filamentcsoportosítás szerint, és a szeletelés után megjelenik a csoportosítás eredménye.

en: Automatically transfer modified value when switching process and filament presets
hu: Automatikusan átveszi a módosított értéket a folyamat- és az filamentbeállítások váltásakor

en: Auxiliary part cooling fan
hu: Kiegészítő tárgyhűtő ventilátor

en: Avoid crossing wall
hu: Kerülje a falak keresztezését

en: Avoid crossing wall - Max detour length
hu: Kerülje a falak keresztezését - Max kitérő hossza

en: Avoid extrusion calibration region
hu: Extrudáláskalibráció környékének elkerülése

en: Avoid interface filament for base
hu: Kerülje a támaszanyag használatát az alaphoz

en: Avoid using support interface filament to print support base if possible.
hu: Ha lehetséges, kerüli a dedikált támaszanyag (filament) használatát a támaszalap nyomtatásához.

en: Avoid warping
    Did you know that when printing materials that are prone to warping such as ABS, appropriately increasing the heatbed temperature can reduce the probability of warping.
hu: Vetemedés elkerülése
    Tudtad, hogy a vetemedésre hajlamos anyagok (például ABS) nyomtatásakor a tárgyasztal hőmérsékletének növelése csökkentheti a vetemedés valószínűségét?

en: BOX Slots
hu: BOX helyek

en: BOX message has change
hu: A BOX üzenet megváltozott

en: Back
hu: Hátul

en: Back Page 1
hu: Vissza az 1. oldalra

en: Backup your project periodically for restoring from the occasional crash.
hu: Rendszeres időközönként biztonsági másolatot készít a projektről, hogy vissza tudd állítani egy esetleges összeomlást követően.

en: Bake into model as uneditable part
hu: Beleégetés a modellbe nem szerkeszthető részként

en: Bake to model
hu: Beleégetés a modellbe

en: Balanced
hu: Kiegyensúlyozott

en: Base pattern
hu: Alap mintázata

en: Base pattern spacing
hu: Alap mintázatának térköze

en: Basic Info
hu: Alapinformáció

en: Basic Information
hu: Alapinformációk

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Batch Preset Management
hu: Több beállítás együttes kezelése

en: Batch manage files.
hu: Fájlok kötegelt kezelése.

en: Bed
hu: Asztal

en: Bed Leveling
hu: Asztalszintezés

en: Bed Shape
hu: Asztal alakja

en: Bed Temperature
hu: Asztalhőmérséklet

en: Bed Temperature Difference Warning
hu: Asztalhőmérséklet-különbség figyelmeztetés

en: Bed Temperature influence
    Only the first-layer bed temp feeds the model right now; later bed changes aren’t yet captured.
hu: Az asztal hőmérséklet hatása
    Jelenleg csak az első réteg asztalhőmérséklete van hatással a modellre; a későbbi asztalhőmérséklet-változásokat még nem rögzíti a rendszer.

en: Bed Type
hu: Tálcatípus

en: Bed adhension
hu: Asztalra tapadás

en: Bed custom model
hu: Egyedi tárgyasztal modell

en: Bed custom texture
hu: Egyedi tárgyasztal textúra

en: Bed exclude area
hu: Kizárt terület az asztalon

en: Bed filling canceled.
hu: Asztal feltöltése megszakítva.

en: Bed filling done.
hu: Asztal feltöltve.

en: Bed leveling
hu: Asztalszintezés

en: Bed temperature
hu: Asztalhőmérséklet

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
hu: Az asztal hőmérséklete a kezdőréteg kivételével. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Cool Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
hu: Az asztal hőmérséklete a kezdeti réteg kivételével. A 0 érték azt jelenti, hogy a szál nem támogatja az Engineering Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the High Temp Plate
hu: Az asztal hőmérséklete a kezdeti réteg kivételével. A 0 érték azt jelenti, hogy a szál nem támogatja a High Temp Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature for layers except the initial one. Value 0 means the filament does not support to print on the Textured PEI Plate
hu: Asztalhőmérséklet a kezdőréteg kinyomtatását követően. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a „Textured PEI“ tálcára történő nyomtatást.

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Cool Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Engineering Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the High Temp Plate
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a High Temp Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the QIDI Cool Plate SuperTack
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a QIDI Cool Plate SuperTack tálcára történő nyomtatást

en: Bed temperature of the initial layer. Value 0 means the filament does not support to print on the Textured PEI Plate
hu: A kezdőréteg asztalhőmérséklete. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a „Textured PEI“ tálcára történő nyomtatást

en: Bed temperature type
hu: Asztalhőmérséklet típusa

en: Bed temperature when Smooth PEI Plate/High temperature plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Smooth PEI Plate/High Temp Plate
hu: Az asztal hőmérséklete Smooth PEI / High Temperature tálca használatakor. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja Smooth PEI / High Temperature tálcára történő nyomtatást

en: Bed temperature when Textured PEI Plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Textured PEI Plate
hu: Asztalhőmérséklet a „Textured PEI“ tálca használatával. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a „Textured PEI“ tálcára történő nyomtatást

en: Bed temperature when cool plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Cool Plate
hu: Asztalhőmérséklet a hideg tálca használatával. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja a Cool Plate-re történő nyomtatást

en: Bed temperature when cool plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the QIDI Cool Plate SuperTack
hu: Az asztalhőmérséklet a Cool plate használatakor. A 0 érték azt jelenti, hogy az filament nem támogatja a QIDI Cool Plate SuperTack tálcára való nyomtatást

en: Bed temperature when engineering plate is installed. Value 0 means the filament does not support to print on the Engineering Plate
hu: Asztalhőmérséklet a mérnöki tálca használatával. A 0 érték azt jelenti, hogy a filament nem támogatja az Engineering Plate-re történő nyomtatást

en: Bed type
hu: Tálcatípus

en: Bed types supported by the printer
hu: Nyomtató által támogatott tálcatípusok

en: Before layer change G-code
hu: Rétegváltás előtti G-kód

en: Best auto arranging position in range [0,1] w.r.t. bed shape.
hu: A legjobb automatikus elrendezés tartománya [0,1] a tárgyasztal alakja szerint.

en: Best object position
hu: Legjobb tárgypozíció

en: Beta Version
hu: Béta verzió

en: Beta version
hu: Béta verzió

en: Between Object Gcode
hu: Objektumok közötti G-kód

en: Bill of Materials
hu: Alkatrészlista

en: Bind with Access Code
hu: Párosítás hozzáférési kóddal

en: Bind with Pin Code
hu: Párosítás PIN-kóddal

en: Binding...
hu: Párosítás...

en: Block seam
hu: Varrat blokkolása

en: Block supports
hu: Támaszok blokkolása

en: Boldness
hu: Félkövérség

en: Both
hu: Mindkettő

en: Bottom
hu: Alul

en: Bottom View
hu: Alsó nézet

en: Bottom Z distance
hu: Alsó Z távolság

en: Bottom interface layers
hu: Alsó érintkezőrétegek

en: Bottom interface spacing
hu: Alső érintkező réteg térköz

en: Bottom paint penetration layers
hu: Alsó festett rétegek mélysége

en: Bottom shell layers
hu: Alsó héj rétegek

en: Bottom shell thickness
hu: Alsó héj vastagság

en: Bottom surface
hu: Alsó felület

en: Bottom surface pattern
hu: Alsó felület mintázata

en: Bottom:
hu: Alsó:

en: Box ID will be reset. If you want a specific ID sequence, disconnect all AMS before resetting and connect them in the desired order after resetting.
hu: Az AMS azonosító visszaállításra kerül. Ha egy adott azonosítósorozatot szeretnél, akkor a visszaállítás előtt válaszd le az összes AMS eszközt, majd a visszaállítás után a kívánt sorrendben csatlakoztasd őket.

en: Box Setting..
hu: Doboz beállítás..

en: Box Type
hu: AMS típusa

en: Box Type switching needs firmware update, taking about 30s. Switch now ?
hu: Az AMS típusváltás firmware frissítést igényel, ami körülbelül 30 másodpercet vesz igénybe. Most váltasz ?

en: Box does not support 'QIDI PET-CF'.
hu: Az Box nem támogatja a „QIDI PET-CF“ anyagot.

en: Box not connected. Please check the printer and box connect.
hu: A BOX nincs csatlakoztatva. Kérjük, ellenőrizze a nyomtató és a BOX kapcsolatát.

en: Box temperature
hu: Doboz hőmérséklet

en: Branch angle
hu: Ágak szöge

en: Branch diameter
hu: Ágak átmérője

en: Branch diameter angle
hu: Ágak átmérőjének szöge

en: Branch distance
hu: Ágak távolsága

en: Brass
hu: Sárgaréz

en: Bridge
hu: Áthidalás

en: Bridge direction
hu: Áthidalás iránya

en: Bridge flow
hu: Áthidalás áramlási sebessége

en: Bridging angle override. If left to zero, the bridging angle will be calculated automatically. Otherwise the provided angle will be used for external bridges. Use 180°for zero angle.
hu: Az áthidalás szögének felülbírálása. A 0 érték azt jelenti, hogy az áthidalás szöge automatikusan kerül kiszámításra. Máskülönben a megadott érték kerül alkalmazásra. Ha az áthidalást a falakkal párhuzamosra szeretnéd állítani, használj 180°-os értéket.

en: Brim
hu: Perem

en: Brim Ears
hu: Peremfülek

en: Brim for better adhesion
    Did you know that when printing models have a small contact interface with the printing surface, it's recommended to use a brim?
hu: Perem a jobb tapadás érdekében
    Tudtad, hogy ha a nyomtatott modell csak kis felületen érintkezik az asztallal, akkor ajánlott peremet használni?

en: Brim type
hu: Perem típusa

en: Brim width
hu: Perem szélessége

en: Brim width of prime tower, negative number means auto calculated width based on the height of prime tower.
hu: A törlőtorony peremszélessége, negatív szám azt jelenti, hogy a szélesség a torony magassága alapján automatikusan kerül kiszámításra.

en: Brim-object gap
hu: Perem-tárgy közötti rés

en: Bring All to Front
hu: Mindent előtérbe hoz

en: Browse
hu: Tallózás

en: Browsing file in storage is not supported in LAN Only Mode.
hu: A tárhelyen lévő fájlok böngészése nem támogatott LAN módban.

en: Browsing file in storage is not supported in current firmware. Please update the printer firmware.
hu: A jelenlegi firmware nem támogatja a tárhelyen lévő fájlok böngészését. Kérjük, frissítsd a nyomtató firmware-ét.

en: Brush
hu: Ecset

en: Brush shape
hu: Ecset alakja

en: Brush size
hu: Ecset mérete

en: Bucket fill
hu: Vödör kitöltés

en: Build Plate Detection
hu: Nyomtatótálca észlelése

en: Bulge
hu: Kidudorodás

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: Buy Now
hu: Vásárlás most

en: Buy add-ons
hu: Kiegészítők vásárlása

en: By First filament
hu: Az első filament alapján

en: By Highest Temp
hu: Legmagasabb hőmérséklet alapján

en: By Layer
hu: Rétegenként

en: By Object
hu: Tárgyanként

en: By default, Liveview will pause after 15 minutes of inactivity on the computer. Check this box to disable this feature during printing.
hu: Alapértelmezés szerint az élő videó szünetel 15 perc inaktivitás után. A négyzet bejelölésével letilthatod ezt a funkciót.

en: By layer
hu: Rétegenként

en: By object
hu: Tárgyanként

en: By reducing the speed of the outer wall to avoid the resonance zone of the printer, ringing on the surface of the model are avoided.
    Please turn this option off when testing ringing.
hu: Az külső fal sebességének csökkentésével elkerülhetjük a nyomtató rezonancia zónáját, így a modell felületén lévő csengés elkerülhető.
    Kérjük, kapcsolja ki ezt a lehetőséget, amikor a csengés tesztelését végzi.

en: CANCELED
hu: MEGSZAKÍTVA

en: CF/GF filaments are hard and brittle, It's easy to break or get stuck in AMS, please use with caution.
hu: A CF/GF filament rideg és törékeny, ezért könnyen eltörhet vagy elakadhat az AMS-ben; kérjük, légy körültekintő a használatakor.

en: COMPLETED
hu: KÉSZ

en: CRC check failed
hu: CRC-ellenőrzés sikertelen

en: Calculate the optimal pressure advance value using the given formula:
    Pressure Advance = k_Start + floor(height ÷ 5) × k_Step
    NOTICE: floor() represents rounding downwards
    According to the measured values, the pressure advance value in the figure is : 0.00 + floor(22.7 ÷ 5) × 0.005 = 0.02
    Finally, save the value with the best surface effect.
hu: Számítsa ki az optimális nyomásmegelőzési értéket az adott képlet segítségével:
    Nyomás előrehaladás = k_Start + floor(height ÷ 5) × k_Step
    MEGJEGYZÉS: floor() jelenti a kerekítést lefelé
    A mért értékeknek megfelelően az ábrán szereplő nyomásnövekedési érték:： 0.00 + floor(22.7 ÷ 5) × 0.005 = 0.02
    Végül mentse meg az értéket a legjobb felületi hatással.

en: Calculating, please wait...
hu: Számítás folyamatban, kérjük várj...

en: Calibrate
hu: Kalibrálás

en: Calibrate nozzle offsets to enhance print quality.
    *Automatic mode: Check for calibration before printing. Skip if unnecessary.
hu: Kalibrálja a fúvókák közötti eltérést a nyomtatási minőség javítása érdekében.
    *Automatikus mód: Kalibrálás ellenőrzése a nyomtatás előtt; kihagyás, ha nem szükséges.

en: Calibrate nozzle offsets to enhance print quality.
    *Automatic mode: Check for calibration before printing; skip if unnecessary.
hu: Kalibrálja a fúvókák közötti eltérést a nyomtatási minőség javítása érdekében.
    *Automatikus mód: Kalibrálás ellenőrzése a nyomtatás előtt; kihagyás, ha nem szükséges.

en: Calibrating
hu: Kalibrálás

en: Calibrating BirdsEye Camera
hu: BirdsEye kamera kalibrálása

en: Calibrating Micro Lidar
hu: Micro Lidar kalibrálása

en: Calibrating dynamic flow
hu: Dinamikus áramlás kalibrálása

en: Calibrating flow ratio
hu: Áramlási arány kalibrálása

en: Calibrating the micro lidar
hu: Micro Lidar kalibrálása

en: Calibrating... %d%%
hu: Kalibrálás... %d%%

en: Calibration
hu: Kalibrálás

en: Calibration Flow
hu: Kalibrációs anyagáramlás

en: Calibration Type
hu: Kalibrálás típusa

en: Calibration completed
hu: A kalibrálás befejeződött

en: Calibration completed. Please find the most uniform extrusion line on your hot bed like the picture below, and fill the value on its left side into the factor K input box.
hu: A kalibrálás befejeződött. Kérjük, válaszd ki az alábbi képen láthatóhoz legjobban hasonlító, legegyenletesebb extrudálási vonalat, és írd be a bal oldalán lévő értéket a K-tényező beviteli mezőjébe.

en: Calibration error
hu: Kalibrációs hiba

en: Calibration help
hu: Kalibrálási segítség

en: Calibration not supported
hu: Kalibrálás nem támogatott

en: Calibration only supports cases where the left and right nozzle diameters are identical.
hu: A kalibrálás csak azokat az eseteket támogatja, amikor a bal és a jobb fúvóka átmérője azonos.

en: Calibration process
hu: Kalibrálási folyamat

en: Calibration program
hu: Kalibrációs program

en: Calibration step selection
hu: Kalibrálási lépés kiválasztása

en: Calibration1
hu: Kalibrálás 1

en: Calibration2
hu: Kalibrálás 2

en: Camera
hu: Kamera

[ctx: Camera]
en: Isometric
hu: Izometrikus

[ctx: Camera]
en: Left
hu: Bal

[ctx: Camera]
en: Right
hu: Jobb

en: Camera Setting
hu: Kamera beállítása

en: Camera view - Behind
hu: Kameranézet - Hátulról

en: Camera view - Bottom
hu: Kameranézet - Alulról

en: Camera view - Default
hu: Kameranézet - Alapértelmezett

en: Camera view - Front
hu: Kameranézet - Elölről

en: Camera view - Isometric
hu: Kameranézet - Izometrikus

en: Camera view - Left
hu: Kameranézet - Bal

en: Camera view - Right
hu: Kameranézet - Jobb

en: Camera view - Top
hu: Kameranézet - Felülről

en: Can not add models when in preview mode!
hu: Előnézeti módban nem lehet modelleket hozzáadni!

en: Can not print multiple filaments which have large difference of temperature together. Otherwise, the extruder and nozzle may be blocked or damaged during printing
hu: Nem nyomtathatsz több, nagy hőmérséklet-különbséggel rendelkező filamentet egyidőben. Ellenkező esetben az extruder és a fúvóka eltömődhet vagy megsérülhet nyomtatás közben

en: Can't apply when process preview.
hu: Nem alkalmazható az előnézet feldolgozásakor

en: Can't delete "%1%". It is last style.
hu: „%1%” nem törölhető. Ez az utolsó stílus.

en: Can't delete temporary style "%1%".
hu: Nem lehet törölni a(z) „%1%” ideiglenes stílust.

en: Can't find Pin Code?
hu: Nem találod a PIN-kódot?

en: Can't find my devices?
hu: Nem találod az eszközöket?

en: Can't find my nozzle diameter
hu: Nem találom a fúvókám átmérőjét

en: Can't find my printer model
hu: Nem találom a nyomtató modelljét

en: Can't find vendor I want
hu: Nem találom a kívánt gyártót

en: Can't remove the last existing style.
hu: Nem lehet eltávolítani az utolsó stílust.

en: Can't start this without storage.
hu: Nem indítható el tárhely nélkül.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancel a feature until exit
hu: Egy jellemző kikapcsolása kilépésig

en: Cancel print
hu: Nyomtatás megszakítása

en: Cancel selected
hu: Kiválasztott törlése

en: Cancel upload
hu: Feltöltés megszakítása

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Cancelling
hu: Megszakítás

en: Cancle
hu: Mégse

en: Cannot read filament info: the filament is loaded to the tool head,please unload the filament and try again.
hu: A filamentinformáció nem olvasható: filament a nyomtatófejben. Kérjük, távolítsd el a filamentet és próbáld újra.

en: Cannot send the print job for empty plate
hu: Nem küldhetsz nyomtatási feladatot egy üres tálcával

en: Cannot send the print job to a printer whose firmware is required to get updated.
hu: Nem küldhetsz nyomtatási feladatot a nyomtatóra, mert firmware frissítést igényel.

en: Cannot send the print job when the printer is not at FDM mode
hu: Nem lehet elküldeni a nyomtatási feladatot, ha a nyomtató nem FDM-módban van

en: Cannot send the print job when the printer is updating firmware
hu: Nem küldhetsz nyomtatási feladatot a nyomtatóra, amíg az firmware frissítést végez

en: Cannot send the print task when the upgrade is in progress
hu: Nem küldhetsz nyomtatási feladatot a nyomtatóra, amikor frissítés van folyamatban

en: Capabilities
hu: Képességek

en: Center
hu: Közép

en: Center coincidence
hu: Központos illeszkedés

en: Center of circle
hu: Kör középpontja

en: Center of edge
hu: Él középpontja

en: Certificate files (*.crt, *.pem)|*.crt;*.pem|All files|*.*
hu: Tanúsítványfájlok (*.crt, *.pem) |*.crt; *.pem|Minden fájl|* . *

en: Chamber
hu: Kamra

en: Chamber Temperature
hu: Kamra hőmérséklete

en: Chamber temperature
hu: Kamra hőmérséklete

en: Chamber temperature cannot be changed in cooling mode while printing.
hu: A kamra hőmérséklete nem állítható hűtési üzemmódban nyomtatás közben.

en: Change Anyway
hu: Megváltoztatás

en: Change Filament
hu: Filament csere

en: Change SVG Type
hu: SVG típus módosítása

en: Change SVG source file, projection, size, ...
hu: SVG forrásfájl, vetület, méret módosítása...

en: Change filament
hu: Filament csere

en: Change filament G-code
hu: Filament csere G-kód

en: Change filament at the beginning of this layer.
hu: Kicseréli a filamentet a réteg nyomtatása előtt.

en: Change file
hu: Fájl módosítása

en: Change these settings automatically? 
    Yes - Change these settings and enable spiral mode automatically
    No  - Give up using spiral mode this time
hu: Automatikusan megváltoztatod ezeket a beállításokat?
    Igen  - Módosítsa ezeket a beállításokat, és automatikusan engedélyezze a spirál mód használatát
    Nem - Ne használja a spirál módot ez alkalommal

en: Change these settings automatically? 
    Yes - Change these settings automatically
    No  - Do not change these settings for me
hu: Automatikusan megváltoztatod ezeket a beállításokat?
    Igen - Módosítsa ezeket a beállításokat
    Nem  - Ne változtassa meg a beállításokat

en: Change to another .svg file
hu: Váltás egy másik .svg fájlra

en: Change type
hu: Típus megváltoztatása

en: Changing application language
hu: Alkalmazás nyelvének megváltoztatása

en: Changing fan speed during printing may affect print quality, please choose carefully.
hu: A ventilátor sebességének nyomtatás közbeni megváltoztatása befolyásolhatja a nyomtatás minőségét. Kérjük, körültekintően válaszd meg.

en: Changing filament
hu: Filament váltása

en: Changing style to "%1%" will discard current style modification.
    
    Would you like to continue anyway?
hu: A stílus „%1%”-ra történő váltás elveti az aktuális stílus változtatásait.
    
    Szeretnéd folytatni?

en: Changing the region will log out your account.
hu: A régió megváltoztatásával a fiókod kijelentkezik.

en: Check filament location
hu: Ellenőrizd a filament helyzetét

en: Check for Presets Update
hu: Beállítások frissítéseinek ellenőrzése

en: Check for Update
hu: Frissítés keresése

en: Check heatbed flatness. Leveling makes extruded height uniform.
    *Automatic mode: Level first (about 10 seconds). Skip if surface is fine.
hu: Ellenőrzi az asztal szintjét. A szintezés egyenletessé teszi az extrudált magasságot.
    *Automatikus mód: Először szintez (kb. 10 másodperc). Kihagyhatod, ha a felületet megfelelőnek találod.

en: Check if the nozzle is clumping by filament or other foreign objects.
hu: Ellenőrizd, hogy a fúvókára nem rakódott-e le filament vagy egyéb idegen anyag.

en: Check if the nozzle is clumping by filaments or other foreign objects.
hu: Figyeli a fúvókát, hogy elkerülje a filament felhalmozódását.

en: Check the current status of the qidi server by clicking on the link above.
hu: A fenti linkre kattintva ellenőrizheted a QIDI Tech szervereinek állapotát.

en: Check the reason
hu: Ellenőrizd az okot

en: Check the status of current system services
hu: Ellenőrzi az aktuális rendszerszolgáltatások állapotát

en: Checking extruder temperature
hu: Extruder hőmérsékletének ellenőrzése

en: Checking support necessity
hu: Támasz szükségességének ellenőrzése

en: Chinese Mainland
hu: Kína

en: Choice your physical printer preset
hu: Válassza ki a fizikai nyomtató előbeállítását

en: Choose Download Directory
hu: Válassz letöltési mappát

en: Choose SLA archive:
hu: Válaszd ki az SLA-archívumot:

en: Choose SVG file for emboss:
hu: Válaszd ki az SVG fájlt a domborításhoz:

en: Choose a directory
hu: Válassz egy mappát

en: Choose a file to import bed texture from (PNG/SVG):
hu: Válassz egy fájlt az asztal textúrájának importálásához (PNG/SVG):

en: Choose an AMS slot then press "Load" or "Unload" button to automatically load or unload filaments.
hu: Válassz ki egy AMS-helyet, majd nyomd meg a „Betöltés” vagy a „Kitöltés” gombot az filament automatikus betöltéséhez vagy eltávolításához.

en: Choose an STL file to import bed model from:
hu: Válassz egy STL fájlt az asztal textúrájának importálásához:

en: Choose an STL file to import bed shape from:
hu: Válassz egy STL fájlt az asztal alakjának importálásához (PNG/SVG):

en: Choose filament
hu: Válassz filamentet

en: Choose files
hu: Fájlok kiválasztása

en: Choose one file (3mf):
hu: Válassz ki egy fájlt (3mf):

en: Choose one file (gcode/.gco/.g/.ngc/ngc):
hu: Válassz ki egy fájlt (gcode/.gco/.g/.ngc/ngc):

en: Choose one or more files (3mf/step/stl/svg/obj/amf):
hu: Válassz ki egy vagy több fájlt (3mf/step/stl/svg/obj/amf):

en: Choose one or more files (3mf/step/stl/svg/obj/amf/usd*/abc/ply):
hu: Válassz ki egy vagy több fájlt (3mf/step/stl/svg/obj/amf/usd*/abc/ply):

en: Choose part type
hu: Alkatrésztípus kiválasztása

en: Circle
hu: Kör

en: Circle Compensation Speed
hu: Körkompenzáció sebesség

en: Circular
hu: Kör

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Classic wall generator produces walls with constant extrusion width and for very thin areas is used gap-fill. Arachne engine produces walls with variable extrusion width
hu: A klasszikus falgenerátor állandó szélességű falakat generál, és a nagyon vékony területeknél hézagkitöltést használ. Az Arachne engine változó szélességű falakat generál

en: Clean the Webview Cache
hu: WebView gyorsítótár tisztítása

en: Cleaning nozzle tip
hu: Fúvóka hegyének tisztítása

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear color
hu: Szín törlése

en: Clear my choice for Load 3mf dialog settings.
hu: Törölje a választásomat a 3mf betöltése párbeszédpanelen.

en: Clear my choice for synchronizing printer preset after loading the file.
hu: Törölje a nyomtatóbeállítás szinkronizálására vonatkozó választásomat a fájl betöltése után.

en: Clear my choice on the unsaved projects.
hu: Változtatások törlése a nem mentett projekteken.

en: Click OK to update the Network plug-in when QIDI Studio launches next time.
hu: Kattints az OK gombra a hálózati bővítmény frissítéséhez a QIDI Studio következő indításakor.

en: Click Wiki for help.
hu: Kattints a Wikire a segítségért.

en: Click for more details
hu: Részletek megtekintése

en: Click here if you can't connect to the printer
hu: Kattints ide, ha nem tudsz csatlakozni a nyomtatóhoz

en: Click here if you failed to send the print job
hu: Kattintson ide, ha nem sikerült elküldeni a nyomtatási feladatot

en: Click here to download it.
hu: Kattints ide a letöltéshez.

en: Click here to regroup
hu: Kattints ide az átcsoportosításhoz

en: Click the OK button, the software will open the WebView cache folder.
    You need to manually delete the WebView folder.
hu: Kattints az OK gombra, a szoftver megnyitja a WebView gyorsítótár mappát.
    A WebView mappát manuálisan kell törölnöd.

en: Click the icon to edit color painting of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum színfestésének szerkesztéséhez

en: Click the icon to edit fuzzy skin painting of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum fuzzy skin festésének szerkesztéséhez

en: Click the icon to edit support painting of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum támasz festésének szerkesztéséhez

en: Click the icon to reset all settings of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum összes beállításának visszaállításához

en: Click the icon to shift this object to the bed
hu: Kattints az ikonra a tárgy asztalra helyezéséhez

en: Click the icon to toggle printable property of the object
hu: Kattints az ikonra az objektum nyomtatható tulajdonságának módosításához

en: Click the right mouse button to display the full text.
hu: Kattints a jobb egérgombbal a teljes szöveg megjelenítéséhez.

en: Click to Collapse
hu: Kattints az összecsukáshoz

en: Click to Extend
hu: Kattints a lenyitáshoz

en: Click to change part type into modifier.
hu: Kattints a gombra az alkatrész típusának módosítóvá változtatásához.

en: Click to change part type into negative volume.
hu: Kattints a gombra az alkatrész típusának negatív térfogatra történő módosításához.

en: Click to change text into object part.
hu: Kattints a gombra a szöveg objektumrészre történő módosításához.

en: Click to download new version in default browser: %s
hu: Kattints az új verzió letöltéséhez az alapértelmezett böngészőben: %s

en: Click to drop current modify and reset to saved value.
hu: Kattints a gombra az aktuális módosítás elvetéséhez és a mentett értékre való visszaállításhoz.

en: Click to edit preset
hu: Kattints a beállítás szerkesztéséhez

en: Click to pick filament color
hu: Kattints a filament szín kiválasztásához

en: Click to reset all settings to the last saved preset.
hu: Kattints az összes beállítás utolsó mentett változatának visszaállításához.

en: Click to reset current value and attach to the global value.
hu: Kattints ide az érték visszaállításához és a globális érték használatához.

en: Click to select AMS slot manually
hu: Kattints az AMS-férőhely kézi kiválasztásához

en: Click to view the wiki of the current plate type
hu: Kattints ide az aktuális tálcatípus Wiki-oldalának megtekintéséhez.

en: Click to view thermal preconditioning explanation
hu: Kattints az előfűtés magyarázatának megtekintéséhez

en: Clone
hu: Klónozás

en: Clone copies of selections
hu: A kijelölések klónmásolatai

en: Clone selected
hu: Kijelölt klónozása

en: Close
hu: Bezárás

en: Close holes
hu: Hézagok lezárása

en: Closing Application while some presets are modified.
hu: Alkalmazás bezárása egyes beállítások módosítása közben.

en: Cloud Slicing...
hu: Felhőszeletelés...

en: Cloud service connection failed. Please try again.
hu: A felhőszolgáltatáshoz való csatlakozás sikertelen. Kérjük, próbáld újra.

en: Clumping Detection G-code
hu: Filament feltapadásészlelés G-kódja

en: Clumping detection G-code
hu: Filament feltapadásészlelés G-kódja

en: Clumping detection is not supported when "by object" sequence is enabled.
hu: A feltapadás érzékelése funkció nem használható, ha a nyomtatás „Tárgyanként“ sorrendre van állítva.

en: Clumping detection layers
hu: Feltapadásészlelési rétegek

en: Clumping detection layers.
hu: Feltapadásészlelési rétegek.

en: Coarse Calibration
hu: Durva kalibrálás

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: Collapse sidebar
hu: Oldalsáv összecsukása

en: Collapse/Expand the sidebar
hu: Az oldalsáv összecsukása/kinyitása

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Color
hu: Szín

en: Color Painting
hu: Színfestés

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: Color change
hu: Színváltás

en: Color gradient (%1%)
hu: Színátmenet (%1%)

en: Color match
hu: Színegyeztetés

en: Color painting
hu: Színfestés

en: Colour
hu: Szín

en: Comfirm Save As
hu: Mentés másként megerősítése

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Compare presets
hu: Beállítások összehasonlítása

en: Compared with the default profile of 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in minimal layer lines and higher printing quality, but shorter printing time.
hu: Az alapértelmezett 0,2 mm-es fúvókaprofilhoz képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez minimális rétegvonalakat és jobb nyomtatási minőséget, de hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in slightly visible layer lines, but shorter printing time.
hu: A 0,2 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest nagyobb rétegmagassággal rendelkezik. Ez láthatóbb rétegvonalakat eredményez, de rövidebb a nyomtatási idő.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a slightly bigger layer height, and results in almost negligible layer lines, and slightly shorter printing time.
hu: A 0,2 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest valamivel nagyobb a rétegmagassága. Ez szinte észrevehetetlen rétegvonalakat és kissé hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in almost invisible layer lines and higher printing quality, but shorter printing time.
hu: A 0,2 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez szinte láthatatlan rétegvonalakat és jobb nyomtatási minőséget, de hosszabb nyomtatási időt is eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer lines, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in almost invisible layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
hu: A 0,2 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegvonalakkal, kisebb sebességgel és gyorsulással rendelkezik, a ritkás kitöltés mintázata pedig Gyroid. Ez szinte láthatatlan rétegvonalakat és sokkal jobb nyomtatási minőséget, de sokkal hosszabb nyomtatási időt is eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has a smaller layer lines, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in minimal layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
hu: A 0,2 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegvonalakkal, alacsonyabb sebességgel és gyorsulással rendelkezik, és a ritkás kitöltés mintázata Gyroid. Ez minimális rétegvonalakat és sokkal jobb nyomtatási minőséget, de sokkal hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.2 mm nozzle, it has lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in much higher printing quality, but a much longer printing time.
hu: A 0,2 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest alacsonyabb sebességgel és gyorsulással rendelkezik, és a ritkás kitöltés mintázata Gyroid. Ez sokkal jobb nyomtatási minőséget, de ugyanakkor hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in more apparent layer lines and lower printing quality, but shorter printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest nagyobb rétegmagassággal rendelkezik. Ez több látható rétegvonalakat és gyengébb nyomtatási minőséget, de rövidebb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in more apparent layer lines and lower printing quality, but slightly shorter printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest nagyobb rétegmagassággal rendelkezik. Ez több látható rétegvonalat és alacsonyabb nyomtatási minőséget, de valamivel rövidebb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in almost negligible layer lines and higher printing quality, but longer printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez szinte elhanyagolható rétegvonalakat és jobb nyomtatási minőséget, de hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in almost negligible layer lines and longer printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez szinte láthatatlan rétegvonalakat és hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less apparent layer lines and higher printing quality, but longer printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez kevesebb látható rétegvonalat és jobb nyomtatási minőséget, de hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in almost negligible layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal, alacsonyabb sebességgel és gyorsulással rendelkezik, és a ritkás kitöltés mintázata Gyroid. Ez szinte láthatatlan rétegvonalakat és sokkal jobb nyomtatási minőséget, de sokkal hosszabb nyomtatási időt is eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has a smaller layer height, lower speeds and acceleration, and the sparse infill pattern is Gyroid. So, it results in less apparent layer lines and much higher printing quality, but much longer printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal, alacsonyabb sebességgel és gyorsulással rendelkezik, és a ritkás kitöltés mintázata Gyroid. Ez kevesebb látható rétegvonalat és sokkal jobb nyomtatási minőséget, de sokkal hosszabb nyomtatási időt is eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.4 mm nozzle, it has more wall loops and a higher sparse infill density. So, it results in higher strength of the prints, but more filament consumption and longer printing time.
hu: A 0,4 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest több fallal és nagyobb ritkás kitöltési sűrűséggel rendelkezik. Ez nagyobb nyomtatási szilárdságot, de ugyanakkor magasabb filamenthasználatot és hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in more apparent layer lines and lower printing quality, but shorter printing time in some printing cases.
hu: A 0,6 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest nagyobb rétegmagassággal rendelkezik. Ez több látható rétegvonalat és alacsonyabb nyomtatási minőséget, de bizonyos esetekben rövidebb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in much more apparent layer lines and much lower printing quality, but shorter printing time in some printing cases.
hu: A 0,6 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest nagyobb rétegmagassággal rendelkezik. Ez sokkal több látható rétegvonalat és sokkal rosszabb nyomtatási minőséget, de bizonyos esetekben rövidebb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less apparent layer lines and higher printing quality, but longer printing time.
hu: A 0,6 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez kevesebb látható rétegvonalat és jobb nyomtatási minőséget, de hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less apparent layer lines and slight higher printing quality, but longer printing time.
hu: A 0,6 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez kevesebb látható rétegvonalat és valamivel jobb nyomtatási minőséget, de hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.6 mm nozzle, it has more wall loops and a higher sparse infill density. So, it results in higher strength of the prints, but more filament consumption and longer printing time.
hu: A 0,6 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest több fallal és nagyobb ritkás kitöltési sűrűséggel rendelkezik. Ez nagyobb nyomtatási szilárdságot, de magasabb filamenthasználatot és hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a bigger layer height, and results in very apparent layer lines and much lower printing quality, but shorter printing time in some printing cases.
hu: A 0,8 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest nagyobb rétegmagassággal rendelkezik. Ez nagyon szembetűnő rétegvonalakat és sokkal alacsonyabb nyomtatási minőséget, de bizonyos esetekben rövidebb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a much bigger layer height, and results in extremely apparent layer lines and much lower printing quality, but much shorter printing time in some printing cases.
hu: A 0,8 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest sokkal nagyobb rétegmagassággal rendelkezik. Ez rendkívül szembetűnő rétegvonalakat és sokkal rosszabb nyomtatási minőséget, de egyes esetekben sokkal rövidebb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a slightly smaller layer height, and results in slightly less but still apparent layer lines and slightly higher printing quality, but longer printing time in some printing cases.
hu: A 0,8 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest valamivel kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez valamivel kevésbé látható rétegvonalat és valamivel jobb nyomtatási minőséget, de bizonyos esetekben hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compared with the default profile of a 0.8 mm nozzle, it has a smaller layer height, and results in less but still apparent layer lines and slightly higher printing quality, but longer printing time in some printing cases.
hu: A 0,8 mm-es fúvóka alapértelmezett profiljához képest kisebb rétegmagassággal rendelkezik. Ez kisebb, de még mindig látható rétegvonalat és valamivel jobb nyomtatási minőséget, de bizonyos esetekben hosszabb nyomtatási időt eredményez.

en: Compatible machine
hu: Kompatibilis gép

en: Compatible machine condition
hu: Kompatibilis gépállapot

en: Compatible process profiles
hu: Kompatibilis folyamatprofilok

en: Compatible process profiles condition
hu: Kompatibilis folyamatprofil állapot

en: Complete Calibration
hu: Teljes kalibrálás

en: Complete print
hu: Teljes nyomtatás

en: Completed
hu: Befejezve

en: Concentric
hu: Koncentrikus

en: Cone
hu: Kúp

en: Config which AMS slot should be used for a filament used in the print job
hu: Melyik AMS-férőhely legyen hozzárendelve a nyomtatásnál használt filamenthez

en: Configuration can update now.
hu: Újabb konfiguráció érhető el.

en: Configuration file "%1%" was loaded, but some values were not recognized.
hu: A(z) „%1%“ konfigurációs csomag betöltődött, de néhány értéket nem sikerült felismerni.

en: Configuration incompatible
hu: Nem kompatibilis konfiguráció

en: Configuration package changed
hu: Konfigurációs csomag megváltozott

en: Configuration package updated to
hu: Konfigurációs csomag frissítve a következőre

en: Configuration package was loaded, but some values were not recognized.
hu: A konfigurációs csomag betöltődött, de néhány értéket nem sikerült felismerni.

en: Configuration update
hu: Konfiguráció frissítés

en: Configuration updates
hu: Konfiguráció frissítések

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Confirm and Update Nozzle
hu: Fúvóka lecserélésének megerősítése

en: Confirm connectors
hu: Összekötők megerősítése

en: Confirm extruded
hu: Extrudálás megerősítése

en: Confirming BirdsEye Camera location
hu: A BirdsEye kamera helyének megerősítése

en: Conflicts of gcode paths have been found at layer %d. Please separate the conflicted objects farther (%s <-> %s).
hu: Ütközést találtunk a G-kód útvonalakon a(z) %d. rétegnél. Kérjük, válaszd szét az ütköző objektumokat (%s <-> %s).

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Connect %s failed! [SN:%s, code=%s]
hu: A következőhöz való csatlakozás sikertelen: %s! [SN:%s, code=%s]

en: Connect a sparse infill line to an internal perimeter with a short segment of an additional perimeter. If expressed as percentage (example: 15%) it is calculated over sparse infill line width. Slicer tries to connect two close infill lines to a short perimeter segment. If no such perimeter segment shorter than infill_anchor_max is found, the infill line is connected to a perimeter segment at just one side and the length of the perimeter segment taken is limited to this parameter, but no longer than anchor_length_max. Set this parameter to zero to disable anchoring perimeters connected to a single infill line.
hu: Ez összeköti a ritkás kitöltés vonalát a belső peremmel, egy rövid szegmes hozzáadásával. Százalékban kifejezve (például: 15%),  a ritkás kitöltési vonal szélességére vonatkozik. A QIDI Studio két közeli kitöltési vonalat próbál összekapcsolni egy rövid szegmenssel. Ha nem található az infill_anchor_max-nál rövidebb peremszakasz, a kitöltési vonal csak az egyik oldalon fog kapcsolódni a peremszakaszhoz, és a szakasz hossza erre a paraméterre korlátozódik, de nem lesz hosszabb, mint az anchor_length_max által megszabott érték. Állítsd ezt a paramétert nullára a peremszakaszok egyetlen kitöltési vonallal való lehorgányzásának letiltásához.

en: Connect a sparse infill line to an internal perimeter with a short segment of an additional perimeter. If expressed as percentage (example: 15%) it is calculated over sparse infill line width. Slicer tries to connect two close infill lines to a short perimeter segment. If no such perimeter segment shorter than this parameter is found, the infill line is connected to a perimeter segment at just one side and the length of the perimeter segment taken is limited to infill_anchor, but no longer than this parameter. Set this parameter to zero to disable anchoring.
hu: Ez összeköti a ritkás kitöltés vonalát a belső peremmel, egy rövid szegmes hozzáadásával. Százalékban kifejezve (például: 15%),  a ritkás kitöltési vonal szélességére vonatkozik. A QIDI Studio két közeli kitöltési vonalat próbál összekapcsolni egy rövid szegmenssel. Ha nem található a paraméternél rövidebb peremszakasz, a kitöltési vonal csak az egyik oldalon fog kapcsolódni a peremszakaszhoz, és a szakasz hossza erre a paraméterre korlátozódik. Állítsd ezt a paramétert nullára a lehorgányzás letiltásához.

en: Connect the printer using IP and access code
hu: Nyomtató csatlakoztatása IP-cím és hozzáférési kód használatával

en: ConnectPrinter(LAN)
hu: Nyomtató csatlakoztatása (LAN)

en: Connected same color
hu: Azonos szín csatlakoztatva

en: Connecting to printer
hu: Csatlakozás a nyomtatóhoz

en: Connecting to printer...
hu: Csatlakozás a nyomtatóhoz...

en: Connecting to printer... The dialog will close later
hu: Csatlakozás nyomtatóhoz... A párbeszédablak később bezárul

en: Connecting to server
hu: Csatlakozás a szerverhez

en: Connecting...
hu: Csatlakozás...

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Connection Failed. Please check the network and try again
hu: Csatlakozás sikertelen. Kérjük, ellenőrizd a hálózatot, és próbáld újra

en: Connection failed! If your IP and Access Code is correct, 
    please move to step 3 for troubleshooting network issues
hu: Sikertelen kapcsolódás! Ha az IP-cím és a hozzáférési kód helyes,
    folytasd a 3. lépéssel a hálózati problémák elhárításához

en: Connection failed! Please refer to the wiki page.
hu: A kapcsolat sikertelen! Kérjük, olvasd el a kapcsolódó Wiki-oldalt.

en: Connection failed, please double check IP and Access Code
hu: Sikertelen kapcsolódás, kérjük, ellenőrizd az IP-t és a hozzáférési kódot

en: Connection failed. Click the icon to retry
hu: Sikertelen kapcsolódás. Kattints az ikonra az újrapróbálkozáshoz

en: Connection to AstroBox works correctly.
hu: Connection to AstroBox is working correctly.

en: Connection to Duet works correctly.
hu: Connection to Duet is working correctly.

en: Connection to FlashAir works correctly and upload is enabled.
hu: Connection to FlashAir is working correctly and upload is enabled.

en: Connection to MKS works correctly.
hu: Connection to MKS is working correctly.

en: Connection to Moonraker works correctly.
hu: A Moonraker kapcsolata megfelelően működik.

en: Connection to OctoPrint works correctly.
hu: Connection to OctoPrint is working correctly.

en: Connection to Prusa SL1 / SL1S works correctly.
hu: Connection to Prusa SL1 / SL1S is working correctly.

en: Connection to PrusaLink works correctly.
hu: Connection to PrusaLink is working correctly.

en: Connection to Repetier works correctly.
hu: Connection to Repetier is working correctly.

en: Connection to printer failed
hu: A nyomtatóhoz való csatlakozás sikertelen

en: Connection to printers connected via the print host failed.
hu: A nyomtatóállomáson keresztül csatlakoztatott nyomtatókhoz való csatlakozás sikertelen.

en: Connector
hu: Összekötő

en: Connectors
hu: Összekötők

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue to sync filaments
hu: Filamentek szinkronizálása

en: Contour
hu: Kontúr

en: Contour and hole
hu: Kontúr és furat

en: Contour of object will be grown or shrunk in XY plane by the configured value. Positive value makes contour bigger. Negative value makes contour smaller. This function is used to adjust size slightly when the object has assembling issue
hu: Az objektum körvonala az XY-síkban a beállított értékkel növekszik vagy zsugorodik. Pozitív érték esetén a kontúr nagyobb lesz, negatív érték esetén kisebb. Ez a funkció a méret kismértékű módosítására szolgál, ha a kinyomtatott tárggyal összeszerelési problémák akadnak.

en: Control
hu: Vezérlés

en: Convenience Mode
hu: Kényelmi mód

en: Convert from inch
hu: Átváltás hüvelykről

en: Convert from meter
hu: Átváltás méterről

en: Convert the retraction moves to G10 and G11 gcode
hu: A visszahúzáskor elvégzett mozdulatokat G10 és G11 G-kód parancsokra alakítja át

en: Convex hull
hu: Konvex héj

en: Cooling
hu: Hűtés

en: Cooling chamber
hu: Kamra hűtése

en: Cooling fan direction of the printer
hu: A nyomtató hűtőventilátorának iránya

en: Cooling for specific layer
hu: Hűtés a megadott rétegtől

en: Cooling heatbed
hu: Tárgyasztal hűtése

en: Cooling mode is suitable for printing PLA/PETG/TPU materials and filters the chamber air.
hu: A hűtési üzemmód PLA/PETG/TPU anyagok nyomtatásához alkalmas, és megszűri a kamra levegőjét.

en: Cooling mode is suitable for printing PLA/PETG/TPU materials.
hu: A hűtési mód alkalmas PLA/PETG/TPU anyagok nyomtatására.

en: Cooling overhang threshold
hu: Túlnyúlás hűtésének küszöbértéke

en: Copies of the selected object
hu: Kijelölt objektum másolatai

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy Current Filament Preset
hu: Jelenlegi filamentbeállítás másolása

en: Copy Process Settings
hu: Folyamatbeállítások másolása

en: Copy paramters
hu: Paraméterek másolása

en: Copy preset from filament
hu: Beállítás másolása filamentről

en: Copy selection to clipboard
hu: Kijelölés másolása a vágólapra

en: Copy successful!
hu: Másolás sikeres!

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Copying of the temporary G-code to the output G-code failed
hu: Nem sikerült az ideiglenes G-kódot a kimeneti G-kódba másolni

en: Cost
hu: Költség

en: Cost %dg filament and %d changes more than optimal grouping.
hu: %dg filament és %d váltás költsége több mint az optimális csoportosítás esetén.

en: Could not connect to AstroBox
hu: Nem sikerült csatlakozni az AstroBoxhoz

en: Could not connect to Duet
hu: Nem sikerült csatlakozni a Duethez

en: Could not connect to FlashAir
hu: Nem sikerült csatlakozni a FlashAirhez

en: Could not connect to MKS
hu: Nem sikerült csatlakozni az MKS-hez

en: Could not connect to OctoPrint
hu: Nem sikerült csatlakozni az OctoPrinthez

en: Could not connect to Prusa SLA
hu: Nem sikerült csatlakozni a Prusa SLA-hoz

en: Could not connect to PrusaLink
hu: Nem sikerült csatlakozni a PrusaLinkhez

en: Could not connect to Repetier
hu: Nem sikerült csatlakozni a Repetierhez

en: Could not find parameter: %s.
hu: Nem található a következő paraméter: %s.

en: Could not get a valid Printer Host reference
hu: Nem sikerült érvényes nyomtató hivatkozást lekérni

en: Could not get resources to create a new connection
hu: Nem sikerült erőforrásokat szerezni új kapcsolat létrehozásához

en: Cover
hu: Lefedés

en: Cover the top contact layer of the supports with loops. Disabled by default.
hu: Körkörös mintát használ a támasz felső érintkező rétegeinél. Alapértelmezés szerint ki van kapcsolva.

en: Cracks smaller than 2x gap closing radius are being filled during the triangle mesh slicing. The gap closing operation may reduce the final print resolution, therefore it is advisable to keep the value reasonably low.
hu: A háromszögháló szeletelés során a szeletelési hézag lezárási sugaránál 2x kisebb résekk feltöltésre kerülnek. A hézagok lezárása csökkentheti a nyomtatási felbontást, ezért ajánlott ezt az értéket alacsonyan tartani.

en: Create
hu: Létrehoz

en: Create Based on Current Filament
hu: Létrehozás a jelenlegi filament alapján

en: Create Based on Current Printer
hu: Létrehozás az aktuális nyomtató alapján

en: Create Filament
hu: Filament létrehozása

en: Create Filament Successful
hu: Filament Created Successfully

en: Create Nozzle for Existing Printer
hu: Fúvóka létrehozása meglévő nyomtatóhoz

en: Create Printer
hu: Nyomtató létrehozása

en: Create Printer Successful
hu: Nyomtató sikeresen létrehozva

en: Create Printer/Nozzle
hu: Nyomtató/fúvóka létrehozása

en: Create Type
hu: Típus létrehozása

en: Create filament presets failed. As follows:
hu: A következő filamentbeállítások létrehozása nem sikerült:

en: Create from Template
hu: Létrehozás sablonból

en: Create printer
hu: Nyomtató létrehozása

en: Create process presets failed. As follows:
hu: A következő folyamatbeállítások létrehozása nem sikerült:

en: Creating a new project
hu: Új projekt létrehozása

en: Critical error
hu: Kritikus hiba

en: Ctrl + Mouse wheel
hu: Ctrl + Egérgörgő

en: Ctrl+Mouse wheel
hu: Ctrl+Egérgörgő

en: Cube
hu: Kocka

en: Cubic
hu: Kockás

en: Current AMS humidity
hu: Jelenlegi AMS-páratartalom

en: Current Version:
hu: Jelenlegi verzió:

en: Current chamber temperature is higher than the material's safe temperature,it may result in material softening and clogging.The maximum safe temperature for the material is %d
hu: Current chamber temperature is higher than the material's safe temperature; this may result in material softening and nozzle clogs.The maximum safe temperature for the material is %d

en: Current extruder is busy changing filament
hu: A jelenlegi extruder a filament cseréjével van elfoglalva

en: Current filament colors
hu: Aktuális filamentszínek

en: Current flowrate cali param is invalid
hu: Az anyagáramlás kalibrációs paramétere érvénytelen

en: Current grouping of slice result is not optimal.
hu: A szeletelés jelenlegi csoportosítása nem optimális.

en: Current slot has alread been loaded
hu: A jelenlegi slot már töltve van

en: Current style is "%1%"
hu: Az aktuális stílus „%1%”

en: Current vendor has no models, please reselect.
hu: A kiválasztott gyártónak nincsenek modelljei. Kérjük, válassz másikat.

en: Currently, the object configuration form cannot be used with a multiple-extruder printer.
hu: Jelenleg az objektumkonfigurációs lap nem használható több extruderrel rendelkező nyomtatóval.

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom CA certificate file can be specified for HTTPS OctoPrint connections, in crt/pem format. If left blank, the default OS CA certificate repository is used.
hu: A HTTP-alapú OctoPrint kapcsolatokhoz megadható egy egyedi CA-tanúsítvány, crt/pem formátumban. Ha üresen hagyod, az alapértelmezett OS CA tanúsítvány lesz használva.

en: Custom Color
hu: Egyéni szín

en: Custom G-code
hu: Egyedi G-kód

en: Custom G-code files are too large, and may not be synchronized to the cloud. Please keep it within 40k.
hu: Az egyéni G-kódfájlok túl nagyok, és előfordulhat, hogy nem szinkronizálhatók a felhővel. Kérjük, tartsd az értéket 40k alatt.

en: Custom G-code:
hu: Egyedi G-kód:

en: Custom Mode
hu: Egyedi mód

en: Custom Template:
hu: Egyedi sablon:

en: Custom supports and color painting were removed before repairing.
hu: Az egyedi támaszok és a színfestés eltávolításra került a javítást előtt.

en: Custom supports,seam_facets and color painting were removed before repairing,model name:
hu: A javítás előtt eltávolítottuk az egyéni támaszokat, a varratokat és a festett színeket, modell neve:

en: Custom vendor is not input, please input custom vendor.
hu: Custom vendor missing; please input custom vendor.

en: Customize
hu: Testreszabás

en: Customized Preset
hu: Egyedi beállítás

en: Cut
hu: Vágás

en: Cut Connectors information
hu: Összekötési információk kivágása

en: Cut Tool
    Did you know that you can cut a model at any angle and position with the cutting tool?
hu: Vágóeszköz
    Tudtad, hogy a vágóeszközzel bármilyen szögben és pozícióban elvághatsz egy modellt?

en: Cut connectors
hu: Összekötők vágása

en: Cut filament
hu: Filament vágása

en: Cut selection to clipboard
hu: Kijelölés kivágása a vágólapra

en: Cut to parts
hu: Részekre darabolás

en: Cutting Module
hu: Vágómodul

en: Cutting Module Offset Calibration
hu: Vágómodul eltolás kalibrálása

en: Cylinder
hu: Henger

en: DEBUG settings have saved successfully!
hu: DEBUG beállítások sikeresen elmentve!

en: DLL load error
hu: DLL betöltési hiba

en: DNS Server:
hu: DNS kiszolgáló:

en: DRY
hu: SZÁRAZ

en: Daily Tips
hu: Napi tippek

en: Damp PVA is flexible and may get stuck in extruder. Dry it before use.
hu: A nedves PVA felpuhul, ezért elakadhat az extruderben. Használat előtt szárítsd ki.

en: Damp PVA will become flexible and get stuck inside AMS,please take care to dry it before use.
hu: A nedves PVA rugalmassá válik és elakadhat az AMS belsejében; kérjük, használat előtt alaposan szárítsd ki.

en: Dark Mode
hu: Sötét mód

en: Deadzone:
hu: Tiltott zóna:

en: Debug Info
hu: Hibakeresési infó

en: Debugging Flowchart
    Not sure why a result looks off? Follow our step-by-step debugging flowchart to trace settings, G-code and material issues in minutes.
hu: Hibakeresési folyamatábra
    Nem világos, miért eltérő az eredmény? Kövesd lépésről lépésre a hibakeresési folyamatábránkat, hogy percek alatt feltérképezd a beállításokat, a G-kódot és az anyagproblémákat.

en: Decide which overhang part join the cooling function to slow down the speed.Expressed as percentage which indicides how much width of the line without support from lower layer. 100% means forcing cooling for all outer wall no matter how much overhang degree
hu: Eldönti, hogy melyik túlnyúló rész vesz részt a hűtésben a sebesség csökkentése érdekében. Értéke az alátámasztás nélküli vonal szélessége százalékban kifejezve. A 100%% azt jelenti, hogy a hűtést az összes külső falra kényszeríti, függetlenül attól, hogy mennyi a túlnyúlás mértéke.

en: Decides the size of thumbnail stored in gcode files
hu: Meghatározza a G-kód fájlokban tárolt bélyegképek méretét

en: Decimate ratio
hu: Csökkentési arány

en: Decrease this value slightly(for example 0.9) to reduce the amount of material for bridge, to improve sag
hu: Használj kisebb értéket (például 0,9-et), hogy ezzel csökkentsd az áthidaláshoz használt anyag mennyiségét, és a megereszkedést

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Nozzle Volume Type
hu: Alapértelmezett fúvóka térfogattípus

en: Default View
hu: Alapértelmezett nézet

en: Default color
hu: Alapértelmezett szín

en: Default filament color
hu: Alapértelmezett filament szín

en: Default filament profile
hu: Alapértelmezett filament profil

en: Default filament profile when switch to this machine profile
hu: Alapértelmezett filamentprofil, ha erre a gépprofilra váltasz

en: Default font
hu: Alapértelmezett betűtípus

en: Default jerk
hu: Alapértelmezett jerk

en: Default line width if some line width is set to be zero
hu: Alapértelmezett vonalszélesség, ha valamilyen vonalszélesség nullára van állítva

en: Default process profile
hu: Alapértelmezett folyamat profil

en: Default process profile when switch to this machine profile
hu: Alapértelmezett folyamatprofil, ha erre a gépprofilra váltasz

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete "%1%" style.
hu: „%1%” stílus törlése.

en: Delete All
hu: Összes törlése

en: Delete Custom G-code
hu: Egyedi G-kód törlése

en: Delete Custom Template
hu: Egyedi sablon törlése

en: Delete Filament
hu: Filament törlése

en: Delete Filament Change
hu: Filamentcsere törlése

en: Delete Pause
hu: Szünet törlése

en: Delete Photo
hu: Fénykép törlése

en: Delete Physical Printer
hu: Fizikai nyomtató törlése

en: Delete Plate
hu: Tálca törlése

en: Delete Preset
hu: Beállítás törlése

en: Delete a brim ear
hu: Fül törlése a peremről

en: Delete all
hu: Összes törlése

en: Delete all connectors
hu: Minden összekötő törlése

en: Delete all cutter
hu: Összes vágás törlése

en: Delete connector from object which is a part of cut
hu: Összekötő törlése a vágás részét képező tárgyon

en: Delete filament
hu: Filament törlése

en: Delete file
hu: Fájl törlése

en: Delete files
hu: Fájlok törlése

en: Delete negative volume from object which is a part of cut
hu: Negatív térfogat törlése a vágás részét képező tárgyból

en: Delete object which is a part of cut object
hu: A kivágott objektum részét képező objektum törlése

en: Delete objects, parts, modifiers
hu: Objektumok, tárgyak, módosítók törlése

en: Delete preset
hu: Beállítás törlése

en: Delete selected
hu: Kijelölt törlése

en: Delete selected files from printer.
hu: Kijelölt fájlok törlése a nyomtatóról.

en: Delete solid part from object which is a part of cut
hu: Szilárd rész törlése a vágás részét képező tárgyból

en: Delete the selected object
hu: Kiválasztott objektum törlése

en: Delete this filament
hu: Törölje ezt a filamentet

en: Delete this preset
hu: Ezen beállítás törlése

en: Deletes all objects
hu: Töröl minden objektumot

en: Deletes the current selection
hu: Törli a jelenlegi kiválasztást

en: Deleting the last solid part is not allowed.
hu: Az utolsó szilárd rész törlése nem megengedett.

en: Density
hu: Sűrűség

en: Density of internal sparse infill, 100% means solid throughout
hu: A belső ritkás kitöltés sűrűsége. A 100%%-os érték azt jelenti, hogy az objektum tömör lesz

en: Density of the first raft or support layer
hu: Az első tutaj- vagy támaszréteg sűrűsége

en: Depth
hu: Mélység

en: Depth ratio
hu: Mélységarány

en: Deretraction Speed
hu: Visszatöltési sebesség

en: Describe how long the nozzle will move along the last path when retracting
hu: Megszabja, hogy a fúvóka visszahúzáskor mekkora távot mozog az utolsó útvonalán

en: Description:
hu: Leírás:

en: Deselect All
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Deselect all
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Deselects all objects
hu: Megszünteti az összes objektum kijelölését

en: Detached
hu: Különálló

en: Detail level
hu: Részletesség szintje

en: Detail.
hu: Több

en: Details
hu: Részletek

en: Detect floating vertical shells
hu: Lebegő függőleges héjak észlelése

en: Detect narrow internal solid infill
hu: Keskeny belső szilárd kitöltés felismerése

en: Detect overhang paths in vertical shells and slow them by bridge speed.
hu: Érzékeli a függőleges héjakban a túlnyúló részeket és az áthidalási sebességre lassít.

en: Detect overhang wall
hu: Túlnyúló fal felismerése

en: Detect overhangs for auto-lift
hu: Túlnyúlások észlelése az automatikus emeléshez

en: Detect spaghetti failure(scattered lose filament).
hu: Spagetti hiba észlelése (elszórt filament).

en: Detect the overhang percentage relative to line width and use different speed to print. For 100 percent overhang, bridge speed is used.
hu: Felismeri a túlnyúlás arányát a vonalszélességhez viszonyítva, és más sebességet használ. 100 százalékos túlnyúlás esetén az áthidaláshoz beállított sebességet használja.

en: Detect thin wall
hu: Vékony fal felismerése

en: Detect thin wall which can't contain two line width. And use single line to print. Maybe printed not very well, because it's not closed loop
hu: Felismeri a vékony falat, amit nem lehet két vonalnyi szélességgel nyomtatni, és egyetlen vonallal nyomtatja.

en: Detected that text did not adhere to mesh surface. Please manually drag yellow square to mesh surface that needs to be adhered.
hu: Megállapítottuk, hogy a szöveg nem tapad a háló felületéhez. Kérjük, húzd kézzel a sárga négyzetet az illesztendő háló felületére.

en: Detection radius
hu: Érzékelési sugár

en: Detects air printing caused by nozzle clogging or filament grinding.
hu: Érzékeli a fúvóka eltömődése vagy az filament elvékonyodása által okozott levegőben való nyomtatást.

en: Detects clogging and filament grinding, halting printing immediately to conserve time and filament.
hu: Érzékeli az eltömődést és a filament ledarálását, azonnal leállítja a nyomtatást az idő és filament megtakarítása érdekében.

en: Detour and avoid traveling across wall which may cause blob on surface
hu: Elkerüli a falak keresztezését, ezáltal csökkentve az esetleges hibákat a felületen

en: Develop Mode
hu: Fejlesztői mód

en: Develop mode
hu: Fejlesztői mód

en: Device
hu: Nyomtató

en: Device Name
hu: Eszköznév

en: Device Page
hu: Eszközoldal

en: Device Status
hu: Eszköz állapota

en: Device UI
hu: Eszköz UI

en: Diameter
hu: Átmérő

en: Diameter limit
hu: Átmérő határérték

en: Diameter of nozzle
hu: Fúvóka átmérője

en: Diameter of the print bed. It is assumed that origin (0,0) is located in the center.
hu: A tárgyasztal átmérője. Feltételezzük, hogy az origó (0,0) középen van.

en: Difference
hu: Subtraction

en: Difference operation requires at least one object in both A and B lists.
hu: A különbség művelethez legalább egy tárgy szükséges mind az A, mind a B listában.

en: Difference operation requires at least one volume in both A and B lists.
hu: A különbség művelethez legalább egy térfogat szükséges mind az A, mind a B listában.

en: Different filaments have different maximum volume speed.
    Nozzle material, caliber, printing temperature, etc., will affect the maximum volume speed.
    When the maximum volume velocity is set too high and does not match the filament properties, there may be missing threads during the printing process, resulting in a deterioration of the surface texture of the model.
    This is a test designed to calibrate the maximum volumetric speed of the specific filament. The generic or 3rd party filament types may not have the correct volumetric flow rate set in the filament. This test will help you to find the maximum volumetric speed of the filament.
hu: A különböző izzószálak eltérő maximális térfogati sebességgel rendelkeznek.
    A fúvóka anyaga, kaliber, nyomtatási hőmérséklet stb. befolyásolja a maximális térfogatsebességet.
    Ha a maximális térfogatsebesség túl magas, és nem felel meg az izzószál tulajdonságainak, a nyomtatási folyamat során hiányozhatnak szálak, ami a modell felületi textúrájának romlását eredményezi.
    Ez a vizsgálat az adott izzószál legnagyobb térfogati sebességének kalibrálására szolgál. Előfordulhat, hogy az általános vagy harmadik féltől származó izzószáltípusok nem rendelkeznek megfelelő térfogatáramlási sebességgel az izzószálban. Ez a teszt segít megtalálni a szál maximális térfogati sebességét.

en: Different nozzle diameters and different filament diameters is not allowed when prime tower is enabled.
hu: Nem használhatsz különböző fúvókaátmérőt és filamentátmérőt, ha a törlőtorony engedélyezve van.

en: Different types of supports
    Did you know that you can choose from multiple types of supports? Tree supports work great for organic models, while saving filament and improving print speed. Check them out!
hu: Különböző típusú támaszok
    Tudtad, hogy többféle támasz közül választhatsz? A fatámaszok remekül működnek az organikus modelleknél, kevesebb filamentet igényelnek és elősegítik a gyorsabb nyomtatást. Próbáld ki!

en: Direct Drive
hu: Közvetlen hajtás

en: Direct distance
hu: Közvetlen távolság

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disable AMS
hu: AMS kikapcsolása

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Disc
hu: Lemez

en: Discard Modified Value
hu: Módosított érték elvetése

en: Discard or Use Modified Value
hu: Elvetés vagy módosított érték használata

en: Display
hu: Mutat

en: Distance
hu: Távolság

en: Distance XYZ
hu: Távolság XYZ

en: Distance from model to the outermost brim line
hu: A modell és a legkülső peremvonal közötti távolság

en: Distance from skirt to brim or object
hu: A szoknyától a peremig vagy tárgyig mért távolsága

en: Distance of the 0,0 G-code coordinate from the front left corner of the rectangle.
hu: A 0,0 G-kód koordinátájának távolsága a téglalap bal első sarkától.

en: Distance of the center of the SVG to the model surface.
hu: Az SVG középpontja és a modell felülete közötti távolság.

en: Distance of the nozzle tip to the lid. Used for collision avoidance in by-object printing.
hu: A fúvóka hegye és a nyomtató teteje közötti távolság. Tárgyanként történő nyomtatás során az ütközések elkerülésére szolgál.

en: Distance of the nozzle tip to the lower rod. Used for collision avoidance in by-object printing.
hu: A fúvóka hegye és az alsó rúd közötti távolság. A tárgyanként történő nyomtatás során az ütközések elkerülésére szolgál.

en: Distance to rod
hu: Távolság a rúdtól

en: Divide by zero
hu: Nullával való osztás

en: Do not Enable AMS
hu: Ne engedélyezd az AMS-t

en: Do not run any validity checks, such as gcode path conflicts check.
hu: Ne futtasson ellenőrzéseket, mint például a G-kód elérési útvonal ütközésének ellenőrzése.

en: Do you want to continue?
hu: Szeretnéd folytatni?

en: Do you want to delete the file '%s' from printer?
hu: Törölni szeretnéd a (z) '%s' fájlt a nyomtatóról?

en: Do you want to modify the following parameters of the left nozzle to that of the right nozzle?
hu: Szeretnéd a bal oldali fúvóka alábbi paramétereit a jobb oldali fúvóka paramétereire módosítani?

en: Do you want to modify the following parameters of the right nozzle to that of the left nozzle?
hu: Szeretnéd a jobb oldali fúvóka alábbi paramétereit a bal oldali fúvóka paramétereire módosítani?

en: Do you want to replace it
hu: Do you want to replace it?

en: Do you want to save changes to "%1%"?
hu: Szeretnéd elmenteni "%1%" változásait?

en: Do you want to synchronize your personal data from QIDI Cloud? 
    It contains the following information:
    1. The Process presets
    2. The Filament presets
    3. The Printer presets
hu: Szeretnéd szinkronizálni személyes adataidat a QIDI Cloudból?
    Ezek a következő információkat tartalmazzák:
    1. Folyamatbeállítások
    2. Filamentbeállítások
    3. Nyomtatóbeállítások

en: Don't create support on model surface, only on build plate
hu: Nem generál támaszt a modell felületén, csak a tárgyasztalon

en: Don't remind me again
hu: Ne emlékeztessen újra

en: Don't retract when the travel is in infill area absolutely. That means the oozing can't been seen. This can reduce times of retraction for complex model and save printing time, but make slicing and G-code generating slower
hu: Nem történik visszahúzás, amikor a fej csak kitöltés felett halad el, mert az itt történő szivárgás egyébként sem látható. Ez az opció lerövidítheti a nyomtatási időt a visszahúzások csökkentésével komplex modelleknél, de egyúttal lassabbá teszi a szeletelést és a G-kód generálást

en: Don't save
hu: Ne mentsd

en: Don't show again
hu: Ne mutasd újra

en: Don't show this dialog again
hu: Ne jelenítse meg újra ezt a párbeszédablakot

en: Don't slow down outer walls
hu: Ne lassítson külső falaknál

en: Don't support bridges
hu: Ne támassza alá az áthidalásokat

en: Don't support the whole bridge area which makes support very large. Bridge usually can be printing directly without support if not very long
hu: Nem támasztja alá az áthidalásokat, ezáltal támaszanyagot spórolva. Az áthidalások általában támasz nélkül is jól nyomtathatók, ha nem túl hosszúak

en: Done
hu: Kész

en: Dovetail
hu: Fecskefarok

en: Dowel
hu: Csap

en: Download
hu: Letöltés

en: Download Beta Version
hu: Béta verzió letöltése

en: Download Models
hu: Modellek letöltése

en: Download failed
hu: Letöltés sikertelen

en: Download failed, File size exception.
hu: Sikertelen letöltés; fájlméret probléma.

en: Download failed, unknown file format.
hu: Sikertelen letöltés; ismeretlen fájlformátum.

en: Download finished
hu: A letöltés kész

en: Download selected files from printer.
hu: Kiválasztott fájlok letöltése a nyomtatóról.

en: Download waiting...
hu: Várakozás letöltésre...

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Downloading %d%%...
hu: Letöltés %d%%...

en: Downloading QIDI Network Plug-in
hu: QIDI Network bővítmény letöltése

en: Downloading Virtual Camera Tools
hu: Virtuális kameraeszközök letöltése

en: Downloading failed.
hu: Letöltés sikertelen.

en: Downloading...
hu: Letöltés...

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Drag
hu: Húzás

en: Drag to move the cut plane
hu: Húzd az egeret a vágási sík mozgatásához

en: Drag to move the cut plane
    Right-click a part to assign it to the other side
hu: Húzd az egeret a vágási sík mozgatásához
    Kattints jobb gombbal egy tárgyra, hogy a másik oldalhoz rendeld hozzá

en: Drop project file
hu: Projekt fájl elvetése

en: Drying
hu: Szárítás

en: Due to the lower version of QIDI Studio, this 3mf file cannot be fully loaded. Please update QIDI Studio to the latest version
hu: A QIDI Studio alacsonyabb verziója miatt ez a 3mf fájl nem tölthető be teljesen. Kérjük, frissítsd a QIDI Studiót a legújabb verzióra

en: During print
hu: Nyomtatás közben

en: Dynamic flow Calibration
hu: Dinamikus anyagáramlás-kalibráció

en: Dynamic flow calibration
hu: Dinamikus anyagáramlás kalibráció

en: ERROR
hu: HIBA

en: Edge
hu: Él

en: Edge detection
hu: Élek felismerése

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Custom G-code
hu: Egyedi G-kód szerkesztése

en: Edit Filament
hu: Filament szerkesztése

en: Edit Flow Dynamics Calibration
hu: Áramlásdinamikai kalibráció szerkesztése

en: Edit Plate Name
hu: Tálca nevének szerkesztése

en: Edit Preset
hu: Beállítás módosítása

en: Edit Printers
hu: Nyomtatók szerkesztése

en: Edit Process Settings
hu: Folyamatbeállítások szerkesztése

en: Edit SVG
hu: SVG szerkesztése

en: Edit Text
hu: Szöveg szerkesztése

en: Edit connectors
hu: Összekötők szerkesztése

en: Edit in Parameter Table
hu: Szerkesztés a paramétertáblában

en: Edit multiple printers
hu: Több nyomtató szerkesztése

en: Edit preset
hu: Beállítás módosítása

en: Edit print parameters for a single object
hu: Nyomtatási paraméterek szerkesztése egy objektumhoz

en: Edit to scale
hu: Szerkesztés méretarányosan

en: Ejecting of device %s(%s) has failed.
hu: A(z) %s(%s) eszköz kiadása nem sikerült.

en: Elephant foot compensation
hu: Elefántláb kompenzáció

en: Embeded depth
hu: Beágyazás mélysége

en: Emboss attribute change
hu: Domborítás attribútum módosítása

[ctx: EmbossOperation]
en: Cut
hu: Vágás

en: Embossed text cannot contain only white spaces.
hu: A domborított szöveg nem tartalmazhat csak szóközöket.

en: Empty
hu: Üres

en: Empty layers around bottom are replaced by nearest normal layers.
hu: Az alsó üres rétegeket a legközelebbi normál rétegek váltják fel.

en: Enable
hu: Engedélyezve

en: Enable AI monitoring of printing
hu: Nyomtatás MI-felügyeletének engedélyezése

en: Enable AMS
hu: AMS engedélyezése

en: Enable Box
hu: Doboz Engedélyezése

en: Enable LOD
hu: LOD engedélyezése

en: Enable SSL(FTP)
hu: SSL engedélyezése (FTP)

en: Enable SSL(MQTT)
hu: SSL engedélyezése (MQTT)

en: Enable accel_to_decel
hu: accel_to_decel engedélyezése

en: Enable advanced gcode viewer
hu: Speciális G-kód-megjelenítő engedélyezése

en: Enable advanced gcode viewer.
hu: Speciális G-kód-megjelenítő engedélyezése.

en: Enable clumping detection
hu: Filament fúvókára való tapadásának észlelése

en: Enable dark mode
hu: Sötét mód engedélyezése

en: Enable detection of build plate position
hu: Nyomtatótálca helyzetének érzékelése

en: Enable gamma correction for the imported obj file
hu: Gamma korrekció engedélyezése az importált obj fájlon

en: Enable internal ribs to increase the stability of the prime tower.
hu: Lehetővé teszi a belső bordák használatát a törlőtorony stabilitásának növelése érdekében.

en: Enable pressure advance
hu: Nyomáselőtolás engedélyezése

en: Enable pressure advance, auto calibration result will be overwriten once enabled. Useless for QIDI Printer
hu: Engedélyezed a nyomáselőtolást? Az automatikus kalibrálási eredmények az engedélyezés után felülíródnak. Megjegyzés: a QIDI nyomtatók számára ez a funkció haszontalan

en: Enable rotation
hu: Forgatás engedélyezése

en: Enable support
hu: Támasz engedélyezése

en: Enable support generation.
hu: Engedélyezi a támaszok generálását.

en: Enable this option if machine has auxiliary part cooling fan
hu: Engedélyezd ezt az opciót, ha a gép rendelkezik kiegészítő tárgyhűtő ventilátorral

en: Enable this option to add EXCLUDE OBJECT command in g-code for klipper firmware printer
hu: Engedélyezd ezt a beállítást egy EXCLUDE OBJECT parancs hozzáadásához a G-kódhoz, Klipper firmware-t futtató nyomtatóknál

en: Enable this option to optimize part cooling fan speed for overhang and bridge to get better cooling
hu: Engedélyezd ezt az opciót a tárgyhűtő ventilátor fordulatszámának optimalizálásához a jobb hűtés érdekében túlnyúlásoknál és áthidalásoknál

en: Enable this option to slow printing down by height
hu: Engedélyezd ezt a beállítást, ha magasság alapján szeretnéd lelassítani a nyomtatást

en: Enable this option to slow printing down for different overhang degree
hu: Engedélyezd ezt az opciót a nyomtatási sebesség lassításához különböző túlnyúlási szögeknél

en: Enable this option to slow printing speed down to make the final layer time not shorter than the layer time threshold in "Max fan speed threshold", so that layer can be cooled for a longer time. This can improve the cooling quality for needle and small details
hu: Engedélyezd ezt az opciót a nyomtatási sebesség lassításához, hogy a rétegidő ne lehessen kevesebb, mint a "Max. ventilátor fordulatszám"-nál megadott küszöbérték. Ezáltal a rétegnek több ideje marad visszahűlni és javulhat a kisebb részletek nyomtatási minősége

en: Enable this to add line number(Nx) at the beginning of each G-Code line
hu: Ha engedélyezed ezt a beállítást, minden G-kód sor elejére sorszám (Nx) kerül.

en: Enable this to enable the camera on printer to check the quality of first layer
hu: Engedélyezd ezt az opciót, hogy a nyomtató kamerája ellenőrizze a kezdőréteg minőségét.

en: Enable this to get a G-code file which has G2 and G3 moves. And the fitting tolerance is the same as resolution
hu: Engedélyezd ezt az opciót, hogy olyan G-kódot kapj, amiben G2 és G3 mozgások vannak. Az illesztési tűrés megegyezik a felbontással

en: Enable this to get precise z height of object after slicing. It will get the precise object height by fine-tuning the layer heights of the last few layers. Note that this is an experimental parameter.
hu: Engedélyezd ezt a beállítást, ha a szeletelés után pontos objektum Z-magasságot szeretnél. A pontos magasságot az utolsó néhány réteg magasságának finomhangolásával kapjuk meg. Ez egy kísérleti funkció.

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Enabling both precise Z height and the prime tower may cause the size of prime tower to increase. Do you still want to enable?
hu: A pontos Z-magasság és a törlőtorony engedélyezése a törlőtorony méretének növekedését okozhatja. Biztos, hogy engedélyezed?

en: Enabling filtration during printing may reduce cooling and affect print qulity. Please choose carefully
hu: A szűrés nyomtatási közbeni engedélyezése csökkentheti a hűtést és befolyásolhatja a nyomtatási minőséget. Kérjük, légy vele óvatos.

en: Enabling filtration redirects the right fan to filter gas, which may reduce cooling performance.
hu: A szűrés engedélyezése a jobb oldali ventilátort a szűrőre irányítja át, ami csökkentheti a hűtési teljesítményt.

en: Enabling traditional timelapse photography may cause surface imperfections. It is recommended to change to smooth mode.
hu: A hagyományos timelapse engedélyezése felületi hibákat okozhat. Javasoljuk, hogy válts a sima módra.

en: End
hu: Vége

en: End G-code
hu: Befejező G-kód

en: End G-code when finish the printing of this filament
hu: Befejező G-kód a filament nyomtatásának befejezésekor

en: End G-code when finish the whole printing
hu: Befejező G-kód a teljes nyomtatás befejezésekor

en: End PA:
hu: Befejező PA:

en: End retraction length:
hu: Befejező visszahúzási hossz:

en: End speed:
hu: Befejező sebesség:

en: End temp:
hu: Befejező hőmérséklet:

en: End volumetric speed:
hu: Befejező volumetrikus sebesség:

en: Ending height
hu: Befejezési magasság

en: Enforce seam
hu: Varrat kényszerítése

en: Enforce supports
hu: Támaszok kényszerítése

en: Enhancing motion percision
hu: Mozgás pontosságának javítása

en: Enqueued
hu: Sorban áll

en: Ensure seam placement away from overhangs for alignment and backing modes.
hu: Biztosítja, hogy a varrat a túlnyúlásoktól távol legyen az igazítás és a hátsó elhelyezés esetén

en: Ensure vertical shell thickness
hu: Függőleges héjvastagság biztosítása

en: Enter Custom G-code used on current layer:
hu: Add meg az aktuális rétegnél használandó egyedi G-kódot:

en: Enter new name
hu: Adj meg egy új nevet

en: Enter or click the adjustment button to modify number again
hu: Írd be vagy kattints a beállítás gombra a módosításhoz

en: Enter the minimum pressure advance value, maximum pressure advance value, and step size at the bottom of the current page, click the "Calibrate" button at the bottom of the page, and wait for a little time. The software will automatically set the calibration configuration.
hu: Adja meg a minimális nyomás előrehaladási értéket, a maximális nyomás előrehaladási értéket és a lépésméretet az aktuális lap alján, kattintson a "Kalibrálás" gombra az oldal alján, és várjon egy kis időt. A szoftver automatikusan beállítja a kalibrálási konfigurációt.

en: Enter the minimum volumetric speed value, maximum volumetric speed value, and step size at the bottom of the current page, click the "Calibrate" button at the bottom of the page, and wait for a little time. The software will automatically set the calibration configuration.
hu: Adja meg a minimális térfogati sebesség értéket, a maximális térfogati sebesség értéket és a lépésméretet az aktuális lap alján, kattintson az oldal alján található "Kalibrálás" gombra, és várjon egy kis időt. A szoftver automatikusan beállítja a kalibrálási konfigurációt.

en: Enter the shrinkage percentage that the filament will get after cooling (94% if you measure 94mm instead of 100mm). The part will be scaled in xy to compensate. Only the filament used for the perimeter is taken into account.
    Be sure to allow enough space between objects, as this compensation is done after the checks.
hu: Add meg a zsugorodást százalékban kifejezve, amelyet a filament lehűlése után kapsz (94%, ha 100mm helyett 94mm-t mérsz). A tárgy XY irányban kerül átméretezésre, hogy kompenzálja ezt. Csak a külső falakhoz használt filamentnél kerül figyelembe vételre.
    Ügyelj arra, hogy elegendő helyet hagyj az objektumok között, mivel ez a kompenzáció az ellenőrzések után történik.

en: Enumeration of host printers failed.
    Message body: "%1%"
    Error: "%2%"
hu: A nyomtató lekérdezése sikertelen.
    Üzenet törzse: „%1%“
    Hiba: „%2%”

en: Erase
hu: Törlés

en: Erase all painting
hu: Minden festés törlése

en: Error
hu: Hiba

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Error code
hu: Hibakód

en: Error code: %d
hu: Hibakód: %d

en: Error desc
hu: Hibaleírás

en: Error during reload
hu: Hiba az újratöltés során

en: Error during replace
hu: Hiba a csere során

en: Error in zip archive
hu: Hiba a zip fájlban

en: Error loading shaders
hu: Hiba a shaderek betöltésében

en: Error occurs while loading G-code file
hu: Hiba a G-kód betöltése során

en: Error uploading to print host:
hu: Hiba a feltöltéskor:

en: Error!
hu: Hiba!

en: Error! Invalid model
hu: Hiba! Érvénytelen modell

en: Error! Unable to create thread!
hu: Hiba! Nem sikerült létrehozni a szálat!

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error: %1$d non-manifold edge. | Error: %1$d non-manifold edges.
hu[0]: Hiba: %1$d hibás él.
hu[1]: Hiba: %1$d hibás él.

en: Error: Please close all toolbar menus first
hu: Hiba: Kérjük, először zárd be az összes eszköztár menüt

en: Error:Detecting an incorrect mesh id or an unknown error, regenerating text may result in incorrect outcomes.Please drag text,save it then reedit it again.
hu: Hiba: Helytelen hálóazonosító vagy ismeretlen hiba esetén a szöveg újraszerkesztése hibás eredményt eredményezhet. Kérjük, húzd odébb a szöveget, mentsd el, majd szerkeszd újra.

en: Errors
hu: Hibák

en: Estimated finish time:
hu: Becsült befejezési idő:

en: Estimated time
hu: Becsült idő

en: Europe
hu: Európa

en: Even-odd
hu: Páros-páratlan

en: Example
hu: Példa

en: Exception
hu: Kivétel

en: Exception in obtaining file size, please import again.
hu: Kivétel történt a fájlméret megállapításakor, kérjük ismételd meg az importálást.

en: Exclude objects
hu: Tárgyak kizárása

en: Execution Blocked
hu: Végrehajtás blokkolva

en: Exhaust
hu: Kifúvás

en: Exhaust fan
hu: Elszívóventilátor

en: Exit %s
hu: Kilépés %s

en: Expand (+) or shrink (-) the horizontal span of normal support
hu: Megnöveli (+) vagy összehúzza (-) a normál támaszt vízszintes irányban

en: Expand all raft layers in XY plane
hu: Kiterjeszti az összes tutajréteget az XY-síkban

en: Expand sidebar
hu: Oldalsáv kibontása

en: Expand the first raft or support layer to improve bed plate adhesion, -1 means auto
hu: Az első tutaj vagy támaszréteg kibővítése az tálca tapadásának javítása érdekében, -1 automatikus

en: Experimental feature.Retracting and cutting off the filament at a longer distance during changes to minimize purge.While this reduces flush significantly, it may also raise the risk of nozzle clogs or other printing problems.
hu: Kísérleti funkció: jobban visszahúzza a filamentet a csere során, mielőtt elvágná azt, hogy minimalizálja a filamentveszteséget. Bár jelentősen csökkenti az öblített mennyiséget, növelheti a fúvóka eltömődésének kockázatát vagy más nyomtatási hibák kialakulását.

en: Experimental feature.Retraction length before cutting off during filament change
hu: Kísérleti funkció. Visszahúzási hossz a vágás előtt a filament cseréjekor

en: Experimental feature: Retracting and cutting off the filament at a greater distance during filament changes to minimize flush.Although it can notably reduce flush,  it may also elevate the risk of nozzle clogs or other printing complications.
hu: Kísérleti funkció: jobban visszahúzza a filamentet a csere során, mielőtt elvágná azt, hogy minimalizálja a filamentveszteséget. Bár jelentősen csökkenti az öblített mennyiséget, növelheti a fúvóka eltömődésének kockázatát vagy más nyomtatási hibák kialakulását.

en: Experimental feature: Retracting and cutting off the filament at a greater distance during filament changes to minimize flush.Although it can notably reduce flush, it may also elevate the risk of nozzle clogs or other printing complications.Please use with the latest printer firmware.
hu: Kísérleti funkció: jobban visszahúzza a filamentet a csere során, mielőtt elvágná azt, hogy minimalizálja a filamentveszteséget. Bár jelentősen csökkenti az öblített mennyiséget, növelheti a fúvóka eltömődésének kockázatát vagy más nyomtatási hibák kialakulását. Kérjük, csak a legújabb nyomtatószoftverrel használd.

en: Expirment feature to compensate the circle holes and circle contour. This feature is used to improve the accuracy of the circle holes and contour within the diameter below 50mm. Only support PLA Basic, PLA CF, PET CF, PETG CF and PETG HF.
hu: Kísérleti funkció a körök és a furatok kompenzálására. Ez a funkció a kör alakú részek és a furatok pontosságának javítására szolgál 50 mm alatti átmérőn. Csak a PLA Basic, PLA CF, PET CF, PETG CF és PETG HF típusokat támogatja.

en: Explosion Ratio
hu: Robbantási arány

en: Export
hu: Exportálás

en: Export &Toolpaths as OBJ
hu: Szerszámút exportálása OBJ-ként

en: Export 3mf file without using some 3mf-extensions
hu: 3MF fájl exportálása 3MF bővítmények nélkül

en: Export AMF file:
hu: AMF fájl exportálása:

en: Export G-code
hu: G-kód exportálása

en: Export G-code file
hu: G-kód fájl exportálása

en: Export Generic 3MF
hu: Szabványos 3MF exportálása

en: Export Log
hu: Napló exportálása

en: Export OBJ file:
hu: OBJ fájl exportálása:

en: Export Preset Bundle
hu: Beállításcsomag exportálása

en: Export STL file:
hu: STL fájl exportálása:

en: Export all objects as STLs
hu: Az összes objektum exportálása STL-ként

en: Export all objects as one STL
hu: Az összes objektum exportálása egy STL-ként

en: Export all plate sliced file
hu: Az összes szeletelt tálca exportálása

en: Export all sliced file
hu: Minden szeletelt fájl exportálása

en: Export as STLs
hu: Exportálás STL-ként

en: Export as one STL
hu: Exportálás egy STL-ként

en: Export current configuration to files
hu: Aktuális konfiguráció exportálása fájlokba

en: Export current plate as G-code
hu: Jelenlegi tálca exportálása G-kódként

en: Export current sliced file
hu: Aktuális szeletelt fájl exportálása

en: Export plate sliced file
hu: Szeletelt tálca exportálása

en: Export result
hu: Exportálás eredménye

en: Export successful
hu: Sikeres exportálás!

en: Export successfully.
hu: Sikeresen exportálva.

en: Export toolpaths as OBJ
hu: Szerszámút exportálása OBJ-ként

en: Exporting 3mf file failed
hu: 3MF fájl exportálása sikertelen

en: Exporting G-code
hu: G-kód exportálása

en: Exporting objects
hu: Objektumok exportálása

en: Exporting.
hu: Exportálás.

en: Ext
hu: Kül

en: Ext spool
hu: Kül. tekercs

en: Extension Board
hu: Bővítőpanel

en: External
hu: Külső

en: Extra high
hu: Extra magas

en: Extra info
hu: Extra infó

en: Extra length on restart
hu: Extra hossz újraindításkor

en: Extra low
hu: Extra alacsony

en: Extra rib length
hu: Extra bordahossz

en: Extruder Clearance
hu: Extruder távolság

en: Extruder Color
hu: Extruder szín

en: Extruder offset
hu: Extruder offszet

en: Extruder printable area
hu: Extruder nyomtatható terület

en: Extruder printable height
hu: Extruder nyomtatható magassága

en: Extruder switch time
hu: Extruderváltási idő

en: Extruders
hu: Extruderek

en: Extruders count
hu: Extruderek száma

en: Extrusion Temp Model
    Material properties shape the melt curve, but printer geometry decides how much heat the filament actually gains, so the model is material-specific and printer-calibrated.
hu: Extrúziós hőmérséklet modell
    Az anyagtulajdonságok alakítják az olvadási görbét, de a nyomtató geometriája dönti el, hogy a filament mennyi hőt vesz fel valójában, így a modell anyagspecifikus és a nyomtatóhoz kalibrált.

en: Extrusion Width
hu: Extrudálási szélesség

en: Face
hu: Felület

en: Face and face assembly
hu: Felület és felület összeillesztés

en: Face recognition
hu: Arcfelismerés

en: Face the camera
hu: Nézzen szembe a kamerával

en: Factor K
hu: K-tényező

en: Factor N
hu: N-tényező

en: Factors of Flow Dynamics Calibration
hu: Anyagáramlás kalibrálásának faktorai

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed loading file "%1%". An invalid configuration was found.
hu: Nem sikerült betölteni "%1%" fájlt. Érvénytelen konfiguráció.

en: Failed loading objects.
hu: Nem sikerült betölteni az objektumokat.

en: Failed processing of the filename_format template.
hu: Nem sikerült feldolgozni a fájlnév_formátum sablont.

en: Failed to calculate line width of %1%. Can not get value of "%2%"
hu: Nem sikerült kiszámítani %1% vonalszélességét. A(z) „%2%“ értékét nem sikerült lekérni

en: Failed to connect socket
hu: Nem sikerült csatlakozni a sockethez

en: Failed to connect to cloud service
hu: Nem sikerült csatlakozni a felhőszolgáltatáshoz

en: Failed to connect to printer.
hu: Nem sikerült csatlakozni a nyomtatóhoz.

en: Failed to connect to the printer
hu: Nem sikerült csatlakozni a nyomtatóhoz

en: Failed to connect to the server
hu: Nem sikerült csatlakozni a szerverhez

en: Failed to create GCodeV2
hu: GCodeV2 létrehozása sikertelen

en: Failed to create socket
hu: Socket létrehozása sikertelen

en: Failed to create temporary folder, please try Export Configs again.
hu: Nem sikerült létrehozni az ideiglenes mappát.

en: Failed to download the plug-in. Please check your firewall settings and vpn software, check and retry.
hu: Nem sikerült letölteni a bővítményt. Kérjük, ellenőrizd a tűzfal beállításait és a VPN-szoftvert, majd próbáld meg újra.

en: Failed to fetch model information from printer.
hu: Nem sikerült letölteni a modellinfomációt a nyomtatóról.

en: Failed to generate cali gcode
hu: Nem sikerült létrehozni a kalibrációs G-kódot

en: Failed to generate gcode for invalid custom G-code.
hu: Nem sikerült a G-kód generálása érvénytelen egyedi G-kód miatt.

en: Failed to get Helio PAT, Click Refresh to obtain it again.
hu: Nem sikerült letölteni a Helio PAT fájlt. Kattints a Frissítés gombra az újbóli lekéréshez.

en: Failed to get the model data in the current file.
hu: Nem sikerült beolvasni a modelladatokat az aktuális fájlba.

en: Failed to group and merge parts by object. Please check for self-intersections, non-manifold geometry, or open meshes.
hu: Nem sikerült csoportosítani és egyesíteni a tárgyakat objektumok szerint. Kérjük, ellenőrizd az önmetszéseket, hibás geometriát vagy nyitott hálókat.

en: Failed to initialize the WinRT library.
hu: Nem sikerült a WinRT könyvtár inicializálása.

en: Failed to install preset files to %s.
    Please make sure QIDI Studio has permission to delete and write in this directory,
    and it is not being occupied by the system or other applications.
hu: Nem sikerült telepíteni a beállítási fájlokat: %s.
    Kérjük, győződj meg arról, hogy a QIDI Studio rendelkezik törlési és írási jogosultsággal ebben a mappában,
    és azt nem használja a rendszer vagy más alkalmazások.

en: Failed to install the plug-in. Please check whether it is blocked or deleted by anti-virus software.
hu: Nem sikerült telepíteni a bővítményt. Kérjük, ellenőrizd, hogy a vírusirtó szoftver nem blokkolta vagy törölte-e.

en: Failed to log out.
hu: Sikertelen kijelentkezés.

en: Failed to obtain Helio PAT, Click Refresh to obtain it again.
hu: Nem sikerült letölteni a Helio PAT fájlt. Kattints a Frissítés gombra az újbóli lekéréshez.

en: Failed to obtain Helio PAT. The number of issued PATs has reached the upper limit. Please pay attention to the information on the Helio official website. Click Refresh to get it again once it is available.
hu: Nem sikerült beszerezni a Helio PAT-et. A kiadott PAT-ok száma elérte a felső határt. Kérjük, figyeld a Helio hivatalos weboldalán található információkat. Kattints a Frissítés gombra, hogy újra megpróbáld, amint elérhetővé válik.

en: Failed to obtain PAT. The quantity limit has been reached, so it cannot be obtained. Click the refresh button to re-obtain PAT.
hu: Nem sikerült letölteni a Helio PAT fájlt. Elérted a mennyiségi korlátot. Kattints a frissítés gombra egy újabb PAT beszerzéséhez.

en: Failed to parse login report reason
hu: Nem sikerült kiértékelni a bejelentkezési választ

en: Failed to parse model information.
hu: Nem sikerült feldolgozni a modellinformációkat

en: Failed to parse response
hu: Nem sikerült értelmezni a választ

en: Failed to post ticket to server
hu: Nem sikerült elküldeni a ticketet a szervernek

en: Failed to publish login request
hu: Nem sikerült elküldeni a bejelentkezési kérelmet

en: Failed to publish login request.
hu: Nem sikerült a bejelentkezés.

en: Failed to read file, please try again.
hu: Nem sikerült beolvasni a fájlt, próbáld újra.

en: Failed to save gcode file.
    Error message: %1%.
    Source file %2%.
hu: Nem sikerült elmenteni a G-kód fájlt.
    Hibaüzenet: %1%.
    Forrás fájl: %2%.

en: Failed to save the project.
    Please check whether the folder exists online or if other programs open the project file or if there is enough disk space.
hu: Nem sikerült elmenteni a projektet.
    Győződj meg arról, hogy a mappa létezik online, projektfájl nincs megnyitva más programokban, illetve hogy van-e elegendő lemezterület.

en: Failed to send the print job. Please try again.
hu: Nem sikerült elküldeni a nyomtatási feladatot. Kérlek próbáld újra.

en: Failed to send. Click Retry to attempt sending again. If retrying does not work, please check the reason.
hu: Nem sikerült az elküldés. Kattints az Újra gombra a küldés újbóli megkísérléséhez. Ha az újbóli próbálkozáskor sem működik, végezd el a hibaelhárítást.

en: Failed to set the bed leveling...
hu: Az ágy szintezésének beállítása sikertelen...

en: Failed to set the box printing slot...
hu: A BOX nyomtatási rekeszének beállítása sikertelen...

en: Failed to set the timelapse...
hu: Az időeltolás beállítása sikertelen...

en: Failed to start QIDI Farm Manager Client.
hu: Nem sikerült elindítani a QIDI Farm Manager Clientet.

en: Failed to start printing job
hu: Nem sikerült elindítani a nyomtatási feladatot

en: Failed to upload file to ftp. Please try again.
hu: Nem sikerült feltölteni a fájlt FTP-re. Kérjük, próbáld újra.

en: Failed to upload print file to FTP. Please check the network status and try again.
hu: Nem sikerült feltölteni a nyomtatási fájlt FTP-n keresztül. Ellenőrizd a hálózat állapotát és próbáld újra.

en: Fan
hu: Ventilátor

en: Fan & Airflow Model
    A simplified fan-and-room model shows how cooling settings change part temps without slow CFD maths—great for day-to-day tuning. Chamber vortices aren’t yet simulated so runs stay fast.
hu: Ventilátor és légáramlás modell
    Egy egyszerűsített ventilátor- és helyiségmodell megmutatja, hogyan változtatják a hűtési beállítások a tárgyak hőmérsékletét anélkül, hogy időigényes CFD számításokra lenne szükség – nagyszerű a mindennapi finomhangoláshoz. A kamrában keletkező örvényeket még nem szimuláljuk, így a számítás gyorsan lefut.

en: Fan Speed
hu: Ventilátor fordulatszám

en: Fan Speed (%)
hu: Ventilátor-fordulatszám (%)

en: Fan Speed:
hu: Ventilátor-fordulatszám:

en: Fan direction
hu: Ventilátor iránya

en: Fan speed
hu: Ventilátor fordulatszám

en: Fan speed for overhang
hu: Ventilátor fordulatszám túlnyúlásnál

en: Fatal error
hu: Súlyos hiba

en: Fatal error, exception caught: %1%
hu: Súlyos hiba; kivétel: %1%

en: Featue 1
hu: 1. jellemző

en: Feature 1 has been reset, 
    feature 2 has been feature 1
hu: Az 1. jellemző visszaállításra került, 
    a 2. jellemző az 1. jellemző volt

en: Fetching model infomations ...
hu: Modellinformációk lekérése...

en: Filament %s does not match the filament in AMS slot %s. Please update the printer firmware to support AMS slot assignment.
hu: %s filament típusa nem egyezik a(z) %s AMS-férőhelyben találhatóval. Kérjük, frissítsd a nyomtató szoftverét az AMS-kiosztás támogatásához.

en: Filament %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable height of the %s.
hu: %s filament itt lett elhelyezve: %s, de a generált G-kód útvonala %s nyomtatható magasságán kívülre esik.

en: Filament %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable range of the %s.
hu: %s filament itt lett elhelyezve: %s, de a generált G-kód útvonala %s nyomtatható területén kívülre esik.

en: Filament Changes
hu: Filamentcserék

en: Filament Created
hu: Filament létrehozva

en: Filament Extruded, Continue
hu: Filament extrudálva, folytatás

en: Filament For Calibration
hu: Filament a kalibráláshoz

en: Filament Grouping
hu: Filamentcsoportosítás

en: Filament Loaded, Resume
hu: Filament betöltve, folytatás

en: Filament Preset
hu: Filamentbeállítás

en: Filament Preset Template
hu: Filamentbeállítás sablon

en: Filament Settings
hu: Filamentbeállítások

en: Filament Tangle Detect
hu: Filament Tangle Detection

en: Filament category
hu: Filamentkategória

en: Filament change times
hu: Filamentcserék száma

en: Filament changes
hu: Filamentcserék

en: Filament count exceeds the maximum number that painting tool supports. only the first %1% filaments will be available in painting tool.
hu: A filamentek száma meghaladja a festés által támogatott maximális mennyiséget. Csak az első %1% filament lesz használható a festéshez.

en: Filament density. For statistics only
hu: Filament sűrűsége. Csak statisztikai szerepe van

en: Filament diameter is used to calculate extrusion in gcode, so it's important and should be accurate
hu: A filamentátmérő az extrudálás kiszámításához szükséges a G-kódban, ezért fontos, hogy pontos legyen

en: Filament does not match the filament in AMS slot. Please update the printer firmware to support AMS slot assignment.
hu: A filament típusa nem egyezik az AMS-férőhelyben találhatóval. Kérjük, frissítsd a nyomtató szoftverét az AMS-kiosztás támogatásához.

en: Filament end G-code
hu: Filament befejező G-kód

en: Filament grouping
hu: Filamentcsoportosítás

en: Filament load time
hu: Filament betöltési idő

en: Filament loading
hu: Filament betöltése

en: Filament loading...
hu: Filament betöltése...

en: Filament map to extruder
hu: Extruder filamentkiosztása

en: Filament notes
hu: Filamentjegyzetek

en: Filament preset bundle(.qdsflmt)
hu: Filament beállításcsomag(.qdsflmt)

en: Filament presets (%d/%d)
hu: Filamentbeállítások(%d/%d)

en: Filament presets under this filament
hu: A filamenthez tartozó beállítások

en: Filament presets(.zip)
hu: Filamentbeállítások (.zip)

en: Filament price. For statistics only
hu: Filament költsége. Csak statisztikai szerepe van

en: Filament prime volume
hu: Filament öblítési térfogata

en: Filament printable
hu: Nyomtatható filament

en: Filament ramming length
hu: Filament betolási hossza

en: Filament scarf seam settings
hu: Filament sál típusú varratainak beállításai

en: Filament serial is not inputed, please input serial.
hu: Filament serial missing; please input serial.

en: Filament settings
hu: Filament beállítások

en: Filament start G-code
hu: Filament kezdő G-kód

en: Filament to print internal sparse infill.
hu: Filament a belső ritkás kitöltésekhez.

en: Filament to print support base and raft. "Default" means no specific filament for support and current filament is used
hu: A támasz alapjához és a tutaj nyomtatásához használt filament. Az „Alapértelmezett“ beállítás választásakor a jelenleg használt filament kerül felhasználásra

en: Filament to print support interface. "Default" means no specific filament for support interface and current filament is used
hu: Filament a támasz érintkező felületének nyomtatásához. Az „Alapértelmezett“ beállítás választásakor a jelenleg használt filament kerül felhasználásra

en: Filament type
hu: Filament típusa

en: Filament type and color information have been synchronized, but slot information is not included.
hu: A filament típusára és a színére vonatkozó információk szinkronizálásra kerültek, de a férőhelyekre vonatkozó információk nem.

en: Filament type is not selected, please reselect type.
hu: A filament típusa nem lett kiválasztva, kérjük, válaszd ki a típust.

en: Filament type is unknown which is required to perform this action. Please set target filament's informations.
hu: A művelet végrehajtásához szükséges filament típusa ismeretlen. Kérjük, állítsd be a filament adatait.

en: Filament unload time
hu: Filament kitöltési idő

en: Filament unloading
hu: Filament kitöltése

en: Filament used in this print job
hu: A nyomtatási feladatban használt filament

en: Filament-Saving Mode
hu: Filament-takarékos üzemmód

en: Filaments
hu: Filamentek

en: Filaments %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable height of the %s.
hu: %s filament itt lett elhelyezve: %s, de a generált G-kód útvonala %s nyomtatható magasságán kívülre esik.

en: Filaments %s is placed in the %s, but the generated G-code path exceeds the printable range of the %s.
hu: %s filament itt lett elhelyezve: %s, de a generált G-kód útvonala %s nyomtatható területén kívülre esik.

en: File
hu: Fájl

en: File '%s' was lost! Please download it again.
hu: A (z) '%s' fájl elveszett! Kérjük, töltsd le újra.

en: File checksum error. Please retry.
hu: Fájl checksum hiba. Kérjük, próbáld újra.

en: File creation failed, please try again.
hu: A fájl létrehozása sikertelen, kérjük próbáld újra.

en: File does NOT exist (%1%).
hu: A fájl NEM létezik (%1%).

en: File does not exist.
hu: A fájl nem létezik.

en: File for the replace wasn't selected
hu: A lecserélendő fájl nincs kiválasztva

en: File is missing
hu: Hiányzik a fájl

en: File renaming failed, please try again.
hu: A fájl átnevezése sikertelen, kérjük próbáld újra.

en: File upload failed, please try again.
hu: A fájl feltöltése sikertelen, kérjük próbáld újra.

en: File upload timed out. Please check if the firmware version supports this operation or verify if the printer is functioning properly.
hu: Időtúllépés a fájl feltöltése során. Kérjük, ellenőrizd, hogy a firmware verziója támogatja-e ezt a műveletet, vagy ellenőrizd, hogy a nyomtató megfelelően működik-e.

en: File write failed, please try again.
hu: A fájlírás sikertelen, kérjük próbáld újra.

en: File: %s
    Title: %s
hu: Fájl: %s
    Név: %s

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filename format
hu: Fájlnév formátum

en: Filename has to end with ".svg" but you selected %1%
hu: A fájlnévnek „.svg”-vel kell végződnie, de te ezt választottad: %1%

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Fill bed with copies
hu: Asztal feltöltése másolatokkal

en: Fill in the value above the block with smoothest top surface
hu: Töltsd ki az értéket a legsimább felső felületű blokkból

en: Fill in the value obtained in step 2 into the "Flow ratio" in the filaments settings, and you have completed the flow calibration here
hu: Töltse ki a 2. lépésben kapott értéket az izzószálak beállításaiban az "Átfolyási arány" pontba, és itt befejezte az áramlási kalibrálást.

en: Fill of shape (%1%) contains unsupported: %2%.
hu: Az alakzat kitöltése (%1%) nem támogatott elemet tartalmaz: %2%.

en: Fill the remaining area of bed with copies of the selected object
hu: Feltölti az asztalon lévő maradék helyet a kiválasztott tárgy másolataival

en: Fillet wall
hu: Fal lekerekítése

en: Filling
hu: Kitöltés

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter out gaps smaller than the threshold specified. Gaps smaller than this threshold will be ignored
hu: Kiszűri a megadott küszöbértéknél kisebb réseket. Az ennél a küszöbértéknél kisebb réseket a rendszer figyelmen kívül hagyja

en: Filter out tiny gaps
hu: Apró rések szűrése

en: Final shape constains selfintersection or multiple points with same coordinate.
hu: A végső alakzat önmetszéspontot vagy több azonos koordinátával rendelkező pontot tartalmaz.

en: Fine Calibration
hu: Finomkalibrálás

en: Fine Calibration based on flow ratio
hu: Finom kalibrálás az anyagáramlás alapján

en: Fine-tuning for flow rate
    Did you know that flow rate can be fine-tuned for even better-looking prints? Depending on the material, you can improve the overall finish of the printed model by doing some fine-tuning.
hu: Anyagáramlás finomhangolása
    Tudtad, hogy az anyagáramlás finomhangolható a még szebb nyomatok érdekében? Az anyagtól függően némi finomhangolással jelentősen javíthatsz a nyomtatott modell felületeinek megjelenésén.

en: Finish
hu: Kész

en: Finished
hu: Kész

en: Finished, Continue
hu: Kész, folytatás

[ctx: Firmware]
en: Update
hu: Frissítés

en: Firmware Retraction
hu: Firmware-ben megadott visszahúzás

en: First Add style to list.
hu: Először adj hozzá stílust a listához.

en: First Guide
hu: Útmutató

en: First Layer Inspection
hu: Kezdőréteg ellenőrzése

en: First font
hu: Első betűtípus

en: First layer
hu: Kezdőréteg

en: First layer filament sequence
hu: Kezdőréteg filament sorrendje

en: First layer print sequence
hu: Az első réteg nyomtatási sorrendje

en: Fit camera
hu: Kamera illesztése

en: Fit camera to scene or selected object.
hu: A kamera jelenethez vagy a kiválasztott objektumhoz illesztése.

en: Fix Model
    Did you know that you can fix a corrupted 3D model to avoid a lot of slicing problems on the Windows system?
hu: Modell javítása
    Tudtad, hogy Windows rendszeren a sérült 3D-modelleket kijavíthatod, hogy elkerüld a szeletelési problémákat?

en: Fix model
hu: Modell javítása

en: Fixed step drag
hu: Fix lépéses húzás

en: Flap Angle
hu: Fedélszög

en: Flip
hu: Átfordítás

en: Flip by Face 2
hu: Tükrözés a 2. felület körül

en: Flip cut plane
hu: Vágási sík megfordítása

en: Floating reserved operand
hu: Lebegőpontos foglalt operandus

en: Floating vertical shell
hu: Lebegő függőleges héj

en: Flow
hu: Anyagáramlás

en: Flow Dynamics
hu: Áramlásdinamika

en: Flow Dynamics Calibration
hu: Áramlásdinamikai kalibrálás

en: Flow Dynamics Calibration Result
hu: Áramlásdinamikai kalibrációs eredmény

en: Flow Dynamics Calibration result has been saved to the printer
hu: Az áramlásdinamikai kalibráció eredményeit elmentette a nyomtató

en: Flow Rate
hu: Anyagáramlás

en: Flow Rate Calibration
hu: Anyagáramlás kalibrálása

en: Flow Rate Calibration measures the ratio of expected to actual extrusion volumes. The default setting works well in QIDI Tech printers and official filaments as they were pre-calibrated and fine-tuned. For a regular filament, you usually won't need to perform a Flow Rate Calibration unless you still see the listed defects after you have done other calibrations. For more details, please check out the wiki article.
hu: Az anyagáramlás kalibrálása a várt és a tényleges extrudált mennyiségek arányát méri. Az alapértelmezett érték jól működik a QIDI Tech nyomtatókkal és gyári filamentekkel, mivel azokat előre kalibráltuk és finomhangoltuk. Egy hagyományos filament esetében általában nem kell anyagáramlás kalibrálását elvégezni, kivéve, ha más kalibrálások után még mindig látod a felsorolt hibákat. További részletekért kérjük, olvasd el a wiki cikkünket.

en: Flow Rate Coarse Calibration
hu: Áramlási sebesség durva kalibrálás

en: Flow Rate Fine Calibration
hu: Áramlási sebesség finomkalibrálás

en: Flow Ratio
hu: Anyagáramlás

en: Flow rate
hu: Anyagáramlás

en: Flow rate calibration result has been saved to preset
hu: Az anyagáramlás kalibrálásának eredményeit elmentettük a beállításokba

en: Flow rate test - Pass 1
hu: Anyagáramlás teszt - 1. menet

en: Flow rate test - Pass 2
hu: Anyagáramlás teszt - 2. menet

en: Flow ratio
hu: Anyagáramlás

en: Flow:
hu: Anyagáramlás:

en: Flush
hu: Öblítés

en: Flush Options
hu: Öblítési lehetőségek

en: Flush into objects' infill
hu: Öblítés a tárgyak kitöltésébe

en: Flush into objects' support
hu: Öblítés a tárgyak támaszába

en: Flush into support/objects/infill
    Did you know that you can save the wasted filament by flushing them into support/objects/infill during filament change?
hu: Öblítés támaszokba/objektumokba/kitöltésbe
    Tudtad, hogy csökkentheted a felhasznált filament mennyiségét, ha a filamentcsere során az öblítést a támaszba/objektumba/kitöltésbe állítod?

en: Flush into this object
hu: Öblítés ebbe a tárgyba

en: Flush multiplier
hu: Öblítési szorzó

en: Flush options
hu: Öblítési lehetőségek

en: Flush temperature
hu: Öblítési hőmérséklet

en: Flush volumetric speed
hu: Öblítési térfogatsebesség

en: Flushed
hu: Öblített

en: Flushing
hu: Öblítés

en: Flushing Volume
hu: Tisztítási mennyiségek

en: Flushing volume (mm³) for each filament pair.
hu: Egyes filamentpárok tisztítási mennyisége (mm³).

en: Flushing volumes
hu: Tisztítási mennyiségek

en: Flushing volumes for filament change
hu: Filamentcsere tisztítási mennyisége

en: Following line %s contains reserved keywords.
    Please remove it, or will beat G-code visualization and printing time estimation. | Following lines %s contain reserved keywords.
    Please remove them, or will beat G-code visualization and printing time estimation.
hu[0]: A következő sor foglalt kulcsszavakat tartalmaz: %s.
    Kérjük, távolítsd el, vagy különben problémát fog okozni a G-kód megjelenítésében és a nyomtatási idő becslésében.
hu[1]: A következő sorok foglalt kulcsszavakat tartalmaz: %s.
    Kérjük, távolítsd el, vagy különben problémát fog okozni a G-kód megjelenítésében és a nyomtatási idő becslésében.

en: Following model object has been repaired | Following model objects have been repaired
hu[0]: A következő modell sikeresen megjavítva
hu[1]: A következő modellek sikeresen megjavítva

en: Following objects are laid over the boundary of plate or exceeds the height limit:
hu: A következő objektumok a tálcán kívülre esnek, vagy meghaladják a megengedett magasságot:

en: Following objects are too far ( distance >= %1% in ) from the original of the world coordinate system:
hu: A következő objektumok túl messze vannak (távolság >= %1% in) a világ koordináta-rendszer origójától:

en: Following objects are too far ( distance >= %1% mm ) from the original of the world coordinate system:
hu: A következő objektumok túl messze vannak (távolság >= %1% mm) a világ koordináta-rendszer origójától:

en: Following preset will be deleted too. | Following presets will be deleted too.
hu[0]: A következő beállítás szintén törlődni fog.
hu[1]: A következő beállítások szintén törlődni fognak.

en: Font
hu: Betűtípus

en: Font "%1%" can't be selected.
hu: A(z) „%1%” betűtípus nem választható ki.

en: Font doesn't have any shape for given text.
hu: A betűtípusnak nincs alakja az adott szöveghez.

en: For "%1%", add "%2%" as a new preset
hu: Ehhez: "%1%", add hozzá "%2%"-t új beállításként

en: For "%1%", change "%2%" to "%3%"
hu: Ehhez: "%1%", változtasd meg "%2%"-t erre: "%3%"

en: For more information, please check out Wiki
hu: For more information, please check out our Wiki

en: For the first
hu: Az első

en: Force a retraction when changes layer
hu: Kényszeríti a visszahúzást minden rétegváltáskor

en: Force cooling fan to be specific speed when overhang degree of printed part exceeds this value. Expressed as percentage which indicides how much width of the line without support from lower layer. 0% means forcing cooling for all outer wall no matter how much overhang degree
hu: Kényszeríti a hűtőventilátort, hogy egy adott fordulatszámot használjon, ha a túlnyúlás mértéke meghaladja ezt az értéket. Százalékban van kifejezve, ami azt jelzi, hogy a nyomtatott vonal hány százaléka maradhat az alsóbb rétegek alátámasztása nélkül. A 0%%-os érték bekapcsolja a hűtést a külső fal teljes szélességén, függetlenül a túlnyúlás mértékétől.

en: Force cooling for overhang and bridge
hu: Hűtés kényszerítése túlnyúlásoknál és áthidalásoknál

en: Force fan start early(0-5 second) when encountering overhangs. This is because the fan needs time to physically increase its speed.
hu: A ventilátor korai (0-5 másodperces) indítását kényszeríti ki, ha túlnyúlásokkal találkozik. Ennek oka, hogy a ventilátornak időre van szüksége ahhoz, hogy elérje a megadott sebességet.

en: Force part cooling fan to be at this speed when printing bridge or overhang wall which has large overhang degree. Forcing cooling for overhang and bridge can get better quality for these part
hu: A nagy túlnyúlású áthidalások vagy túlnyúló falak nyomtatásakor a tárgyhűtő ventilátor kényszerítve lesz, hogy ezt a fordulatszámot használja. A túlnyúlások és áthidalások hűtésének kikényszerítésével jobb minőség érhető el ezeken a részeken.

en: Force the generation of solid shells between adjacent materials/volumes. Useful for multi-extruder prints with translucent materials or manual soluble support material
hu: Kényszeríti a szilárd héjak létrehozását a szomszédos anyagok/tárgyak között. Hasznos áttetsző anyagok esetében vagy oldható támaszanyaggal történő, több extruderes nyomtatásoknál

en: Format of G-code thumbnails
hu: G-kód előnézetek formátuma

en: Format of G-code thumbnails: PNG for best quality, JPG for smallest size
hu: G-kód előnézetek formátuma: PNG a legjobb minőségért, JPG a legkisebb méretért

en: Found following keys unrecognized:
hu: A következő ismeretlen kulcsokat találtuk:

en: Frequent
hu: Gyakori

en: From Volumetric Speed
hu: Ettől a volumetrikus sebességtől

en: From fluid mechanics, when a newtonian fluid flow through a hole, it needs pressure, and the pressure is proportional to the flow rate.
    As the filament is not rigid body, when the extruder starts to extrude, the filament will be compressed to generate the pressure. The compression process will delay the response of the real flow, as the extruder only provides the amount of the filament that needs to extrude, no extra.
hu: A folyadékmechnikából, amikor egy newtóniai folyadék átfolyik egy lyukon, nyomásra van szüksége, és a nyomás arányos az áramlási sebességgel.
    Mivel az izzószál nem merev test, amikor az extruder elkezd extrudálni, az izzószál tömörül, hogy létrehozza a nyomást. A tömörítési folyamat késlelteti a valós áramlás válaszát, mivel az extruder csak az extruder szál mennyiségét biztosítja, amelyet extruderálni kell, nem extra.

en: From k Value
hu: K értéktől

en: From surface
hu: Felületről

en: Front
hu: Elöl

en: Front View
hu: Elölnézet

en: Frustum
hu: Csonk

en: Full Cooling
hu: Teljes hűtés

en: Full fan speed at layer
hu: Teljes ventilátor fordulatszám ennél a rétegnél

en: Fuzzy Skin
hu: Barázdált felület

en: Fuzzy skin Painting
hu: Fuzzy skin festés

en: Fuzzy skin point distance
hu: Fuzzy skin pontok távolsága

en: Fuzzy skin thickness
hu: Fuzzy skin vastagsága

en: G-code files can not be loaded with models together!
hu: A G-kód fájlok nem tölthetők be a modellekkel egy időben!

en: G-code flavor
hu: G-kód változat

en: G-code loading
hu: G-code betöltése

en: G-code output
hu: G-kód kimenet

en: G-code path is generated after simplifying the contour of model to avoid too many points and gcode lines in the gcode file. Smaller value means higher resolution and more time to slice
hu: A G-kód útvonal a modell kontúrjának egyszerűsítése után jön létre, hogy elkerüljük a túl sok sort a G-kód fájlban. A kisebb érték nagyobb felbontást és több időt jelent a szeletelésnél.

en: G-code thumbnails
hu: G-kód előnézetek

en: Gap
hu: Rés

en: Gap Fill
hu: Hézagok kitöltése

en: Gap area
hu: Rés területe

en: Gap fill
hu: Hézagok kitöltése

en: Gap infill
hu: Réskitöltés

en: Gcode path overlap
hu: G-kód útvonal átfedés

en: General
hu: Általános

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Generate interlocking beam structure at the locations where different filaments touch. This improves the adhesion between filaments, especially models printed in different materials.
hu: Összekapcsolt gerendaszerkezetet hoz létre azokon a helyeken, ahol a különböző filamentek összeérnek. Ez javítja a filamentek közötti tapadást, különösen a különböző anyagokból nyomtatott modelleknél.

en: Generates filament grouping for the left and right nozzles based on the most filament-saving principles to minimize waste
hu: A bal és jobb oldali fúvókák filamentjeinek csoportosítását az alapján végzi el, hogy hogyan lehet a legtöbb anyagot megtakarítani és legkevesebb hulladékot generálni.

en: Generates filament grouping for the left and right nozzles based on the printer's actual filament status, reducing the need for manual filament adjustment
hu: A nyomtató aktuális filamentjei alapján generálja a bal és jobb oldali fúvókák csoportosítását, csökkentve ezzel a kézi filamentbeállítás szükségességét.

en: Generating G-code
hu: G-kód generálása

en: Generating G-code: layer %1%
hu: G-kód generálása: %1% réteg

en: Generating geometry index data
hu: Geometriai index adatok generálása

en: Generating geometry vertex data
hu: Geometriai vertex adatok generálása

en: Generating infill regions
hu: Kitöltési területek generálása

en: Generating infill toolpath
hu: Kitöltési szerszámút generálás

en: Generating skirt & brim
hu: Szoknya & perem generálása

en: Generating support
hu: Támaszok generálása

en: Generating walls
hu: Falak generálása

en: Generic
hu: Általános

en: Get oss config failed.
hu: OSS-konfiguráció letöltése sikertelen.

en: Get ticket from device timeout
hu: Időtúllépés az eszköz-ticket beszerzésekor

en: Get ticket from server timeout
hu: Időtúllépés a szerver-ticket beszerzésekor

en: Global
hu: Globális

en: Global settings
hu: Globális beállítások

en: Global shortcuts
hu: Globális gyorsbillentyűk

en: Go Home
hu: Alaphelyzet

en: Go Live
hu: Streamelés indítása

en: Go to
hu: Ugrás

en: Go to Login
hu: Ugrás a bejelentkezéshez

en: Got it
hu: Értem

en: Got it, Turn off the Fire Alarm.
hu: Rendben, kapcsold ki a tűzjelzőt.

en: Goto download page.
hu: Látogass el a letöltési oldalra.

en: Grab new filament
hu: Új filament behúzása

en: Grid
hu: Rács

en: Groove
hu: Horony

en: Groove Angle
hu: Horonyszög

en: Group
hu: Csoport

en: Group Operations
hu: Csoportműveletek

en: Group files by month, recent first.
hu: Fájlok csoportosítása hónap szerint, elöl a legújabb.

en: Group files by year, recent first.
hu: Fájlok csoportosítása év szerint, elöl a legújabb.

en: Group manipulation
hu: Csoportos manipuláció

en: Grouping error:
hu: Csoportosítási hiba:

en: HTTP status: %1%
    Message body: "%2%"
hu: HTTP állapot: %1%
    Üzenet törzse: „%2%“

en: HTTPS CA File
hu: HTTPS CA fájl

en: HTTPS CA file is optional. It is only needed if you use HTTPS with a self-signed certificate.
hu: A HTTPS CA-fájl nem kötelező. Csak akkor szükséges, ha a HTTPS-t saját aláírású tanúsítvánnyal használod.

en: Hardened Steel
hu: Edzett acél

en: Hardened steel
hu: Edzett acél

en: Head diameter
hu: Fej átmérője

en: Heat
hu: Fűtés

en: Heat the nozzle
hu: Fúvóka felfűtése

en: Heatbed preheating
hu: Asztal előfűtése

en: Heating
hu: Fűtés

en: Heating chamber
hu: Kamra fűtése

en: Heating mode is suitable for printing ABS/ASA/PC/PA materials and circulates filters the chamber air.
hu: A fűtési mód alkalmas ABS/ASA/PC/PA anyagok nyomtatására, és keringteti a kamra levegőjét.

en: Heating nozzle
hu: Fúvóka fűtése

en: Height
hu: Magasság

en: Height Range
hu: Magasságtartomány

en: Height of SVG.
hu: SVG magassága.

en: Height of initial layer. Making initial layer height thick slightly can improve build plate adhension
hu: Kezdőréteg magassága. A vastagabb kezdőréteg javíthatja a tárgy asztalhoz való tapadását

en: Height range
hu: Magasságtartomány

en: Height range Modifier
hu: Magasságtartomány-módosító

en: Height ranges
hu: Magasságtartományok

en: Height to lid
hu: Magasság a fedélig

en: Height to rod
hu: Magasság a rúdig

en: Height:
hu: Magasság:

en: Helio API endpoint is empty, please check the configuration.
hu: A Helio API végpont üres, kérjük, ellenőrizd a beállításokat.

en: Helio Additive third - party software service feature has been successfully enabled!
hu: A Helio Additive harmadik féltől származó szoftverszolgáltatás engedélyezése sikeresen megtörtént!

en: Helio action completed successfully.
hu: Helio művelet sikeresen befejezve.

en: Helio does not support materials %s
hu: Helio nem támogatja a következő anyagokat: %s

en: Helio does not support using a number of materials greater than 1.
hu: Helio nem támogatja egynél több anyag használatát.

en: Helio functions do not support the print sequence of "ByObject".
hu: A Helio funkciók nem támogatják az „Objektumonként” nyomtatási sorrendet.

en: Helio optimization task failed
hu: Helio optimalizációs feladat sikertelen

en: Helio simulation task failed
hu: A Helio szimulációs feladat sikertelen

en: Helio's advanced feature for power users: available post purchase on its official website.
hu: A Helio fejlett funkciója haladó felhasználók számára: a hivatalos honlapjon elérhető a megvásárlását követően.

en: Helio: Failed to create GCode
hu: Helio: a G-kód létrehozása sikertelen

en: Helio: Failed to create Optimization
hu: Helio: nem sikerült létrehozni az optimalizálást

en: Helio: Failed to create Simulation
hu: Helio: nem sikerült létrehozni a szimulációt

en: Helio: GCode created successfully
hu: Helio: G-kód sikeresen létrehozva

en: Helio: GCode download failed
hu: Helio: G-kód letöltése sikertelen

en: Helio: GCode downloaded successfully
hu: Helio: A G-kód sikeresen letöltve

en: Helio: Optimzaion check failed
hu: Helio: optimízációs ellenőrzés sikertelen

en: Helio: Presigned URL Created
hu: Helio: Előre aláírt URL létrehozva

en: Helio: Simulation check failed
hu: Helio: a szimuláció ellenőrzése sikertelen volt

en: Helio: file succesfully uploaded
hu: Helio: a fájl sikeresen feltöltve

en: Helio: file upload failed
hu: Helio: fájl feltöltése sikertelen

en: Helio: optimization successfully created
hu: Helio: optimalizálás sikeresen létrehozva

en: Helio: optimization working
hu: Helio: optimalizálás folyamatban

en: Helio: simulation failed
hu: Helio: a szimuláció sikertelen volt

en: Helio: simulation successfully created
hu: Helio: szimuláció sikeresen létrehozva

en: Helio: simulation working
hu: Helio: a szimuláció fut

en: Help
hu: Segítség

en: Hexagon
hu: Hatszög

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hide Others
hu: Többi elrejtése

en: Hide QIDIStudio
hu: QIDIStudio elrejtése

en: High
hu: Magas

en: High Flow
hu: Nagy áramlás

en: High flow
hu: Nagy áramlás

en: High quality profile for 0.16mm layer height, prioritizing print quality and strength.
hu: Kiváló minőségű profil 0,16 mm rétegmagassággal, előtérbe helyezve a nyomtatási minőséget és az erősséget.

en: High quality profile for 0.2mm layer height, prioritizing strength and print quality.
hu: Kiváló minőségű profil 0,2 mm rétegmagassággal, előtérbe helyezve a szilárdságot és a nyomtatási minőséget.

en: High quality profile for 0.2mm nozzle, prioritizing print quality.
hu: Kiváló minőségű profil a 0,2 mm-es fúvókához, előtérbe helyezve a nyomtatási minőséget.

en: High quality profile for 0.6mm nozzle, prioritizing print quality and strength.
hu: Kiváló minőségű profil a 0,6 mm-es fúvókához, előtérbe helyezve a nyomtatási minőséget és az erősséget.

en: High quality profile for 0.8mm nozzle, prioritizing print quality.
hu: Kiváló minőségű profil a 0,8 mm-es fúvókához, előtérbe helyezve a nyomtatási minőséget.

en: High temperature Plate
hu: High Temperature Plate

en: High-temperature Heatbed Calibration
hu: Magas hőmérsékletű tárgyasztal kalibrálás

en: Higher chamber temperature can help suppress or reduce warping and potentially lead to higher interlayer bonding strength for high temperature materials like ABS, ASA, PC, PA and so on.At the same time, the air filtration of ABS and ASA will get worse.While for PLA, PETG, TPU, PVA and other low temperature materials,the actual chamber temperature should not be high to avoid cloggings, so 0 which stands for turning off is highly recommended
hu: Higher chamber temperature can help suppress or reduce warping and potentially lead to higher interlayer bonding strength for high temperature materials like ABS, ASA, PC, PA and so on. At the same time, the air filtration of ABS and ASA will get worse.While for PLA, PETG, TPU, PVA and other low temperature materials, the actual chamber temperature should not be high to avoid clogs, so 0 (turned off) is highly recommended.

en: Highlight faces according to overhang angle.
hu: Felületek kiemelése a túlnyúlási szögnek megfelelően.

en: Highlight overhang areas
hu: Túlnyúló területek kiemelése

en: Hilbert Curve
hu: Hilbert-görbe

en: Holes of object will be grown or shrunk in XY plane by the configured value. Positive value makes holes bigger. Negative value makes holes smaller. This function is used to adjust size slightly when the object has assembling issue
hu: A tárgy furatai az XY-síkban a beállított értékkel nőnek vagy zsugorodnak. Pozitív érték esetén a furatok nagyobbak lesznek, míg a negatív értéktől kisebbek. Ez a funkció a méret kismértékű módosítására szolgál, ha a tárgy összeszerelése során probléma merül fel.

en: Hollow
hu: Üreges

en: Home page and daily tips
hu: Kezdőoldal és napi tippek

en: Homing
hu: Alaphelyzetbe állítás

en: Homing toolhead
hu: Nyomtatófej alaphelyzetbe mozgatása

en: Honeycomb
hu: Méhsejt

en: Horizonal
hu: Vízszintes

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Horizontal distance of the nozzle tip to the rod's farther edge. Used for collision avoidance in by-object printing.
hu: A fúvóka hegyének vízszintes távolsága a rúd távolabbi szélétől. Az ütközések elkerülésére szolgál a tárgyankénti nyomtatáskor.

en: Horizontal slider - Move active thumb Left
hu: Vízszintes csúszka - Az aktív csúszka balra mozgatása

en: Horizontal slider - Move active thumb Right
hu: Vízszintes csúszka - Az aktív csúszka jobbra mozgatása

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: Host Setting
hu: Host beállítás

en: Host Type
hu: Host típusa

en: Hostname
hu: Host név:

en: Hostname, IP or URL
hu: Hosztnév, IP vagy URL

en: Hot Bed STL
hu: Tárgyasztal STL

en: Hot Bed SVG
hu: Tárgyasztal SVG

en: How do you like this printing file?
hu: Hogy tetszik ez a nyomtatási fájl?

en: How many layers of skirt. Usually only one layer
hu: Szoknyarétegek száma. Ez általában csak egy réteg

en: How to use LAN only mode
hu: LAN-mód használata

en: How to use calibration result?
hu: Hogyan használjam a kalibrálási eredményeket?

en: How to use keyboard shortcuts
    Did you know that QIDI Studio offers a wide range of keyboard shortcuts and 3D scene operations.
hu: A billentyűparancsok használata
    Tudtad, hogy a QIDI Studio billentyűparancsok és 3D-műveletek széles választékát kínálja?

en: Humidity
hu: Páratartalom

en: IP and Access Code Verified! You may close the window
hu: IP és hozzáférési kód leellenőrizve! Bezárhatod az ablakot

en: Idel Heating Protection
hu: Tétlenségi fűtésvezérlés

en: Identical filament: same brand, type and color
hu: Azonos filament: ugyanaz a márka, típus és szín

en: Identifies the type and position of the build plate on the heatbed. Pausing printing if a mismatch is detected.
hu: Felismeri a tárgyasztalon lévő tálca típusát és pozícióját. A nyomtatás szünetel, ha eltérést észlel.

en: Identifying build plate type
hu: Tárgyasztal azonosítása

en: Idle
hu: Tétlen

en: Idling...
hu: Tétlen...

en: If enable this setting, part cooling fan will never be stopped and will run at least at minimum speed to reduce the frequency of starting and stopping
hu: Ezen beállítás engedélyezése esetén a tárgyhűtő ventilátor soha nem áll le, és legalább a minimális fordulatszámon fog járni, hogy csökkentse az indítás és leállítás gyakoriságát

en: If enabled, auto check whether there are system presets updates after QIDI Studio startup.
hu: Ha engedélyezve van, automatikusan ellenőrzi a rendszerbeállítások frissítéseit a QIDI Studio indítása után.

en: If enabled, auto sync user presets with cloud after QIDI Studio startup or presets modified.
hu: Ha engedélyezve van, automatikusan szinkronizálja a felhasználói beállításokat a felhővel a QIDI Studio indítása vagy a beállítások módosítása után.

en: If enabled, bridges are more reliable, can bridge longer distances, but may look worse. If disabled, bridges look better but are reliable just for shorter bridged distances.
hu: Ha engedélyezve van, az áthidalások megbízhatóbbak, nagyobb távolságokat tudnak áthidalni, de rosszabbul nézhetnek ki. Ha ki van kapcsolva, az áthidalások jobban néznek ki, de csak a rövidebb távolságokon megbízhatóak.

en: If enabled, sets QIDI Studio as default application to open .3mf files
hu: Ha engedélyezve van, alapértelmezett alkalmazásként a QIDI Studio fogja megnyitni a .3mf fájlokat

en: If enabled, sets QIDI Studio as default application to open .step files
hu: Ha engedélyezve van, alapértelmezett alkalmazásként a QIDI Studio fogja megnyitni a .step fájlokat

en: If enabled, sets QIDI Studio as default application to open .stl files
hu: Ha engedélyezve van, alapértelmezett alkalmazásként a QIDI Studio fogja megnyitni az .stl fájlokat

en: If enabled, this setting will ensure external perimeters are not slowed down to meet the minimum layer time. This is particularly helpful in the below scenarios:
    
    1. To avoid changes in shine when printing glossy filaments 
    2. To avoid changes in external wall speed which may create slight wall artefacts that appear like z banding 
    3. To avoid printing at speeds which cause VFAs (fine artefacts) on the external walls
hu: Ha engedélyezve van, ez a beállítás biztosítja, hogy a külső perimétereket ne lassítsák le a minimális rétegidejű teljesítés érdekében. Ez különösen hasznos az alábbi helyzetekben:
    
    1. A csillogás változásának elkerülése érdekében fényes filamentek nyomtatásakor
    2. Az külső fal sebességváltozásának elkerülése, ami enyhe fal artefaktusokat okozhat, amelyek hasonlóak a Z-sávokhoz
    3. A külső falakon VFAs (finom artefaktusok) kialakulását okozó sebességek nyomtatásának elkerülése

en: If enabled, this setting will ensure external perimeters are not slowed down to meet the minimum layer time. This is particularly helpful in the below scenarios:
    1. To avoid changes in shine when printing glossy filaments
    2. To avoid changes in external wall speed which may create slight wall artifacts that appear like Z banding
    3. To avoid printing at speeds which cause VFAs (fine artifacts) on the external walls
hu: Ha engedélyezve van, ez a beállítás biztosítja, hogy a külső falaknál ne történjen lassítás a minimális rétegidő elérése érdekében. Ez különösen hasznos az alábbi esetekben:
    1. Fényes filamentek nyomtatásakor a fényesség változásának elkerülése érdekében
    2. A külső fal sebességváltozásának elkerülése érdekében, amely kisebb hibákat okozhat, melyek Z-sávosodásra emlékeztetnek
    3. Annak elkerülése érdekében, hogy olyan sebességgel nyomtass, amely VFA-kat (finom hibák) eredményez a külső falakon

en: If enabled,a parameter settings dialog will appear during STEP file import.
hu: Ha engedélyezve van, a STEP fájl importálása során egy paraméterbeállítási párbeszédablak jelenik meg.

en: If smooth or traditional mode is selected, a timelapse video will be generated for each print. After each layer is printed, a snapshot is taken with the chamber camera. All of these snapshots are composed into a timelapse video when printing completes. If smooth mode is selected, the toolhead will move to the excess chute after each layer is printed and then take a snapshot. Since the melt filament may leak from the nozzle during the process of taking a snapshot, prime tower is required for smooth mode to wipe nozzle.
hu: Ha a sima vagy a hagyományos mód van kiválasztva, minden nyomtatásnál készül egy timelapse-videó. Az egyes rétegek kinyomtatása után a beépített kamera egy képet készít. A nyomtatás befejeződése után aztán ezeket a képeket a szoftver egy videóvá fűzi össze. Ha a sima mód van kiválasztva, a réteg nyomtatása után a nyomtatófej a kidobónyíláshoz mozog, majd a kamera egy képet készít. Mivel a kép készítése során szivároghat valamennyi olvadt filament a fúvókából, egy törlőtoronyra van szükség a fúvóka megtisztításához.

en: If the chamber temperature exceeds 40℃, the system will automatically switch to heating mode. Please confirm whether to switch.
hu: Ha a kamra hőmérséklete meghaladja a 40 ℃-ot, a rendszer automatikusan fűtési üzemmódba kapcsol. Kérjük, erősítsd meg, hogy át kell-e kapcsolni.

en: If the first selected item is a part, the second one should be part of the same object.
hu: Ha az első kiválasztott elem egy tárgy, akkor a másodiknak is tárgynak kell lennie.

en: If the first selected item is an object, the second one should also be an object.
hu: Ha az első kiválasztott elem egy objektum, akkor a másodiknak is objektumnak kell lennie.

en: If the model has two parts that are symmetric about the y-axis, and you want these parts to have symmetric textures, please click this option on one of the parts.
hu: Ha a modellnek két olyan része van, amelyek az Y-tengelyre szimmetrikusak, és azt szeretnéd, hogy ezek a részek szimmetrikus textúrával rendelkezzenek, kattints erre az opcióra az egyik tárgyon.

en: If the server is in a fault state, you can temporarily use offline printing or local network printing.
hu: Szerverhiba esetén használhatod az offline vagy a helyi hálózati nyomtatást.

en: If this is enabled, when starting QIDI Studio and another instance of the same QIDI Studio is already running, that instance will be reactivated instead.
hu: Ha ez engedélyezve van, akkor a QIDI Studio indításakor, ha már fut egy másik példány, akkor az kerül újra aktiválásra egy új példány indítása helyett.

en: If this value is positive, Z hop will only come into effect when Z is above the parameter: "Z hop lower boundary" and is below this value
hu: Ha ez az érték pozitív, a Z-emelés csak akkor történik meg, ha az emelés mértéke a „Z-emelés alsó határánál“ nagyobb, de kisebb ennél az értéknél

en: If you are to print a kind of soft TPU, please don't slice with this profile, and it is only for TPU that has high enough hardness (not less than 55D) and is compatible with the AMS. To get better printing quality, please refer to this wiki: TPU printing guide.
hu: Ha valamilyen puha TPU-t szeretnél nyomtatni, kérjük, ne ezzel a profillal szeletelj, ez csak olyan TPU-hoz használható, amelynek elég nagy a keménysége (legalább 55D), és kompatibilis az AMS-sel. A jobb nyomtatási minőség eléréséhez kérjük, olvasd el ezt a wikit: TPU nyomtatási útmutató.

en: If you notice the following signs and other uncertain reasons during printing, you may consider performing flowrate calibration:
    1.Over-Extrusion: If you see excess material on your printed object, blotches form, or layers that look too thick, it could be a sign of over-extrusion;
    2.Under-Extrusion: This is the opposite of over - extrusion.Signs include missing layers, weak infill, or gaps in the print.This could mean that your printer isn't extruding enough filament;
    3.Poor Surface Quality : If the surface of your prints seems rough or uneven, this could be a result of an incorrect flow rate;
    4.Weak Structural Integrity : If your prints break easily or don't seem as sturdy as they should be, this might be due to under-extrusion or poor layer adhesion, which can be improved by flow rate calibration;
    5.When using third-party filaments
hu: Ha a következő jeleket és egyéb bizonytalan okokat észleli a nyomtatás során, fontolóra veheti az áramlási sebesség kalibrálását:
    1.Túl-extrudálás: Ha felesleges anyagot látsz a nyomtatott tárgyon, foltok formájában vagy rétegeken, amelyek túl vastagnak tűnnek, akkor ez a túl-extrudálás jele lehet;
    2.Under-extrudálás: Ez az ellentéte a túl - extrudálás. A jelek közé tartozik a hiányzó rétegek, a gyenge feltöltés vagy a nyomtatás hiányosságai. Ez azt jelentheti, hogy a nyomtató nem extrudál elegendő szálat;
    3.Rossz felületi minőség: Ha a nyomatok felülete durva vagy egyenetlen, ez a helytelen áramlási sebesség eredménye lehet;
    4.Gyenge strukturális integritás: Ha a nyomatok könnyen megszakadnak, vagy nem tűnnek olyan erősnek, mint kellene lenniük, ez lehet az alul-extrudálás vagy a rossz rétegtapadás miatt, amely javítható az áramlási sebesség kalibrálásával;
    5.Harmadik féltől származó szálak használata esetén

en: If you want to have tighter or looser assemble, you can set this value. When it is positive, it indicates tightening, otherwise, it indicates loosening
hu: Ha szorosabb vagy lazább illesztést szeretnél, ez az érték segíthet. A pozitív érték szorosabb, a negatív lazább illesztést eredményez.

en: If you want to process the output G-code through custom scripts, just list their absolute paths here. Separate multiple scripts with a semicolon. Scripts will be passed the absolute path to the G-code file as the first argument, and variables of settings also can be read
hu: Ha a kimeneti G-kódot egyedi szkripteken keresztül szeretnéd feldolgozni, itt csak sorold fel az abszolút elérési útvonalaikat. Több szkript esetén pontosvesszővel válaszd el őket. A szkriptek a G-kód fájl abszolút elérési útját fogják átadni első argumentumként, és a beállítások változóit is képesek beolvasni

en: If you would like to try QIDI Studio Beta, you may click to
hu: Ha szeretnéd kipróbálni a QIDI Studio Béta verzióját, kattints

en: If your firmware requires relative E values, check this, otherwise leave it unchecked. Must use relative e distance for QIDI printer
hu: Ha a firmware relatív E értékeket használ, jelöld be ezt az opciót, egyébként hagyd bejelöletlenül. QIDI nyomtatók esetében relatív E távolságot használunk

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Ignore HTTPS certificate revocation checks
hu: A HTTPS-tanúsítvány visszavonás ellenőrzésének figyelmen kívül hagyása

en: Ignore HTTPS certificate revocation checks in case of missing or offline distribution points. One may want to enable this option for self signed certificates if connection fails.
hu: Hiányzó vagy offline terjesztési pontok esetén figyelmen kívül hagyja a HTTPS-tanúsítványok visszavonásának ellenőrzését. Ez az opció akkor lehet segítségedre, ha nem sikerül csatlakoznod egy általad aláírt tanúsítvánnyal.

en: Ignore this and Resume
hu: Mellőzés és folytatás

en: Ignore. Don't Remind Next Time
hu: Figyelmen kívül hagyás. Legközelebb ne emlékeztessen

en: Illegal instruction
hu: Érvénytelen utasítás

en: Impact Strength Z
hu: Z-ütésállóság

en: Imperial
hu: Angolszász

en: Import
hu: Importálás

en: Import 3MF/STL/STEP/SVG/OBJ/AMF
hu: Importálás 3MF/STL/STEP/SVG/OBJ/AMF

en: Import 3mf file failed
hu: 3mf fájl importálása sikertelen

en: Import Configs
hu: Konfiguráció importálása

en: Import File
hu: Fájl importálása

en: Import Preset
hu: Beállítás importálása

en: Import a single SVG and split it
hu: Egyetlen SVG importálása és felosztása

en: Import a single SVG and then split it to several parts.
hu: Importál egy SVG-t, majd felosztja több részre.

en: Import file
hu: Fájl importálása

en: Import geometry data from STL/STEP/3MF/OBJ/AMF files
hu: Geometriai adatok importálása STL/STEP/3MF/OBJ/AMF fájlokból

en: Import geometry only
hu: Csak a geometria importálása

en: Import model and profile
hu: Modell és profil importálása

en: Import model only
hu: Csak modell importálása

en: Import profile only
hu: Csak profil importálása

en: Import result
hu: Importálás eredménye

en: Importing Model
hu: Modell importálása

en: Importing SLA archive
hu: SLA-archívum importálása

en: Importing canceled.
hu: Az importálás megszakítva.

en: Importing done.
hu: Importálás kész.

en: Importing to QIDI Studio failed. Please download the file and manually import it.
hu: A QIDI Studióba történő importálás sikertelen. Kérjük, töltsd le a fájlt és importáld kézzel.

en: Improve rendering performance by lod
hu: Renderelési teljesítmény javítása lod szerint

en: Improve shell precision by adjusting outer wall spacing. This also improves layer consistency.
hu: Javítja a héj pontosságát a külső fal távolságának beállításával. Ez javítja a rétegek konzisztenciáját is.

en: Improve strength
    Did you know that you can use more wall loops and higher sparse infill density to improve the strength of the model?
hu: Szilárdság javítása
    Tudtad, hogy több fal vagy nagyobb kitöltés használatával javíthatod a modell szilárdságát?

en: Improved rendering performance under the scene of multiple plates and many models.
hu: Javított renderelési teljesítmény több tálca és modell esetén.

en: In Cloud Slicing Queue, there are %s tasks ahead.
hu: A felhőszeletelési várólistán %s feladat van a tiéd előtt.

en: In addition, Flow Rate Calibration is crucial for foaming materials like LW-PLA used in RC planes. These materials expand greatly when heated, and calibration provides a useful reference flow rate.
hu: Ezenkívül az anyagáramlás kalibrálása létfontosságú az olyan habzó anyagok esetében, mint az RC repülőkben használt LW-PLA. Ezek az anyagok melegítéskor nagymértékben tágulnak, és a kalibrálás hasznos referencia-anyagáramlást biztosít.

en: In order to reduce the visibility of the seam in a closed loop extrusion, the loop is interrupted and shortened by a specified amount.
    This amount as a percentage of the current extruder diameter. The default value for this parameter is 15
hu: A varrat láthatóságának csökkentése érdekében a szoftver megszakítja a zárt hurkú extrudálást, illetve a meghatározott mértékben lerövidíti azt.
    Ezt a mennyiséget az extruder aktuális átmérőjének százalékában fejezzük ki. Ennek a paraméternek az alapértelmezett értéke 15

en: In order to reduce the visiblity of the seam in closed loop, the inner wall and outer wall are shortened by a specified amount.
hu: A varrat láthatóságának csökkentése érdekében a zárt körben nyomtatott belső és külső falat a meghatározott mértékben lerövidíti.

en: In queue
hu: Sorban áll

en: In the 3D Printing community, we learn from each other's successes and failures to adjust our own slicing parameters and settings. %s follows the same principle and uses machine learning to improve its performance from the successes and failures of the vast number of prints by our users. We are training %s to be smarter by feeding them the real-world data. If you are willing, this service will access information from your error logs and usage logs, which may include information described in  Privacy Policy. We will not collect any Personal Data by which an individual can be identified directly or indirectly, including without limitation names, addresses, payment information, or phone numbers. By enabling this service, you agree to these terms and the statement about Privacy Policy.
hu: A 3D-nyomtató közösségben egymás sikereiből és kudarcaiból tanulunk, hogy javíthassuk a saját szeletelési paramétereinket és beállításainkat. A(z) %s ugyanezt az elvet követi, és gépi tanulás segítségével próbálja javítani a nyomtatói és szoftverei teljesítményét a felhasználóink hatalmas számú nyomtatásának kiértékelésével. A(z) %s okosabbá tételéhez valós adatokkal kell tréningelnünk. Ha hozzájárulsz, ez a szolgáltatás hozzáférést kap a hibanaplókból és a használati naplókból származó információkhoz, amelyek az Adatvédelmi irányelvekben részletezett adatokat tartalmazhatnak. Nem gyűjtünk olyan személyes adatokat, amelyek alapján az egyén közvetlenül vagy közvetve beazonosítható lenne, ideértve a neveket, címeket, fizetési információkat vagy telefonszámokat. A szolgáltatás engedélyezésével elfogadod ezeket a feltételeket, valamint az Adatvédelmi irányelvekről szóló nyilatkozatot.

en: In the process preset, under "Others-Advanced", check "Enable clumping detection by probing". This feature generates a small wipe tower and performs probing detection to identify clumping issues early in the print and stop printing, preventing print failures or printer damage.
hu: A folyamatbeállításnál az "Egyebek - Haladó" részben pipáld ki a „Feltapadás-észlelés engedélyezése tapintással" opciót. Ez a funkció egy kis törlőtornyot hoz létre, és tapintással végzett észlelést végez a feltapadás korai felismerése érdekében a nyomtatás során, majd leállítja a nyomtatást, megakadályozva ezzel a nyomtatási hibákat vagy a nyomtató károsodását.

en: InFo
hu: Infó

en: Incompatible
hu: Nem kompatibilis

en: Incompatible presets
hu: Nem kompatibilis beállítások

en: Incorrect password
hu: Helytelen jelszó

en: Increase %1%g filament and %2% changes compared to optimal grouping.
hu: %1%g filamenttel és %2% váltással több, mint az optimális csoportosítás esetén.

en: Increase %1%g filament and save %2% changes compared to a printer with one nozzle.
hu: %1%g filamenttel több és %2% váltással kevesebb egy egyfúvókás nyomtatóhoz képest.

en: Increase %1%g filament and save %2% changes compared to optimal grouping.
hu: %1%g filamenttel több és %2% váltással kevesebb, mint az optimális csoportosítás esetén.

en: Increase/decrease edit area
hu: Szerkesztési terület növelése/csökkentése

en: Independent support layer height
hu: Független támasz rétegmagassága

en: Infill
hu: Kitöltés

en: Infill area is enlarged slightly to overlap with wall for better bonding. The percentage value is relative to line width of sparse infill
hu: Lehetővé teszi, hogy a kitöltési területnek nagyobb átfedése legyen a falakkal, a jobb kapcsolódás érdekében. A százalékos érték a ritkás kitöltés vonalszélességéhez viszonyított érték.

en: Infill combination
hu: Kitöltés összevonása

en: Infill density(%)
hu: Kitöltési sűrűség (%)

en: Infill direction
hu: Kitöltés iránya

en: Infill gap
hu: Kitöltési rés

en: Infill lock depth
hu: Kitöltés zárási mélység

en: Infill rotate step
hu: Kitöltés forgatási lépésköz

en: Infill shift step
hu: Kitöltés eltolási lépésköz

en: Infill/Wall overlap
hu: Kitöltés/fal átfedés

en: Info
hu: Infó

en: Information
hu: Információ

en: Init
hu: Inicializálás

en: Initial layer
hu: Kezdőréteg

en: Initial layer bed temperature
hu: Kezdőréteg asztalhőmérséklete

en: Initial layer density
hu: Kezdőréteg sűrűsége

en: Initial layer expansion
hu: Kezdőréteg kiterjesztése

en: Initial layer flow ratio
hu: Kezdőréteg anyagáramlása

en: Initial layer height
hu: Kezdőréteg-magasság

en: Initial layer infill
hu: Kezdőréteg kitöltése

en: Initial layer nozzle temperature
hu: A kezdőréteg fúvóka hőmérséklete

en: Initial layer speed
hu: Kezdőréteg sebessége

en: Initial layer travel
hu: Kezdőréteg mozgás

en: Initializing...
hu: Inicializálás…

en: Inner brim only
hu: Csak belső perem

en: Inner wall
hu: Belső fal

en: Innerloop
hu: Belső hurok

en: Input Custom Model
hu: Egyedi modell megadása

en: Input Custom Nozzle Diameter
hu: Add meg az egyedi fúvókaátmérőt

en: Input Custom Vendor
hu: Egyedi gyártó megadása

en: Input Value
hu: Bemeneti érték

en: Input access code
hu: Add meg a hozzáférési kódot

en: Input text
hu: Szöveg

en: Insert Gcode between objects. This parameter will only come into effect when you print your models object by object
hu: A tárgyak nyomtatása között használt G-kód. Ez a paraméter csak akkor működik, ha a nyomtatás tárgyankénti sorrendben történik.

en: Insert a pause command at the beginning of this layer.
hu: Beszúr egy szünetet a réteg nyomtatása előtt.

en: Insert custom G-code at the beginning of this layer.
hu: Beszúr egy egyedi G-kódot a réteg nyomtatása előtt.

en: Insert template custom G-code at the beginning of this layer.
hu: Beszúr egy egyedi G-kód-sablont a réteg nyomtatása előtt.

en: Insertion update
hu: Frissítés

en: Inspecting first layer
hu: Első réteg vizsgálata

en: Install Network Plug-in
hu: Hálózati bővítmény telepítése

en: Install failed
hu: Sikertelen telepítés

en: Install network plug-in
hu: Hálózati bővítmény telepítése

en: Install presets failed
hu: A beállítások telepítése nem sikerült

en: Install successfully.
hu: Sikeresen telepítve.

en: Install toolhead enhanced cooling fan to prevent filament softening.
hu: Szereld fel a szerszámfej továbbfejlesztett hűtőventilátorát a filament lágyulásának megelőzésére.

en: Installing
hu: Telepítés

en: Instance manipulation
hu: Példánymanipuláció

en: Insufficient storage space, please clear the space and try again.
hu: Nincs elegendő tárhely, kérjük, szabadíts fel helyet, és próbáld újra.

en: Integration failed.
hu: Az integráció nem sikerült.

en: Integration was successful.
hu: Az integráció sikeres volt.

en: Interface pattern
hu: Érintkező felület mintázata

en: Interface shells
hu: Érintkező réteg héjak

en: Interface use loop pattern
hu: Körkörös minta az érintkező felületeken

en: Interlocking beam layers
hu: Összekapcsolt gerenda rétegei

en: Interlocking beam width
hu: Összekapcsolt gerenda szélessége

en: Interlocking boundary avoidance
hu: Összekapcsolódás határok elkerülése

en: Interlocking depth
hu: Összekapcsolási mélység

en: Interlocking depth of a segmented region
hu: Szegmentált régió összekapcsolódási mélysége

en: Interlocking depth of a segmented region. Zero disables this feature.
hu: Szegmentált régió összekapcsolódási mélysége. A 0 érték letiltja ezt a funkciót.

en: Interlocking direction
hu: Összekapcsolódás iránya

en: Internal Error
hu: Belső hiba

en: Internal Version
hu: Belső verzió

en: Internal bridge support thickness
hu: Belső áthidalások támaszának vastagsága

en: Internal developer mode
hu: Belső fejlesztői mód

en: Internal error. Please try upgrading the firmware and Studio version. If the issue persists, contact customer support.
hu: Belső hiba. Kérjük, próbáld meg frissíteni a firmware és a Studio verziót. Ha a probléma továbbra is fennáll, fordulj az ügyfélszolgálathoz.

en: Internal ribs
hu: Belső bordák

en: Internal solid infill
hu: Belső szilárd kitöltés

en: Internal solid infill pattern
hu: Belső tömör kitöltés mintája

en: Intersection
hu: Metszéspont

en: Intersection operation requires at least two objects.
hu: A metszéspont művelethez legalább két tárgy szükséges.

en: Intersection operation requires at least two volumes.
hu: A metszéspont művelethez legalább két térfogat szükséges.

en: Invalid connectors detected
hu: Érvénytelen összekötőket észleltünk

en: Invalid data
hu: Érvénytelen adat

en: Invalid file format.
hu: Érvénytelen fájl formátum.

en: Invalid format. Expected vector format: "%1%"
hu: Érvénytelen formátum. Elvárt vektor formátum: "%1%"

en: Invalid input.
hu: Érvénytelen bevitel.

en: Invalid name, the following characters are not allowed:
hu: Érvénytelen név, a következő karakterek nem megengedettek:

en: Invalid nozzle information, please refresh or manually set nozzle information.
hu: Érvénytelen fúvókaadatok, kérjük frissítsd vagy állítsd be manuálisan a fúvókaadatokat.

en: Invalid number
hu: Érvénytelen szám

en: Invalid numeric.
hu: Érvénytelen számjegy.

en: Invalid printer preset. Unable to slice with Helio.
hu: Érvénytelen nyomtatóbeállítás. Nem lehetséges a szeletelés Helióval.

en: Invalid state. 
    No one part is selected to keep after cut
hu: Érvénytelen állapot. 
    Egyetlen rész sem lett kiválasztva a vágás utáni megtartásra

en: Invalid value when spiral vase mode is enabled:
hu: Érvénytelen érték, ha a spirálváza mód engedélyezve van:

en: Invalid values found in the 3mf:
hu: Érvénytelen értékek a 3mf-ben:

en: Invalidate cut info
hu: Vágás visszavonása

en: Ironing
hu: Vasalás

en: Ironing Pattern
hu: Vasalási minta

en: Ironing Type
hu: Vasalás típusa

en: Ironing flow
hu: Vasalás áramlási sebesség

en: Ironing inset
hu: Vasalás eltolása

en: Ironing is using small flow to print on same height of surface again to make flat surface more smooth. This setting controls which layer being ironed
hu: A vasalás kis anyagáramlás használatával elsimítja a sík felületeket. Ez a beállítás szabályozza, hogy mely rétegeknél történik vasalás.

en: Ironing line spacing
hu: Vasalási vonalak közötti távolság

en: Ironing speed
hu: Vasalás sebessége

en: Is it %s%% or %s %s?
    YES for %s%%, 
    NO for %s %s.
hu: %s%% vagy %s %s?
    IGEN %s%%, 
    NEM %s %s.

en: Isometric View
hu: Izometrikus nézet

en: It can be observed that at a certain height, the model begins to show missing fibers. There are two methods to measure the maximum volumetric velocity:
    1. Observing the number of notches nums on the right side, you can use Startv + (step * 2) * nums = Max Volumetric Speed.
    2. In the "Preview" interface, view the Gcode of the model, find the "Flow" value corresponding to the missing part, and save it.
hu: Megfigyelhető, hogy egy bizonyos magasságban a modell hiányzó szálakat mutat, két módszer létezik a maximális térfogati sebesség mérésére:
    1. Figyelve a jobb oldalon lévő bevágások számát, a Startv + (step * 2) * nums = Max Volumetric Speed.
    2. Az "Előnézet" felületen tekintse meg a modell Gcode-ját, keresse meg a hiányzó résznek megfelelő "Flow" értéket, és mentse el.

en: It has a big layer height, and results in apparent layer lines and ordinary printing quality and printing time.
hu: Nagy rétegmagassággal rendelkezik, ami jól látható rétegvonalakat, valamint átlagos nyomtatási minőséget és nyomtatási időt eredményez.

en: It has a general layer height, and results in general layer lines and printing quality. It is suitable for most general printing cases.
hu: Normál rétegmagassággal rendelkezik, és átlagos rétegvonalakat és nyomtatási minőséget eredményez. Alkalmas a legtöbb nyomtatási feladatra.

en: It has a small layer height, and results in almost negligible layer lines and high printing quality. It is suitable for most general printing cases.
hu: Kis rétegmagassággal rendelkezik, és szinte észrevehetetlen rétegvonalakat és kiváló nyomtatási minőséget eredményez. Alkalmas a legtöbb általános nyomtatási feladathoz.

en: It has a very big layer height, and results in very apparent layer lines, low printing quality and general printing time.
hu: Nagyon nagy rétegmagassággal rendelkezik, és nagyon jól látható rétegvonalakat, alacsony nyomtatási minőséget és rövidebb nyomtatási időt eredményez.

en: It is not recommended to print the following filament(s) with %1%: %2%
hu: Nem ajánlott a következő filamenttel nyomtatni %1%: %2%

en: It is not recommended to use PVA filaments with 0.2mm nozzles.
hu: Nem ajánlott a PVA filament használata 0,2 mm-es fúvókával.

en: It is not recommended to use the following nozzle and filament combinations:
hu: Nem ajánlott a következő fúvóka- és filamentkombinációk használata:

en: It is recommended to assemble the objects first,
    because the objects is restriced to bed 
    and only parts can be lifted.
hu: Javasoljuk, hogy először szereld össze az objektumokat,
    mert az objektumok az asztalhoz vannak kötve 
    és csak az alkatrészeket lehet mozgatni.

en: It seems object %s has %s. Please re-orient the object or enable support generation.
hu: A(z) %s objektum a következő problémával rendelkezik: %s. Kérjük, változtasd meg az orientációját vagy engedélyezd a támasz generálását.

en: Jerk limitation
hu: Jerk limitek

en: Jerk of first layer
hu: Jerk az első rétegnél

en: Jerk of infill
hu: Jerk a kitöltésnél

en: Jerk of inner walls
hu: Jerk a belső falaknál

en: Jerk of outer walls
hu: Jerk a külső falaknál

en: Jerk of top surface
hu: Jerk a felső felületen

en: Jerk of travel
hu: Jerk mozgáskor

en: Join
hu: Csatlakozás

en: Join Customer Experience Improvement Program.
hu: Csatlakozz a felhasználói élmény javítását célzó programhoz.

en: Jump to
hu: Ugrás ide:

en: Jump to Layer
hu: Ugrás a rétegre

en: Jump to model publish web page
hu: Ugrás a modell közzététele weboldalra

en: Jump to webpage
hu: Ugrás a weboldalra

en: Keep fan always on
hu: Ventilátor mindig bekapcsolva

en: Keep it On
hu: Tartsd bekapcsolva

en: Keep liveview when printing.
hu: Videó lejátszásának folytatása nyomtatás közben.

en: Keep min
hu: Maradjon min.

en: Keep only one QIDI Studio instance
hu: Csak egy QIDI Studio-példány megtartása

en: Keep orientation
hu: Tájolás megtartása

en: Keep the selected options.
hu: Kiválasztott opciók megtartása.

en: Key 1~9
hu: Számgombok 1-9

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Klipper's max_accel_to_decel will be adjusted automatically
hu: A Klipper max_accel_to_decel értékét a rendszer automatikusan beállítja

en: Klipper's max_accel_to_decel will be adjusted to this percent of acceleration
hu: A Klipper max_accel_to_decel értéke ehhez a gyorsulási értékhez lesz igazítva

en: LAN Connection Failed (Failed to start liveview)
hu: Sikertelen LAN csatlakozás (Nem sikerült elindítani az élő videót)

en: LAN Connection Failed (Failed to view sdcard)
hu: LAN csatlakozás sikertelen (nem sikerült az SD-kártya megtekintése)

en: LAN Only Liveview is off. Please turn on the liveview on printer screen.
hu: A LAN élő nézet ki van kapcsolva. Kérjük, kapcsold be az élő nézetet a nyomtató képernyőjén.

en: Lamp
hu: Világítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Language selection
hu: Nyelv kiválasztása

en: Laser 10W
hu: Lézer 10W

en: Laser 40W
hu: Lézer 40W

en: Laser Calibration
hu: Lézerkalibrálás

en: Last Step
hu: Utolsó lépés

en: Last Trace ID:
hu: Utolsó nyomkövetési azonosító:

en: Later
hu: Később

en: Latest Version:
hu: Legújabb verzió:

en: Latest version
hu: Legfrissebb verzió

en: Lay on Face
    Did you know that you can quickly orient a model so that one of its faces sits on the print bed? Select the "Place on face" function or press the <b>F</b> key.
hu: Felületre fektetés
    Tudtad, hogy a modellt egyszerűen elforgathatod úgy, hogy az egyik oldala az asztalra kerüljön? Válaszd a „Felületre fektetés“ opciót, vagy csak nyomd meg az <b>F</b> gombot.

en: Lay on face
hu: Felületre fektetés

en: Layer
hu: Réteg

en: Layer Height
hu: Rétegmagasság

en: Layer Height (mm)
hu: Rétegmagasság (mm)

en: Layer Time
hu: Rétegidő

en: Layer Time:
hu: Rétegidő:

en: Layer change G-code
hu: Rétegváltás G-kód

en: Layer height
hu: Rétegmagasság

en: Layer height cannot exceed nozzle diameter
hu: A rétegmagasság nem lehet nagyobb a fúvóka átmérőjénél

en: Layer height exceeds the limit in Printer Settings -> Extruder -> Layer height limits ,this may cause printing quality issues.
hu: A rétegmagasság meghaladja a Nyomtatóbeállítások -> Extruder -> Rétegmagasság limitek menüpontban megadott értéket, ez minőségbeli problémákat okozhat a nyomtatás során.

en: Layer height is too small.
    It will set to min_layer_height
hu: A rétegmagasság túl kicsi.
    min_layer_height értékre lesz állítva

en: Layer height limits
hu: Rétegmagasság limitek

en: Layer range Settings to modify
hu: Módosítandó rétegtartomány-beállítások

en: Layer time
hu: Rétegidő

en: Layer: %d/%d
hu: Réteg: %d/%d

en: Layer: %s
hu: Réteg: %s

en: Layer: N/A
hu: Réteg: N/A

en: Layers
hu: Rétegek

[ctx: Layers]
en: Bottom
hu: Alsó

[ctx: Layers]
en: Top
hu: Felső

en: Layers to Optimize
hu: Optimalizálandó rétegek

en: Learn more
hu: Tudj meg többet

en: Left
hu: Bal

en: Left AMS
hu: Bal AMS

en: Left Extruder
hu: Bal extruder

en: Left Nozzle
hu: Bal fúvóka

en: Left Time
hu: Remaining Time

en: Left View
hu: Bal nézet

en: Left click
hu: Bal kattintás

en: Left drag
hu: Balra húzás

en: Left extruder
hu: Bal extruder

en: Left filaments
hu: Bal oldali filamentek

en: Left mouse button
hu: Bal egérgomb

en: Left mouse button:
hu: Bal egérgomb:

en: Left nozzle
hu: Bal fúvóka

en: Left nozzle: %smm
hu: Bal oldali fúvóka: %s mm

en: Left nozzle: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%
hu: Bal oldali fúvóka: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%

en: Left:
hu: Bal:

en: Left: %s
hu: Bal: %s

en: Length
hu: Hossz

en: Length of sparse infill anchor
hu: Ritkás kitöltés horgony hossza

en: Length of the scarf. Setting this parameter to zero effectively disables the scarf.
hu: A scarf varrat hossza. Ennek a paraméternek a nullára állítása letiltja a scarf varratot.

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: License
hu: Licenc

en: Lightning
hu: Villám

en: Line
hu: Vonal

en: Line Type
hu: Vonaltípus

en: Line Width
hu: Vonalszélesség

en: Line Width (mm)
hu: Vonalszélesség (mm)

en: Line gap
hu: Vonalköz

en: Line pattern for internal sparse infill
hu: A belső ritkás kitöltés vonalmintája

en: Line pattern for skeleton
hu: Vonalminta a csontvázhoz

en: Line pattern for skin
hu: Vonalminta a bőrhöz

en: Line pattern of bottom surface infill, not bridge infill
hu: Az alsó felület kitöltésének mintája, kivéve az áthidalásokat

en: Line pattern of internal solid infill. if the detect narrow internal solid infill be enabled, the concentric pattern will be used for the small area.
hu: A belső szilárd kitöltés vonalmintázata. Ha engedélyezve van a keskeny belső szilárd kitöltés észlelése, a kis területre a koncentrikus mintázatot fogja használni.

en: Line pattern of support
hu: A támasz mintázata

en: Line pattern of support interface. Default pattern for support interface is Rectilinear Interlaced
hu: A támaszfelület vonalmintája. A támaszfelület alapértelmezett mintája a váltottsoros vonal.

en: Line pattern of top surface infill
hu: A felső felület kitöltésének mintája

en: Line width
hu: Nyomtatott vonal szélessége

en: Line width for top surfaces
hu: Felső felületek vonalszélessége

en: Line width of initial layer
hu: Az első réteg vonalszélessége

en: Line width of inner wall
hu: A belső falak vonalszélessége

en: Line width of internal solid infill
hu: A belső tömör kitöltés vonalszélessége

en: Line width of internal sparse infill
hu: A belső ritkás kitöltés vonalszélessége

en: Line width of outer wall
hu: A külső fal vonalszélessége

en: Line width of support
hu: A támasz vonalszélessége

en: Linear Deflection
hu: Lineáris eltérés

en: Linear gradient
hu: Lineáris átmenet

en: Live View Camera Calibration
hu: Élőnézet kamera kalibrálása

en: Liveview Retry
hu: Élő nézet újra próbálása

en: Load
hu: Betöltés

en: Load 3mf
hu: 3mf betöltése

en: Load Filament
hu: Betöltés

en: Load a model
hu: Modell betöltése

en: Load configs
hu: Konfiguráció betöltése

en: Load failed
hu: Sikertelen betöltés

en: Load project
hu: Projekt betöltése

en: Load skipping objects information failed. Please try again.
hu: A kihagyott objektumok információinak betöltése sikertelen. Kérjük próbáld újra.

en: Load stl
hu: STL betöltése

en: Load svg
hu: SVG betöltése

en: Load these files as a single object with multiple parts?
hu: Betöltöd ezeket a fájlokat több részből álló egyetlen objektumként?

en: Load...
hu: Betöltés...

en: Loading
hu: Betöltés

en: Loading ...
hu: Betöltés…

en: Loading G-codes
hu: G-kódok betöltése

en: Loading a mode view
hu: Mód nézet betöltése

en: Loading configuration
hu: Konfiguráció betöltése

en: Loading current presets
hu: Jelenlegi beállítások betöltése

en: Loading file
hu: Fájl betöltése

en: Loading file list...
hu: Fájllista betöltése...

en: Loading file: %s
hu: Fájl betöltése: %s

en: Loading of a model file failed.
hu: A modellfájl betöltése sikertelen.

en: Loading repaired objects
hu: Javított objektumok betöltése

en: Loading user preset
hu: Felhasználói beállítás betöltése

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Local
hu: Helyi

en: Lock
hu: Lezárás

en: Lock/unlock rotation angle when dragging above the surface.
hu: Az elforgatási szög rögzítése/feloldása a felület feletti húzásnál.

en: Lock/unlock the aspect ratio of the SVG.
hu: Az SVG képarányának zárolása/feloldása.

en: Locked Zag
hu: Zárt cakkozás

en: Log Info
hu: Napló adatok

en: Log Level
hu: Naplózási szint

en: Log Out
hu: Kijelentkezés

en: Log in failed. Please check the Pin Code.
hu: A bejelentkezés sikertelen. Kérjük, ellenőrizd a PIN-kódot.

en: Log in printer
hu: Bejelentkezés a nyomtatóra

en: Log in successful.
hu: Sikeres bejelentkezés.

en: Log out printer
hu: Kijelentkezés a nyomtatóról

en: Log out successful.
hu: Sikeres kijelentkezés.

en: Logging
hu: Naplózás

en: Logging in
hu: Bejelentkezés

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Login Region
hu: Régió

en: Login failed
hu: Sikertelen bejelentkezés

en: Login information expired. Please login again.
hu: A bejelentkezési adatok érvénytelenek. Kérjük, jelentkezz be újra.

en: Login/Register
hu: Bejelentkezés/Regisztráció

en: Long retraction when cut(experimental)
hu: Hosszú visszahúzás vágáskor (kísérleti)

en: Long retraction when extruder change
hu: Hosszú visszahúzás az extruder cseréjekor

en: Low
hu: Alacsony

en: Low temperature filament(PLA/PETG/TPU) is loaded in the extruder.In order to avoid extruder clogging,it is not allowed to set the chamber temperature.
hu: Az alacsony hőmérsékletű filament (PLA/PETG/TPU) kerül betöltésre az extruderbe. Az extruder eltömődésének elkerülése érdekében a kamrahőmérséklet megváltoztatása nem engedélyezett.

en: Ludicrous
hu: Őrült

en: M400 pause
hu: M400 szünet

en: MC Board
hu: MC-panel

en: MD5 verification failed, please try again.
hu: Az MD5-ellenőrzés sikertelen, kérjük próbáld újra.

en: Machine
hu: Gép

en: Machine Name
hu: Gép neve

en: Machine end G-code
hu: Gép befejező G-kód

en: Machine gcode
hu: Gép G-kód

en: Machine limits
hu: Géplimitek

en: Machine start G-code
hu: Gép kezdő G-kód

en: Manage Result
hu: Eredmények kezelése

en: Management user presets
hu: Felhasználói beállítások kezelése

en: Manual
hu: Manuális

en: Manual Calibration
hu: Kézi kalibrálás

en: Manually assign filament to the left or right nozzle
hu: Filamentek kézi hozzárendelése a bal vagy jobb fúvókához

en: Manually change external spool during printing for multi-color printing
hu: Kézzel cseréld ki a külső tekercset a nyomtatás közben a többszínű nyomtatáshoz

en: Mapping
hu: Kiosztás

en: Matching
hu: Egyezés

en: Max Print Height
hu: Maximális nyomtatási magasság

en: Max Radius
hu: Max. sugár

en: Max Velocity
hu: Max. sebesség

en: Max Volumetric Speed
hu: Max. volumetrikus sebesség

en: Max Volumetric Speed Calibration
hu: Max. volumetrikus sebesség kalibrálása

en: Max Volumetric Speed calibration is recommended when you print with:
hu: A maximális volumetrikus sebesség kalibrálása ajánlott, ha a következővel nyomtatsz:

en: Max XY Smoothing
hu: Max XY simítás

en: Max angle
hu: Max. szög

en: Max bridge length
hu: Maximum áthidalás hossza

en: Max clearance radius around extruder. Used for collision avoidance in by-object printing.
hu: Az extruder körüli szabadon hagyott terület sugara. Objektumonként történő nyomtatás során az ütközések elkerülésére szolgál.

en: Max fan speed threshold
hu: Max. ventilátor fordulatszám

en: Max flowrate
hu: Max. anyagáramlás

en: Max length of bridges that don't need support. Set it to 0 if you want all bridges to be supported, and set it to a very large value if you don't want any bridges to be supported.
hu: Ez a maximális hossza azoknak az áthidalásoknak, amelyeknek nincs szükségük alátámasztásra. Állítsd 0-ra, ha azt szeretnéd, hogy minden áthidalás alá legyen támasztva, vagy állítsd egy nagyon nagy értékre, ha azt szeretnéd, hogy egyetlen áthidalás se legyen alátámasztva.

en: Max speed
hu: Max. sebesség

en: Max volumetric speed
hu: Max. volumetrikus sebesség

en: Max volumetric speed calibration result has been saved to preset
hu: A maximális volumetrikus sebesség kalibrálásának eredményét elmentettük a beállításokban

en: Max volumetric speed multinomial coefficients
hu: Maximális térfogati sebesség multinomiális együtthatói

en: Max volumetric speed test
hu: Maximális volumetrikus sebesség teszt

en: Maximum E speed
hu: Maximális E sebesség

en: Maximum X speed
hu: Maximális X sebesség

en: Maximum Y speed
hu: Maximális Y sebesség

en: Maximum Z speed
hu: Maximális Z sebesség

en: Maximum acceleration E
hu: Maximális gyorsulás E

en: Maximum acceleration X
hu: Maximális sebesség  X

en: Maximum acceleration Y
hu: Maximális gyorsulás Y

en: Maximum acceleration Z
hu: Maximális gyorsulás Z

en: Maximum acceleration for extruding
hu: Maximális gyorsulás extrudáláshoz

en: Maximum acceleration for extruding (M204 P)
hu: Maximális gyorsulás extrudáláshoz (M204 P)

en: Maximum acceleration for retracting
hu: Maximális gyorsulás a visszahúzáshoz

en: Maximum acceleration for retracting (M204 R)
hu: Maximális gyorsulás a visszahúzáshoz (M204 R)

en: Maximum acceleration for travel
hu: Maximális gyorsulás a mozgáshoz

en: Maximum acceleration for travel (M204 T)
hu: Maximális gyorsulás a mozgáshoz (M204 T)

en: Maximum acceleration of the E axis
hu: E-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum acceleration of the X axis
hu: X-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum acceleration of the Y axis
hu: Y-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum acceleration of the Z axis
hu: Z-tengely maximális gyorsulás

en: Maximum count of recent projects
hu: Legutóbbi projektek maximális száma

en: Maximum detour distance for avoiding crossing wall. Don't detour if the detour distance is larger than this value. Detour length could be specified either as an absolute value or as percentage (for example 50%) of a direct travel path. Zero to disable
hu: A kitérő maximális hossza a fal keresztezésének elkerüléséhez. A nyomtató figyelmen kívül hagyja a kitérést, ha az ehhez szükséges távolság nagyobb, mint ez az érték. A kitérő megadható abszolút értékként vagy a közvetlen útvonal százalékában (például 50%). Állítsd az értéket 0-ra, ha ki szeretnéd kapcsolni ezt az opciót.

en: Maximum distance to move points in XY to try to achieve a smooth spiralIf expressed as a %, it will be computed over nozzle diameter
hu: A pontok mozgatásának maximális távolsága XY irányban a sima spirál elérése érdekében. %-ban kifejezve a fúvóka átmérője alapján kell megadni.

en: Maximum jerk E
hu: Maximális jerk E

en: Maximum jerk X
hu: Maximális jerk X

en: Maximum jerk Y
hu: Maximális jerk Y

en: Maximum jerk Z
hu: Maximális jerk Z

en: Maximum jerk of the E axis
hu: Maximális jerk az E tengelyen

en: Maximum jerk of the X axis
hu: Maximális jerk az X tengelyen

en: Maximum jerk of the Y axis
hu: Maximális jerk az Y tengelyen

en: Maximum jerk of the Z axis
hu: Maximális jerk a Z tengelyen

en: Maximum length of sparse infill anchor
hu: Ritkás kitöltés lehorgonyzásának hossza

en: Maximum printable height of this extruder which is limited by mechanism of printer
hu: Az extruder által nyomtatható maximális magasság, amelyet a nyomtató mechanikája korlátoz.

en: Maximum printable height which is limited by mechanism of printer
hu: Ez a maximális nyomtatható magasság, amelyet a nyomtatótér magassága korlátoz.

en: Maximum recent projects
hu: Legutóbbi projektek maximális száma

en: Maximum speed E
hu: Maximális sebesség E

en: Maximum speed X
hu: Maximális sebesség X

en: Maximum speed Y
hu: Maximális sebesség Y

en: Maximum speed Z
hu: Maximális sebesség Z

en: Maximum width of a segmented region
hu: Szegmentált régió maximális szélessége

en: Maximum width of a segmented region. Zero disables this feature.
hu: Szegmentált régió maximális szélessége. A 0 érték letiltja ezt a funkciót.

en: Maybe parts of the object at these height are too thin, or the object has faulty mesh
hu: Az objektum ezen magasságban lévő részei túl vékonyak, vagy az objektum hibás hálóval rendelkezik.

en: Mean:
hu: Átlag:

en: Measure
hu: Mérés

en: Measure motion accuracy
hu: Mozgás pontosságának mérése

en: Measuring Surface
hu: Felület mérése

en: Measuring motion percision
hu: Mozgás pontosságának mérése

en: Media
hu: Média

en: Medium
hu: Közepes

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Merge with
hu: Összevonás ezzel

en: Mesh Resolution
    The voxel grid is finer than the G-code line spacing, capturing layer-by-layer detail without wasting compute.
hu: Hálófelbontás
    A voxelrács finomabb, mint a G-kód sortávolsága, így rétegenként rögzíti a részleteket számítási idő pazarlása nélkül.

en: Mesh boolean operations including union and subtraction
hu: Olyan modellhálóval kapcsolatos logikai műveletek, mint például az egyesítés és kivonás

en: Mesh name
hu: Háló neve

en: Meshing of a model file failed or no valid shape.
hu: A modellfájl hálózása sikertelen volt, vagy nincs érvényes alakzat.

en: Message
hu: Üzenet

en: Method
hu: Módszer

en: Metric
hu: Metrikus

en: Micro lidar calibration
hu: Micro Lidar kalibrálás

en: Min Velocity
hu: Min. sebesség

en: Min Volumetric Speed
hu: Min. volumetrikus sebesség

en: Min fan speed threshold
hu: Min. ventilátor fordulatszám

en: Min print speed
hu: Min. nyomtatási sebesség

en: Minimal purge on wipe tower
hu: Minimális tisztítás a törlőtoronyban

en: Minimize
hu: Kis méret

en: Minimum HRC of nozzle required to print the filament. Zero means no checking of nozzle's HRC.
hu: A filament nyomtatásához szükséges fúvóka minimum HRC-értéke. A 0 azt jelenti, hogy nem ellenőrzi a fúvóka HRC-értékét.

en: Minimum feature size
hu: Minimális méret

en: Minimum number of segments of each scarf.
hu: Az egyes scarf varratok minimális szegmenseinek száma.

en: Minimum sparse infill threshold
hu: Ritkás kitöltés küszöbértéke

en: Minimum speed for extruding
hu: Extrudálás minimális sebessége

en: Minimum speed for extruding (M205 S)
hu: Minimális sebesség az extrudáláshoz (M205 S)

en: Minimum speed for part cooling fan
hu: Tárgyhűtő ventilátor minimum fordulatszáma

en: Minimum thickness of thin features. Model features that are thinner than this value will not be printed, while features thicker than the Minimum feature size will be widened to the Minimum wall width. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
hu: A vékony elemek minimális vastagsága. Az ennél vékonyabb modellelemek nem lesznek kinyomtatva, míg a minimum méretnél nagyobb elemek a minimális falszélességre szélesednek. A fúvóka átmérőjének százalékában van kifejezve

en: Minimum travel speed
hu: Minimum mozgási sebesség

en: Minimum travel speed (M205 T)
hu: Minimum mozgási sebesség (M205 T)

en: Minimum wall width
hu: Minimális falszélesség

en: Mirror
hu: Tükrözés

en: Mirror Object
hu: Objektum tükrözése

en: Mirror along the X axis
hu: Tükrözés az X-tengely mentén

en: Mirror along the Y axis
hu: Tükrözés az Y-tengely mentén

en: Mirror along the Z axis
hu: Tükrözés a Z-tengely mentén

en: Mirror horizontally
hu: Tükrözés vízszintesen

en: Mirror object
hu: Objektum tükrözése

en: Mirror vertically
hu: Tükrözés függőlegesen

en: Mismatched type of print host: %s
hu: A nyomtatóállomás típusa nem egyezik: %s

en: Missing data of svg file
hu: Hiányzó adatok az svg fájlban

en: Missing svg file in embossed shape
hu: Hiányzó svg fájl a domborításhoz

en: Mixing %1% with %2% in printing is not recommended.
hu: A nyomtatás során nem ajánlott a(z) %1% és a(z) %2% keverése.

en: Mode
hu: Mód

en: Model
hu: Modell

en: Model Filament
hu: Modell filament

en: Model Name
hu: Modellnév

en: Model file downloaded.
hu: Modellfájl letöltve.

en: Model printing time
hu: Modell nyomtatási ideje

en: Model:
hu: Modell:

en: Modified G-codes
hu: Modified G-code

en: Modified Value(New)
hu: Módosított érték

en: Modified style "%1%"
hu: Módosított stílus "%1%"

en: Modifier
hu: Módosító

en: Modify paramters of left nozzle
hu: A bal oldali fúvóka paramétereinek módosítása

en: Modify paramters of right nozzle
hu: A jobb oldali fúvóka paramétereinek módosítása

en: Modifying the device name
hu: Eszköz nevének módosítása

en: Monitor if the waste is piled up in the purge chute.
hu: Az anyagkidobó nyílásban felhalmozódó anyag figyelése.

en: Monotonic
hu: Monotonikus

en: Monotonic line
hu: Monotonikus vonal

en: Month
hu: Hónap

en: Monthly quota remaining:
hu: Havi fennmaradó kvóta:

en: More
hu: Több

en: More Colors
hu: Több szín

en: More calibrations
hu: További kalibrációk

en: More than one filament types have been mapped to the same external spool, which may cause printing issues. The printer won't pause during printing.
hu: Egynél több filamenttípus van hozzárendelve ugyanahhoz a külső tartóhoz, ami nyomtatási problémákat okozhat. A nyomtató nem fog szünetet tartani nyomtatás közben.

en: More...
hu: Több...

en: Motion ability
hu: Géplimitek

en: Motor noise cancellation
hu: Motorzajszűrés

en: Motor noise showoff
hu: Motorzaj bemutató

en: Mouse click
hu: Egérkattintás

en: Mouse wheel
hu: Egérgörgő

en: Mouse wheel reverses when zooming
hu: Görgetési irány megfordítása nagyítás közben

en: Mouse wheel:
hu: Egérgörgő:

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move Object
hu: Objektum mozgatása

en: Move connector
hu: Összekötő mozgatása

en: Move nozzle along the last extrusion path when retracting to clean leaked material on nozzle. This can minimize blob when printing new part after travel
hu: Visszahúzáskor a fúvókát az utolsó extrudálási útvonal mentén mozgatja, hogy a fúvókából szivárgott anyagot eltávolítsa. Ez minimálisra csökkentheti a pöttyöket, amikor a nyomtatófej a mozgást követően egy új alkatrész nyomtatásába kezd.

en: Move of view
hu: Pásztázó nézet

en: Move selection 10 mm in negative X direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel negatív X irányban

en: Move selection 10 mm in negative Y direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel negatív Y irányban

en: Move selection 10 mm in positive X direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel pozitív X irányban

en: Move selection 10 mm in positive Y direction
hu: Kijelölés mozgatása 10 mm-rel pozitív Y irányban

en: Move slider 5x faster
hu: Csúszka 5x gyorsabb mozgatása

en: Movement
hu: Mozgás

en: Movement in camera space
hu: Mozgás a kameratérben

en: Movement step set to 1 mm
hu: Mozgatás lépéstávolsága 1mm-re állítva

en: Movement:
hu: Mozgatás:

en: Multi-color with external
hu: Többszínű külső tekercsről

en: Multi-device
hu: Multi-eszköz

en: Multi-device Management(Take effect after restarting Studio).
hu: Többeszközös felügyelet (Studio újraindítása szükséges).

en: Multi-device/client simultaneous liveview is not supported. Please close the liveview on other devices/clients and try again.
hu: Az élő videó több eszközön/kliensen való egyidejű megjelenítése nem támogatott. Zárd be az élő nézetet a többi eszközön/kliensen, és próbáld újra.

en: Multi-part object detected
hu: Több részből álló objektum észlelve

en: Multicolor Print
hu: Többszínű nyomtatás

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Multiple Color
hu: Többszínű

en: Multiplier
hu: Szorzó

en: My Device
hu: Saját eszköz

en: My Printer
hu: Saját nyomtató

en: Name
hu: Név

en: Name can't be empty.
hu: A név nem lehet üres.

en: Name has to be unique.
hu: A névnek egyedinek kell lennie.

en: Name is invalid;
hu: A név érvénytelen;

en: Name is unavailable.
hu: A név nem elérhető.

en: Name of components inside step file is not UTF8 format!
hu: A STEP fájlon belüli komponens neve nem UTF-8 formátumban van!

en: Name of the printer
hu: A nyomtató neve

en: Names of presets related to the physical printer
hu: A fizikai nyomtatóhoz kapcsolódó beállítások nevei

en: Nano SVG parser can't load from file (%1%).
hu: A nano SVG-elemző nem tudja betölteni a fájlt (%1%).

en: Nearest
hu: Legközelebbi

en: Need select printer
hu: Ki kell választanod a nyomtatót

en: Need to check the unsaved changes before configuration updates.
hu: Kérjük, ellenőrizd a nem mentett módosításokat a konfiguráció frissítése előtt.

en: Negative Part
hu: Negatív tárgy

en: Negative parts detected. Would you like to perform mesh boolean before exporting?
hu: Negatív tárgyakat észleltünk. Exportálás előtt szeretnéd végrehajtani a logikai műveletet a hálón?

en: Network Plug-in is not detected. Network related features are unavailable.
hu: Nem található a hálózati bővítmény. A hálózattal kapcsolatos szolgáltatások nem érhetők el.

en: Network Test
hu: Hálózati teszt

en: Network lookup
hu: Hálózati keresés

en: Network plug-in update
hu: Hálózati bővítmény frissítése

en: Network unreachable
hu: A hálózat nem elérhető

en: New
hu: Új

en: New Flow Dynamic Calibration
hu: Új anyagáramlás-dinamika kalibrálás

en: New Folder
hu: Új mappa

en: New Project
hu: Új projekt

en: New Window
hu: Új ablak

en: New name of style
hu: Stílus új neve

en: New network plug-in available.
hu: Új hálózati bővítmény érhető el.

en: New printer config available.
hu: Új nyomtatókonfiguráció érhető el.

en: New version of QIDI Studio
hu: A QIDI Studio új verziója

en: Newer 3mf version
hu: Újabb 3mf verzió

en: Next
hu: Következő

en: No
hu: Nem

en: No AMS
hu: Nincs AMS

en: No History Result
hu: Nincs előzmény

en: No Printer Connected!
hu: Nincs nyomtató csatlakoztatva!

en: No QIDI Farm Manager Client found.
hu: Nem található QIDI Farm Manager Client.

en: No Reminder Next Time
hu: Legközelebb ne emlékeztessen

en: No Storage
hu: Nincs tárhely

en: No arrangeable objects are selected.
hu: Nincs elrendezhető objektum kiválasztva.

en: No auto support
hu: Nincs automatikus támasz

en: No check
hu: Nincs ellenőrzés

en: No content
hu: Nincs tartalom

en: No embossed file
hu: Nincs fájl a domborításhoz

en: No extrusions under current settings.
hu: A jelenlegi beállítások mellett nincsenek extrudálások.

en: No files
hu: Nincs fájl

en: No further pop-up will appear. You can reopen it in 'Preferences'
hu: Nem fog több felugró ablak megjelenni. A 'Beállítások' menüpontban újra megnyithatod.

en: No historical tasks!
hu: Nincsenek korábbi feladatok!

en: No ironing
hu: Nincs vasalás

en: No layers were detected. You might want to repair your STL file(s) or check their size or thickness and retry.
hu: Nem észleltünk rétegeket. Próbáld megjavítani az STL-fájlt, vagy ellenőrizd a méreteket és a vastagságot és próbáld újra.

en: No login account, only printers in LAN mode are displayed
hu: Nincs bejelentkezési fiók, csak a LAN módban lévő nyomtatók jelennek meg

en: No modifications need to be copied.
hu: Nincs szükség módosítások másolására.

en: No object can be printed. Maybe too small
hu: Az objektum nem nyomtatható ki. Lehet, hogy túl kicsi

en: No overlapping region found. Boolean intersection failed.
hu: Nem található egymást átfedő terület. A logikai metszéspont nem sikerült.

en: No printer
hu: Nincs nyomtató

en: No printers.
hu: Nincs nyomtató.

en: No step selected
hu: Nincs kiválasztva lépés

en: No symbol
hu: Nincs szimbólum

en: No task
hu: Nincs feladat

en: No to All
hu: Nem mindegyikre

en: No updates available.
hu: Nincs elérhető frissítés.

en: No valid Helio-PAT detected. Helio simulation & optimization cannot proceed. 
    Please request a new Helio-PAT.
hu: Nem észlelhető érvényes Helio-PAT. A Helio szimuláció és optimalizálás nem folytatódhat. 
    Kérj új Helio-PAT-ot.

en: No warnings when loading 3MF with modified G-codes
hu: No warnings when loading 3MF with modified G-code

en: No wiki link available for this printer.
hu: Ehhez a nyomtatóhoz nincs wiki link.

en: No-brim
hu: Nincs perem

en: Non-soluble support materials are not recommended for support base. 
    Are you sure to use them for support base?
hu: Nem ajánlott nem oldható támaszanyagot használni a támasz alapjához. 
    Biztosan folytatod?

en: None
hu: Sehol

en: None(allow paint)
hu: Nincs (festés engedélyezve)

en: Normal
hu: Normál

en: Normal Support expansion
hu: Normál támasz kibővítése

en: Normal mode
hu: Normál mód

en: Normal printing
hu: Normál nyomtatás

en: North America
hu: Észak-Amerika

en: Not Extruded Yet, Retry
hu: Nem történt extrudálás, próbáld újra

en: Not apply
hu: Ne használja

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Not for now
hu: Egyelőre nem

en: Not found:
hu: Nem található:

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Not satisfied with the grouping of filaments? Regroup and slice ->
hu: Nem vagy elégedett a filamentek csoportosításával? Csoportosítás és szeletelés ->

en: Not support printing 2 or more TPU filaments.
hu: 2 vagy több TPU filament nyomtatása nem támogatott.

en: Not supported on the current printer version.
hu: A nyomtató jelenlegi szoftvere nem támogatja.

en: Not surround
hu: Nincs körülvéve

en: Not valid state please report reproduction steps on github
hu: Érvénytelen állapot: kérjük, jelentsd a hiba reprodukálásához szükséges lépéseket GitHubon

en: Not valid style.
hu: Érvénytelen stílus.

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Note: Adjust the above temperature based on actual conditions. More accurate data ensures more precise analysis results.
hu: Megjegyzés: Kérjük, a fenti hőmérsékletet a valóságnak megfelelően állítsd be. Minél pontosabbak az adatok, annál precízebb lesz az elemzés eredménye.

en: Note: AstroBox version at least 1.1.0 is required.
hu: Note: AstroBox version 1.1.0 or higher is required.

en: Note: FlashAir with firmware 2.00.02 or newer and activated upload function is required.
hu: Megjegyzés: FlashAir 2.00.02 vagy újabb firmware és bekapcsolt feltöltési funkció szükséges.

en: Note: If the only preset under this filament is deleted, the filament will be deleted after exiting the dialog.
hu: Megjegyzés: Ha a filamenthez tartozó utolsó beállítás is törlődik, akkor a filament szintén törlésre kerül a párbeszédablak bezárása után.

en: Note: OctoPrint version at least 1.1.0 is required.
hu: Note: OctoPrint version 1.1.0 or higher is required.

en: Note: Only filament-loaded slots can be selected.
hu: Megjegyzés: Csak olyan helyek választhatók ki, amelyekbe filament van betöltve.

en: Note: Repetier version at least 0.90.0 is required.
hu: Note: Repetier version 0.90.0 or higher is required.

en: Note: The preparation may take several minutes. Please be patient.
hu: Megjegyzés: Az előkészítés több percig is eltarthat. Kérjük várj.

en: Note: if a new filament is inserted during  printing, the AMS will not automatically read any information until printing is completed.
hu: Megjegyzés: ha nyomtatás során új filament kerül behelyezésre, az AMS nem fogja automatikusan kiolvasni az információkat a nyomtatás végéig.

en: Note: the filament type(%s) does not match with the filament type(%s) in the slicing file. If you want to use this slot, you can install %s instead of %s and change slot information on the 'Device' page.
hu: Megjegyzés: a filament típusa (%s) nem egyezik meg a szeletelt fájlban megadott filament típusával (%s). Ha ezt a férőhelyet szeretnéd használni, a(z) %s filament helyett töltsd be ezt: %s és változtasd meg a filamentinformációkat az „Eszköz” oldalon.

en: Note: the slot is empty or undefined. If you want to use this slot, you can install %s and change slot information on the 'Device' page.
hu: Megjegyzés: a férőhely üres vagy nem definiált. Ha használni szeretnéd ezt a helyet, tölts be %s filamentet és változtasd meg a filamentinformációkat az „Eszköz” oldalon.

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Notification
hu: Értesítés

en: Nozzle
hu: Fúvóka

en: Nozzle
    Temperature
hu: Fúvóka
    Hőmérséklet

en: Nozzle Clumping Detection
hu: Filament fúvókára való tapadásának észlelése

en: Nozzle Diameter
hu: Fúvóka átmérője

[ctx: Nozzle Diameter]
en: Diameter
hu: Átmérő

en: Nozzle Flow
hu: Fúvóka áramlás

[ctx: Nozzle Flow]
en: Flow
hu: Anyagáramlás

en: Nozzle Info
hu: Fúvókainformáció

en: Nozzle Offset Calibration
hu: Fúvókaeltérés kalibrálása

en: Nozzle Temp Range
    Supported set-points are 190 – 320 °C; anything outside is clamped to keep physics realistic.
hu: Fúvóka hőmérsékleti tartomány
    A beállítási értékek 190 – 320 °C között vannak; a határokon kívüli értékeket a fizika realisztikus működésének érdekében korlátozzuk.

[ctx: Nozzle Type]
en: Type
hu: Típus

en: Nozzle Volume Type
hu: Fúvóka térfogattípus

en: Nozzle diameter
hu: Fúvóka átmérője

en: Nozzle height
hu: Fúvóka magassága

en: Nozzle may be blocked when the temperature is out of recommended range.
    Please confirm whether to use the temperature for printing.
hu: Az ajánlott hőmérséklettartományon kívüli érték a fúvóka eltömődéséhez vezethet.
    Kérjük, erősítsd meg, hogy ezt a hőmérsékletet szeretnéd használni a nyomtatáshoz.

en: Nozzle offset calibration
hu: Fúvóka eltérés kalibrálás

en: Nozzle setting of 190 °C vs 320 °C?
    A 100 °C nozzle change only nudges the thermal index because extrusion temp, flow rate and post-deposition cooling dominate the part’s heat history.
hu: 190 °C-os fúvókabeállítás 320 °C helyett?
    A 100 °C-os fúvókacsere csak a hőindexet befolyásolja, mivel az extrudálási hőmérséklet, az áramlási sebesség és az extrudálás utáni hűtés dominál a tárgyak hőelőzményében.

en: Nozzle temperature
hu: Fúvóka hőmérséklet

en: Nozzle temperature for layers after the initial one
hu: Fúvóka hőmérséklete az első réteg után

en: Nozzle temperature to print initial layer when using this filament
hu: A fúvóka hőmérséklete a kezdőréteg nyomtatásakor ezzel a filamenttel

en: Nozzle temperature when printing
hu: Fúvóka hőmérséklete nyomtatáskor

en: Nozzle type
hu: Fúvóka típus

en: Nozzle volume
hu: Fúvóka térfogata

en: Nozzle1
hu: Fúvóka1

en: Null Color
hu: Null szín

en: Number of bottom interface layers
hu: Alsó érintkezőrétegek száma

en: Number of copies:
hu: Másolatok száma:

en: Number of currently selected objects: %1%
hu: Kijelölt objektumok száma: %1%

en: Number of currently selected parts: %1%
hu: Kiválasztott tárgyak száma: %1%

en: Number of images successfully uploaded
hu: Sikeresen feltöltött képek száma

en: Number of loops for the skirt. Zero means disabling skirt
hu: A szoknya hurkainak száma. A 0 érték kikapcsolja a szoknyát

en: Number of top interface layers
hu: A felső érintkezőrétegek száma

en: Number of triangular facets
hu: Háromszögek száma

en: Number of walls of every layer
hu: A falak száma rétegenként

en: Obj file Import color
hu: Obj fájl szín importálása

en: Object
hu: Objektum

en: Object %1% has zero size and can't be arranged.
hu: A(z) %1% objektum mérete nulla, és nem rendezhető.

en: Object List
    Did you know that you can view all objects/parts in a list and change settings for each object/part?
hu: Objektumlista
    Tudtad, hogy megtekintheted az összes objektumot/tárgyat egy listában és egyesével módosíthatod a beállításaikat?

en: Object Operations
hu: Objektumműveletek

en: Object Settings to modify
hu: Módosítandó objektumbeállítások

en: Object can't be printed for empty layer between %1% and %2%.
hu: Az objektumnak üres rétegei vannak %1% és %2% között, ezért nem nyomtatható.

en: Object coordinates
hu: Objektum koordináták

en: Object flow ratio
hu: Objektum anyagáramlása

en: Object manipulation
hu: Tárgymanipuláció

en: Object name
hu: Objektum neve

en: Object name: %1%
hu: Objektum neve: %1%

en: Object too large
hu: Az objektum túl nagy

en: Object too small
hu: Objektum túl kicsi

en: Object will be raised by this number of support layers. Use this function to avoid warping when print ABS
hu: Az objektumot ennyi támaszréteggel emeli meg. Ennek a funkciónak a használatával elkerülheted az ABS nyomtatásakor fellépő vetemedést.

en: Object with multiple parts was detected
hu: Több részből álló objektumot észleltünk

en: Object/Part Setting
hu: Objektum/Tárgy beállítások

en: Object: %1%
hu: Objektum: %1%

en: Objects
hu: Tárgyak

en: Objects List
hu: Tárgyak listája

en: Objects list
hu: Objektumok listája

en: Objects with zero volume removed
hu: Nulla térfogatú objektumok eltávolítva

en: Observe each corner of the model and calibrate it. The pressure advance increases by a step value gradient with every 5mm increase in height. If the pressure advance value is too small, there will be excessive extrusion at the corner. If the pressure advance value is too large, there will be a right angle becoming rounded or even missing threads at the corner. Determine the optimal position for the effect and use a scale to determine the height.
hu: Figyelje meg a modell minden sarkát, és kalibrálja azt. A nyomásnövekedés minden 5 mm-es magasságnövekedéssel fokozatosan emelkedik. Ha a nyomásmegelőzési érték túl kicsi, túlzott extrudálás lesz a sarokban. Ha a nyomásmegelőzési érték túl nagy, akkor egy derékszög lekerekítődik, vagy akár hiányzik a szálak a sarokban. Határozza meg a hatás optimális helyzetét, és használjon egy skálát a magasság meghatározásához.

en: Octagram Spiral
hu: Nyolcágú spirál

en: OctoPrint version
hu: OctoPrint verzió

[ctx: OfFile]
en: Size
hu: Méret

en: Off
hu: Ki

en: Official Filament
hu: Hivatalos filamentek

en: Old version
hu: Régi verzió

en: On
hu: Be

en: On OSX there is always only one instance of app running by default. However it is allowed to run multiple instances of same app from the command line. In such case this settings will allow only one instance.
hu: OSX rendszeren alapértelmezés szerint mindig csak egy példány fut az alkalmazásból. Ugyanakkor ugyanaz az alkalmazás több példánya is futtatható a parancssorból. Ebben az esetben ez a beállítás csak egy példányt engedélyez.

en: On build plate only
hu: Csak a tárgyasztaltól

en: On overhangs only
hu: Csak túlnyúlásokon

en: On this system, %s uses HTTPS certificates from the system Certificate Store or Keychain.
hu: Ezen a rendszeren %s HTTPS-tanúsítványokat használ a rendszer tanúsítványtárolójából vagy kulcstárolójából.

en: On/Off one layer mode of the vertical slider
hu: Függőleges csúszka egyréteges módjának ki/bekapcsolása

en: One Plate per Job
    Upload G-code with a single build plate—multi-plate projects aren’t yet supported, so only the first plate would run.
hu: Egy tálca feladatonként
    Tölts fel G-kódot egyetlen tálcával — a több tálcás projektek még nem támogatottak, ezért csak az első tálca kerül feldolgozásra.

en: Ongoing uploads
hu: Folyamatban lévő feltöltések

en: Online Models
hu: Online modellek

en: Only Windows 10 is supported.
hu: Csak a Windows 10 támogatott.

en: Only create support for critical regions including sharp tail, cantilever, etc.
hu: Csak olyan kritikus területekhez generál támasztékot, mint például egy farok vagy egyéb kiálló részek.

en: Only display printer names with changes to printer, filament, and process presets.
hu: Csak azok a nyomtatók jelennek meg, amelyeknél változtak a nyomtató-, filament- és folyamatbeállítások.

en: Only display the filament names with changes to filament presets.
hu: Csak azok a filamentnevek jelennek meg, ahol változtak a filamentbeállítások.

en: Only one G-code file can be opened at the same time.
hu: Egyszerre csak egy G-kód fájl nyitható meg.

en: Only one of the results with the same name: %s will be saved. Are you sure you want to override the other results?
hu: Az azonos nevű találatok közül csak az egyiket menti el a rendszer: %s. Biztos, hogy felül akarod írni a többi eredményt?

en: Only one wall on first layer
hu: Csak egy fal az első rétegen

en: Only one wall on top surfaces
hu: Csak egy fal a felső felületeken

en: Only printer names with changed process presets will be displayed, 
    and all user process presets in each printer name you select will be exported as a zip.
hu: Csak azok a nyomtatónevek jelennek meg, amelyeknél változtak a folyamatbeállítások. A kiválasztott beállítások ZIP fájlként kerülnek exportálásra.

en: Only printer names with user printer presets will be displayed, and each preset you choose will be exported as a zip.
hu: Csak azok a nyomtatónevek jelennek meg, amelyekhez tartoznak felhasználói beállítások. A kiválasztott beállítások ZIP fájlként kerülnek exportálásra.

en: Only synchronize filament type and color, not including AMS slot information.
hu: Csak a filament típusát és színét szinkronizálja, az AMS-helyekre vonatkozó információkat nem.

en: Only synchronize filament type and color, not including Box slot information.
hu: Csak a szálanyag típusát és színét szinkronizálja, a BOX rekeszinformációkat nem.

en: Only synchronize filament type and color, not including slot information.
hu: Csak a filament típusát és színét szinkronizálja, az AMS-helyekre vonatkozó információkat nem.

en: Only the filament names with user filament presets will be displayed, 
    and all user filament presets in each filament name you select will be exported as a zip.
hu: Csak azok a nyomtatónevek jelennek meg, amelyekhez tartoznak felhasználói beállítások. A kiválasztott beállítások ZIP fájlként kerülnek exportálásra.

en: Only the object being edited is visible.
hu: Csak az éppen szerkesztett objektum látható.

en: Only trigger retraction when the travel distance is longer than this threshold
hu: Csak akkor lesz visszahúzás, ha a mozgási távolság nagyobb, mint ez az érték.

en: Only used as a visual help on UI
hu: Csak vizuális segédként használatos a felhasználói felületen

en: Only valid font can be added to style
hu: Csak érvényes betűtípus adható hozzá a stílushoz

en: Ooze prevention is currently not supported with the prime tower enabled.
hu: A szivárgás elleni védelem nem működik, ha a törlőtorony engedélyezve van.

en: Opacity (%1%)
hu: Áttetszőség (%1%)

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open &Studio
hu: Studio megnyitása

en: Open CA certificate file
hu: CA tanúsítványfájl megnyitása

en: Open Door Detection
hu: Nyitott ajtó érzékelése

en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Open Folder.
hu: Mappa megnyitása.

en: Open G-code file:
hu: G-kód fájl megnyitása:

en: Open Network Test
hu: Hálózati teszt megnyitása

en: Open Project
hu: Projekt megnyitása

en: Open Studio
hu: Studio megnyitása

en: Open Wiki for more information >
hu: Nyisd meg a Wikit további információkért >

en: Open a G-code file
hu: G-kód fájl megnyitása

en: Open a new window
hu: Új ablak megnyitása

en: Open a project file
hu: Projektfájl megnyitása

en: Open as project
hu: Megnyitás projektként

en: Open filled path
hu: Kitöltött útvonal megnyitása

en: Open wiki for more information.
hu: További információkért nyiss meg a Wikit.

en: Operation
hu: Művelet

en: Operation Canceled.
hu: Művelet megszakítva.

en: Operation Failed.
hu: Sikertelen művelet.

en: Operation already cancelling. Please wait few seconds.
hu: A művelet törlése már folyamatban van. Kérjük, várj néhány másodpercet.

en: Optimise Outer Walls
hu: Külső falak optimalizálása

en: Optimization
hu: Optimalizálás

en: Optimize orientation
hu: Orientáció optimalizálása

en: Optimize support interface area
hu: Támasz érintkező felületének optimalizálása

en: Optimizing toolpath
hu: Szerszámút optimalizálása

en: Options
hu: Opciók

en: Options:
hu: Opciók:

en: Order of wall/infill. false means print wall first.
hu: A fal/kitöltés nyomtatási sorrendje. Kikapcsolt állapotban a fal kerül nyomtatásra először.

en: Order of walls
hu: Falak sorrendje

en: Orient
hu: Orientáció

en: Orientation of interlock beams.
hu: Az összekapcsolt gerendák tájolása.

en: Orienting
hu: Orientáció

en: Orienting...
hu: Orientáció folyamatban...

en: Origin
hu: Origó

en: Other
hu: Egyéb

en: Other Color
hu: Más szín

en: Other Device
hu: Egyéb eszköz

en: Other layer filament sequence
hu: Többi réteg filament-sorrendje

en: Other layers
hu: Többi réteg

en: Other layers filament sequence
hu: Egyéb rétegek filamentsorrendje

en: Other layers print sequence
hu: Más rétegek nyomtatási sorrendje

en: Other layers speed
hu: Többi réteg sebessége

en: Others
hu: Egyéb

en: Outer and inner brim
hu: Külső és belső perem

en: Outer brim only
hu: Csak külső perem

en: Outer wall
hu: Külső fal

en: Outer wall speed
hu: Külső fal sebessége

en: Outside
hu: Kívül

en: Over-extrusion or under extrusion
hu: Túlextrudálás vagy alulextrudálás

en: Overflow
hu: Túlcsordulás

en: Overhang speed
hu: Sebesség túlnyúlásnál

en: Overhang threshold for participating cooling
hu: Túlnyúlás hűtésének küszöbértéke

en: Overhang wall
hu: Túlnyúló fal

en: Override filament scarf seam setting
hu: Filament sál típusú varratbeállítás felülbírálása

en: Overrider filament scarf seam setting and could control settings by modifier.
hu: Felülbírálja a filament sál típusú varrat beállítását, és módosító segítségével vezérelheti a beállításokat.

en: Overwrite a system profile is not allowed
hu: A rendszerprofil nem írható felül

en: Overwrite file
hu: Fájl felülírása

en: Overwriting
hu: Felülírás

en: PA Calibration
hu: PA kalibrálás

en: PA Line
hu: PA vonal

en: PA Pattern
hu: PA-minta

en: PA Profile
hu: PA-profil

en: PA Tower
hu: PA-torony

en: PA step:
hu: PA lépcső:

en: PLA and PETG filaments detected in the mixture. Adjust parameters according to the Wiki to ensure print quality.
hu: A keverékben PLA- és PETG-filament is található. A nyomtatási minőség biztosítása érdekében állítsd be a paramétereket a Wiki szerint.

en: PPA-CF is brittle and could break in bended PTFE tube above Toolhead.
hu: A PPA-CF rideg, és eltörhet a szerszámfej feletti hajlított PTFE-csőben.

en: PPS-CF is brittle and could break in bended PTFE tube above Toolhead.
hu: A PPS-CF rideg és eltörhet szerszámfej feletti hajlított PTFE-csőben.

en: PPS-CF/PPA-CF is brittle and could break in bended PTFE tube above Toolhead. Please refer to Wiki before use.
hu: A PPS-CF/PPA-CF rideg, és eltörhet a szerszámfej feletti hajlított PTFE-csőben. Kérjük, olvasd el a kapcsolódó cikket a Wikiben használat előtt.

en: Packing data to 3mf
hu: Adatok csomagolása 3mf-be

en: Packing project data into 3mf file
hu: Projektadatok csomagolása 3mf fájlba

en: Paint
hu: Festés

en: Paint Toolbar
hu: Festés eszköztár

en: Painted
hu: Festett

en: Painted using: Filament %1%
hu: A következővel festve: %1% filament

en: Painting below the build plate is not allowed.
hu: A nyomtatótálca síkja alatti festés nem megengedett.

en: Pan View
hu: Pásztázó nézet

en: Parallel
hu: Párhuzamos

en: Parameter recommendation
hu: Paraméterajánlás

en: Parameter validation
hu: Paraméter validáció

en: Parsing of host response failed.
    Message body: "%1%"
    Error: "%2%"
hu: A válasz feldolgozása sikertelen.
    Üzenet törzse: „%1%“
    Hiba: „%2%“

en: Part
hu: Tárgy

en: Part Settings to modify
hu: Módosítandó tárgybeállítások

en: Part cooling fan
hu: Tárgyhűtő ventilátor

en: Part cooling fan speed may be increased when auto cooling is enabled. This is the maximum speed limitation of part cooling fan
hu: A tárgyhűtő ventilátor fordulatszáma növelhető, ha az automatikus hűtés engedélyezve van. Ez a tárgyhűtő ventilátor maximális fordulatszám-határa

en: Part cooling fan speed will be max when the estimated layer time is shorter than the setting value
hu: A tárgyhűtő ventilátor fordulatszáma a maximális lesz, ha a becsült rétegidő rövidebb, mint a beállított érték

en: Part cooling fan speed will start to run at min speed when the estimated layer time is no longer than the layer time in setting. When layer time is shorter than threshold, fan speed is interpolated between the minimum and maximum fan speed according to layer printing time
hu: A tárgyhűtő ventilátor akkor kezd el min. fordulatszámon működni, amikor a becsült rétegidő nem hosszabb, mint a rétegidő a beállításokban. Ha a rétegidő rövidebb a küszöbértéknél, a ventilátor fordulatszáma a rétegnyomtatási időnek megfelelően skálázódik a minimális és maximális ventilátor fordulatszám között

en: Part cooling fan will be enabled for layers of which estimated time is shorter than this value. Fan speed is interpolated between the minimum and maximum fan speeds according to layer printing time
hu: A tárgyhűtő ventilátor azon rétegek esetében lesz engedélyezve, amelyek becsült ideje rövidebb ennél az értéknél. A ventilátor fordulatszáma a rétegnyomtatási időnek megfelelően skálázódik a minimális és maximális ventilátor fordulatszám között

en: Part coordinates
hu: Alkatrész koordináták

en: Part manipulation
hu: Tárgymanipuláció

en: Part name: %1%
hu: Tárgy név: %1%

en: Part of the calibration failed! You may clean the plate and retry. The failed test result would be dropped.
hu: A kalibrálás egy része nem sikerült! Segíthet, ha megtisztítod a tálcát és újrapróbálod. A sikertelen teszt eredményét töröljük.

en: Part selection
hu: Alkatrész kiválasztása

en: Partial
hu: Részleges

en: Partial flushing volume set to 0. Multi-color printing may cause color mixing in models. Please redjust flushing settings.
hu: A részleges öblítés térfogata 0-ra van állítva. Többszínű nyomtatás esetén a modelleken színkeveredés léphet fel. Kérjük, módosítsd a tisztítási beállításokat.

en: Parts
hu: Tárgy

en: Parts Skip
hu: Alkatrészek kihagyása

en: Pass 1
hu: 1. menet

en: Pass 2
hu: 2. menet

en: Password
hu: Jelszó

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste Process Settings
hu: Folyamatbeállítások beillesztése

en: Paste clipboard
hu: Beillesztés vágólapról

en: Paste from clipboard
hu: Beillesztés a vágólapról

en: Path can't be healed from selfintersection and multiple points.
hu: Az út nem javítható meg az önmetszéspontból és több pontból.

en: Pattern
hu: Mintázat

en: Pattern angle
hu: Mintázat szöge

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause (AMS offline)
hu: Szünet (AMS offline)

en: Pause (Gcode inserted by user)
hu: Szünet (felhasználó által beszúrt G-kód)

en: Pause (chamber temperature control problem)
hu: Szünet (kamra hőmérséklet-szabályozási probléma)

en: Pause (cutter error)
hu: Szünet (vágóhiba)

en: Pause (first layer error)
hu: Szünet (első réteg hibája)

en: Pause (front cover fall off)
hu: Szüneteltetve (burkolat leesett)

en: Pause (heatbed temperature malfunction)
hu: Szünet (tárgyasztal hőmérsékleti hiba)

en: Pause (low speed of the heatbreak fan)
hu: Szünet (heatbreak ventilátor alacsony fordulatszám)

en: Pause (nozzle clog)
hu: Szünet (fúvóka eltömődése)

en: Pause (nozzle clumping)
hu: Szünet (fúvókára rakódott anyag)

en: Pause (nozzle temperature malfunction)
hu: Szünet (fúvóka hőmérsékleti hiba)

en: Pause (step loss)
hu: Szünet (lépésvesztés)

en: Pause G-code
hu: Szünet G-kód

en: Pause printing
hu: Nyomtatás szüneteltetése

en: Pause:
hu: Szünet:

en: Paused (filament ran out)
hu: Szüneteltetve (elfogyott a filament)

en: Paused by the user
hu: Felhasználó által szüneteltetve

en: Pausing Sensitivity:
hu: Szüneteltetés érzékenysége:

en: Pen shape
hu: Toll formája

en: Pen size
hu: Tollméret

en: Pending
hu: Függőben

en: Per glyph
hu: Jelképenként

en: Percent
hu: %

en: Perform
hu: Alkalmaz

en: Perform Recognition
hu: Felismerés

en: Perform cut
hu: Vágás

en: Perform gamma correction on color after importing the obj model.
hu: Gammakorrekció elvégzése a színeken az obj modell importálása után.

en: Perpendicular distance
hu: Merőleges távolság

en: Personal assecc token is empty, please fill in the correct token.
hu: A személyes hozzáférési token üres, kérjük, töltsd ki a helyes tokent.

en: Physical Printer
hu: Fizikai nyomtató

en: Picture sizes to be stored into a .gcode and .sl1 / .sl1s files, in the following format: "XxY, XxY, ..."
hu: A képméretek .gcode és .sl1 / .sl1s fájlokba történő mentése a következő formátumban: "XxY, XxY, ..."

en: Pictures
hu: Képek

en: Pin Code
hu: PIN-kód

en: Place input box of bottom near mouse
hu: A beviteli dobozt az egérmutató alá helyezi

en: Place on cut
hu: Vágásra helyezés

en: Planar
hu: Sík

en: Plane
hu: Sík

en: Plate
hu: Tálca

en: Plate %d: %s does not support filament %s
hu: %d. tálca: %s nem használható %s filamenttel.

en: Plate Settings
hu: Tálcabeállítások

en: Plate Type
hu: Tálcatípus

en: Plate name
hu: Tálca neve

en: Plate% d: %s is not suggested to be used to print filament %s(%s). If you still want to do this printing, please set this filament's bed temperature to non zero.
hu: A(z) % d: %s nem javasolt a(z) %s(%s) filament használatához. Ha folytatni szeretnéd a nyomtatást, kérjük állíts be 0-nál magasabb asztalhőmérsékletet a filamenthez.

en: Play
hu: Lejátszás

en: Player is malfunctioning. Please reinstall the system player.
hu: A lejátszó hibásan működik. Kérjük, telepítsd újra.

en: Playing...
hu: Lejátszás...

en: Please Find the Pin Code in Account page on printer screen,
     and type in the Pin Code below.
hu: Kérjük, keresd meg a PIN-kódot a nyomtató képernyőjén a Fiók lapon,
    és írd be az alábbi mezőbe.

en: Please Install network plug-in before log in.
hu: Kérjük, a bejelentkezés előtt telepítsd a hálózati bővítményt.

en: Please change the desiccant when it is too wet. The indicator may not represent accurately in following cases : when the lid is open or the desiccant pack is changed. it take hours to absorb the moisture, low temperatures also slow down the process.
hu: Cseréld ki a páramegkötő tasakokat, ha azok túl nedvesek. Előfordulhat, hogy a kijelző nem a valós értéket mutatja, ha: a fedél nyitva van vagy a tasakok nemrég lettek cserélve. Akár több óráig is eltarthat a nedvesség felszívódása, az alacsony hőmérséklet szintén lelassítja a folyamatot.

en: Please change the nozzle settings on the printer.
hu: Kérjük, módosítsd a fúvóka beállításait a nyomtatón.

en: Please check bed printable shape and origin input.
hu: Kérjük, ellenőrizd az asztal alakját és a kezdőpont koordinátáit.

en: Please check if the storage is inserted into the printer.
    If it still cannot be read, you can try formatting the storage.
hu: Ellenőrizd a tárhely csatlakoztatását a nyomtatóhoz.
    Ha továbbra sem olvasható, próbáld meg formázni a tárhelyet.

en: Please check obj or mtl file.
hu: Kérjük, ellenőrizd az obj vagy mtl fájlt.

en: Please check the custom G-code or use the default custom G-code.
hu: Kérjük, ellenőrizd az egyéni G-kódot, vagy használd az alapértelmezett egyéni G-kódot.

en: Please check the following:
hu: Kérjük, ellenőrizd a következőket:

en: Please check the network and try again, You can restart or update the printer if the issue persists.
hu: Kérjük, ellenőrizd a hálózatot, és próbáld újra. Ha a probléma továbbra is fennáll, indítsd újra vagy frissítsd a nyomtatót.

en: Please check the network connection of the printer and Studio.
hu: Kérjük, ellenőrizd a nyomtató és a Studio hálózati kapcsolatát.

en: Please check the printer network connection.
hu: Kérjük, ellenőrizd a nyomtató hálózati kapcsolatát.

en: Please check whether the nozzle type of the device is the same as the preset nozzle type.
hu: Ellenőrizd, hogy a készülék fúvóka típusa megegyezik-e a beállításokban megadott fúvóka típusával.

en: Please check your object list before preset changing.
hu: Kérjük, ellenőrizd az objektumlistát a beállítások módosítása előtt.

en: Please check.
hu: Kérjük, ellenőrizd.

en: Please choose a block with smoothest top surface
hu: Kérjük, válaszd a legsimább felülettel rendelkező blokkot

en: Please choose a block with smoothest top surface.
hu: Kérjük, válaszd ki a legsimább felülettel rendelkező blokkot.

en: Please choose an action with "%1%" preset after saving.
hu: Kérjük, válassz egy műveletet a(z) "%1%" beállítással a mentés után.

en: Please choose the filament colour
hu: Kérjük, válaszd ki a filament színét

en: Please click on the hyperlink above to view the cloud service status
hu: Kérjük, kattints a fenti linkre a felhőszolgáltatás állapotának megtekintéséhez

en: Please click on the star first.
hu: Kérjük, először kattints a csillagokra.

en: Please click the confirm button if you still want to proceed with printing.
hu: Kérjük, kattints a megerősítés gombra, ha továbbra is folytatni szeretnéd a nyomtatást.

en: Please cold pull before printing TPU to avoid clogging. You may use cold pull maintenance on the printer.
hu: TPU nyomtatása előtt végezz el egy hidegen kihúzást, hogy elkerüld az eltömődést. Ehhez használhatod a dedikált karbantartási módot.

en: Please confirm explosion ratio = 1 and select at least two volumes.
hu: Kérjük ellenőrizd hogy a robbantási arány = 1 és válassz ki legalább két térfogatot.

en: Please confirm explosion ratio = 1,and please select at least one object
hu: Ellenőrizd, hogy a robbantási arány = 1 és válassz ki legalább egy objektumot

en: Please confirm if the printer is connected.
hu: Kérjük, ellenőrizd, hogy a nyomtató csatlakoztatva van.

en: Please confirm on the printer screen
hu: Kérjük, erősítsd meg a nyomtató képernyőjén

en: Please confirm that the G-codes within these presets are safe to prevent any damage to the machine!
hu: Kérjük, győződj meg arról, hogy a beállításokban található G-kódok biztonságosak, hogy elkerüld a nyomtató esetleges károsodását!

en: Please confirm that these modified G-codes are safe to prevent any damage to the machine!
hu: Kérjük, győződj meg arról, hogy ezek a módosított G-kódok biztonságosak, hogy elkerüld a nyomtató esetleges károsodását!

en: Please connect the printer first before synchronizing.
hu: A szinkronizálás előtt először csatlakoztasd a nyomtatót.

en: Please correct them in the param tabs
hu: Kérjük, javítsd ki őket a Paraméter fülön

en: Please do not mix-use the Ext with AMS
hu: Ne keverd a külső anyagot az AMS-sel

en: Please do not mix-use the Ext with BOX
hu: Ne keverd a külső anyagot az BOX-sel

en: Please enter the IP of printer to connect.
hu: A csatlakozáshoz add meg a nyomtató IP-címét.

en: Please enter the layer number
hu: Kérjük, add meg a réteg számát

en: Please enter the name of the preset you want to save.
hu: Kérjük, add meg az elmenteni kívánt beállítás nevét.

en: Please enter the name you want to save to printer.
hu: Kérjük, add meg a nevet.

en: Please find the best line on your plate
hu: Keresd meg a legjobb vonalat a tálcán

en: Please find the best object on your plate
hu: Keresd meg a legjobb tárgyat a tálcán

en: Please find the corner with perfect degree of extrusion
hu: Keresd meg a tökéletesen extrudált sarkot

en: Please find the details of Flow Dynamics Calibration from our wiki.
    
    Usually the calibration is unnecessary. When you start a single color/material print, with the "flow dynamics calibration" option checked in the print start menu, the printer will follow the old way, calibrate the filament before the print; When you start a multi color/material print, the printer will use the default compensation parameter for the filament during every filament switch which will have a good result in most cases.
    
    Please note that there are a few cases that can make the calibration results unreliable, such as insufficient adhesion on the build plate. Improving adhesion can be achieved by washing the build plate or applying glue. For more information on this topic, please refer to our Wiki.
    
    The calibration results have about 10 percent jitter in our test, which may cause the result not exactly the same in each calibration. We are still investigating the root cause to do improvements with new updates.
hu: Az áramlásdinamikai kalibráció részleteit a wikiben találja.
    
    Általában a kalibrálásra nincs szükség. Ha egyszínű/egy anyagból álló indítasz, és a nyomtatás indítási menüjében be van jelölve az „áramlásdinamikai kalibrálás” opció, a nyomtató a régi módon kalibrálja a filamenteket a nyomtatás előtt; Ha többszínű/ több anyagból álló nyomtatást indítasz, a nyomtató minden filamentváltáskor a filamentek alapértelmezett kompenzációs paraméterét használja, ami a legtöbb esetben jó eredményt ad.
    
    Felhívjuk azonban a figyelmet arra, hogy bizonyos esetekben a kalibrációs eredmények megbízhatatlanná válhatnak, például ha nem megfelelő a tapadás a tálcán. A tapadás javítása a tálca lemosásával vagy ragasztó használatával érhető el. A témával kapcsolatos további információkért kérjük, olvasd el a Wiki oldalunkat.
    
    A kalibrálási eredmények körülbelül 10 százalékos ingadozást mutatnak a tesztünkben, ami miatt az eredmény nem minden kalibrációnál pontosan ugyanaz. Még vizsgáljuk a kiváltó okot, hogy az új frissítésekkel tovább fejleszthessük.

en: Please fix the error above, otherwise printing cannot continue.
hu: Kérjük, hárítsd el a fenti hibát, különben a nyomtatás nem folytatható.

en: Please go to filament setting to edit your presets if you need.
    Please note that nozzle temperature, hot bed temperature, and maximum volumetric speed has a significant impact on printing quality. Please set them carefully.
hu: Ha szükséges, lépj be az filamentbeállításokhoz az értékek szerkesztéséhez.
    Figyelem: a fúvóka hőmérséklete, a tárgyasztal hőmérséklete és a maximális volumetrikus sebesség jelentős hatással van a nyomtatási minőségre.

en: Please go to printer settings to edit your presets
hu: Kérjük, a beállítások szerkesztéséhez lépj be a nyomtató beállításaiba.

en: Please heat the nozzle to above 170 degree before loading or unloading filament.
hu: Kérjük, melegítsd a fúvókát 170 fok fölé a filament betöltése vagy kihúzása előtt.

en: Please home all axes (click
hu: Kérjük, végezd el a tengelyek alaphelyzetbe állítását (kattints

en: Please import multiple files with the same suffix.
hu: Kérjük, importálj több fájlt ugyanazzal az utótaggal.

en: Please input a valid value (0 <= Max Volumetric Speed <= 60)
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értéket (0 <= Max. volumetrikus sebesség <= 60)

en: Please input a valid value (0.0 < flow ratio < 2.0)
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értéket (0.0 < anyagáramlás < 2.0).

en: Please input a valid value (0.001 < linear deflection < 0.1)
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értéket (0,001 < lineáris eltérés < 0,1)

en: Please input a valid value (0.01 < angle deflection < 1.0)
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értéket (0,01 < szögeltérés < 1,0)

en: Please input a valid value (K in %.1f~%.1f)
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értéket (K %.1f ~%.1f)

en: Please input a valid value (K in %.1f~%.1f, N in %.1f~%.1f)
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értéket (K %.1f ~%.1f, N %.1f ~%.1f)

en: Please input layer value (>= 2).
hu: Kérjük, adj meg egy rétegszámot (>= 2).

en: Please input the printer access code:
hu: Kérjük, add meg a nyomtató hozzáférési kódját:

en: Please input valid values:
    Start temp: <= 350
    End temp: >= 180
    Start temp >= End temp + 5)
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értékeket:
    Kezdőhőmérséklet: <= 350
    Befejező hőmérséklet: >= 180
    Kezdőhőmérséklet > Befejező hőmérséklet + 5)

en: Please input valid values:
    Start value: >= %.1f
    End value: <= %.1f
    End value: > Start value
    Value step: >= %.3f)
hu: Kérjük, érvényes értékeket adj meg:
    Kezdő érték: >= %.1f
    Végérték: <= %.1f
    Végérték: > Kezdő érték
    Lépésköz: >=) %.3f

en: Please input valid values:
    start > 0 step >= 0
    end >= start + step)
hu: Kérjük, adj meg érvényes értékeket:
    start > 0 step >= 0
    end > start + step)

en: Please input valid values:
    start > 10 step >= 0
    end >= start + step)
hu: Kérjük, adj meg érvényes értékeket:
    start > 10 step >= 0
    end > start + step)

en: Please log in before binding your device with a PIN code.
    Alternatively, you can use LAN mode to bind your device. Learn about LAN mode.
hu: A PIN-kóddal való párosítás előtt be kell jelentkezned.
    Alternatív megoldásként használhatod a LAN módot az eszköz összekapcsolásához. Tudj meg többet a LAN módról.

en: Please log in first.
hu: Kérjük, előbb jelentkezz be.

en: Please make sure you have the corrent API key set in preferences.
hu: Kérjük, győződj meg róla, hogy a beállításoknál a helyes API-kulcs van megadva.

en: Please note that saving action will replace this preset
hu: Figyelem, a mentési művelet lecseréli ezt a beállítást

en: Please note that the model show will undergo certain changes at small pixels case.
    Enabled LOD requires application restart.
hu: Felhívjuk figyelmedet, hogy a modell megjelenítése megváltozik kis képpont esetén.
    Az LOD engedélyezéséhez az alkalmazás újraindítása szükséges.

en: Please place filaments on the printer based on grouping result.
hu: Kérjük, a csoportosítási eredmény alapján helyezd a filamenteket a nyomtatóba.

en: Please refer to Wiki before use->
hu: Kérjük, használat előtt olvasd el a Wikit ->

en: Please resolve the slicing errors and publish again.
hu: Kérjük, orvosold a szeletelési hibákat, és próbáld meg újra.

en: Please save project and restart the program.
hu: Kérjük, mentsd el a projektet és indítsd újra a programot.

en: Please select "By object" print sequence to print multiple objects in spiral vase mode.
hu: Kérjük, válaszd a "Tárgyanként" nyomtatási sorrendet több tárgy spirálváza módban történő nyomtatásához.

en: Please select a file
hu: Kérjük, válassz egy fájlt

en: Please select a type you want to export
hu: Válaszd ki az exportálandó beállítás típusát

en: Please select an AMS slot before calibration
hu: Válassz egy AMS-helyet a kalibrálás előtt

en: Please select an action
hu: Kérjük, válassz ki egy műveletet

en: Please select at least one filament for calibration
hu: Kérjük, válassz ki legalább egy filamentet a kalibráláshoz.

en: Please select at least one object.
hu: Kérjük, válassz ki legalább egy objektumot.

en: Please select at least one printer or filament.
hu: Kérjük, válassz ki legalább egy nyomtatót vagy filamentet.

en: Please select at least two volumes.
hu: Kérjük, válassz ki legalább két térfogatot.

en: Please select filament to calibrate.
hu: Kérjük, válaszd ki a kalibrálandó filamenteket.

en: Please select from the following filaments
hu: Kérjük, válassz a következő filamentek közül

en: Please select single object.
hu: Kérjük, válassz ki egy objektumot.

en: Please select the devices you would like to manage here (up to 6 devices)
hu: Kérjük, válaszd ki itt a kezelni kívánt eszközöket (legfeljebb 6 eszköz)

en: Please select the preset to be deleted
hu: Kérjük, válaszd ki a törölni kívánt beállítást

en: Please select the printer in the list to get box info.
hu: Kérjük, válassza ki a nyomtatót a listából a BOX információkhoz.

en: Please solve the problem by moving it totally on or off the plate, and confirming that the height is within the build volume.
hu: Kérjük, mozgasd őket teljesen a tálcán kívülre/belülre és bizonyosodj meg arról, hogy a tárgy magassága belefér a nyomtatható tartományba.

en: Please try updating QIDI Studio and then try again.
hu: Kérjük, próbáld meg frissíteni a QIDI Studiót, majd próbáld újra.

en: Please unload all filament before switching.
hu: Kérjük, a váltás előtt távolítsd el a filamentet.

en: Please upgrade your graphics card driver.
hu: Kérjük, frissítsd a grafikus kártya illesztőprogramját.

en: Plot cut plane
hu: Vágási sík megjelenítése

en: Plug
hu: Dugó

en: Plugin library failed to load. Click here to view the solution.
hu: A bővítménykönyvtár betöltése sikertelen. Kattints ide a megoldás megtekintéséhez.

en: Point
hu: Pont

en: Point and point assembly
hu: Pont és pont összeillesztés

en: Point on circle
hu: Pont a körön

en: Point on edge
hu: Pont az élen

en: Point on plane
hu: Pont a síkon

en: Pop up to select filament grouping mode
hu: Felugró ablak a filamentek csoportosításinak kiválasztásához

en: Portions copyright
hu: Szerzői jogok

en: Position
hu: Pozíció

en: Positive values can increase the size of the rib wall, while negative values can reduce the size.However, the size of the rib wall can not be smaller than that determined by the cleaning volume.
hu: A pozitív érték növeli a borda falának méretét, míg a negatív érték csökkenti. A borda falának mérete azonban nem lehet kisebb, mint az öblítési térfogat által meghatározott méret.

en: Post-processing Scripts
hu: Utófeldolgozási szkriptek

en: Post-processing scripts
hu: Utófeldolgozási szkriptek

en: Power on update
hu: Frissítés bekapcsoláskor

en: Pre start fan time
hu: Ventilátor korai elindításának ideje

en: Precise Z height
hu: Pontos Z-magasság

en: Precise wall
hu: Pontos fal

en: Precision
hu: Pontosság

en: Precooling target temperature
hu: Előhűtési célhőmérséklet

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferences sync
hu: Beállítások szinkronizálása

en: Prepare
hu: Előkészítés

en: Prepare and timelapse time
hu: Előkészítés és timelapse ideje

en: Prepare time
hu: Előkészítési idő

en: Preparing print job
hu: Nyomtatási feladat előkészítése

en: Preset
hu: Beállítás

en: Preset "%1%" already exists and is incompatible with current printer.
hu: A(z) "%1%" már létezik és nem kompatibilis a jelenlegi nyomtatóval.

en: Preset "%1%" already exists.
hu: A(z) "%1%" már létezik.

en: Preset "%1%" contains the following unsaved changes:
hu: A(z) "%1%" beállítás a következő elmentetlen változásokat tartalmazza:

en: Preset "%1%" is not compatible with the new printer profile and it contains the following unsaved changes:
hu: A(z) "%1%" beállítás nem kompatibilis az új nyomtató profillal és a következő elmentetlen változásokat tartalmazza:

en: Preset "%1%" is not compatible with the new process profile and it contains the following unsaved changes:
hu: A(z) "%1%" beállítás nem kompatibilis az új folyamat profillal és a következő elmentetlen változásokat tartalmazza:

en: Preset Inside Project
hu: Beállítás a projekten belül

en: Preset path is not found, please reselect vendor.
hu: A beállítás útvonala nem található; kérjük, válaszd ki újból a gyártót.

en: Preset sync
hu: Beállítások szinkronizálása

en: Preset(Old)
hu: Beállítás (régi)

[ctx: PresetName]
en: Copy
hu: Másolat

en: Presets
hu: Beállítások

en: Presets inherited by other presets can not be deleted
hu: A más beállítások által örökölt beállítások nem törölhetők

en: Presets inherited by other presets can not be deleted!
hu: A más beállítások által örökölt beállítások nem törölhetők!

en: Pressure Advance
hu: Nyomáselőleg

en: Pressure Advance Calibration
hu: Pressure Advance kalibrálás

en: Pressure advance
hu: Nyomáselőtolás (PA)

en: Pressure advance(Klipper) AKA Linear advance factor(Marlin). Useless for QIDI Printer
hu: Nyomáselőtolás (Klipper) vagy más néven lineáris előtolási tényező (Marlin). A QIDI nyomtatók számára ez a funkció haszontalan

en: Prev
hu: Előző

en: Prevent transitioning back and forth between one extra wall and one less. This margin extends the range of extrusion widths which follow to [Minimum wall width - margin, 2 * Minimum wall width + margin]. Increasing this margin reduces the number of transitions, which reduces the number of extrusion starts/stops and travel time. However, large extrusion width variation can lead to under- or overextrusion problems. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
hu: Megakadályozza az oda-vissza átmenetet egy extra és eggyel kevesebb fal között. Ez a toleranciaérték megnöveli a soron következő extrudálás szélességét [Minimális falszélesség - tolerancia, 2 * Minimális falszélesség + tolerancia]. Az érték növelése csökkenti az átmenetek számát, ami csökkenti az extrudálások számát és a nyomtatási időt. Azonban a túl nagy eltérések az extrudálás szélességében alul- vagy túlextrudáláshoz vezethetnek. A fúvóka átmérőjének százalékában van kifejezve

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview only mode:
    The loaded file contains gcode only, Can not enter the Prepare page
hu: Csak előnézeti mód:
    A betöltött fájl csak G-kódot tartalmaz, nem lehet továbblépni az Előkészítés fülre

en: Price
hu: Költség

en: Prime Tower
hu: Törlőtorony

en: Prime Tower:
hu: Törlőtorony

en: Prime tower
hu: Törlőtorony

en: Prime tower does not work when Adaptive Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Adaptive Layer Height
hu: A törlőtorony nem működik ha az adaptív rétegmagasság engedélyezve van.
    Melyiket szeretnéd megtartani?
    IGEN - Törlőtorony megtartása
    NEM  - Adaptív rétegmagasság megtartása

en: Prime tower does not work when Adaptive Layer Height or Independent Support Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Adaptive Layer Height and Independent Support Layer Height
hu: A törlőtorony nem működik ha az adaptív- és a független támasz rétegmagasság engedélyezve van.
    Melyiket szeretnéd megtartani?
    IGEN - Törlőtorony megtartása
    NEM  - Adaptív és független támasz rétegmagasság megtartása

en: Prime tower does not work when Independent Support Layer Height is on.
    Which do you want to keep?
    YES - Keep Prime Tower
    NO  - Keep Independent Support Layer Height
hu: A törlőtorony nem működik ha a független támasz rétegmagasság engedélyezve van.
    Melyiket szeretnéd megtartani?
    IGEN - Törlőtorony megtartása
    NEM  - Független támasz rétegmagasság megtartása

en: Prime tower is required for clumping detection. There may be flaws on the model without prime tower. Are you sure you want to disable prime tower?
hu: A filament fúvókára való tapadásának észlelése miatt szükség van a törlőtoronyra. Nélküle előfordulhatnak hibák a nyomtatott tárgyon. Biztos, hogy kikapcsolod a törlőtornyot?

en: Prime tower is required for clumping detection. There may be flaws on the model without prime tower. Do you still want to enable clumping detection?
hu: A filament fúvókára való tapadásának észlelése miatt szükség van a törlőtoronyra. Nélküle előfordulhatnak hibák a nyomtatott tárgyon. Biztos, hogy engedélyezed a filament feltapadás észlelését?

en: Prime tower is required for clumping detection; otherwise, there may be flaws on the model.
hu: A feltapadás érzékeléséhez szükség van a törlőtoronyra, különben a modellen hibák keletkezhetnek.

en: Prime tower is required for smooth timelapse. There may be flaws on the model without prime tower. Do you want to enable prime tower?
hu: A sima timelapse miatt szükség van a törlőtoronyra. Nélküle előfordulhatnak hibák a nyomtatott tárgyon. Engedélyezed a törlőtornyot?

en: Prime tower is required for smooth timeplase. There may be flaws on the model without prime tower. Are you sure you want to disable prime tower?
hu: A sima timelapse miatt szükség van a törlőtoronyra. Nélküle előfordulhatnak hibák a nyomtatott tárgyon. Biztos, hogy kikapcsolod a törlőtornyot?

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print By Object: 
    Suggest to use auto-arrange to avoid collisions when printing.
hu: Nyomtatás tárgyanként: 
    Javasoljuk, hogy használd az automatikus elrendezést az ütközések elkerülése érdekében.

en: Print Failed
hu: Nyomtatás sikertelen

en: Print Host upload
hu: Feltöltés a nyomtatóra

en: Print Options
hu: Nyomtatási lehetőségek

en: Print Success
hu: Sikeres nyomtatás

en: Print all
hu: Összes nyomtatása

en: Print file not found, Please slice it again and send it for printing.
hu: A nyomtatási fájl nem található; kérjük, szeleteld újra.

en: Print file not found. please slice again.
hu: A nyomtatási fájl nem található: kérjük, szeleteld újra.

en: Print host upload queue
hu: Feltöltési sor nyomtatása

en: Print infill first
hu: Kitöltés a falak előtt

en: Print numbers
hu: Számok nyomtatása

en: Print plate
hu: Tálca nyomtatása

en: Print sequence
hu: Nyomtatás sorrendje

en: Print sequence of inner wall and outer wall.
hu: A belső és külső fal nyomtatási sorrendje.

en: Print sequence, layer by layer or object by object
hu: Nyomtatási sorrend, rétegenként vagy tárgyanként

en: Print settings
hu: Nyomtatási beállítások

en: Print speed of ironing lines
hu: A vasalási vonalak nyomtatási sebessége

en: Print task sending times out.
hu: Időtúllépés a nyomtatási feladat küldése során.

en: Print temperature
hu: Nyomtatási hőmérséklet

en: Print using materials mounted on the back of the case
hu: Nyomtatás külső tartón lévő filamenttel

en: Print with filaments in AMS
hu: Nyomtatás AMS-ben lévő filamenttel

en: Print with filaments in the AMS
hu: Nyomtatás AMS-ben lévő filamenttel

en: Print with filaments mounted on the back of the chassis
hu: Nyomtatás külső tartón lévő filamenttel

en: Print with the filament mounted on the back of chassis
hu: Nyomtatás külső tartón lévő filamenttel

en: Printable
hu: Nyomtatható

en: Printable Space
hu: Nyomtatási terület

en: Printable area
hu: Nyomtatható terület

en: Printable height
hu: Nyomtatási magasság

en: Printable space
hu: Nyomtatási terület

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Printer "%1%" is selected with preset "%2%"
hu: "%1%" nyomtató kiválasztva a következő beállítással: "%2%"

en: Printer %s nozzle information has not been set. Please configure it before proceeding with the calibration.
hu: A nyomtató %s fúvókaadatai nem lettek beállítva. A kalibrálás folytatása előtt kérjük, állítsd be.

en: Printer 2D mode does not support 3D calibration
hu: A nyomtató 2D-módja nem támogatja a 3D-kalibrációt

en: Printer Created
hu: Nyomtató létrehozva

en: Printer Parts
hu: Nyomtató alkatrészek

en: Printer Preset
hu: Nyomtatóbeállítás

en: Printer Setting
hu: Nyomtatóbeállítás

en: Printer and all the filament&process presets that belong to the printer. 
    Can be shared with others.
hu: A nyomtató és a nyomtatóhoz tartozó összes filament- és folyamatbeállítás.
    Megosztható másokkal.

en: Printer camera is malfunctioning.
hu: A nyomtató kamerája hibásan működik.

en: Printer is not connected yet.
hu: Még nincs csatlakoztatva nyomtató.

en: Printer model
hu: Nyomtató modell

en: Printer name "%1%" already exists.
hu: A(z) "%1%" nevű nyomtató már létezik.

en: Printer not connected. Please go to the device page to connect %s before syncing.
hu: A nyomtató nincs csatlakoztatva. Kérjük, szinkronizálás előtt lépj az eszközoldalra, hogy csatlakoztass egy %s nyomtatót.

en: Printer notes
hu: Nyomtatójegyzetek

en: Printer preset bundle(.qdscfg)
hu: Nyomtató beállításcsomag(.qdscfg)

en: Printer preset names
hu: Nyomtató beállítások neve

en: Printer presets (%d/%d)
hu: Nyomtatóbeállítások(%d/%d)

en: Printer presets(.zip)
hu: Nyomtatóbeállítások (.zip)

en: Printer settings
hu: Nyomtatóbeállítások

en: Printer structure
hu: Nyomtató szerkezete

en: Printer will send assistant message or pause printing if any of the following problem is detected.
hu: A nyomtató üzenetet küld vagy szünetelteti a nyomtatást, ha az alábbi problémák bármelyikét észleli.

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printing %1s material with %2s nozzle may cause nozzle damage.
hu: A(z) %1s anyag nyomtatása a(z) %2s fúvókával a fúvóka sérülését okozhatja.

en: Printing Failed
hu: Sikertelen nyomtatás

en: Printing Finish
hu: Nyomtatás befejezése

en: Printing Options
hu: Nyomtatási lehetőségek

en: Printing Parameters
hu: Nyomtatási paraméterek

en: Printing Pause
hu: Nyomtatás szünetel

en: Printing Progress
hu: Nyomtatás folyamata

en: Printing Silk Filament
    Did you know that Silk filament needs special consideration to print it successfully? Higher temperature and lower speed are always recommended for the best results.
hu: Nyomtatás selyemhatású filamenttel
    Tudtad, hogy a selyemhatású filamentek több figyelmet igényelnek a sikeres nyomtatás érdekében? A legjobb eredményért mindig használj magasabb hőmérsékletet és alacsonyabb sebességet.

en: Printing by object G-code
hu: Nyomtatás objektumonként G-kód

en: Printing calibration lines
hu: Kalibrációs vonalak nyomtatása

en: Printing different-temp filaments together may cause nozzle clogging or printer damage.
hu: A különböző hőmérsékletű filamentek egyidejű nyomtatása a fúvóka eltömődését vagy a nyomtató károsodását okozhatja.

en: Printing high-temp and low-temp filaments together may cause nozzle clogging or printer damage.
hu: A magas és alacsony hőmérsékletű filamentek egyidejű nyomtatása a fúvóka eltömődését vagy a nyomtató károsodását okozhatja.

en: Printing high-temp and low-temp filaments together may cause nozzle clogging or printer damage. If you still want to print, you can enable the option in Preferences.
hu: A magas és alacsony hőmérsékletű filamentek egyidejű nyomtatása a fúvóka eltömődését vagy a nyomtató károsodását okozhatja. Ha folytatni szeretnéd a nyomtatást, akkor a Beállításokban engedélyezheted ezt a lehetőséget.

en: Printing high-temp and mid-temp filaments together may cause nozzle clogging or printer damage.
hu: A magas és alacsony hőmérsékletű filamentek egyidejű nyomtatása a fúvóka eltömődését vagy a nyomtató károsodását okozhatja.

en: Printing mid-temp and low-temp filaments together may cause nozzle clogging or printer damage.
hu: A magas és alacsony hőmérsékletű filamentek egyidejű nyomtatása a fúvóka eltömődését vagy a nyomtató károsodását okozhatja.

en: Privacy Policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Privacy Policy Update
hu: Frissített adatvédelmi irányelvek

en: Privacy Policy of Helio Additive
hu: A Helio Additive adatvédelmi irányelvei

en: Prizm
hu: Prizma

en: Probing exclude area of clumping
hu: Feltapadás tapintással való érzékelésének területe

en: Probing exclude area of clumping.
hu: Feltapadás tapintással való érzékelésének területe.

en: Problem Solved and Resume
hu: Probléma elhárítva és folytatás

en: Problem occured. Please update the printer firmware and try again.
hu: Probléma merült fel. Kérjük, frissítsd a nyomtató firmware-ét, és próbáld meg újra.

en: Proceed
hu: Tovább

en: Process
hu: Folyamat

en: Process Preset Template
hu: Folyamatbeállítás sablon

en: Process Settings
hu: Folyamatbeállítások

en: Process notes
hu: Folyamatjegyzetek

en: Process presets (%d/%d)
hu: Folyamatbeállítások(%d/%d)

en: Process presets(.zip)
hu: Folyamatbeállítások (.zip)

en: Processing G-Code from Previous file...
hu: G-kód feldolgozása egy előző fájlból...

en: Processing model '%1%' with more than 1M triangles could be slow. It is highly recommended to simplify the model.
hu: A több mint 1M háromszöget tartalmazó '%1%' modell feldolgozása lehet, hogy lassú lesz. Erősen ajánlott a modell leegyszerűsítése.

en: Progress
hu: Folyamat

en: Project
hu: Projekt

en: Project Filaments
hu: Projekt filamentek

en: Project downloaded %d%%
hu: Projekt letöltve %d%%

en: Project-inside presets
hu: Projekten belüli beállítások

en: PrusaSlicer is originally based on Slic3r by Alessandro Ranellucci.
hu: A PrusaSlicer eredetileg az Alessandro Ranellucci által készített Slic3r-en alapul.

en: Publish
hu: Közzététel

en: Publish to MakerWorld
hu: Közzététel a MakerWorldben

en: Publish was cancelled
hu: A közzététel törlésre került

en: Pull back current filament
hu: Jelenlegi filament visszahúzása

en: Purge Chute Pile-Up Detection
hu: Anyagfelhamozódás felismerése a kidobónyílásban

en: Purge old filament
hu: Régi filament kiöblítése

en: Purging after filament change will be done inside objects' infills. This may lower the amount of waste and decrease the print time. If the walls are printed with transparent filament, the mixed color infill will be seen outside. It will not take effect, unless the prime tower is enabled.
hu: A filamentcsere utáni tisztítás az objektumok kitöltésén belül történik. Ez csökkentheti a hulladék mennyiségét és a nyomtatási időt. Ha a falakat átlátszó filamenttel nyomtatod, a vegyes színű kitöltés látható lesz. Ez az opció csak akkor működik, ha a törlőtorony engedélyezve van.

en: Purging after filament change will be done inside objects' support. This may lower the amount of waste and decrease the print time. It will not take effect, unless the prime tower is enabled.
hu: A filamentcsere utáni tisztítás az objektumok támaszain belül történik. Ez csökkentheti a hulladék mennyiségét és a nyomtatási időt. Ez az opció csak akkor működik, ha a törlőtorony engedélyezve van.

en: Purging volumes
hu: Tisztítási mennyiségek

en: Push new filament into extruder
hu: Új filament betöltése az extruderbe

en: QIDI Network plug-in not detected.
hu: A QIDI Network plug-in nem található.

en: QIDI Studio GUI initialization failed
hu: Nem sikerült a QIDI Studio GUI inicializálása

en: QIDI Studio also referenced some ideas from Cura by Ultimaker.
hu: A QIDI Studio az Ultimaker Cura néhány ötletére is támaszkodott.

en: QIDI Studio is based on Bambu Studio by Bambu Lab
hu: QIDI Studio a Bambu Lab Bambu Studio-jára épül.

en: QIDI Studio is based on Bambu Studio by Bambu Lab.
hu: QIDI Studio a Bambu Lab Bambu Studio-jára épül..

en: QIDI Studio is based on PrusaSlicer by Prusa Research, which is from Slic3r by Alessandro Ranellucci and the RepRap community
hu: A QIDI Studio a Prusa Research által készített PrusaSliceren alapul, amely az Alessandro Ranellucci és a RepRap közösség által készített Slic3r-ből származik

en: QIDI Studio is based on PrusaSlicer by PrusaResearch and SuperSlicer by Merill(supermerill).
hu: A QIDI Studio a PrusaResearch által készített PrusaSlicer és Merill (supermerill) által készített SuperSlicer alapján készült.

en: QIDI Studio is licensed under
hu: A QIDI Studio a következő licencet használja

en: QIDIStudio configuration file read failed. Please manually backup and delete it, and then restart QIDIStudio software.
hu: A QIDI Studio konfigurációs fájl olvasása sikertelen. Kérjük, manuálisan készíts biztonsági mentést és töröld a régi fájlt, majd indítsd újra a QIDI Studio szoftvert.

en: QIDIStudio got an unhandled exception: %1%
hu: A QIDIStudio kezeletlen kivételbe ütközött: %1%

en: QIDIStudio will terminate because of a localization error. It will be appreciated if you report the specific scenario this issue happened.
hu: A QIDIStudio lokalizációs hiba miatt leáll. Nagyra értékelnénk, ha jelentenéd a körülményeket, amikor ez a probléma előfordult.

en: QIDIStudio will terminate because of running out of memory.It may be a bug. It will be appreciated if you report the issue to our team.
hu: A QIDIStudio leáll, mert kifut a rendelkezésre álló memóriából. Lehet, hogy ez egy szoftverhiba. Örülnénk, ha jelentenéd a problémát a csapatunknak.

en: Quality
hu: Minőség

en: Quality / Speed
hu: Minőség / sebesség

en: Quick
hu: Gyors

en: Quick set
hu: Gyors beállítás

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit %s
hu: Kilépés %s

en: Quit QIDIStudio
hu: Kilépés a QIDIStudióból

[ctx: Quit_Switching]
en: Quit
hu: Kilépés

en: Radial gradient
hu: Radiális átmenet

en: Radius
hu: Sugár

en: Raft
hu: Tutaj

en: Raft contact Z distance
hu: Tutaj érintkezés Z távolság

en: Raft expansion
hu: Tutaj kibővítése

en: Raft layers
hu: Tutaj rétegek

en: Ramming volumetric speed
hu: Anyagáramlás betolásnál

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Randomly jitter while printing the wall, so that the surface has a rough look. This setting controls the fuzzy position
hu: A nyomtatófej véletlenszerű mozgást végez a fal nyomtatása közben, így a felület durva megjelenésű lesz

en: Range
hu: Tartomány

en: Rate
hu: Értékelés

en: Rate the Print Profile
hu: Értékeld a nyomtatási profilt

en: Rate this print
hu: Értékeld ezt a nyomtatást

en: Re&load from Disk
hu: Újratöltés lemezről

en: Re-calculate
hu: Újraszámítás

en: Read and accept
hu: Elolvastam és elfogadom

en: Rear
hu: Hátul

en: Rear View
hu: Hátulnézet

en: Reason: "%1%" and another part have no intersection.
hu: Ok: %1% és egy másik tárgy nem metszik egymást.

en: Reason: part "%1%" does not bound a volume.
hu: Ok: %1% tárgynak nincs térfogata.

en: Reason: part "%1%" has self intersection.
hu: Ok: %1% tárgy önmagát metszi.

en: Reason: part "%1%" is empty.
hu: Ok: %1% tárgy üres.

en: Rebuild
hu: Újraindítás

en: Recalibration
hu: Újrakalibrálás

en: Receive login report timeout
hu: Időtúllépés a bejelentkezési válasz fogadásakor

en: Recent projects
hu: Legutóbbi projektek

en: Recommend
hu: Ajánlom

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: Recommended box temperature
hu: Ajánlott kamra hőmérséklet

en: Recommended box temperature range of this filament. 0 means no set
hu: Az ilyen típusú filament ajánlott kamrahőmérséklet-tartománya. 0 értéknél nincs beállítás

en: Recommended nozzle temperature
hu: Ajánlott fúvóka hőmérséklet

en: Recommended nozzle temperature of this filament type is [%d, %d] degree centigrade
hu: Az ajánlott fúvóka hőmérséklet ehhez a filament típushoz [%d, %d] Celsius-fok

en: Recommended nozzle temperature range of this filament. 0 means no set
hu: Az ajánlott fúvóka hőmérséklet-tartomány ehhez a filamenthez. A 0 azt jelenti, hogy nincs beállítva

en: Reconnecting the printer, the operation cannot be completed immediately, please try again later.
hu: A nyomtató újracsatlakoztatása, a művelet nem fejezhető be azonnal, kérjük, próbáld meg később újra.

en: Rectangle
hu: Négyzet

en: Rectangular
hu: Téglalap

en: Rectilinear
hu: Vonalak

en: Rectilinear Interlaced
hu: Váltottsoros vonal

en: Rectilinear grid
hu: Vonalrács

en: Redo
hu: Mégis

en: Reduce infill retraction
hu: Csökkentett visszahúzás kitöltésnél

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh Printers
hu: Nyomtatók frissítése

en: Refreshing
hu: Frissítés

en: Refreshing the historical Flow Dynamics Calibration records
hu: Az előző anyagáramlás-dinamikai kalibrációs rekordok frissítése

en: Regenerate PAT
hu: PAT újragenerálása

en: Region selection
hu: Régió kiválasztása

en: Regroup filament
hu: Filament átcsoportosítása

en: Regular
hu: Normál

en: Release Note
hu: Verzióinformáció

en: Reload SVG file from disk.
hu: Töltse be újra az SVG fájlt a lemezről.

en: Reload file list from printer.
hu: Fájllista újratöltése a nyomtatóról.

en: Reload from disk
hu: Újratöltés lemezről

en: Reload from:
hu: Újratöltés innen:

en: Reload the plater from disk
hu: Plater újratöltése a lemezről

en: Reload the selected parts from disk
hu: A kiválasztott tárgyak újratöltése a lemezről

en: Remaining errors
hu: Fennmaradó hibák

en: Remaining time: Calculating...
hu: Hátralévő idő: Számítás folyamatban...

en: Remember last used color scheme
hu: Emlékezzen az utoljára használt színsémára

en: Remember my choice
hu: Emlékezz a választásomra

en: Remember my choice.
hu: Emlékezz a választásomra

en: Reminder During Slicing
hu: Emlékeztető szeletelés közben

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove Window from Set
hu: Ablak eltávolítása a sorozatból

en: Remove all
hu: Összes eltávolítása

en: Remove connector
hu: Összekötő eltávolítása

en: Remove connector from selection
hu: Összekötő eltávolítása a kiválasztásból

en: Remove connectors
hu: Összekötők eltávolítása

en: Remove detail
hu: Részlet eltávolítása

en: Remove fuzzy skin
hu: Fuzzy skin eltávolítása

en: Remove height range
hu: Magasságtartomány eltávolítása

en: Remove last filament
hu: Az utolsó filament eltávolítása

en: Remove painted color
hu: Festett szín eltávolítása

en: Remove parameter
hu: Paraméter eltávolítása

en: Remove selected points
hu: Kijelölt pontok eltávolítása

en: Remove selection
hu: Kijelölés törlése

en: Remove small overhangs
hu: Kis túlnyúlások eltávolítása

en: Remove small overhangs that possibly need no supports.
hu: Eltávolítja a kis túlnyúlásokat, amelyek esetleg nem igényelnek alátámasztást.

en: Remove style
hu: Stílus eltávolítása

en: Remove the restriction on mixed printing of high and low temperature filaments.
hu: Megszünteti a magas és alacsony hőmérsékletű filamentek vegyes nyomtatására vonatkozó korlátozást.

en: Remove the selected plate
hu: Kiválasztott tálca eltávolítása

en: Removed
hu: Eltávolítva

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Renaming
hu: Átnevezés

en: Repair canceled
hu: Javítás megszakítva

en: Repair failed.
hu: Sikertelen javítás.

en: Repair finished
hu: Javítás befejezve

en: Repaired 3mf file contains more than one object
hu: A megjavított 3mf fájl egynél több objektumot tartalmaz

en: Repaired 3mf file contains more than one volume
hu: A megjavított 3mf fájl egynél több kötetet tartalmaz

en: Repaired 3mf file does not contain any object
hu: A megjavított 3mf fájl nem tartalmaz objektumot

en: Repaired 3mf file does not contain any volume
hu: A megjavított 3mf fájl nem tartalmaz kötetet

en: Repairing model object
hu: Modell javítása

en: Repairing object by Windows service
hu: Objektum javítása Windows szolgáltatással

en: Repairing was canceled
hu: A javítás meg lett szakítva

en: Replace Tiled Window
hu: Egymásra helyezett ablakok lecserélése

en: Replace from:
hu: Csere innen:

en: Replace the project filaments list sequentially based on printer filaments. And unused printer filaments will be automatically added to the end of the list.
hu: A projektben megadott filamentek cseréje a nyomtató filamentjeivel. A nem használt filamentek automatikusan a lista végére kerülnek.

en: Replace the selected part with new STL
hu: Lecseréli a kijelölt tárgyat egy új STL-lel

en: Replace with STL
hu: Lecserélés STL-lel

en: Report issue
hu: Probléma bejelentése

en: Required nozzle HRC
hu: Szükséges fúvóka HRC-érték

en: Reserved keywords found
hu: Foglalt kulcsszavakat találtunk

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset Position
hu: Pozíció visszaállítása

en: Reset Rotation
hu: Forgatás visszaállítása

en: Reset Window Layout
hu: Ablakelrendezés visszaállítása

en: Reset all filament mapping
hu: Összes filamentkiosztás törlése

en: Reset current filament mapping
hu: Jelenlegi filamentkiosztás törlése

en: Reset current rotation to real zeros.
hu: Forgatás visszaállítása valós nullára.

en: Reset current rotation to the value when open the rotation tool.
hu: Az aktuális forgatást visszaállítja a forgatás eszköz megnyitásakor beállított értékre.

en: Reset direction
hu: Irány visszaállítása

en: Reset distance
hu: Távolság visszaállítása

en: Reset mapped extruders.
hu: Extruder-kiosztás visszaállítása.

en: Reset parameter
hu: Paraméter visszaállítása

en: Reset rotation
hu: Forgatás visszaállítása

en: Reset scale
hu: Skála visszaállítása

en: Reset to base
hu: Alaphelyzetbe állítás

en: Reset to default window layout
hu: Alapértelmezett ablakelrendezés visszaállítása

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Resonance avoidance
hu: Rezonancia elkerülése

en: Restart selection
hu: Kijelölés újraindítása

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Restore to inch
hu: Visszaállítás hüvelykre

en: Restore to meter
hu: Visszaállítás méterre

en: Result can be read by human eyes.
hu: Az eredmények könnyen átláthatóak és megérthetőek.

en: Resume
hu: Folytatás

en: Resume (defects acceptable)
hu: Folytatás (a hibák elfogadhatók)

en: Resume (problem solved)
hu: Folytatás (probléma elhárítva)

en: Resume Printing
hu: Nyomtatás folytatása

en: Retract
hu: Visszahúzás

en: Retract amount before wipe
hu: Visszahúzott mennyiség törlés előtt

en: Retract when change layer
hu: Visszahúzás rétegváltáskor

en: Retraction
hu: Visszahúzás

en: Retraction Length
hu: Visszahúzás hossza

en: Retraction Speed
hu: Visszahúzás sebessége

en: Retraction distance when cut
hu: Visszahúzási távolság vágáskor

en: Retraction distance when extruder change
hu: Visszahúzási távolság extruder cseréjekor

en: Retraction test
hu: Visszahúzás teszt

en: Retraction when switching material
hu: Visszahúzás anyagváltáskor

en: Retrieving printer information, please try again later.
hu: Nyomtatóinformációk lekérése, kérjük, próbáld újra később.

en: Retry
hu: Újra

en: Retry (problem solved)
hu: Újra (probléma megoldva)

en: Reverse rotation
hu: Fordított forgatás

en: Revert text size.
hu: Szövegméret visszaállítása.

en: Rib wall
hu: Bordafal

en: Rib width
hu: Bordaszélesség

en: Rib width is always less than half the prime tower side length.
hu: A borda szélessége mindig kisebb, mint a törlőtorony oldalának a fele.

en: Right
hu: Jobb

en: Right AMS
hu: Jobb AMS

en: Right Extruder
hu: Jobb extruder

en: Right Nozzle
hu: Jobb fúvóka

en: Right View
hu: Jobb nézet

en: Right button click the icon to drop the object printable property
hu: Kattints jobb gombbal az ikonra az objektum nyomtatható tulajdonságának elvetéséhez

en: Right button click the icon to drop the object settings
hu: Kattints jobb gombbal az ikonra az objektum beállításainak elvetéséhez

en: Right click
hu: Jobb kattintás

en: Right click the icon to fix model object
hu: Kattints jobb gombbal az ikonra a modell objektum javításához

en: Right extruder
hu: Jobb extruder

en: Right filaments
hu: Jobb oldali filamentek

en: Right mouse button
hu: Jobb egérgomb

en: Right mouse button:
hu: Jobb egérgomb:

en: Right nozzle
hu: Jobb fúvóka

en: Right nozzle: %smm
hu: Jobb oldali fúvóka: %s mm

en: Right nozzle: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%
hu: Jobb oldali fúvóka: X:%1%-%2%, Y:%3%-%4%, Z:%5%-%6%

en: Right:
hu: Jobb:

en: Right: %s
hu: Jobb: %s

en: Role-based wipe speed
hu: Feladatalapú törlési sebesség

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Rotate (absolute)
hu: Forgatás (abszolút)

en: Rotate (relative)
hu: Forgatás (relatív)

en: Rotate View
hu: Nézet elforgatása

en: Rotate around center:
hu: Forgatás a középpont körül:

en: Rotate horizontally
hu: Elforgatás vízszintesen

en: Rotate of view
hu: Nézet elforgatása

en: Rotate text Clock-wise.
hu: Szöveg elforgatása az óramutató járásával megegyező irányba.

en: Rotate the text counterclockwise.
hu: Szöveg elforgatása az óramutató járásával ellentétes irányba.

en: Rotation
hu: Forgatás

en: Rounded Rectangle
hu: Lekerekített téglalap

en: Running post-processing scripts
hu: Utófeldolgozási szkriptek futtatása

en: STEP
    Did you know that you can improve your print quality by slicing a STEP file instead of an STL?
    QIDI Studio supports slicing STEP files, providing smoother results than a lower resolution STL. Give it a try!
hu: STEP
    Tudtad, hogy javíthatod a nyomtatási minőséget azáltal, hogy STL helyett STEP fájlt használsz?
    A QIDI Studio képes a STEP fájlokat közvetlenül szeletelni, ami simább eredményt biztosít, mint egy alacsonyabb felbontású STL fájl. Próbáld ki!

en: SVG file path is "%1%"
hu: Az SVG fájl elérési útja "%1%"

en: Safely remove hardware.
hu: Biztonságosan távolítsd el a hardvert.

en: Safety Options
hu: Biztonsági opciók

en: Same as Global
hu: Ugyanaz, mint a globális érték

en: Same as Global Bed Type
hu: Ugyanaz, mint a globális tálca típusa

en: Same as Global Plate Type
hu: Ugyanaz, mint a globális tálca típusa

en: Same as Global Print Sequence
hu: Ugyanaz, mint a globális nyomtatási sorrend

en: Same as top
hu: Ugyanaz, mint a felső

en: Save
hu: Mentés

en: Save %1% style
hu: %1% stílus mentése

en: Save %1%g filament and %2% changes compared to a printer with one nozzle.
hu: %1%g filamenttel és %2% váltással kevesebb egy egyfúvókás nyomtatóhoz képest.

en: Save %1%g filament and increase %2% changes compared to a printer with one nozzle.
hu: %1%g filamenttel kevesebb és %2% váltással több egy egyfúvókás nyomtatóhoz képest.

en: Save %1%g filament and increase %2% changes compared to optimal grouping.
hu: %1%g filamenttel és %2% váltással kevesebb, mint az optimális csoportosítás esetén.

en: Save %s as
hu: %s mentése

en: Save G-code file as:
hu: G-kód fájl mentése mint:

en: Save Project
hu: Projekt mentése

en: Save Project as
hu: Projekt mentése másként

en: Save SLA file as:
hu: SLA fájl mentése mint:

en: Save SVG
hu: SVG mentése

en: Save SVG file
hu: SVG fájl mentése

en: Save Sliced file as:
hu: Szeletelt fájl mentése mint:

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Save as '.svg' file
hu: Mentés '.svg' fájlként

en: Save as new style
hu: Mentés új stílusként

en: Save current %s
hu: Jelenlegi %s mentése

en: Save current project as
hu: Jelenlegi projekt mentése másként

en: Save current project to file
hu: Jelenlegi projekt mentése egy fájlba

en: Save current style
hu: Jelenlegi stílus mentése

en: Save file as:
hu: Fájl mentése mint:

en: Save or Discard Modified Value
hu: Elmentés vagy módosítás elvetése

en: Save preset
hu: Beállítás mentése

en: Save project
hu: Projekt mentése

en: Save the parameters of the current text tool as a style for easy subsequent use.
hu: Az aktuális szöveges eszköz paramétereit stílusként menti el a későbbi könnyű használat érdekében.

en: Save the printing files initiated from QIDI Studio, QIDI Handy and MakerWorld on External Storage
hu: A QIDI Studio, a QIDI Handy és a MakerWorld által kezdeményezett nyomtatási fájlok mentése külső tárhelyre

en: Save the selected options to preset 
    "%1%".
hu: A kiválasztott beállítások mentése előbeállításba
    "%1%".

en: Save the selected options.
hu: A kiválasztott beállítások mentése.

en: Save to Filament Preset
hu: Mentés a filamentbeállításokba

en: Saving objects into the 3mf failed.
hu: Az objektumok mentése a 3mf-be sikertelen volt.

en: Scale
hu: Átméretezés

en: Scale also changes amount of curve samples (%1%)
hu: A skála a mintagörbék mennyiségét is megváltoztatja (%1%)

en: Scale an object to fit the build volume
hu: Átméretez egy objektumot, hogy beférjen a nyomtatótérbe

en: Scale ratios
hu: Méretarányok

en: Scale to build volume
hu: Átméretezés a nyomtatótérhez

en: Scan first layer
hu: Az első réteg szkennelése

en: Scanning bed surface
hu: Asztalfelület szkennelése

en: Scarf Seam On Compensation Circles
hu: Sálvarrat a kompenzált körökön

en: Scarf application angle threshold
hu: Sál alkalmazásának szögküszöbértéke

en: Scarf around entire wall
hu: Scarf varrat a teljes falon

en: Scarf joint for inner walls
hu: Scarf varrat a belső falakon

en: Scarf length
hu: Scarf varrat hossza

en: Scarf seam type
hu: Sál-varrat típusa

en: Scarf seam will be applied on circles for better dimensional accuracy.
hu: A jobb méretpontosság érdekében a körökön sál típusú varratot használ.

en: Scarf slope gap
hu: Sál lejtős hézag

en: Scarf start height
hu: Scarf varrat kezdőmagassága

en: Scarf steps
hu: Scarf varrat lépcső

en: Scheduling upload to `%1%`. See Window -> Print Host Upload Queue
hu: Feltöltés ütemezése ide: „%1%“. Lásd: Ablak -> Nyomtató feltöltési várólista

en: Seal
hu: Tömítés

en: Seam
hu: Varrat

en: Seam gap
hu: Varrat hézag

en: Seam painting
hu: Varratfestés

en: Seam placement away from overhangs(experimental)
hu: Varratok elhelyezése túlnyúlásoktól távol (kísérleti)

en: Seam position
hu: Varrat pozíció

en: Seams
hu: Varratok

en: Search
hu: Keresés

en: Search in preset
hu: Keresés a beállításokban

en: Search plate, object and part.
hu: Tálca, objektum és tárgy keresése.

en: Searching for devices
hu: Eszközök keresése

en: Second
hu: Másodperc

en: Section View
hu: Keresztmetszet nézet

en: Section view
hu: Keresztmetszet nézet

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Select 2 faces on objects and 
     make objects assemble together.
hu: Válassz ki 2 felületet az objektumokon,
    és egyesítsd az objektumokat.

en: Select 2 points or circles on objects and 
     specify distance between them.
hu: Válasszon ki 2 pontot vagy kört az objektumokon,
    és add meg a közöttük lévő távolságot.

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select Connected Printers (%d/6)
hu: Csatlakoztatott nyomtatók kiválasztása (%d/6)

en: Select Filament
hu: Filament kiválasztása

en: Select Filament Preset
hu: Válassz filamentbeállítást

en: Select Model
hu: Válassz modellt

en: Select Plate
hu: Tálca kiválasztása

en: Select Printer
hu: Válassz nyomtatót

en: Select Printers
hu: Nyomtatók kiválasztása

en: Select Type
hu: Válassz típust

en: Select Vendor
hu: Válassz gyártót

en: Select a G-code file:
hu: Válassz egy G-code fájlt:

en: Select a new file
hu: Válassz egy új fájlt

en: Select a part
hu: Válassz egy tárgyat

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Select all connectors
hu: Minden összekötő kiválasztása

en: Select all objects
hu: Összes objektum kijelölése

en: Select connected printers (0/6)
hu: Csatlakoztatott nyomtatók kiválasztása (0/6)

en: Select feature
hu: Válassz jellemzőt

en: Select filament preset
hu: Válassz ki filamentbeállítást

en: Select filament that installed to the left nozzle
hu: Válaszd ki a bal oldali fúvókához csatlakozó filamentet

en: Select filament that installed to the right nozzle
hu: Válaszd ki a jobb oldali fúvókához csatlakozó filamentet

en: Select multiple objects
hu: Több objektum kijelölése

en: Select objects by rectangle
hu: Objektumok kijelölése téglalapok alapján

en: Select point
hu: Válassz pontot

en: Select presets to compare
hu: Válaszd ki az összehasonlítandó beállításokat

en: Select profile to load:
hu: Válaszd ki a betölteni kívánt profilt:

en: Select settings
hu: Beállítások kiválasztása

en: Select the language
hu: Válaszd ki a nyelvet

en: Select the object/part and mouse click to change the name
hu: Válaszd ki az objektumot/tárgyat, és kattints az egérrel a név megváltoztatásához

en: Select the object/part and press space to change the name
hu: Válaszd ki az objektumot/tárgyat, és nyomd meg a szóközt a név megváltoztatásához

en: Select/Remove printers(system presets)
hu: Nyomtatók kiválasztása/eltávolítása (rendszerbeállítások)

en: Selected diameter and machine diameter do not match
hu: A kiválasztott átmérő és a nyomtatóban megadott átmérő nem egyezik

en: Selection
hu: Kiválasztás

en: Selection Mode
hu: Kijelölési mód

en: Selection conflicts
hu: Kijelölési ütközések

en: Selects all objects
hu: Kijelöl minden objektumot

en: Send
hu: Küldés

en: Send G-code
hu: G-kód küldése

en: Send Options
hu: Küldési lehetőségek

en: Send all
hu: Összes elküldése

en: Send print job
hu: Nyomtatási feladat küldése

en: Send to BFMC
hu: BFMC-be küldés

en: Send to Multi-device
hu: Küldés több eszközre

en: Send to Printer storage
hu: Küldés a nyomtató tárhelyére

en: Send to QIDI Farm Manager Client
hu: QIDI Farm Manager Clientbe küldés

en: Send to print
hu: Nyomtatásra küldés

en: Send to printer
hu: Nyomtatóra küldés

en: Sending
hu: Küldés

en: Sending Cancel
hu: Küldés visszavonása

en: Sending Failed
hu: Elküldés sikertelen

en: Sending Finish
hu: Küldés befejezése

en: Sending gcode file over LAN
hu: G-kód fájl küldése LAN-on keresztül

en: Sending gcode file to sdcard
hu: G-kód fájl küldése a MicroSD-kártyára

en: Sending print configuration
hu: Nyomtatási konfiguráció küldése

en: Sending print job over LAN
hu: Nyomtatási munka küldése LAN-on keresztül

en: Sending print job through cloud service
hu: Nyomtatási munka küldése felhőszolgáltatáson keresztül

en: Sending...
hu: Küldés…

en: Sent Time
hu: Elküldés ideje

en: Sequence
hu: Sorrend

en: Serial
hu: Sorozatszám

en: Serial:
hu: Sorozatszám:

en: Serious warning:
hu: Fontos figyelmeztetés:

en: Server Exception
hu: Szerver kivétel

en: Service Unavailable
hu: Szolgáltatás nem elérhető

en: Service name
hu: Szolgáltatás neve

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Set
hu: Beállít

en: Set 3DConnexion
hu: 3DConnexion beállítása

en: Set 3DConnexion mouse
hu: 3DConnexion egér beállítása

en: Set Filament for selected items
hu: Filament beállítása a kiválasztott tárgyakhoz

en: Set Mirror
hu: Tükrözés beállítása

en: Set Orientation
hu: Orientáció beállítása

en: Set Scale
hu: Méretarány beállítása

en: Set as an individual object
hu: Beállítás különálló objektumként

en: Set as cover
hu: Beállítás borítóként

en: Set as individual objects
hu: Beállítás különálló objektumokként

en: Set automatic leveling..
hu: Automatikus szintezés beállítása..

en: Set dynamic flow calibration to 'OFF' to enable custom dynamic flow value.
hu: Az egyéni dinamikus áramlási értékek engedélyezéséhez állítsd a dinamikus áramlás kalibrálását "KI" értékre.

en: Set extruder number for the objects and parts
hu: Extruder szám beállítása az objektumok és tárgyak számára

en: Set filament for selected items
hu: Filament beállítása a kiválasztott tárgyakhoz

en: Set filaments to use
hu: Használni kívánt filament beállítása

en: Set parameters for multiple objects
    Did you know that you can set slicing parameters for all selected objects at one time?
hu: Paraméterek beállítása több objektumhoz
    Tudtad, hogy egyszerre is beállíthatod a szeletelési paramétereket az összes kijelölt objektumhoz?

en: Set scarf seam type for this filament. This setting could minimize seam visibiliy.
hu: Meghatározza a sál-varrat típusát ehhez a filamenthez. Ennek segítségével minimalizálható a varrat láthatósága.

en: Set special cooling fan for the first certain layers. Cooling fan of the first layer used to be closed to get better build plate adhesion and used for auto cooling function
hu: Bekapcsol egy speciális hűtőventilátort az első pár rétegnél. A hűtőventilátor az első pár rétegnél kikapcsolva szokott lenni, hogy jobb legyen a tapadás

en: Set the brim type of this object to "painted"
hu: Állítsa be az objektum peremtípusát „festett” értékre

en: Set the number of AMS installed on the nozzle.
hu: Állítsd be a fúvókához csatlakozó AMS-ek számát.

en: Set the temperature of the box during printing, set to 0 (representing off).
hu: Állítsa be a kamra hőmérsékletét nyomtatás közben. Állítsa 0-ra (kikapcsolva).

en: Set timelapse..
hu: Időeltolás beállítása..

en: Set to Optimal
hu: Optimálisra állítva

en: Setting AMS slot information while printing is not supported
hu: Nyomtatás közben nem változtathatóak meg a AMS férőhelyek adatai

en: Setting Overrides
hu: Beállítások felülbírálása

en: Setting Virtual slot information while printing is not supported
hu: Nem módosíthatod a virtuális férőhelyek beállításait nyomtatás közben.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings for height range
hu: Magasságtartomány beállításai

en: Setup Wizard
hu: Beállítás varázsló

en: Shape
hu: Forma

en: Shape is marked as invisible (%1%).
hu: Az alakzat láthatatlannak van jelölve (%1%).

en: Shell
hu: Héj

en: Shift + Left mouse button
hu: Shift + bal egérgomb

en: Shift + Left mouse button:
hu: Shift + bal egérgomb

en: Shift + Right mouse button:
hu: Shift + jobb egérgomb:

en: Shift+Any arrow
hu: Shift+Bármelyik nyílgomb

en: Shift+Left mouse button
hu: Shift+Bal egérgomb

en: Shift+Mouse wheel
hu: Shift+Egérgörgő

en: Shortcut Key
hu: Gyorsgomb

en: Should not large than 100%.
    Reset to defualt
hu: Nem lehet nagyobb, mint a 100%.
    Visszaállítás alapértelmezettre

en: Should not large than layer height.
    Reset to 10%
hu: Nem lehet nagyobb, mint a réteg magassága.
    Visszaállítás 10%-ra

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show "Live Video" guide page.
hu: Az „Élő videó” útmutató oldal megjelenítése.

en: Show &Overhang
hu: Túlnyúlás megjelenítése

en: Show 3D Navigator
hu: 3D navigátor megjelenítése

en: Show 3D navigator in Prepare and Preview scene
hu: 3D navigátor megjelenítése az Előkészítésben és Előnézetben

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Show Configuration Folder
hu: Konfigurációs mappa megjelenítése

en: Show Labels
hu: Címkék megjelenítése

en: Show Tip of the Day
hu: A nap tippjének megjelenítése

en: Show all files, recent first.
hu: Minden fájl megjelenítése, elöl a legújabb.

en: Show all presets (including incompatible)
hu: Minden beállítás megjelenítése (beleértve az inkompatibiliseket is)

en: Show error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Show history on the home page
hu: Előzmények megjelenítése a kezdőlapon

en: Show home page on startup
hu: Kezdőlap megjelenítése indításkor

en: Show keyboard shortcuts list
hu: Gyorsgombok listájának megjelenítése

en: Show object labels in 3D scene
hu: Objektumcímkék megjelenítése a 3D-térben

en: Show object overhang highlight in 3D scene
hu: Objektum túlnyúlásainak kiemelése 3D-ben

en: Show online staff-picked models on the home page
hu: Mutassa a munkatársaink által kiválasztott online modelleket a kezdőlapon

en: Show the list of the keyboard shortcuts
hu: Gyorsgombok listájának megjelenítése

en: Show the step mesh parameter setting dialog.
hu: STEP-háló paraméterbeállítási párbeszédpaneljének megjelenítése.

en: Show the warning dialog again when importing non-QIDI 3MF files
hu: A figyelmeztető párbeszédpanel újbóli megjelenítése nem QIDI 3MF fájlok importálásakor

en: Show wireframe
hu: Drótváz megjelenítése

en: Show/Hide 3Dconnexion devices settings dialog
hu: 3Dconnexion-eszközbeállítások párbeszédablak megjelenítése/elrejtése

en: Shrink the initial layer on build plate to compensate for elephant foot effect
hu: Zsugorítja a kezdőréteget a tárgyasztalon, hogy kompenzálja az elefántláb-hatást.

en: Shrinkage
hu: Zsugorodás

en: Shrinkage, Warping & Stress
    By controlling the thermal index you can remove the heat-driven causes of warp and stress.
hu: Zsugorodás, vetemedés és feszültség
    A hőindex szabályozásával kiküszöbölhetők a vetemedés és a feszültség hő okozta okai.

en: Silent
hu: Csendes

en: Simplification is currently only allowed when a single part is selected
hu: Az egyszerűsítés jelenleg csak akkor engedélyezett, ha egyetlen tárgy van kiválasztva

en: Simplify
hu: Egyszerűsítés

en: Simplify Model
hu: Modell egyszerűsítése

en: Simplify Model
    Did you know that you can reduce the number of triangles in a mesh using the Simplify mesh feature? Right-click the model and select Simplify model. Read more in the documentation.
hu: Modell egyszerűsítése
    Tudtad, hogy csökkentheted a háromszögek számát a Modell egyszerűsítése opcióval? Kattints jobb gombbal a modellre, és válaszd a Modell egyszerűsítése lehetőséget. További információ a dokumentációban található.

en: Simplify model
hu: Modell egyszerűsítése

en: Simply switch to "%1%"
hu: Csak válts a(z) "%1%"-ra

en: Simulate
hu: Szimuláció

en: Simulation
hu: Szimuláció

en: Single extruder MM setup
hu: Egy extruder TA beállítása

en: Single extruder multimaterial parameters
hu: Egy extruder többanyagos paraméterei

en: Single sided scaling
hu: Egyoldalas méretezés

en: Single-Material Only
    Helio currently simulates one material and one nozzle per job. Multi-material or multi-extruder G-code adds long pauses that break thermal continuity, so results wouldn’t be meaningful.
hu: Csak egy anyag használata
    A Helio jelenleg egy anyagot és egy fúvókát szimulál feladatonként. A több anyagos vagy több extruderes G-kód hosszú szüneteket okoz, amelyek megtörik a hőátvitel folytonosságát, így az eredmények nem lennének relevánsak.

en: Size
hu: Méret

en: Size in X and Y of the rectangular plate.
hu: A téglalap alakú tálca mérete X-ben és Y-ban.

en: Size in emboss direction.
hu: Méret a domborítás irányában.

en: Size:
hu: Méret:

en: Size: %1% x %2% x %3% in
hu: Méret: %1% x %2% x %3% in

en: Size: %1% x %2% x %3% mm
hu: Méret: %1% x %2% x %3% mm

en: Skeleton infill density
hu: Csontváz kitöltési sűrűség

en: Skeleton infill pattern
hu: Csontváz kitöltési minta

en: Skeleton line width
hu: Csontváz vonalvastagság

en: Skew
hu: Dőlés

en: Skew ratio
hu: Ferdeségi arány

en: Skin infill density
hu: Bőr kitöltési sűrűsége

en: Skin infill depth
hu: Bőrkitöltés mélysége

en: Skin infill pattern
hu: Bőr kitöltési mintája

en: Skin line width
hu: Bőrvonal szélessége

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Skip AMS blacklist check
hu: Az AMS feketelista-ellenőrzések kihagyása

en: Skip Calibration2
hu: Kalibrálás 2 kihagyása

en: Skip Objects
hu: Objektumok kihagyása

en: Skip points
hu: Pontok kihagyása

en: Skip this Version
hu: Verzió kihagyása

en: Skipping %d objects.
hu: %d objektum kihagyva.

en: Skipping all objects.
hu: Az összes objektum kihagyása.

en: Skipping objects.
hu: Objektumok kihagyása.

en: Skirt distance
hu: Szoknya távolsága

en: Skirt height
hu: Szoknya magassága

en: Skirt loops
hu: Szoknya hurkok száma

en: Slic3r can upload G-code files to a printer host. This field must contain the kind of the host.
hu: A Slic3r képes G-kód fájlokat feltölteni a nyomtatóra. Ennek a mezőnek tartalmaznia kell a gazdagép típusát.

en: Slic3r can upload G-code files to a printer host. This field should contain the API Key or the password required for authentication.
hu: A Slic3r képes G-kód fájlokat feltölteni a nyomtatóra. Ennek a mezőnek tartalmaznia kell a hitelesítéshez szükséges API-kulcsot vagy jelszót.

en: Slic3r can upload G-code files to a printer host. This field should contain the hostname, IP address or URL of the printer host instance. Print host behind HAProxy with basic auth enabled can be accessed by putting the user name and password into the URL in the following format: https://username:password@your-octopi-address/
hu: A Slic3r képes G-kód fájlokat feltölteni a nyomtatóra. Ennek a mezőnek tartalmaznia kell a nyomtató hostnevét, IP-címét vagy URL-címét. A HAProxy mögött lévő nyomtató alapszintű hitelesítéssel érhető el, ha a felhasználónevet és a jelszót a következő formátumban beleírod az URL-be: https://username:password@your-octopi-address/

en: Slic3r was created by Alessandro Ranellucci with the help of many other contributors.
hu: A Slic3r-t Alessandro Ranellucci készítette sok más közreműködő segítségével.

en: Slice all
hu: Összes szeletelése

en: Slice all plate to obtain time and filament estimation
hu: Szeleteld fel az összes tálcát az idő és a filament becsléséhez

en: Slice gap closing radius
hu: Szeletelési hézag lezárási sugara

en: Slice ok.
hu: Szeletelés kész.

en: Slice plate
hu: Tálca szeletelése

en: Sliced Info
hu: Szeletelési infó

en: Slicing
hu: Szeletelés

en: Slicing Canceled
hu: Szeletelés megszakítva

en: Slicing Mode
hu: Szeletelési mód

en: Slicing Parameter Table
    Did you know that you can view all objects/parts on a table and change settings for each object/part?
hu: Szeletelési paramétertáblázat
    Tudtad, hogy megtekintheted az összes objektumot/tárgyat egy listában és egyesével módosíthatod a beállításaikat?

en: Slicing Plate %d
hu: %d tálca szeletelése

en: Slicing Plate 1
hu: 1. tálca szeletelése

en: Slicing Result
hu: Szeletelés eredménye

en: Slicing complete
hu: Szeletelés kész

en: Slicing height for each layer. Smaller layer height means more accurate and more printing time
hu: Az egyes rétegek szeletelési magassága. A kisebb rétegmagasság pontosabb nyomtatást és több időt jelent.

en: Slicing mesh
hu: Háló szeletelése

en: Slope
hu: Lejtő

en: Slow down by height
hu: Lassítás magasság szerint

en: Slow down for overhang
hu: Lassítás túlnyúlásoknál

en: Slow printing down for better layer cooling
hu: Nyomtatás lelassítása a jobb hűtés érdekében

en: Small perimeter threshold
hu: Kis peremek küszöbértéke

en: Small perimeters
hu: Kis peremek

en: Smaller linear and angular deflections result in higher-quality transformations but increase the processing time.
hu: A kisebb lineáris és szögeltérés jobb minőségű transzformációt eredményeznek, de növelik a feldolgozási időt.

en: Smart fill
hu: Okos kitöltés

en: Smart fill angle
hu: Okos kitöltési szög

en: Smart scarf seam application
hu: Intelligens sál varrat alkalmazása

en: Smooth
hu: Sima

en: Smooth Spiral
hu: Sima spirál

en: Smooth Spiral smoothes out X and Y moves as wellresulting in no visible seam at all, even in the XY directions on walls that are not vertical
hu: A sima spirál kisimítja az X és Y mozgásokat, így egyáltalán nem látható varrat, még XY irányban sem a nem függőleges falakon

en: Smooth coefficient
hu: Simítási együttható

en: Smooth mode for timelapse is enabled, but the prime tower is off, which may cause print defects. Please enable the prime tower, re-slice and print again.
hu: A sima timelapse-mód engedélyezve van, de a törlőtorony ki van kapcsolva, ami nyomtatási hibákat okozhat. Kérjük, engedélyezd a törlőtoronyt és indítsd el újból a nyomtatást.

en: Smooth mode of timelapse is not supported when "by object" sequence is enabled.
hu: A sima timelapse funkció nem használható, ha a nyomtatás „Tárgyanként“ sorrendre van állítva.

en: Smooth speed discontinuity area
hu: Sebesség simítása megszakított területnél

en: Smoothing
hu: Simítás

en: Smoothing outwall speed in z direction to get better surface quality. Print time will increases. It is not work on spiral vase mode.
hu: Kisimítja a Z-tengely sebességét a jobb felületminőség elérése érdekében. Növeli a nyomtatási idő. Nem működik spirálváza módban.

en: Smoothing wall speed along Z(experimental)
hu: Falnyomtatás sebességének simítása (kísérleti)

en: Smoothing z direction speed
hu: Z irányú sebesség simítása

en: Snap
hu: Csatlakoztatás

en: Snap global parameters
hu: Globális paraméterek rögzítése

en: Snug
hu: Szoros

en: Softening temperature
hu: Lágyulási hőmérséklet

[ctx: Software]
en: Update
hu: Frissítés most

en: Software has New version.
hu: Új szoftververzió érhető el.

en: Soluble material
hu: Oldható anyag

en: Soluble material is commonly used to print support and support interface
hu: Az oldható anyagot általában a támaszok és érintkezőfelületek nyomtatására használják

en: Some amount of material in extruder is pulled back to avoid ooze during long travel. Set zero to disable retraction
hu: Az extruderben lévő anyag egy része visszahúzásra kerül, ezáltal elkerülve a hosszabb mozgás során történő szivárgást. A visszahúzás kikapcsolásához állítsd nullára

en: Some connectors are overlapped
hu: Egyes összekötők átfedésben vannak

en: Some existing presets have failed to be created, as follows:
hu: Nem sikerült létrehozni a következő beállításokat:

en: Some faces don't have color defined.
hu: Néhány felületnek nincs definiált színe.

en: Some of your images failed to upload. Would you like to redirect to the webpage for rating?
hu: Néhány képet nem sikerült feltölteni. Szeretnéd, ha átirányítanánk a weboldalra az értékelés beküldéséhez?

en: Some presets are modified.
hu: Néhány beállítás megváltozott.

en: Some values have been replaced. Please check them:
hu: Néhány érték lecserélődött. Kérjük, ellenőrizd őket:

en: Space
hu: Szóköz

en: Spacing
hu: Térköz

en: Spacing between support lines
hu: A támasz vonalai közötti távolság

en: Spacing of bottom interface lines. Zero means solid interface
hu: Az érintkező réteg vonalai közötti távolság. A nulla szilárd kitöltést jelent

en: Spacing of interface lines. Zero means solid interface
hu: Az érintkező réteg vonalai közötti távolság. A nulla szilárd kitöltést jelent

en: Spaghetti Detection
hu: Spagetti felismerése

en: Sparse infill
hu: Kitöltés

en: Sparse infill area which is smaller than threshold value is replaced by internal solid infill
hu: A küszöbérték alatti ritkás kitöltési terület belső szilárd kitöltéssel kerül leváltásra.

en: Sparse infill density
hu: Kitöltés sűrűsége

en: Sparse infill pattern
hu: Kitöltési mintázat

en: Special cooling fan speed for the first certain layers
hu: Egyedi hűtőventilátor sebesség az első pár rétegnél

en: Special cooling settings
hu: Speciális hűtési beállítások

en: Special mode
hu: Speciális mód

en: Specify number of colors:
hu: Add meg a színek számát:

en: Specify the URL of your device user interface if it's not same as print_host
hu: Add meg az eszköz felhasználói felületének URL-címét, ha az nem azonos a print_host címével.

en: Speed
hu: Sebesség

en: Speed (mm/s)
hu: Sebesség (mm/s)

en: Speed at ending height
hu: Sebesség a befejező magasságon

en: Speed at starting height
hu: Sebesség a kezdőmagasságon

en: Speed for reloading filament into extruder. Zero means the same speed as retraction
hu: A filament extruderbe történő visszatöltésének sebessége. A 0 érték azonos sebességet jelent a visszahúzással

en: Speed for vertical shells with overhang regions. If expressed as percentage (for example: 80%) it will be calculated onthe internal solid infill speed above
hu: Sebesség a függőleges héjaknál túlnyúló részekkel. Ha százalékban van kifejezve (például: 80%), akkor a belső tömör kitöltési sebességre kerül alkalmazásra, a következő érték felett

en: Speed limitation
hu: Sebesség limitek

en: Speed of 100%% overhang wall which has 0 overlap with the lower layer.
hu: A 100%% túlnyúló fal sebessége, amelynek 0 átfedése van az alsó réteggel.

en: Speed of auxiliary part cooling fan under unseal. Auxiliary fan will run at this speed during printing except the first several layers which are defined by no cooling layers
hu: Felbontatlan állapotban lévő segédhűtő ventilátor sebessége. A segédventilátor ezen a sebességen fog működni a nyomtatás során, kivéve az első néhány réteget, amelyeknél nincs hűtőréteg definiálva.

en: Speed of auxiliary part cooling fan. Auxiliary fan will run at this speed during printing except the first several layers which are defined by no cooling layers
hu: A kiegészítő tárgyhűtő ventilátor fordulatszáma. A kiegészítő ventilátor ezen a fordulatszámon fog működni a nyomtatás során, kivéve az első néhány réteget, amelynél kikapcsolt hűtés van megadva

en: Speed of bridge and completely overhang wall
hu: Az áthidalások és a teljesen túlnyúló falak nyomtatási sebessége

en: Speed of exhaust fan during printing.This speed will overwrite the speed in filament custom gcode
hu: Az elszívó ventilátor sebessége nyomtatás közben: ez a sebesség felülírja a sebességet a filament egyéni G-kódjában.

en: Speed of exhuast fan after printing completes
hu: Az elszívóventilátor fordulatszáma a nyomtatás befejezése után

en: Speed of gap infill. Gap usually has irregular line width and should be printed more slowly
hu: A hézagkitöltés nyomtatási sebessége. A házag általában szabálytalan vonalszélességű, és lassabban kell nyomtatni.

en: Speed of initial layer except the solid infill part
hu: A kezdőréteg nyomtatási sebessége a szilárd kitöltési rész kivételével

en: Speed of inner wall
hu: A belső fal nyomtatási sebessége

en: Speed of internal solid infill, not the top and bottom surface
hu: A belső szilárd kitöltés sebessége, de az az érték nem vonatkozik a felső és alsó felületre

en: Speed of internal sparse infill
hu: A belső ritkás kitöltés sebessége

en: Speed of outer wall which is outermost and visible. It's used to be slower than inner wall speed to get better quality.
hu: A legkülső látható fal sebessége. A jobb minőség érdekében ez lassabb, mint a belső fal sebessége.

en: Speed of retractions
hu: Visszahúzások sebessége

en: Speed of solid infill part of initial layer
hu: A kezdőréteg szilárd kitöltési részének sebessége

en: Speed of support
hu: A támaszok nyomtatási sebessége

en: Speed of support interface
hu: A támasz érintkező felületeinek nyomtatási sebessége

en: Speed of top surface infill which is solid
hu: A felső, szilárd felület kitöltési sebessége

en: Speed of travel which is faster and without extrusion
hu: Mozgási sebesség, amikor nem történik extrudálás

en: Speed up your print with Adaptive Layer Height
    Did you know that you can print a model even faster, by using the Adaptive Layer Height option? Check it out!
hu: Gyorsítsd fel a nyomtatást az adaptív rétegmagassággal
    Tudtad, hogy a nyomtatást tovább gyorsíthatod adaptív rétegmagasság használatával? Próbáld ki!

en: Speed:
hu: Sebesség:

en: Speed:
hu: Sebesség:

en: Sphere
hu: Gömb

en: Spiral
hu: Spirál

en: Spiral mode only works when wall loops is 1, support is disabled, clumping detection by probing is disabled, top shell layers is 0, sparse infill density is 0, timelapse type is traditional and smoothing wall speed in z direction is false.
hu: A spirál mód csak akkor működik, ha a falak száma 1, a támasz le van tiltva, a tapintással történő anyagfelhalmozódás észlelése ki van kapcsolva, a felső héjrétegek száma 0, a ritkás kitöltés sűrűsége 0, a timelapse típusa hagyományos és a fal sebességének z irányban történő simítása ki van kapcsolva.

en: Spiral vase
hu: Spirál (váza)

en: Spiralize smooths out the z moves of the outer contour. And turns a solid model into a single walled print with solid bottom layers. The final generated model has no seam
hu: A spirál mód kisimítja a külső kontúr Z-mozgásait. A tömör modellt egyfalú nyomatokká alakítja, tömör alsó rétegekkel. A végső modellen nincsenek varratok.

en: Split
hu: Szétválaszt

en: Split compound and compsolid into multiple objects
hu: Összetett szilárd test felosztása több különálló objektumra

en: Split the selected object
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot

en: Split the selected object into multiple objects
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot több objektumra

en: Split the selected object into multiple parts
hu: Szétválasztja a kijelölt objektumot több tárgyra

en: Split to Objects/Parts
    Did you know that you can split a big object into small ones for easy colorizing or printing?
hu: Objektumokra/tárgyakra osztás
    Tudtad, hogy egy nagy objektumot kisebbekre oszthatsz a könnyebb színezés vagy nyomtatás érdekében?

en: Split to objects
hu: Felosztás objektumokra

en: Split to parts
hu: Felosztás tárgyakra

en: Split your prints into plates
    Did you know that you can split a model that has a lot of parts into individual plates ready to print? This will simplify the process of keeping track of all the parts.
hu: Oszd fel a nyomatokat több tálcára
    Tudtad, hogy a sok részből álló modellt nyomtatásra kész tálcákra oszthatod? Így egyszerűbben nyomon követheted a nyomtatásra váró tárgyakat.

en: Square
hu: Négyzet

en: Stack objects
    Did you know that you can stack objects as a whole one?
hu: Objektumok egymásra helyezése
    Tudtad, hogy több objektumot is egymásra rakhatsz, amit aztán egyben kinyomtathatsz?

en: Stack overflow
hu: Verem túlcsordulás

en: Stainless Steel
hu: Rozsdamentes acél

en: Stainless steel
hu: Rozsdamentes acél

en: Standard
hu: Normál

en: Standard profile for 0.16mm layer height, prioritizing speed.
hu: Standard profil 0,16 mm rétegmagassághoz, a sebességet előtérbe helyezve.

en: Standard profile for 0.4mm nozzle, prioritizing speed.
hu: Standard profil 0,4 mm-es fúvókához, a sebességet előtérbe helyezve.

en: Standard profile for 0.6mm nozzle, prioritizing speed.
hu: Szabványos profil 0,6 mm-es fúvókához, a sebesség előtérbe helyezésével.

en: Standard profile for 0.8mm nozzle, prioritizing speed.
hu: Standard profil 0,8 mm-es fúvókához, a sebességet előtérbe helyezve.

en: Start Calibration
hu: Kalibrálás

en: Start G-code
hu: Kezdő G-kód

en: Start G-code when start the printing of this filament
hu: Kezdő G-kód a filament nyomtatásának megkezdésekor

en: Start G-code when start the whole printing
hu: Kezdő G-kód a nyomtatás megkezdésekor

en: Start Optimization
hu: Optimalizálás indítása

en: Start PA:
hu: Kezdő PA:

en: Start Simulation
hu: Szimuláció indítása

en: Start Test Multi-Thread
hu: Teszt indítása több szálon

en: Start Test Single-Thread
hu: Teszt indítása egy szálon

en: Start a new project
hu: Új projekt indítása

en: Start a new window
hu: Új ablak nyitása

en: Start calibration
hu: Kalibrálás indítása

en: Start end points
hu: Kezdő- és végpontok

en: Start retraction length:
hu: Kezdő visszahúzás hossza:

en: Start speed:
hu: Kezdősebesség:

en: Start temp:
hu: Kezdőhőmérséklet:

en: Start volumetric speed:
hu: Kezdő volumetrikus sebesség:

en: Starting height
hu: Kezdőmagasság

en: Statement about User Experience Improvement Program
hu: Nyilatkozat a felhasználói élmény javítását célzó programról

en: Statement on User Experience Improvement Plan
hu: Nyilatkozat a felhasználói élmény javítását célzó programról

en: Statistics of All Plates
hu: Az összes tálca statisztikája

en: Status
hu: Állapot

en: Step
hu: Lépés

en: Step 1
hu: 1. lépés

en: Step 2
hu: 2. lépés

en: Step 3
hu: 3. lépés

en: Step file import parameters
hu: STEP-fájl importálási paraméterek

en: Still print by object?
hu: Továbbra is tárgyanként szeretnél nyomtatni?

en: Stop
hu: Állj

en: Stop Drying
hu: Szárítás leállítása

en: Stop Printing
hu: Nyomtatás leállítása

en: Stop them and continue anyway?
hu: Megállítod és folytatod?

en: Stops heating automatically after 5 mins of idle to ensure safety.
hu: Inaktivitás után 5 perc elteltével automatikusan leáll a fűtés a biztonság érdekében.

en: Storage
hu: Tárhely

en: Storage Abnormal
hu: Tárhely hiba

en: Storage is not available or is in read-only mode.
hu: A tárhely nem érhető el, vagy csak olvasható módban van.

en: Storage needs to be inserted before printing via LAN.
hu: A LAN-on keresztüli nyomtatás előtt szükség van egy tárhelyre.

en: Storage needs to be inserted before printing.
hu: A nyomtatáshoz szükség van egy tárhelyre.

en: Storage needs to be inserted before send to printer.
hu: A nyomtatóra küldés előtt szükség van egy tárhelyre.

en: Storage needs to be inserted before sending to printer.
hu: A nyomtatóra küldés előtt szükség van egy tárhelyre.

en: Storage needs to be inserted to record timelapse.
hu: A timelapse rögzítéséhez tárhelyre van szükség.

en: Store Sent Files on External Storage
hu: Elküldött fájlok tárolása külső tárhelyen

en: Strength
hu: Szilárdság

en: Strength profile for 0.6mm nozzle, prioritizing strength.
hu: Profil a 0,6 mm-es fúvókához, előnyben részesítve az erősséget.

en: Strength profile for 0.8mm nozzle, prioritizing strength.
hu: Profil a 0,8 mm-es fúvókához, az erősséget előtérbe helyezve.

en: Stroke of shape (%1%) contains unsupported: %2%.
hu: Az alakzat körvonala (%1%) nem támogatott elemet tartalmaz: %2%.

en: Stroke of shape (%1%) is too thin (minimal width is %2% mm).
hu: Az alakzat körvonala (%1%) túl vékony (a minimális szélesség %2% mm).

en: Strong cooling mode is suitable for printing PLA/TPU materials. In this mode, the printouts will be fully cooled.
hu: Az erős hűtési mód PLA/TPU anyagok nyomtatására alkalmas. Ebben az üzemmódban a nyomatok teljesen lehűlnek.

en: Stronger parts, less warping, faster prints - powered by fast physics-based FEM simulation
hu: Erősebb alkatrészek, kevesebb vetemedés, gyorsabb nyomtatás – gyors, fizikán alapuló végeselem-szimulációval

en: Studio Version:
hu: Studio verzió:

en: Studio has detected that your user presets synchronization function is not enabled, which may result in unsuccessful Filament settings on the Device page. 
    Click "Sync user presets" to enable the synchronization function.
hu: A Studio azt észlelte, hogy a felhasználói beállítások szinkronizálása nincs engedélyezve, ami érvénytelen filamentbeállításokhoz vezethet az Eszköz oldalon.
    Kattints a Felhasználói beállítások szinkronizálására a funkció engedélyezéséhez.

en: Studio will remember build plate selected last time for certain printer model.
hu: Studio will remember build plate selected last time for certain printer models.

en: Studio would re-calculate your flushing volumes everytime the filaments color changed or filaments changed. You could disable the auto-calculate in QIDI Studio > Preferences
hu: A Studio újraszámítja az öblítési mennyiségeket minden szín- vagy filamentcserekor. Az automatikus újraszámítást letilthatod a beállításokban.

en: Style
hu: Stílus

en: Style "%1%" can't be used and will be removed from a list.
hu: A(z) „%1%” stílus nem használható, és eltávolításra kerül a listából.

en: Style and shape of the support. For normal support, projecting the supports into a regular grid will create more stable supports (default), while snug support towers will save material and reduce object scarring.
    For tree support, slim style will merge branches more aggressively and save a lot of material, strong style will make larger and stronger support structure and use more materials, while hybrid style is the combination of slim tree and normal support with normal nodes under large flat overhangs. Organic style will produce more organic shaped tree structure and less interfaces which makes it easer to be removed. The default style is organic tree for most cases, and hybrid tree if adaptive layer height or soluble interface is enabled.
hu: A támasz fajtája és formája. Normál támasz esetén a támaszok szabályos rácsba rendezése stabilabb támaszokat hoz létre (alapértelmezett), míg a szűk támasztótornyok anyagot takarítanak meg és csökkentik a tárgyakon a varratokat.
    A fa támaszok esetében a karcsú stílus agresszívebben fogja össze az ágakat és sok anyagot takarít meg, az erős stílus nagyobb és erősebb támaszszerkezetet hoz létre és több anyagot használ fel, míg a hibrid stílus a karcsú fa és a normál támasz kombinációja normál csomópontokkal a nagy lapos túlnyúlások alatt. Az organikus stílus organikusabb formájú fa szerkezetet és kevesebb kapcsolódási pontot hoz létre, ami megkönnyíti az eltávolítását. Az alapértelmezett stílus a legtöbb esetben az organikus fa, és a hibrid fa, ha az adaptív rétegmagasság vagy az oldható felület engedélyezve van.

en: Style name
hu: Stílus neve

en: Sub merge
hu: Összevonás

en: Sub-merged body
hu: Süllyesztett test

en: Submit
hu: Elküldés

en: Subtract a Part
    Did you know that you can subtract one mesh from another using the Negative part modifier? That way you can, for example, create easily resizable holes directly in QIDI Studio. Read more in the documentation.
hu: Tárgy kivonása
    Tudtad, hogy a negatív módosító segítségével kivonhatsz egy tárgyat a másikból? Így például könnyen átméretezhető furatokat hozhatsz létre közvetlenül a QIDI Studióban. További információ a dokumentációban található.

en: Success to get history result
hu: Előzmények sikeresen lekérdezve

en: Success!
hu: Sikerült!

en: Successfully executed post-processing script
hu: Utófeldolgozási szkriptek sikeresen végrehajtva

en: Successfully obtained PAT.
hu: PAT sikeresen beszerezve.

en: Successfully sent. Close current page in %s s
hu: Sikeresen elküldve. Az oldal bezárul %s mp-en belül

en: Successfully sent. Close current page in %s s.
hu: Sikeresen elküldve. Az aktuális oldal bezárása %s másodperc múlva.

en: Successfully sent. Will automatically jump to the device page in %s s.
hu: Sikeresen elküldve. Automatikusan átirányítja az eszköz oldalra %s másodperc múlva.

en: Successfully sent. Will automatically jump to the device page in %ss
hu: Sikeresen elküldve. Az eszköz oldala automatikusan megjelenik %s mp-en belül

en: Successfully sent. Will automatically jump to the next page in %ss
hu: Sikeresen elküldve. Ugrás automatikusan a következő oldalra %s mp-en belül

en: Successfully synchronized color and type of filament from printer.
hu: A nyomtató filamentjei és azok színei sikeresen szinkronizálva.

en: Successfully synchronized nozzle and AMS number information.
hu: Fúvókaadatok és AMS-ek száma sikeresen szinkronizálva.

en: Successfully synchronized nozzle information.
hu: A fúvókainformációk szinkronizálása sikeresen megtörtént.

en: Successfully unmounted. The device %s(%s) can now be safely removed from the computer.
hu: Sikeresen leválasztva. A(z) %s(%s) eszköz most már biztonságosan eltávolítható.

en: Suggestion: Flushing Volume in range [%d, %d]
hu: Javaslat: öblítési érték a [%d, %d] tartományban

en: Summary
hu: Összegzés

en: Support
hu: Támasz

en: Support Blocker
hu: Támasz blokkoló

en: Support Cubic
hu: Támasz kocka

en: Support Enforcer
hu: Támasz kényszerítő

en: Support Generated
hu: Támasz legenerálva

en: Support beta version update.
hu: Béta verzió frissítés támogatása.

en: Support control box temperature
hu: Támaszték vezérlődoboz hőmérséklete

en: Support control chamber temperature
hu: Kamrahőmérséklet-szabályozás engedélyezése

en: Support critical regions only
hu: Csak a kritikus területek alátámasztása

en: Support enforcers are used but support is not enabled. Please enable support.
hu: Támasz kényszerítőket használtál, de a támaszok nincsenek engedélyezve. Kérjük, engedélyezd a támaszokat.

en: Support filament
hu: Filament a támaszhoz

en: Support interface
hu: Támasz érintkező felület

en: Support layer uses layer height independent with object layer. This is to support customizing z-gap and save print time.This option will be invalid when the prime tower is enabled.
hu: A támaszrétegek az objektumtól független rétegmagasságot használnak. Ezzel egyedi Z-távolság érhető el és csökkenthető a nyomtatás ideje. Ez az opció nem használható, ha a törlőtorony engedélyezve van.

en: Support material
hu: Támaszanyag

en: Support material is commonly used to print support and support interface
hu: A támaszanyag a támaszok és a támasz érintkező felületeinek nyomtatásához van használva.

en: Support multi bed types
hu: Támogatás többféle ágytípushoz

en: Support painting
hu: Támasz festése

en: Support painting
    Did you know that you can paint the location of your supports? This feature makes it easy to place the support material only on the sections of the model that actually need it.
hu: Támaszok festése
    Tudtad, hogy festéssel is kijelölheted a támaszok helyét? Ezzel az opcióval elérheted, hogy csak oda kerüljön támasz, ahol valóban szükség van rá.

en: Support transition
hu: Támasz átmenet

en: Support wall loops
hu: Támaszfalak száma

en: Support will be generated for overhangs whose slope angle is below the threshold.
hu: Az olyan túlnyúlásoknál, amelynek dőlésszöge ez alatt az érték alatt van, támasz fog generálódni.

en: Support/Color Painting: adjust pen radius
hu: Támasz/Színfestés: toll méretének beállítása

en: Support/Color Painting: adjust section position
hu: Támasz/Színfestés: metszet pozíciójának beállítása

en: Support/object first layer gap
hu: Támasz/kezdőréteg hézag

en: Support/object xy distance
hu: Támasz/tárgy XY távolság

en: Support/raft base
hu: Támasz/tutaj alapja

en: Support/raft interface
hu: Támasz/tutaj érintkezőréteg

en: Supported range: 180°C - 350°C
hu: Támogatott tartomány: 180°C - 350°C

en: Supports Painting
hu: Támaszok festése

en: Supports silent mode
hu: Támogatott csendes mód

en: Surround
hu: Körbevétel

en: Surround projection by char
hu: A kivetítés körbevétele szöveggel

en: Surround surface
hu: Felület körbevétele

en: Swap Y/Z axes
hu: Y/Z tengelyek felcserélése

en: Switch cloud environment, Please login again!
hu: A felhőkörnyezet megváltozott, kérjük, jelentkezz be újra!

en: Switch diameter
hu: Átmérő váltása

en: Switch now
hu: Váltás

en: Switch to 3mf model files.
hu: Váltás 3mf modellfájlokra.

en: Switch to Device tab
hu: Váltás az Eszköz fülre

en: Switch to normal mode
hu: Váltás normál módra

en: Switch to per-object setting mode to edit modifier settings.
hu: Válts át objektumonkénti beállítási módba a módosító beállításainak szerkesztéséhez.

en: Switch to per-object setting mode to edit process settings of selected objects.
hu: Válts át objektumonkénti beállítás módba a kiválasztott objektumok folyamatbeállításainak szerkesztéséhez.

en: Switch to rectilinear pattern?
    Yes - switch to rectilinear pattern automatically
    No  - reset density to default non 100% value automatically
hu: Átváltasz vonalak mintázatra?
    Igen - Váltás a vonalak mintázatra
    Nem  - Sűrűség visszaállítása az alapértelmezett, nem 100%-os értékre

en: Switch to silent mode
hu: Váltás csendes módra

en: Switch to timelapse files.
hu: Váltás timelapse fájlokra.

en: Switch to video files.
hu: Váltás a videófájlokra.

en: Switching
hu: Váltás

en: Switching application language
hu: Alkalmazás nyelvének váltása

en: Switching application language while some presets are modified.
hu: Alkalmazás nyelvének átváltása, miközben egyes beállítások módosultak.

en: Switching failed
hu: Átváltás sikertelen

en: Switching the language requires application restart.
hu: A nyelvváltáshoz újra kell indítani az alkalmazást.

en: Switching to a printer with different extruder types or numbers will discard or reset changes to extruder or multi-nozzle-related parameters.
hu: Ha más típusú vagy eltérő számú extruderrel rendelkező nyomtatóra váltasz, az extruderrel vagy a több fúvókával kapcsolatos paraméterek módosításait elveszted.

en: Switching...
hu: Átváltás...

en: Symmetric infill y axis
hu: Szimmetrikus kitöltés Y-tengelyen

en: Sync
hu: Szinkronizálás

en: Sync AMS and nozzle information
hu: AMS és fúvóka adatok szinkronizálása

en: Sync Box information
hu: BOX információk szinkronizálása

en: Sync extruder infomation
hu: Extruderinformációk szinkronizálása

en: Sync filaments with AMS
hu: Filamentek szinkronizálása az AMS-sel

en: Sync info
hu: Szinkronizálási információ

en: Sync now
hu: Szinkronizálás most

en: Sync printer information
hu: Nyomtatóadatok szinkronizálása

en: Sync settings
hu: Szinkronizálási beállítások

en: Sync user presets
hu: Felhasználói beállítások szinkronizálása

[ctx: Sync_AMS]
en: Original
hu: Eredeti

[ctx: Sync_AMS]
en: Plate
hu: Tálca

[ctx: Sync_Nozzle_AMS]
en: Cancel
hu: Mégsem

en: Synchronization
hu: Szinkronizálás

en: Synchronize AMS Filament Information
hu: AMS-filamentinformációk szinkronizálása

en: Synchronize Box Filament Information
hu: BOX szálanyag információk szinkronizálása

en: Synchronize Filament Information
hu: Filamentinformációk szinkronizálása

en: Synchronize filament list from AMS
hu: Filamentlista szinkronizálása az AMS-ből

en: Synchronize filament list from BOX.
hu: Szálanyaglista szinkronizálása a BOX-ból.

en: Synchronize now
hu: Szinkronizálás

en: Synchronize nozzle and AMS information
hu: Fúvóka- és AMS-információk szinkronizálása

en: Synchronize nozzle information and the number of AMS
hu: Fúvókainformációk és az AMS-ek számának szinkronizálása

en: Synchronize the modification of parameters to the corresponding parameters of another extruder.
hu: Szinkronizálja a paraméterek módosítását egy másik extruder megfelelő paramétereivel.

en: Synchronizing AMS filaments will discard your modified but unsaved filament presets.
    Are you sure you want to continue?
hu: Az AMS-filamentek szinkronizálásával elveted a módosított, de nem mentett filamentbeállításokat.
    Biztos, hogy folytatod?

en: Synchronizing Helio
hu: Helio szinkronizálása

en: Synchronizing device information
hu: Eszközinformációk szinkronizálása

en: Synchronizing device information time out
hu: Eszközinformációk szinkronizálása túllépte az időkorlátot

en: Synchronizing the printing results. Please retry a few seconds later.
hu: Nyomtatási eredmények szinkronizálása. Kérjük, próbáld újra később.

en: System
hu: Rendszer

en: System Version:
hu: Rendszerverzió:

en: System presets
hu: Rendszer beállítások

en: TPU 90A/TPU 85A is too soft and does not support automatic Flow Dynamics calibration.
hu: A TPU 90A/TPU 85A túl lágy, és nem végezhető el vele az automatikus anyagáramlás-dinamikai kalibrálás.

en: TPU is not supported by AMS.
hu: Az AMS nem támogatja a TPU-t.

en: TPU is not supported for Flow Dynamics Auto-Calibration.
hu: Nem használhatsz TPU-t az áramlásdinamika kalibrálásához.

en: TQI Limits Explained
    -100 → too cold: tensile strength is ~50 % lower than parts printed at the ideal 0 (ASTM D638 dog-bone tests). +100 → too hot: layers stay molten and may sag or collapse. Keep regions near 0 for peak strength and accuracy.
hu: TQI határértékek magyarázata
    -100 → túl hideg: a szakítószilárdság ~50%-kal alacsonyabb, mint az ideális 0 fokon nyomtatott tárgyaké (ASTM D638 kutyacsont-teszt). +100 → túl meleg: a rétegek olvadtak maradnak, és megereszkedhetnek vagy összeroskadhatnak. A maximális szilárdság és pontosság érdekében tartsd a 0 körüli értéket.

en: Task Name
hu: Feladat neve

en: Task Sending
hu: Feladat küldése

en: Task Sent
hu: Feladat elküldve

en: Task Status
hu: Feladat állapota

en: Task canceled
hu: Feladat törölve

en: Task canceled.
hu: Feladat törölve.

en: Temp step:
hu: Hőmérséklet lépcső:

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Temperature (°C)
hu: Hőmérséklet (°C)

en: Temperature Calibration
hu: Hőmérséklet kalibrálás

en: Temperature calibration
hu: Hőmérséklet kalibrálás

en: Temperature variation
hu: Hőmérséklet változás

en: Temperature:
hu: Hőmérséklet:

en: Template
hu: Sablon

en: Template Custom G-code
hu: Sablon egyedi G-kód

en: Temporarily closed because there is no operation for a while.
hu: Ideiglenesen bezárult, mert egy ideig nem volt tevékenység.

en: Temporarily closed because there is no printing for a while.
hu: Ideiglenesen bezárva, mert egy ideje nem volt nyomtatás.

en: Terms and Conditions
hu: Felhasználási feltételek

en: Terms of Use of Helio Additive
hu: A Helio Additive felhasználási feltételei

en: Test
hu: Teszt

en: Test Bing.com
hu: Bing.com tesztelése

en: Test HTTP
hu: HTTP tesztelése

en: Test HTTP Service:
hu: HTTP szolgáltatás tesztelése:

en: Test Plugin Download:
hu: Plugin letöltés tesztelése:

en: Test QIDITech
hu: QIDITech tesztelése

en: Test QIDITech:
hu: QIDITech tesztelése:

en: Test Storage Download:
hu: Tárolóhely letöltés tesztelése:

en: Test Storage Upgrade:
hu: Tárhelybővítés tesztelése:

en: Test Storage Upload
hu: Tárolóhely feltöltés tesztelése

en: Test Storage Upload:
hu: Tárhelyfeltöltés tesztelése:

en: Test bing.com:
hu: Bing.com tesztelése:

en: Test plugin download
hu: Plugin letöltés tesztelése

en: Test storage
hu: Tárolóhely tesztelése

en: Test storage download
hu: Tárolóhely letöltés tesztelése

en: Test storage upgrade
hu: Tárhelybővítés tesztelése

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Gap
hu: Szövegköz

en: Text doesn't show current horizontal alignment.
hu: A szöveg nem mutatja az aktuális vízszintes igazítást.

en: Text gap
hu: Szövegköz

en: Text mesh ie empty.
hu: A szövegháló üres.

en: Text shape
hu: Szöveg alakja

en: Texture
hu: Textúra

en: Thank you for purchasing a QIDI Tech device.Before using your QIDI Tech device, please read the termsand conditions.By clicking to agree to use your QIDI Tech device, you agree to abide by the Privacy Policy and Terms of Use(collectively, the "Terms"). If you do not comply with or agree to the QIDI Tech Privacy Policy, please do not use QIDI Tech equipment and services.
hu: Köszönjük, hogy QIDI Tech készüléket vásároltál. Mielőtt használnád az új QIDI Tech készülékedet, kérjük, olvasd el a felhasználási feltételeket. A lenti gombra kattintva elfogadod az Adatvédelmi irányelveket és a Felhasználási feltételeket (együttesen: „Feltételek“). Ha nem fogadod el a QIDI Tech Adatvédelmi szabályzatát, vagy nem értesz egyet azzal, kérjük, ne használd a QIDI Tech készüléket és szolgáltatásait.

en: The %s diameter(%.1fmm) of current printer doesn't match with the slicing file (%.1fmm). Please make sure the nozzle installed matches with settings in printer, then set the corresponding printer preset when slicing.
hu: A(z) %s átmérő (%.1f mm) nem egyezik a szeletelt fájlban megadott értékkel (%.1f mm). Kérjük, ellenőrizd, hogy a beszerelt fúvóka megfelel-e a nyomtató beállításainak, majd szeleteléskor használd a megfelelő nyomtatóbeállítást.

en: The %s nozzle can not print %s.
hu: A(z) %s fúvóka nem tud %s-t nyomtatni.

en: The '%s' folder already exists in the current directory. Do you want to clear it and rebuild it.
    If not, a time suffix will be added, and you can modify the name after creation.
hu: The '%s' folder already exists in the current directory. Do you want to clear it and rebuild it?
    If not, a time suffix will be added, and you can modify the name after creation.

en: The .gcode.3mf file contains no G-code data.Please slice it whth QIDI Studio and export a new .gcode.3mf file.
hu: Az .gcode.3mf fájl nem tartalmaz G-kódot. Kérjük, szeleteld újra a QIDIStudio segítségével, és exportálj egy új.gcode.3mf fájlt.

en: The 3mf file version is in Beta and it is newer than the current QIDI Studio version.
hu: A 3mf fájl verziója béta stádiumban van, és újabb, mint a jelenlegi QIDI Studio verzió.

en: The 3mf file version is newer than the current QIDI Studio version.
hu: A 3mf fájl verziója újabb, mint a jelenlegi QIDI Studio verzió.

en: The 3mf has following customized filament or printer presets:
hu: A 3mf a következő egyedi filament- vagy nyomtatóbeállításokat tartalmazza:

en: The 3mf has following modified G-codes in filament or printer presets:
hu: The 3mf has following modified G-code in filament or printer presets:

en: The 3mf is generated by old QIDI Studio, load geometry data only.
hu: A 3mf a QIDI Studio egy régebbi verziójával lett létrehozva, csak a geometriai adatok kerülnek betöltésre.

en: The 3mf is not from QIDI Tech, load geometry data only.
hu: Ez a 3mf nem a QIDI Techtól származik, csak a geometriai adatok kerülnek betöltésre.

en: The AMS will automatically read the filament information when inserting a new QIDI Tech filament. This takes about 20 seconds.
hu: Az AMS automatikusan kiolvassa a filament információkat egy új QIDI Tech filament tekercs behelyezésekor. Ez körülbelül 20 másodpercet vesz igénybe.

en: The AMS will automatically read the information of inserted filament on start-up. It will take about 1 minute.The reading process will roll filament spools.
hu: Az AMS indításkor automatikusan kiolvassa a behelyezett filament adatait. Ez körülbelül 1 percet vesz igénybe. A leolvasási folyamat során a filamenttekercsek feltekercselésre kerülnek.

en: The AMS will not automatically read information from inserted filament during startup and will continue to use the information recorded before the last shutdown.
hu: Az AMS indításkor nem olvassa ki automatikusan az információkat a behelyezett filamentről, és továbbra is a legutóbbi leállítás előtt rögzített információkat használja.

en: The Config can not be loaded.
hu: A konfiguráció nem tölthető be.

en: The Filament name %s you created already exists. 
    If you continue creating, the preset created will be displayed with its full name. Do you want to continue?
hu: A(z) %s filamentnév már létezik.
    Ha folytatod, az új beállítás a teljes nevével fog megjelenni. Folytatod?

en: The QIDI Studio needs an upgrade
hu: A QIDI Studio frissítésre szorul

en: The QIDI Studio version is too old to enable cloud service. Please download the latest version from QIDI Tech website.
hu: The QIDI Studio version is too old to enable cloud service. Please download the latest version from QIDI Tech's website.

en: The SLA archive doesn't contain any presets. Please activate some SLA printer preset first before importing that SLA archive.
hu: Az SLA-archívum nem tartalmaz beállításokat. Kérjük, először aktiválj pár SLA-nyomtató beállítást, mielőtt importálnád az SLA-archívumot.

en: The Seal button is primarily used to control the auxiliary component cooling fan to balance the chamber temperature.
hu: A Seal gombot elsősorban a segédkomponens hűtőventilátorának vezérlésére használják, hogy kiegyensúlyozzák a kamra hőmérsékletét.

en: The Wipe Tower is currently only supported with the relative extruder addressing (use_relative_e_distances=1).
hu: A törlőtorony jelenleg csak relatív extruder címzéssel használható (use_relative_e_distances=1).

en: The Wipe option is not available when using the Firmware Retraction mode.
    
    Shall I disable it in order to enable Firmware Retraction?
hu: The Wipe option is not available when using the Firmware Retraction mode.
    
    Disable it in order to enable Firmware Retraction?

en: The acceleration of travel except initial layer
hu: A mozgás gyorsulása a kezdőréteg kivételével

en: The acceleration of travel of initial layer
hu: A mozgás gyorsulása a kezdőrétegen

en: The actual flushing volumes is equal to the flush multiplier multiplied by the flushing volumes in the table.
hu: A tényleges öblítési mennyiségek megegyeznek az öblítési szorzó értékével, szorozva a táblázatban szereplő öblítési mennyiségekkel.

en: The amount of material to extrude during ironing. Relative to flow of normal layer height. Too high value results in overextrusion on the surface
hu: A vasalás során extrudálandó anyag mennyisége a normál anyagáramláshoz viszonyítva. A túl magas érték túlextrudálást eredményez a felületen.

en: The angle of the branches' diameter as they gradually become thicker towards the bottom. An angle of 0 will cause the branches to have uniform thickness over their length. A bit of an angle can increase stability of the tree support.
hu: Az ágak átmérőjének szöge, ahogy az ágak alulról fokozatosan megvastagodnak. A 0 szög esetén az ágak vastagsága egyenletes lesz a teljes hosszukban. A kis szög növelheti a fa típusú támasz stabilitását.

en: The application cannot run normally because OpenGL version is lower than 2.0.
hu: Az alkalmazás nem futtatható megfelelően, mert az OpenGL verziója 2.0-nál alacsonyabb.

en: The average distance between the random points introduced on each line segment
hu: Az egyes vonalszakaszokon használt véletlen pontok közötti átlagos távolság

en: The calibration process includes two types: coarse calibration and fine calibration.
    Usually, we first use coarse calibration to obtain a range, and then perform fine calibration to obtain precise values. You can also directly use the values of coarse calibration.
    Before calibration, you need to select the printer you are using, the consumables that need to be calibrated, and the process. You can directly select them in the upper left corner of the current page.
hu: A kalibrálási folyamat két típust tartalmaz: durva kalibrálás és finom kalibrálás.
    Általában először durva kalibrálást használunk egy tartomány eléréséhez, majd finom kalibrálást végzünk a pontos értékek eléréséhez. Közvetlenül használhatja a durva kalibrálás értékeit is.
    A kalibrálás előtt ki kell választania a használt nyomtatót, a kalibrálandó fogyóeszközöket és a folyamatot. Közvetlenül kijelölheti őket az aktuális oldal bal felső sarkában.

en: The calibration program detects the status of your device automatically to minimize deviation.
    It keeps the device performing optimally.
hu: A kalibrációs program automatikusan felismeri a nyomtató állapotát, hogy minimálisra csökkentse az eltéréseket.
    A nyomtatót az optimális teljesítményen tartja.

en: The certificate has expired. Please check the time settings or update QIDI Studio and try again.
hu: A tanúsítvány lejárt. Kérjük, ellenőrizd az időbeállításokat, vagy frissítsd a QIDI Studiót, és próbáld újra.

en: The certificate is no longer valid and the printing functions are unavailable. If you need printing. Please visit the official website at https://qidi3d.com/ to download and update.
hu: A tanúsítvány már nem érvényes, és a nyomtatási funkciók nem elérhetők. Ha nyomtatni szeretnél, kérjük, látogass el a https://qidi3d.com/ hivatalos weboldalra a letöltéshez és frissítéshez.

en: The chamber temperature is too high, which may cause the filament to soften. Please wait until the chamber temperature drops below %d℃. You may open the front door or enable fans to cool down.
hu: A kamra hőmérséklete túl magas, ami a filament lágyulásához vezethet. Várj, amíg a kamra hőmérséklete %d ℃ alá csökken. Az ajtó kinyitásával felgyorsíthatod a folyamatot vagy várhatsz, amíg a ventilátorok elvégzik a hűtést.

en: The color has been selected, you can choose OK 
     to continue or manually adjust it.
hu: A szín kiválasztása megtörtént, az OK gombbal
    folytathatod vagy beállíthatod kézzel.

en: The configuration is up to date.
hu: A konfiguráció naprakész.

en: The configuration may be generated by a newer version of QIDIStudio.
hu: Előfordulhat, hogy a konfigurációt a QIDIStudio egy újabb verziójával hozták létre.

en: The configuration package is changed to the previous Config Guide
hu: A konfigurációs csomag az előző konfigurációs útmutatóban módosult

en: The configuration package is incompatible with current application.
    %s will update the configuration package, Otherwise it won't be able to start
hu: A konfigurációs csomag nem kompatibilis a jelenlegi alkalmazással.
    %s frissíti a konfigurációs csomagot, hogy az alkalmazás elindulhasson.

en: The connected printer does not match the currently selected printer. Please change the selected printer.
hu: A csatlakoztatott nyomtató nem felel meg a kiválasztott nyomtatónak. Kérjük, változtasd meg a kiválasztott nyomtatót.

en: The current chamber temperature or the target chamber temperature exceeds 45℃.In order to avoid extruder clogging,low temperature filament(PLA/PETG/TPU) is not allowed to be loaded.
hu: A kamra aktuális hőmérséklete vagy a kamra célhőmérséklete meghaladja a 45 ℃-ot. Az extruder eltömődésének elkerülése érdekében ne tölts be alacsony hőmérsékletű filamentet (PLA/PETG/TPU).

en: The current firmware version of the printer does not support calibration.
    Please upgrade the printer firmware.
hu: A nyomtató jelenlegi firmware-verziója nem támogatja a kalibrálást.
    Kérjük, frissítsd a nyomtató firmware-jét.

en: The current hot bed temperature is relatively high. The nozzle may be clogged when printing this filament in a closed enclosure. Please open the front door and/or remove the upper glass.
hu: The current heatbed temperature is relatively high. The nozzle may clog when printing this filament in a closed environment. Please open the front door and/or remove the upper glass.

en: The current nozzle diameter (%.1fmm) doesn't match with the slicing file (%.1fmm). Please make sure the nozzle installed matches with settings in printer, then set the corresponding printer preset when slicing.
hu: A jelenlegi fúvókaátmérő (%.1f mm) nem egyezik a szeletelt fájlban megadott értékkel (%.1f mm). Kérjük, ellenőrizd, hogy a beszerelt fúvóka megfelel-e a nyomtató beállításainak, majd szeleteléskor használd a megfelelő nyomtatóbeállítást.

en: The current printer does not support timelapse in Traditional Mode when printing By-Object.
hu: A jelenlegi nyomtató nem támogatja a hagyományos timelapse módot, amikor tárgyankénti nyomtatási módban nyomtat.

en: The current printer preset cannot be sliced using Helio.
hu: A jelenlegi nyomtatóbeállítás nem használható Helióval.

en: The current project has unsaved changes, save it before continue?
hu: A projektben el nem mentett változások vannak, mentsük el őket a folytatás előtt?

en: The current project has unsaved changes, save it before continuing?
hu: A projektben változtatások történtek, szeretnéd elmenteni a folytatás előtt?

en: The current settings produce a model that is too large. Please narrow the range or increase the step size. (Model size is proportional to (End - Start) / Step size.)
hu: A jelenlegi beállítások túl nagy modellt eredményeznek. Kérjük, szűkítsd a tartományt vagy növeld a lépésméretet. (A modell mérete arányos a (vég - kezdet) / lépésmérettel.)

en: The current style has been modified but not saved. Do you want to save it?
hu: A jelenlegi stílus módosult, de nincs elmentve. Szeretnéd menteni?

en: The currently connected printer '%s', is a %s model but not consistent with preset in project file.
    To use this printer for printing, please switch the preset first.
hu: A jelenleg csatlakoztatott nyomtató %s egy %s modell, de nem egyezik a projektfájl beállításaival.
    Ha ezt a nyomtatót szeretnéd használni, kérjük válts át másik beállításra.

en: The currently connected printer '%s', is a %s model.
    To use this printer for printing, please switch the printer model of project file to %s.
hu: A jelenleg csatlakoztatott nyomtató %s egy %s modell.
    Ha ezt a nyomtatót szeretnéd használni, kérjük állítsd át a projekt nyomtatómodelljét a következőre: %s.

en: The currently connected printer on the device page is not %s. Please switch to %s before syncing.
hu: Az eszközoldalon jelenleg csatlakoztatott nyomtató nem %s. Kérjük, szinkronizálás előtt válts át erre: %s.

en: The currently selected machine preset is inconsistent with the connected printer type.
    Are you sure to continue syncing?
hu: Az aktuálisan kiválasztott gépbeállítás nem egyezik a csatlakoztatott nyomtató típusával.
    Biztosan folytatod a szinkronizálást?

en: The currently selected nozzle diameter of %s extruder does not match the actual nozzle diameter.
    Please click the Sync button above and restart the calibration.
hu: A(z) %s extruder jelenleg kiválasztott fúvókaátmérője nem felel meg a tényleges fúvókaátmérőnek.
    Kérjük, kattints a fenti Szinkronizálás gombra, és indíts újra a kalibrálást.

en: The currently selected nozzle type of %s extruder does not match the actual printer nozzle type.
    Please click the Sync button above and restart the calibration.
hu: A(z) %s extruder kiválasztott fúvókatípusa nem felel meg a nyomtató tényleges fúvókatípusának.
    Kérjük, kattints a fenti Szinkronizálás gombra, és indítsd újra a kalibrálást.

en: The default acceleration of both normal printing and travel except initial layer
hu: Ez az alapértelmezett gyorsulás mind a normál nyomtatáshoz, mind az első réteg utáni mozgáshoz.

en: The device cannot handle more conversations. Please retry later.
hu: Az eszköz nem tud több kapcsolatot kezelni. Kérjük, próbálkozz később.

en: The distance between the lines of ironing
hu: A vasaláshoz használt vonalak közötti távolság

en: The distance from the boundary between filaments to generate interlocking structure, measured in cells. Too few cells will result in poor adhesion.
hu: A filamentek közötti határvonaltól mért távolság az összekapcsolt gerendák létrehozásához, cellákban mérve. A túl kevés cella gyenge tapadást eredményez.

en: The distance from the outside of a model where interlocking structures will not be generated, measured in cells.
hu: A modell külsejétől mért távolság, ahol nem generálódnak összekapcsolódó struktúrák, cellákban mérve.

en: The distance to keep the from the edges of ironing line. 0 means not apply.
hu: A távolság, amelyet a vasalási vonal széleitől tartani kell. A 0 azt jelenti, hogy nem kerül alkalmazásra.

en: The entered nozzle diameter is invalid, please re-enter:
hu: A megadott fúvókaátmérő érvénytelen, kérjük, add meg újra:

en: The estimated printing time for 
    multi-color models may be inaccurate.
hu: A becsült nyomtatási idő 
    többszínű modell esetében pontatlan lehet.

en: The extruder must be selected.
hu: Az extrudert ki kell választani.

en: The failed test result has been dropped.
hu: A sikertelen teszteredményt eltávolítottuk.

en: The fan controls the temperature during printing to improve print quality.The system automatically adjusts the fan's switch and speed according to different printing materials.
hu: A ventilátor szabályozza a hőmérsékletet nyomtatás közben a nyomtatási minőség javítása érdekében. A rendszer automatikusan beállítja a ventilátor sebességét a különböző nyomtatási anyagoknak megfelelően.

en: The filament choice not find filament preset, please reselect it
hu: A filamenthez nem található beállítás. Kérjük, válassz ki másikat.

en: The filament grouping method for current plate is determined by the dropdown option at the slicing plate button.
hu: A tálcához tartozó filamentcsoportosítási módszert a tálca szeletelése gombnál található legördülő opció határozza meg.

en: The filament information in the BOX has changed. Please resynchronize it.
hu: A BOX-ban lévő filament információ megváltozott. Kérjük, szinkronizálja újra.

en: The filament is printable in extruder
hu: A filament nyomtatható az extruderrel

en: The filament may not be compatible with the current machine settings. A random filament preset will be used.
hu: Előfordulhat, hogy a filament nem kompatibilis a gép beállításaival. Egy véletlenszerű filamentbeállítást fogunk használni.

en: The filament may not be compatible with the current machine settings. Generic filament presets will be used.
hu: Előfordulhat, hogy a filament nem kompatibilis a gép beállításaival. Egy általános filamentbeállítást fogunk használni.

en: The filament model is unknown. A random filament preset will be used.
hu: A filament modellje ismeretlen. Egy véletlenszerű filamentbeállítást fogunk használni.

en: The filament model is unknown. Generic filament presets will be used.
hu: A filament modellje ismeretlen. Egy általános filamentbeállítást fogunk használni.

en: The filament model is unknown. Still using the previous filament preset.
hu: A filament modellje ismeretlen. Továbbra is az előző filament beállítása lesz használva.

en: The filament must be selected.
hu: A filamentet ki kell választani.

en: The filament on %s is unknown and may soften. Please set filament.
hu: A(z) %s filamentje ismeretlen típusú, előfordulhat, hogy felpuhul. Kérjük, állítsd be a típusát.

en: The filament on %s may soften. Please unload.
hu: A(z) %s filamentje megpuhulhat. Kérjük, távolítsd el.

en: The filament type setting of external spool is different from the filament in the slicing file.
hu: A külső tartón lévő filament típusa eltér a szeletelt fájlban megadott értéktől,
    ami nyomtatási hibákhoz vezethet.

en: The filaments on the printer are all unknown types. Please go to the printer screen or software device page to set the filament type.
hu: A nyomtatóban lévő filamentek mind ismeretlen típusúak. Kérjük, állítsd be a nyomtató képernyőjén vagy a szoftver eszközoldalán a filamentek típusait.

en: The file %s already exists
    Do you want to replace it?
hu: The file %s already exists.
    Do you want to replace it?

en: The file %s has been sent to the printer's storage space and can be viewed on the printer.
hu: A(z) %s fájl elküldésre került a nyomtatóra, és megtekinthető a nyomtatón.

en: The file already exists, do you want to replace it?
hu: A fájl már létezik, lecseréled?

en: The file contains invalid vertex index.
hu: A fájl érvénytelen vertexindexet tartalmaz.

en: The file contains polygons with less than 2 vertices.
hu: A fájl 2-nél kevesebb csúccsal rendelkező poligonokat tartalmaz.

en: The file contains polygons with more than 4 vertices.
hu: A fájl 4-nél több csúccsal rendelkező poligonokat tartalmaz.

en: The file does not contain any geometry data.
hu: A fájl nem tartalmaz geometriai adatokat.

en: The file exceeds %d MB, please import again.
hu: A fájl mérete meghaladja a(z) %d MB-ot, kérjük ismételd meg az importálást.

en: The firmware version is abnormal. Repairing and updating are required before printing. Do you want to update now? You can also update later on printer or update next time starting the studio.
hu: A firmware verziója rendellenes. A nyomtatás előtt javításra és frissítésre van szükség. Szeretnél frissíteni most? A frissítés később is elvégezhető a QIDI Studio következő indításakor.

en: The firmware version of the printer is too low. Please update the firmware and try again.
hu: A nyomtató firmware-verziója túl alacsony. Kérjük, frissítsd a firmware-t, és próbáld újra.

en: The flow ratio set by object, the meaning is the same as flow ratio.
hu: Az objektumhoz beállított anyagáramlás.

en: The following characters are not allowed by a FAT file system:
hu: A következő karakterek nem engedélyezettek a FAT fájlrendszerben:

en: The following issues occurred during the process of uploading images. Do you want to ignore them?
hu: A képek feltöltése során a következő problémák merültek fel. Szeretnéd figyelmen kívül hagyni őket?

en: The following object(s) have empty initial layer and can't be printed. Please cut the bottom or enable supports.
hu: A következő objektum üres kezdőréteggel rendelkezik, ezért nem lehet kinyomtatni. Kérjük, vágd le az objektum alját, vagy engedélyezd a támaszokat.

en: The following plates are skipped due to different arranging settings from global:
hu: A következő tálcákat kihagyjuk a globális elrendezéstől eltérő beállítások miatt:

en: The generic presets are conservatively tuned for compatibility with a wider range of filaments. For higher printing quality and speeds, please use QIDI filaments with QIDI presets.
hu: Az általános beállítások konzervatív módon lettek beállítva, hogy a filamentek szélesebb skálájával kompatibilisek legyenek. A jobb nyomtatási minőség és sebesség érdekében használj QIDI filamenteket QIDI beállításokkal.

en: The hardness of current material (%s) exceeds the hardness of %s(%s). Please verify the nozzle or material settings and try again.
hu: Az aktuális anyag keménysége (%s) meghaladja a(z) %s (%s) keménységét. Kérjük, ellenőrizd a fúvóka vagy az anyag beállításait, és próbáld újra.

en: The heated bed's thermal preconditioning helps optimize the first layer print quality. Printing will start once preconditioning is complete.
hu: Az tárgyasztal termikus előfűtése segít optimalizálni az első réteg nyomtatási minőségét. A nyomtatás az előfűtés befejezése után indul.

en: The height finishes slowing down, Ending height should be larger than Starting height, or the slowing down will not work!
hu: A lassulás befejeződése után a végső magasságnak nagyobbnak kell lennie a kezdőmagasságnál, különben a lassítás nem fog működni!

en: The height of nozzle tip.
hu: A fúvókacsúcs magassága.

en: The height of the beams of the interlocking structure, measured in number of layers. Less layers is stronger, but more prone to defects.
hu: Az összekapcsolt gerendák magassága, rétegszámban kifejezve. A kevesebb réteg erősebb, de hajlamosabb a hibákra.

en: The height starts to slow down
hu: A magasság, ahol a lassulás megkezdődik

en: The host or IP or URL cannot be empty.
hu: A gazdagép, IP vagy URL nem lehet üres.

en: The imported SLA archive did not contain any presets. The current SLA presets were used as fallback.
hu: Az importált SLA-archívum nem tartalmazott beállításokat. A jelenlegi SLA beállításokat használtuk tartalékként.

en: The input value should be greater than %1% and less than %2%
hu: A megadott értéknek nagyobbnak kell lennie, mint %1% és kisebbnek, mint %2%

en: The input value size must be 3.
hu: A bemeneti értéknek 3-nak kell lennie.

en: The largest printable layer height for extruder. Used to limit the maximum layer height when enable adaptive layer height
hu: Az extruder által nyomtatható legnagyobb rétegmagasság. Ez a maximális rétegmagasság korlátozására szolgál, ha az adaptív rétegmagasság engedélyezve van.

en: The length of fast retraction before wipe, relative to retraction length
hu: Ez a törlés előtti gyors visszahúzás hossza a visszahúzási hosszhoz viszonyítva.

en: The localization tag of build plate is detected, and printing is paused if the tag is not in predefined range.
hu: A nyomtató megkeresi a nyomtatótálca lokalizációs címkéjét, és szünetelteti a nyomtatást, ha az nem egy előre meghatározott tartományban van.

en: The lowest printable layer height for extruder. Used to limit the minimum layer height when enable adaptive layer height
hu: Az extruder által nyomtatható legkisebb rétegmagasság. Ez a minimum rétegmagasság korlátozására szolgál, ha az adaptív rétegmagasság engedélyezve van.

en: The machine is not synchronized with the box, so the box cannot be activated.
hu: A gép nincs szinkronizálva a dobozzal, így a doboz nem aktiválható.

en: The material may have volumetric change after switching between molten state and crystalline state. This setting changes all extrusion flow of this filament in gcode proportionally. Recommended value range is between 0.95 and 1.05. Maybe you can tune this value to get nice flat surface when there has slight overflow or underflow
hu: Az anyag térfogata megváltozhat az olvadt és a kristályos állapot közötti átmenet során. Ez a beállítás arányosan megváltoztatja az anyagáramlást a G-kódban. Az ajánlott értéktartomány 0,95 és 1,05 között van. Ennek az értéknek a változtatásával szép sík felületet kaphatsz, ha úgy tapasztalod, hogy túl sok vagy kevés az anyagáramlás.

en: The material softens at this temperature, so when the bed temperature is equal to or greater than it, it's highly recommended to open the front door and/or remove the upper glass to avoid cloggings.
hu: The material softens at this temperature, so when the bed temperature is equal to or greater than this, it's highly recommended to open the front door and/or remove the upper glass to avoid clogs.

en: The material type of filament
hu: Filament anyagának típusa

en: The maximum number of printers that can be selected is %d
hu: A maximálisan kiválasztható nyomtatók száma %d

en: The maximum printing speed on the prime tower excluding ramming.
hu: A maximális nyomtatási sebesség a törlőtoronynál, kivéve betoláskor.

en: The maximum temperature cannot exceed
hu: A maximális hőmérséklet nem lehet ennél nagyobb

en: The maximum volumetric speed for ramming, where -1 means using the maximum volumetric speed.
hu: A betolás maximális áramlási sebessége, ahol -1 a maximális sebesség használatát jelenti.

en: The metallic material of nozzle. This determines the abrasive resistance of nozzle, and what kind of filament can be printed
hu: A fúvóka anyaga: Ez határozza meg a fúvóka kopásállóságát és azt, hogy milyen filamentekkel képes nyomtatni.

en: The min width of top areas in percentage of perimeter line width.
hu: A felső területek minimális szélessége a fal szélességének százalékában.

en: The minimum printing speed when slow down for cooling
hu: A minimum nyomtatási sebesség hűtés miatti lassításkor

en: The minmum temperature should not be less than
hu: A minimális hőmérséklet nem lehet ennél kevesebb

en: The model has too many empty layers.
hu: A modellben túl sok az üres réteg.

en: The model is not fond, place reselect vendor.
hu: The model was not found; please reselect vendor.

en: The multiplier should be in range [%.2f, %.2f].
hu: A szorzónak [%.2f, %.2f] tartományban kell lennie.

en: The name "%1%" already exists.
hu: A(z) "%1%" név már létezik.

en: The name cannot be empty.
hu: A név nem lehet üres.

en: The name cannot be the same as a preset alias name.
hu: A név nem lehet azonos egy beállítás alias névvel.

en: The name cannot be the same as the system preset name.
hu: A név nem lehet azonos egy rendszerbeállítás nevével.

en: The name cannot exceed 40 characters.
hu: A név nem haladhatja meg a 40 karaktert.

en: The name is not allowed to be empty.
hu: A név mező nem lehet üres.

en: The name is not allowed to end with space character.
hu: A név nem végződhet szóközzel.

en: The name is not allowed to exceeds 32 characters.
hu: A név nem lehet hosszabb 32 karakternél.

en: The name is not allowed to start with space character.
hu: A név nem kezdődhet szóközzel.

en: The name is the same as another existing preset name
hu: A név megegyezik egy másik meglévő beállítás nevével

en: The name length exceeds the limit.
hu: A név túl hosszú.

en: The name may show garbage characters!
hu: A névben helytelen karakterek jelenhetnek meg!

en: The notes are too large, and may not be synchronized to the cloud. Please keep it within 40k.
hu: A jegyzet túl nagy, és előfordulhat, hogy nem szinkronizálható a felhővel. Kérjük, tartsd az értéket 40k alatt.

en: The nozzle diameter does not match the actual printer nozzle diameter.
    Please click the Sync button above and restart the calibration.
hu: A fúvóka átmérője nem egyezik a nyomtató tényleges fúvókaátmérőjével.
    Kérjük, kattints a fenti Szinkronizálás gombra, és indítsd újra a kalibrálást.

en: The nozzle diameter has been synchronized from the printer Settings
hu: A fúvóka átmérője a nyomtató beállításaiból került szinkronizálásra

en: The nozzle diameter is not fond, place reselect.
hu: The nozzle diameter was not found; please reselect.

en: The nozzle flow is not set. Please set the nozzle flow rate before editing the filament.
    'Device -> Print parts'
hu: A fúvóka áramlása nincs beállítva. Kérjük, állítsd be a fúvóka áramlási sebességét a filament szerkesztése előtt.
    "Eszköz > Alkatrészek nyomtatása"

en: The nozzle flow setting of %s(%s) doesn't match with the slicing file(%s). Please make sure the nozzle installed matches with settings in printer, then set the corresponding printer preset while slicing.
hu: A(z) %s(%s) fúvóka anyagáramlási beállítása nem egyezik a szeletelt fájlban lévővel (%s). Kérjük, ellenőrizd, hogy a beszerelt fúvóka megfelel-e a nyomtató beállításainak, majd szeletelés közben használd a megfelelő nyomtatóbeállítást.

en: The nozzle hardness required by the filament is higher than the default nozzle hardness of the printer. Please replace the hardened nozzle or filament, otherwise, the nozzle will be attrited or damaged.
hu: Ez a filament nagyobb keménységű fúvókát igényel. Kérjük, cseréld ki a fúvókát vagy válassz másik filamentet, különben előfordulhat, hogy a fúvóka idő előtt elhasználódik vagy megsérül.

en: The nozzle must be selected.
hu: A fúvókát ki kell választani.

en: The nozzle temp and max volumetric speed will affect the calibration results. Please fill in the same values as the actual printing. They can be auto-filled by selecting a filament preset.
hu: A fúvóka hőmérséklete és a maximális anyagáramlás sebessége befolyásolja a kalibrációs eredményeket. Kérjük, add meg a nyomtatás használt tényleges értékeket. Ezek automatikusan is kitöltheted a megfelelő filamentbeállítás kiválasztásával.

en: The nozzle type and AMS quantity information has not been synced from the connected printer.
    After syncing, software can optimize printing time and filament usage when slicing.
    Would you like to sync now ?
hu: A fúvóka típusára és az AMS-ek számára vonatkozó információk nem kerültek szinkronizálásra a csatlakoztatott nyomtatóból.
    A szinkronizálás után a szoftver optimalizálni tudja a nyomtatási időt és a filamenthasználatot szeleteléskor.
    Szeretnél most szinkronizálni?

en: The nozzle type does not match the actual printer nozzle type.
    Please click the Sync button above and restart the calibration.
hu: A fúvóka típusa nem egyezik a nyomtató tényleges fúvóka típusával.
    Kérjük, kattints a fenti Szinkronizálás gombra, és indítsd újra a kalibrálást.

en: The nozzle type is not set. Please check.
hu: A fúvóka típusa nincs beállítva. Kérjük, ellenőrizd.

en: The nozzle type is not set. Please set the nozzle and try again.
hu: A fúvóka típusa nincs beállítva. Kérjük, állítsd be a fúvókát, és próbáld meg újra.

en: The number of bottom solid layers is increased when slicing if the thickness calculated by bottom shells layers is thinner than this value. This can avoid having too thin shell when layer height is small. 0 means that this setting is disabled and thickness of bottom shell is absolutely determained by bottom shell layers
hu: Az alsó szilárd rétegek száma szeleteléskor megnő, ha az alsó héjrétegek vastagsága kisebb ennél az értéknél. Ezzel elkerülhető, hogy túl vékony legyen a héj, ha a rétegmagasság kicsi. A 0 azt jelenti, hogy ez a beállítás ki van kapcsolva, és az alsó héj vastagságát egyszerűen az alsó héjrétegek száma határozza meg.

en: The number of other layers print sequence
hu: A többi réteg nyomtatási sorrendjének száma

en: The number of printer extruders and the printer selected for calibration does not match.
hu: A nyomtató extrudereinek száma és a kalibráláshoz kiválasztott nyomtató nem egyezik.

en: The number of printers in use simultaneously cannot be equal to 0.
hu: Az egyidejűleg használt nyomtatók száma nem lehet 0.

en: The number of top solid layers is increased when slicing if the thickness calculated by top shell layers is thinner than this value. This can avoid having too thin shell when layer height is small. 0 means that this setting is disabled and thickness of top shell is absolutely determained by top shell layers
hu: A felső szilárd rétegek száma szeleteléskor megnő, ha a felső héjrétegekből számított vastagság kisebb ennél az értéknél. Ezzel elkerülhető, hogy túl vékony legyen a héj kis rétegmagasságnál. A 0 azt jelenti, hogy ez a beállítás ki van kapcsolva, és a felső héj vastagságát egyszerűen a felső héjrétegek száma határozza meg.

en: The number of user presets cached in the cloud has exceeded the upper limit, newly created user presets can only be used locally.
hu: A felhőben tárolt felhasználói beállítások száma elérte a limitet, az újonnan létrehozott felhasználói beállítások csak helyben lesznek tárolva.

en: The number of walls, counted from the center, over which the variation needs to be spread. Lower values mean that the outer walls don't change in width
hu: A falak száma, a középponttól számítva, amelyek között a falakat el kell osztani. Az alacsonyabb érték azt jelenti, hogy a külső falak szélessége nem változik.

en: The object from file %s is too small, and maybe in meters or inches.
     Do you want to scale to millimeters?
hu: A(z) %s fájlból származó objektum túl kicsi, lehet, hogy méterben vagy hüvelykben lett létrehozva. Szeretnéd milliméterre méretezni?

en: The parameter sets the depth of skin.
hu: A paraméter a bőr mélységét adja meg.

en: The parameter sets the overlapping depth between the interior and skin.
hu: A paraméter a belső és a bőr közötti átfedési mélység értékét adja meg.

en: The path is not exists!
hu: Az elérési út nem létezik!

en: The peroid of backup in seconds.
hu: A biztonsági mentés időköze másodpercben.

en: The physical arrangement and components of a printing device
hu: A nyomtató fizikai felépítése és alkatrészei

en: The player is not loaded, please click "play" button to retry.
hu: A lejátszó nem töltődött be; kérjük, kattints a „lejátszás” gombra az újra próbálkozáshoz.

en: The portion of the model's outer surface within a certain depth range is called the skin. This parameter is used to adjust the density of this section.When two regions have the same sparse infill settings but different skin densities, This area will not be split into two separate regions.default is as same as infill density.
hu: A modell külső felületének egy bizonyos mélységig tartó részét bőrnek nevezzük. Ez a paraméter ennek a sűrűségének beállítására szolgál. Ha két régió ugyanazokkal a ritkás kitöltési beállításokkal, de eltérő bőrsűrűséggel rendelkezik, akkor ezt a területet nem osztjuk fel két különálló régióra. Az alapértelmezett érték megegyezik a kitöltési sűrűséggel.

en: The position or size of some models exceeds the %s's printable range.
hu: Egyes modellek pozíciója vagy mérete meghaladja a(z) %s által nyomtatható tartományt.

en: The position or size of the model %s exceeds the %s's printable range.
hu: A(z) %s modell pozíciója vagy mérete meghaladja a(z) %s által nyomtatható tartományt.

en: The prime tower extends beyond the plate boundary.
hu: A törlőtorony túlnyúlik a tálca területén.

en: The prime tower is currently only supported for the Marlin, RepRap/Sprinter, RepRapFirmware and Repetier G-code flavors.
hu: A törlőtorony jelenleg csak a Marlin, RepRap/Sprinter, RepRapFirmware és Repetier G-kód szoftverekkel használható.

en: The prime tower is not supported in "By object" print.
hu: A törlőtorony nem támogatott a „Tárgyanként“ nyomtatási módban.

en: The prime tower is not supported when adaptive layer height is on. It requires that all objects have the same layer height.
hu: A törlőtorony nem támogatott, ha az adaptív rétegmagasság engedélyezve van. A törlőtorony használatához minden objektumnak azonos rétegmagassággal kell rendelkeznie.

en: The prime tower is only supported if all objects have the same variable layer height
hu: A törlőtorony használatához minden objektumnak azonos változó rétegmagassággal kell rendelkeznie.

en: The prime tower requires "support gap" to be multiple of layer height
hu: A törlőtorony használatához minden „támasz rés”-nek a rétegmagasság többszörösének kell lennie.

en: The prime tower requires that all objects are printed over the same number of raft layers
hu: A törlőtorony használatához minden objektumnak azonos számú tutajréteggel kell rendelkeznie.

en: The prime tower requires that all objects are sliced with the same layer heights.
hu: A törlőtorony használatához minden objektumnak azonos rétegmagassággal kell rendelkeznie.

en: The prime tower requires that all objects have the same layer heights
hu: A törlőtorony használatához minden objektumnak azonos rétegmagassággal kell rendelkeznie.

en: The prime tower requires that support has the same layer height as object.
hu: A törlőtorony használatához minden objektumnak azonos rétegmagassággal kell rendelkeznie.

en: The print file exceeds the maximum allowable size (1GB). Please simplify the model and slice again.
hu: A nyomtatási fájl mérete meghaladja a megengedett maximális méretet (1 GB). Kérjük, egyszerűsítsd a modellt és szeleteld újra.

en: The printer does not currently support auto refill.
hu: A nyomtató jelenleg nem támogatja az automatikus újratöltést.

en: The printer does not support sending to printer storage.
hu: A nyomtató nem támogatja a nyomtató tárhelyére küldést.

en: The printer has already been bound.
hu: A nyomtató már társítva van.

en: The printer is busy and cannot switch AMS type.
hu: A nyomtató elfoglalt, és nem tud AMS típust váltani.

en: The printer is busy on other print job
hu: A nyomtató egy másik nyomtatási feladattal van elfoglalva.

en: The printer is currently busy downloading. Please try again after it finishes.
hu: A nyomtató a letöltéssel van elfoglalva. Kérjük, várd meg, amíg a letöltés befejeződik.

en: The printer is executing instructions. Please restart printing after it ends
hu: A nyomtató elfoglalt. Kérjük, indítsd újra a nyomtatást a nyomtatás befejezése után

en: The printer is not standby, please check.
hu: A nyomtató nem készenléti módban van, kérem ellenőrizze.

en: The printer is offline, please check.
hu: A nyomtató offline állapotban van, kérem ellenőrizze.

en: The printer is required to be in the same LAN as QIDI Studio.
hu: A nyomtatónak ugyanazon a hálózaton kell lennie, mint a QIDI Studiónak.

en: The printer list and material list are being synchronized. Please try again later.
hu: A nyomtatólista és az anyaglista szinkronizálása folyamatban van. Kérjük, próbáld meg később.

en: The printer mode is incorrect, please switch to LAN Only.
hu: A nyomtató üzemmódja nem megfelelő, kérjük válts LAN-módra.

en: The printer model was not found, please reselect.
hu: A nyomtató modellje nem található, kérjük, válaszd ki újra.

en: The printer nozzle information has not been set.
    Please configure it before proceeding with the calibration.
hu: A nyomtató fúvókaadatai nem lettek beállítva.
    A kalibrálás folytatása előtt kérjük, állítsd be.

en: The printer preset is not fond, place reselect.
hu: The printer preset was not found; please reselect.

en: The printer preset you created already has a preset with the same name. Do you want to overwrite it?
    	Yes: Overwrite the printer preset with the same name, and filament and process presets with the same preset name will be recreated 
    and filament and process presets without the same preset name will be reserve.
    	Cancel: Do not create a preset, return to the creation interface.
hu: The printer preset you created already has a preset with the same name. Do you want to overwrite it?
    	Yes: Overwrite the printer preset with the same name, and filament and process presets with the same preset name will be recreated 
    and filament and process presets without the same preset name will be reserved.
    	Cancel: Do not create a preset; return to the creation interface.

en: The printer type selected when generating G-Code is not consistent with the currently selected printer. It is recommended that you use the same printer type for slicing.
hu: A G-kód létrehozásakor kiválasztott nyomtatótípus nem egyezik meg a kiválasztott nyomtatóval. Javasoljuk, hogy ugyanazt a nyomtatótípust használd a szeleteléshez.

en: The printer will automatically read the calibration results.
hu: A nyomtató automatikusan beolvassa a kalibrációs eredményeket.

en: The printing job will be stopped. Continue?
hu: A nyomtatási feladat leáll. Folytatod?

en: The printing speed in exported gcode will be slowed down, when the estimated layer time is shorter than this value, to get better cooling for these layers
hu: A nyomtatási sebesség az exportált G-kódban csökkentésre kerül, ha a becsült rétegidő kisebb, mint ez az érték, hogy a rétegek jobb hűtése biztosított legyen.

en: The project is no longer available.
hu: A projekt már nem elérhető.

en: The provided file name is not valid.
hu: A megadott fájlnév érvénytelen.

en: The recommended minimum temperature cannot be higher than the recommended maximum temperature.
hu: Az ajánlott minimum hőmérséklet nem lehet magasabb, mint az ajánlott maximális hőmérséklet.

en: The recommended minimum temperature is less than 190 degree or the recommended maximum temperature is greater than 300 degree.
hu: Az ajánlott minimum hőmérséklet kevesebb, mint 190 fok, vagy az ajánlott maximális hőmérséklet nagyobb, mint 300 fok.

en: The remaining part of the model contour after removing a certain depth from the surface is called the skeleton. This parameter is used to adjust the density of this section.When two regions have the same sparse infill settings but different skeleton densities, their skeleton areas will develop overlapping sections.default is as same as infill density.
hu: A modell kontúrjának fennmaradó részét egy bizonyos réteg eltávolítása után csontváznak nevezzük. Ez a paraméter a szakasz sűrűségének beállítására szolgál. Ha két régió ugyanazokkal a ritkás kitöltési beállításokkal, de eltérő csontvázsűrűséggel rendelkezik, a területükön egymást átfedő szakaszok alakulnak ki. Az alapértelmezett érték megegyezik a kitöltési sűrűséggel.

en: The rough surface of PLA Glow can accelerate wear on the AMS system, particularly on the internal components of the AMS Lite.
hu: A PLA Glow érdes felülete felgyorsíthatja az AMS rendszer kopását, különösen az AMS Lite belső alkatrészein.

en: The scarf extends to the entire length of the wall.
hu: A scarf varrat a fal teljes hosszára kiterjed.

en: The selected file
hu: A kiválasztott fájl

en: The selected file contains no geometry.
hu: A kiválasztott fájl nem tartalmaz geometriát.

en: The selected file contains several disjoint areas. This is not supported.
hu: A kiválasztott fájl több, egymástól elkülönülő területet tartalmaz. Ez nem támogatott.

en: The selected material only supports the current fan mode, and it can't be changed during printing.
hu: A kiválasztott anyag csak az aktuális ventilátor üzemmódot támogatja, és azt nyomtatás közben nem lehet megváltoztatni.

en: The selected object couldn't be split.
hu: A kijelölt objektumot nem lehet feldarabolni.

en: The selected preset is null!
hu: A kiválasztott beállítás nulla!

en: The selected preset: %s is not found.
hu: A kiválasztott beállítás: %s nem található.

en: The selected printer (%s) is incompatible with the chosen printer profile in the slicer (%s).
hu: A kiválasztott nyomtató (%s) nem kompatibilis a szeletelőben kiválasztott nyomtatóprofillal (%s).

en: The selected printer (%s) is incompatible with the print file configuration (%s). Please adjust the printer preset in the prepare page or choose a compatible printer on this page.
hu: A kiválasztott nyomtató (%s) nem kompatibilis a nyomtatási fájl konfigurációjával (%s). Kérjük, válaszd ki a megfelel nyomtatóbeállítást az előkészítés oldalon, vagy válassz egy kompatibilis nyomtatót ezen az oldalon.

en: The selected printer is incompatible with the chosen printer presets.
hu: A nyomtató nem kompatibilis a kiválasztott nyomtatóbeállításokkal.

en: The selected printer is not connected to the BOX or the filaments are not synchronized. Please check.
hu: A kiválasztott nyomtató nincs csatlakoztatva a BOX-hoz, vagy a filamentek nincsenek szinkronban. Kérjük, ellenőrizze.

en: The selected slot is empty.
hu: A kiválasztott hely üres.

en: The server is unable to respond. Please click the link below to check the server status.
hu: A szerver nem válaszol. Kérjük, kattints az alábbi linkre a szerver állapotának ellenőrzéséhez.

en: The size of nozzle type in preset is not consistent with memorized nozzle.Did you change your nozzle lately ?
hu: A beállított fúvókatípus mérete nem egyezik a mentett fúvókáéval. Nem cserélted ki a fúvókát mostanában?

en: The size of the print file is too large. Please adjust the file size and try again.
hu: A nyomtatási fájl mérete túl nagy. Kérjük, csökkentsd a fájl méretét, és próbáld újra.

en: The smaller the number, the longer the speed transition path. 0 means not apply.
hu: Minél kisebb a szám, annál hosszabb a sebességátmenet útvonala. A 0 azt jelenti, hogy ki van kapcsolva.

en: The software does not support using different diameter of nozzles for one print.
    If the left and right nozzles are inconsistent, we can only proceed with single-head printing.
    Please confirm which nozzle you would like to use for this project.
hu: A szoftver nem támogatja a különböző átmérőjű fúvókák használatát egy nyomtatáshoz.
    Ha a bal és jobb oldali fúvókák nem egyeznek, csak egy fejjel lehet nyomtatni.
    Kérjük, erősítsd meg, hogy melyik fúvókát szeretnéd használni ehhez a projekthez.

en: The spiral vase mode does not work when an object contains more than one materials.
hu: A spirál (váza) mód nem működik, ha egy objektum egynél több anyagot tartalmaz.

en: The start and end points which are from cutter area to garbage can.
hu: A kezdő- és végpontok a vágási terület és a kidobónyílás között.

en: The start position to print each part of outer wall
hu: A külső fal nyomtatásának kiindulási pontja

en: The start, end or step is not valid value.
hu: A kezdő-, vég- vagy lépésérték nem érvényes.

en: The supplied file couldn't be read because it's empty
hu: A megadott fájlt nem lehet beolvasni, mert üres

en: The system preset does not allow creation. 
    Please re-enter the printer model or nozzle diameter.
hu: A rendszer alapbeállításait nem lehet létrehozni. 
    Kérjük, add meg újra a nyomtató modelljét vagy a fúvóka átmérőjét.

en: The target object contains only one part and can not be split.
hu: A kijelölt objektum csak egy tárgyat tartalmaz, ezért nem lehet tovább bontani.

en: The text cannot be written using the selected font. Please try choosing a different font.
hu: A szöveg nem írható a kiválasztott betűtípussal. Kérjük, próbálj meg másik betűtípust választani.

en: The type of the last solid object part is not to be changed.
hu: Az utolsó tömör objektum típusa nem módosítható.

en: The uploads are still ongoing
hu: Még folyamatban van a feltöltés

en: The vendor can not be a number. Please re-enter.
hu: The vendor can not be a number; please re-enter.

en: The volume of material to prime extruder on tower.
hu: Az anyagmennyiség, amelyet az extruder a toronyba ürít.

en: The volume of the object is zero
hu: Az objektum térfogata nulla

en: The wall of prime tower will add four ribs and make its cross-section as close to a square as possible, so the width will be fixed.
hu: A törlőtorony fala négy bordát kap, és a keresztmetszete a lehető legközelebb lesz a négyzethez, így a szélessége fix lesz.

en: The wall of prime tower will fillet
hu: A törlőtorony fala le lesz kerekítve

en: The wall of prime tower will skip the start points of wipe path
hu: A törlőtorony fala kihagyja a törlési útvonal kezdőpontját

en: The white outline indicates the position of the build plate at Z = 0.
hu: A fehér körvonal jelzi a tálca helyzetét Z = 0-nál.

en: The width of the interlocking structure beams.
hu: Az összekapcsolt gerendák szélessége.

en: The width within which to jitter. It's adversed to be below outer wall line width
hu: A mozgás tartománya: ezt ajánlott kisebbre állítani, mint a külső fal szélessége.

en: The wipe speed is determined by speed of current extrusion role. e.g if a wipe action is executed immediately following an outer wall extrusion, the speed of the outer wall extrusion will be utilized for the wipe action.
hu: A törlési sebességet az aktuális extrudálási feladat sebessége határozza meg, pl. ha egy törlési művelet közvetlenül egy külső fal extrudálását követően kerül végrehajtásra, akkor a törlési művelethez a külső fal extrudálásának sebessége lesz használva.

en: The wipe speed is determined by the speed setting specified in this configuration.If the value is expressed as a percentage (e.g. 80%), it will be calculated based on the travel speed setting above.The default value for this parameter is 80%
hu: A törlés sebességét az itt megadott beállítás határozza meg. Ha az érték százalékban van megadva (pl. 80%), akkor azt a rendszer a mozgási sebességbeállítás alapján számítja ki. Ennek a paraméternek az alapértelmezett értéke 80%

en: The wiping tower can be used to clean up the residue on the nozzle and stabilize the chamber pressure inside the nozzle, in order to avoid appearance defects when printing objects.
hu: A törlőtorony segítségével eltávolítható a fúvókán maradt filament és stabilizálható a fúvókán belüli nyomás. Ez segít elkerülni a nyomtatott tárgyon megjelenő hibákat.

en: The z gap between the bottom support interface and object
hu: A Z távolság az alsó támasz érintkező rétege és az objektum között.

en: The z gap between the top support interface and object
hu: A felső támasz érintkező rétege és az objektum közötti Z-távolság

en: There are no compatible filaments, and sync is not performed.
hu: Nincs kompatibilis filament és nem történt szinkronizálás.

en: There are no filaments on the printer. Please load the filaments on the printer first.
hu: A nyomtatóban nincsenek filamentek. Kérjük, először töltsd be a filamenteket a nyomtatóba.

en: There are no tasks to be sent!
hu: Nincsenek elküldendő feladatok!

en: There are some unknown filaments in the AMS mappings. Please check whether they are the required filaments. If they are okay, press "Confirm" to start printing.
hu: Ismeretlen filamenteket észleltünk az AMS-kiosztásban. Győződj meg róla, hogy ezek a szükséges filamentek. Ha igen, kattints a „Megerősítés” gombra a nyomtatás megkezdéséhez.

en: There are some unknown or uncompatible filaments mapped to generic preset.
    Please update QIDI Studio or restart QIDI Studio to check if there is an update to system presets.
hu: Van néhány ismeretlen vagy nem kompatibilis filament, amelyek az általános beállításokat használják.
    Kérjük, frissítsd a QIDI Studiót, vagy indítsd újra a QIDI Studiót, hogy megtudd, van-e frissítés a rendszerbeállításokhoz.

en: There are spaces or illegal characters present.
hu: Szóközök vagy tiltott karakterek észlelhetők.

en: There are three feature regions in this model that need to be observed:
    1. In regions 1 and 3 of the figure, when the pressure advance value is too small, material stacking will occur and the endpoints will exceed the bounding box. When the pressure advance value is too high, there may be a shortage of wire and the endpoint has not reached the bounding box.
    2. In region 2 of the figure, when the pressure advance value is too small, material stacking may occur, which can cause excessive overflow at corners during actual printing. When the pressure value is too high, there may be missing threads. In actual printing, it can cause corners to become rounded and lead to missing threads.
    Finally, save the value with the best surface effect.
hu: Ebben a modellben három jellemző régiót kell figyelni:
    1. Az ábra 1. és 3. régiójában, amikor a nyomás előrehaladási értéke túl kicsi, anyaghalmozódás történik, és a végpontok meghaladják a határolódobozt. Ha a nyomás előrehaladási értéke túl magas, előfordulhat, hogy hiányzik a huzal, és a végpont nem érte el a határolódobozt.
    2. Az ábra 2. régiójában, amikor a nyomás előrehaladási értéke túl kicsi, anyaghalmozódás következhet be, ami túlzott túlfolyást okozhat a sarkokban a tényleges nyomtatás során. Ha a nyomás értéke túl magas, hiányozhat szálak. A tényleges nyomtatás során a sarkok lekerekítődnek, és hiányzó szálakhoz vezethet.
    Végül, mentse meg az értéket a legjobb felületi hatással.

en: There are unset nozzle types. Please set the nozzle types of all extruders before synchronizing.
hu: Nem beállított fúvókatípusokat észleltünk. Szinkronizálás előtt állítsd be az összes extruder fúvókatípusát.

en: There are warnings after slicing models:
hu: A modellek szeletelése a következő figyelmeztetéseket generálta:

en: There is already a historical calibration result with the same name: %s. Only one of the results with the same name is saved. Are you sure you want to override the historical result?
hu: Már létezik egy ugyanilyen nevű, korábbi kalibrálási eredmény: %s. Csak egy azonos nevű eredményt lehet elmenteni. Biztos, hogy felül akarod írni a korábbi eredményeket?

en: There is already a text style with the same name.
hu: Már létezik egy azonos nevű szövegstílus.

en: There is no device available to send printing.
hu: A nyomtatás elküldéséhez nem áll rendelkezésre eszköz.

en: There is no valid surface for text projection.
hu: Nincs érvényes felület a szöveg kivetítéséhez.

en: There many parts of the software that come from community contributions, so we're unable to list them one-by-one, and instead, they'll be attributed in the corresponding code comments.
hu: A szoftver számos része származik közösségi közreműködésből, így nem tudjuk őket egyenként felsorolni, ezért a megfelelő helyeken a kód kommentekben vannak feltüntetve.

en: There may be escape characters in the custom printer vendor or model. Please delete and re-enter.
hu: Érvénytelen karakter(ek) az egyedi gyártó vagy modell mezőjében. Kérjük, írd be őket újra.

en: There may be escape characters in the vendor or serial input of filament. Please delete and re-enter.
hu: There may be disallowed characters in the vendor or serial input of the filament. Please delete and re-enter.

en: There was a problem connecting to the printer. Please try again.
hu: Hiba történt a nyomtatóhoz való csatlakozáskor. Kérjük, próbáld újra.

en: Thermal Index
hu: Hőindex

en: Thermal Index (max)
hu: Hőindex (max)

en: Thermal Index (mean)
hu: Hőindex (átlag)

en: Thermal Index (min)
hu: Hőindex (min)

en: Thermal Preconditioning for first layer optimization
hu: Előkondicionálás a jobb kezdőréteg érdekében

en: Thick bridges
hu: Vastag áthidalások

en: Thickness
hu: Vastagság

en: Third-Party Extension
hu: Harmadik féltől származó bővítmény

en: Third-party Extension
hu: Harmadik féltől származó bővítmény

en: This G-code is inserted at every layer change before lifting z
hu: Ez a G-kód minden rétegváltáshoz bekerül a Z-tengely emelése előtt

en: This G-code will be used as a code for the pause print. User can insert pause G-code in gcode viewer
hu: Ez a G-kód lesz használva a nyomtatás szüneteltetéséhez. A felhasználók a szünet G-kódot a G-kódnézőben illeszthetik be

en: This G-code will be used as a custom code
hu: Ezt a G-kód egyedi kódként lesz használva.

en: This OBJ file couldn't be read because it's empty.
hu: Ezt az OBJ fájlt nem lehetett beolvasni, mert üres.

en: This Printer has not connect the box, please check.
hu: Ez a nyomtató nincs csatlakoztatva a BOX-hoz, kérjük ellenőrizze.

en: This action cannot be undone. Continue?
hu: Ez a művelet nem visszavonható. Folytatod?

en: This action will break a cut correspondence.
    After that model consistency can't be guaranteed .
    
    To manipulate solid parts or negative volumes you have to invalidate cut information first.
hu: Ez a művelet megtöri a vágás kapcsolatát.
    Ezután a modell konzisztenciája nem garantálható.
    
    A szilárd tárgyakkal vagy negatív térfogatokkal való művelethez először törölni kell a vágási információkat.

en: This amount can be specified in millimeters or as a percentage of the current layer height.
hu: Ez a mennyiség megadható milliméterben vagy az aktuális rétegmagasság százalékában.

en: This calibration does not support the currently selected nozzle diameter
hu: Ezt a kalibrálást nem lehet elvégezni a kiválasztott fúvókaátmérővel

en: This checks the flatness of heatbed. Leveling makes extruded height uniform.
hu: Ellenőrzi az asztal szintjét. A szintezés egyenletessé teszi az extrudált magasságot.

en: This checks the flatness of heatbed. Leveling makes extruded height uniform.
    *Automatic mode: Run a leveling check(about 10 seconds). Skip if surface is fine.
hu: Ellenőrzi az asztal szintjét. A szintezés egyenletessé teszi az extrudált magasságot.
    *Automatikus mód: Először szintez (kb. 10 másodperc). Kihagyhatod, ha a felületet megfelelőnek találod.

en: This controls the generation of the brim at outer and/or inner side of models. Auto means the brim width is analysed and calculated automatically.
hu: Ez szabályozza a perem generálását a modellek külső és/vagy belső oldalán. Az Auto azt jelenti, hogy a perem szélessége automatikusan kerül kiszámításra.

en: This factor affects the amount of material for the initial layer
hu: Ez a beállítás a kezdőrétegnél használt anyag mennyiségét befolyásolja

en: This factor affects the amount of material for top solid infill. You can decrease it slightly to have smooth surface finish
hu: Ez a beállítás a felső szilárd kitöltésnél használt anyag mennyiségét befolyásolja. Kis mértékben csökkentve simább felület érhető el vele.

en: This filament has high enough hardness (about 67D)  and is compatible with the AMS. Printing it is of many requirements, and to get better printing quality, please refer to this wiki: TPU printing guide.
hu: Ez a filament elég nagy keménységű (kb. 67D) és kompatibilis az AMS-sel. A nyomtatása így is problémás, és a jobb nyomtatási minőség elérése érdekében kérjük, olvasd el ezt a wikit: TPU nyomtatási útmutató.

en: This filament is only used to print models with a low density usually, and some special parameters are required. To get better printing quality, please refer to this wiki: ASA Aero Printing Guide.
hu: Ez a filament általában csak alacsony sűrűségű modellek nyomtatására használható, és néhány speciális paraméterre van szükség hozzá. A jobb nyomtatási minőség eléréséhez kérjük, olvasd el ezt a wikit: PLA Aero (PLA Aero) habzó PLA-val történő nyomtatás távirányításos modellekhez.

en: This filament is only used to print models with a low density usually, and some special parameters are required. To get better printing quality, please refer to this wiki: Instructions for printing RC model with foaming PLA (PLA Aero).
hu: Ez a filament általában csak alacsony sűrűségű modellek nyomtatására használható, és néhány speciális paraméterre van szükség hozzá. A jobb nyomtatási minőség eléréséhez kérjük, olvasd el ezt a wikit: PLA Aero (PLA Aero) habzó PLA-val történő nyomtatás távirányításos modellekhez.

en: This filament is too soft and not compatible with the AMS. Printing it is of many requirements, and to get better printing quality, please refer to this wiki: TPU printing guide.
hu: Ez a filament túl puha és nem kompatibilis az AMS-sel. A nyomtatása problémás, és a jobb nyomtatási minőség elérése érdekében kérjük, olvasd el ezt a wikit: TPU nyomtatási útmutató.

en: This file contains several objects positioned at multiple heights.
    Instead of considering them as multiple objects, should 
    the file be loaded as a single object having multiple parts?
hu: Ez a fájl több objektumot is tartalmaz különböző magasságban.
    Szeretnéd több objektum helyett több részből álló egyetlen objektumként betölteni?

en: This file is not from a trusted site, do you want to open it anyway?
hu: Ez a fájl nem megbízható webhelyről származik; biztos, hogy megnyitod?

en: This gcode is inserted when change filament, including T command to trigger tool change
hu: Ez a G-kód kerül beillesztésre, amikor a filamentcsere történik, beleértve a szerszámváltást indító T parancsokat is.

en: This gcode part is inserted at every layer change after lift z
hu: Ez a G-kód minden rétegváltásnál beillesztésre kerül a Z-tengely emelése után

en: This is  the number of layers of top bottom penetration.
hu: Megadja, hogy hány réteg mélységben kerül a festés alkalmazásra.

en: This is  the number of layers of top paint penetration.
hu: Megadja, hogy hány réteg mélységben kerül a festés alkalmazásra.

en: This is a non-water-soluble support filament, and usually it is only for the support structure and not for the model body. To get better printing quality, please refer to this wiki: Printing Tips for Support Filament and Support Function.
hu: Ez egy nem vízben nem oldódó támaszanyag, és általában csak a támaszok nyomtatására szolgál, a modellekére nem. A jobb nyomtatási minőség elérése érdekében kérjük, olvasd el ezt a wikit: Támaszanyagokra és a támasz funkcióra vonatkozó nyomtatási tippek.

en: This is a water-soluble support filament, and usually it is only for the support structure and not for the model body. Printing this filament is of many requirements, and to get better printing quality, please refer to this wiki: PVA Printing Guide.
hu: Ez egy vízben oldódó támaszanyag, és általában csak a támaszok nyomtatására szolgál, a modellekére nem. Ennek a filamentnek a nyomtatása problémás, és a jobb nyomtatási minőség elérése érdekében kérjük, olvasd el ezt a wikit: PVA nyomtatási útmutató.

en: This is neither a commonly used filament, nor one of QIDI filaments, and it varies a lot from brand to brand. So, it's highly recommended to ask its vendor for suitable profile before printing and adjust some parameters according to its performances.
hu: Ez nem egy általánosan használt, és nem is QIDI filament, így márkánként nagyon eltérő minőségű lehet, ezért erősen ajánlott a nyomtatás előtt a forgalmazótól kérni egy profilt hozzá, és megfelelően beállítani néhány paramétert.

en: This is the newest version.
hu: Ez a legújabb verzió.

en: This is the number of solid layers of bottom shell, including the bottom surface layer. When the thickness calculated by this value is thinner than bottom shell thickness, the bottom shell layers will be increased
hu: Ez az alsó héj szilárd rétegeinek száma, beleértve az alsó felületi réteget is. Ha az ezzel az értékkel számított vastagság kisebb, mint az alsó héj vastagsága, akkor az alsó héj rétegei növekedni fognak

en: This is the number of solid layers of top shell, including the top surface layer. When the thickness calculated by this value is thinner than top shell thickness, the top shell layers will be increased
hu: Ez a felső héj szilárd rétegeinek száma, beleértve a felső felület réteget. Ha az ezzel az értékkel számított vastagság vékonyabb, mint a felső héj vastagsága, akkor a felső héj rétegeit a program megnöveli

en: This is the speed for various overhang degrees. Overhang degrees are expressed as a percentage of line width. 0 speed means no slowing down for the overhang degree range and wall speed is used
hu: Nyomtatási sebesség a különböző mértékű túlnyúlásoknál. A túlnyúlás mértéke a vonalszélesség százalékában van kifejezve. A 0 sebesség azt jelenti, hogy nem történik lassítás, és a fal nyomtatási sebessége kerül alkalmazásra.

en: This is your first time printing tpu filaments with the H2D machine.
    Would you like to watch a quick tutorial video?
hu: Ez az első alkalom, hogy TPU-filamentet nyomtatsz a H2D nyomtatóval.
    Szeretnél megnézni egy gyors oktatóvideót?

en: This is your first time slicing with the H2D machine.
    Would you like to watch a quick tutorial video?
hu: Ez az első alkalom, hogy a H2D géppel szeletelsz.
    Szeretnél megnézni egy gyors oktatóvideót?

en: This machine type can only hold %d history results per nozzle.
hu: Ez a géptípus fúvókanként csak %d korábbi eredményt képes tárolni.

en: This machine type can only hold %d history results per nozzle. This result will not be saved.
hu: Ez a géptípus fúvókanként csak %d korábbi eredményt képes tárolni. Az eredmények nem lesznek elmentve.

en: This machine type can only hold 16 history results per nozzle. You can delete the existing historical results and then start calibration. Or you can continue the calibration, but you cannot create new calibration historical results. 
    Do you still want to continue the calibration?
hu: Ez a géptípus fúvókanként csak 16 korábbi eredményt képes tárolni. Törölheted a korábbi eredményeket, majd elindíthatod a kalibrálást. Vagy folytathatod a kalibrálást, de az értékek nem kerülnek elmentésre a korábbi eredmények közé.
    Továbbra is szeretnéd folytatni a kalibrálást?

en: This object will be used to purge the nozzle after a filament change to save filament and decrease the print time. Colours of the objects will be mixed as a result. It will not take effect, unless the prime tower is enabled.
hu: Ez az objektum lesz használva a fúvóka tisztítására filamentcsere után, a nyomtatási idő csökkentése és némi filament megtakarításának érdekében. Az objektum színei ennek eredményeképpen keveredni fognak. Ez az opció csak akkor működik, ha a törlőtorony engedélyezve van.

en: This only takes effect during printing
hu: Ez csak a nyomtatás során érvényesül

en: This option determines how the bed temperature is set during slicing: based on the temperature of the first filament or the highest temperature of the printed filaments.
hu: Ez az opció határozza meg, hogy a szeletelés során az asztal hőmérséklete hogyan legyen beállítva: az első filament hőmérséklete vagy a nyomtatott filamentek közül a legmagasabb hőmérséklete alapján.

en: This option is enabled if machine support controlling chamber temperature
hu: Ez az opció csak akkor működik, ha a nyomtató rendelkezik kamra hőmérséklet-szabályozással

en: This option sets the threshold angle for applying a conditional scarf joint seam.
    If the seam angle within the perimeter loop exceeds this value (indicating the absence of sharp corners), a scarf joint seam will be used. The default value is 155°.
hu: Megadja, hogy mekkora szögnél kerül scarf varrat alkalmazásra.
    Ha a felületen kialakítandó varrat szöge meghaladja ezt az értéket, akkor scarf varratot fog használni. Az alapértelmezett érték 155°.

en: This option will auto detect narrow internal solid infill area. If enabled, concentric pattern will be used for the area to speed printing up. Otherwise, rectilinear pattern is used defaultly.
hu: Ez a beállítás automatikusan felismeri a keskeny belső tömör kitöltési területeket. Ha engedélyezve van, a nyomtatás felgyorsítása érdekében ezen a területen a koncentrikus mintát fogja használni. Ellenkező esetben alapértelmezés szerint az egyenes vonalú mintát használja.

en: This parameter adds a slight displacement to each layer of infill to create a cross texture.
hu: Ez a paraméter enyhe elmozdulást ad minden egyes kitöltési réteghez, hogy kereszt-szerkezetet hozzon létre.

en: This parameter adds a slight rotation to each layer of infill to create a cross texture.
hu: Ez a paraméter enyhe elforgatást ad hozzá minden egyes kitöltési réteghez, hogy kereszt-szerkezetet hozzon létre.

en: This parameter reflects the speed at which a material transitions from one state to another. It, along with the smooth coefficient, determines the final length of the transition zone. A larger value: requires a shorter transition zone. A smaller value: requires a longer transition zone to avoid flow instability.
hu: Ez a paraméter azt a sebességet tükrözi, amellyel az anyag egyik állapotból a másikba vált. Ez az érték, a simítási együtthatóval együtt meghatározza az átmeneti zóna végső hosszát. Nagyobb érték esetén: rövidebb átmeneti zóna szükséges. Kisebb érték esetén: hosszabb átmeneti zóna szükséges az áramlási instabilitás elkerüléséhez.

en: This plate is locked,
    We can not do auto-arrange on this plate.
hu: Ez a tálca zárolva van.
    Nem lehetséges az automatikus elrendezés ezen a tálcán.

en: This plate is locked,
    We can not do auto-orient on this plate.
hu: Ez a tálca zárolva van.
    Nem lehetséges az automatikus orientáció ezen a tálcán.

en: This printer does not support printing all plates
hu: Ez a nyomtató nem támogatja az összes tálcára való nyomtatást

en: This process determines the dynamic flow values to improve overall print quality.
hu: Megkeresi a legjobb értéket a dinamikus anyagáramláshoz, hogy javítsa a nyomtatás minőségét.

en: This process determines the dynamic flow values to improve overall print quality.
    *Automatic mode: Skip if the filament was calibrated recently.
hu: Megkeresi a legjobb értéket a dinamikus anyagáramláshoz, hogy javítsa a nyomtatás minőségét.
    *Automatikus mód: Kihagyás, ha a filament nemrég lett kalibrálva.

en: This sets the threshold for small perimeter length. Default threshold is 0mm
hu: A kis peremek hosszának küszöbértékét határozza meg. Az alapértelmezett érték 0 mm

en: This setting determines the distance between neighboring tree support nodes.
hu: Ez a beállítás határozza meg a szomszédos fa támasz csomópontok közötti távolságot.

en: This setting determines the initial diameter of support nodes.
hu: Ez a beállítás határozza meg a támasz csomópontok kezdeti átmérőjét.

en: This setting determines the maximum overhang angle that t he branches of tree support allowed to make.If the angle is increased, the branches can be printed more horizontally, allowing them to reach farther.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy a fa típusú támasz ágai milyen maximális túlnyúlási szöget érhetnek el. Ha ezt a szöget növeled, az ágak vízszintesebben nyomtathatók, így messzebbre nyúlhatnak.

en: This setting is only used for model size tuning with small value in some cases.
    For example, when the model size has slight errors and is difficult be assembled.
    For large size tuning, please use model scaling function.
    
    The value will be reset to 0.
hu: Ez a beállítás csak a modell méretének kismértékű finomítására szolgál.
    Például, ha a modellméret kis mértékben eltér, vagy ha a tűrések helytelenek.
    Nagyobb mértékű változtatásokhoz használd a modell átméretezése funkciót.
    
    Az érték 0-ra áll vissza.

en: This setting specifies the count of support walls in the range of [-1,2]. -1 means auto, and 0 means allowing infill-only mode where support is thick enough.
hu: Ez a beállítás határozza meg a tartófalak számát a [-1,2] tartományban. -1 azt jelenti, hogy automatikus, 0 pedig csak kitöltés módot, ahol a támasz elég vastag.

en: This setting stands for how much volume of filament can be melted and extruded per second. Printing speed is limited by max volumetric speed, in case of too high and unreasonable speed setting. Can't be zero
hu: Ezzel a beállítással adhatod meg a másodpercenként megolvasztható és extrudálható maximális filamentmennyiséget. A nyomtatási sebességet a maximális térfogatsebesség korlátozhatja, túl magas és ésszerűtlen sebesség esetén. Ez az érték nem lehet 0.

en: This setting will affect the speed of perimeters having radius <= small perimeter threshold(usually holes). If expressed as percentage (for example: 80%) it will be calculated onthe outer wall speed setting above. Set to zero for auto.
hu: Ez a beállítás azon peremek nyomtatási sebességére van hatással, amelyek sugara <= kis peremek küszöbértéke (általában furatok). Százalékban megadva (például: 80%) a külső fal sebessége alapján kerül kiszámításra. Állítsd 0-ra az automatikus beállításhoz.

en: This software uses open source components whose copyright and other proprietary rights belong to their respective owners
hu: Ez a szoftver olyan nyílt forráskódú komponenseket használ, amelyek szerzői- és egyéb tulajdonjogai a megfelelő tulajdonosok tulajdonát képezik

en: Threshold angle
hu: Dőlésszög küszöbértéke

en: Thumbnail size
hu: Bélyegkép mérete

en: Tile Window to Left of Screen
hu: Ablakok egymásra helyezése a képernyő bal oldalán

en: Tile Window to Right of Screen
hu: Ablakok egymásra helyezése a képernyő jobb oldalán

en: Time
hu: Idő

en: Time Estimation
hu: Időbecslés

en: Time lapse G-code
hu: Timelapse G-kód

en: Time to load new filament when switch filament. For statistics only
hu: Az új filament betöltésének ideje filamentváltáskor. Csak statisztikai szerepe van

en: Time to switch extruder. For statistics only
hu: Az extruderváltás ideje. Csak statisztikai célokat szolgál.

en: Time to unload old filament when switch filament. For statistics only
hu: A régi filament kihúzásának ideje filamentváltáskor. Csak statisztikai szerepe van

en: Timelapse
    Did you know that you can generate a timelapse video during each print?
hu: Timelapse
    Tudtad, hogy minden nyomtatáshoz timelapse-videót készíthetsz?

en: Timelapse is not supported because Print sequence is set to "By object".
hu: A timelapse nem támogatott ebben a módban, mert a nyomtatási sorrend „Tárgyanként” értékre van állítva.

en: Timelapse is not supported on this printer.
hu: A timelapse funkció nem támogatott ezen a nyomtatón.

en: Timelapse is not supported while the storage does not exist.
hu: A Timelapse nem támogatott, ha nincs tárhely csatlakoztatva.

en: Timelapse is not supported while the storage is readonly.
hu: A Timelapse nem támogatott, ha a tárhely csak olvasható módban van.

en: Timelapse is not supported while the storage is unavailable.
hu: A Timelapse nem támogatott, ha nincs elérhető tárhely.

en: Timeout, please try again.
hu: Időtúllépés, kérjük próbáld újra.

en: Tip
hu: Tipp

en: Tip: Calibrating foam filaments(%s) in X series printers may not get accurate results
    because their dynamic response is much different from that of ordinary filaments, and there is a high risk of oozing when printing calibration lines.
hu: Tipp: A habzó filamentek (%s) kalibrálása az X-sorozatú nyomtatókban nem biztos, hogy pontos eredményt ad,
    mert a dinamikus reakciójuk jelentősen eltér a hagyományos filamentekétől, és a kalibrációs vonalak nyomtatásakor nagy a szivárgás kockázata.

en: Tip: Using a %.1fmm nozzle for auto dynamic flow calibration may have a high probability of failure.
    If it fails, it is recommended to use manual calibration.
hu: Tipp: Az automatikus áramlásdinamika kalibráláshoz használt %.1f mm-es fúvóka használata nagy valószínűséggel problémát fog okozni.
    Ha a kalibrálás nem sikerül, ajánlott a kézi kalibrálás elvégzése.

en: Tip: Using a %.1fmm nozzle for auto dynamic flow calibration may not get accurate calibration results.
    It is recommended to use manual calibration.
hu: Tipp: Az automatikus áramlásdinamika kalibráláshoz használt %.1f mm-es fúvóka használata nagy valószínűséggel nem fog pontos értéket eredményezni.
    Ajánlott a kézi kalibrálás elvégzése.

en: Tip: When using the A1/A1 mini printer, we do not recommend calibrating foam filaments(%s),
    as the results may be unstable and affect print quality.
hu: Tipp: Az A1/A1 mini nyomtató használata esetén nem javasolt a habzó filamentek kalibrálása(%s),
    mivel az eredmények instabilak lehetnek, és befolyásolhatják a nyomtatás minőségét.

en: Tip:If you want to place svg file on another part surface,you should select part first, and then drag svg file to the part surface.
hu: Tipp: Ha SVG fájlt szeretnél elhelyezni egy másik tárgy felületén, akkor először ki kell választanod a tárgyat, majd az SVG fájlt rá kell húznod a tárgy felületére.

en: Tips
hu: Tippek

en: Tips for calibration material: 
    - Materials that can share same hot bed temperature
    - Different filament brand and family(Brand = QIDI, Family = Basic, Matte)
hu: Tippek a kalibrációs anyaghoz:
    - Anyagok megegyező asztalhőmérséklettel
    - Különböző márkájú és típusú filamentek (Márka = QIDI, Típus = Basic, Matte stb.)

en: Tips:
hu: Tippek:

en: Tips: If you changed your nozzle of your printer lately, Please go to 'Device -> Printer parts' to change your nozzle setting.
hu: Tipp: Kérjük, lépj be az 'Eszköz -> Nyomtató részei' menüpontba a fúvóka beállításának módosításához.

en: Tips: You can drag the filaments to reassign them to different nozzles.
hu: Tipp: A filamenteket húzással más fúvókákhoz is hozzárendelheted.

en: Title
hu: Cím

en: To Volumetric Speed
hu: Eddig a volumetrikus sebességig

en: To ensure your safety, certain processing tasks (such as laser) can only be resumed on printer.
hu: A saját biztonságod érdekében bizonyos feladatokat (például lézer) csak a nyomtatón lehet folytatni.

en: To get better transparent or translucent results with the corresponding filament, please refer to this wiki: Printing tips for transparent PETG.
hu: Ha jobban átlátszó vagy áttetsző eredményt szeretnél elérni a megfelelő filamentekkel, kérjük, olvasd el ezt a wikit: PETG nyomtatási tippek.

en: To k Value
hu: K értékig

en: To make the prints get higher gloss, please dry the filament before use, and set the outer wall speed to be 40 to 60 mm/s when slicing.
hu: Ahhoz, hogy a nyomatok fényesebbek legyenek, használat előtt szárítsd meg a filamentet, és szeleteléskor állítsd be a külső fal sebességét 40-60 mm/mp-re.

en: To objects
hu: Objektumokra

en: To parts
hu: Tárgyakra

en: To prevent oozing, the nozzle temperature will be cooled during ramming. Therefore, the ramming time must be greater than the cooldown time. 0 means disabled.
hu: A szivárgás elkerülése érdekében a fúvóka lehűl betolás közben. Ezért a betolási időnek hosszabbnak kell lennie, mint a lehűlési időnek. A 0 kikapcsolja ezt az opciót.

en: To prevent oozing, the nozzle will perform a reverse travel movement for a certain period after the ramming is complete. The setting define the travel time.
hu: A szivárgás elkerülése érdekében a fúvóka a betolás befejezése után egy bizonyos ideig visszafelé mozog. A beállítás határozza meg a mozgás idejét.

en: To repair the model, please use a third-party tool before importing it into QIDI Studio, such as
hu: A modell javításához használj külső szoftvert, mielőtt importálnád azt a QIDI Studióba, például a következőt:

en: To save cut correspondence you can delete all connectors from all related objects.
hu: A vágás kapcsolatának megőrzéséhez törölheted mindegyik összekötőt a kapcsolódó objektumokról.

en: To use a custom CA file, please import your CA file into Certificate Store / Keychain.
hu: Egyéni CA-fájl használatához importáld azt a tanúsítványtárolóba / kulcstárolóba.

en: Toggle Wireframe
hu: Drótváz-megjelenítés váltása

en: Toggle non-manifold edges
hu: Hibás élek mutatása/elrejtése

en: Tolerance
hu: Tolerancia

en: Too large elephant foot compensation is unreasonable.
    If really have serious elephant foot effect, please check other settings.
    For example, whether bed temperature is too high.
    
    The value will be reset to 0.
hu: Az elefántláb kompenzáció értéke túl nagy.
    Ha jelentős elefántláb-problémával küzdesz, ellenőrizd a többi beállítást.
    Például lehetséges, hogy az asztal hőmérséklete túl magas.
    
    Az érték 0-ra áll vissza.

en: Too large layer height.
    Reset to 0.2
hu: Túl nagy rétegmagasság
    Visszaállítva 0,2-re

en: Too large line width
hu: Túl nagy vonalszélesség

en: Too small ironing spacing.
    Reset to 0.1
hu: Túl kicsi vasalási térköz.
    Visszaállítva 0,1-re

en: Too small layer height.
    Reset to 0.2
hu: Túl alacsony rétegmagasság
    Visszaállítva 0,2-re

en: Too small line width
hu: Túl kicsi a vonalszélesség

en: Too small max volumetric speed.
    Reset to 0.5
hu: Túl alacsony max. volumetrikus sebesség.
    Az értéke 0,5-re állt vissza

en: Tool
hu: Szerszám

en: Tool Move
hu: Fej mozgatása

en: Tool Rotate
hu: Forgatóeszköz

en: Tool type
hu: Eszköz típusa

en: Tool-Lay on Face
hu: Eszköz-Felületre fektetés

en: Tool-Move
hu: Eszköz-Mozgatás

en: Tool-Rotate
hu: Eszköz-Forgatás

en: Tool-Scale
hu: Eszköz-Átméretezés

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Toolbar Style
hu: Eszköztár stílusa

en: Top
hu: Felül

en: Top View
hu: Felülnézet

en: Top Z distance
hu: Z távolság

en: Top area threshold
hu: Felső terület küszöbértéke

en: Top front
hu: Felső elülső

en: Top interface layers
hu: Felső érintkezőrétegek

en: Top interface spacing
hu: Felső érintkező felület térköze

en: Top paint penetration layers
hu: Felső festett rétegek mélysége

en: Top shell layers
hu: Felső héj rétegek

en: Top shell thickness
hu: Felső héj vastagság

en: Top solid layers
hu: Felső tömör rétegek

en: Top surface
hu: Felső felület

en: Top surface flow ratio
hu: Felső felület anyagáramlása

en: Top surface pattern
hu: Felső felület mintázata

en: Top surfaces
hu: Felső felületek

en: Top/bottom shells
hu: Felső/alsó héjak

en: Topmost surface
hu: Legfelső felület

en: Torus
hu: Tórusz

en: Total
hu: Összesen

en: Total Estimation
hu: Összesített becslés

en: Total Filament
hu: Összes filament

en: Total Volume:
hu: Teljes térfogat:

en: Total cost
hu: Teljes költség

en: Total time
hu: Teljes idő

en: Tower
hu: Torony

en: Traditional
hu: Hagyományos

en: Transfer the selected options to the newly selected preset 
    "%1%".
hu: Kiválasztott opciók átmásolása az újonnan kiválasztott beállításba
    "%1%".

en: Transfer the selected options to the newly selected preset.
hu: Kiválasztott opciók átmásolása az újonnan kiválasztott beállításba.

en: Translate
hu: Fordítás

en: Translate(Relative)
hu: Fordítás (Relatív)

en: Translation/Zoom
hu: Fordítás/Nagyítás

en: Travel
hu: Mozgás

en: Travel distance threshold
hu: Mozgás távolságának küszöbértéke

en: Travel speed
hu: Mozgás sebessége

en: Travel time after ramming
hu: Mozgási idő betolás után

en: Tree Hybrid
hu: Hibrid fa

en: Tree Organic
hu: Organikus fa

en: Tree Slim
hu: Karcsú fa

en: Tree Strong
hu: Erős fa

en: Tree Support
hu: Fa típusú támasz

en: Tri-hexagon
hu: Háromszögletű

en: Triangle
hu: Háromszög

en: Triangles
hu: Háromszögek

en: Triangles: %1%
hu: Háromszögek: %1%

en: Triangular facet
hu: Háromszög alakú felület

en: Try the following methods to update the connection parameters and reconnect to the printer.
hu: Próbáld ki a következő módszereket a kapcsolati paraméterek frissítéséhez és a nyomtatóhoz való újbóli csatlakozáshoz.

en: Try to connect
hu: Próbálj csatlakozni

en: Tungsten Carbide
hu: Volfrám-karbid

en: Tungsten carbide
hu: Volfrám-karbid

en: Turn it Off
hu: Kikapcsolás

en: Turning off the lights during the task will cause the failure of AI monitoring, like spaghetti detection. Please choose carefully.
hu: A világítás feladat közbeni lekapcsolása az MI-felügyelet hibás működését okozhatja (pl.: spagetti észlelés). Kérjük, válassz körültekintően.

en: Tutorial
hu: Útmutató

en: Type
hu: Típus

en: Type:
hu: Típus:

en: Unable to automatically match to suitable filament. Please click to manually match.
hu: Nem lehet automatikusan hozzárendelni a megfelelő filamentet. Kérjük, kattints a kézi beállításra.

en: Unable to calibrate: maybe because the set calibration value range is too large, or the step is too small
hu: Nem lehet kalibrálni: előfordulhat, hogy a beállított kalibrációs értéktartomány túl nagy, vagy a lépésköz túl kicsi

en: Unable to load shaders:
    %s
hu: Nem sikerült betölteni a shadereket:
    %s

en: Unable to perform boolean operation on model meshes. You may fix the meshes and try again.
hu: Nem lehet logikai műveletet végrehajtani a modellhálókon. Megjavíthatod a hálókat, és megpróbálhatod újra.

en: Unable to perform boolean operation on selected parts.
hu: Nem lehet logikai műveletet végrehajtani a kiválasztott tárgyakon.

en: Unable to reload:
hu: Nem sikerült újratölteni:

en: Unable to replace with more than one volume
hu: Nem lehet egynél több kötetre cserélni

en: Unavailable while heating maintenance function is on.
hu: Nem működik a fűtéssel kapcsolatos karbantartási funkciók működése közben.

en: Uncollapsible
hu: Összecsukhatatlan

en: Undef
hu: Nincs meghatározva

en: Undefine
hu: Nincs meghatározva

en: Undefined
hu: Definiálatlan

en: Undefined fill type
hu: Nem definiált kitöltési típus

en: Undefined stroke type
hu: Körvonaltípus nincs meghatározva

en: Underflow
hu: Alulcsordulás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo integration failed.
hu: Az integráció visszavonása nem sikerült.

en: Undo integration was successful.
hu: Az integráció visszavonása sikeres volt.

en: Uninstall the Helio Additive extension
hu: A Helio Additive bővítmény eltávolítása

en: Union
hu: Egyesítés

en: Union operation requires at least two objects.
hu: Az egyesítés művelethez legalább két tárgy szükséges.

en: Union operation requires at least two volumes.
hu: Az egyesítés művelethez legalább két térfogat szükséges.

en: Units
hu: Mértékegység

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Unknown Failure
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error occured
hu: Ismeretlen hiba történt

en: Unknown error when export G-code.
hu: Ismeretlen hiba a G-kód exportálásakor.

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Unknown file format. Input file must have .3mf or .zip.amf extension.
hu: Ismeretlen fájlformátum: a bemeneti fájlnak .3mf vagy .zip .amf kiterjesztésűnek kell lennie.

en: Unknown file format. Input file must have .stl, .obj, .amf(.xml) extension.
hu: Ismeretlen fájlformátum. A bemeneti fájlnak .stl, .obj vagy .amf (.xml) kiterjesztésűnek kell lennie.

en: Unknown filename
hu: Ismeretlen fájlnév

en: Unload
hu: Kitöltés

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Unmapped
hu: Nincs kiosztva

en: Unprintable area in XY plane. For example, X1 Series printers use the front left corner to cut filament during filament change. The area is expressed as polygon by points in following format: "XxY, XxY, ..."
hu: A nyomtatásra nem használható terület az XY síkban. Az X1 nyomtatók például a bal első sarkot használják a filament elvágására filamentcserét követően. A terület sokszögként van meghatározva a következő formátumban: XxY, XxY, ...

en: Unretract
hu: Visszahúzás

en: Unsaved Changes
hu: Mentetlen változások

en: Unseal Fan speed
hu: Felbontatlan ventilátor sebessége

en: Unsupported
hu: Nem támogatott

en: Unsupported OpenGL version
hu: Nem támogatott OpenGL verzió

en: Unsupported characters automatically switched to fallback font.
hu: A nem támogatott karakterek automatikusan tartalék betűtípusra váltottak.

en: Unsupported presets
hu: Nem támogatott beállítások

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Update failed.
hu: A frissítés sikertelen.

en: Update firmware
hu: Firmware frissítése

en: Update remaining capacity
hu: Fennmaradó kapacitás frissítése

en: Update successful.
hu: Sikeres frissítés.

en: Update your QIDI Studio could enable all functionality in the 3mf file.
hu: A QIDI Studio frissítésével használhatod a 3mf fájl összes funkcióját.

en: Updating
hu: Frissítés

en: Updating failed
hu: A frissítés nem sikerült

en: Updating successful
hu: Sikeres frissítés

en: Upgrading
hu: Frissítés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload Models
hu: Modellek feltöltése

en: Upload Pictures
hu: Képek feltöltése

en: Upload failed
hu: Feltöltés sikertelen

en: Upload file timeout, please check if the firmware version supports it.
hu: Időtúllépés a fájl feltöltése során, kérjük győződj meg arról, hogy a nyomtató firmware-e támogatja ezt a funkciót.

en: Upload filename doesn't end with "%s". Do you wish to continue?
hu: A feltöltendő fájlnév nem végződik „%s”-ra. Folytatod?

en: Upload not enabled on FlashAir card.
hu: A feltöltés nincs engedélyezve a FlashAir kártyán.

en: Upload task timed out. Please check the network status and try again.
hu: Időtúllépés a feladat feltöltésekor. Kérjük, ellenőrizd a hálózat állapotát, és próbáld újra.

en: Upload to Printer Host with the following filename:
hu: Feltöltés a nyomtatóra a következő fájlnévvel:

en: Uploading
hu: Feltöltés

en: Uploading 3mf
hu: 3mf feltöltése

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in AMS
    And you can click it to modify
hu: Felső terület:  Eredeti
    Alsó terület:  Filament az AMS-ben
    Rákattintva módosíthatod

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in AMS
    And you cannot click it to modify
hu: Felső terület:  Eredeti
    Alsó terület:  Filament az AMS-ben
    Rákattintva módosíthatod

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in Box
    And you can click it to modify
hu: Felső rész: Eredeti
    Alsó rész: Filament a dobozban
    És rákattinthat a módosításhoz

en: Upper half area:  Original
    Lower half area:  Filament in Box
    And you cannot click it to modify
hu: Felső rész: Eredeti
    Alsó rész: Filament a dobozban
    És nem kattinthat rá a módosításhoz

en: Upper half area:  Original
    Lower half area: The filament from original project will be used when unmapped.
    And you can click it to modify
hu: Felső terület:  Eredeti
    Alsó terület: Az eredeti projektből származó filament kerül felhasználásra, ha nem adsz meg új kiosztást.
    Rákattintva módosíthatod ezt

en: Use "Even-odd" for 3DLabPrint airplane models. Use "Close holes" to close all holes in the model.
hu: Használd a „Páros-páratlan“ opciót a 3DLabPrint repülőgépmodellekhez. Használd a „Hézagok lezárása“ lehetőséget a modell összes házagának lezárásához.

en: Use AMS
hu: AMS használata

en: Use BOX
hu: BOX használata

en: Use External Spool
hu: Külső tekercs használata

en: Use Immediately
hu: Azonnali használat

en: Use Modified Value
hu: Módosított érték használata

en: Use Modified Value of Filament Preset
hu: Filamentbeállítások módosított értékeinek használata

en: Use Modified Value of Printer Preset
hu: Nyomtatóbeállítások módosított értékeinek használata

en: Use Modified Value of Process Preset
hu: Folyamatbeállítások módosított értékeinek használata

en: Use Orthogonal View
hu: Ortogonális nézet használata

en: Use Perspective View
hu: Perspektivikus nézet használata

en: Use beam interlocking
hu: Összekapcsolt gerendák használata

en: Use firmware retraction
hu: Firmware-ben megadott visszahúzás használata

en: Use forward slashes ( / ) as a directory separator if needed.
hu: Ha szükséges, használj perjeleket ( / ) könyvtárelválasztóként.

en: Use only one wall on flat top surface, to give more space to the top infill pattern. Could be applied on topmost surface or all top surface.
hu: Csak egy falat használ a sík felső felületeken, hogy több hely maradjon a felső kitöltési mintának. Megadhatod, hogy ez a beállítás csak a legfelső felületre vagy az összes felső rétegre igaz legyen.

en: Use only one wall on the first layer of model
hu: Csak egy fal a modellek első rétegén

en: Use relative E distances
hu: Relatív E távolságok használata

en: Use scarf joint for inner walls as well.
hu: Scarf varrat használata a belső falakon is.

en: Use surface
hu: Felület használata

en: Use this setting to rotate the support pattern on the horizontal plane.
hu: Ezzel a beállítással elforgathatod a támasz mintázatát a vízszintes síkon.

en: Used Filament (g)
hu: Felhasznált filament (g)

en: Used Filament (m)
hu: Felhasznált filament (m)

en: Used Filament (mm³)
hu: Felhasznált filament (mm³)

en: Used Materials
hu: Felhasznált anyagok

en: Used filament
hu: Használt filament

en: User
hu: Felhasználó

en: User Customized Offset
hu: Felhasználó által megadott offset

en: User Experience
hu: Felhasználói élmény

en: User Preset
hu: Felhasználói beállítás

en: User can self-define the project file name when export
hu: A felhasználó dönthet a projektfájlok nevéről exportáláskor

en: User cancels task.
hu: A felhasználó törölte a feladatot.

en: User logged out
hu: Felhasználó kijelentkezett

en: User presets
hu: Felhasználói beállítások

en: User sync
hu: Felhasználói szinkronizálás

en: User's fillment preset set. 
    Can be shared with others.
hu: Felhasználói filamentbeállítások.
    Megosztható másokkal.

en: Using filaments with significantly different temperatures may cause:
    • Extruder clogging
    • Nozzle damage
    • Layer adhesion issues
    
    Continue with enabling this feature?
hu: Jelentősen eltérő hőmérsékletű filamentek használata a következőket okozhatja:
    - Extruder eltömődése
    - Fúvóka károsodása
    - Rétegtapadási problémák
    
    Biztos, hogy engedélyezed ezt az opciót?

en: VFA test
hu: VFA teszt

en: Value %s is out of range, continue?
hu: %s érték tartományon kívül esik, folytatod?

en: Value %s is out of range. The valid range is from %d to %d.
hu: A(z) %s érték a tartományon kívül van. Az érvényes tartomány %d és %d között van.

en: Value is out of range.
hu: Az érték tartományon kívül esik.

en: Value range
hu: Értéktartomány

en: Value step
hu: Lépésköz

en: Variable layer height
hu: Változó rétegmagasság

en: Variable layer height is not supported with Organic supports.
hu: A változó rétegmagasság nem működik az organikus támaszokkal.

en: Velocity Adaptation Factor
hu: Sebesség-adaptációs tényező

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Vendor is not found, please reselect.
hu: A gyártó nem található; kérjük, válaszd ki újra.

en: Vendor is not selected, please reselect vendor.
hu: Vendor is not selected; please reselect vendor.

en: Vendor of filament. For show only
hu: Filamentgyártó.

[ctx: Verb]
en: Scale all
hu: Összes méretezése

en: Verification failed.
hu: Sikertelen ellenőrzés.

en: Version
hu: Verzió

en: Version:
hu: Verzió:

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Vertical shell speed
hu: Függőleges héjsebesség

en: Vertical slider - Move active thumb Down
hu: Függőleges csúszka - Az aktív csúszka lefelé mozgatása

en: Vertical slider - Move active thumb Up
hu: Függőleges csúszka - Az aktív csúszka felfelé mozgatása

en: Vibration compensation
hu: Rezgés-kompenzáció

en: Video
hu: Videó

en: Video Stopped.
hu: A videó leállt.

en: Video tutorial
hu: Oktatóvideó

en: View
hu: Nézet

en: View Liveview
hu: Élő nézet

en: View Wiki for more information
hu: További információért tekintsd meg a Wikit

en: View all Daily tips
hu: Napi tippek megtekintése

en: View all object's settings
hu: Összes objektum beállításainak megtekintése

en: View control settings
hu: Vezérlési beállítások megtekintése

en: View wiki
hu: Wiki megtekintése

en: View: keep horizontal
hu: Nézet: tartsd vízszintesen

en: Virtual Camera Tools is required for this task!
    Do you want to install them?
hu: Ehhez a feladathoz virtuális kameraeszközök szükségesek!
    Telepíted őket?

en: Virtual camera initialize failed (%s)!
hu: A virtuális kamera inicializálása sikertelen (%s)!

en: Volume Operations
hu: Térfogatműveletek

en: Volume of nozzle between the cutter and the end of nozzle
hu: A fúvóka térfogata a filamentvágó és a fúvóka vége között

en: Volume:
hu: Térfogat:

en: Volume: %1% in³
hu: Térfogat: %1% in³

en: Volume: %1% mm³
hu: Térfogat: %1% mm³

en: Volumetric flow rate (mm³/s)
hu: Térfogatáramlás (mm³/s)

en: Volumetric speed limitation
hu: Volumetrikus sebességhatár

en: Volumetric speed when flushing filament. 0 indicates the max volumetric speed
hu: Térfogatsebesség a filament öblítésekor. A 0 a maximális térfogatsebességet jelzi.

en: Voxel-Level Accuracy
    We predict temperature in every voxel at every time-step, and for standard jobs the forecast is typically within ±5–10 °C. Pauses, custom firmware or odd cooling can widen that margin.
hu: Voxel szintű pontosság
    Minden egyes voxel hőmérsékletét minden időlépésben megjósoljuk, és a standard feladatok esetében az előrejelzés jellemzően ±5–10 °C-on belül van. A szünetek, az egyedi firmware vagy a szokatlan hűtés szélesítheti ezt a sávot.

en: WARNING:
hu: FIGYELEM:

en: WET
hu: NEDVES

en: Waiting for heatbed to reach target temperature
hu: Várakozás arra, hogy a tárgyasztal elérje a célhőmérsékletet

en: Waiting for the printer's response
hu: Várakozás a nyomtató válaszára

en: Wall distribution count
hu: Falak elosztása

en: Wall generator
hu: Falgenerátor

en: Wall loops
hu: Falak száma

en: Wall transition length
hu: Falátmenet hossza

en: Wall transitioning filter margin
hu: Falátmenet szűrésének értéke

en: Wall transitioning threshold angle
hu: Falátmenet szögének küszöbértéke

en: Walls
hu: Falak

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning:
hu: Figyelem:

en: Warning: All triangle areas are too small,The current function is not working.
hu: Figyelmeztetés: Az háromszögek összesített területe túl kicsi; az aktuális funkció nem működik.

en: Warning: The brim type is not set to "painted",the brim ears will not take effect !
hu: Figyelmeztetés: A perem típusa nincs „festett” értékre állítva, így nem lesznek peremfülek generálva!

en: Warning:Due to font upgrades,previous font may not necessarily be replaced successfully, and recommend you to modify the font.
hu: Figyelmeztetés: A betűtípus frissítése miatt a korábbi betűtípus nem feltétlenül cserélhető ki megfelelően, javasoljuk, hogy módosítsd a betűtípust.

en: Warning:Due to functional upgrade, rotation information cannot be restored. Please drag or modify text,save it and reedit it will ok.
hu: Figyelmeztetés: A funkcionális frissítés miatt a forgási információk nem állíthatók vissza. Kérjük, húzd odébb vagy módosítsd a szöveget, mentsd el és próbáld meg újra.

en: Warning:There is a mirror in the text matrix, and dragging it will completely regenerate it.
hu: Figyelmeztetés: A szövegmátrixban tükrözés található, amelyet elhúzva teljesen újragenerálódik.

en: Warning:create text fail.
hu: Figyelmeztetés: A szöveg létrehozása nem sikerült.

en: Warning:current text spacing is not very reasonable. If you continue editing, a more reasonable text spacing will be generated.
hu: Figyelmeztetés: a jelenlegi betűköz nem túl megfelelő. Ha folytatod a szerkesztést, egy ésszerűbb betűköz lesz használva.

en: Warning:old matrix has at least two parameters: mirroring, scaling, and rotation. If you continue editing, it may not be correct. Please dragging text or cancel using current pose, save and reedit again.
hu: Figyelmeztetés: a régi mátrixnak legalább két paramétere van: tükrözés, skálázás és forgatás. Ha folytatod a szerkesztést, lehet, hogy nem lesz helyes. Kérjük, húzd odébb a szöveget vagy töröld az aktuális beállítás, mentsd és szerkeszd újra.

en: Warning:please select Plane's feature.
hu: Figyelem: kérjük, válassz egy síkhoz tartozó jellemzőt.

en: Warning:please select Point's or Circle's feature.
hu: Figyelem: kérjük, válassz egy ponthoz vagy körhöz tartozó jellemzőt.

en: Warning:please select two different mesh.
hu: Figyelem: válassz ki két különböző hálót.

en: Warning:text normal has been reset.
hu: Figyelmeztetés: A szöveg síkja alaphelyzetbe állt.

en: Warning:text normal is error.
hu: Figyelmeztetés: A szöveg síkja hibás.

en: We ask for your help to improve everyone's printer
hu: A segítségedet kérjük, hogy mindenki nyomtatóját jobbá tehessük

en: We could create the filament presets for your following printer:
hu: Létrehozhatjuk a filamentbeállításokat a következő nyomtatóhoz:

en: We found the best Flow Dynamics Calibration Factor
hu: Megtaláltuk a legjobb áramlásdinamikai kalibrációs tényezőt

en: We found the best flow ratio for you
hu: Megtaláltuk a legjobb anyagáramlást

en: We have configured corresponding values for our official consumables in the software. When you have the following situations, you need to calibrate the Max Volumetric Speed:
    1.Use different brands of filaments;
    2.Replaced nozzles with different materials and diameters;
    3.You have changed the printing temperature;
    4.During the printing process, it was found that there were missing threads, insufficient extrusion, or broken filling;
    Before calibration, you need to select the printer you are using, the consumables that need to be calibrated, and the process. You can directly select them in the upper left corner of the current page.
hu: A hivatalos fogyóeszközök megfelelő értékeit konfiguráltuk a szoftverben. A következő helyzetekben kalibrálni kell a Max Volumetrikus Sebességet:
    1.Használjon különböző márkájú szálakat;
    2.Cserélt fúvókák különböző anyagokkal és átmérőkkel;
    3.Megváltoztatta a nyomtatási hőmérsékletet;
    4.A nyomtatási folyamat során megállapították, hogy hiányzott szálak, nem elegendő extrudálás vagy törött töltés;
    A kalibrálás előtt ki kell választania a használt nyomtatót, a kalibrálandó fogyóeszközöket és a folyamatot, amelyeket közvetlenül az aktuális oldal bal felső sarkában lehet kiválasztani.

en: We have provided 3 calibration modes. Click the button below to enter the corresponding calibration page.
    Before calibration, you need to select the printer you are using, the consumables that need to be calibrated, and the process. You can directly select them in the upper left corner of the current page.
hu: Három kalibrálási módot biztosítottunk. Kattintson az alábbi gombra a megfelelő kalibrálási oldalra.
    A kalibrálás előtt ki kell választania a használt nyomtatót, a kalibrálandó fogyóeszközöket és a folyamatot. Közvetlenül kijelölheti őket az aktuális oldal bal felső sarkában.

en: We now have added the auto-calibration for different filaments, which is fully automated and the result will be saved into the printer for future use. You only need to do the calibration in the following limited cases:
    1. If you introduce a new filament of different brands/models or the filament is damp;
    2. if the nozzle is worn out or replaced with a new one;
    3. If the max volumetric speed or print temperature is changed in the filament setting.
hu: Mostantól elérhető a különböző filamentek automatikus kalibrálása, amely teljesen automatizált, és az eredményt a nyomtató elmenti. A kalibrálást csak a következő esetekben kell elvégezned:
    1. Ha új, különböző márkájú filamenteket töltesz be, vagy a filament nedves.
    2. Ha a fúvóka elhasználódott vagy kicserélted egy újra.
    3. Ha a maximális volumetrikus sebesség vagy a nyomtatási hőmérséklet megváltozott a filamentbeállításokban.

en: We will slice according to this grouping method:
hu: Ennek a csoportosítási módszernek megfelelően fogunk szeletelni:

en: We would rename the presets as "Vendor Type Serial @printer you selected". 
    To add preset for more prinetrs, Please go to printer selection
hu: We would rename the presets as "Vendor Type Serial @printer you selected". 
    To add preset for more printers; please go to printer selection

en: What Drives Runtime?
    Extra layers, dense infill, lots of tiny arcs (small mesh elements) or very slow printing speeds all extend simulation time because the solver must step through more seconds. Multi-core CPUs or CUDA GPUs speed things up.
hu: Mi befolyásolja a futási időt?
    Az extra rétegek, a sűrű kitöltés, a sok apró ív (kis hálóelemek) vagy a nagyon lassú nyomtatási sebesség mind meghosszabbítják a szimulációs időt, mivel az algoritmusnak nagyobb időintervallumot kell feldolgoznia. A többmagos CPU-k vagy a CUDA GPU-k felgyorsítják a dolgokat.

en: What data would be collected?
hu: Milyen adatokat gyűjtünk?

en: What is Max Volumetric Speed Calibration ?
hu: Milyen típusú gyógyszer a Max volumetrikus sebességkalibrálás?

en: What is Pressure Advance Calibration ?
hu: Mi az a nyomáselőzetes kalibrálás?

en: What is the Thermal Quality Index?
    The Thermal Quality Index (scale –100 to +100) shows how hot or cold each region prints—green (≈ 0) is the “just right” zone for strong, warp-free parts. Keep most of the part green for best results.
hu: Mi az a Hőminőségi Index?
    A Hőminőségi Index (skála –100-tól +100-ig) megmutatja, hogy az egyes területek milyen melegen vagy hidegen nyomtatnak – a zöld (≈ 0) az „ideális” zóna az erős, deformációmentes alkatrészekhez. Tartsd a legtöbb tárgyat a zöld zónában a legjobb eredmény érdekében.

en: What kind of gcode the printer is compatible with
hu: Milyen G-kóddal kompatibilis a nyomtató

en: When changing the extruder, it is recommended to extrude a certain length of filament from the original extruder. This helps minimize nozzle oozing.
hu: Az extruder cseréjekor ajánlott egy bizonyos hosszúságú filamentet extrudálni az eredeti extruderből. Ez segít minimalizálni a fúvóka szivárgását.

en: When do you need Flow Dynamics Calibration
hu: Mikor van szükség az áramlásdinamika kalibrálására?

en: When do you need Flowrate Calibration
hu: Mikor van szüksége áramlási kalibrálásra

en: When enable spiral vase mode, machines with I3 structure will not generate timelapse videos.
hu: When spiral vase mode is enabled, machines with I3 structure will not generate timelapse videos.

en: When enabled, the extrusion flow is limited by the smaller of the fitted value (calculated from line width and layer height) and the user-defined maximum flow. When disabled, only the user-defined maximum flow is applied.
hu: Ha engedélyezve van, az extrudálási áramlás egy kisebb értékre van korlátozva a becsült érték (amely a vonalszélességből és rétegvastagságból van számítva) és a felhasználó által megadott maximális áramlás közül. Ha le van tiltva, csak a felhasználó által megadott maximális áramlás érvényesül.

en: When enabled, the last used color scheme (e.g., Line Type, Speed) will be automatically applied on next startup.
hu: Ha engedélyezve van, a legutóbb használt színséma (pl. vonaltípus, sebesség) kerül automatikusan alkalmazásra a következő indításkor.

en: When inserting a new filament, the AMS will not automatically read its information, leaving it blank for you to enter manually.
hu: Új filament behelyezésekor az AMS nem fogja automatikusan kiolvasni az információkat, hanem üresen hagyja azokat, így kézzel kell megadnod.

en: When need to print with the printer door opened
    Did you know that opening the printer door can reduce the probability of extruder/hotend clogging when printing lower temperature filament with a higher enclosure temperature. More info about this in the Wiki.
hu: Mikor nyomtass nyitott ajtóval
    Tudtad, hogy a nyomtató ajtajának kinyitásával csökkentheted az extruder/hotend eltömődésének valószínűségét, ha alacsonyabb hőmérsékletű filamentet nyomtatsz? További információ a Wikiben olvashatsz erről.

en: When printing is paused, filament loading and unloading are only supported for external slots.
hu: Nyomtatás szüneteltetésekor a filament betöltés és kitöltés csak külső helyek esetén lehetséges.

en: When printing this filament, there's a risk of nozzle clogging, oozing, warping and low layer adhesion strength. To get better results, please refer to this wiki: Printing Tips for High Temp / Engineering materials.
hu: Ennek a filamentnek a nyomtatása során fennáll a fúvóka eltömődésének, a szivárgás, a vetemedés és az alacsony rétegtapadási szilárdság kockázata. A jobb eredmények elérése érdekében kérjük, olvasd el ezt a wikit: Magas hőmérsékletű / technikai anyagok nyomtatási tippjei.

en: When printing this filament, there's a risk of warping and low layer adhesion strength. To get better results, please refer to this wiki: Printing Tips for High Temp / Engineering materials.
hu: Ennek a filamentnek a nyomtatásakor fennáll a vetemedés és a rétegek alacsony tapadási szilárdságának veszélye. A jobb eredmények elérése érdekében kérjük, olvasd el ezt a wikit: Technikai anyagok nyomtatási tippjei.

en: When recording timelapse without toolhead, it is recommended to add a "Timelapse Wipe Tower" 
    by right-click the empty position of build plate and choose "Add Primitive"->"Timelapse Wipe Tower".
hu: Ha a nyomtatófej nélküli timelapse engedélyezve van, javasoljuk, hogy helyezz el a tálcán egy „Timelapse törlőtornyot“. Ehhez kattints jobb gombbal a tálca egy üres részére, majd válaszd a „Primitív hozzáadása“ -> „Timelapse törlőtorony“ lehetőséget.

en: When sparse infill density is low, the internal solid infill or internal bridge may have no archor at the end of line. This causes falling and bad quality when printing internal solid infill. When enable this feature, loop paths will be added to the sparse fill of the lower layers for specific thickness, so that better archor can be provided for internal bridge. 0 means disable this feature
hu: Ha alacsony kitöltést állítasz be a ritkás kitöltéshez, akkor előfordulhat, hogy a belső szilárd kitöltésnek vagy a belső áthidalásnak nem lesz mihez csatlakoznia. Ez hibás nyomtatást vagy a nyomtatás minőségének romlását okozhatja. Ha engedélyezed ezt az opciót, a szoftver extra területet ad a ritkás kitöltéshez, ahová az áthidalások csatlakozhatnak. A 0 érték az opció letiltását jelenti.

en: When the current filament runs out, the printer will use identical filament to continue printing.
    *Identical filament: same brand, type and color.
hu: A nyomtató automatikusan egy másik, azonos tulajdonságú filamentre vált, ha a jelenlegi filament kifogy.
    *Azonos filament: azonos márka, típus és szín.

en: When the current material run out, the printer will continue to print in the following order.
hu: Amikor az aktuális filament elfogy, a nyomtató a következő sorrendben folytatja a nyomtatást.

en: When the current material runs out, the printer would use identical filament to continue printing.
hu: Amikor a jelenlegi anyag elfogy, a nyomtató azonos filamentet használ a nyomtatás folytatásához.

en: When the retraction is compensated after changing tool, the extruder will push this additional amount of filament.
hu: Amikor a visszahúzás kompenzálásra kerül a szerszámcsere után, az extruder ezt a további filament-mennyiséget tolja ki.

en: When the retraction is compensated after the travel move, the extruder will push this additional amount of filament. This setting is rarely needed.
hu: Amikor a visszahúzás kompenzálásra kerül mozgás után, az extruder ezt a további filament-mennyiséget tolja ki. Erre a beállításra ritkán van szükség.

en: When to Calibrate Max Volumetric Speed ?
hu: Mikor kell kalibrálni a maximális térfogati sebességet?

en: When to Calibrate Pressure in Advance
hu: Mikor kell előzetesen kalibrálni a nyomást?

en: When to create transitions between even and odd numbers of walls. A wedge shape with an angle greater than this setting will not have transitions and no walls will be printed in the center to fill the remaining space. Reducing this setting reduces the number and length of these center walls, but may leave gaps or overextrude
hu: Mikor legyen átmenetet a páros és páratlan számú falak között. Az ennél nagyobb szögű ék formánál nem lesz átmenet és nem kerül közé anyag, hogy kitöltse a fennmaradó helyet. Ennek az értéknek a csökkentése csökkenti a középső falak számát és hosszát, de hézagokat hagyhat vagy túlextrudálhat

en: When to use Flow Rate Calibration
hu: Mikor van szükség az anyagáramlás kalibrálására?

en: When transitioning between different numbers of walls as the part becomes thinner, a certain amount of space is allotted to split or join the wall segments. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
hu: A különböző vastagságú falak közötti átmenetkor, ahogy a tárgy vékonyabbá válik, egy bizonyos terület elkülönítésre kerül a falszegmensek összekapcsolására vagy épp elhatárolására. A fúvóka átmérőjének százalékában van kifejezve

en: When using official filaments, the default values of the software are obtained through our testing, and usually perform well in the vast majority of printing situations.
hu: Hivatalos szálak használata esetén a szoftver alapértelmezett értékeit tesztelésünk során kapjuk meg, és általában jól teljesítenek a nyomtatási helyzetek túlnyomó töqdségében.

en: When you need Max Volumetric Speed Calibration
hu: Mikor van szükség a max. volumetrikus sebesség kalibrálására

en: When you set the chamber temperature below 40℃, the chamber temperature control will not be activated. And the target chamber temperature will automatically be set to 0℃.
hu: Ha a kamra hőmérsékletét 40 ℃-nál alacsonyabbra állítod, a kamra hőmérséklet-szabályozása nem fog működni. A kamra célhőmérséklete automatikusan 0 ℃ -ra lesz állítva.

en: Whenever the retraction is done, the nozzle is lifted a little to create clearance between nozzle and the print. It prevents nozzle from hitting the print when travel moves. Using spiral line to lift z can prevent stringing
hu: Visszahúzáskor a fúvóka egy kicsit megemelkedik, hogy a fúvóka és a nyomtatott tárgy között rés keletkezzen. Ez megakadályozza, hogy a fúvóka nagyobb mozgás közben a tárgynak ütközzön. A Z-tengely emelésekor használt körkörös mozgás megelőzheti a szálazást.

en: Where to find your printer's IP and Access Code?
hu: Hol találom a nyomtató IP címét és a hozzáférési kódot?

en: Whether the machine supports silent mode in which machine use lower acceleration to print
hu: Csendes üzemmód támogatása, amelyben a gép kisebb gyorsulást használ a csendesebb nyomtatáshoz

en: While printing by Object, the extruder may collide skirt.
    Thus, reset the skirt layer to 1 to avoid that.
hu: A tárgyanként történő nyomtatás közben a fej beleütközhet a szoknyába.
    Az ütközés elkerülése érdekében állítsd vissza a szoknyaréteget 1-re.

en: Why Cooling Varies
    Outer walls and bridges cool fastest while thick interiors stay warmer—geometry, airflow and tool-path all play a part, and the simulation visualises these differences.
hu: Miért változik a hűtés
    A külső falak és az áthidalások hűlnek a leggyorsabban, míg a vastag belső részek melegebbek maradnak – a geometria, a légáramlás és a mozgás útvonala mind szerepet játszanak, és a szimuláció ezeket a különbségeket megjeleníti.

en: Why this grouping
hu: Miért van ez a csoportosítás

en: Width
hu: Szélesség

en: Width of SVG.
hu: SVG szélessége

en: Width of prime tower
hu: Törlőtorony szélessége

en: Width of the wall that will replace thin features (according to the Minimum feature size) of the model. If the Minimum wall width is thinner than the thickness of the feature, the wall will become as thick as the feature itself. It's expressed as a percentage over nozzle diameter
hu: A fal szélessége, amely lecseréli a modell vékony részeit (a Minimális méretben megadott érték szerint). Ha a minimális falszélesség vékonyabb, mint a nyomtatandó elem vastagsága, akkor a fal olyan vastag lesz, mint maga a nyomtatott elem. A fúvóka átmérőjének százalékában van kifejezve

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Window
hu: Ablak

en: Wipe
hu: Törlés

en: Wipe Distance
hu: Törlési távolság

en: Wipe options
hu: Törlés opciók

en: Wipe speed
hu: Törlés sebessége

en: Wipe while retracting
hu: Törlés visszahúzás közben

en: With this option enabled, you can print materials with a large temperature difference together.
hu: Ha ez az opció be van kapcsolva, akkor nagy hőmérsékletkülönbségű anyagokat is nyomtathatsz egyszerre.

en: With this option enabled, you can receive beta version updates.
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, bétaverziós frissítéseket is kaphatsz.

en: With this option enabled, you can send a task to multiple devices at the same time and manage multiple devices.
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, egyszerre több eszközre is küldhetsz nyomtatási feladatot, és kezelheted mindegyiket.

en: Within the same extruder, the name '%s' must be unique when the filament type, nozzle diameter, and nozzle flow are identical. Please choose a different name.
hu: Ugyanazon az extruderen belül a(z) „%s“ névnek egyedinek kell lennie, ha a filament típusa, a fúvóka átmérője és anyagáramlási sebessége azonos. Kérjük, válassz másik nevet.

en: Within the same extruder, the name(%s) must be unique when the filament type, nozzle diameter, and nozzle flow are the same.
    Are you sure you want to override the historical result?
hu: Ugyanazon az extruderen a név(%s) csak akkor lehet egyedi, ha a filament típusa, a fúvókaátmérő és a fúvókaáramlás megegyezik.
    Biztos, hogy felül akarod írni a korábbi eredményt?

en: World coordinates
hu: Világkoordináták

en: Would you like to log in this printer with current account?
hu: Szeretnél bejelentkezni a nyomtatóra a jelenlegi fiókkal?

en: Would you like to log out the printer?
hu: Szeretnél kijelentkezni a nyomtatóról?

en: Wrong password
hu: Hibás jelszó

en: X-Y contour compensation
hu: X-Y körvonal kompenzáció

en: X-Y hole compensation
hu: X-Y furatkompenzáció

en: XY separation between an object and its support
hu: A tárgy és a támasz közötti XY-elválasztás távolsága

en: XY separation between an object and its support at the first layer.
hu: XY távolság az objektum és támasz között a kezdőrétegen.

en: Year
hu: Év

en: Yes
hu: Igen

en: Yes to All
hu: Igen mindegyikre

en: You can also directly apply this value to your printing configuration, return to the "Prepare" interface, enter the filaments parameters to make modifications, and then click the save button to save your configuration.
hu: Ezt az értéket közvetlenül alkalmazhatja a nyomtatási konfigurációhoz, visszatérhet a "Prepare" felületre, megadhatja a szálak paramétereit a módosításokhoz, majd kattintson a mentés gombra a konfiguráció mentéséhez.

en: You can find it from 'Filament settings' -> 'Advanced'.
hu: A "Filamentbeállítások" -> "Haladó" menüpontban találod meg.

en: You can find it from 'Printer settings' -> 'Machine G-code'.
hu: A "Nyomtatóbeállítások" -> "Gép G-kódja" menüpontban találod meg.

en: You can find it in "Setting > Setting > LAN only > Access Code"
    on the printer, as shown in the figure:
hu: Ezt a "Beállítások > Beállítások > LAN mód > Hozzáférési kód" menüpontban
    találod a nyomtatón, ahogy az ábrán látható:

en: You can find it in "Settings > Network > Access code"
    on the printer, as shown in the figure:
hu: Ezt a "Beállítások > Hálózat > Csatlakozási kód" menüpontban
    találod a nyomtatón, ahogy az ábrán látható:

en: You can find them from 'Printer settings' -> 'Machine G-code' and 'Filament settings' -> 'Advanced'.
hu: Ezeket a "Nyomtatóbeállítások" -> "Gép G-kódja" és a "Filamentbeállítások" -> "Haladó" menüpontban találod meg.

en: You can keep the modified presets for the new project, discard or save changes as new presets.
hu: Megtarthatod az új projekt módosított beállításait, elvetheted őket vagy mentheted a módosításokat új beállításként.

en: You can keep the modified presets to the new project or discard them
hu: Megtarthatod az új projekt módosított beállításait, vagy elvetheted őket

en: You can put your notes regarding the filament here.
hu: A filamentre vonatkozó megjegyzéseket ide írhatod be.

en: You can put your notes regarding the printer here.
hu: A nyomtatóra vonatkozó megjegyzéseket ide írhatod be.

en: You can put your notes regarding the process here.
hu: A folyamatra vonatkozó megjegyzéseket ide írhatod be.

en: You can select up to 16 images.
hu: Legfeljebb 16 képet választhatsz ki.

en: You can't change a type of the last solid part of the object.
hu: Az objektum utolsó tömör részének típusát nem lehet megváltoztatni.

en: You cannot load SLA project with a multi-part object on the bed
hu: Nem tölthetsz be olyan SLA projektet, amelyben több részből álló tárgy van.

en: You could change the Flow Dynamics Calibration Factor in material editing
hu: Az anyag beállításaiban módosíthatod az áramlásdinamikai értékeket

en: You have changed the preset "%1%".
hu: Megváltoztattad a(z) „%1%” beállítást.

en: You have changed the preset.
hu: Megváltoztattad a beállítást.

en: You have completed printing the mall model, 
    but the synchronization of rating information has failed.
hu: You have completed printing the mall model, 
    but synchronizing rating information has failed.

en: You have entered an illegal input in the printable area section on the first page. Please check before creating it.
hu: Tiltott karakter került be az első oldalon a nyomtatási terület részbe. Kérjük, csak számokat használj.

en: You have not selected a printer or preset yet. Please select at least one.
hu: Még nem választottál nyomtatót vagy beállítást. Kérjük, válassz ki legalább egyet.

en: You have not selected the vendor and model or inputed the custom vendor and model.
hu: Nem választottad ki a gyártót és modellt, vagy nem adtál meg egy egyedi gyártót és modellt.

en: You have not yet chosen which printer preset to create based on. Please choose the vendor and model of the printer
hu: Még nem választottad ki, hogy melyik nyomtató beállításai alapján készüljön az új. Kérjük, válaszd ki a nyomtató gyártóját és modelljét

en: You have not yet selected the printer to replace the nozzle, please choose.
hu: Nem választottál nyomtatót a fúvókacseréhez. Kérjük, válassz egy nyomtatót.

en: You have selected both external and AMS filaments for an extruder. You will need to manually switch the external filament during printing.
hu: Egy extruderhez külső és AMS-ben lévő filamentet is kiválasztottál. A nyomtatás során kézzel kell majd váltanod a külső filamentre.

en: You need to select at least one filament preset.
hu: Ki kell választanod legalább egy filamentbeállítást.

en: You need to select at least one process preset.
hu: Ki kell választanod legalább egy folyamatbeállítást.

en: You need to select the material type and color first.
hu: Először ki kell választanod az anyag típusát és színét.

en: You only need to click the "Calibrate" button below and wait for a short time.After successful slicing, you have three ways to print:
    1. Directly send the sliced file and print it;
    2. Send the sliced file to the printer via the network and manually select the sliced file for printing;
    3. Send the sliced file to a storage medium and print it through the storage medium;
    After successful printing, you will receive the model as shown in the picture. Choose the number with the smoothest surface; 
    The value of the number "0" in the figure has the smoothest surface, so the value obtained from coarse calibration is "1 + 0.00 = 1", which can be used as the intermediate value for fine calibration.
hu: Csak kattintson az alábbi "Kalibrálás" gombra, és várjon egy rövid ideig. A sikeres szeletelés után három módja van a nyomtatáshoz:
    1. Közvetlenül küldje el a szeletelt fájlt és nyomtassa ki;
    2. Küldje el a szeletelt fájlt a nyomtatónak a hálózaton keresztül, és kézzel válassza ki a szeletelt fájlt a nyomtatáshoz;
    3. Küldje el a szeletelt fájlt egy tárolóadathordozóra, és nyomtassa ki a tárolóadathordozón;
    A sikeres nyomtatás után a modell a képen látható módon fogja megkapni. Válassza ki a legsimább felületű számot;
    Az ábrán szereplő "0" szám értéke a legsimább felületű, így a durva kalibrálás során kapott érték "1 + 0,00 = 1", amely a finom kalibráláshoz köztes értékként használható.

en: You selected external and AMS filament at the same time in an extruder, you will need manually change external filament.
hu: Külső filament és az AMS használatát is kiválasztottad egy extruderhez, kézzel kell majd kicserélned a filamentet.

en: You try to delete an object which is a part of a cut object.
    This action will break a cut correspondence.
    After that model consistency can't be guaranteed.
hu: Olyan objektumot próbálsz törölni, amely egy kivágott objektum része.
    Ez a művelet megtöri a vágás kapcsolatát.
    Ezután a modell konzisztenciája nem garantálható.

en: Your comment result cannot be uploaded due to some reasons. As follows:
    
      error code:
hu: Your comment result cannot be uploaded due to the following reasons:
    
      error code:

en: Your filament grouping method in the sliced file is not optimal.
hu: A szeletelt fájlban a filamentek csoportosítása nem optimális.

en: Your model needs support ! Please make support material enable.
hu: A modellnek támaszra van szüksége! Kérjük, engedélyezd a támasz generálását.

en: Your nozzle type in preset is not consistent with memorized nozzle.Did you change your nozzle lately ?
hu: A beállításban szereplő fúvóka típusa nem egyezik az eltárolt értékkel. Lecserélted mostanában a fúvókát?

en: Your object appears to be too large, Do you want to scale it down to fit the heat bed automatically?
hu: Úgy tűnik, hogy az objektum túl nagy. Szeretnéd átméretezni, hogy illeszkedjen az asztal méretéhez?

en: Your software certificate has been revoked, please update QIDI Studio software.
hu: A szoftvertanúsítványt visszavonták; kérjük, frissítsd a QIDI Studiót.

en: Your software is not signed, and some printing functions have been restricted. Please use the officially signed software version.
hu: A szoftver nincs aláírva, és egyes nyomtatási funkciókat korlátoztunk. Kérjük, használd a hivatalosan aláírt szoftververziót.

en: Z Hop Type
hu: Z-emelés típusa

en: Z gap between object and raft. Ignored for soluble interface
hu: A Z-távolság a tárgy és a tutaj között. Oldható érintkező felületek esetén ez az érték figyelmen kívül van hagyva.

en: Z hop lower boundary
hu: Z-emelés alsó határa

en: Z hop upper boundary
hu: Z-emelés felső határa

en: Z hop when retract
hu: Z-emelés visszahúzáskor

en: Z hop will only come into effect when Z is above this value and is below the parameter: "Z hop upper boundary"
hu: A Z-tengely emelése csak akkor történik meg, ha az emelés mértéke nagyobb ennél az értéknél, de kisebb a „Z-emelés felső határánál“

en: Z seam location
    Did you know that you can customize the location of the Z seam, and even paint it on your print, to have it in a less visible location? This improves the overall look of your model. Check it out!
hu: Z varrat helye
    Tudtad, hogy testreszabhatod a Z varrat helyét, és akár rá is festheted a nyomatra, hogy kevésbé látható helyre kerüljön? Ezzel javíthatod a modelled megjelenését. Próbáld ki!

en: Zero initial layer height is invalid.
    
    The first layer height will be reset to 0.2.
hu: A nullás első kezdőréteg-magasság érvénytelen.
    
    A kezdőréteg magassága vissza fog állni 0,2-re.

en: Zig Zag
hu: Cikcakk

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom View
hu: Nagyítás nézet

en: Zoom in towards the mouse pointer's position in the 3D view, rather than the 2D window center.
hu: Az egérmutatóra nagyít a 3D-nézetben, a 2D-ablak középpontja helyett.

en: Zoom of view
hu: Nagyítás nézet

en: Zoom to mouse position
hu: Nagyítás az egér pozíciójára

en: [ %s ] requires printing in a high-temperature environment.
hu: [ %s ] magas hőmérsékletű környezetben történő nyomtatást igényel.

en: [ %s ] requires printing in a high-temperature environment.Please close the door.
hu: [ %s ] magas hőmérsékleten történő nyomtatást igényel. Kérjük, csukd be az ajtót.

en: [Delete Required]
hu: [Törlés szükséges]

en: above
hu: felett

en: add bundle structure file fail
hu: kötegstruktúra fájl hozzáadása sikertelen

en: add file fail
hu: fájl hozzáadása sikertelen

[ctx: air_duct]
en: Left(Aux)
hu: Bal(Aux)

[ctx: air_duct]
en: Right(Aux)
hu: Jobb(Aux)

[ctx: air_duct]
en: Right(Filter)
hu: Jobb (szűrő)

en: allocation failed
hu: sikertelen allokáció

en: and
hu: és

en: archive too large
hu: archívum túl nagy

en: arrange current plate
hu: aktuális tálca elrendezése

en: auto rotate current plate
hu: aktuális tálca automatikus forgatása

en: both extruders
hu: mindkét extruder

en: buffer too small
hu: túl kicsi puffer

en: click here to see more info
hu: kattints ide további információkért

en: code
hu: kód

en: compression failed
hu: tömörítés sikertelen

en: connecting...
hu: csatlakozás...

en: connector is out of cut contour
hu: az összekötő kívül esik a vágás kontúrján

en: connector is out of object
hu: az összekötő tárgyon kívül van

en: connectors are out of cut contour
hu: az összekötők kívül esnek a vágás kontúrján

en: connectors is out of object
hu: az összekötők a tárgyon kívül vannak

en: create new preset failed.
hu: Új beállítás létrehozása sikertelen.

en: current
hu: jelenlegi

en: debug save button
hu: debug mentés gomb

en: decompression failed
hu: sikertelen kicsomagolás

en: default
hu: alapértelmezett

en: delete all objects on current plate
hu: az aktuális tálca összes objektumának törlése

en: does not contain valid gcode.
hu: nem tartalmaz érvényes G-kódot.

en: downloading project ...
hu: projekt letöltése ...

en: e.g. Basic, Matte, Silk, Marble
hu: pl.: Basic, Matt, Silk, Marble

en: error
hu: hiba

en: error message:
hu: hibaüzenet:

en: every
hu: minden

en: failed finding central directory
hu: nem sikerült megtalálni a központi könyvtárat

en: fatal
hu: súlyos

en: filament mapping mode
hu: filamentkiosztási mód

en: filament position
hu: filamentpozíció

en: filaments %s cannot be printed directly on the surface of this plate.
hu: %s nem nyomtatható közvetlenül a tálca felületére.

en: file close failed
hu: fájl bezárása sikertelen

en: file create failed
hu: fájl létrehozása sikertelen

en: file not found
hu: fájl nem található

en: file open failed
hu: fájl megnyitása sikertelen

en: file read failed
hu: fájl olvasása sikertelen

en: file seek failed
hu: fájl beolvasása sikertelen

en: file stat failed
hu: fájl stat sikertelen

en: file too large
hu: fájl túl nagy

en: file write failed
hu: fájl írása sikertelen

en: finalize fail
hu: véglegesítés sikertelen

en: floating cantilever
hu: lebegő konzol

en: floating regions
hu: lebegő régiók

en: flow ratio : %s
hu: anyagáramlás: %s

en: from
hu: ettől

en: high temperature auto bed levelling
hu: magas hőmérsékletű automatikus asztalszintezés

en: illegal characters:
hu: tiltott karakterek:

en: illegal suffix:
hu: tiltott utótag:

en: info
hu: infó

en: initialize fail
hu: inicializálás sikertelen

en: inner wall/outer wall/inner wall
hu: belső fal/külső fal/belső fal

en: inner/outer
hu: belső/külső

en: internal error
hu: belső hiba

en: invalid filename
hu: érvénytelen fájlnév

en: invalid header or corrupted
hu: érvénytelen fejléc vagy sérült

en: invalid parameter
hu: érvénytelen paraméter

en: invalid value
hu: érvénytelen érték

en: ironing direction
hu: vasalás iránya

en: keyboard 1-9: set filament for object/part
hu: filament hozzárendelése az objektumhoz/tárgyhoz

en: large overhangs
hu: nagy túlnyúlások

en: layers
hu: réteg

en: left
hu: bal

en: left extruder
hu: bal extruder

en: left nozzle
hu: bal fúvóka

en: load_obj: failed to parse
hu: load_obj: nem sikerült feldolgozni

en: lock depth should smaller than skin depth.
    Reset to 50%% of skin depth
hu: a zárási mélységnek kisebb kell lennie, mint a bőr mélysége.
    Visszaállítás 50%% mélységre

en: material with significant thermal shrinkage/expansion, such as...
hu: jelentős termikus zsugorodással/tágulással rendelkező anyagok, mint pl.

en: materials with inaccurate filament diameter
hu: pontatlan átmérőjű anyagok

en: minute each batch.(It depends on how long it takes to complete the heating.)
hu: minute each batch. (It depends on how long it takes to complete heating.)

en: mm or %
hu: mm vagy %

en: mm/s or %
hu: mm/s vagy %

en: money/kg
hu: pénz/kg

en: multiple cells copy is not supported
hu: a több cellás másolás nem támogatott

en: new or open project file is not allowed during the slicing process!
hu: a projektfájlokkal kapcsolatos műveletek nem engedélyezettek szeletelés közben!

en: non-manifold edges be caused by cut tool, do you want to fix it now?
hu: A vágás után hibás élek keletkeztek, szeretnéd most javítani őket?

en: normal(auto)
hu: normál (auto)

en: normal(auto) and tree(auto) is used to generate support automatically. If normal(manual) or tree(manual) is selected, only support enforcers are generated
hu: A normál (auto) és a fa (auto) a támaszok automatikus generálásakor van használva. Ha a normál (kézi) vagy a fa (kézi) van kiválasztva, akkor csak a kényszerített támaszok kerülnek generálásra

en: normal(manual)
hu: normál (manuális)

en: not a ZIP archive
hu: nem ZIP archívum

en: nozzle
hu: fúvóka

en: nozzle size in preset: %d
hu: fúvóka mérete a beállításban: %d

en: nozzle size memorized: %d
hu: elmentett fúvókaméret: %d

en: nozzle[%d] in preset: %.1f
hu: fúvóka[%d] beállítás: %.1f

en: nozzle[%d] memorized: %.1f
hu: fúvóka[%d] mentett: %.1f

en: number keys
hu: számbillentyűk

en: number keys can quickly change the color of objects
hu: a számbillentyűk segítségével gyorsan megváltoztathatod az objektumok színét

en: object selection
hu: objektum kiválasztása

en: obtaining instance_id failed
hu: Az instance_id beszerzése sikertelen

en: one cell can only be copied to one or multiple cells in the same column
hu: egy cellát csak az ugyanabban az oszlopban lévő egy vagy több cellába lehet másolni

en: open zip written fail
hu: ZIP-fájl írása sikertelen

en: outer/inner
hu: külső/belső

en: parameter name
hu: paraméter neve

en: part selection
hu: alkatrész kiválasztása

en: prepare 3mf file...
hu: 3mf fájl előkészítése...

en: printer?
hu: a nyomtatót?

en: printers at the same time.(It depends on how many devices can undergo heating at the same time.)
hu: printers at the same time. (It depends on how many devices can undergo heating at the same time.)

en: reconnect
hu: újracsatlakozás

en: resume
hu: folytatás

en: return
hu: vissza

en: right
hu: jobb

en: right click
hu: jobb kattintás

en: right extruder
hu: jobb extruder

en: right nozzle
hu: jobb fúvóka

en: s
hu: mp

en: save debug settings
hu: hibakeresési beállítások mentése

en: select all objects on current plate
hu: az aktuális tálca összes objektumának kijelölése

en: send completed
hu: küldés befejezve

en: sending failed
hu: küldés sikertelen

en: set addition fan speed before fist x layer
hu: kiegészítő ventilátor sebesség az első x réteghez

en: set width and height keep ratio with width
hu: A szélesség és a magasság beállítása, hogy a szélességgel arányos maradjon.

en: step:
hu: lépcső:

en: syncing
hu: szinkronizálás

en: temperature when flushing filament. 0 indicates the upper bound of the recommended nozzle temperature range
hu: hőmérséklet a filament öblítésekor. 0 az ajánlott fúvókahőmérséklet-tartomány felső határát jelzi

en: the Configuration package is incompatible with current APP.
hu: a konfigurációs csomag nem kompatibilis a QIDI Studio jelenlegi verziójával.

en: the configuration package is incompatible with current application.
hu: a konfigurációs csomag nem kompatibilis a jelenlegi alkalmazással.

en: to
hu: eddig

en: too large line width
hu: túl nagy vonalszélesség

en: too many files
hu: túl sok fájl

en: trace
hu: követés

en: travel
hu: mozgás

en: tree(auto)
hu: fa (auto)

en: tree(manual)
hu: fa (manuális)

en: undefined error
hu: meghatározatlan hiba

en: unexpected decompressed size
hu: váratlan kitömörítési méret

en: uniform scale
hu: egységes méretarány

en: unsupported central directory size
hu: nem támogatott központi mappa méret

en: unsupported encryption
hu: nem támogatott titkosítás

en: unsupported feature
hu: nem támogatott funkció

en: unsupported method
hu: nem támogatott módszer

en: unsupported multidisk
hu: a többlemezes konfiguráció nem támogatott

en: up to
hu: legfeljebb

en: upward compatible machine
hu: felfelé kompatibilis gép

en: validation failed
hu: sikertelen érvényesítés

en: version %s update information :
hu: %s verzió frissítési információi:

en: view
hu: nézet

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: warnings
hu: figyelmeztetések

en: will be closed before creating a new model. Do you want to continue?
hu: bezáródik az új modell létrehozása előtt. Folytatod?

en: write callback failed
hu: írás callback sikertelen
